Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr.Boros Judit

bájos
Létrehozva: 2005. január 3. 16:30
Ismeritek?Milyennek ismertétek meg?Nemsoká megyek hozzá,kíváncsi vagyok,mire számíthatok.
Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_290044
    Torolt_felhasznalo_290044
    2005. január 10. 22:0126.
    Szerintem félreértitek a doktornőt! Nem flegma, egyszerűen ilyen a stílusa. Tárgyilagos. Hozzám a szabadnapján, a nagyfia ballagása után este 9-kor bejött a kórházba (szülés után), mert aggódtam vmi miatt. Nekem még 1 randit se felejtett el, várni persze mindig kellett. Szerintem jó orvos!
    előzmény:
    Jefi (11)
     
  2. 2005. január 3. 19:4925.
    Én is nőhöz járok 20 éve. . . közben egyszer amikor szülési szabin volt, voltam egy hapsinál, akkor elhatároztam hogy pasi többet nem kell!Sokkal durvábban vizsgált, és nem éreztem azt az empátiát sem amihez hozzászoktam. Persze nyílván nők között is van különbség. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 3. 19:3424.
    Közben megállapítottam, hogy örülhetek, hogy nem ismerem BJ-t. :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 3. 19:3323.
    Hát többször én sem, az tutkó! Maradok annál akit most választottunk. A japcsival is csak szerencsém volt szerintem, bár az amniot egy férfi csinálta, az is nagyon rendes volt, mert azt a kis klinikán nem lehetett ahol a nőci rendelt, és kaptam beutalót a hiper-szuper egyetemi kórházba, de az a doki meg alig tudott angolul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2005. január 3. 19:2822.
    Na, en nem probalnam meg, de ez nyilvan szemelyes ellenerzes. De hidd el, sok sok noi nogyogyaszrol hallottam, hogy nem egyutterzoek, esetleg durvak, talan azert mert ok tudjak milyen erzes, es sokkal lazabban veszik mint a ferfiak??? Nem tudom. De valahogy nem. Amugy mas noi orvosokkal nincs gondom (bar fogorvos ugyben is hasonlo tapasztalalatim vannak. . . . . )
    előzmény:
    Jefi (20)
     
  6. 2005. január 3. 19:2721.
    Amúgy szerintem ezek a "szakértők" sokszor nem szakmai alapon kerültek oda, hanem mert ő volt a szerkesztő dokija, vagy a gyerekének a dokija, stb. összefonódások, de csak mint bárhol máshol, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 3. 19:2520.
    Nem tudom az előbb miért csinált mindenből nagybetűt, na mindegy

    Amúgy nekem nincs semmi bajom a női nőgyógyikkal, kinn Japánban egy nagyon kis lelkiismeretes dokim volt, pedig Ő nő. Nagyon tudott mindent, és rendes is volt velem, pedig ott nagyon számít, hogy csak akkor foglalkoznak veled igazán, ha valaki bemutat annak a valakinek. Én pedig csak kinéztem egy infromációs füzetkéből, hogy angolul beszél (no ez kicsit sántított, de azért elég volt ahhoz amit meg kellett beszélnünk), és csak úgy beestem az utcáról hozzá. Időpontom sem volt, és mégis fogadott soron kívül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (17)
     
  8. 2005. január 3. 19:2019.
    Hamar Otto is a Kismamaban osztja az eszt, kozben egy pocsek doki, aki raadasul embertelen is. A szobatarsnomet 3 napig hagyta vajudani, mig vegul megcsaszarozta, es utanna kozolte, o tudta, hogy a baba nem tud kibujni, tehat eleve csaszarra keszult:((( de akkor miert kellett szenvedni hagyni???? ja es utanna 1 szer nem sok, de nem nezett be szegeny lanyhoz:(
    előzmény:
    antoka (15)
     
  9. 2005. január 3. 19:1918.
    IGEN JÓK AZ INFÓID, TÉNYLEG AZ
    ISTVÁNBA MENT ÁT. ÉN MINDENESETRE CSAK AKKOR TUDTAM MEG EZT MIKOR MÁR KIVÁLASZTOTTUK A DOKINKAT, MERTHOGY ELŐSZÖR AZ ISTVÁN KÓRHÁZAT VÁLASZTOTTUK KI, ÉS ÚGY ONNAN DOKIT, MIUTÁN BJ OLYAN FLEGMA VOLT VELEM TELCSIN, ÉS CSAK UTÁNA LÁTTAM MEG A KÓRHÁZBAN A FOLYOSÓN, MEG IS LEPŐDTEM, MERT ÚGY TUDTAM A PÉTERFIBEN VAN.
    előzmény:
    antoka (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2005. január 3. 19:1917.
    Minden szavatok tukrozi amit mindig is ereztem, noi nogyogyasz SOHA
    :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 3. 19:0116.
    Ha jók az infoim az Istvánba ment. . .
    előzmény:
    szvetlana (14)
     
