Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikrodermabrázió

maroony
Létrehozva: 2005. március 15. 22:31
Sziasztok!
Na megint egy rémes idegen szó:)))Érdekelne,hogy alávetette-e már magát valaki ennek az új kozmetikai eljárásnak,milyen eredménnyel,milyen problémára alkalmazták nála,azt megszűntette-e.Valamint az ára is érdekel.Magáról az eljárásról már olvastam,tehát tudom,mi történik,főleg a tapasztalatok érdekelnek,hogy megéri-é a dolog!Köszi!
  1. 2006. január 17. 18:2026.

    Mikrodermabrazio napjaink "divat" iranyzata. Mind a kemiai peeling, mind pedig a mikrodermabrazio segit visszaadni a bor fenyet, egeszseges szinet, kisimitani a borfeluletet, megujitani a borszerkezetet, osszehuzni a porusokat, csokkenteni a bor elszinezodeset (foltok, szeplo). Talan ez a legalkalmasabb idoszak az otthoni mikrodermabrazio elvegzesere, mivel a beavatkozas utan a bor serulekenyebb es sokkal erzekenyebb a kulso hatasokra es a fenyre. Sok kozmetikai ceg dobott piacra otthoni szettet, ezek ugyanazokat a hatoanyagokat tartalmazzak (gyumolcssavakat, aluminium-oxid mikrokristalyokat), mint a kozmetikai szalonokban hasznaltak csak kisebb koncentracioban. Ellenjavallott az erzekenyborueknek, akiknek herpesz illetve nyilt serules van a boren. Termeszetesen a kura alatt tilos napozni, szolariumozni. A beavatkozas lenyege: eloszor fel kell vinni az alaposan megtisztitott borre a hatoanyagot, megvarni a prospektusban eloirt idot, alaposan lemosni vegul egy neutralizalo kremmel elosegiteni, hogy a bor visszanyerje eredeti ph erteket.

    En Collistart probaltam. Az elso hasznalat utan halvanyultak a szeplok es a bor felulete egyenletesebb lett. Collistarnal a termek neve: Rigenera Dermo-Peeling. A termek egy zsele-szerumbol all, amit egy taplalo krem kovet, amit egesz ejszakara a boron kell hagyni, termeszetesen alapos tisztitas utan. A kura idotartama kb.1 honap.

    Lancome: Resurface-C Microdermabrasion. Aluminium mikro-kristalyokat tartalmaz. A mechanizmus ugyanaz, mint az elozonel. Elso faziskent fel kell vinni egy kremet, masodik faziskent pedig C vitamint tartalmazo szerumot. Harom alkalomnal tobbszor nem lehet hasznalni.

    Roc: Peel-EX Radiance. Micro-peeling maszkbol all es egy taplalo krembol. Nem tartalmaz sem savakat, sem pedig kristalyokat, kizarolag termeszetes hatoanyagbol all. Erzekeny boruek is hasznalhatjak. Segit a bor egeszseges szinenek visszanyereseben, a porusok csokkenteseben, a kisebb rancok elsimitasaban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_303278
    Torolt_felhasznalo_303278
    2005. Április 19. 13:5225.
    Hali Maroony!
    A mikrot én az Arculat Szépségstudióban szoktam váltogatni Galland maszkos kezeléssel. Érdemes elmenni hozzájuk mert mindenük van + baromi kedvesek és értik a dolgukat.
    www. arculatstudio. hu

    Szia, Panni
    előzmény:
    maroony (11)
     
  3. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2005. március 19. 22:0324.
    Szia! :o) Nagyon szívesen a választ. Én is járok szoliba, persze közvetlen szoli előtt vagy után sosem használtam a Micro-D-t. Amúgy tényleg jó kis kence, nagyon szép, sima és egyenletes lesz mindig a bőröm egy-egy hámlasztás után. :o)
    előzmény:
    wik99 (23)
     
