Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 22. 08:02284201.

    Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!


    Hát itt felénk is eléggé kisütött  a nap. Pedig ma lemegyek egy kicsit innét fentről, a másodikról. Igen, ki kell mozdulni. Tegnap nem voltam sehol, csak a konyhában!! így még mára is van ebédem. sült hús rizzsel, tejfölös-fokhagymás mártással. Majd most nézek egy kis görögdinnyét, behűtve jó lesz az. 

    előzmény:
    BiriBiri (284199)
    2019-07-22  06:41
  2. 2019. július 22. 07:12284200.

    Sziasztok!


    ÚÚÚ de rég jártam erre!!! Látom jól vagytok. Erika vidéken van még?


    Majd leestem a forgós székemről..kitört a görgője!! A múltkor a szemetes mellé volt téve egy kopott forgószék, kiszedtem a görgőit! Úgy, hogy van pótlás.


    Nem nagyon tudok mit írni magunkról..el vagyunk..egyre nehezebben.


    Tegnap kimozdultunk. Kamion gyorsulási verseny volt a Tisza parton és a vejem ki nem hagyta volna. Hívott minket is ..én nem akartam menni..részben mert nem érdekel, részben meg délután 2-kor kezdődött..kutya hőségben a napon. Végül csak beadtam a derekam..Lajosnak vittük a tolószéket. Végig néztük..annyira volt jó, hogy kimozdultunk egy kicsit.


    Semmi más újság nincs. Alexáékkal nem beszéltem a hét végén, mindig mennek valamerre. Fiatalok, jól teszik.

  3. 2019. július 22. 06:41284199.

    Kedves Tiszavirág!


    Most nagyon jólesik a kávéd, köszönöm!!!

    előzmény:
    tiszavirág (284196)
    2019-07-21  18:42
  4. 2019. július 22. 06:40284198.

    Szervusztok!


    A diófa alatt "kikutyálkodtam" magam. Kutyás volt a téma..fél 6 kor mentem, olyan kellemes volt az idő, szép lassan haladtunk az öreg kutyával, az én lábaimnak is kell a mozgás.


    Ma  porszívózni és vasalni fogok... Nem nagy dolgok, lepedők...aztán ki is kellene menni gyomlálni, ma 2 fokkal hűvösebbet ígérnek,  de még az is nagyon meleg lesz..tehát erőt kell vennem magamon és most kimenni. A filmekkel nagyon el vagyok maradva, nem volt rá időm..na majd most..nagyon csendesnek ígérkezik az elkövetkezendő idő.


    Legyen kellemes, örömteli az új hét!

  5. 2019. július 21. 20:59284197.

    Jó estét, és majd jó éjszakát kívánok.


    Remélem sikerül elküldeni  ezt a sorozatot azt hiszem mindnyájan láttuk. 


    Mindig ígérem magamnak, hogy még egyszer megnézem,  de mindig elmarad. 


     

  6. 2019. július 21. 18:42284196.

    Köszönöm! Úgy érzem, hogy ebben a menedékházban nagyon jót lehet pihenni, valóban egy felüdülés lesz, lehet testnek és léleknek ide elvonulni az élet hétköznapi zajából. 


    Hoztam egy kis kávét, teát, hozzá egy kis apró süteményt. A hozzám hasonló betévedőknek, jó lesz egy kis felfrissülés. Bízom benne, hogy lehetőségem lesz rendszeresen ide jönnöm, és élvezni a tájat, és ismerkedni a régebben itt lakókkal. 

    előzmény:
    BiriBiri (284194)
    2019-07-21  17:03
  7. 2019. július 21. 17:19284195.

    Szervusztok!


