Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minek élünk ?

John Connor
Létrehozva: 2016. szeptember 22. 16:48

Ma életemben először mentem el egy temetésre. Egy nagyon rendes, ember halt meg...62 évesen, csak úgy... Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek neki, rengeteget segített nekem egészen a haláláig. Sosem fogom elfelejteni.


Miközben ott álltam és hallgattam a papot, felvetődött bennem...minek élünk ? de tényleg, minek ? Körbe néztem, a többiek arcát néztem, és azt gondoltam, itt mindenki megfog halni...


Magamból kiindulva totál feleslegesen születtem meg, csak azért hogy leszenvedjem az életem ? mert ezért igazán kár volt megcsinálni.


Van értelme az életeteknek ?

  1. 2016. szeptember 23. 22:3026.

    4 hozzaszolasodbol egyben valaszoltal a kerdesre. A tobbiben a forumozokat okitottad. Most akkor ki mutatja, higy milyen okos? Ja, vagy neked lehet? Masnak nem. Ertem.


    O feltett egy kerdest, mindenki valaszolt a maga modjan. Biztassal csak egy ongyilkossagra hajlamos egyent, hadd olje meg magat, hiszen te is azt mondod neki, hogy semmi ertelme az eletenek.


    Ha semmi ertelme, akkor haljon meg itt rogton mindenki, minek tovabb elni, es soha ne szulessen tobbe meg senki?

    előzmény:
    cosmopolita123 (23)
    2016-09-23  15:26
  2. 2016. szeptember 23. 17:4425.

    Ez mind OK, de hogy jon ide a balkezesseg???

    előzmény:
    cosmopolita123 (23)
    2016-09-23  15:26
  3. 2016. szeptember 23. 15:2623.

    Kinek furcsa?...MNekem pl az itt írogatók többsége furcsa :) Mindegyik előadja a nagy tudásút, a sikerest az önfényezést (na ott máris gondok lehetnek a sikerességgel) és közösen leszólják ezt az 1db emberkét, aki mindössze feltett egy kérést. Sem megnyitni nem kell a fórumját, sem elolvasni sem válaszolni (apropó...alig láttam olyat aki a kérdésre véálaszolt vola...). Nekem ők a furcsák, és jobb kezes vagyok.

    előzmény:
    sanyinak (8)
    2016-09-22  20:48
  4. 2016. szeptember 23. 15:2222.

    Nem akarom védeni az illető topickját, de akit nem érdekel miért nyitja meg? Ha a nyitó felhasználóval van gondja, miért olvassa el? Az utolsó nem kérdés; ha csak az értelmes topicok maradhatnának akkor lézengene 1-2. Nem mellesleg kinek mi az értelmes. Ez sztem az. Hátva valaki tud olyat mondani ami senkinek sem jutott eszébe, még a legnagyobb tudósoknak sem, mert ők is keresik a választ, sőt, a világ vallásai is több ezer év óta :) Hülye kérdés nincs, csak gyenge iq, sztem.

    előzmény:
    huncut (3)
    2016-09-22  18:13
  5. 2016. szeptember 23. 15:1921.

    Ne olvasd bölcs Salamont, és tartsd meg ezt a gondolkodást :D

    előzmény:
    Antenka (2)
    2016-09-22  16:57
  6. 2016. szeptember 23. 15:1820.

    Őszintén? Semmi.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  7. 2016. szeptember 23. 12:5619.

    Gyujtsel bogarakat, ugyse csinalsz semmit. Macerald oket. Rajossz, mennyire kuzdenek az eletukert. Tanulj toluk.


    Vagy menjel el falura kapalni, segits a kis oregeknek vagy napi 8+ orat a tuzo melegen. Estere rajossz, hogy orulsz, hogy elsz, nemhogy meg filozofalni lenne kedved.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  8. 2016. szeptember 23. 11:3918.

    Jo, hogy vegre rajottel. Hogy mindeki meghal. Latom mar, miert elsz meg mindig a szuloi hazban. Jo sok dolgot meg kell meg, hogy tanitsanak neked a szuleid, ugyanis eleg lassu a felfogasod. Ugy 20-25 evvel le vagy maradva a korodtol.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  9. 2016. szeptember 23. 11:3617.

