Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdjük a lombikot..

maci-mano
Létrehozva: 2004. december 4. 10:48
Tudom, hogy több fórum is fut jelenleg a lombikról, azonban annyi információ van rajta, hogy én például nem találtam meg azt, amire kiváncsi vagyok. Mi már túl vagyunk a vizsgálatokon és hétfőtől kezdődik a gyógyszeres kezelés. A konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyire fájdalmas a petesejt leszívás altatás nélkül, mivel nekem a doki ezt javasolta. Tudom, hogy egyszerűbb lenne az altatás, de minden "zavaró" tényezőt ki szeretnék zárni - amit lehet - , hogy minden esély meg legyen arra, hogy elsőre sikerüljön a gyermekáldás amire már nagyon rég óta várunk.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Maci-mano
  1. 2009. szeptember 21. 09:2928951.

    Szia Marcsi!

     

    Már óvisok? Nem hiába, rohan az idő! Képeket kérünk az lányokról! Te már dolgozol?

     

    Szia Samu!

     

    Nagyon édesek a fiúk. De nagyot nőttek! Szerintem Gellért a nagyobb kópé.

     

    Én már június 1. óta dolgozom. Új munkahelyem van. A fiúk bölcsibe és óviba járnak. Már amikor. Hiába kezdtünk nyáron, minden baci és vírus eléri őket. Többen vannak otthon, mint a bölcsibe, óviba. Szerencsére anyukám nyugdíjas és ő vigyáz rájuk. Nekem hónap végén tellik a próbaidő, hát nem volt ildomos táppénzre mennem. Ez van, örülök, hogy találtam munkát.

     

    Többiek  is jelentkezzetek! 

     

    Puszi nektek:

    Hajni

    előzmény:
    Marcsi-35 (28948)
    2009-09-19  12:56
  2. 2009. szeptember 19. 21:4728950.
    Szia! De jó, hogy írtál! Micsoda mázlista vagy, hogy szeretnek járni. Nem nagyon hallottam még ilyet. Nekünk még van egy évünk, de már most félek, hogy fogom lelkileg megszokni, hogy oviba megy. Domi biztos könnyen.rnMi jól vagyunk! Gellért már elmúlt 9 hónapos! Hatalmas fiú, 80 cm és 9900 gr. Imádom őket, de baromira elfáradok mellettük. Képeket a csajokról elfelejtettél:-)))
    előzmény:
    Marcsi-35 (28948)
    2009-09-19  12:56
  3. 2009. szeptember 19. 21:4728949.
    Szia! De jó, hogy írtál! Micsoda mázlista vagy, hogy szeretnek járni. Nem nagyon hallottam még ilyet. Nekünk még van egy évünk, de már most félek, hogy fogom lelkileg megszokni, hogy oviba megy. Domi biztos könnyen.rnMi jól vagyunk! Gellért már elmúlt 9 hónapos! Hatalmas fiú, 80 cm és 9900 gr. Imádom őket, de baromira elfáradok mellettük. Képeket a csajokról elfelejtettél:-)))
    előzmény:
    Marcsi-35 (28948)
    2009-09-19  12:56
  4. 2009. szeptember 19. 12:5628948.

    Sziasztok :))

     

    Ovisak 4 napja a lányaim :) Annyira szeretik ,hogy ma reggel is menni akartak :))

     

    Hogy vagytok ??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-07-26  10:53
  5. Torolt_felhasznalo_799422
    Torolt_felhasznalo_799422
    2009. június 25. 15:2928947.

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarok. Mi most kezdjük az első lombikot, és van néhány dolog, ami kissé zavaros, ebben szeretném a segítségeteket kérni!

     

    Mikortól szokták a kezelés során az embert táppénzre venni?

    Nem akarok lógni, csak mostanság hadiállapotok vannak a munkahelyemen, és sokszor rosszul vagyok már a sok áskálódástól.