  4. 2005. március 19. 09:4023.
    Szia, köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál, nagyon rendes vagy.
    Egy kérdésem még lenne, lehet használni, mondjuk szoli mellett is, tehát a napfénytől nem lesz baj, gondolom ez nem valami gyümölcssavas aha-s dolog, hanem másfajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2005. március 19. 07:5922.
    Szia! :o) Nekem nagyon bejön az Idealist Micro-D. Talán egy hónapja használom, hetente 1x, néha 2x és mindig este, lefekvés előtt. Nekem sincsenek hegeim egyáltalán, sőt mostanság a pattanások is kerülnek hálisten. Tulajdonképpen ez egy szemcsés radírszerű krém, amit amikor körkörös mozdulatokkal felkensz a bőrre (belülről kifelé haladva), akkor pillanatok alatt felmelegszik, majd kihül. Én mindig úgy csinálom, hogy csak egy kis krémet viszek fel egy helyre, körkörösen bemasszírozom, aztán haladok szépen más területre. Aztána ha lehámlasztottam az egész arcom, akkor langyos (de inkább hidegebb) vízzel leöblítem jó alaposan. Az alaposság elég fontos a leöblítésnél, mert nagyon picik a szemcsék, nem olyan könnyű leöblíteni, mint egy sima bőrradírt. Én nagyon szeretem. Tudom, hogy húzós az ára, de nagyon kevés kell belőle és mivel nem mindennapi használatra ajánlott, baromi sokáig is elég. Utána érdemes Idealist Skin Refinisher krémet használni, ami nagyon korrekt kis szérum, és ettől a két terméktől garantált a babapopsi bőr. :o)

    Amúgy, ha adhatok egy tanácsot: nemrég piacra dobott az Estée Lauder próbacsomagokat, és a normált/kombinált bőrre valóban van egy kis 15 ml-es Micro-D és egy 7 ml-es Idealist krém. Természetesen vannak még más termékek is a nesszeszerben (krém, arctisztító, tonik) és az egész 8500 Ft. Szerintem nagyon megéri, mert kipróbálhatod a különböző termékeket, és ha esetleg nem jönnek be, akkor nem buksz akkorát, mintha megvennéd magát a terméket sok ezer forintért. Asszem a Mammutban és a Duna Plázában lévő Lauderben még van a csomagból, ha érdekel (és persze, ha Budapesten laksz. :o))
    előzmény:
    wik99 (21)
     
  6. 2005. március 18. 12:4521.
    És jó az Idealist Micro D?? Mármint próbáltad már?? Nekem nincs heg, csak egy kicsit egyenletlen itt-ott a bőröm, tulajdonképpen mit csinál, egész pontosan ez a krém, és lehet olyankor is használni, mint most, amikor már napfény van?? Mert sokszor hallani, hogy csak télen szabad használni az ilyen típusú dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (13)
     
  7. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. március 17. 20:4120.
    Én is szeretném kipróbálni a mikrodermabráziót. De úgy hallottam, tényleg kerülni kell utána a napot, egyáltalán az UV sugárzást, tehát a legideálisabb időpont a kezelésre az ősz vége-tél. Egyébként Németországban már a L'Oreal is piacra dobott egy otthoni mikrodermabráziós szettet, Refinish a neve, kíváncsi vagyok, mikor lesz itthon is kaphat5ó. Az Estée L. Idealist Micro-D-vel is szemezek, de 12ezer forint túl sok ahoz, hogy csak úgy kipróbáljam, ki tudja, hátha nem is olyan jó. +Egyébként az Estée Idealist Skin Refinisher szérum nagyon-nagyon jó, tényleg szuper sima, bársonyos bőrt csinál egy pillanat alatt, tehát azért valószínű, hogy a Micro-D sem rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_823966
    Torolt_felhasznalo_823966
    2005. március 17. 20:3519.
    Én voltam ilyen kezelésen kb. 6-szor. Jobbat vártam tőle. . . Biztos jó egyébként, csak mélyebb hegekre többször kellene alkalmazni. Lehet mennem kellene vagy 30-szor és akkor jó lenne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 17. 10:4618.
    Köszi!Nekem sem olyan "gáz" a bőröm, szerencsére, de azért így 30 körül. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (15)
     
  10. 2005. március 17. 09:4817.
    Budapesten a belvárosban.

