Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősödő szülő segítése

pöttyöspanni
Létrehozva: 2018. Április 29. 18:54

Anyám a hatvanas évei végén jár, nyugdíjas, jópár éve özvegy, egy vidéki városban él, tőlem cirka 200 km-re. Annyira nem idős, hogy gondozásra szoruljon, teljesen önellátó, de van egy nagy hétvégi telke, amit egyedül már nem képes annyira szépen rendben tartani, amennyire szeretné. Itt jönnék a képbe én, úgy érzi, hogy nekem kutya kötelességem lenne az ő kertjét gondozni. Nagyjából negyedévente elmegyek a szőlőjébe dolgozni, néha kicsit többször, de terhemre van, én ezt nem érzem feladatomnak.


 


Hogy miért? Nekem erre nincs sem időm, sem erőm. Negyvenes, egyedülálló nő vagyok, 2 kamaszt nevelek. Középvezetőként dolgozom egy multicégnél, az ezzel  együttjáró "rugalmas munkaidőben". Ez ugye a gyakorlatban annyit tesz, hogy nem heti 40 órát, hanem esetenként sokkal többet dolgozom. Van egy családi házam egy nem nagy, de nem is kicsi kerttel. A kevéske szabadidőmet gyakorlatilag kitöltik a házi- és a ház körüli munkák, a saját kertem rendben tartása, és a gyerekeim, valamint némi sport, az ülőmunka miatt ezt fontosnak tartom.


 


A másik ok, hogy amikor a gyerekeim kicsik voltak, és nekem lett volna rá szükségem, akkor bizony ő sem volt sehol.  A gyerekeim úgy nőttek föl, hogy gyakorlatilag semmilyen kapcsolatuk nem volt vele. Soha,egyetlenegyszer sem vitte el őket még a játszótérre sem. De az életem más szakaszaiban sem segített nekem (talán a válásomat kivéve, na akkor az egyszer azért odatette magát), a testvéreim valahogy mindig fontosabbak voltak. "Te olyan talpraesett vagy, majd úgyis megoldod" - ezt hallottam tőle folyton....


Emiatt időnként anyám és köztem elég feszült a helyzet, folyamatosan megjegyzéseket tesz, célozgat, munkám közben hívogat...


Ti mit gondoltok? Elsősorban a hozzám hasonló helyzetben lévők véleménye érdekelne.

  1. 2018. május 2. 19:5151.

    Mivel én nem vagyok érintett,csak olvasgatás közben láttam hogy a házhelyek sok helyen nagyon értéktelenek.


                 ingyen házhely - Google Search

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (47)
    2018-05-02  19:38
  2. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 2. 19:5050.

    Az a baj, hogy eleve nagyon feszült a viszonyuk. Gondolom, nem ez a konfliktus az egyetlen köztük. Erre jön rá, hogy "és akkor ott van még az a nyomorult telek is". Szegény telek kicsit amolyan bűnbak szerepben van. Önmagában 3 havonta elmenni egy kicsit dolgozni a családi telken (mert azért gondolom, az anyját a széles értelemben vett családja részének tekinti) nem akkor meló objektíve, de eleve rossz a hozzáállása (aminek persze van oka).

    előzmény:
    Lillaréka (48)
    2018-05-02  19:44
  3. 2018. május 2. 19:4949.

    Tök ugyanez volt a nagyapám és a gyerekei között anno. Volt egy hobbiszőlőse, ráadásul a település egy völgyben fekszik, tehát a szőlős egy jó óra-másfél óra erdei járásra volt a hegyen. Hát a papa már nem tudta csinálni, a gyerekei meg közölték vele, hogy ők biza nem. Hogy a fenébe? Nekik munkahelyeik voltak, gyerekeket neveltek, míg papa nyugdíjasként hobbiszőlészkedett. Papa teljesen kiakadt, de el lett adva a szőlős. Vonat szerint hálátlan kölykök ugye...


    Csak vonatnak lövése nincs róla, hogy ez a hobbiszőlő valóban az égvilágon nem hozott neki soha, semmit a konyhára. Igazi hobbi volt neki, még a hordókat is maga készítette. Csak, hát ez munkahely, gyerekek mellett nem megy. Meg a gyerekeket egy fikarcnyit sem érdekelte. Papa hobbija volt, nem az övék. Ennyi. 


    Azért nehogy már, a szülők dilijeit a gyerekeknek erőn felül tovább kelljen csinálni? És fordítva. A gyerek sem terhelheti a szüleire a saját életét, igényeit, elképzeléseit. 

    előzmény:
    Lillaréka (44)
    2018-05-02  19:16
  4. 2018. május 2. 19:4448.

