Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2014. július 9. 16:35219851.
    Szia Magdika!
    Szóval irigyeltél minket? Jó is volt reggel az a sok eső, most meg ragyog a nap, meleg van. Minden szép zöld. A paradicsomot fel kell kötözni, van ami megdőlt. 
    Ma már jól vagyok..éhes is vagyokÉrdekes volt a rosszul létem. Most nem volt görcs, csak elkezdtem egyre jobban szédülni. Már annyira, hogy alig tudtam átbotorkálni a hálómban, szóltam Timinek intézze a kutyát, macskát. Aztán feküdtem az oldalamon és egyre inkább éreztem, rosszul vagyok. Jó, hogy Timi tudott segíteni, a lavort kihordani..menta teát főzni. Aztán éjjel kettőkor arra ébredtem, már jobban vagyok, reggel meg mint akit kicsit kerékbe törtek, olyan fáradt voltam. Most már rendben vagyok...nagy csöndben, ma még ki sem léptem az utcára. Timi csak este 9 kor jön haza. 
    Sajnos a kovászos uborka most nem hoz lázba, imádom....azt is viszont láttam. Már olyan régen voltam rosszul..kellett ez a figyelmeztetés...vigyázzak jobban magamra. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (219847)
    2014-07-09  14:59
  2. 2014. július 9. 16:13219850.
    Pötyike, fantasztikus egy cic Dezső
    előzmény:
    potymama (219849)
    2014-07-09  15:30
  3. 2014. július 9. 15:30219849.
    Hogy iszik?
    A fránya, beste..nem iszik abból amiből a Boti..mondjuk meg is értem, mert Boti fogat mos az ivóvízben.
    Ezért van egy kis vödör az erkélyen és kikéredzkedik inni..és fél órát képes lefetyelni.
    Mondjuk télen azért ráfanyalodik a benti vízre.
    Azt nem tudom mit válogat, mert én még emlékszem hol ivott Domaszéken!!! Elöttünk volt egy vizesárok..zöld pocsolyás víz volt benne...abból!!!
    előzmény:
    franci47 (219844)
    2014-07-09  13:58
  4. 2014. július 9. 15:06219848.
    Szervusztok!

    Most értem ide, mert reggel korán (még az eső előtt) elszaladtam a piacra......Visszafelé tényleg volt szaladás, mert elkezdett esni az eső. Nem nagy, csak olyan szép csendes eső.....álmosító.....Tényleg kellett aludni ebéd után.....
    Most már süt a nap, indulunk is a szokásos sétánkra....Ernővel nem tudom mi van, de elkezdett nagyon ragaszkodni a közös sétákhoz és a társaságomhoz.....

    Julika, te szegény, nagyon sajnállak az epéd miatt. Most már tudom milyen lehet, pedig nekem csak egy enyhe fájdalom volt. Képzeljétek ha kenyeret eszem, azonnal elkezd szurkálódni.....Pedig a dokinő által felírt Kreon nevű gyógyszert.

    Lányok olyan jó most a piacra menni, annyiféle friss gyümölcs, zöldség volt.....a gyümölcsök igen olcsó áron....a zöldség árakról ugyanezt nem mondhatom el......Vettem is szilvát, őszibarackot, meggyet.....Lehet, hogy ezekből mentek egy keveset egy levesre....

    A mérlegelésről csak annyit, hogy megharagudtam a mérlegemte, ezért csak havonta egyszer állok rá, de akkor is csak csukott szemmel.....Nem vagyok kiváncsi az eredményre...

    Ajjaj, be kell fejezzem, mert az én szőke hercegem toporog.....felvette az új cipőjét és útrakészen vár....

    További szép napot!
  5. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 9. 14:59219847.
    Olyan "írigyen" olvasom, hogy milyen sokfelé esett az eső.Itt csak szórakozik. Fekete felhők jönnek-mennek.Reggel kimentem a kertbe. Kihúztam a kukát , elrendeztem Judit " kovászolmányait".Elkezdett cseperészni. Gyorsan kötöttem egy csokrot és elindultam haza.A temetőben mire mindent elrendeztem....látom, hogy jön a temetési menet.Alig tudtam a tuják közt eliszkolni a másik útra.Nagyon rossz hatással van rám ......szinte légszomjam lett.Mire kiértem elment a busz. Lassan lesétáltam a városba. Az OtP-ben elrendeztem a pénzügyeimet, vásároltam pár dolgot.....és jöttem haza.