    Kolléganőm, aki lombikozott, azt mondta az injekciós kezelésektől már táppénzre fognak venni, úgy készüljek.

    Illetve a másik dolog, amit mondott, hogy mielőtt elkezdem, majd megmutatják hogyan, meg elmondják mikor kell beadnom a szurikat.

     

    Ehhez képest a doki (néhány perc alatt lerendezett) ráírta a papíromra, hogy ciklus 22-dik napján kezdjem el szúrni a decat, és az első időpont, amikor meg kellene jelennem, 2 héttel később, a következő ciklus 8-dik napján lenne. Kérdeztem a recepción is, hogy addig, akkor nem is kell jönnöm?! De azt mondták csak akkor, amikor oda van írva.

    A stimulálást nem a 2-dik naptól kell elkezdeni?! Nem akarok okoskodni, de szerintetek nem lehet, hogy egy héttel elnézte a doki a naptárt?

     

    Felírta a recepteket, viszont stimulációs lapot sem kaptam?! Vagy azt majd később? Ezt is azóta tudtam csak meg, hogy van ilyen.

     

    Stimulálás közben, sokat változhat még közben a szuri adag? A deca-ból, ugye nem fog kelleni napi 1-nél több? Kicsit lehidaltam, 1 doboz, több mint 50 ezer ft, remélem nem fog kelleni mégegy!

     

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

     

    Üdv. Nicole

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. május 3. 16:5628946.

    hali

     

    de jó hogy írtatok

     

    Nyuszi: mutass légyszi te is képeket Miluról és Milénáról

     

    Már ekkora a kisasszony is???atyaég

     

    parisienne: emlékszel mikor még priviben egymást bíztattuk a fogyókúra alatt?? ésakkor még neked nem volt gyereked most meg már Léna is milyen nagy----------szintén a képet hiányolom

     

    Marcsi:gratula a szobatisztasághoz!!!  szuper!!

     

    Za: már ovi??Hűűű nem semmi!! anno Viktor sem wc-zett a böliben oviban...most is csak  a pisit intézi ott a kakát hazahozza.

    egyszerűen ő ilyen.

     

    Mi jól vagyunk. Énmár munkát keresek de sajna nem sok eredménnyel , bárlehet hogylesz munka kaptam ajánlatot csak sajna még nem biztos.

     

    Simike bölcsis lesz szeptembertől . Beszélni még nem beszél.Van 40 -50 kedvenc szava max azokat mondja de inkább azokat sem.

    Jól elvan a mutogatással csak engem már baromira zavar

     

    dobok képeket aztán megyünk nagyizni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_207762
    Torolt_felhasznalo_207762
    2009. május 1. 05:4328945.
    Köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    Marcsi-35 (28944)
    2009-04-30  22:25
  8. 2009. Április 30. 22:2528944.

    Adri , segítenénk ,de mi már kiestünk a lombikból . Szerencsére sokónknak már 1-2-3 éves gyerkőce van . Nézz be valamelyik msáik lombikos fórumba . Sok szerencsét nektek !!!

     

     

    Csajok ,jelentem szobatiszták vagyunk :)

    Lilla már egy hónapja teljesen . Dorka pedig egy hete már éjszaka sem liberózik . Lilla ki bírja az éjszakát ,de Dorka egyx kijön és akkor elintézi :)

    Bilit mi nagyon keveset használtuk , kislétránk van a wc-hez és azt szeretik ...... Igaz néha kihozzák és járókeretként rohangálnak vele.....

    Jó hétvégét mindőtöknek !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207762 (28943)
    2009-04-29  12:13
  9. Torolt_felhasznalo_207762
    Torolt_felhasznalo_207762
    2009. Április 29. 12:1328943.
    Sziasztok! Én még új vagyok itt, és lenne egy kérdésem! Mi is most kezdjük az első lombikot, egyelőre a kivizsgálásoknál tartunk. A páromnál azoospermiát állapítottak meg ami valószínűleg a magas FSH hormon szint miatt van. Van valaki esetleg akinek hasonló problémája van? Lehet ezen javítani valahogy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. Április 12. 19:3728942.

