Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. október 1. 14:59309.

    Őszintén megmondom, 40 év felett már nem nagyon mernék hazajönni Magyarországra, hacsak nincs sok pénzem, amivel kezdhetek valamit. Mi most vagyunk fiatalok, huszonévesek, ha minden jól megy, még 30 éves korunk előtt összejön a saját lakásra való, akkor hazaköltözünk, de így is vannak félelmeink, hogy mit kezdünk majd magunkkal, pedig olyan a tudásunk, végzettségünk, amivel elméletben jó pénzért el lehet helyezkedni, ráadásul fejlődő nagyvárosba akarunk visszaköltözni.


    Sajna minket is a kényszer száműzött külföldre, mert hiába vagyunk szorgalmasak, nulla szülői segítséggel, albérletben élve egyszerűen nem lehet itthon előre jutni. Alig várjuk, hogy hazamehessünk, de azért félünk, mi van, ha nem kapunk munkát, ha keveset keresünk majd, ha bizonytalan lesz az egész jövőképünk. És akkor nekem még csak ezután jön majd a gyermekvállalás, otthon.


    40 év felett már biztos nem mernék hazamenni...

  2. 2016. szeptember 19. 10:13308.

    akkor leszek gyanakvo ha az illeto okot ad ra. amig nem mondta hogy o kemikus is addig nem gyanakodtam.


    utana megneztem hogy ott miket irt es akkortol mar tudtam hogy hazudik.


    Ja es igen, azzal a cellal nezem meg AMIKOR MAR GYANAKSZOM VALAMIERT hogy az illetot szembesitsem a hazugsagaival a sajat szavait idezve. utalom ha hazudnak a kepembe mert ez azt jelenti hogy hulyenek neznek aki se nem emlekszik semmire se nem veszi eszre hogy hazudnak neki. es ezert vadaszom le a hazug embereket.

    előzmény:
    Caithleen (307)
    2016-09-14  11:29
  3. 2016. szeptember 14. 11:29307.

    Miert nem fer bele? Egyreszt mert gyanakvas vezerli (sot van amikor rosszindulat, ezt nem rad irom!), de legfokeppen azert nem, mert a celja lathatoan az, hogy utana keretlenul, tamadoan beidezgessem, dorgolgessem egy masik topikba az oda nem is vonatkozokat.


    Velem is csina'lta'k, pedig ellentmondasba se keveredtem magammal, total ertelmetlennek es kisstilunek tartom.


    Egy topikcimet, topikot atfutva, konkretan arra magara probalok reagalni, ha van mondanivalom vagy kerdesem. Lehet, hogy fiktiv az egesz, ahogy ladybird is irja, de ettol me'g jo beszelgetes alakulhat ki. Persze nem akkor, ha az inditot le-tehetetlenezik meg beszarizzak csipobol, en ezeket a negativ indulatokat, folenyeskedest se ertettem sose.


     

    előzmény:
    Amarynda (304)
    2016-09-13  18:22
  4. 2016. szeptember 14. 00:13306.

    Igy van,de az ujsagirok nem nyavognak segitsegert.......es ha valaki nem veszi a lapot akkor meg vannak sertodve.....

    előzmény:
    ladybird65 (303)
    2016-09-13  16:32
  5. 2016. szeptember 13. 23:21305.

    Onnan tudom,hogy sajat maga mondta:nekem az emlekezo tehetsegem nagyon jo,azt irja itt,hogy soha nem volt semmilyuk,mindig az alberlet volt,aztan mashol azt irja,hogy  a lakast eladtak,es kulon szallitokat keres,mert nagyon ertekesek a butorai.....2:   visszatelepulnenk?csak par honapja vannak ott,sorolhatnam meg tovabb,de ennyi idom nincs,ha valaki hazudik,ne felejtse el mit.


    Nekem is segitettek,amikor kellett,es en segitettem,de akkor meg kell az igazat mondani,ha kinos is....Senki sem szereti ha  hulyenek nezik......


    Mindegy ez van.....

    előzmény:
    ancsa21 (284)
    2016-09-13  03:28
  6. 2016. szeptember 13. 18:22304.

    Ha elolvastad volna a kemikus neven irt topicjait amiket o inditott rogton rajottel volna hogy a dolgok ellentmondanak egymasnak.


    Egyebkent miert nem fer bele abba hogy megnezzuk valakinek a regebbi hozzaszolasait? Vagy "nem illik" eszrevenni ha valaki hazudik?


    Nem en talaltam ki o mondta itt a topicban hogy azonos a kemikussal, de nevet valtott. es par nappal ezelott meg a kemikus neven szinten inditott topicot es valaszolgatott is.


    Nalam meg az nem fer bele ha valaki szembehazudik egy csomo embert "viccbol".


    ez hogy nemf er ossze a net etikettel nekem ugy tunik hogy nem illendo eszrevenni ha valaki ellentmondasba keveredik?


    szerintem nem keveredik abba ha nem hazudik osszevissza es akkor torolnie se kell magat.

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2016-09-13  14:01
  7. 2016. szeptember 13. 16:32303.

    Egyetértek. Nekem se időm, se türelmem, se idegzetem nem lenne, hogy előzménykutatást végezzek, ha gyanús valaki. Az meg, hogy x ideje ki mit írt, hát ki a francot érdekel, engem biztos nem.


    Akár igaz, akár nem, amit írt a TI, a jelenség érdekes és lehet róla beszélgetni, vitatkozni. Nyilván, hiszen elég sok hsz érkezett. Tehát a téma érdeklődésre talált.


    Ahogy az "újságírók" (van még olyan?) által írt "cikkek" sem mindig valós történetet mondanak el.

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2016-09-13  14:01
  8. 2016. szeptember 13. 14:01302.

    Egyebkent en sem gondoltam, hogy ez kamu topik, es azt sem, hogy hazudik a topikindito. Inkabb en is tetovasagot, elveszettseget olvastam ki a sorok kozul.


    Nem vagyok naiv, de gyanakvo sem. Nem szeretek masok utan nyomozgatni, es nem szoktam regebbi topikokbol eloasott hozzaszolasokat beidezni uj topikokba. Nalam ezek nem fernek bele a netes etikettbe.

Címlap

top