    Vera ..a mérleg nálam  nagyon hátrányos helyzetben van. Időnként még bele is szoktam rúgni.Igazából pedig nem is érdekel a kiló ....csak az a fránya ruha ne szorítana.
    Képzeld Judit  kovászolt édes burgonyát.Még volt 1 db.Felvágta olyan kisebb hasábokra, mint én a répát, és uborkával, erős paprikával elrakta. Mikor nekem mondta ....nem sok reményt fűztem hozzá / persze nem mondtam/ most délelőtt megkóstoltam ....és finom lett.Gombát is tett egy másik üvegbe ...abból is hoztam neki haza kóstolót...érdekes ....de én biztosan nem csinálok. Kíváncsi vagyok ízlik e nekik.

    Julika jobban vagy? Tegnap délután elmeséltem itt egy westi kutyás / Totya/ ismerősömnek Győzi és Paca kalandjait, hogy mennyi örömöt okoznak Neked..Nagyon meglepődött ő is, hogy ilyen jó barátságban vannak.


    Késő éjszaka befejeztem a Cunning Singlet.Az elején majdnem abbahagytam , valószínü túl közel volt a Full Hose. Érdekes volt a thai után a koreai nyelv.Aztán "összerázódtunk". Nagy szerepe volt ebben a Férfi főszereplőnek.
    Kellemes élmény volt.

    Nem locsoltam reggel, csak a  cserepes virágokat, de én ma már nem megyek sehova.

    Most jut eszembe a gyerekek megtalálták az ollót, amit jó sokáig kerestem. A kinti nagy asztalon volt.Normális vagyok én?
  6. 2014. július 9. 14:38219846.
    Annuska, bizony itt is ilyenidő van.
    Az igaz hogy a munka nem szalad el, csak szaporodik.
    előzmény:
    Nusimama (219841)
    2014-07-09  13:08
  7. 2014. július 9. 14:35219845.
    Már csak a kanál hiányzik a kezéből. Aranyos.
    előzmény:
    potymama (219843)
    2014-07-09  13:42
  8. 2014. július 9. 13:58219844.
    Nagyon tetszett, ilyen intelligens macska?
    Lehet, hogy még az eszközök használata is menne neki.

    Ezek szerint nagyon lassan  eszi meg a kajáját.
    Hogy iszik?
    előzmény:
    potymama (219843)
    2014-07-09  13:42
  9. 2014. július 9. 13:42219843.
    Egyszer videóra veszem már!
    Dezsőnek van 4 db. tálkája..abban különféle mag. Halacskás, csirkés, marhahúsos, májas..
    És akkor odaül eléje és olyan kétségbe esetten néz rám..aztrán elkezd nyávogni.."Nincs mit ennem".."egyiket se szeretem"..Mást kérek!!!
    pld. egy kis májacskát..vagy csirke húsit!!!
    És akkor valagba rúgom ..
    Elmegy sértődötten..aztán 5 perc mulva hallom, hogy ropogtatja a kaját valamelyik tálkából.

    Nagyon beképzelt, öntelt macska!
    De imádjuk..mert inteligens, okos!
    Nem tudom fel tudom-e tenni ...ugye kézzel eszik!
  10. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 13:28219842.
    Eleinte anya-gyermek, de később inkább szolgáló-úrnő lesz a viszony. Ő a hercegnő, te pedig szolgálod. Olyan fennkölten tud majd mászkálni. 
    előzmény:
    Picivirág1 (219840)
    2014-07-09  11:59
  11. 2014. július 9. 13:08219841.
    Szervusztok

    Ma én is a napi gondolat szerint "“Ne rohanj, és ne emészd magad." cselekszem
    Föztem egy kis hamisgulyás levest mást nem is kivánok. Ez lesz az ebédem.

    Julika, jobbulást. Sajnálak. tudom milyen az ilyen állapot.

    Ilike,  ez igen Ezek szerint Árpi már a gyogyulás utján elég szépen halad.
    Szerencsére már nálunk is megindult a gödörbl való kimászás.

    Itt az éjjel megint  vlt dirr, durr.Most is olyan esőre áll az idő. Ilyenkor igazából inkább aludni kéne.
    Azért ezt az időt inkább eltudom viselni, mint a hétfői högutát

    Ildike, sajnálom, hogy a szép liliomokat elverte az eső, pedig igazán különlegesek..

    Anikó pihenges Te is, Tudod a munka nem szalad el.