    Nagyon jót szórakoztam, nosztalgiáztam a képeken...el vagyok ájulva Borsikáék kertjén..és hogy Bosco bundája harmonizál a járólappal az a csúcs


    Ma laza napom volt, reggel megsétáltattam Csicsit, aztán mostam, tettem vettem, lődörögtem, varrogattam, többször ránéztem a kutyákra. Töfi kutya min két hátsó lába le van bénulva, pelen ka van alatt a kosárban, azt cseréltem...a kocsiba nem tudtam betenni, nem értettem hogy kell, majd holnap Timi megmutatja...de elcsúszkált egy ideig a füvön aztán vissza vittem...Marika gondozza őket reggel este jön, takarít, etet, és sétáltatok, ő azt nem tudja. És ő messzebb lakik, ebbe a nagy melegbe ne fáradjon, nekem olyan, mint ha csak hátra mennék..de ezt már nem írtam? Én mindet 2x mondok 2x mondok..sőőt, többször is. Kor tünet

  8. 2019. július 21. 17:03284194.

    Tedd azt, olvasgass.....aztán eldöntöd, "Tiszavirág" életű lesz-e  az érdeklődésed a Menedékház iránt.

    előzmény:
    tiszavirág (284193)
    2019-07-21  14:49
  9. 2019. július 21. 14:49284193.

    Szervusztok!


    Új vagyok még a honlapon, szeretnék én is közétek tartozni.  Én sem vagyok már "mai csirke", ahogy mondani szokták. Egyelőre csak ismerkedni szeretnék veletek, olvasgatni, titeket. Tetszik ez a kis menedékhely, szívesen megpihennék esetenként itt én is. Amennyiben lehet. További kellemes, szép napot kívánok mindenkinek.

  10. 2019. július 21. 14:04284192.

    Szervusztok.


    Olyan felemás idő van, mintha eső készülődne is meg nem is, meleg van.


    Laza a napom, tegnapi maradék a mai menü /lecsó/, egészen jól elvagyok. Locsoltam, kicsit rámolgattam, délutánra filmezés marad.Sajnos mindig magamra hozom a frászt valamivel, már vagy 2 hete elnyomtam valamit a gépemen, és semmit nem engedett lementeni. Bence volt a mentőangyal, 2 kattintás és már minden rendben van. Olyan béna vagyok a műszaki dolgokhoz, teljesen pánikba esem ha valami nem úgy működik ahogy addig.


    Julika ilyen pikk-pakk kreálni egy kis szép ajándékot, csak pislogok. Mozgalmas de szép napjaid voltak.


    Annuska, így van ez, amit tudunk megcsinálunk, vannak dolgok amibe bele sem fogok, mert tudom, hogy nem megy, na akkor begurulok egy kicsit.


    Nagyon jó kis idézeteket hoztatok, nem ártana megszívlelni.

  11. 2019. július 21. 11:13284191.

    Melindának hímeztem gyorsan ki a fényképező tokját. KIcsit nehéz volt mert olyan pamut anyag, kicsit nyúlt, de azért elboldogultam vele. tegnap drukkoltunk neki is mintát, vett egy csomó fonalat amit megfelezett vele. Elza is varrogatott, nagyon ügyes de az ő keze hamar elfárad. Lehet, hogy írtam..alig tudtam neki megmutatni hogyan kell mert bal kezes.


    Tegnap 3 x ,ment a mosógép...ma is ment de a hülyeségem miatt. Amikor Elza és Melinda tegnap bementek csabára én szépen lehúztam az ő ágyneműjüket és kimostam. este aztán húzhattam visszaolyan előkelő voltam, mint egy 5 csillagos szálloda ahol minden nap frisset húznak.

    előzmény:
    BiriBiri (284190)
    2019-07-21  09:35
  12. 2019. július 21. 09:07284189.

    Jó reggelt!


    Az idő nem olyan jó, mint Bostonban, kicsit fátyolfelhős, de később biztos tombol a meleg,mint tegnap. Mire haza értem merő víz voltam. 


    Tegnap 10-kor leadtam a készüléket, és a kiértékelés majd 29-re lesz kész, akkor kell elkérnem. Utána fogja valamikor megnézni az orvos. 