    Van rá pár örökös


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (47)
    2018-05-02  19:38
  5. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 2. 19:3847.

    A gyerekeinek még akkor is jó lehet.

    előzmény:
    Lillaréka (46)
    2018-05-02  19:33
  6. 2018. május 2. 19:3346.

    A TI kertes házban lakik


    minek autózzon 200 kilométert ugyanazért??
    és miért fizessen rá egy rahedli adót ?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (45)
    2018-05-02  19:24
  7. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 2. 19:2445.

    Én egy kicsit azért szélesebb perspektívából tekintenék rá. Amik eszembe jutottak, csak felsorolásszerűen:


    - A föld mindig érték. Butaság tőle meggondolatlanul megszabadulni.


    - Ha anyuka meghal, a családra száll a telek (gondolom). Sok mindenre lehet az még jó. Ha nem nekem, majd a gyerekeknek.


    - Nem tudom, konkrétan milyen szőlő, mert ahány szőlőskert, annyiféle. Csak egy összetákolt szerszámos bódé áll rajta? Vagy esetleg van rajta egy komolyabb építmény, amit akár fel is lehet fejleszteni? Közművesített telek? Ha igen, mennyire?


    Ha én lennék a TI helyébe: nekem mint városi embernek nagyon kellemes lenne a gondolat, hogy van valahol egy telkem - vagy egyszer lesz. Jó, most törődni kell vele, de milyen jó lesz egyszer!? Felszántani, beültetni fűvel, hintaszék, tűzrakóhely... Csodás hétvégi telket lehet belőle csinálni, minimális munkával.

    előzmény:
    Lillaréka (42)
    2018-05-02  18:22
  8. 2018. május 2. 19:1644.

    IGEN..


     


    de vonat azon lovagol hogy a szőlőből lett a TInek mindenféléje... - ami mindenképpen marhaság. 


     


    és az már cseppet sem zavarja vonatot  hogy a mama hobbiszőlője a TI gyerekitől venné el az időt az energiát és nem kevés pénzt is..


    és hát ilyenkor az ember elgondolkodik.. mégis mi a fontosabb... a középkorosztálynak.. az idős szülő hobbija.. vagy a saját gyerekei... 


    és azon is.. hogy milyen nagyszülő az aki a hobbiját fontosabbnak tekinti mint a gyerekét és az unokáját. 


     


    Mivel ugye itt nem arról van szó, hogy a mama nem tudja magát ellátni és ezért kell a segítség. 

    előzmény:
    etilany (43)
    2018-05-02  19:04
  9. 2018. május 2. 19:0443.

    Lényegében tökmindegy, hogy viszi, vagy hozza a pénzt. Topikindítónak nincs ideje, kapacitása a kertet megdolgozni. Kb ennyi. Vonat meg jól kiforgatta, hgoy a TI ki merte mondani, hgoy az anyja sem sietett túlzottan a segítségére, amikor szüksége lett volna rá. Így aztán nyilván a motivációja még kevesebb, hogy az idejét és energiáját, meg pénzét olyasmira pazarolja, amihez semmi kedve.

    előzmény:
    Lillaréka (42)
    2018-05-02  18:22
  10. 2018. május 2. 18:2242.

    A hobbiszőlők nem hozzák hanem viszik a  pénzt... pénzt- időt energiát


     


    és mindezt a gyerekeitől vett el a TI anyja.. és most is ezt akarja.. pénzt időt energiát.. a TI gyerekeinek rovására.. a saját hobbijára. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (36)
    2018-05-02  12:12
  11. 2018. május 2. 13:3641.

    Ez a topik,de tudod te azt nagyon jól.Édesanyám depressziós | NLCafé

    előzmény:
    Sheriff-2 (40)
    2018-05-02  13:29
  12. 2018. május 2. 13:2940.

    Azért az szép hogy ismered az édesanya kifejezést is,mert egy másik topikban mindenfélekurvának elmondtad,amit már töröltek,anélkül hogy bármit is tudtál volna a körűlményekről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (35)
    2018-05-02  12:11
  13. 2018. május 2. 13:1639.

    Csihuhu,a végtelenségig hazug/sunyi szaralak vagy és kész.Hiába másolgatsz.


    Azért,mert nagyon sokszor kiforgatod/megváltoztatod annak az értelmét,amit írtak,számtalan példa van rá.


