Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. június 9. 04:32287926.

    Ja megtaláltam , már!!


    Szóval egyedül nem jó, ha semmit nem tud az Ember megosztani senkivel, se örömöt se bánatot!

    előzmény:
    Slés (287925)
    2021-06-09  04:29
  2. 2021. június 9. 04:29287925.

    Hová lett a hosszászólásom???


    Szépen megkérdezném,befogadtok-e ebbe a topikba?


     


    Nagyin egyedül vagyok, és magányos!


     

  3. 2021. június 9. 04:04287924.

    Sziasztok,!


    Befogadtok a csipet csapatba?

  4. 2021. június 7. 12:37287923.

    Szervusztok, szervusz Erika!


    Ne is hallgass senkire. Amennyire én ismerlek van neked olyan jó ízlésed, hogy az a mit vettél megfelelő lesz. És az is számít, hogy azt fel tudd majd venni a hétköznapokban is. Mármint kisebb kaliberű ünnepre mint az esküvő, pl karácsony, családi összejövetel...


    Bizony amennyire öröm tud lenni egy telek, nyaralócska, egy idő után csak teher. A karbantartás már egyre nehezebb és ha egészség sem engedi a kint tartózkodást el kell adni. Kiszolgált már téged és a családodat, nagyon sok boldog órát töltöttek ott. Annyit hogy lesz mire emlékezni. A család nem akarja tovább vinni?


    Szerencsére végre remek idő van, annyira remek hogy 10 után már nem vagyok kint mert nagyon melegem van. Eszembe jut hogy egyszer nem is egyszer, kétszer elájultam a nagy melegtől. 


    Szegény sógorom a kálváriát járja . A Zenekától, valószínű, trombózist kapott,,most kellene megkapnia a második oltást ami Pfizer lenne. A kórház nem adja be, mert nincs rá joga, a háziorvos hezitál, még ilyen nem fordult elő a praxisában,,,telefonálgatnák mindenhová, szakorvosi vélemény kell a Pfizerhez, most azt nem adják, vigyáznak rá mint az arany készletre. Most Gyulára kell menni  ott állapították meg a trombózist, szakorvosnak kell igazolni, ott van oltópont. Már saját felelősségre is beadatná mondta a házi orvosnak csak adja meg az engedélyt.


    Olyan kár hogy ide már nem lehet képet feltenni elárasztanák a fórumot virágokkal. Olyan üdítő látvány!


    Vigyázzatok magatokra, szép hetet kívánok!

    előzmény:
    erry (287921)
    2021-06-07  11:20
  5. 2021. június 7. 11:21287922.

    Ez persze elment kétszer is, máskor meg egyszer sem.......

    előzmény:
    erry (287921)
    2021-06-07  11:20
  6. 2021. június 7. 11:20287921.

    Szervusztok!


     


    Megpróbálok ide is írni, a diófa alatt már voltam. Itt olyan felemás idő van, hol süt a nap, hol elbújik. Remélem nem fog esni, mert már egy adagot kiteregettem.


    Voltunk a telken, kitakarítottunk, már beköltözhető. A virágaitokért irigykedek, jó szívvel, nekem a szomszédok lefűnyíroztak  mindent. De ez legyen a legnagyobb probléma, ez tudom pótolni. Nagyon gondolkodunk az eladáson, majd a szezon végén eldöntjük. Sajnos a Hercegem lába nem javuk, egyre nehezebben megy a járás.Mivel kímélni kell, a séta is elmarad. Így viszont az izmok gyengülnek.Ez a nagyobb probléma. Nagyon bántja, hogy nem tud semmit csinálni, emiatt persze ingerlékenyebb is. Nagyon kell figyelni magamra. mit mondok és hogyan.


    Esküvői láz van, a családom nem tartja elég alkalminak a ruhámat, igaz olyat vettem, amit majd később is hordhatok. Ebben jól érzem magam, a puccos ruha nem nekem való......meg aztán hová venném fel. Azt hiszem nem hallgatok senkire, abba megyek amibe akarok, más nem érdekel.....