    Annuska, a hajvesztés még nem ért véget, csak most jó rövid a hajam,  talán mérséklődött azért, még bőven van amivel kezeljem. Talán  holnap lesz hajmosás, és akkor fogom bekenni. Jó lenne ha teljesen megállna, mert már  fele sem igaz annak, ami volt. Veled mi van, hogy bírod ezt a meleget, a föld száraz, repedezett már nálam is, tegnap kicsit locsoltam. A paradicsom fellobbant, vagy legalábbis nem látok betegséget. Pár db pirosodik, de nagyon nehezen érik, mert az éjszakák hűvösek, és a par. állitólag éjjel érik. 


    Saci, remélem jól érzed magad a kedves kis üdülődbe, és hagyod a munkát pihenni. Először így értettem, de ez is teljesen értelmes.Mentek-e ilyenkor a fürdőbe, vagy csak a kertben hűsöltök, közbeiktatva egy kis munkát. 


    Borsikám a palacsinta nem fogyott el, a  palacsinta evő /Tomi/ sajnos nem jött, hát ő befalta volna mind.  Ügyes vagy, mindent szépen sorjában leírtál és jó, hogy te vagy a falkavezér.  Miénk is nyüglődik ebben a melegben, de ő nem szeret vizes lenni. Azért a pofikáját meg szoktam törölgetni, mosdani azért szeret.  Keveset eszik, kiállnak a bordái.


    Pötyi, remélem jobban vagy, ilyenkor legjobb, ha eltakarod a szemed, és nem mozdulsz  akkor mérséklődik a baj. Bár azt hiszem ezt nem tudod megtenni a mostani helyzetben. 


    Mindenkinek szépséges vasárnapot kívánok. 


    Tegnap többféle hortenziát láttam a kórházban, le is fényképeztem, majd felteszem a hortenzia imádóknak. 


    A lenti virágok a kórház udvarában találhatók, szemben a kardiológia épülete, a szobor a kórház védőszentje. 


    Mai gondolat


    ~ Bízz a megérzéseidben, szeress tiszta szívedből, bocsáss meg amit meg kell, és soha semmit ne vegyél készpénznek.~
     
     
     
    előzmény:
    M12345678 (284187)
    2019-07-20  11:54
  13. 2019. július 21. 08:38284188.

    Szervusztok!


    "Árva a ház..nincs kacagás"...tovább már nem aktuális a nóta....vagy folytathatnám úgy, kettecskén a cicákkal telik már a mai napom. Melinda és Elza elutaztak, Timi kint van Szanában. Nagyon mozgalmas napjaim voltak, szép, emlékezetes napok voltak. Mint tudjátok kezdetben itt volt Melinda barátnője és a kislánya Grazból, majd megjött Boldi És Kriszti. Egy reggel átmentünk Békésre, Timi engem tangentorozott, a lányok fürödtek a gyógyvízben...aztán amikor hazafelé jöttünk jutott eszünkbe, nincs virágunk amit a temetőbe vihetnénk. Viszont a út mellett végig gyönyörű napraforgók virítottak..biztosan valami teher autóról eshetett le a mag. A lányok kiszálltak , szedtek egy öl olyan margaréta nagyságú napraforgót, közé búzavirágot , és azzal mentünk ki. Bizony nagyon aktuális volt, a sír mellett magasra nőtt a gyom és az anyósom sírját ellepte a gyom. Ott hagytak egy ovális nyílást a betonban, hogy majd ott virág lesz..volt is kezdetben, de a porcsin és a tarack eluralkodott. Talán nekik is el kellene gondolkodni, hogy azt a nyílást kaviccsal befedjék, mert a sógornőm nem nagyon tud a füves, szűk sírok között járni..a sógor még aktív, 82 éves, de valamiért elfelejtettek kimenni...sok volt az eső, meg a tűző nap... A lányok megoldották.