    Szia Anita! És üdvözlet minden kedves régi topiktársamnak!

     

    Jenlentem megvagyunk. Szilárd március 2-án lett 3 éves. Az oviba szoktatást állandóan megszakítják az egymást érő betegségek. Tudom, hogy ez szinte törvényszerű, de mivel alig éri el a 12 kg-t, kicsit aggályos ez a sok étvágytalansággal járó időszak.

    A pelusról még most se szokott le, az oviba nem lehet viselni, ezért ott nem kap. Csak fél napig jár, addig visszatartja a pisit, kakit. Képtelenség rászoktatni a bilire, wc-re, iszonyodva üvölt tőlük.

    Az új munkahelyem alapvetően tetszik, vagy inkább úgy fogalmaznék, még nem bántam meg, hogy eljöttem a régi helyemről. 3-szor voltam 1 hétig tanfolyamon, távol a családomtól, ezt kicsit nehezen viselték az itthon maradottak. Sziszi el is távolodott tőlem,  most, hogy 1 hétig itthon voltam vele táppénzen, talált újra vissza hozzám. Nagyon rosszul esett, hogy mindenért az apjának szólt, és nem nekem. De végre helyre állt a rend.

     

    Megnézegettem a gyerkőcöket, én nem tudom, hogy elfogult vagyok-e, vagy mi, de szerintem mind olyan szépséges!

     

    Jó kis társaság voltunk mi, de a hétköznapok eléggé szétcibálták ezt a kis közösséget. Azért néha adjon hírt mindenki magáról.

     

    Kívánok kellemes Húsvétot! Sok csokitojást a fiúknak, illatos kölnit a lányoknak!

     

    Puszi. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28941)
    2009-04-12  07:43
  11. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2009. Április 12. 07:4328941.

    Sziasztok!

     

    de jo hogy mindenki jott egy kicsit es hirt adott.

     

    eloszor is szeretnék kellemes husvéti unnepeket kivanni. Sok sok nyuszi tojast a fiuknak, es a lanyoknak sok locsolkodott.

     

    Mi is megvagyunk, Léna masfél éves volt, O sem kivétel pakol es én is pakolok. Ez egy jo jaték egyutt.

    Szép nagy baba.

     

    Maci Te merre vagy? Bar gondolom két gyerekkel neked sincs idod?

     

    Samu ugyan csak két baban, gondolom, Te is el vagy veszve?

     

    Anita veletek mi ujsag? A munka hogy jott be?

     

    Viko : gyonyoruek a fiaid, azok a szemek? ES Te szuper jol nézel ki!!!!

     

    Most ennyi kisasszony szolit, mindenkit udvozlok,

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 11. 00:0528940.

    Sziasztok!

     

    Jelentem mi megvagyunk. Egyeske 2 hete múlt 3 éves, Ketteske pedig ma 10 hónapos. Egyeske igazi rosszcsont (fél 2 van és még mindig ébren, közben szórakoztatja a hugát), Ketteske viszont (még) nagyon jó baba. A bátyó a minden, petrecel utána ahova csak megy. Ha meglátja hangosan kacarászik és majd kiugrik a kezemből vagy a babakocsiból.

    Időm szinte semmire sincs, csak állandóan utánuk pakolok.

    idézet:
    Nyuszika75 (28950)
    2009-04-09 13:43:41
    Időm szinte semmire sincs, csak állandóan utánuk pakolok. :))) Igen ,én kettő után :)))))))) De hát nem baj ez , imádjuk őket :))
    előzmény:
    Nyuszika75 (28939)
    2009-04-09  13:43
  13. 2009. Április 9. 13:4328939.

    Sziasztok!