    Magdikám, a kert most fellélegzett az esőktől.Remélem nálad is segitett a növényeknek.

    Kivánok mindenkinek kellemes lustis napot.

    előzmény:
    Picivirág1 (219840)
    2014-07-09  11:59
  12. 2014. július 9. 11:59219840.
    A Ridikült nézem, a kutya macskáról van szó. Nagyon érdekes. A kutya társ, a macsak anya gyermek viszonyban a gazdával. Őt ki kell szolgálni
  13. 2014. július 9. 11:41219839.
    Volt itt egy nagy zuhé, dörgéssel.

    A liliomokat sajnos megtépázta a tegnapi viharos eső. Sőt minden virágomat.
    A flox mindig ujjá születik, a többin látszik.

    Poszívózok egyet, ágyat is húzta, sőt ki is mostam. főztem káposztás tésztát.

    Délutánra marad a kapor és az uborka, valamint a  zöldbab elrakása. Egyik sem nagy mennyiség.

    Julika pihenj, ha ez kell.
    Ebéd után nekem is lesz egy kis szieszta.
  14. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 11:19219838.
    Szevasztok! Balazs tabletjáról irok. Cseréltunk. Nnem találom a betuket. Na ebbol elegem van.
  15. 2014. július 9. 11:06219837.
    Sziasztok!
    Itt is ömlik az eső, minden villámlás-dörgés nélkül.
    Nem tudom..a két lány tegnap elment Pécsre a rock fesztiválra, szerintem ülnek a kocsiban, hogy ne ázzanak.
    Lehet, hogy hazajönnek?
    Anikó..kapa nélkül. (ez nagyon jó!!!tetszett!!!)
    Ma nagyon tyapsán ébredtem, a fejem is fájdogál..most tényleg ez az idő nem tetszik neki.
    Azért végigszaladtam a lakakáson a porszívóval..meg főznöm is kell.
  16. 2014. július 9. 10:19219836.
    Nem is akarok lefogyni Julikám, mert mindjárt összeszottyanok akkor, csak az arányaimmal /úszógumi/ lehetne
    tekintettel a teremtő. Attól eltekintve nem zavar. Örülök Győzi gyógyulgatásának, öreg korukra náluk sem megy már egyik napról a másikra a gyógyulás.
    Olyan hatalmas sötét felhő közeledik a város felöl, hogy még nézni is félelmetes. Lehet hogy mindjárt ki kell kapcsolnom.
    előzmény:
    Picivirág1 (219834)
    2014-07-09  09:42
  17. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 10:06219835.
    Senki se akarjon fogyni! Amikor leadtam 6 kg-ot, boldogan adtam hírűl, de nem éreztem jól magam. Olyan fonnyadt, erőtlen voltam. Most már 4-et visszahíztam. Így jobb, legalább is jobban érzem magam. Az arányaim soványan is csapnivalóak, akkor meg teljesen mindegy. Az úszógumim akkor is meg volt. Persze van egy olyan érzésem, hogy a B12 injekció kúra is közrejátszott a hízásban. 
    előzmény:
    Picivirág1 (219834)
    2014-07-09  09:42
  18. 2014. július 9. 09:42219834.
    Szervusz Ancsa!
    Győző lába nagyon szépen gyógyul, már rá tud állni, de akkor sántít, még olyan rongy lábú, de lesz ez még majdnem tökéletes. Ügyes az álltorvos, Melinda osztlytársa volt...de nem azért ügyesorvos családból származik, már az anyatejjel szívta magába az állatgyógyászat 
    A mérlegre én sem állok rá. Nem érdekel. 
    Most beszéltem Krisztivel. Egy évfolyamtársa volt látogatóban nála. Azt hitte a rosszul lát...olyan sovány, olyan öreg , olyan csúnya lett a Kati....hogy már nem is baj, hogy meghíztunk. Katinak a cukorbetegség miatt kellett lefogyni, de ennyire? Olyan volt, mint egy múmia. Nem volt jó látni, mivé lesznek a szép, csinos barárnők. 
    előzmény:
    ancsa46 (219832)
    2014-07-09  09:13
  19. 2014. július 9. 09:35219833.
    Szervusz Ildike!
    Nagyon tettszik a családról szóló eszmefutattás
    Nekem is lenne mit csinálni, de igazoltan vagyok távol a munkától. gyengélkedem. Olvasok
    előzmény:
    franci47 (219831)
    2014-07-09  08:43
  20. 2014. július 9. 09:13219832.
    Szervusztok.
    Már túl vagyok egy két körön. A kapálás tolódik, részben az esti zuhé miatt, meg most is olyan esőre álló az idő, így gondoltam
    hogy nem erőszakoskodok.
    Ilike, egy mákos brióst a kávém mellé elvettem, ezzel ki is kell bírnom délig.
    Kaptam Anikótól egy nagy tököt, amiből ma főzelék lesz ala natúr módra kaprosan, a többi ment a fagyóba.
    Ma reggel én is ágynemű huzatolással kezdtem, most mosódik, nálam is meleg volt annak dacára hogy nyitva volt az ablak.
    Közben kivillant a nap.
    Ildikém, lehet hogy a MAI NAP GONDOLATA ma valóra válik, megállok egy kicsit.
    Julika, nem irigyellek a tegnap estiért, remélem ma már jobban vagy. Nagyon gyötrő tud lenni egy ilyen roham.
    Győzi rááll már a lábára?
    Veronika, nálam a mérleg száműzetésben van, csak a ruháim tudatosítják bennem a szomorú valóságot.
  21. 2014. július 9. 08:43219831.
    Jó reggelt.

