Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvesztett barátnők

viktoria22
Létrehozva: 2004. szeptember 24. 09:10
Szia Mindenki!
Arra vagyok kiváncsi, hogy szerintetek miért jellemző a kialakuló párkapcsolat miatt sokan leépítik a barátnőiket/barátaikat? Én nem tudom elképzelni, hogy lehet az életünket egy emberre alapozni. Egyik "barátnőm" egész nyáron felém sem nézett, nem mintha most hallanék róla. Pedig régen hetente találkoztunk, és naponta beszéltünk telefonon. Indítsak küzdelmet azért, hogy rám is szánjon egy órát a pasija mellett? Nekem ehhez nincs gyomrom. Vagy van rám igénye, vagy nem... Mit gondoltok?
  1. 2004. szeptember 24. 10:0426.
    Én is így érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (24)
     
  2. 2004. szeptember 24. 10:0425.
    El fog múlni:)
    Ha pedig tényleg vannak más barátaid is akkor előbb-utóbb elhalványul majd Zsuzsi szerepe is. . .
    előzmény:
    viktoria22 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:0324.
    Általában utólag vagyunk okosak. :(
    Az ilyet én sem tudom könnyen megérteni, hogy egy Köszi-re sem futja neki. . . Ezzel is azt bizonyítja, hogy nem sokat veszítettél.
    Ha tényleg nem számíthattál rá, nem volt igazi barát.
    előzmény:
    macskoszka (22)
     
  4. 2004. szeptember 24. 10:0123.
    Nálam is azért húzos ez a szitu, mert emberileg nagyon szeretem Zsuzsit és tud hiányozni. Még.
    előzmény:
    macskoszka (22)
     
  5. 2004. szeptember 24. 09:5922.
    Nem féltékeny volt csak hp:)
    Nagyon sokszor sírtam a páromnak a csalódásom miatt. .
    Próbáltam beszélni a lánnyal (közel 1 éve) és akkor is merev arccal és elutasítóan beszélt. Akkor mondtam neki, h köszi a beszélgetést és most már tisztán látok.
    Pár hétig rossz volt, de már túlvagyok rajta.
    Már nem beszélünk és nagyon ritkán talizunk (van 1-2 közös bnő).
    Pl. nyáron volt a szülinapja és gondoltam azért egy sms-t csak írok erre az alkalomra. . . azt hiszitek, h visszaírt egy köszit?Ááá, semmit.
    Fájt, mert szerettem, de most már örülök, h így alakult, tisztán látok. Asszem egy picit túlmisztifikáltam őt már a barátságunk alatt is. . . . és valójában soha nem számíthattam rá igazán. . De ezt mind utólag lett tök evidens.
    előzmény:
    viktoria22 (18)
     
  6. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 09:5921.
    Én akkor elbeszélgetnék vele arról, hogy akkor eddig mi volt. . . És attól tenném függővé, mert nem tudhatod az igazi okát. Ha valaha fontos volt neked, úgyis meghallgatod, és egy beszélgetéssel nem veszítesz semmit. Addig viszont én már nem keresném, hiszen megtettél mindent, ő hanyagolt el, most rajta a sor.
    előzmény:
    viktoria22 (20)
     
  7. 2004. szeptember 24. 09:5320.
    Eldöntöttem, hogy csak azokkal foglalkozom érdemben, akik ezt viszonozva képzelik.
    És akkor mit tegyek szerintetek, ha bejelentkezik, hogy neki mégis kell egy barátnő? "Fogadjam" vissza?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 09:5219.
    Az jó! Akkor viszont elkezdheted gyászolni ezt a barátságot, és tovább építeni a meglévőket.
    előzmény:
    viktoria22 (15)
     
  9. 2004. szeptember 24. 09:4718.
    Igen, ez a volt barátnőd mintha kicsit féltékeny lett volna. Illetve primitíven kezelte a szituációt. . . Ha kapott lehetőséget külön találkozásra, ezeket a közösbulikat el kellett volna fogadnia. . .
    előzmény:
    macskoszka (16)
     
  10. 2004. szeptember 24. 09:4617.
    Talán más lett volna a helyzet, ha nem a barátnőmet ismerem meg előbb. Az a bizonyos iskolai barátság volt, ami átívelt még a felnőttkorunk egy részén is. De jött egy szerelem, ami az összes többi kapcsolatomat felülírta. Nem maradt idő, meg kedv sem a barátnőre, meg ő is másfelé tendált. A barátnő nincs, de a szerelemből 28 éve tartó házasság lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (7)
     
