Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia-már megint

bejjuska2
Létrehozva: 2004. augusztus 23. 11:20
Sziasztok!
Nem tudom, ki hogy van vele, de nálam most tetőzik az allergiaszezon, és már nagyon kész vagyok. Szedem a gyógyszert szorgalmasan, de úgy érzem, semmit sem ér, csak erős szívdobogásom van, és remegek tőle. Az egész szervezetem lelassult, hétvégén felkelni is alig bírtam már.Ma meg riogatom a kollégákat a vörös szemeimmel..:)
A lényeg az , hogy nem akarok már a gyógyszerekre hagyatkozni. Sokszor olvastam, hogy egy immunrendszert erősítő tisztító kúrával, diétával csökkenthetők a tünetek. Nem tudjátok véletlenül, hogy ebbe a
diétába mi fér bele? Zöldség, gyümölcs oké, de mit lehet még enni, és mi az ami abszolut felejtendő?
  1. 2004. augusztus 23. 13:2751.
    Gyerekkorom óta ezerfélével kísérleteztek rajtam. Ebből ami most viszonylag bevált:

    Napi 1 db (rossz nap 2) Aerius tabletta. Mellette néha Nasonex orrspray, és a Misi Műveknél egy kezelés nyár elején. (lásd Misi Műves topikokat. )
    Emellett nem nagyon iszom-eszem tartósítószeres dolgokat ilyenkor. Sok-sok vizet iszom és nem megyek természetbe, főleg nem sportolni ott. . .

    Hangsúlyozom, 26 éve elég súlyos allergiám van.
    (Azaz idén most tényleg sokkal jobb, mint eddig. . . ) :-)
    előzmény:
    kotkoda13 (50)
     
  2. 2004. augusztus 23. 13:0550.
    Passz, nem tudom. De elegem van az elmúlt évek szenvedéseiből. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 13:0449.
    Én úgy tudtam hogy az immunrendszer túl hevesen reagál és a gyógyszerek egy része úgy hat, hogy gyengíti az immunrendszert így kevésbé erősen reagál. . . :-o Na, most akkor mi van?
    előzmény:
    kotkoda13 (47)
     
  4. 2004. augusztus 23. 13:0148.
    Nem feltétlenül leszel ezekre allergiás, hanem esetleg észre sem veszed, hogy mondjuk pont parlagfűszezonban érik a dinnye, és a kettő összefügg, viszont ha elhagyod, akkor esetleg csökkenhet az allergia intenzitása. (Ami sztem már fél győzelem lehet. . . )
    Ja igen, nekem elég sok gyümölcslére is kijön az allergia. Egyesek szerint azért, mert sütőtöklevet is tesznek bele, és arra is érzékeny lehetek, más szerint a tartósítószer a hibás. . .
    Hmmm. . .
    előzmény:
    kotkoda13 (41)
     
  5. 2004. augusztus 23. 12:5847.
    Elég, ha az immunrendszered legyengül . . . állítólag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (44)
     
  6. 2004. augusztus 23. 12:5746.
    Hát. . . . szerencsére én ezekből semmit se érzek. . .
    előzmény:
    toblerone1 (43)
     
  7. 2004. augusztus 23. 12:5745.
    Figyelj, vannak ilyen topicok itt is !!!
    A lényeg mindent ehetsz, de csak meghatározott napokon.
    Van : fehérje , keményitő, szénhidrát és gyümölcsnap.
    Az első hármon délig csak gyümölcsöt ehetsz.
    A www. mindmegette. hu lapon is találsz róla írást, de kérdezz nyugodtan!
    előzmény:
    bejjuska2 (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 12:5744.
    Nálunk senki nem allergiás csak én. Akkor meg ki a csudától örököltem?
    előzmény:
    kotkoda13 (40)
     
  9. 2004. augusztus 23. 12:5643.
    Az csak papíron van, de netről itt egy kis morzsa:

