Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. szeptember 10. 09:19276.

    Nézd én az írásaidból azt olvasom ki, hogy egy kicsit kicsúszott alólatok a talaj, össze vagytok zavarodva, nem tudjátok merre tovább. Tanácsot adni, nem tudok, nem is akarok, mert nem vagyok a helyetekben, nem tudhatom mit birtok. De mindenesetre most egy kicsit hagyjátok leülni a dolgokat ne hozzatok hirtelen életre szóló döntéseket mert annak tényleg nem szokott jó vége lenni. Ha majd lenyugszotok másként fogjátok látni a dolgokat, mert kétségbe esve, kimerülve még nagyobb marhaságokat szokott az ember csinálni.De, egy tanácsot még is adnék, próbáljatok egy kicsit a saját fejetekkel gondolkodni, abból kiindulva, hogy tanácsokat osztogatni az könnyű. Bár, milyen tanácsot adhatna az aki azzal tud büszkélkedni, hogy ő csak a gazdagok cselédje?  Ne ezekből az írásokból indulj ki akiket itt olvasol, mert arctalanul a maguk kis posványából kikiabálva könnyű a látszólag tőle szerencsétlenebbeket alázni.


     


    Úgyhogy fel a fejjel, ne keseredjetek el, lesz ez még jobb is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (273)
    2016-09-10  00:58
  2. 2016. szeptember 10. 01:04275.

    Hat  bizony az igazsag faj,ugye......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (273)
    2016-09-10  00:58
  3. 2016. szeptember 10. 01:03274.

    Ugyan nem neked irtal,de: hazug embert hamarabb eszreveszik,mint a santa kutyat.Ossze vissza hadovaltal,es most neked all felljebb?Szokjatok le a piarol,es menjetek a jatekos aninimus klubba,akkor talan valami ossze jon.Es mirt hadovaltal itt,hogy hazatelepulunk?Elkuldtek mind a kettototek a sunyiba,es most menteek a semmibe????Ha nem segitesz magadon mer varod el masoktol?Mire elindultok,mar semmi love sem marad.......hacsak Anglia fizeti az utikoltseget,hgoy megszabaduljon toletek.Allitolag valaki kicsalt,de arrol irasod nem volt,mar bocsass meg azert ennyire senki sem hulye,valami disznosagot csinaltatok MO-n es menni kellett,azt hittetek meg olyan mint regebben volt,de annak vege......eloskodni,beszed nuku.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (272)
    2016-09-10  00:49
  4. Torolt_felhasznalo_613265
    Torolt_felhasznalo_613265
    2016. szeptember 10. 00:58273.

    Iszunk, játékszenvedély meg elkótyavetéltem a bútorokat? Én ezt nem szeretném tovább olvasni, köszönöm mindenkinek a válaszokat, azt hiszem, törlöm magam, megbántam a segítségkérést. Szerintem nem is fogok már fórumozni, hozzászólni. Nincs értelme, a sok magyarázatnak, úgy érzem. 

    előzmény:
    kekelefant (271)
    2016-09-10  00:26
  5. Torolt_felhasznalo_613265
    Torolt_felhasznalo_613265
    2016. szeptember 10. 00:49272.

    Pfú, hát elképedve olvasom, hogy mennyi mindent előrángattál a múltból, hihetetlen, komolyan, hogy ennyi mindenre van időd, erőd, energiád. Mint akinek fizetnek érte. Nem is értem, miért kell ilyenkor minden régi dolgot így hajánál fogva előrángatni, az ember próbálna a nők lapján kis kapaszkodót, segítséget keresni, és elveszik az életkedvét is, talán kár volt részemről az egész topik. Én már bánom, igazából nem kaptam túl sok biztató szót. Régen jó volt az nlc, még találkoztam is innen emberekkel, jóindulatúak, rendesek voltak. Megváltozott. Nem nagyon akarok magyarázkodni, túl sokat kivesz belőlem, meg most amúgy is iszonyúan le vagyok terhelve, gyakorlatilag 12 órát talpalok, utazással együtt. Rossz irányba ment a topik, én személy szerint bánom az egészet. 

    előzmény:
    Amarynda (248)
    2016-09-09  12:55
  6. 2016. szeptember 10. 00:26271.