    Tegnap vettem szép borítékot, amibe a nászajándékot csomagolom.....


    Lejárt a gépem, megyek teregetni...


    Legyen nagyon szép napotok!!!!!

  7. 2021. június 7. 11:19287920.

    Szervusztok!


     


    Megpróbálok ide is írni, a diófa alatt már voltam. Itt olyan felemás idő van, hol süt a nap, hol elbújik. Remélem nem fog esni, mert már egy adagot kiteregettem.


    Voltunk a telken, kitakarítottunk, már beköltözhető. A virágaitokért irigykedek, jó szívvel, nekem a szomszédok lefűnyíroztak  mindent. De ez legyen a legnagyobb probléma, ez tudom pótolni. Nagyon gondolkodunk az eladáson, majd a szezon végén eldöntjük. Sajnos a Hercegem lába nem javuk, egyre nehezebben megy a járás.Mivel kímélni kell, a séta is elmarad. Így viszont az izmok gyengülnek.Ez a nagyobb probléma. Nagyon bántja, hogy nem tud semmit csinálni, emiatt persze ingerlékenyebb is. Nagyon kell figyelni magamra. mit mondok és hogyan.


    Esküvői láz van, a családom nem tartja elég alkalminak a ruhámat, igaz olyat vettem, amit majd később is hordhatok. Ebben jól érzem magam, a puccos ruha nem nekem való......meg aztán hová venném fel. Azt hiszem nem hallgatok senkire, abba megyek amibe akarok, más nem érdekel.....


    Tegnap vettem szép borítékot, amibe a nászajándékot csomagolom.....


    Lejárt a gépem, megyek teregetni...


    Legyen nagyon szép napotok!!!!!

  8. 2021. június 6. 11:39287919.

    Sziasztok!


    Most olvastam Ildi a beszámolódat.Jó, hogy írtad a kiflit.Rögtön kiszakadtam a konyhába ......megint hajszál híjján oda égettem az ételt.Katasztrófa vagyok.


    Reggel óta  üzemel nálam a "Nagymama konyhája". Nosztalgia főzés van.Barbara ófalui krumplilevest kér sok csipetkével és sült spagócát../ lánykori nevén : rakott penne /. Még kiskorukban adták ezt a nevet.....már régen készítettem ...most majdnem odaégettem.Amit máskor semmi perc alatt elkészítettem ....azzal most elszuttyogok egy délelőttöt.


    Sikerült ...mikor  Gyöngyi kertjében voltam begyűjtenem egy kullancsot.Remélem nem lesz utóhatása.


    Nekem is nagyon elegem van már ebből az egészből.Nem tudok már optimista lenni ....idegesít a sok hazugság.Persze lehet mondani mit nyavalygok ....vannak akik sokkal nehezebb helyzetben vannak .....biztosan ....de  mindenkinek a saját gondja a legnagyobb ....minden álságosság nélkül.Kerülöm az embereket ....csak azokkal beszélek akik valamilyen szempontból fontosak. Tegnap a piaci árus ismerőseimmel üdítő volt a beszélgetés. Szóba se került ez a rohadt vírus ...inkább a  palánták ..no meg az időjárás.Valószínű engem is ugyanígy kerülnek.A buszon halálosan idegesít ....van ezer hely ....de biztos mellém ül a vadidegen.Még jó, hogy a maszk alatt lehet pofákat vágni .


    Megyek ....talán kihűlt a leves és tudom dobozolni.

    előzmény:
    franci47 (287918)
    2021-06-06  09:16
  9. 2021. június 6. 09:16287918.

    Jóreggelt. 


    Itt aztán gyökeresen megváltozott az időjárás.  Nem szeretem soha semmiben az ilyen nagy változást, mert engem mindig megvisel. Tegnap annyira meleg volt, ma meg már   eléggé hűvös lett.