    Aztán volt Munkácsy Mihály emlékház látogatás, Szanazugi kiruccanás, fürdés...Timi kint maradt de tegnap délelőtt busszal bejött Csabára és még csatangoltak a tesók. Aztán Timi vissza ment...én Elzával Zsuzsi Csicsi kutyáját sétáltattam. Szerencsére Elza rájött hogyan kell a hámot feltenni mert bizony rajtam kifogott...most látom, hogy elszaladt a kezem,,,mindjárt teli a lap.  Akit nem érdekelt lapozzon

  14. 2019. július 20. 11:54284187.

    Szervusztok


     Egyre melegebb van.Ildike, jó hir hogy helyre áll az egyensuly és megszünt a hajvesztés. Tudtál azért piheni a doboz miatt. Gondolom ma viszed vissza. Tetszettek az idézetek.


    Magdika,remélem jól vagy?Fog-probléma hogy áll? A kert miatt ne bánkodj. Sajnos az időjárást nem tudjuk befolyásolni.Boscó gondolom élvezi a kinti létet


    arika, jól sikerültek a fotok. Nálatok is mozgalmasan telnek a napok.


    Anikó, ezermester lettél Te is. Ugye az egyedül lét sok mindenre rákényszeriti, megtanitja az emberlányát.


    Borsika, megnevetettél. A nyálam is kicsprdult a  házi kenyér+ sültszalona miatt. Remélem 1 hét mulva  szerencsével jársz.


    Mindenkinek  kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    BORS (284186)
    2019-07-20  08:29
  15. 2019. július 20. 08:29284186.

    bejöttem, sziasztok,


    tegnap makacsul a jelszót követelte, csak úgy léphettem volna át a küszöböt.


    Ildike remélem jól viselkedett az egészségmérő szerkentyűd, majd ma viszed az értékelésre, ugye?  Tegnap elfogyott-e a palacsintád? Én szivesen eltüntettem volna egy szemig! Nekem a papírba csomizott virágcsokor nagyon tetszett. Mi minden üzenete lehet! Csak a fantázia a határa.


    Anikó kedves, Sacikám, ..Julika, szóval, Kedves Mindenki, akitől  csak  szives szót kaptunk a kertre, nagyon szépen köszönjük Ildi lányommal.)én csak gereblyézek és locsolok). Tegnap meg is irtam neki, had örvendezzen. Sok munkája és öröme is van benne.Meg olykor bánata is.  ...Persze, nem mindig és minden sikerül, vannak kudarcos zöldjei is. Volt ugye a tulipánvi rágú fájuk, ..az idén tavaszra sajnos félig meghalt. Pedig korában már tele volt virággal. A gömb  fenyőcskék, - ami úgy néz ki, mintha fagyi gombócok ülnének az ágakon - szóval az is megsértődött, itt-ott sárgul. A fene sem érti ezeket a növényeket! Tényleg lehet, hogy lelkük van?


    Tegnap  kint dolgozgattam a ház előtt, ..szerintem már itt is "itthon" vagyok, aki csak jött, mind köszöntek, vagy szóltak hozzám. Még a szemetes kocsin dolgozók is rám integettek. A 3. szomszéd kis tarka kutyesza is odaszaladt, és lepössentette a kerítésünk oldalát, .."bejelölt" haha!!  A tacsik meg féltékenyen ugattak bentről. Most eszembe jutott Negro, milyen jó szívű lehet, hogy behordaná a zsákmányát a gazdinak.


    Annuska kérdésedre: igen, általában szót fogadnak a kutyák, de van, hogy megmakacsolják magukat, és ha szigorú vagyok velük, akkor bizony megsértődnek rám. Írod, mekkora esőtök volt, nekem is küldhetnél belőle egy kicsit!