    Keresztreakció
    Egyes zöldségek és gyümölcsök hasonló allergéneket tartalmaznak, mint a fák, füvek, gyomnövények pollenjei, ezért virágpor-allergia estén panaszokat okozhat fogyasztásuk (légúti-, gyomor-, bélrendszeri- és bőrpanaszokat).
    Aki allergiás a nyírfapollenre, az pollenidőszakban kerülje a következőket: és alma, őszibarack, cseresznye, körte, spenót, sárgarépa, burgonya, kivi, paradicsom, kesudió, mogyoró, zeller.
    Aki allergiás a feketeüröm pollenjére az pollenszezonban kerülje: zeller, sárgarépa, petrezselyem, banán, alma, dinnye, kamilla.
    Aki allergiás parlagfűpollenre, az pollenidőszakban kerülje: görögdinnye, sárgadinnye, cukkini, uborka, kamilla, banán, napraforgómag.
    Aki allergiás a fűfélék pollenjére, az kerülje: borsó, paradicsom, avokádó, búza, bab, lencse.

    Neten sok minden fellelhető!! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (37)
     
  10. 2004. augusztus 23. 12:5442.
    Már olyan sokmindenről szó esett, csak pont arról nem, ami érdekelne, ez pedig a diéta. Megírnád, hogy mi a lényege?
    előzmény:
    kotkoda13 (34)
     
  11. 2004. augusztus 23. 12:5241.
    Miért, milyen gyümölcsöt nem lehet enni ???? Én sokfélét eszem, de semmi negatívat nem tapasztaltam. . .
    előzmény:
    toblerone1 (38)
     
  12. 2004. augusztus 23. 12:5140.
    Igen, tényleg veszélyes. Én rákérdeztem az idén a doktornőre, hogy pl. terhesség esetén javasolja-e a gyogyót, a válasz egyértelműen nem !!! Van persze olyan doki, aki csak a terhesség első harmadában tiltja.
    Valamint azt is ondta, hogy ha a pici akkor születik, vagy akkor fogan meg, mikor a parlagfű szezon van, és az anyuka is allergiás, a pici is nagy valószínűséggel az lesz !!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (36)
     
  13. 2004. augusztus 23. 12:5139.
    :-))
    Nekem u. ez történt KÉT évesen!! Anyu látta, hogy gyulladt a szemem, és éjszakára rátett kamillateás vattát.
    Reggelre nem tudtam kinyitni a szememet!!!
    Szegény anyu, tök bepánikolt. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (35)
     
  14. 2004. augusztus 23. 12:4938.
    Sztem biztos közrejátszik ám az időjárás is!!!!
    Nagyon csapadékos nyarunk van. Nincs olyan hét-10 nap, amikor ne verné le a pollent az eső, így nem lesz nagy a pollenkoncentrátum a levegőben. . . Emlékezzünk csak pár évvel ezelőtti teljesen száraz több hónapra. Amikor már sűrű porfelhő volt az utakon. . .

    A 90 napos diéta? Attól én is megerősödtem, mármint nem testileg, hanem immunilag!! :-)
    (Csak vigyázni kell, hogy milyen gyümit NE együnk, hihi. . . )
    előzmény:
    kotkoda13 (34)
     
  15. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:4637.
    :-))) szija!
    basszus! ezek szerint én alig ehetek valamit :-(((((
    vhogy az olajos magvak nem vonzanak. . .
    át tudnád küldeni a táblicskut?
    előzmény:
    toblerone1 (30)
     
  16. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 12:4636.
    Én is szedtem zyrtecet, meg előtte zaditent csak arről leállítottak, mert 10 évesen nem lett volna szabad hormontartalmú gyógyszert szedni. . .
    előzmény:
    kotkoda13 (34)
     