    De a ráncfelvarrás óta bajba vagy,mert nem tudod a niked változtatani 5 percenként.


    Nem új dolog ez,ezt csinálod legalább 10 éve.Selytelmes fények | NLCafé

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (37)
    2018-05-02  12:14
  14. 2018. május 2. 13:0738.

    Elnézést, itt valami félre értés van: én amit eddig írtam, nem a TI édesanyjáról írtam, hanem úgy általánosságban. Lehet, hogy nem volt egyértelmű, de így értettem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (35)
    2018-05-02  12:11
  15. 2018. május 2. 12:1437.

    Elirtad a cimet : Idosodo szulo nemsegitese jobban illik ide...nem ?
    Majd a gyerekeid visszaadjak .... ugy fognak viselkedni veled aggkorodban , ahogy lattak , hogy viselkedsz a szuloanyaddal

    idézet:
    Mozdonj (3)
    2018-04-29 20:23:36

    Az rendben van , hogy faradt vagy es nem akarod csinalni...

    Az nincs rendben , hogy " O sem segitett " .... ez egy kicsit olyan , mint a "megdoglott a lovam ,  dogoljon meg az O lova is... " vagy az az undok "szemet szemert , fogat fogert "...


    Szarember nyit ilyen topikot


     

    idézet:
    Mozdonj (5)
    2018-04-29 20:35:14

    !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2018-04-29  20:35
  16. 2018. május 2. 12:1236.

    Ez az egész egy nagy mocsok.


    Idáig eljutni egy családban????????????


    Hogy a nyavalyában lehet  állandóan azt  nézni/vizsgálni/vizslatni hogy ki mit és hogy adott: szűlő a gyereknek-gyerek a szülőnek.


    Hányás.

    idézet:
    Csendike+ (20)
    2018-04-30 19:31:11

    Pontosan ez a problema : a csalad.
    A "belso szfera" , amit nem tereget a normalis ember.
    Normalis ember nem teszi pellengerre a maganéletét.
    Normalis ember "szereti" a szuleit , mert tudja, hogy a szulo nevelte fel, a szulo ult ejjel az agya mellett , amikor lazas volt, a szulo  vonta meg a szajatol a falatot , az utazast , a "wellnest" , amikor keves volt a penz ...
    Es a szulo kapalta azt a szar szolot, amikor összel uj csuka es erettsegire szep ruha kellett a kislanynak...
    Nem hiszem, hogy "anno" azert kapalta azt a szolot az anyja , mert imadott kapalni...
    Gondolom , hogy amikor szölöt kapalt az az anya ,  -amikor a madame nagypofaju, szulotfikazo akarki GYEREK volt-  , akkor olyan idok futottak,hogy a penz , amit az a szolo hozott , szukseges volt ennek a csaladnak.
    Kihozta az a szolo a kis pluszt ennek a csajnak , aki most olyan "masodik" okot ad a nemsegitesnek , nyilvanos forumon szarba taposva a sajat anyjat , hogy "O se segitett " , es "csinaljak a tesoim"...
    Nem nyit topikot az edesanyjarol , nem fikazza a testvereit a normalis ember.
    De nem is ez a csaj a fontos : anyja tehet rola ...
    Engem a hozzaszolok vallveregetese rettent el ....
    ....es ez a topik nekem sem "kituno" , nem "jeles",  nem " jo" ,  nem" elegseges" , hanem "hanyas"

    idézet:
    Mozdonj (22)
    2018-05-01 09:05:03

    !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05
  17. 2018. május 2. 12:1135.

    Szerintem az a hányás, amikor valaki azért csinál valamit, mert azt várja, hogy majd ellenszolgáltatást kap. Az ilyen ember nem szülő, hanem egy jellemtelen senki.


    Na latod : pontosan ezt mondja a topikindito szaralak , a masodik "ok"-ban...azert nem segit, mert az  anyja sem segitette...
    Es meg az is böki a szememet  , hogy mit tudsz Te errol az edesanyarol , hogy jellemtelen senkinek nevezzed ?
    Az igazsagnak nem egy oldala van : van annak legalabb ketto... Amig a ket felet nem ismerjuk , addig helytallo velemenyt nem lehet mondani...  Az , ami erkolcsileg nulla itt=nem segitek az anyamnak, mert O sem segitett , azt lehet mondani , mert ez a sztoritol fuggetlenul "jellemtelen senki" cselekedet...

    előzmény:
    bánat (32)
    2018-05-02  11:56
  18. 2018. május 2. 12:0334.