    Anikó, örülök, h meglett a pénztárca, nagy veszteség ma egy nyugdíjasnak, ha elvesztené. 


    Sacika, hogy vannak a táborozók, írnak, üzennek-e? Nahát, mekkora ötleteket hozol olykor főzés témában! 


    Marika, te főzöl baracklekvárt ugye? Egy rekesz, azért az jó sok, mire számitasz, mennyi  lesz belőle? 


    Julika nagyon tetszett a fotó, ahol együtt nevetnek az unokáid. Istenem, hogy megnőttek!! Megint megnéztem az "Elzikés "videodat, ahol a buszmegállóban üddögéltek és danolásztok. 


    Egyik piacos napomon elhatároztam, hogy veszek magamnak a sütödében sült halat, de végül meggondoltam, mert nagyon haloványra volt sütve : mégis inkább 1 lángos lett belőle. Mondom: inkább veszek nyerset és otthon megcsinálom magamnak. Hát,  ..az árak láttán, inkább lemondtam róla. Drága is és még munkát is ad?!!!  na, nee!  Eszembe is jut Pötyi, milyen jó lehet nekik, ott a Tisza partján, ..teli van minden féle halásztanya vendéglőkkel, csak leugranak, és már is ehetik a forró halászlét.


    A sült szalonnát is imádom. Szabad tüzön sütve. Nagy karéj házi kenyérkére csurgatva a zsírját.De csak a jó husosat. Eriék,  hogy vagytok?  Nektek is jó, ..sipp-supp tüzet raktok, az urad nyársat farag  és már sülhet a pazar finomság. Utána egy jó fröccs. Én hétfőn megyek /azt hiszem hétfőt mondtak/  O.ékhoz, talán sütünk." Mit iszol majd mama? " kérdezik, ..azt szoktam mondani, hogy üditőt! Most jól megleptem őket, mondtam, hogy "barna sört szeretnk." Úgy, de úgy megkívántam.Csak bambultak rajtam.


    Régen mikor még szegény Á.-dom meg volt nekem, akkor én azt kértem, ő meg  ragaszkodott a világos söréhez. 


    Tegnap itt a gyerekekkel egy  könnyes-meg még nevetősre is  sikerült  megemlékezést tartottunk Róla, olyan  jó volt velük emlékezni, csak úgy. Akárhogy számolom, immár 5. éve lesz idén, hogy elvesztettük.


    Tetszett a "nyúl leves"! Igazán eredeti becenevet kapott a pálinka! Á. is főzött réges-régen a telken a sok lehullott barackból. Hogy jó sok legyen,  ..csalt, hozzátett a cefrének valóhoz az egészségesből is. : - ))


    Magikám, valahol sorstársak lettünk fogügyben. Remélem azért tudsz rendesen enni, nem fáj  helye nagyon.


    Régebben Julika járt hasonló kényelmetlen cipőben, mint én, de ügyesen megoldotta, "belesegített", jól alakult végül is. Én is taktikázok, amíg visszajön a nyaralásból a technikusom, addig használom az új készülék felét, és a régi felét is. Nagyon diszkréten "érintőleg" írom csak, ..nehogy kiderüljön a problémám.Isten őrizz. Egy kicsit aggaszt már a helyzetem, már július van és én április elején vettem át  a bűvös tárgyat, és még mindíg van vele gond. Azt az ígéretet kaptam legutóbb, h ha egy "alábélelés" sem fog segíteni a remekművön, akkor bedobják a kukába és újat csinálnak. Hmm. Erre kiváncsi leszek! Erre kb 1 hét mulva kerül sor. Drukkoljatok nekem. Már teljesen "otthon" van a számban a szakember, oda sem néz, amikor a gumikesztyűs ujjaival kotorászik a bennem, ..közben könnyedén társalog, sőt,  ..a multkor egy rövid telefont is lezavart közben. : - ))


    Óóóó.. mennem kell, ..elnézést, jól feltarottalak Titeket. Hova megyek? ..mit tudom én, annyi apró dolgom lenne, alig győzöm.Ölelek mindenkit. Később tali a diófa alatt.

    előzmény:
    franci47 (284184)
    2019-07-19  18:02
  16. 2019. július 19. 18:03284185.

