Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. 2012. Április 30. 07:41160.

    Ha azt akarod, hogy a gyerekednek nyugalma legyen, hogy idegen emberek ne rángassák őt kényük-kedvük szerint, és békében feltudd nevelni a gyermekedet, akkor nem fogsz ragaszkodni a névhez, sem perhez, sem gyerektartáshoz. Jogilag, ahhoz hogy a nevét kapd, csak per útján tudod megoldani, bár én a helyedbe-nem tenném.

     

     

    Mondjuk az érdekes, hogy a pasi miért van arról meggyőződve, hogynem az övé a gyerek... 

    előzmény:
    kiszti79 (159)
    2012-04-29  22:22
  2. 2012. Április 29. 22:22159.
    sziasztok.....ez a kérdés sajnos nállam is jelenleg aktuális.....egy hónapom van a szülésig,és idáig minden rendben volt de most mikor az apasági papírt kelett volna megírni kiatlálta nem az övé a gyerek....megjegyzem a kapcsolatunk bonyorult......a második családja vagyunk.......szóval az érdekelne hogy valóban lehet e anélkül a Kisfiam az édesapja nevén hogy bármilyen jogi kapcsolat lenne köztük,és perelés nélkül......szeretmém ha a nevét viselné a gyermekünk,de sajnos annál jobban szeretem a Pocaklakó Kisfiam édesapját hogy tönkre tegyem az életét!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (15)
    2004-08-19  13:17
  3. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2010. február 12. 19:19158.
    En nem tudom a valaszt, de akkor minek az apasagi? Csak a penzert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778820 (157)
    2010-02-12  16:53
  4. Torolt_felhasznalo_778820
    Torolt_felhasznalo_778820
    2010. február 12. 16:53157.
    Sziasztok! Én szeretnék apasági pert indítani csak azt nem tudom hogy ha elfogadja az apa hogy valóban övé a gyerek kötelező e a nevére venni vagy ha az anya nem akarja akkor nem kell. Őszíntén szólva én nem akarom hogy a gyerekem egy olyan ember nevét viselje aki nem látta mióta megszületett és valószínűnek tartom hogy ezután se fogja látogatni. Akkor miért viselné a gyerek a nevét? Ha valik tud választ adni akkor azt megköszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_778820
    Torolt_felhasznalo_778820
    2010. február 11. 18:28156.

    Sziasztok! Én szeretnék apasági pert indítani, de nem tudom, hogy miután megnyertem az apának a nevére kell e venni a gyermeket vagy sem. Őszíntén szólva én nem szeretném, ha a gyermekem az apja nevét viselné, mert mióta megszületett egyszer sem látta. És van egy olyan érzésem hogy ezután sem fogja majd látogatni. Akkor miért viselné a nevét? Tud valaki nekem ebben segíteni, hogy kötelező e a nevére venni vagy ha az anyuka nem akarja akkor nem kell neki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 23. 14:13155.
    AMEN :O))))))))))

    Nyugodj mar le, mert meg megart az idegesseg!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (154)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 23. 12:52154.
    Miért nevezel bennünket meggondolatlannak, agyatlannak, felelőtlennek? Nem a diszkó vécéjében szedtük össze a gyermekeinket! Miből gondolod, hogy a mi életeink nem meggondolt döntések folyamata? És már ne haragudj, de annyira a nőkre hárítod az összes negatív részét ezeknek a helyzeteknek. . . Mondd, mikor ilyen élesen elítélsz valakit (mert a szavid ezt mutatják), egy pillanatra sem fordul meg a fejedben, hogy ugyanez megtörténhet valaha veled is, vagy a lányoddal, tesóddal, sógornőddel?
    Majd ha az Uh-on meghallod a kisbabád szívét, rájössz, hogy - bár valszeg ott lesz veled a férjed - férj nélkül is szívesen megszülnéd, nevelnéd, tanítgatnád. És egy tanács: bár ne történjen meg veled, de ha a terhességed első trimeszterében lelép a férjed, ne vetesd el a gyermekedet, mert ennél nagyobb dolgot soha életedben nem alkothatsz. És ne mondd egy törvénytelen gyermekre sem azt, hogy nem lett volna szabad megszületnie, mert lehet, hogy a világ köszönhet majd neki olyan dolgokat, amiket esetleg 10 törvényes sem tud felmutatni. Éés mi lesz majd akkor az anyjáról a véleményed?
    Egyébként nekem is az a véleményem, ami még a múlt héten volt itt valakinek: az anyaság átváltoztatja az értékrendedet, és nem kizárt, hogy elveket is fölad egy nő majd, ha úgy hozza az élet.
    előzmény:
    latsia (150)
     
  8. 2004. augusztus 23. 12:38153.
    Nem tudom miert van felkijaltojel a szoveged vegen, talan merges vagy? Sok boldogsagot nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (152)
     
  9. Torolt_felhasznalo_573532
    Torolt_felhasznalo_573532
    2004. augusztus 23. 12:23152.
    Nem hinném, hogy bármelyikünk ne oldotta volna meg, ki így, ki úgy de fájhat még neked is bár ne legyen így, tudod egy kapcsolat vagy házasság elején senki nem a végén gondolkodik, de mivel az emberi kapcsolatok bizonytalanok néha olyan történik amire nem számítasz, nem vagy felkészülve. Büszke vagyok arra, hogy egyedül is vállaltam a babámat és hidd el fel fogom nevelni még ha egy fillért sem látok a papájától akkor is, nem erről szólnak ezek a dolgok, sajnos, hogy így sikerült de attól még ki kell hozni a legjobbat belőle és nem hiszem, hogy bármelyikünknek aki ilyen helyzetbe került szégyenkeznie kellene, de biztos vannak kivételek!
    előzmény:
    latsia (150)
     

Címlap

top