    (A 8000 ft egy teljes kezelés, én olvastam, hogy 2500-ért is hirdetik, de azt megkérdeztem, az csak maga a koptatás, az előkezelés, meg a pakolások utánna meg egyebek nincsenek benne az árban. . . )
    előzmény:
    hencsi11 (16)
     
  11. 2005. március 17. 09:0616.
    Szia! Hol csináltattad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (15)
     
  12. 2005. március 17. 09:0515.
    Novemberben voltam, olyan 8000 ft körül volt az ára a kezelésnek. Pontosan már nem emlékszem. Nekem nem annyira gáz a bőröm, inkább olyan 'fiatalításnak' szerettem volna, meg persze van pár heg és ráncocska. . . Ezekre nagyon jó de tényleg el kell menni hetente egyszer kúraszerűen 3-4 alkalommal a bőr állapotától függően akár többször is.
    :)
    előzmény:
    maroony (14)
     
  13. 2005. március 16. 23:4014.
    Most olvastam el a hsz-edet, érdekelne az ára. Megfizethető?Mitteszerekre ill. kitágult pórusokra jó?Bár , ha bababőre lesz az ember lányának, akkor biztosan:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2005. március 16. 10:1913.
    Lehet kapni. Estée Lauder Idealist Micro-D a neve és nagyon jó. A 75 ml-es kiszerelés asszem olyan 12000 Ft körül van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404828 (10)
     
  15. 2005. március 16. 10:0512.
    Szia!
    Én voltam mikron. Nagyon sima babapopsit csinál és az apró ráncokat is eltünteti :) Nekem bejött csak kéne menni úgy 3x, de nem tudtam összehozni, legközelebb úgy kezdem el. Napra nem lehet vele menni egy ideig, de fényvédő nappali krémmel semmi baj nincs.
    előzmény:
    maroony (11)
     
  16. 2005. március 16. 09:5711.
    Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásait!Az én bőrömnek a mitesszerek okozzák a problémát, erre gondoltam a mikrod-t. Nem tudom. . . az egyéb kezeléseket kicsit szkeptikusan fogadom. Egy kitágult pórushoz szerintem nem elég egy pakolás, de látom nem sokan próbálták még ezt a módszert, nekem elég jónak tűnik. Azt hiszem keresek egy kozmetikust, aki ezzel foglalkozik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_404828
    Torolt_felhasznalo_404828
    2005. március 16. 08:2410.
    és ez a kezelés mikordermabrázió volt?
    hol csináltattad? alkalmanként 15e?
    megnéztem azt az este lauderes cuccot, amit jokanfiuk mondott, átszámítva 17e ft az 50 ml-es tubus. angliában és írországban. nálunk nem is tudom hogy lehet -e kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 16. 07:459.
    Szia!
    Nekem ritka ronda lett a bőröm miután abbahagytama bogyót. Kb 60 ragya jött ki rajta és vörös foltok-hegek maradtak utána. Nagyon nekikeseredtem. Nézegettem én is ezt a bőrkoptatást, meg a lézert(iszonyat drága ez utóbbi. Egy kezelés 150e. huf). Aztán maradtam a gyógynövényes mélyhámlasztásnál. Elég érzékeny bőröm van(fehér bőrű, vörös hajú vagyok), és hát elég kriminálisan néztem ki a beavatkozás után(múlthét csütörtök). Mint akit leforráztak(na meg égett is kegyetlen mód). Be is paráztam, hogy mi lesz ebből. De nem kellett volna. Két nap múlva múlt a pirosság és foszladozott a bőröm. Most pedig már teljesen lehámlottam, a hegek eltüntek, a piros foltok halványodtak, de még egy kezelésre el kell mennem, hogy tökéletes legyen. Olyan sima bőröm lett mint tizenévesen. Bár a naptól-napozástól védeni kell egy hónapig szerintem megéri. Ráadásul természetes anyagokkal dolgoznak és nem erőszakos mechanikai úton koptatják el a bőrt. NEm olyan mélyen mint a kristálypeelingnél(vagy mi a neve), szóval ha ronda hegek vannak többször kell menni. Nem olcsó mulatság de szerintem sokan vagyunk úgy vele, hogy ha helyrejön az arcunk (bőre)akkor megéri.
    Kb ennyi. Nem reklámnak szántam, csak alternatívának(frissen tesztelve:-)
    előzmény:
    maroony (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2005. március 16. 07:298.
    Szia Maroony,
    Nekem eleg hibas a borom, es nagyon erzekeny, kipirosodik es szaraz es megis fenyes, szoval ami rosszat el lehet mondani borrol az mind. Nekem is tetszett ez a dolog ahogy leirtak, de amikor emlitettem a kozmetikusomnak, akkor o nem javasolta, mondvan hogy az amugy is erzekeny borre nem tenne jot ha egy reteget meg lehamlasztananak, hiszen azutan a bor meg sebezhetobb, erzekenyebb lesz.
    Nem ismerek senkit aki csinaltatott volna ilyent, viszont tudom hogy az Estee Laudernek van egy ujonan kifejlesztett szere az Idealist Refinisher, ami egy krem-pakolas keverek, es azt allitjak hogy a klinikai tesztek mutatjak hogy haromszor hatasosabb mint a mikro. . .
    Ok, nem kell minden marketing mumbo-jumbo-nak bedolni, de en a Estee Laudert nagyon szeretem es szerintem rendkivul jo termekei vannak. Biztos hogy a ez is nagyon draga (kanadaban 120 dollar korul van egy tubus (ezert nem vettem meg)) de nyilvan nagyon jo. Esetleg menj fel az Estee Lauder honlapjara es nezd meg a skincare termekek kozott
    www. esteelauder. com
    Szia
    előzmény:
    maroony (5)
     