    Magdi az idézeted találó. 

    előzmény:
    harangvirag08 (284183)
    2019-07-19  16:18
  17. 2019. július 19. 18:02284184.

    Sziasztok!


     


    Olyan vagyok most mint egy időzitett bomba.  Doboz, vezetékek, felfogatva, itt ott. 


    Ebben kell aludni, háton, esetleg oldalt. Én hason szoktam kezdeni, mert akkor nyúlik ki rendesen a gerincem és a csípőm. 


    Egy nap nem számit akárhogy is van. Holnap kell visszavinni. előtte lehet, hogy bolt lesz. Lidl az én boltom, hogy odaérek-e nem tudom. De ezt előre ki kell számítani, ahhoz igazítom a buszt.  10-re kell visszavinni a készüléket. 


    Magdikám, hogy csendesen telik a nap nem baj, hozzon nyugalmat és ne izgalmat. ez a fontos. 


    Főztem miután megjöttem, plusz palacsintát is sütöttem, de most még senki sem éhes, én is teleettem magam cukkinis lepénnyel.


     


    Mindenkit megnyugtatok a tolvajos film nagyon jó, 5 rész után talán a tragédiák véget érnek, bár soha nem lehet tudni. Megpillanthattam az 5. rész végén, akire vártam.  A bábel egyik szereplője, akit  meggyilkoltak, aki az angyal arcú szörnyeteg volt. Itt jó fiu, szerintem az is marad. 


    Elfáradtam, de  most  meg kell néznem a 6-os részt, hogy biztos legyek benne, hogy  az van amit gondolok. 


    Nem vagyunk sokan, de már a diófa alatt kibeszélgettük magunkat, így nem sok maradt ide. 


    Mai gondolat


    ~Van olyan dolog, amit csak egy jó idézet válthat ki és nincs semmi és senki aki ezt megteheti... ez a Te belső részeddé válhat.
    Az idézetek segítenek neked szeretetet érezni, átsegíteni a fájdalmon, elérni, hogy mosolyogj és nevess, és keresztül segítenek mikor nehéz napokat vészelsz át, vagy amikor senki nem tudja, hogy min mész keresztül.~
     
     

     

     
     
     
     
     

    Bízz a megérzéseidben, szeress tiszta szívedből, bocsáss meg amit meg kell, és soha semmit ne vegyél készpénznek
     
    Elgondolkodtam a feltett képen, vajon kitől kaphat az ember így ilyen módon virágot. Lehet, hogy a mi korunkbeli kapta talán? 
     
     
  18. 2019. július 19. 16:18284183.

    Sziasztok!


    Csendesen telik a nap....nem sok hasznomat veszem.Valami biztosan van a levegőben.A fekete felhő is itt volt megint ....de kezd elhúzódni.


    Nem indultam el  vásárolni ....mert eléggé bizonytalannak érzem magam.Marad a halogatás ....majd holnap.


    Anikó ...ügyes vagy.Tényleg jól jön néha a gyűjtögetés.A napokban raktam rendet a varródobozomban....annyi gombom van, ha két életem lenne sem fogynának el....de sajnálom őket kidobni.


    Gondolok mindenkire....legyen szép a napotok!


    Ezt csak úgy ....találtam.

    előzmény:
    ancsa46 (284182)
    2019-07-19  15:43
  19. 2019. július 19. 15:43284182.

    Szervusztok.


    Látom igyekeztek a diófa árnyéka alá húzódni a nagy melegben.


