Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyhabútor tervezés

Gina013
Létrehozva: 2016. március 28. 20:07

Sziasztok!


 


Érdeklődnék h van-e itt vki aki az elmúlt egy évben terveztetett, kiviteleztetett magának konyhát. NEM DRÁGA szakemberekkel és meg van vele elégedve.


Találtam gagyi progikat, hogy tervezzek magamnak, de nem az igazi. Szeretném odaadni a konyha méreteit, szeretném megadni h milyen gépek legyenek benne és szeretném ha előállnának legalább 3 féle variációval.


Csinált ilyet mostanában vki?

  1. 2016. március 29. 13:3426.

    Bocs, de nem értem ezt a sértődöttséget.


    A párod miért nem végez el egy lakberendező iskolát, ha abban van a nagy pénz?

    előzmény:
    dunakanyar (24)
    2016-03-29  12:26
  2. 2016. március 29. 13:0525.

    Na, azért a vidéki asztalosok - tervezés nélkül - igencsak tudnak 'nagy csodákat' előállítani, lsd. pl. a Homár posztjaiban....


     


    Szóval alapos körülnézés után kell kiválasztani azt az asztalost, mert akár a fa kiválasztásán is sok múlhat...


     


    Pl. hogy csilivili a bútor, aztán fél év elmúltával már nem jönnek ki /mennek be a fiókok, mert vetemedik az egész..


     


    és ez csak egy "apróság"...

    előzmény:
    dunakanyar (24)
    2016-03-29  12:26
  3. 2016. március 29. 12:2624.

    Nem drága látványtervre gondoltam, hanem papíron tervezettre. Egy jó asztalos 100 és 100 ötlettel és tapasztalattal rendelkezik. A párom asztalos, a haverjai is, igaz, hogy vidéken lakunk, de itt így műkszik, ahogy leírtam. Itt szegények az emberek, nem tudnak megfizetni 3 D-s látványterveket, viszont szép konyhabútort szeretnének.  Ötletelésben, tervezésben egy jó asztalos segít a megrendelőnek, árajánlatot is nyilván csak terv alapján tud adni, amit aztán vagy elfogad a megrendelő, vagy nem. Ez van.


     


    Van a másik véglet is, amikor egy vidéki asztalosipari céget megfogad egy budapesti lakberendező. A lakberendező a megrendelő kérésére megtervezi a szép konyhabútort, 3 D  meg minden amit el tudsz képzelni, aztán szaré-húgyé (bocs) megcsináltatja a vidéki asztalossal a bútort,  és felveszi a nagy lóvét, na nem a kis vidéki asztalos, hanem a lakberendező. Ez itt a biznisz kérem szépen. Ha a drága lakberendező kikerülne a körből, akkor 1/3 áron meglenne a konyha, csak ezt sokan nem tudják, hogy többet fizetnek a tervért, mind magáért a bútorért.


     


     


     

    előzmény:
    KN18 (20)
    2016-03-29  11:41
  4. 2016. március 29. 12:2023.

    EGyesek tényleg nagyon el vannak tévedve......


     


    Ha te úgyis ott vagy munkaidőben, hát nem mindegy, hogy rajzolsz még három-négy vonalat...? Neki, INGYEN..!


     


    előzmény:
    KN18 (21)
    2016-03-29  11:57
  5. 2016. március 29. 12:1722.


     


    (OFF: az index fórumon vannak olyan agyhalottak, akik szerint ha a vállalkozónak úgyis van sok pénze, miért dolgoztatja az embereket, hszen odaadhatná "csak úgy" is a pénzt nekik..... :-DDDD)


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (19)
    2016-03-29  11:28
  6. 2016. március 29. 11:5721.

    Mi egyedi termékeket gyártunk a vevők személyes igénye alapján.


    Minden hónapban van 1-2 eltévedt lélek. Szépen leírják, hogy pontosan mit szeretnének, sőt esetleg még fotót is mellékelnek. Ezt és ezt, így és így gyártsuk le nekik, ha kész fotózzuk le, küldjük át a képet és akkor eldönti, hogy megvásárolja-e vagy sem  .


    És ezt komolyan is gondolják...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (18)
    2016-03-29  11:24
  7. 2016. március 29. 11:4120.

    Ez úgy működik, hogy senki sem hülye.


    Ha talál asztalost aki már tervező programmal is készít látványterveket, hát ő már nem az olcsó kategória.