  12. 2005. január 3. 18:5915.
    Nem is tudom mit irjak, bár összegezve a szülésemet ROSSZak a tapasztalataim a drnövel kapcsolatban . Én 2003 novemberében szültem nála a Péterfiben . Szerintem és az egész családom igy gondolja sulyos szakmai hibát vétett. . . Kivéreztetett szülésnek hivják (ha jol tudom) és nem én vagyok az egyettlen akivel ez történt, ezért is küldték el a Péterfiből . Velem(ünk) nem történt semmi baj hála a szülésznőnek!!!Ha kicsit megkapargatod a dolgot sok minden kiderül. Nem ajánlom senkinek, és becsapásnak érzem azt is, hogy a legszinvonalasabb kismama ujságban osztja az észt . . . . . Sokan áradoznak róla de ha megfigyeled leginkább olyanok akiknél semmi probléma nem volt a szülés alatt. Na abbahagyom mert nem is biztos , hogy tehes vagy félelmet meg nem akarok kelteni benned!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. január 3. 18:4814.
    szerintem a Szuloszoba ota elszaladt vele a lo:(((
    hova ment a Peterfybol? csak kivancsisag, mert nekem tuti dokibacsim van es ot el nem hagynam semmiert, plane nem BJ-ert:))))
    előzmény:
    Vera76 (13)
     