    Az esti vízhajtó hatása megvolt. Éjjeli mászkálás,  és reggel tilos volt a lábnyújtózás a lábgörcs miatt.
    Most könnyebb lettem.

    Tegnap korán lefeküdtem, aludtam is, mert a tegnapi nap és az esőzés meghozta az alvást.
    Most szomorkás, szürke idő van nálunk.

    Köszönöm a reggelit Ilike,még nem ettem semmit,csak kávét ittam.
    Nincs is mit írnom, mert még korán van.

    Vannak elmaradásaim az elrakandókkal kapcsolatban. Ma... talán meg kéne tenni.

    A nap gondolata

    “Ne rohanj, és ne emészd magad. Csak látogatóba jöttél ide, ezért állj meg és érezd a virágok illatát.”
    (Walter Hagen)
  22. 2014. július 9. 08:00219830.
    Szervusztok!
    Mindent elolvastam
    Ma betegszabadságon vagyok. Tegnap este nagyon rosszul lettem. Az epém. nem ragozomAkinek volt már ilyen baja úgy is tudja, mivel jár. 
    Éjjel esett az eső, minden nedves. Ennek örülök, mert a paradicsom már kívánta a vizet. 
    Mivel én ételt ma nem kívánok, csak lábadozásal fogom tölteni az időt. 
    Tegnap úgy is többet csináltam, mint amit terveztem...illetve nem terveztem semmit, csak csináltam. 
    Még reggel kimostam a konyhai függönyöket, délutánra megszáradt. Nem akartam a vasalatlan rakosgatni, lemostam az ablakot, feltettem. Most elégedett vagyok magammal, ennyi elég is.
    Próbálom Pacát jobb belátásra bírni, hagyja már békén azt az öreg kutyát, ne szopizza...vagy csak kíméletesen csinálja, mert azt még eltűri.
     De hallom, morog, tehát durvul a cica. Pedig olyan hangosan , dorombolva macerálta Győzit, akinek eleg lett az egészből és ott hagyta. Kénytelen voltam száműzetésbe küldeni Pacácskát. Az előszobában is van egy láda, abban van Győzi kedvenc barikája. Szopja azt..jobb híján. Szerencsére jól tűri az ilyen kirekesztéseket, nem sértődik meg. Bezzeg Győző!!! Még wc re sem lehet menni, jön utánam, ott ül az ajtó előtt,amíg ki nem jövök, aztán követ mindenhova. 
    bízom benne, hogy ma senki nem lesz Lenke, vagy Cilike, ma nem fogunk izzadni, de az izület ugyan úgy fáj, vagy még jobban.  
  23. 2014. július 9. 07:54219829.
    A költségvetés kibírja, Ilike, a barack különben is ajándék volt!
    Inkább a mérleg fog leszakadni, feltéve, hogy egyszer rá merek állni, de félek tőle, már hónapok óta nem mértem meg a súlyomat.
    A gyógyszereket én pontosan szedem, nagyon ritka, hogy megfeledkezem róluk, és az még aznap kiderül, mert Laci minden este kiadagolja mindkettőnk másnapi piruláit, és akkor látja, hogy elmaradt valamelyik.
    előzmény:
    fili48 (219828)
    2014-07-09  07:35
  24. 2014. július 9. 07:35219828.
    Napsugaras jó reggelt kívánok!  (kapa nélkül Anikó... )

