Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekvállalás patchwork c

bananmango
Létrehozva: 2018. Április 3. 22:13

Sziasztok!


Olyan nők tapasztalataira lennék kíváncsi, akinek a párjának már volt gyereke előző kapcsolatából és közösen is vállaltak gyereket.


A páromnak van egy hat éves kisfia, mi kb 3 éve vagyunk együtt, de nem igazán sikerült a gyerekkel harmónikus kapcsolatot kialakítanom. Sokszor bánt meg engem, ami tudom, hogy a gyermeki féltékenység miatt van, de a 100. alkalommal már tényleg nagyon rosszul esik és úgy érzem, hogy egyáltalán nem uralom a helyzetet. Ölelés vagy puszi nuku, legtöbbször levegőnek néz, örömet nem kapok tőle.


A kisfiú minden kedden és pénteken, valamint minden második hétvégén velünk van, emellett a párom gyerektartást is fizet. Az exfeleség tavaly júniusig a párom lakásában lakott, mi pedig albérletről albérletre jártunk. Majd a párom eladta a lakást és az exet sikerült az öccse albérletébe beköltöztetni. Kicsit úgy érzem, hogy többet tesz meg a párom családja az exért, mint ami ilyenkor elvárt és, hogy őszinte legyek engem ez nagyon frusztrál. Továbbá a párom nevén van az ex mobilja, a vezetékes net és tv, ami szerintem nem normális, vagy igen?


Egyébként pár hónap múlva költözünk be a közös lakásunkba és tervezzük a közös babát, amire én már nagyon vágyom. Viszont a fentiek miatt egyre inkább aggódom a jövőnket illetően. Úgy érzem, hogy így nekem soha nem lesz saját családom, a leendő férjem soha nem lesz teljesen csak értünk, és mindenben mi fogunk alkalmazkodni a másik félhez, nem tudom a saját életemet élni. 


Ti hogyan éltétek ezt meg? Megbántátok? Túl lehet lépni azon, hogy soha nem leszel az első?


 

  1. 2018. Április 9. 11:0360.

    Teljesen egyetértek ezzel a véleménnyel. lelkileg nagyon stabilnak kell lenni ahhoz, hogy az ember jól kezeljen egy ilyen helyzetet. Márpedig a TI - véleményem szerint - nincs ebben a lelki állapotban. Túl sok a kérdés, kétség. Ebbe a bizonytalan helyzetben valóban jó döntés lenne közös gyermeket és az azzal járó felelősséget vállalni? Szerintem ezen érdemes lenne legondolkodni.


     


    Sajnos én is rossz példát látok a környezetembe. Fiatal lány hozzáment feleségül egy 2 gyermekes apukához és egy közöset is vállaltak. A lány korábban sem volt lelkileg stabil, ebben a kacsoltban sem találta meg a lelki harmóniát (miért is találta volna!?), vagy inkább így sem tudta megteremteni a lelki harmóniát, csak tovább romlott a helyzet. És ahogy a pici nő, csak egyre sűrűsödnek a konfliktusok.

    előzmény:
    pszichothriller (26)
    2018-04-05  15:37
  2. 2018. Április 9. 00:4659.

    Mar megint ra huztad a vizeslepedot!!!!!Ehhez semmi joga,ahhoz semmi koze,hat mi ez he nem dorgalas??????


    Az edes anyuka,mindent megtesz,hogy mas torodjon a fiaval,nem tudunk semmit az uj pasijarol.........es csak egyedul hagyja allandoan.....


    A Ti olyan valaszt var ,akinek hasonlo a helyzete,erre jott a jeges zuhany.....

    előzmény:
    etilany (54)
    2018-04-07  09:38
  3. 2018. Április 7. 19:0658.

    Az a gond, hogy akinek van is tapasztalata a  témában, csak saját szemszögből lát. És itt végeredményben mégis a te és a párod nézőpontja a fontos, és hogy azt közelítsétek valahogy. Ő mit lát és te hogyan látod ugyanazt stb....

    előzmény:
    bananmango (56)
    2018-04-07  14:11
  4. 2018. Április 7. 15:5257.

    Nekem úgy tűnik, hogy kirakta...

  5. 2018. Április 7. 14:1156.

    De jó! még még még ilyen hozzászólásokat amik saját tapasztalaton alapulnak. Amúgy sokszor beszélek erről a párommal, alapvetően azon az állásponton van, hogy a kisfia még csak kisgyerek és sokat fog alakulni. De a párom is teljesen más szemszögből látja a szitut ezért indítottam inkább a fórumot, mert kíváncsi voltam hogy ebben a helyzetben minden nőben volt-e félsz és ha igen akkor feleslegesen vagy jogosan. 


