Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önálló,függetle n,erős?nő

Torolt_felhasznalo_277841
Torolt_felhasznalo_277841
Létrehozva: 2004. október 11. 22:49
Sziasztok!
Lehet, hogy csak én vagyok így, de nagyon szeretnék néha kibújni a bőrömből,elbújtatni/eltagadni a valódi életem.
Azt hiszem, szerepzavarba kerültem.
Egyrészt: családfenntartó, ellátó vagyok. Kívülről minden rendben. A válás után megteremtettem egy nyugodt, harmonikus otthont és életet. Megdolgozom érte, hogy így maradjon. Büszke vagyok magamra ezért. Elégedett vagyok, de nem boldog.
Másrészt: Ha megismerkedem valakivel, akkor megkérdőjelezi, hogy komolyan gondolhatom-e egyáltalán a kapcsolatot,hiszen szemmel láthatóan kiegyensúlyozott, harmonikus az életem,amit "biztosan nem adnék fel senki kedvéért"... "Ugyan mi hiányozhat nekem??!"
Ettől meg tudok őrülni!!!
Miért hiszik egyes férfiak, hogy ha önállóan meg tudok állni a lábamon, akkor már nem is hiányzik a társ,a gondoskodás, hogy néha gyengéd/gyenge lehessek?
Vagy hová lettek azok a férfiak,akik képesek és hajlandók egyenrangú párkapcsolatra?Akik nem félnek az "erős" nőktől? Vagy aki a korosztályomból ilyen,az mind nős, családos?
(Hozzá kell tennem,hogy vidéki értelmiségi nő vagyok, és a tapasztalat a 40-50 éves korosztályra vonatkozik)

  1. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 08:4551.
    Hát én "még" csak 29 éves vagyok, de sokszor érzem én is a problémát. A párom már vágta a fejemhez, hogy mivel én határozott, és agilis vagyok, ezért csináljak csak meg, oldjak meg egyedül ezt, meg azt. Mondjuk, olyasmiket, amiket női családtagjaitól nem várna el. De tőlem persze igen, mert én bírom, megoldom, véghezviszem. Néha jó lenne csak úgy hagyni magam irányítani. Kicsit. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 12. 08:4450.
    Szeretnéd, hogy műkörmöshöz, fodrászhoz, szoliba járjon a pasid, legalább fizetheted. . . . :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (43)
     
  3. 2004. október 12. 08:4449.
    Igen, vsz. ez a baj.

    Volt egy pasim két évig voltunk együtt a válásomat követően. Állandóan azt várta, hogy főzőcskézzek rá, amikor csak beállít, hozta, hogy vasaljam ki az ingeit, vagy hogy menjek segíteni neki takarítani.
    Nem mentem, mert nem fért bele az időmbe, nem vasaltam, mert úúúúúúúúúútálok vasalni és amikor arra került a sor, hogy megkérje a kezemet, akkor szépen nemet mondtam, mert ő háziasszonyt akart, nem engem.

    Azóta is ódzkodom mindentől
    előzmény:
    alienor (46)
     
  4. 2004. október 12. 08:4348.
    Szerintem a legtöbb férfi csak szeretne nagynak és erősnek látszani a nők szemében, de valójában inkább félnek azoktól a nőktől, akiknek van egy kis esze!
    előzmény:
    bigben (45)
     
  5. 2004. október 12. 08:4247.
    Hát. . . én is el bírnám viselni, ha valaki a tenyerén hordozna. Harminc éves vagyok, mindig megdolgoztam rendsen mindenért. Most már szeretnék újra babákat szülni, szeretném ha lenne egy olyan 5-6 nyugis évem.

    Nem vagyok boldogtalan, elégedetlen sem, csak türelmes. Hátha mégis vannak csodák
    előzmény:
    alienor (44)
     
  6. 2004. október 12. 08:4146.
    :-DDDDDDDD hát nehéz is egy olan nővel, aki egydül el tudja intézni a bankügyleteit!
    előzmény:
    bigben (42)
     
  7. 2004. október 12. 08:3945.
    Én sem láttam még erős férfit. Csak jellemtelen Ödipusz komplexusban szenvedő nagyranőtt kisfiúkat. Nem tudom, hol vannak az erősek, hova tűntek. Nem feltétlenül attól erős, hogy ő dirigál. De nekem is kellene egy olyan, akibe kapaszkodhatok ha menekülni kell. . .

    előzmény:
    Matty (37)
     
  8. 2004. október 12. 08:3944.
    Azért nem utasítanám undorral vissza, ha egy megfelelő férfi felajánlná, hogy legyek az arany kis felesége, akit a tenyerén hordoz, meg tejben-vajban fürdet.

    Ahogy most élek, azt nem választottam, hanem így alakult. De ez van. Ha meg ez van, akkor megpróbálom legalább jól csinálni. Ahogy a tpocindító írta: elégedett vagyok, de boldog nem. Ami nem zárja ki azt, hogy néha azért ne tudjam magam egészen jól érezni a bőrömben.
    előzmény:
    Matty (37)
     
  9. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. október 12. 08:3843.
    Sziasztok!