     

    Jelentem mi megvagyunk. Egyeske 2 hete múlt 3 éves, Ketteske pedig ma 10 hónapos. Egyeske igazi rosszcsont (fél 2 van és még mindig ébren, közben szórakoztatja a hugát), Ketteske viszont (még) nagyon jó baba. A bátyó a minden, petrecel utána ahova csak megy. Ha meglátja hangosan kacarászik és majd kiugrik a kezemből vagy a babakocsiból.

    Időm szinte semmire sincs, csak állandóan utánuk pakolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. Április 7. 19:5028938.

    Szia Marcsikám!!

     

    Tyűűűű már két és fél évesek??
    Igaz Simon is elmúlt kettő és nem volt olyan sok terhességi hét közöttünk

     

    Én senkiről semmit..Írd és mondd felszívódott mindenki

    előzmény:
    Marcsi-35 (28935)
    2009-03-20  00:33
  15. Torolt_felhasznalo_590889
    Torolt_felhasznalo_590889
    2009. Április 7. 11:1528937.

    Sziasztok!

     

    Bocs a zavarásért! Utrogestanra lenne szükségem, ha esetleg valakinek van fölösleges szivesen átvenném!  Írjatokprivit ha van!!

     

     

    Köszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_286869
    Torolt_felhasznalo_286869
    2009. Április 6. 20:3528936.

    halihó, üdv mindenkinek.

    Eddig ide még nem írtam, magamról annyit, hogy 2 nem nyertes lombikom volt, 35 éves leszek.

    Tavaly év végén hallottam a Parádfürdői kórházról, és most volt alkalmam részt venni 3 hetes balneo terápián. Mindenkinek csak ajánlani tudom, azt amit hiányoltam a lombik programokból (szervezet felkészítése, odafigyelés, bocsi de nekem néha olyan érzésem volt, mintha futószalagon lennék egy darab, pörgessük végig a dolgokat) azt most itt megkaptam.

    A kezelések: iszappakolás (hévízről), timsós ülőfürdő, női torna, masszázs, és mikrohullám volt.

    Nagyon kellemes, valóban feltöltő, és úgy érzem hatékony dolog, persze, az eredményt még nem tudom, mert most fogunk újra nekifutni, de ha valakit érdekel a dolog szívesen leírom amit tudok.

    minden jót mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 20. 00:3328935.

    Sziasztok !

     

    Szeptemberben voltak két évesek a csajok ,nagyon jól vagyunk .

    Az iwiw-n van fent képünk ,bár oda is ritkán járok .

    Nekem sem nagyon van időm semmire ...

    Nagyon megnőttek a gyerekek és gyönyörűek ! 

    Puszi mindőtöknek ! 

    Dettiről tudtok valamit és a többi régi lombikosról ? 

    előzmény:
    vikomama (28933)
    2009-02-01  19:20
  18. Torolt_felhasznalo_291459
    Torolt_felhasznalo_291459
    2009. február 11. 05:4628934.

    Sziasztok!

    Nekem is lombikos babám(gyerekem)van, hosszú utat tettünk meg a férjemmel, de akinek tudok segítek, ha kérdésetek van, bármiről ami a témával kapcsolatos!

    Írjatok bátran: sziszo5@freemail.hu">sziszo5@freemail.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 1. 19:2028933.

    Visszakukk de látom még sehol senki...

     

    Marcsiról tud valaki valamit?

    tudjátok az ikerlánykás Marcsiról

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 29. 13:5128932.
    és még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 29. 13:5028931.
    KÉpek lemaradtak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 29. 13:4628930.

    Helló csajok

    Bocsesz de én már el is felejtettem a fórumot az NLC-ére is alig jövök a januári topikba írok néha de más mentségem nincs

     

    Utólag is gratulálok Samu édes pici fiacskájához nagyon cuki baba és látom mindenkinek mekkorára nőttek a csemetéi hatalmasak  nemrég voltak kisbabák!! Mármint Szili Léna és Bubus..de most már nagyon nagyok

     

    Mi jól vagyunk még itthon ülök az öcsivel mert nem mehetett bölcsibe az immunhiánya miatt. Most is sokat beteg de szerencsére csak taknyos most már nem megy a fülére állandóan az immunerősítők miatt. Meg talán a Pneummo oltás is jót tett ki tudja.