    A topik arrol szol,hogy hazugsagon kaptak!Hogyan tellett draga butorra,ha szegenyek vagytok ,mint a templom egere,vagy a foberloe volt,nem a tietek?Azert rohantatok Angliaba?Ugy erzem,hogy Angliabol mennetek kell,mert miota kivaltak a csoportbol,mar nem vesznek fel  Magyarokat,tehat nem ti dontottetek,hanem ki lettetek  rugva....valamelyikotoknek sulyos jatek szenvedelye van,es mellette gondolom pialtok is,azert nem tudtatok semmire jutni!Volt egy lakas bebutorozva ,hol a penz????????Mar a mufogadat is kepes lennel eladni.......


    Tenyleg mire volt ez a topik jo?Mar a fulemen jon ki,hogy nem tanultunk a szuleink is csorok voltak......nem marad a penz meg nalatok,most meg az erdekelne,mit szol a foberlo,ha megtudja ,hogy Mo-n vagytok,miutan elkotyavetelted a berendezeset??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (218)
    2016-09-09  10:27
  7. 2016. szeptember 9. 19:29270.

    Mert tudod a wc-ről is nyitott topicot, hogy naccsánnak abból sem felel meg akármilyen 


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=324515

    előzmény:
    Amarynda (269)
    2016-09-09  18:45
  8. 2016. szeptember 9. 18:45269.

    nem tudom miert de van egy olyan erzesem hogy kemikus/szelvesz eltunik a sullyesztoben es nem ad nekunk tobb valaszt


    de lehet hogy tevedek. Angliaban azt hiszem minden Wc felcsapodos, ahogy itt nalunk is;-)))

    előzmény:
    KN18 (261)
    2016-09-09  15:41
  9. Torolt_felhasznalo_595600
    Torolt_felhasznalo_595600
    2016. szeptember 9. 18:29268.

    Hát basszus, pont ma kérdeztem meg a munkatársamat, hogy mivel foglalkozik a férje, de valahogy semmi rosszindulat nem volt bennem, azért kérdeztem, mert érdekelt.


    A fönök meg lehet, hogy segíteni próbál, lehet, adott volna kis prémiumot, ha szarul álltok...


    Ha meg az egészségügyi dolgaidat nem akarod kiteregetni, akkor úgy kell megfogalmazni, hogy mondj is valamit, meg ne is. Gyereket sem kell akarni, becsúszik anélkül is, oszt jónapot a munkatársaknak - tehát amihez nincs közük, arról nem kell tudniuk, ennyi.


    Nem mondom, hogy minden laza és egyszerű egy munkahelyen, mert nem az, de azért lehet kezelni ezeket a dolgokat, gyakorlás kérdése...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (246)
    2016-09-09  12:47
  10. 2016. szeptember 9. 17:07267.

    Sógornőmék is úgy mentek ki Írországba, hogy a srác egy hangot nem makogott angolul, a csaj meg épphogy. Azért találtak munkát mindketten, illetve a  srác már úgy ment, hogy előre le volt zsírozva, hova megy dolgozni. Nem mondom, hogy követendő példa, mert én tuti nem mennék olyan országba dolgozni, amelyiknek nem ismerem a nyelvét, de azért nem olyan hűde ritka dolog, és nem is lehetetlen akár nyelvtudás nélkül boldogulni. Főleg, hogy a legtöbb magyar ugye nem akadémiai oktatói munkára megy....


    Aztán: volt osztálytársaim is sokan kimentek Angliába- ki Londonba, ki máshova. Valamennyi kiválóan beszélt angolul (minthogy angol kétnyelvű profilú osztályba jártam) ennek ellenére, nem mondhatni el róluk, hogy sokkal jobb melójuk lenne, mint a sógornőméknek. Pincérek, konyhalányok, hotelben takarítók. Egynek jött be isten igazából az élet, aki könyvelő kint, de az ahhoz való képzést már ott végezte el, miközben egyébként valami játékteremben volt pultoslány. Ő mondta pl, hogy az otthoni diplomájával kb kitörölheti ott kint, mert az a  papír aztán senkit nem érdekel. Talán az egy kivétel az orvos, egyéb eü végzettség.

    előzmény:
    Sushi (159)
    2016-09-08  12:40
  11. 2016. szeptember 9. 17:02266.