    Hát én harmicas vagyok, és ugyanebben a cipQben járok. Nekem az a tapasztalatom, hogy vonzom a "feminin" férfiakat, akik viszont nem bírják elviselni, hogy én egy "erös" nö vagyok (bocsánat, de hosszú ö, helyett Q-t ír, miért azt nem tudom), tehát egy olyan férfit keresek, aki el tudja fogadni, hogy én szeretek dolgokat intézni, és képes is vagyok, és ö pedig. . . . . . . . . . Hát mindig ez a nagy kérdésem, ö milyen legyen? Ha olyan, mint én, akkor állandóan vívunk, ki az erösebb, ha meg "gyenge", akkor attól rosszul van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 12. 08:3742.
    Valószínűleg ijesztőnek találnak bennünket a pasik. Nem tetszik nekik, hogy ilyen magabiztosak vagyunk, hogy okosak és szépek, önállóak, gondolkodóak. .
    valami ilyesmi lehet. Talán. Nem adjuk oda nekik a fizetésünket, a vagyonunkat, hogy befektessék, ezért mérgesek.
    Aztán az első jöttmenttel megcsalnak, aztán persze letagadják és mindent ránk fognak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 12. 08:3241.
    az a rászorulós pozitúra nem is olyan rossz:-)))))))))))

    muszáj mindent targikusan venni??:))****
    előzmény:
    Matty (37)
     
  12. 2004. október 12. 08:3040.
    talán mégsem
    előzmény:
    Matty (39)
     
  13. 2004. október 12. 08:2939.
    Úgy tűnik, különböző világban élünk.
    előzmény:
    kátyii (38)
     
  14. 2004. október 12. 08:2838.
    Nem jól tudod, aranyom:-))))))))MINDEN férfi nagy és erős!!:)))) hát mi a csudának akarnánk "erősebbek" lenni, ha nem azért, hogy nagyobbaknak-erősebbeknek érezzük magunkat náluk automaikusan, hogy "megmutasuk" :nélkülük is bátrak vagyunk.
    Ha kis pöcsögök lennének, nem kéne felüllépnünk:-)))))
    előzmény:
    Matty (37)
     
  15. 2004. október 12. 08:2437.
    Nagy és erős férfiak?
    Ugyan! Ilyenekkel utoljára Grimm meséiben találkoztam.
    Gyengék, jellemtelenek és ők vannak ránk szorulva. Csak szeretnék magukkal elhitetni, hohy ők az erősek. Szeretnének annak látszani.
    Én örülök, hogy talpra álltam, s nem fogok felvállalni egyetlen "erős" férfit sem, akit kényeztethetek, kiszolgálhatok kedvére. Kösz, ebből az életformából elég volt!
    előzmény:
    alienor (6)
     
  16. 2004. október 12. 07:5536.
    Még jó hogy van kire fogni. :-DDDDDDD
    előzmény:
    Pinahunter (35)
     
  17. 2004. október 12. 07:5535.
    Ez a fránya NLC tréfája volt:-)
    előzmény:
    alienor (34)
     
  18. 2004. október 12. 07:5434.
    Ha te egy Muffvadász vagy, akkor - te most ffi vagy vagy nő????
    előzmény:
    Pinahunter (30)
     
  19. 2004. október 12. 07:5233.
    És attól meg tudok változni, hogy nagyon is tudom? :-))

    Vagy van recepted? Áruld már el. . . . .
    előzmény:
    Pinahunter (30)
     
  20. 2004. október 12. 07:5232.
    Micsoda duma:-)))))))))))))))
    előzmény:
    alienor (31)
     
  21. 2004. október 12. 07:5131.
    Én nem nevezném őket csak úgy ostoba macsónkak - legfeljebb reálpolitikusok. :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697313 (15)
     
  22. 2004. október 12. 07:5130.
    És közben gyorsan öregedtek a fennkölt elképzeléseitekkel együtt. NŐ TÚLKINÁLAT van!
    Vedd már észre:-)
    előzmény:
    alienor (29)
     
  23. 2004. október 12. 07:4729.
    "De jó nálad kipihenni magam!"- mondja a pasi, és teszi. Mert leveszed a válláról a klasszikus férfiterheket.
    Aztán amikor kiderüll, hogy minden látszat ellenére egy "gyenge" nő vagy, akkor egy vállvonás, egy legyintés én jön a nyúlcipő.

    A másik vari, amikor az illető viszonylag hamar rájön, hogy náekünk - a helyzetből adódóan - nehéz imponálnia, mert a társadalmi elvárások objektív szintjén egyedül is egész szépen teljesítünk. Esetleg az ócska trükköket is hamarabb átlátjuk, esetleg pofátlanul logikusan szóvá is tesszük. :-))
    Summa summárum más nőknél ugyanazt a célt elérni ez tizedannyi energiába kerül és összehasonlítatlanul kisebb kockázattal jár. Hát ellensége ő saját magának??? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277841 (25)
     
  24. 2004. október 12. 00:3628.
    . . . elég EGY helytelenítő tekintet. . . .

    Fáradok, jó éjt.
    előzmény:
    alienor (27)
     
  25. 2004. október 12. 00:3427.
    Aztán - mert nem fogadtad el, amikor önként adta volna - ehhez boldogan hozzászokik, és amikor úgy istenogazából valóban rászorulnál, akkor fog elképedve anyagiassággal, meg álnoksággal vádolni, mondván, hogy nem erről volt szó!

    Vagy mire nagy nehezen elszánod magad, hogy kérj, addigra már hozzászokott ahhoz, hogy részéről elég helytelenítő tekintet és elszégyelled magad, megoldod máshogy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277841 (25)
     

Címlap

top