  17. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 12:4435.
    brr, én több mint tíz éve vagyok allergiás. Az első nyáron, mikor még csak 10 voltam és senki semmit nem tudott az allergiáról, a háziorvosom kamillás borogatást írt fel a szememre, mert azt hitte kezdődő kötőhártyagyulladásom van. PErsze mikor feltettem a teával átitatott vattapamacsot a szememre, mégrosszabb lett. Bazi vörös lett és sikítottam úgy viszketett! Ezek után a Pöttyös utcában a gyermekklinikán megvizsgáltak és kiderítették, hogy a kamillára 4 + allergiás vagyok. (a többi csak 3 volt:-) )
    Én a Luffeelt szedem. Ez egy homeopátiás bogyó, de nem lehet menthol tartalmú fogkrémet és persze rágót használni, és már baromira unom a sok gyerekfogkrémet. . .
    előzmény:
    toblerone1 (32)
     
  18. 2004. augusztus 23. 12:4434.
    Sziasztok !
    Nekem is erős allergiám van, ( fű, fa , bokor, virág, por. . . ), leginkább a parlagfűre ( ++++). Kb 10 évig szedtem hol zyrtecet, hol claritint, de mindig úgy éreztem, hogy vannak mellékhatásai :remegés, aluszékonyság, fejfájás, rossz közérzet. Vizsgálaton az idén is voltam , de a gyógyszert nem kezdtem el szedni !!! Gondoltam : próba-szerencse. A Rinochort Aquát 1-2 - szer használtam, csak éjszakára.
    Mellette használom a sópipát - kb. fél órát naponta.
    Ja, és csinálom a 90 napos diétát- nem tudom, ez befolyásoló tényező -e, de idén tök jól viselem az egészet !!! Remélem , ez így is marad. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_126106
    Torolt_felhasznalo_126106
    2004. augusztus 23. 12:4433.
    sZiasztok

    Tudok ajánlani egy orrkenőcsöt Dr. Theiss Allergol Pollen Blocker(gyógyszertárban kapható), megtapadnak a pollenek. Ha gyulladt a szem , nekem a Visine szemcsepp bevált, utána nem viszket. Egyszer próbáltam egy sós tengervizes orrspray-szerűséget, az is sokat tud segíteni. Gyógyszertárban ez is kapható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 23. 12:3932.
    Nem biztos, de érdemes ezen elgondolkozni. Van, aki allergiásan kamillával inhalál, merthogy az méregtelenítő.
    Igen, az, de közben tele van pollennel is. . .
    Rákerestem a googlé-n arra, hogy: "allergia keresztreakciók táblázat" és kidobott megfelelő oldalt. (Egy pdf-re klikkeltem rá, ott is van. . . )
    előzmény:
    bejjuska2 (28)
     
  21. 2004. augusztus 23. 12:3631.
    Sziasztok!

    Ugyan én nem vagyok (nagyon) allergiás, de azt hallottam, hogy a Dr. Theiss termékek közt megjelent most valami új, allergia elleni krém, és hogy az elég jó. Asszem az orra kell kenni, vagy valami ilyesmi. :-) Mindenesetre én szoktam egy másik terméküket használni, és az is jó, úgyhogy lehet benne valami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 23. 12:3530.
    Hali :-) Mi állandóan összefutunk az allergiatopikokban! :-))))))
    Miután két éves korom óta allergiás vagyok, ezért MINDENT elolvastam róla, amit lehetett. Aztán ami nem érintett, azt el is felejtettem, szal aki mondjuk mogyoróra allergiás, annak is vannak keresztreakciói, bár fogalmam nincs, hogy mik.
    Egyébként most kaptam egy kedves dokinőcitől egy táblázatot, ebben több mindent is felsorolnak. . .
    Ja, de ha a google-n rákeresel, akkor tuti, hogy találsz róla anyagot bővebben! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (26)
     
  23. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:3329.
    wow! köszi!!!!
    előzmény:
    bumika (27)
     
  24. 2004. augusztus 23. 12:3228.
    Uramisten, lehet, hogy itt a titok nyitja???
    Erről még sosem hallottam, ez biztos? Imádom a görögdinnyét, minden nap eszem nyáron, télen meg dinnyelvonási tüneteim vannak. . . .
    előzmény:
    toblerone1 (25)
     
  25. 2004. augusztus 23. 12:3227.
    Sziasztok,
    A rhinolight. hu-n rajta van néhány keresztallergén züldség, gyümölcs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (26)
     

Címlap

top