    Csinál egy kb. tervet, aztán ha valóban rendel nála akkor a ingyen lesznek a tervek, ha nem meg fizessen érte.


    Van grafikus alkalmazottam, nálunk is ingyen a látványterv, ha valós a vásárlási szándék. Ha viszont csak tervet akar amit elvisz majd más olcsó gyártóhoz, aki nem tud, vagy nincs meg a megfelelő háttere a látványterv készítéshez, azért fizetnie kell.

    előzmény:
    dunakanyar (17)
    2016-03-29  11:21
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 29. 11:2819.

    Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!


     


    De, ha neked már van olyan programod, akkor miért nem csinálod meg nekem ingyen!


    Miért számít neked az hogy te azzal keresed a kenyered és  hogy a  program amit vettél sok pénzedbe került???????????????


    Nekem ingyen kéne.


     


    Na, csak azét mondom.

    előzmény:
    antironia (15)
    2016-03-29  10:11
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 29. 11:2418.

    Megértem hogy szeretnéd olcsón megúszni.De, nem lehet, sajnos.


    Másrészt  soha nem értettem azt hogy mégis hogy lehet elvárni bárkitől is hogy csak úgy csináljon nekem valamit.Ingyen és bérmentve!


    Ugyanez vonatkozik könyvelési,  adóbevallási és egyéb dolgokra is, amit itt sokan olyan szépen elvárnának azoktól akik ezzel foglalkoznak.


    A fodrászt miért nem kéritek meg hogy fizetés nélkül csináljon frizurát nektek?! És a kéményseprő miért nem kotorja ki a lyukat ingyen?!Nahát! ?Ilyen galád népek!!!!!!


     


     


    Amúgy meg,  ott néhány cm.nek is van jelentősége, szakembert kell hozzá!


    Sokk szerencsét kívánok a  tervezéshez és a kivitelezéshez.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  10. 2016. március 29. 11:2117.

     


    Én azt javaslom, nem kell ide drága tervező.  Ha van egy körülbelüli elképzelés a fejedben azt illetően hogy mi hol legyen (vizvezeték, lefolyók , tűzhely úgyis adottak), akkor keress egy megbízható asztalost. Olyat, aki csinált már jó pár konyhabútort, ha megtaláltad, ő  a tervezésben is tud neked majd segíteni, sőt abban is, hogyan tudod lefaragni az árakat (pl. nem látható helyekre  fehér bútorlapot tesz, szines élfóliákkal, ezzel rengeteget lehet spórolni). Két legyet ütsz majd egy csapásra, mert konkrét árajánlatot is kapsz az említett tervhez, és még mindig mondhatod azt, hogy nem, mert túl drága , köszönöm. Mindezt teljesen ingyen.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  11. 2016. március 29. 10:2216.

    Egyébiránt .... Csak véletlenszerű kereséssel...


     


    http://www.konyhabutor.co.hu/konyhatervezes.html


     


    Itt pl. kifejezetten írnak tervezési árakat is:


     


    http://www.loewedesign.hu/?page_id=203


     


    a berendezendő tér alapterülete alapján számított díjazás, vagy kölcsönösen megállapodott egyösszegű tervezési díj.


    3000 – 8000 Ft/m˛


     


     


    Számítógépes látványtervek (nem a komplett tervezéssel összefüggésben)


    egy helyiség berendezésére vagy részletkialakítási megoldásokra irányulóan, akár e-mailben történő konzultáció alapján is


    10.000 Ft/db


     

  12. 2016. március 29. 10:1115.


     


    Nem is értem, miért gondolják egyesek, hogy egy tervező pikk-pakk virít nekik INGYEN néhány tervet....  A TI-nak szerintem fogalma sincs arról, mi munka van egy ilyen konyhatervben. A korábban említett 40-50e ft nagyon-nagyon alulbecsült összeg! A tervezőnek legfeljebb akkor éri meg ennyiért bevállalni, ha aztán tényleg meg is rendeli nála a bútorokat...


    VAgy úgy képzeli a TI, hogy az ilyen tervezőprogramokat ingyen osztogatják (most nem az IKEA-sról beszélek), és egy tervező 5 perec alatt "felskiccel" 2-3 tervet...??


     


    Nem kicsit van eltévedve...


     


     

    előzmény:
    elégedetlen (12)
    2016-03-29  09:17
  13. 2016. március 29. 09:2314.