    Igaz a palántáimnak megfelelő talán, mert tegnap ugye megint ültettem paradicsomot. Város a Magdiféle kikelését, abból feltétlenül kell nekem. Locsolom is minden nap. 


    Reggel 6-kor ébredtem, fel is keltem, egyet olvasgattam a FB rémhíreit. 7-kor visszafeküdtem másfél órát aludtam, de úgy nézett ki, hogy talán még egész délelőttöt is át tudnám aludni. Még tegnap megfordult a fejemben, hogy el kellene menni a bolhapiacra. Ma reggel ez már szóba sem jöhetett, eléggé fáradt voltam ahhoz. 


    Tegnap képkereteztem, lecseréltem pár darabot a falon, most  egy sor fehérben van.  2 db keret még a szomszéd Imrénél van, majd talán vág bele üveget. Évának odaigértem a régi szürke esős képemet,mert azt mindig megcsodálta. Én is nagyon büszke voltam rá, hogy sikerült az esőt megfestenem. 


    Tegnap a szomszéd elindította a  fűkaszáját, ami önjáró, és kitapogatja, hol magasabb a fű és ott kaszál. Olyan mint egy nagy légy, kicsit fantasztikus, és valahogy nem rokonszenveztem vele. De hát nagy az udvar, drága fű lett leterítve, és sok vele a munka, hogy szép maradjon. Mondjuk most a miénk is szebb, mert hetente  nyírjuk, és egész más lett. 


    Julika, remélem jobban vannak a családtagok az oltás után.  Annyi mindent lehet olvasni, hogy mi az igazság? ki tudja, pánik keltés is van közben, és igazság is, de melyik az? 


    Múlt-e már a fájdalom? Nekem be kellett szedni a régi  gyógyszeremből, és valamit javult. Remélem így is van. 


    Kérdezném: festenek-e  a lányok? Lilire és Elzára gondolok. 


    Most jönnek a felhők, közben átsüt rajt a nap, de csak olyan szűrt fényt kapunk.  


    Magdi, ugye nem égett oda a finom kiflid? Nagyon szép a tavalyi kis virág, de nem látom az újabbat. Sarkantyúkát is szétültettem, kevés kelt belőle. Kakukkmák locsolva. Pillangó  kelt, a hibiszkusz is hajtogat, bár egy tő tönkrement. A bazsarózsák még mindig bimbósak, csak a  piros nyílt el.  A hagymavirág már kékül, de még kicsi.


    Leírom, mivel mondani nem tudom, most már nagyon elvonási tüneteim vannak a covidos  helyzet miatt. Már nagyon utálom a tiltásokat, de azt hiszem mindnyájan így vagyunk vele, és nehezen hiszi el az ember hogy van/volt, és csakúgy mintha varázspálcával csiribi-csiribá most   enyhül, vagy megszűnt, vagy nem is volt.  Láttam csalogatóként most itt nálunk az SZTK előtt is felállítottak egy sátrat, hogy lássák az emberek mennyien "oltakoznak". Szóval a verseny még tart. De örülök, hogy a maszkot bizonyos helyen levehettük, mert a levegővétel eléggé nehézkes volt nekem.


    Mai programom nem tudom még mi lesz, talán festek egyet, és most könnyedén próbálom venni, mert az hoz nálam jobb eredményt.  


    Temetőbe is mennék, vettem selyemvirágot nagymamára, mert mindig  "levetett" virágot kapott, és most már eléggé csúnya lett. 


    Borsika, a frizurádat meg tudtad-e tartani. Nekem meg kellett mosni, és most sk. csináltam meg, kicsit hajaz a fodrászfélére. Mivel a vágás jó,így  egy darabig meg tudom csinálni. Milyen a torna,tudod-e csinálni? Kész van-e  pótfülecske? 


    Erika, sétáltok-e még kettecskén, mostanában nagyon kevés info jut el hozzám.


    Sacikám mit főzöl? Jön-e a család, meggyógyult-e a régi vejed? Mi van Lilivel? 