    Nekem is ez jutott az eszembe. Amikor a gyerek eszmelni kezd, es rajon, hogy a mese csupan  es mi a valosag. En 4-5? eves koromban talalkoztam eloszor a halal fogalmaval, amikor is 3-4? eves unokahugom meghalt. Anyam folemelt a koporsojahoz, hogy nezzem meg, olyan, mint egy kis angyalka,  es biztositott afelol, hogy a halott ember nem bant kislanyom, csupan az elo. Soha nem is feltem a halottaktol, es konnyebb volt elfogadnom az elmulast. Magat a gondolatat, mert ha az hal meg, aki nagyon kozel all hozzank, hat azt bizony meg kell szenvedni.

    előzmény:
    liat (15)
    2016-09-23  11:11
  10. 2016. szeptember 23. 11:3116.

    En is felteszek egy kerdest. Mert ezt meg en nem ertem, hogy annak mi ertelme van, hogy 30 evesen eloskodsz a szuleid nyakan es kozben  orszag-vilag elott otromba mocskos modon gyalazod oket, akikbol a mai napig is elsz? ill akiknek a nyakan eloskodsz?

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  11. 2016. szeptember 23. 11:1115.

    Ez a kerdes altalaban a gyerekeknel 6-10 eves korukban merul fel. Te hol voltal azota? Bura alatt? Uveghazban?


    Nem artana neked egy jo szakember segitsege.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 23. 06:3714.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  13. hus
    hus
    2016. szeptember 23. 02:3413.

    Varjal mar, ne siess, hagy valaszoljon a kerdeseimre.


     


    Ezt irtam pontosan.


    " Mert sokszor ki es  at vagy  fordulva a megszokott emberi viselkedestol. "


    Miert lennek eloiteletes egy emberrel szemben, aki a bal kezet hasznalja, mert az neki jobban jon ki, mint a jobbkezeseknek?  


    Te pedig irod:


     


    " Mi koze van a balkezessegnek a furcsa gondolkodashoz??? "


    Miert, szerinted a nagy atlag igy viselkedik, mit a topikindito nick?


    Viselkediket en irtam, a gondolkodikot te. 


    Van koze.


    De neki az onertekelesevel van problemaja. En meg kivancsi vagyok ra, hogy balkezes-e.


     

    előzmény:
    sanyinak (8)
    2016-09-22  20:48
  14. 2016. szeptember 23. 02:2412.

    A fene vigye el, beach-bum smiley meg nincs...........(?)

    előzmény:
    Sissi52 (11)
    2016-09-23  01:18
  15. 2016. szeptember 23. 01:1811.

    Hat mar mondjuk annak is orulhetnel, hogy 170 cm vagy es nem 169 es a farkad 15 cm es nem 14.


    Mellesleg az ismerosod eletenek, aki most halt meg, mar akkor volt ertelme, amikor neked segitett, de remelem, nem csupan ez volt az egyetlen ertelme.


    A te eletednek is lesz ertelme, ha vegre felemeled a hatsodat es elmegy dolgozni pl.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  16. 2016. szeptember 23. 00:4810.

    "Magamból kiindulva totál feleslegesen születtem meg, csak azért hogy leszenvedjem az életem ? mert ezért igazán kár volt megcsinálni."


    Áruld el, akkor miért választottad a John Connor nicket?


    Ő azért, ahhoz képest, hogy egy hasonló paraméterű fickó mint Te vagy :) tulajdonképpen megváltotta a világot :)


    Annyit elárulok neked, hogy nem is véletlenül kapta ezt a John Connor nevet. Ha megfigyeled a monogramját, akkor az félre nem érthető utalás akar lenni egy másik, szerény, kétkezi szakmával felvértezett ámde megváltásban felettébb jeleskedő akció(?)hősnek.


    Szóval, akár még a szenvedésedet is megtölthetnéd némi tartalommal, és akkor nem éreznéd hiábavalónak a dolgot.


    (Egy másik topikodban javasoltam neked egy videót pár napja...)


     

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 22. 22:419.

    Minek élünk ?


     


    Azé' hogy  a zöldalmaválogatás megtörténjen.


    mer' hogy  annyi marhaságot írsz, felmerült a kétely hogy nem is a pöcsöd méretével van a baj,és még  azzal sem hogy magassarkú kalucsniban jársz egész évben, hanem - ahogy ángyom mondja Zalában - a cukormicikéddel.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  18. 2016. szeptember 22. 20:488.

    Mi koze van a balkezessegnek a furcsa gondolkodashoz???


    Eloiteletes vagy,

    előzmény:
    hus (6)
    2016-09-22  18:37
  19. 2016. szeptember 22. 20:257.