    Örülök, hogy végülis egy pozitív példával jöttél. Néha úgy érzem hogy ha én is puttonnyal érkeztem volna jobban el tudnék fogadni bizonyos dolgokat. 

    előzmény:
    Sushi (55)
    2018-04-07  12:39
  6. 2018. Április 7. 12:3955.

    Sziasztok.


    Nekem is Volt egy olyan erzesem, hogy kicsit le lett dorongolva a TI. Föleg azzal, hogy olyanok probaltak "ertelmezni" az irasait, akik - szerencsere - nem ismerik szemelyesen az ilyen helyzetet.


    Nos, en is megismertem valakit puttonnyal, nekem is volt puttonyom, majdnem kilenc eve vagyunk hazasok, es nagyon sok munka van mögöttünk.


    A ferjem kislanya nem velünk el, mi csak minden masodik hetvegen "kapjuk meg", plusz az iskolai szünetek felere. Mindezt birosagilag kellett kiharcolnia. En pont azert, mert nekem is Volt/van puttonyom, igyekeztem pozitivan  hozzaallni az egesz helyzethez, es mikor mar ugy ereztem, hogy tök jo a kapcsolatunk, ket het alatt rosszabb lett, mint Volt. Es mindezt a kilenc ev alatt többször. Mikor anyuka ugy erezte, hogy nalunk jol erzo magat a kicsi, rögtön manipulalni kezdett. Nekem nem kellett kivonulni, kiközösitettek rendesen, es kezdhettük elölröl a közeledest.


    En ilyen esetekben mindig a ferjemmel beszeltem meg az en lelkiallapotomat, es kertem, hogy segitsen. Majd amikor a kislany nagyobb lett, neki is elmondtam, hogy en hogy erzek, söt vele mar olyat is meg lehetett beszelni, hogy milyen Erzes lehet apanak a szamara ket legfontosabb "nö" között.


    Most mar jobb, sok mindent meg lehet beszelni  a kislannyal is direktben. 15 eves. 5 Volt mikor megismertem.


    Nem lehetetlen a dolog, de nagyon kemeny munka, es apanak mindenkepp döntö szerepe van.


    Nekem is csipi a szemem, hogy anyuka mit csinal a tartasdijjal, föleg, hogy a kislanynak apa veszi a ruhakat, cipöt, mert anyuka a sajat jövedelmenek tekinti a tartasdijat. Egy regenyt lehetni irni abbol, hogy mit nem ad meg a kislanynak, de nem tudunk mit tenni. Valoban. Pedig mi latjuk.


    Szoval kedves TI, kitartas, nem remenytelen a dolog, de elöször a ferjeddel/paroddal kell beszelned. Elöször es mindig.

  7. 2018. Április 7. 09:3854.

    Nem lett ledorongolva. Csak az alapján amit leírt, véleményt nyilvánítottunk. Ez végülis nyilvános fórum, bárki hozzászólhat Senki nem mondta, hogy TI ne szüljön, épp csak úgy tűnt, túl sok minden zavarja, amit a pasival "csomagban" kap. Azt meg hogy új pasi mit csinál vagy mit nem a gyerekkel...azért fantáziálni nem kell, hogy pedofil, meg ki tudja mi. Azért a gyerek heti 3-5 napot anyukával van, és nem gondolnám, hogy ez alatt az idő alatt folyamatosan edzésen van a nő, vagy tanfolyamon. Amúgy meg semmi befolyása nincs a TI-nak arra, hogyan él az ex és hogyan oldja meg a gyerek felügyeletét. 

    előzmény:
    kekelefant (52)
    2018-04-06  22:56
  8. 2018. Április 6. 23:0253.

    előzmény:
    Lédienn (46)
    2018-04-06  19:38
  9. 2018. Április 6. 22:5652.

    Honnan tudod,hogy nincs a kisfiu veszelyben?Az ex uj baratja lehet pedofil,nem ez lenne az elso eset...es egyedul van vele sokszor,gyakorlatilag otthon egy idegen vigyazz ra,amig anyuka muvelodik?Sok torna van ahova gyereket is lehet vinni,vagy uszni,-Mami es en-de o inkabb egyedul megy?Es mit tud az uj fiurol?


    A TI  tanacsot kert joindalatuan,erre le lett dorongolva,elmondva mindennel,tanacsolva,hogy a vilag a kisfiu korul forogjon,nem kell neki sajatot szulni,mert mi lesz akkor ,egy hat eves mar megszokhatta volna,ha akarja......

    előzmény:
    asztanaviszta (38)
    2018-04-06  12:11

Címlap

top