     

    Viktor öt éves múlt decemberben Simon kettő múlt januárban szóval idilli kezd lenni a helyzet . Imádják egymást jó tesók Simonnak a bátyja az atyaúristen

    na rakok képet és még visszanézek hátha ír valaki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 13. 19:4728929.

    Hajni! Hát sajna ma meg 2-kor ébredt, adtam neki cumit de fél3-kor meg kellett szopiztatni, aztán utána meg 6-kor

    Ráadásul már jó egy hónapja köhögök, semmi nem használt. Ma meg elkellett mennem dokihoz, mert nagyon fáj a mellem alatt a bordáim között, ami kihat a lapockámra. Sírtam is már, pedig nem vagyok kényes. A doki szerint a köhögéstől becsípődött egy ideg. De borzasztóan rossz, alig merek köhögni. Plusz még délelőtt Gellért semmit nem aludt, sírdogált sokat. Domi is nyűgös volt, miközben szopizott a baba a kezemet rángatta, hogy menjek vele. Kész voltam! Na de nem akarok ám panaszkodni, mert imádom őket, de sokszor fárasztó, főleg ha nekem is bajom van!

    Többiek?

    előzmény:
    h.perlaki (28928)
    2009-01-13  19:34
  24. 2009. január 13. 19:3428928.

    Sziasztok!

     

    Za gratulálok az új munkahelyhez. Hogy halad a betanulás?

     

    Parisienne: hááát az éjszaka átalvása igazából csak egy éves kora után kezdődött. Addig még elég sokszor szopizott éjjel is.  A férjem már szeptember óta itthon dolgozik, de a gazdasági válság miatt az autóipar elég ingatag lábakon áll. Most még van munkahelye (de reméljük, hogy lesz is).

     

    Samu: hát szépen kezd beállni Gellért éjszakái. Ha időben le tudsz feküdni, akkor már pihenni is tudsz. Marci november 24-én volt egy éves. Pár napja már kb. 2 méter el megy egyedül és már felmászik az ülőgarnitúrára és a lépcsőn is. Nem lehet egy pillanatra magára hagyni.

     

    Maci-manó: hát én is csak úgy tudok levelezni, ha valaki felnőtt még itt van a gyerekekkel. Gratulálok Bubus önállóságához!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28924)
    2009-01-04  21:00
  25. 2009. január 12. 21:4728927.

    Sziasztok! Megvagyok ám, csak már nincs energiám írni.

    Paris! Szombaton vittük vissza a mérleget, akkor volt 4380 gramm (3300-zal jöttünk haza). Hát a napirend alakulóban. Most belőttem a fél9-et utolsó etetésnek, így 4 után ébred, ami nem rossz. Délelőtt általában otthon vagyunk, akkor szoktam a házimunkát megcsinálni. Addig Domi körülöttem sertepertél, mert nem hajlandó a szobájában játszani. Abszolút nincs meg egyedül, remélem erről leszokik. Aztán ha végeztem, akkor újabban mesekönyvet nézegetünk, az a kedvenc. Közben Gellérthez is bemegyek, mert napközben nem sokat alszik. Iszonyat mennyit bukik, még a következő etetés előtt is. Délben szoktunk ebédelni, nem főzök, hanem hozatjuk a kaját. Aztán fél1-kor Gellért szopizik, majd utána Domit lefektetem. Alszik 1 órát, nagyon de nagyon ritkán többet. Utána séta a gyerekekkel. Vettünk testvérkocsit, így sokkal könnyebb velük kimozdulni.

    Hajni! Nagyon ügyes Marci, hogy alszik este. Most mennyi idős is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28921)
    2009-01-04  18:24

Címlap

top