    Még nem tudod?  Foldunk Isten fegyhaza es azert szuletunk, hogy letoltsuk buntetesunket. A "nagyon rendes ember" letoltotte.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  20. hus
    hus
    2016. szeptember 22. 18:376.

    Elsz te is es masok is, mert megszulettunk. Nem kopogtatott senki a kijaratnal, hogy most szeretnek kijonni, csinaljatok mar  valamit ennek erdekeben.


    Nem, mar kijottel es gondoskodtak rolad addig, amig fel tudtal fogni dolgokat.


    Te balkezes vagy?


    Mert sokszor ki es  at vagy  fordulva a megszokott emberi viselkedestol.


    " Ma életemben először mentem el egy temetésre. Egy nagyon rendes, ember halt meg...62 évesen, csak úgy... Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek neki, rengeteget segített nekem egészen a haláláig. Sosem fogom elfelejteni."


    Sajnalom, mert oriasi vesztesseg ez neked.


    Ha eloszor mentel   temetesre eletedben, akkor szerencses vagy, mert csak most ment el valaki az eletedbol akit kedveltel , a tobbiek meg itt vannak kozotted.


    Csak ugy nem mennek el emberek, valamilyen ok van ra.


    Orulok, hogy sokat  koszonhetsz valakinek aki segitett neked es soha ne is feleejtsd el.


    Te mit segitettel neki viszonzasul ? Amikor valaki segit neked, akkor  gondolkodsz azon, hogy te mivel viszonozzad vissza ami toled telik?


    Minden gondolatod, ami elkeseredesedhez hozzajarul, azt kellene figyelembe venned, hogy te mit teszel azert, hogy az ellenkezojere forditsd .


    Probalj olyan emberek kozott megfordulni, akik a hangulatodat meg tudjak valtoztatni szaamodra jo iranyba.


    Emberek egy bizonyos kor utan kepesek sajat magukat is kepezni.


    Probald te is. Ha nem megy  kerj segitseget, mert annak te leszel a nyertese.


    Kulonben itt sirathatod es sajnalhatod magad addig, amig nem leszel unalmas es ezen a nickeden nem fognak veled kellemesen beszelni .


    Az nem baj, hogy nem vagy felnove, sokan vannak igy, a baj az, hogy nem biztos, hogy teszel erte eleget., ha te is ugy erzed.


    Nem az a lenyeg, hogy hany eves vagy, hanem az, hogy legyen onbizalmad. Mert ha vannak is nehezsegeid, azt tudd megoldani, atveszelni, ne erezdd azt , hogy megallt a vilag.


    Annak allt meg, akiert most nyitottad a topikot. Kehet, hogy az o halala adja meg neked azt a lokest, amit eleteben nem tudott neked megadni senki.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 22. 18:325.

    azt senki nem tudja megakadályozni, hogy az anyja megszülje hepből


    de akinek nem jó élni az tehet ellene


    csak egy jis tök kell hozzá


     

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  22. 2016. szeptember 22. 18:264.

    Hogy te miért vagy itt azt én nem tudom.


    Pl. én azért hogy előkészítsem a holnapot, mert akarok élni akkor is, kipróbálom hogy le tudom-e küzdeni az ÉLET-kihívásait. Ha jól csinálom akkor f@sz@-gyerek vagyok, ha nem, akkor pedig valami más........pl. vannak utánozó-majmok is.....


    Azt a tanácsot tudom adni, hogy próbálj meg önmagad lenni, mert mindenki más már foglalt.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Én is kérdezek tőled valamit, csak azért mert mostmár úgyis itt vagyok.....


                     Ki itt a FŐGYAGYÁS ebben az évben hmmmm...?

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  23. 2016. szeptember 22. 18:133.

    Ez már sokadik topikod, amit ilyen depresszív hangulatú témával nyitsz. Nem akarsz keresni egy jó pszichiátert? Vele megbeszélhetnéd mégis mi értelme az életnek.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  24. 2016. szeptember 22. 16:572.

    Persze, a folyamatos fejlődés, és a képességeim kibontakoztatása, újabb és újabb nézőpontokból nézni ugyanazt, és ekkor meglátni valamit, ami addig is ott volt, de csak ekkor tűnik fel nekem, stb. stb. És az állandó változás élvezete. Hihetetlen, hogy az új dolgok megjelenése mennyi új lehetőséget teremt számomra nap mint nap. Csak persze mindezt észre kell venni.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48

Címlap

top