    Anikó mit csinálsz? 


    Margaret  van-e valami jó programod? Sétálsz-e valamerre, elhagyod-e a házat, egy kis természetjárásra. 


    Mi lehet Judesszel? 


    Lennének még kérdések, de már így is nehéz lesz elküldeni.


    Szép napot.


    Bölcsességek minden napra.


    Mindaddig, amíg az ember azt gondolja, hogy nem képes megcsinálni valamit, addig nem áll szándékában megcsinálni azt a valamit, következésképp addig lehetetlen, hogy megcsinálja.


    Spinoza


     


     


     

  10. 2021. június 5. 15:38287917.

    Julika ....mondd meg a szomszéd Irénkének  a drága táp helyett adjon kávézaccot a tulipánfának. A Tómalmi Szomszédgabié is nem ment semmire ....valaki tanácsolta neki.A presszós ismerősétől kapott egy nagy adag zaccot....meg az otthonit is alárakja .Mára már hatalmas a fája....és tele van minden évben virággal.

    előzmény:
    BiriBiri (287916)
    2021-06-05  14:36
  11. 2021. június 5. 14:36287916.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Nálam is ugyan az van, rohan az időés én már alig tudom követni. Ma azt hittem hogy vasárnap van pedig még tegnap tudtam, hogy péntek van, Timi, Sanyi és Boldi ekkor kapták a második oltást. Boldi be is lázasodott egy kicsit, Timinek a feje fájt, Sanyi nem engedheti meg magának semmi bajt mert otthon terasz felújítás van és nagy sugárral mossa le a cserepeket. Teljesen fel kell újítani, új tető, de szigetelve lesz, eddig csak szimplán cserép és az nagyon fel tudott forrósodni...meg az oszlopok is korhadoznak...egyszer majd a fele meg lesz téli kertnek csinálva. Zsuzsinak is van olyan , eltolható ajtóval ki lehet tárni és télen minden virág ott van olyan mint egy kert.


    Én teljesen begubózta, alig tudom magam rávenni hogy elmenjek  ide a szomszéd boltba is. Inkább módosítok a terven, azt eszem ami itthon van, csak hogy ne kelljen kimozdulni. Jó neked, hogy van kedved és mész is. 


    Most próbálják megtalálni a legoptimálisabb időpontot a grazi utazásra. Nagyon nehéz .


    Olyan gyönyörű virágokat küldtetek, és most a ti virágaitokban gyönyörködöm, Két rózsa bokor nyílik meg a közös sárga. Az enyémnek világosabb a levele mert a talaj olyan, hogy pótolni kell táppal, de hiába, csak fakóbb. A szomszéd Irénke már annyira mérges a tulipán fájára, hogy szinte sárga pedig hatalmas gödörbe marhatrágyás földbe ültették, hiába tápozza drága oldattal locsolja, itt ilyen a talaj. A Növényvédő Állomáson mondták meg nekem, 


    Kellemes az idő, majd később kimegyek szőlőt kötözni.

    előzmény:
    harangvirag08 (287915)
    2021-06-05  13:47
  12. 2021. június 5. 13:47287915.

    Sziasztok!


    Régen jártam erre..A napok csak mennek csendben egymásután .....nagy dolgok nem történnek.


    Végre hétágra süt a nap .....de a kertekalján már jön a zivatar....remélem jeget nem hoz.


    Reggel voltam a piacon....csurom víz voltam mire haza értem ..../ persze semmi sem jó ....ha hideg van fázom /. Kicsit körbenéztem ....horror palántaárak.Meseszép eper : 2500FRt / kg. Találkoztam egy ismerős asszonnyal ....kaptam egy narancsszínű dália gumóját.Még nem tudom hova kerül ....de olyan jó szívvel adta.


    Sül a szilvás mákosom ....amiből kifelejtettem a mákot.Akkor szilvás joghurtos lesz a neve .


