Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bőrrák (basalioma)

szornyike
Létrehozva: 2005. február 11. 14:41
Sziasztok!

Voltam dermatoszkópos anyajegy szúrésen és kimutatták, hogy a mellkasomon van egy basalioma. Mondta a doktornő, hogy rosszindulatú, de nem kell aggódni, mert kimetszik és kész. Semmi áttéttől nem kell tartani, ez nem az a típus. Volt már Valakinek ilyen tapasztalata? Milyenek a kiújulási esélyek?

Előre is köszi.
  1. 2020. október 13. 20:0232.

    Nekem jobbról az orrom mellöl kellett eltávolítani. December kilencedikén kell mennem a sebészhez ellenörzésre. A seb gyorsan gyógyult és a helye szinte meg sem látszik. Tegnap egyébként rákerestem a "Görcsös görvélyfü"-re, aminek a latin neve "Scrophularia Nodosa" és ezen a néven van forgalomban a belöle készült "tinktura". Elképzelhetö, hogy Magyarországon nem kapható, de pl. Ausztriából beszerezhetö. Viszont véleményem szerint basalioma ellen nem használ. Olvasgattam róla egy kicsit és a neki tulajdonított hatások orvosilag nem bizonyíthatóak. Szóval szerintem kidobott pénz és a vele való próbálkozással csak elodázod a mütétet. Fogadd meg, amit "kne" a 27-es hozászólása végén ír:"Remélem segitettem ezzel a sorstársakon, és mégegyszer mondom, a bőrtumorok nem játékok, ha egyszer kiderül, nem szabad halogatni, el kell távolítani" 

    előzmény:
    Ilke (31)
    2020-10-12  20:58
  2. 2020. október 12. 20:5831.

    Nekem is volt mŕr műtétem, de nem az orromon, ami most kéne...

    előzmény:
    nidda (30)
    2020-10-12  20:46
  3. 2020. október 12. 20:4630.

    Ne kísérletezz vele, hanem fordulj börgyógyászhoz. Minél elöbb annál jobb. Nekem ez év nyarán távolítottak el egyet, - nem volt az elsö eset. Minden kilencedik,-vagy tizedik évben megjelenik valahol. A börgyógyász szerint ezzel a problémával, ha idöben kezelik, akár száz évig is élhetsz... 

    előzmény:
    Ilke (29)
    2020-10-12  15:15
  4. 2020. október 12. 15:1529.

    Kedves Gizga!


    Most láttam a bejegyzésed. Kerestem ezt a homeopátiás növényt basaliomára, de nem lehet kapni.


    Te hogy vagy? Van valami gyógymódod rá?


    Köszönöm!

    előzmény:
    gizga (26)
    2018-05-05  07:01
  5. 2018. július 7. 17:4328.

    Szia!


    Szeretném megkérdezni, hogyan használtad. 


    Válaszodat előre is köszönöm.


     

    előzmény:
    gizga (26)
    2018-05-05  07:01
  6. kne
    kne
    2018. május 24. 19:2327.

    Üdvüzlök mindenkit ! 


    Édesapámnak volt eleinte 4 db az arcán, testén további 7.  A basalioma nem veszélytelen , inkább igen veszélyes rosszindulatú daganat. Nincs ilyen hogy nyugvó fázis, ha egyszer elkezd növekedni , szép lassan megeszi a bőrt, a környező szöveteket, porcot, csontot is akár. 


    Helyi sztk ban fagyasztgatták, metszegették, de volt amelyiket nem sikerül az épben, a fagyasztástól , ha nem megfelelő a mélybe kezd növekedni. 


    Plasztikai sebészt kerestünk ,miután sebész nem vállata tovább, 1 elhajtott , kettő olyan árat mondott, hogy lefordultunk a székről.


    Egy kedves bőrgyógyász a honvéd kórházban dolgozó Dr. Kovács András plasztikai sebész doktorurat ajánlotta. 


    Felkeresés után egy nagyon széles körű tájékoztatást kaptunk, majd időpont egyeztetés után tb alapon aput megoperálta.


    Volt olyan basaliomája, ami akkora volt, hogy nem lehetett már bezárni simán , ott " lebenytechnikát" alkalmazott. 


    Szövettan készült mindből, és nagyon boldogok voltunk, mikor 2 éves járkálás után apu végre tumormentes lett! És most fél év után már szinte semmi sem látszik, a halvány hegvonalakon kívül.


    Már azóta több családtagnak is segített, mi csak hozzá megyünk /mennénk, bátran ajánlom. Mi kedden voltunk nála a honvéd kórházban, a magasföldszinten a 37- 38 ajtó alatt volt a rendelés. 


    Remélem segitettem ezzel a sorstársakon, és mégegyszer mondom, a bőrtumorok nem játékok, ha egyszer kiderül, nem szabad halogatni, el kell távolítani. Ha nekem ilyen jellegű panaszom lesz, csakis a Kovács dr. 

Címlap

top