    Sajnos, nem tudlak cáfolni. Így van.

    előzmény:
    asztanaviszta (264)
    2016-09-09  16:21
  12. 2016. szeptember 9. 16:39265.

    menj el pl balatonszepezdre.. révfülöpre.....  linket nem tudok.. én ugyanis.. SSZ.. saját szemmel láttam rengeteg nyaralón az eladó táblát. 


    de ehhez oda kell menni és nem soktizezer kmről osztani ami nincsen. 

    előzmény:
    ancsa21 (195)
    2016-09-09  07:38
  13. 2016. szeptember 9. 16:21264.

    Nagyon ritkán jövök.


    A régi "vitahangulat" már nincs.


    Vannak a "szuper anyuk" és társaik.


    Illetve azok, akik minden topikot szét offolnak.


     

    előzmény:
    ladybird65 (260)
    2016-09-09  15:40
  14. 2016. szeptember 9. 16:05263.

    Az nem olyan egyszerű. Oda csak turistaként könnyű menni, de az csak max. 90 nap ESTA-val. Az, hogy te ott dolgozhass is, meg legálisan élj, azt irtó nehéz elérni. Vagy családegyesítés kell, vagy tudósnak, színésznek kell lenned, de szóval igen nehéz. Utánanéztünk már mi is.

    előzmény:
    Sheriff-2 (250)
    2016-09-09  13:14
  15. 2016. szeptember 9. 15:54262.

    Te mindenkit értelmi fogyatékosnak nézel?


    Csak szólok, hogy ne magadból indulj ki.

    előzmény:
    ancsa21 (186)
    2016-09-09  04:41
  16. 2016. szeptember 9. 15:41261.

    Kémikus nagyon el volt szállva magától, ahhoz képest, hogy...........


    Csak úgy kérdezem: ahol most ötödmagaddal használsz egy wc-t, ott nem csapódik fel a víz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (218)
    2016-09-09  10:27
  17. 2016. szeptember 9. 15:40260.

    Veled is egyetértek.


    OFF: ezer éve nem láttalak!!!!


    De örülök, hogy vagy.

    előzmény:
    asztanaviszta (176)
    2016-09-08  16:20
  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 9. 14:31259.


    Magyarországon tudod, mennyire belemennek a magánéletedbe


     


     


    Egy nyavalyát, ez nem igaz.


    De, ha ott töketlenkedsz, lehet hogy felmerül az emberekben néhány kérdés.............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (246)
    2016-09-09  12:47
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 9. 14:30258.

    Csak halkan és nagyon kedvesen mondom: dehogy, a tanácskéreéssel nincs gond, egy szál sem.


     


    De, te/ti, már megbocsáss még a cipőfűzőtöket sem tudtátok bekötni, ketten sem.


    Pedig ez olyan dolog hogy az 5 éves ovisnak tudnia kell!!!!


    Érted hogymit írok?


    Egyébként mindegy, egy kicsit majd még elszerencsétlendtek  ott is- már ha tényleg ott vagytok -  majd jöttök vissza lesz majd sírás-rívás a gaz elcsábítttatásotokról.De, nem ám a ti hibátok lesz az egész  fiaskó, áááááááááá, az nem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (238)
    2016-09-09  12:01
  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 9. 14:21257.

    Különösebben nem érdekes, csak a pontosítás miatt írtam.


     


    Amúgy: biztos az hogy te most éppen Angliában vagy és onnan írogatsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (239)
    2016-09-09  12:02
  21. 2016. szeptember 9. 14:11256.

    ahhoz kepest hogy allitolag minden nap dolgoztok most penteken 1 ora korul delutan ugy latszik nem kell a gyarban lennetek, mert gondolom nem onnet netezel vagy igen?


     


    na jo hagyjuk. csak ertenem hogy mire volt ez jo?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (246)
    2016-09-09  12:47
  22. 2016. szeptember 9. 13:57255.

    Lindt van többféle, olyan, amit Németországban vagy Franciaországban gyártanak, az a középkategóriás áru tömegtermék. A bonbonjai viszont nagyon drágák, sajna mi a lányommal azokat szeretjük. :-(

    előzmény:
    cabron (234)
    2016-09-09  11:49
  23. 2016. szeptember 9. 13:54254.