  14. 2005. január 3. 18:4213.
    Sziasztok, sajnos nekem is hasonló rossz tapasztalaim voltak vele. Rengeteg a páciense, így mindig rohan és késésben van, randikat elfelejti. . . Mi a 30. héten megelégeltük, és inkább dokit, sőt kórházat váltottam (akkortájt ment el ő is a Péterfyből). Most volt 5 hetes a kisfiam, és egy csodálatos dokinál és szülésznőnél szültünk, minden okés volt, és nagyon jó érzéssel gondolok vissza a szülésre.
    Én szívem szerint nem ajánlom azóta senkinek.
    ÜDv, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 3. 18:3312.
    hat BJ-rol sajna nincs tul jo tapasztalatom. A baratnom no-nogyogyaszhoz szeretett volna menni, es ezert ot vette "tervbe". Kozben kiderult, hogy babas es meg az elejen elkezdtett verezgetni. Amikor ketsegbeesetten hivta a dokinot, akkor az flegman annyit mondott neki, hogy o most nem er ra ot megnezni, menjen valamelyik ferfi kollegajahoz:((( pedig a baratnom mindenkepp nohoz szeretett volna menni, plusz meg volt ijedve, hogy nehezen osszejott a baba es esetleg elveszti. Szoval nekem az ilyen orvos, nem orvos. . . gyorsan keresgeltunk az interneten es megtalatuk Radvanyi doktornot (itt az nlc szakerto), aki azonnal behivta magahoz b. nomet, hogy megnezze, pedig csak telefonon szolt neki ismeretlenul, hogy mi a helyzet. Radvanyi doktorno azonnal adott gyogyszert es nagyon aranyos volt (azota is), szoval inkabb o lett a lany orvosa. es februarban fog nala szulni:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 3. 18:3111.
    Valszínűleg én sem voltam neki szimpi. De attól még lehetne annyi intelligencia benne, hogy akkor azt mondja, nézze hölgyem/asszonyom, nagyon sok páciensem/betegem van, nem tudom vállalni. De a pénz ugye kell neki is. Amúgy szerintem mindegy, hogy magánrendelés vagy éjszaka, azért kéri el azt a sok pénzt, nem? Dolgozzon is meg érte. Amúgy egy először szülő nő szerintem nincs igazán tisztában azzal, milyen módon szeretne szülni, mert nem tudja mi vár rá, max csak elképzelése lehet róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806696 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_806696
    Torolt_felhasznalo_806696
    2005. január 3. 18:3010.
    Most olvastam újra amit írtam, sok helyen elütöttem, mert a Törpe itt ficánkol az ölemben. Szóval a lényeg, hogy nálam könyökölt rendesen. Ennyit arról, hogy mit kell írni és mit csinálnak veled akkor amikor kiszolgáltatott vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_806696
    Torolt_felhasznalo_806696
    2005. január 3. 18:249.
    Az ostoba azért lett a felhasználói nevem, mert mindenre azt írta a gép, hogy már létezik.
    Én a B. J. -nél szültem 2004-ben. Nem szülnék nála soha többet. Ha valaki úgy érzi, hogy mindenképpen természetes úton akar szülni akkor igen, de egyéb esetben nem. Ha vki nem szimpi neki ( mi nem voltunk azok)nem foglalkozik vele, az empátia szikrája sem volt benne. Ráadásul én galádul a magánrendelésének idejében szültem és így miattam csúszott mindenki. A Pindur Pandúr jól van, boldogok vagyunk vele, de a mai napig rossz érzésem van a szüléssel kapcsolatban. A férjem és a szülésznők nélkül nagyon rossz lett volna. Szóval én senkinek nem ajánlom! Azért mert a Kismamában tanácsokat osztogat, még nem oké a csaj. Egyszer arról írt, hogy nem szabad kikönyökölni a gyerkőcöt mert ilyen-olyan sérüléseket okzhat. Hát nem nálam keményen könyökölt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 3. 17:518.
    Hát nagyon sokan ajánlották nekem is amikor 3 éve dokit kellett váltanom, mert akihez jártam sajnos meghalt. Akkor úgy gondoltam, hogy ha már váltanom kell, akkor nő legyen a doki, hátha jobb lesz. 3x voltam nála, akkor olyan fura volt, de gondoltam ha olyan sokan meg vannak vele elégedve, akkor biztosan csak még idegen, mert már megszoktam az előző dokimat. Mi babát szerettünk volna, de nem akart összejönni. Ő megkérdezte mennyi ideje próbálkozunk, és mivel még csak fél éve, csupán vérvételre küldött Közben külföldre költöztünk majdnem 2 évre, és megigérte, hogyha kérdésem van akkor mailben szivesen segít. Közben márciusban hazajöttünk pár napra, és hiába beszéltünk meg időpontot, ő sajnos több mint két órát késett, és mivel nekünk egyéb elintéznivalónk is volt, és már lekéstünk volna egy másik időpontot, így nem tudtuk megvárni. A magánrendelős asszisztense nekem nagyon unszimpatikus egyébként. Utána mikor a kinti dokim segítségével sikerült teherbe esnem, akkor mailben írtam neki is, és mivel Japánban voltunk, a nyelvi korlátok miatt kértem BJ-től néhány tanácsot, akkor válaszolt is, azonban utána nagyon fontos kérdéseim voltak, mivel kinn sem AFP sem az itt szokásos vizsgálatokat nem végzik el (pl. down kór szűrés, rubeola) és tanácsot kértem tőle, amire nem reagált, így a magam kis feje után menve erőszakoltam ki a kinti dokimtól, hogy ezeket és ezeket a vizsgálatokat kérném. A kinti dokim persze nagyon rendes nőci volt, és megértett, csak mivel ezek extra vizsgálatok voltak, így nem is támogatta a betegbiztosító, és lehet, hogy akkor, ha tanácsot kapok attól akiben addig bíztam, akkor megspórolhattunk volna pár tízezer forintot is, bár a babánk egészségéről volt szó, és arra nem sajnáltuk.
    Novemberben hazaköltöztünk, és miután felhívtam telefonon, hogy megkérdezzem vállal-e bennünket és a szülést, emlékezett arra is, hogy nem válaszolt nekem, és hát elég flegmán válaszolt a telefonba, és azt mondta, hogy hát talán még az idén akkor találkozhatunk. Én akkor már majdnem 1 hónapja nem voltam dokinál, szóval esedékes is lett volna már a vizsgálat, és hát ilyen hozzáállással a dokinő részéről nem tudtam mit kezdeni. De nem vagyok hajlandó rábízni a babám és a saját egészségét, életét. Kiválasztottuk a kórházat, és a fórum segítségével tudakolódtam az ottani dokikról, 4-et kiválasztottam és elmentünk személyesen beszélni velük. A legemberségesebbet és szerintünk a szakmailag legjobbat választottuk, nagyon meg vagyok vele elégedve, a férjemnek is szimpatikus, és nekünk ez a lényeg.
    Amúgy miután eldöntöttem, hogy BJ soha többé, keresgéltem itt a fórumon, és találtam pár topicot, ahol érdekes dologként olvastam, hogy hibás volt 1-2 baba halálában is. Nem tudom ezekből mi igaz, és nem akarok senki ellen beszélni, csupán a saját tapasztalatomat írtam le a dokinővel kapcsolatban. Nem vártam el semmi különleges bánásmódot, csupán azt, hogy amiért megfizetem azt lelkiismeretesen, engem és babánkat is embernek nézve kezeljen, de sajnos nem így történt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 3. 17:297.
    Igen, azt hiszem ő az.
    Közben látom, több topic is volt már a dr. nővel kapcs. , de azért ha van még vélemény, szívesen veszem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. január 3. 17:266.
    Ő az aki a Szülőszobában azt az állva szülést vezette? Szimpinek tünt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (1)
     
  22. 2005. január 3. 17:175.
    Neeeeeeeeeeem:)
    előzmény:
    cilax (4)
     
  23. 2005. január 3. 17:124.
    Azért köszi, azt hittem valami nagyon ismert személy, és csak én vagyok tudatlan. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (3)
     
  24. 2005. január 3. 17:083.
    Bocsi:)
    Szülész-nőgyógyász. Ajánlották nekem, de nem tudtak róla túl sokat mondani.
    Ha valaki járt már nála, az úgyis felismeri a nevét, ezért nem írtamle az előbb. :)
    előzmény:
    cilax (2)
     
  25. 2005. január 3. 17:062.
    Ezt biztos mindenki tudja rajtam kívül, csak én nem. Ki ő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (1)
     

Címlap

top