    Kérdés ki hol él, IKEA is csak Pesten van. Én mondjuk nem vennék onnan konyhabútort, meg egyik multitól sem. Főleg ha hosszútávra gondolom. 


    Tavaly segítettem sz egyik ismerősnek hazavinni a KIKA-ból a konyhabútorát, ott ha kérik az összeszerelést az majdnem 30 ezer ft lett volna.


    Én mondjuk még azt sem szerelném össze, meg akkor elvész a garancia.

    előzmény:
    Lédienn (13)
    2016-03-29  09:18
  14. 2016. március 29. 09:1813.

    Az általam ajánlott üzletekben ingyenes,ha tőlük rendelsz,ill. az RS-ben a tervezésért + nyomtatásért csak akkor kell fizetni (5000Ft-ot) ,ha nem tőlük rendelsz. 


    Érdemes az üzletekben az ezzel foglalkozó eladók segítségét kérni! Gyakorlottak és nagyon jó ötleteket is mondanak,amire nem is gondolnánk.


    Színesben terveznek,nyomtatnak a saját programjukkal,amit te is használhatsz pl. az IKEA-nál a honlapjukon,ill. a boltban is. Nem akkora durranás egy konyha tervezése saját programmal.


    Ha valaki nem hozzáértő pl. nem asztalos,nem érdemes egyedül kínlódnia sem a tervezéssel,sem a kivitelezéssel. Lényegesen többe kerül így és a beszerezhető anyagok sokkal silányabbak,mint amivel az üzletek dolgoznak. Tapasztalat!


    Minden üzlet ad ingyenes árajánlatot is,így mindenki eldöntheti mi a legjobb neki.

    előzmény:
    KN18 (11)
    2016-03-29  08:57
  15. 2016. március 29. 09:1712.

    Ha ingyenes tervezést szeretnél, akkor ott vannak a nagy lakberendezési áruházak saját programjai. Természetesen a válaszék az ő termékkínálatukat tükrözi majd.


    Ha egyedit szeretnél, mégpedig több verzióban, akkor kinyithatod a pénztárcádat, mert senki nem fog neked ingyen tervezni, ha a kivitelezést nem bízod rá. Mi lenne neki benne az üzlet? A tervezés az ő szellemi terméke, amit meg kell fizetni.


    Ha mindenképp magad akarod kivitelezni: marad a neten olvasgatás, létezik tervezési segédlet, hogy melyik gépet hová illene helyezni, melyik munkafázisnak mennyi a helyigénye stb., az más kérdés, hogy ha minden ajánlást be akarnál tartani, akkor a konyha köré terveznéd végül a házat is.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  16. 2016. március 29. 08:5711.

    Ha nem is minden sarkon, de voltak ilyen helyek a válság előtt. Aztán mivel nem építkeztek az emberek és nem volt rá igény, így szépen eltüntek.


    Fizetnél 3 tervért 40-50 ezer ft-ot?

    előzmény:
    Gina013 (7)
    2016-03-28  22:35
  17. 2016. március 29. 06:3110.

    Ha van pontos méret,akkor IKEA, RS bútor vagy Möbelix!


    Látványtervet készítenek mindhárom üzletben a te elképzelésed szerint! Mindhárom üzletben meg is rendelheted és katalógusból,elemenként választhatsz. 


    Van saját asztalosuk is,de nem kötelező velük összerakatni csak ajánlott,mert csak akkor vállalnak a bútorra garanciát,ha saját szakembereik rakják össze,építik be.


    Ha nincs asztalos a családban,akkor nem ajánlom,hogy házilag barkácsolj,mert ez is egy szakma amihez érteni kell. Ha pl. csak egy centit tévedsz,rosszul mérsz,komoly anyagi veszteség és nem biztos,hogy javítható a hiba.


    Ismerősöm három hónappal ezelőtt az RS búrorboltból rendelt méretre konyhabútort.


    És van saját tervező programja mindhárom üzletnek a neten is.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  18. Torolt_felhasznalo_346555
    Torolt_felhasznalo_346555
    2016. március 28. 23:419.

    Nem értem, hogy miért akarsz 3 variációt? Az, hogy mi hova kerüljön azt Neked kell megmondani és ne ők találják ki. Adott a vízvezeték, nyilván ott lesz a csap és a mosogató. Valójában mindent Neked kell megmondani, mert Te fogod használni és Neked kell, hogy kézre álljon és ideális helyen legyen minden. 