    Városban jártam, de sikerült hamar elintézni ami ügyem volt, még a meleg előtt hazaértem. Tegnap raktam el egy üveg ubit Ilike receptje szerint, már nagyon jó illata van. Megszereltem az esti, ágyban olvasó szemüvegemet, szépen elveszett róla az orrnyeregnél lévő papucska,és sértette az orromat, ilyenkor jó a gyűjtögetés, mert előkotortam a rossz szemüvegeket, és le tudtam szerelni, ill. felszerelni a papucskákat.


    Sacikám az én mocsárim már kint marad télre, pedig csak feleakkora mint a tiéd, olyan gyorsan nő, szerintem megerősödik addig.


    Borsikám mindig öröm Téged olvasni /MINDENKIT/, szinte filmszerűen pörög előttem a ténykedésed. Nagyon szép a kerted, bárkit is illet érte a dicséret, nem csodálom, hogy szeretnek nálatok fészket rakni a rigók.


    Julika vidám vendégeid vannak, jó lehet a hangulat. Alig egy-két év és felnőttek lesznek.


    Marika meseszép képeket hoztál.


    Magdikám jó hogy túl vagy a mai megpróbáltatáson, pihenj rá egyet.


    Pötyi jobbulást, mindig összejönnek a bajok.

  20. 2019. július 18. 20:56284181.

    Csodaszépek a fotóid Marika.


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (284178)
    2019-07-18  16:35
  21. 2019. július 18. 20:21284180.

    Nagyon szép képek....köszönjük.

    előzmény:
    Sacika44 (284178)
    2019-07-18  16:35
  22. 2019. július 18. 19:02284179.

    Ildikém ...köszönöm a filmet ...töltöm.


    Most értem haza.Esett 2 percig az eső ....utána tűzött a nap.


    Marika ...örülök,hogy jöttél.Zajlik az élet nálatok is .


    Megpróbálok most kialakulni itthon.


     


    Legyen szép az estétek.

  23. 2019. július 18. 16:35284178.

    Szervusztok!


    Szorgalmasan olvastam és néztem a képeket amit felraktatok.


    Mire ideértem csak dicsérni tudok mindent.Gyerekek nagyot nőttek, szép a ház és a berendezés is tetszik.Nekem az ez előtti konyhaszekrényem fekete volt, fehér szegéllyel.


    Szerintem a házak formájáról és színéről lehet tudni kb. mikor épültek.A mostaniak bézs és szürke árnyalatúak.


    Azt hiszem Magdi kérdezte még ős régen a gömb virágomat.Balázstól a kis unokámtól 115/196 kaptam még Anyák napjára.


    Lassan mi is ott tartunk, hogy nem tudom nyomon követni ki mikor merre van.


    Adrikát azért tudom, mert szól, hogy miénk a cica.


    Balázst nem lehet nyomon követni.


    J.múlt héten jöttek haza Szlovéniából.Nyolc napig voltak.Még mennek Balatonra


    K.jövőhéten indulnak nyaralni.


    Olvastam, szorgalmasan gyűjtögettek télire.Fagyasztás, befőzés.


    J. itt voltak vasárnap és hoztak egy rekesz sárgabarackot.


    K.is átjött.Piroskát játszott.Kosárkájába hozott hétfőre ebédet, hogy nyugodtan tudjak barackozni.


    Ma délelőtt esett egy kis eső.A növények nagyon élvezték.


    Egyik este megörökítettem a naplementét.Kezdettől a végéig.


     


     

  24. 2019. július 18. 13:38284177.

    Sacikám és Magdi elküldtem a 3 rész filmet nektek is. Egy kicsit kegyetlen az eleje, nem szokványos tolvajokról van szó. Szerintem, ha felnő a gyermek generáció akkor kezdődik az igazi film. Ebben a 3 részben még nagyon csak kis gyermekek. 


    22 az utolsó letöltés ideje. 


    Elmegyek pihenni.

    előzmény:
    franci47 (284176)
    2019-07-18  13:36

Címlap

top