    Képzeljétek ....most itt van a Várkerületen az óriáskerék ....már csak ez6 hiányzott meg talán egy zenélő tollseprű . Makd küldök képet ...ha arra járok.


    Megyek ...mielőtt elégetem a " csodasüteményemet".


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    franci47 (287913)
    2021-06-03  09:17
  13. 2021. június 4. 13:59287914.

    előzmény:
    franci47 (287913)
    2021-06-03  09:17
  14. 2021. június 3. 09:17287913.

    AKKOR újra mindent, mert nem került elfogadásra az iromány. 


    Jó reggelt.


    Már egyszer korán reggel ébren voltam, fel is keltem. De mostanában szokásommá vált, kicsit fent vagyok, aztán visszafekszem, és elalszom. Régebben szédelegve keltem, de úgy érzem mostanában jót tesz nekem a  másodszori elalvás.


    Most készülök majd kifele, mert dolgom van kint. Tudjátok NŐ a fű.Érdekes azt  hittem a fű Férfi, mivel eléggé  magasra tud nőni. Na vicc volt szóvicc. 


    Margaret, változó az állapotom, nagyban függ az időjárástól is. Szóval olyan vagyok mint az időjárás, mint a hinta, egyszer fent, egyszer lent. Most talán úgy középen vagyok.


    Meg is festettem az esőt, olyan kedvező pozícióban, amit meg sem érdemel, olyan vidámnak  színes esernyőkkel, kicsit gyorsan,nem sokat teketóriáztam vele. 


    Ma kerti munka lesz, hogy mire fogok ráérni még nem tudom.  A kis pihenés már kikerülhetetlen.  


    Majd jövök,ha tudok. Addig is egy kávé, vagy tea? 



    Egy idézet amely erőt ad/hat Neked.


    Boldogok, akik tudják, hogy másoknak is lehet igaza, mert békesség lesz körülöttük.


    Gyökössy Endre

  15. 2021. június 2. 17:56287912.

    Kedves Ildi.


    Regen lattalak,remelem jobban erzed magad.

    előzmény:
    franci47 (287909)
    2021-05-29  16:04
  16. 2021. június 1. 09:41287911.

    Szervusztok!


    Gyönyörű verőfényes napra ébredtem még 4 kor...aztán vissza aludtam. Erőt kell vennem magamon és hasznossá kell tennem. Mert tennivaló lenne csak a kedv az még hiányzik. De talán ez a jó idő meghozza. Kénytelen leszek ablakot mosni mert a napfény rávilágít a koszra. A cicák vizesen nyomultak és bizony már nem tűr halasztást, pláne ha elmúlt az esős idő. 


    Olyan jó hogy szombati napot és vasárnapot választottunk a szanai kiruccanásra, szerelésre mert alkatrészt is kellett venni és szerencsére abban a "Dobozban" minden van. Még egyszer ki kell menni mert egy speciális csavarkulccsal meg kell húzni még a csapot hogy stabilan álljon, de már lehet használni szerencsére. nekem is olyan jó szomszédaim vannak ,mint Erikának, a hosszú sövénysort megnyírták és az utcán lenyírták a füvet. Azon gondolkodom, ha megjön a nyugdíj, én nem kaptam még meg mint Erika a 0.6% ot, azt majd most fogjuk kapni. Persze az nem lesz elég egy vágóra, csak úgy mondtam mert kérdezte Erika. Akkor lennének szerencsések ha még egyszer, a megadott időben kiutalnákSzóval a szegélyvágó arra is jó lenne hogy nem kellene minden nap végig hajlongani kihúzni, levágni a bambusz, a szömörce a trombita folyondár hajtásait az egész kertben. csak úgy oda csapnék neki..ez a terv. Ma brokkoli krémleves és rakott kell lesz az ebédem. 

  17. 2021. május 31. 17:25287910.

    Szervusztok,kellemes uj hetet kivanok!