    Kb. 3 éve én is elmentem egy üzletbe és az általuk szupernek nevezett programjukba betáplálták a konyhám méretét, majd az általuk forgalmazott konyhabútorok egyes elemeit beemelték a programba. Elég béna volt. 


    Akkor megfogadtam, hogy nincs mese ezt magamnak kell összeállítani. Internetről leszedtem a gépek méretét a beépíthetőség miatt, valamint megterveztem, hogy mi hova kerüljön, milyen elemekből álljon a szekrény, milyen magas és széles legyen, milyen világítás legyen, hol legyen a konnektor a gépekhez. Kiválasztottam a szint, fogantyút, az ajtók nyílásának irányát, a többi az asztalos munkája volt.


     


    Az internet mindenre választ ad és otthon megtervezhető minden. Én nem engedném másnak megtervezni, hiszen én használom.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. március 28. 22:538.

    Akkor tényleg a cég a legjobb megoldás, de szerintem írd meg, hogy melyik városban keresel céget. Talán tud valaki segíteni.

    előzmény:
    Gina013 (7)
    2016-03-28  22:35
  20. 2016. március 28. 22:357.

    Ismerek egy embert aki saját magának tervezte - és most NEM rólad beszélek - bénán néz ki...


    A baj az, hogy pici a konyha, egy rakás gépet kéne belezsúfolni és félek hogy béna lesz az eredmény...


    Nyaralás kapcsán nézegettem a booking.com-on szállásokat, és ott minden konyha, fürdőszoba olyan gyönyörű. Nem tudom elképzelni, hogy ezt a házigazdák tervezték (pedig magánszállásokról van szó)...


    Azt hittem h a XXI. században némi túlzással minden sarkon találok egy ilyen céget, aki bepötyögi az adatokat, átadja a tapasztalokat (pl. ne rakjam a gáztűzhelyt a fal mellé, jó ötlet a sarok mosogató, stb.) és 10 perc alatt bemutat három tervet.


    Amit letöltöttem progit, egyiken nincs sarok-mosogató, a másikon nincs mosógép, stb stb. Tehát nem tudom megtervezni, a fejemben pedig magamtól - én nem látom a képet :(


    Na mindegy, ha vki tud céget, várom továbbra is :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (3)
    2016-03-28  21:37
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. március 28. 22:206.

    Bocsánat! Egy neki törölve! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (5)
    2016-03-28  22:13
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. március 28. 22:135.

    Hogy csinálhatna neki bárki is tervet neki, ha fogalmunk sincs mit szeretne? A legjobb, ha magának tervez valaki. :-)


    (A szerszám kihozható 20 ezer forintból. Gyakorlatilag egy fúrógép kell, meg néhány olcsó célszerszám, aminek egy részét én magam megcsináltam. Ha nagyon kényelmes valaki - mint például én - vesz két olcsó fúrógépet, hogy ne kelljen a fúrószárat és a csavarhúzó betétet cserélgetni.)

    előzmény:
    KN18 (4)
    2016-03-28  22:05
  23. 2016. március 28. 22:054.

    T indíto 3 tervet szeretne......


    Konyhabútor készítéshez Szerszám is kell néhány , aminek az ára sem kevés........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (3)
    2016-03-28  21:37
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. március 28. 21:373.

    Én annak idején saját magamnak terveztem meg a konyhabútort. Nem kell ahhoz program, csak egy kis fantázia, egy kis utánajárás, és egy kis készség. Az Internet tele van ötletekkel, aztán körül kell nézni egy-két szalonban, és már lehet is tervezni. Ha még össze is rakod magadnak... pontosabban a párod összerakja, egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Méretre kell vágatni a lapokat, a többi megcsinálható. Ehhez persze csak akkor szabad hozzáfogni, ha megvan hozzá a kellő ügyesség. Ellenkező esetben el lehet pocsékolni egy csomó pénzt, a bútorlapok árát.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07
  25. 2016. március 28. 21:292.

    Biztos, hogy van aki készít látványterveket, de ezek inkább nagy cégek, ahol van pénz grafikus-tervezőt alkalmazni. Egy mezei asztalos nem igen hiszem, hogy fog neked ilyen lehetőséget kínálni.


    Nekem 2005-ben csak a tervezési díj volt 40 ezer ft, szerintem ennyiért ma is megtervezik neked, aztán ha van kész anyag, ahhoz már könnyű kivitelező asztalost találni. 

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2016-03-28  20:07

Címlap

top