  20. 2005. március 16. 06:447.
    Nekem van egy ismerősöm, aki már többször átesett ezen a beavatkozáson. Neki nagyon csúnya lyukacsos volt a bőre. Nagyon szép sima már az arcbőre, de ez a 3. alkalom volt. Neki teljesen Tb. re ment a dolog, nem kellett érte fizetnie. Úgy tudom, nem lehet neki napozni utána. De legalább szép az arca, és az szerintem mindent megér.
    előzmény:
    maroony (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_664779
    Torolt_felhasznalo_664779
    2005. március 16. 06:026.
    kurzorral találtam: ". . . a mechanikai peelingek közé sorolható, de messze fölöttük áll. Ez a mikrodermabrázió, azaz mikro-bőrkoptatás, melyet erre a célra kifejlesztett géppel végez a kozmetikus. Az eljárás lényege, hogy a gép - miközben a kezelőfejet egyenletesen vezetjük a bőrön - alumínium-oxid kristályport fúvat a bőrre, majd azt vákuum segítségével azonnal vissza is szívja egy másik tartályba a lecsiszolt szarulemezkékkel együtt.

    Ezzel az eljárással nemcsak tökéletesen sima, tiszta, üde bőrt kapunk, hanem még a vákuumhatás is érvényesül, mely az egész szövetet átmozgatja, javítja ezzel az anyagcserét, a vérkeringést, a nyirokáramlást. Ezenkívül jótékony hatással van a szervezet saját gyógyító, regeneráló folyamatainak beindítására; méregtelenít, salaktalanít, növeli a bőr vitalitását. Fokozódik a bőr áteresztő képessége, felszívása, ezáltal nagy mennyiségű hatóanyag vihető be a bőrbe, melyek így mélyen tudják kifejteni jótékony hatásukat. Az eljárás teljesen fájdalommentes és veszélytelen.

    Bármilyen bőrtípusra alkalmazható általános regenerálásra, de kúraszerű használatával kozmetikai hibák is orvosolhatóak. látványos eredmény érhető el vele pattanásos bőrök kezelésében, mivel tisztítja és beszűkíti a pórusokat. Halványítja, vagy eltünteti a - főleg a helytelen táplálkozás következtében vagy napérzékenység miatt kialakult - foltokat. Javít a rozáceás, azaz a hajszálértágulatos bőr állapotán, mert javítja a vérkeringést. "
    http://www. vital . hu/themes/health/jobor2. htm#szak

    De nem ismerek senkit, aki kipróbálta volna. Sztem fontos kérdés, utána mehetsz-e napra? Az erős AHA-s hámlasztást úgy tudom, télen javasolják csináltatni.
    előzmény:
    maroony (5)
     
  22. 2005. március 15. 23:065.
    Hali!
    Ez egy új eljárás.
    Tulajdonképpen a bőr egyfajta hámlasztása, de mélyebben, mint pl. egy bőrradír, de még nem olyan mélyen, mint pl. egy lézer. Van egy kis gondom a bőrömmel, és ez talán megoldás lehet, de már elég késő van, talán holnap ír egy-két ember. Remélem!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334250 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_334250
    Torolt_felhasznalo_334250
    2005. március 15. 23:014.
    Mi ez az eljárás v. kezelés? Én semmit nem tudok róla, de érdekel!
    előzmény:
    maroony (1)
     
  24. 2005. március 15. 22:473.
    Még írok párat, hátha helyet kapok valahol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. március 15. 22:472.
    Miért van az, hogy a cím sosem lesz tökéletes?:))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top