    Koszonjuk kedves uzenetedet Ildike. Sikerrel  ferjem nagyon meglepodott fogalma sem volt.Lanyom es szomszedunk


    segitett es idehoztak az elkeszult eteleket. Nekem konnyu volt tiokban tartani.


    27 eve elunk it,a szomszedokkal  eveken at egyszer buliztunk Julius 1 en. Az utolso 1.5 evben sok valtozason mentunk. Kozelebb er


    erezzuk egymast,kisbaba is szuletett es meg egg erkezik par het utan. Dedunokam mar 9 h0napos es meg nem oleltem. 


    Nagy tavolsag miatt Toronto es Ottawa .


    Udvolet mindenkinek.

    előzmény:
    franci47 (287909)
    2021-05-29  16:04
  18. 2021. május 29. 16:04287909.

    Sok boldogságot, jó egészséget a férjednek Margaret. 


    Legyen szép ünnepetek. 


    Judeszről semmit sem tudni, hogy hol lehetne elérni fogalmam sincs. 


    Lehet, hogy jobb társaságot talált magának.  


    Nem tudom beoltatta-e magát, vagy nem. Remélem semmi baja, éli világát. 


    Kár, hogy nincs valami titkos hely, ahol lehetne  üzenni, /csak annak a személynek/ akiről szó van. 


    De ide nem lehet beírni, mert vannak nagyon rosszindulatú emberek is, akikre nem tartozna. 


    Biztos semmi baj nem lesz a szülinapon.  Csak élvezzétek egymás társaságát, ha örültök magas szinten lesz az energiátok, és az fontos. 


    előzmény:
    margaret3711 (287908)
    2021-05-29  14:45
  19. 2021. május 29. 14:45287908.

    Jo reggelt es ebedetkivanok!


    Ildi orulok,hogy jobban erzed magad. Lehet,hogy kenyelmetlen pozicioban aludtal.


    Tudtok valamit Judeszrol?Orultem mikor idejott,remeltem par kerdes/valasz utan konnyebben  belezokkenunk a topikba.En soha


    nem kerdezek/tolakodok de probalok valaszolni kerdeseitekre.


    Tegnap vacak +3 esos,havas,szeles napunk volt.Elonye nem kell locsolni par napig. Remelem,holnap jobb lesz.Ferjem szuletesnapjat


    mult szombatrol holnapra halasztottam .Heten leszunk hosszu tavolsagban a kertben.


    Kellemes hetveget kivanok Mindenkinek.


     

    előzmény:
    franci47 (287906)
    2021-05-29  08:37
  20. 2021. május 29. 14:45287907.

    Jo reggelt es ebedetkivanok!


    Ildi orulok,hogy jobban erzed magad. Lehet,hogy kenyelmetlen pozicioban aludtal.


    Tudtok valamit Judeszrol?Orultem mikor idejott,remeltem par kerdes/valasz utan konnyebben  belezokkenunk a topikba.En soha


    nem kerdezek/tolakodok de probalok valaszolni kerdeseitekre.


    Tegnap vacak +3 esos,havas,szeles napunk volt.Elonye nem kell locsolni par napig. Remelem,holnap jobb lesz.Ferjem szuletesnapjat


    mult szombatrol holnapra halasztottam .Heten leszunk hosszu tavolsagban a kertben.


    Kellemes hetveget kivanok Mindenkinek.


     

    előzmény:
    franci47 (287906)
    2021-05-29  08:37
  21. 2021. május 29. 08:37287906.

    Jó reggelt. 


    Köszönöm a törődést  Margaret. 


    Ma reggelre jobb lett a helyzet. Tegnap  bevettem egy gyógyszeremet, ami még maradt az ezelőttiekből. Megizzadva ébredtem, ágynemű csere lesz. Sikerült oldalt is feküdnöm, nem csak hanyatt. 


    Nagyot aludtam. Ma még a pihenésé lesz az időm.


    Sajnos jönnek az esőfelhők. Vigyázok magamra, ahogy tőlem telik, persze vannak kivételek, akkor nem tudom betartani a felállított szabályokat. 