    En 2000 ben mentem MO ra ausztral utlevellel. es tudom hogy elhiszed , de osszeszorult a gyomrom amikor Gyorben leszalltunk a vonatrol.


    Parisbol mentunk vonattal Mo ra mert Franciaorszagban voltunk elotte ket hetet.


    Evekig almodtam az emigransok remalmat hogy valahogy visszakerultem Mo ra es nem tudtam tobbet hazajonni. ugy ebredtem hogy a sajat sirasom keltett fel evekig tobb alkalommal.


    Akkor voltam eloszor 13 ev utan, azota se es mar nem is megyek.


    Volt ott egy autobalesetunk es bekotott karral jottem haza. amikor leszalltunk a repteren es  a vamosno azt mondta Welcome home  darling! Just go , on the another gate you have enough problem , poor thing;-((( kijottek a konnyeim. Hazaertem.


    A vamosno udvozolt a repteren Adelaideben hogy Isten hozott itthon kedves. Menj csak a masik kijarohoz  van neked most eleg gondod szegenyem. es semmit nem neztek hogy mit hoztunk Europabol.

    előzmény:
    Sheriff-2 (249)
    2016-09-09  13:01
  24. 2016. szeptember 9. 13:54253.

    nem, nem ellentmondás


    vannak olyan területek, ahol sosem lesznek gépek, pl. ápolás, idősgondozás, általában a szolgáltatások


    a szakmunkásképzéssel kapcsolatban pedig nem az a fő baj, hogy megszűnik az állás, mert Maon (sajnos) ettől még messze vagyunk: hanem hogy a mostani, főleg hogy lejjebb vitték a közismereti óraszámokat, gyakorlatilag megszüntették a természettudományos tárgyak oktatását rugalmas alkalmazkodásra, egyszerű ügyintézésre is képtelen fiatalokat képez, holott éppen hogy javítani kellene a színvonalon, akkor lehetne vonzóbb az ilyen pálya

    előzmény:
    cabron (231)
    2016-09-09  11:37
  25. 2016. szeptember 9. 13:44252.

    Nagyon elkedvetlenedtem amiot megtudtam itt a topicban hogy inditonk kemikussal azonos.


    Nem ertem es fogalmam sincs mire jo ha az embert vagy tobbet siman atver valaki olyasmikkel aminek se jelentosege nincs se haszna az illetonek belole.


    Regi "jo " szokasom hogy ha valami furcsasagot talalok akkor utananezek az illeto forum multjanak.


    szelveszunk aki kemikus volt nemreg valami erdekes oknal fogva erosen erdeklodik kemikuskent a pesti bolhabpiacok irant.


    augusztus  5 en kerdezte a Bikas piac cimu topicjaban hogy mennyiert lehet asztalt berelni stb. mert nem talal a netet utmutatast.


    Julius 30 an munkanelkuli sagely reszleteirol erdeklodik mert a szomszedai aug. 1 tol munkanelkuliek lettek es nem tudnak nlcezni? o kerdezi nekik Angliabol hogy hogyan igenyeljenek Pesten segelyt?


     


    aprilis 20 an cserere kinalja a polgari eskuvojen viselt szep cipojet fenykeppel ellatva


     aug . 7 en szinten kemikuskent "nehany cucc csereje" topicjaban targyakat kinal, lampak stb koltozes miatt cserere.


     


    Forumtarsak: most szeptember 9. van 2016 es allitolag szelvesz/kemikus Angliaban robotol a gyarban. es tolunk ker infokat meg tanacsokat a hazatelepulesre...


    Kozben hazajar a bolhapiacokra vagy magaval vitte a londoni lakasba a lampakat , fagyigepet, digitalis szemelymerleget es onnet fogja elcserelni?


     


    Nem hiszem hogy ertelmes valaszt fogunk kapni de feltennem a kerdest:


    KEDVES SZELVESZ MIRE VOLT EZ JO? miert neztel hulyenek minket?


    remelem jol mulattal. de azert egyet tanulj meg. nem mi voltunk a hulyek a te eljarasod a jellemtelen.

Címlap

top