Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Depi"

rockcica
Létrehozva: 2017. január 17. 15:47

Mostanában egyre több olyan emberen érzékelek általános rossz hangulatot, különféle pszichés betegségeket, depressziót, akiknek úgymond"semmi okuk" rá. Ezt azért tettem idézőjelbe, mert nyilván maguk szerint megvan , de így kívülállóként nincs. Példa egy: Jól menő kis üzlet tulajdonosa, saját üzletében dolgozik, visszatérő vendégkörrel.(szépségszalon)(ott is lakik, tehát nem terheli az utazással járó stressz, hülye főnök stb.) a férje is jól menő vállalkozó, nagy, szép, okos lánya van, akinek már biztosítva a karrier, lakás. Szép, tehermentes ingatlan, jó környék, jó szomszédság. A nő ha nem hagyná el magát(lenne miből szépítkezni) egész emberien nézne ki, utazgatnak, stb. Férje sokat dolgozik, ebbe nyilván van egy kis menekülés is, hiszen a hölgyemény nem egy pasik álma típus(zsörtölődő is, ugye mint említettem nem is ad magára, depressziós,(azért egy napi 10 órát dolgozó férfinek nem arra van szüksége ha hazamegy hogy cseszegetve legyen, + egy befásult unott,hisztis asszony fogadja.)Tehát így kívülállóként minden ok.(ja és szuper anyós, aki abszolút el tudja magát látni.Igaz velük lakik de külön lakrészben) Vajon mi az oka, hogy olyannyira beteg lett, hogy már nem is dolgozik, átadta a stafétát másnak, 


Példa kettő:Szintén saját, tehermentes ház, hitelmentes élet. Jó szakma, (otthon kereshetett volna tök jól a szakmájában, de három hó után feladta)két szép kisgyerek van, pasi is akadna, de a nő annyira hangulatember, a gyerekei neveletlenek,(amiben a férfi segítene, neki is van egy lánya, aki normális, rendes, szófogadó, de így nem akarja összeereszteni a két  családot mert fél hogy elrontják az övét(szerintem jogos) De amúgy segíti mindenben.Szülei élnek, tesójával jó a kapcsolat, nem is értem. De még sok sok ilyen eset van, és ilyenkor úgy vagyok vele hogy megrángatnám őket hogy mi a fuck bajod van, cserélj már olyanokkal akik végigszívják az életet.. Nektek vannak ilyen ismerőseitek? Meg bírjátok állni hogy ne oktassátok ki őket?

  1. 2017. január 22. 12:3235.

    Igen, közöm nincs, de mért kell  másokra ráhátékázni a saját lelki faszságait,(nekem is elég bajom van mégsem energia-vámpírkodom, és nem játszok más idejével, pénzével, agyával főleg ha munkakapcsolatba kerülök vele.) Ja és ha lenne gyerekem azt nevelném, nem engedném tudomást sem véve róla neki hogy a kis motorkával hatszor átmenjen a vendégem lábán pl...valamint ha egész nap otthon vagyok rendet tartanék, és mélyen kussolnék ha otthon munkával két kilót megkeresnék..

    előzmény:
    ZSUSZKA20 (33)
    2017-01-20  20:52
  2. 2017. január 20. 20:5434.

    Teljesen  IGazaD  van  Szilvasgomboc!!!!


    De  sajnos  ez  igy  van  Magyarorszagon...


    hosszu  "orr"    rovid  e'sz....!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (28)
    2017-01-19  08:12
  3. 2017. január 20. 20:5233.

    FORUMNYITO!!!   Igazsag  az,  hogy semmi-
    "fuck"  kozod  sincs  masok  pirivat  eletehez!!!


    Erdekes,  hogy  Magyarorszagon  fojton  masok  ugyeibe  dugjak  az  emberek  az


    orrukat...................

  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 20. 16:2732.

    A réz vagy ólombányában semmi bajod nem lenne.

    előzmény:
    Kenderice Ákos (31)
    2017-01-20  11:09
  5. 2017. január 20. 11:0931.

    Én pl. most pont szarul vagyok. Nem panaszkodásként írom, mert nincs szükségem senki együttérzésére, megkapom attól, aki szeret. Csak mint tényt. Ez olyan, hogy lebénítja az embert, szinte nehéz egy gondolatot is végiggondolni. Gyógyszert szedek, de lehet, hogy növelni kell az adagomat.

  6. 2017. január 20. 11:0430.

    Az a baj, hogy tudatlan vagy és felszínes.


    A depressziónak nem feltétlenül van behatárolható oka.

  7. 2017. január 19. 08:2829.

    Oké. Akkor lehetne a topik címe pl. "vernyogás, nekemsemmisemjó". Az ilyeneken nem lehet segíteni. Mindig találnak valamit, ami nyafogásra ad okot.


    Kerülném őket, ha van rá lehetőségem, mert energiavámpírok. Szükségem van rájuk? Nincs!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (28)
    2017-01-19  08:12
  8. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. január 19. 08:1228.

    A topik címe "Depi", de persze idézöjelben. Mert szerintem nem igazán valódi depiröl van szó hanem elégedetlenségröl. Én legalábbis erröl írtam a saját hsz-omat kicsit lejjebb. Az általában ismert nagy panaszkodók egyáltalán nem depisek, anyagilag mindenük megvan, jólfizetö ŕllás, nyaranta külföld, gyereket nevel stb...csak az az örökös nyafogás. Egyszerüen van aki szereti magát sajnáltatni. 

    előzmény:
    york (27)
    2017-01-19  07:49
  9. 2017. január 19. 07:4927.

    Ez így van, betegség. De szerintem azért nem jön csak úgy magától. Lehet pl. egy régi trauma, amit cipel magával, nem dolgozta fel, és egyszer a felszínre tör depresszió formájában. Sokszor még a pszichiáterek sem tudják könnyen megfejteni, hogy mi is okozza.

    előzmény:
    szaszo71 (26)
    2017-01-18  22:29

Címlap

top