  11. 2004. szeptember 24. 09:4416.
    Nekem egy 10 éves barátságom ment gallyra emiatt. . . .
    BÁr nagyban befolyásolta a végleges leépítést, h a páromat nagyon nem kedvelte.
    Egyetértek, h nem kell mindig bevonni a pasikat a lányos talikba, de amikor szóba jött a kedvesem állandóan a száját húzta és kijelentette, h ő nem hajlandó elmenni olyan buliba, ahol a párom is ott van.
    Nagyot csalódtam benne! Mert úgy éreztem, h hiányzik belőle mindaz a tolerancia és intelligencia , amivel egy ilyen helyzetet remekül lehetett volna kezelni. . . . . miattam. Én sem kedveltem különösöbben a volt férjét (időközben elváltak), de soha egy rossz szót nem szóltam rá és, ha együtt voltunk társaságban el tudtam vele beszélgetni.
    A párom egyébként többször is próbált beszélni a volt bnőmmel, h oldják a feszültséget, de teljesen elzárkozott.
    Nem kettejük között választottam, mert a bnőmben emberileg csalódtam nagyot.
    előzmény:
    viktoria22 (9)
     
  12. 2004. szeptember 24. 09:4315.
    Egyébként jól el vagyok látva barátokkal. Hál'Istennek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 09:4114.
    Sziasztok!

    A barátság is két emberen múlik. Ha ő nem kíváncsi rád, bármit mondhatsz, tehetsz, úgyis vége lesz sajnos. Márpedig ahogy írod, ő nem volt kíváncsi rád nyáron, és azóta sem. Egyet értek eternityvel, keress új barátokat.
    előzmény:
    viktoria22 (9)
     
  14. Torolt_felhasznalo_751771
    Torolt_felhasznalo_751771
    2004. szeptember 24. 09:3813.
    én is debreceni vagyok :)))

    Ha sokat járt nyáron Debrecenben és téged egyszer sem keresett meg, ebből sok minden leszűrhető.
    Úgy tűnik te kevésbé vagy fontos neki, mint fordított esetben.
    Lehet, h jobb, ha új barátnő(k) után nézel.
    előzmény:
    viktoria22 (8)
     
  15. 2004. szeptember 24. 09:3712.
    Igen, az emberek változnak. Sok a hely szülte barátság, ami csak az egyetemen, a főiskolán, a közös munkahelyen él. Ha végetérnek ezek az időszakok sok barátság meg is szünik. Ez szomorú.
    Sajnálom ezt a "barátnőmet", okosabbnak gondoltam. . .
    Ráadásul a kapcsolatnak sem tesz jót, ha nincsennek külön élmények. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 24. 09:3511.
    Az emberek sajnos változnak, és csak akkor derül ki, hogy ki mennyire szereti a másikat, és mennyire fontos neki, ha kialakul egy ilyen helyzet.
    Tudom, hogy nehéz elfogadni, de muszáj, mert ha ezen rágódsz, csak neked lesz rossz. Csalódni sokszor lehet emberekben. Egyébként kevés az a gyermekkori barátság, ami nagyon szoros marad. Én azt veszem észre, hogy a nemrég (2-3 éve) szerzett barátaim sokkal szorosabb barátok lesznek, mint az iskoláskori barátnők. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, de lehet, hogy mások meg fognak cáfolni :)
    előzmény:
    viktoria22 (6)
     
  17. 2004. szeptember 24. 09:3510.
    Viktoria22: szerintem nem kellene lemondanod a barátnődről. Szerintem nem az határozza meg a baráti kapcsolatot, hogy milyen gyakran beszéltek, vagy találkoztok, hanem hogy ha baj van, számíthattok-e egymásra, és ha ritkábban is találkoztok, mint azelőtt, ugyanott tudjátok-e folytatni, ahol abbahagytátok. Vagyis mintha csak tegnap találkoztatok volna. Ezt a hangulatra, a meghittségre értem elsősorban.

    előzmény:
    viktoria22 (6)
     