    Szép napot mindenkinek. 


    Mai bölcsesség: Jó reggelt. 


    A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom.


    Publilius Syrus


     

    előzmény:
    margaret3711 (287905)
    2021-05-28  19:16
  22. 2021. május 28. 19:16287905.

    Ildi,


    Amint latom hasonlo bajokkal kuzkodunk.Nekem a meleg es Tylenol extra erosseg bogyo valt be.


    Mar het honapon at a tennisz konyokkel is bajlodok.


    Koszonom, itt jelenleg ocska esos/havas + 3 fok van. Orulok, hogy tegnap szerencsevel mindent elinteztunk a kertben.


    Paradicsom ,petrezselyem,paprika,zelleren kivul, ferjem szerint mar nagyon nagy lett a viragos kertem. Most a falramasznak 


    a kert nelkul.


    Vigyazz Magadra.

    előzmény:
    franci47 (287904)
    2021-05-28  18:44
  23. 2021. május 28. 18:44287904.

    Kedves Margaret, köszönöm a jó tanácsodat. De nem tudod, hogy nálunk micsoda macera elmenni az orvoshoz. Százféle akadály mire bejutsz valahova. Háziorvoshoz elmenni, is nagyon nehézkes. 


    Bejutni valamilyen szakrendelésre hosszú várakozási idő, de az időpont kérés is ugyanilyen. 


    Ma egy kicsit halványodott az egész, de nem lesz egyszerű.  Gerincproblémáim vannak, most a nyakamnál jött ki a bibi.


    Szép napot. 

  24. 2021. május 28. 17:55287903.

    Kedves Ildi.


    Ugyan ilyen fajdalmas tunetekkel ebredtem Januar elejen. Par napi fajdlom utan   / X ray/rontgen izuletu gyulladast


    mutatott.


    Egy heti fajdalom  utan erdemes lenne az orvoshoz menni.


    Gyors javulast kivanok.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (287902)
    2021-05-28  17:17
  25. 2021. május 28. 17:17287902.

    Kedves Lányok!


    Ma reggelre teljesen összetörve ébredtem. Az éjszaka valami történt a nyakammal, balra egyáltalán nem tudtam fordítani a fejem, és nagyon fájt/fáj fordítás nélkül is. Kisugárzott a karomba, a vállamba a hátamra. Gondoltam más betegségre is, de azzal együttjárók nem értek el. Algopyrin volt a gyógymód, később vizesruha, de előbb száraz meleg.Felkelni úgy tudtam, hogy megfogtam a fejem és felsegítettem magam. Mondhatnám egész éjjel nem aludtam. Nagyon ijesztő tud lenni. 


    Mértem a lázam, hála az égnek nem volt, teszteltem magam ezzel-azzal, a vérnyomásom viszont felment.


    Az előbb voltam kicsit kint a kutyával, hátha jót tesz egy kis friss levegő. 


    A hold nagyon erős sugárzása okozza-e nem tudom. De A is hasonlóan volt.


    Gondoltam most írok egyet, és belenézek a netbe. Igaz nyitva volt, de nem nagyon nézegettem.


    Semmi jót nem tudok írni, néha úgy kétségbe vagyok esve, ma zegi menetem lett volt, nem mertem elindulni. 


    Szépen kisütött a nap, kis meleget is ad. Tegnap azért jól kidolgoztam magam, persze ez máskor meg sem kottyant, és örömmel vettem tudomásul, hogy a virágoskert /csík/  egy része rendbe lett.


    Köszönöm a festeményekhez írt kedves szavakat, nagyon jól esnek.


    További szép napot nektek.  Mindent olvastam, de a válasz késni fog. 


    Bölcsességek minden napra, na mit szóltok ehhez?


    Olyan gond nincs, amely ne hozna kezében ajándékokat neked. A gondokat azért keresed, mert szükséged van ajándékaikra.


    Richard Bach

Címlap

top