    Senki nem kért meg senkit, hogy gyereket szüljön. Ha szül, akkor a gyerekről gondoskodni kell!!!! A mártírkodásra meg senki nem kíváncsi, nem kellett volna gyereket szülni, ha az akkora teher, hogy az anyának ezért "mindent fel kell áldoznia".


    Igen, rohadt szemét is az az anya, aki a gyerek(ek) felnevelését - ami egyébként kötelessége - később zsarolásra használja fel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2018-05-01  13:23
  19. 2018. május 2. 12:0233.

    Termeszetesen mindenki arrol nyit temat , amirol akar.
    A hozzaszolasom pedig az , amit gondolok OSZINTEN a temarol.
    A velemenyemet akkor is meg fogom mondani , ha az NEKED nem tetszik .
    A forum nyilvanos , s a topiknyito kerdes az volt : mit gondolunk rola .
    En azt gondolom, amit leirtam.
    Ennyi.


    Nem fogok "tullepni":  jelen esetben a masodik "ok" a "nemsegiteshez" az egy nemkovetendo szaralaksag. 

    előzmény:
    asztanaviszta (29)
    2018-05-01  15:49
  20. 2018. május 2. 11:5632.

    Ha gyereket szülsz, számolni kell azzal, hogy a gyerek beteg lesz, ápolni kell és a felnevelése pénzbe kerül. Ha valaki nem tud ezzel együtt élni, nem kell gyereket szülni és akkor nem kell virrasztani a gyerek mellett, ha beteg és nem kell a szádtól megvonni semmit, hogy a gyereknek legyen étele, ruhája stb. Noch dazu: nem kell mártírkodni sem utána, hogy mekkora áldozatot hoztál, hogy felnevelted a gyereket! A gyerek nem kérte, hogy megszülessen! Ha viszont már megszületett, a szülőnek kötelessége gondoskodni róla!


    Három gyermekem van. Soha nem éreztem tehernek, hogy ápolnom kell őket, ha betegek. Viszont, ha én voltam beteg, ők is ugyanúgy ápoltak engem. Ha kellett nekik valami, lehetőségeimhez képest megvettem, de soha nem dörgöltem az orruk alá, hogy mennyit dolgoztam érte és milyen áron lett nekik ez vagy az.


    Szerintem az a hányás, amikor valaki azért csinál valamit, mert azt várja, hogy majd ellenszolgáltatást kap. Az ilyen ember nem szülő, hanem egy jellemtelen senki.


    És miért ne lehetne erről topik-ot nyitni? Annyi minden másról nyitnak emberek itt topicot, simán elfér ez is közöttük és a téma - úgy általánosságban - érdekes beszélgetést eredményezhet. Nekem érdekesebb, minthogy fehér vagy piros szalvéta legyen az esküvői vacsorán. Másnak meg az a fontosabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05
  21. 2018. május 1. 19:1931.

    Egyetértek  !  Vannak emberek, akik  sosem az adott témához szólnak  - hanem  fikáznak....

    előzmény:
    asztanaviszta (30)
    2018-05-01  15:50
  22. 2018. május 1. 15:5030.

    Közöd? Ha nem érdekel a téma, lépj túl rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (25)
    2018-05-01  13:30
  23. 2018. május 1. 15:4929.

    Mindenki arról nyit topikot, amiről akar.


    Ha nem tetszik, túl kell lépni rajta és nem kell hozzászólni. Ilyen egyszerű.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05
  24. 2018. május 1. 15:1228.

    hm... fantázia az aztán van....- 


    egyébként igazad van.... 
    én teljesen megértem a topikinditót. 

    előzmény:
    etilany (26)
    2018-05-01  14:03
  25. 2018. május 1. 15:1027.

    Egyetlen baj van


    az ilyen hobbikertek- hobbiszőlők  viszik a pénzt.. nem is keveset. 


    Abból a szőlőből nem lett bor amit palackoztak és eladtak...  akárhol... tehát vitte a pénzt mindig.. és most is viszi... odaautózás- üzemanyag-  - permetszer, gondozás-- pénz pénz és pénz. 


    MIÉRT kéne ezt a TInak finansziroznia?? a saját gyerekei rovására.. az anyja hobbiját fizetni?? 


     


    tehát.-.  amit te kitaláltál.. netto hülyeség. 


     


    és valóban a szülő hobbiját nem köteles a gyereke finanzirozni.. és forditva sem.
    A segítség az más.... ha a TI anyja bajban lenne a TI menne és segitene.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05

Címlap

top