  18. 2004. szeptember 24. 09:359.
    Annál pedig nincs rosszabb, ha végleg elfogynak a barátnők. Nővéremnek már senkije sincs ilyen téren. Csak a barátja. Ha szakítás van, hova rohan az, aki így alakítja az életét? Hogy lehet egy emberre építkezni? Ilyen szegényesen felfogni a kapcsolatokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 24. 09:338.
    Eternity!
    Írtam neki egy SMS-t azzal, hogy ha Debrecenben jár, szóljon és fussunk össze félórára. Nyár végén írta, hogy járt Debrecenbe rendszeresen a pasijával találkozni, de nekem nem szólt egyszer sem. Tavaly nyáron én csapot-papot ott hagytam, ha találkozhattunk. Megértem, hogy nyáron távkapcsolatban éltek, most az egyetemen folyton együtt vannak. Én is távkapcsolatban élek egyébként, csak egész évben. Nemcsak nyáron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751771 (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 24. 09:307.
    Miért kellett dönteni? Nem kell feltétlenül a pároddal együtt találkoznotok! Én nem is szeretem azokat a bulikat vagy találkákat, amikor a párokat is "kell" vinni. Mi a Csajokkal leginkább úgy találkozunk, hogy csak mi vagyunk ott. Így legalább meg tudunk mindent beszélni, és nem kell a pasik miatt aggódni.
    Nekem is van olyan barátnőm, akinek nem feltétlenül kedvelem a fickóját. Amikor találkozunk, elbeszélgetünk, de leginkább nélkülük zajlanak a találkozóink.
    előzmény:
    foka (3)
     
  21. 2004. szeptember 24. 09:306.
    Én is remélem, hogy találok még jó barátnőket. Azért ütött szíven, mert ez egy 5-6 éves barátság. Szinte együtt nöttünk fel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (4)
     
  22. 2004. szeptember 24. 09:285.
    Szerintem ebben az esetben külön programokat kellett volna szervezned velük. Mindkettővel külön. A barátnő is ér annyit, mint egy pasi. Amikor novemberben szakítottam, négy ember állt -barátnők- azonnal mellém. Ha ők nem lettek volna, nagyon lesüllyedtem volna. Szóval, ha szakítás van, ami előfordulhat, a család mellett a barátok segíthetnek. Remélem érted, mire célzok. . .
    előzmény:
    foka (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 24. 09:274.
    Szia!
    El kell fogadnod, hogy nem voltatok ti annyira jó barátnők, ha ennyire nem kíváncsi rád ilyen hosszú ideig. Mondjuk nyáron mi is kevesebbet találkoztunk a Csajokkal, de ez inkább a nyaralások miatt volt, meg mi 5-en, 6-an szoktunk összeröffenni két-három-négyhetente, viszont ezt nem is akarjuk elhanyagolni. Pedig legtöbbünknek komoly párkapcsolata van, egyik barátnőm már férjhez ment, épp babát vár, de akkor is tartjuk a szokást, hogy párhetente találkoznunk kell.
    Van egy barátnőm, aki egy picit messzebb is lakik, meg miután párja lett, ő is elhanyagolt engem. Nehéz volt elfogadni, de beláttam, hogy neki inkább arra van szüksége, hogy a párjával legyen. Így lettek más barátaim, és vele is találkozom, szinte naponta beszélünk telefonon, de nem erőltetem a gyakori találkozást. És azt veszem észre, hogy most már neki lenne nagyobb igénye rám, csak nehezen tudjuk összeegyeztetni a szabadidőnket + azért azt a 30 km távolságot.
    Szóval remélem, találsz olyan barátnőt, akinek fontosabb leszel, mint az említett lánynak! :)
    előzmény:
    viktoria22 (1)
     
  24. 2004. szeptember 24. 09:253.
    Nem tudom, más hogy volt vele, de nekem főként azért szakadt meg a barátnőmmel a kapcsolatom, mert a párommal kölcsönösen nem találták egymást szimpatikusnak. Engem mindketten szerettek, de nem annyira, hogy egymást is elviselték volna. Én meg a párom mellett döntöttem.
    előzmény:
    viktoria22 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_751771
    Torolt_felhasznalo_751771
    2004. szeptember 24. 09:242.
    Szia!

    Teljesen igazad van. Nekem is voltak olyan barátnőim, akik mikor barátjuk volt, nem igazán kerestek. . . . én sem tudtam megérteni őket. Nekem bámikor volt kapcsolatom, mindig tudtam időt szánni arra, akire akartam. . .
    Te azért próbáltad néha keresni a barátnődet? Illetve beszéltél vele erről?
    előzmény:
    viktoria22 (1)
     

Címlap

top