      Harapnivalóan tiszta,friss a levegő,+ nagyon páradús.
    Verocska! Cilike,-ne búsulj! Nem vagy egyedül ezen a területen,...-bár nálunk leggyakrabban a gyógyszerek tudatosítják,hogy valami sántít! A nagyesküt is letennénk olykor,hogy pontosan,-annak rendje-módja szerint beszedjük,...de negyedév végén valahogy mindig többen vannak,mint kéne! Azért vigyázz!-mert a költségvetésen nyoma marad!
    Gabikám!
    Mikor te felfedeztél,akkor már a tus alól jöttem,mert bár minden nyitva volt (van) az éjjel is,azért tiszta lucsok lettem,-annyira,hogy ágyneműt kellett cserélni,-és nem csak nálam,de Árpinál is,úgy lefőttünk,pedig nem is volt olyan meleg. (22 fok). Most friss,üde vagyok,indulhat a nap!

      Ma  :  2014  július  9  szerda  van,
    Lukrécia,Bereniké,Primusz,Réta,Vera,Verbéna,Veron  napja.  (de nem Verocska! )
    előzmény:
    veracsek (219825)
    2014-07-09  06:57
  25. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 07:26219827.
    Drága kis Borsikám! Rád is gondolok, vajon milyen volt az éjszakád? Majd jönnek a lányaid és akkor aludhatsz egy kicsit. Remélem Árpád nyugodtabb volt... (Nagy ölelés!) 
  26. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 07:19219826.
    Nemzeti gyász van Braziliában! A németek elverték őket 7:1-re! Ez szégyenletes vereség volt a rendező ország részéről. Gondolom lebénult az ország! A szurkolók sírtak! 
  27. 2014. július 9. 06:57219825.
    Dehogy vagyok szigorú diétán, és nem is ettem túl sokat, csak teljesen megfeledkeztem arról, hogy már ettem!. A kenyér diétás,  mindig csökkentett szénhidrát tartalmút eszem, csak egy kisebb szelet volt az is, az ebéd is olyan volt, és 1-tál étel (grillezett csirkemell zöldséges barna rizzsel), a vacsora leves szintén cukormentes, bár abba csorgattam 1 kanál mézet is. A fagyi nyaranta nekem örök bűnözés, általában nem diétásat eszem, süteménynél pedig gyakran választok olyat, és itthon csak úgy sütök-főzök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219824)
    2014-07-09  06:49
  28. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 06:49219824.
    Veronka! Szigorú diétán vagy? Mert ha nem, akkor nem történt katasztrófa, bizonyára éhes voltál. Én ilyet nem tehetek, hogy kétszer egyek... Most a Dia Welness kenyeret eszem, ami alacsony glikémiás indexű. Persze ebből is csak egy szeletkét ehetek, ami egy fél tenyérnyi, nehogy véletlenül jól lakjak... Bosszúból egy nagy szelet vékony sovány gépsonkát teszek rá. Később egy alma, aztán ebédig semmi. Ki lehet ezt birni? Néha fellázadok és bűnözök. Laci olyan csodálatos jégkrém kompozíciót hozott, meg kellett kóstolnom. Négy féle, mindegyikből egy kanállal... 3 napig nem állt helyre a cukrom...Hát van értelme élni? Sajnos ízletes diétás fagyit csak kevés helyen csinálnak, a közelünkben nem. 
    előzmény:
    veracsek (219822)
    2014-07-08  22:15
  29. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 06:36219823.
    Jó reggelt! Kidobott az ágy! Zsibbadt a lábam egész éjjel. Reggel tornáztam az ágyban, csak egyszerű lábemeléses gyakorlatokat, ami nagyon jó is volt, csak feljött a sav a gyomromba, ihattam egy kis páleszt. Ettől aztán annyira felfrissültem, hogy nincs kedvem visszafeküdni. Ez az időjárás mindekit megvisel. 


    Azt tervezem, hogy egy kis töltött paprikát állítok össze, ha marad, akkor két napra. 


    Az előbb láttam Ilikét felbukkanni a skypen. Már közeledik, de még biztosan a barátnőjével cseveg, sikerül megelőznöm. 
  30. 2014. július 8. 22:15219822.
    Én is!
    Ilyen sorozatban még soha nem voltam hülye! 
    előzmény:
    potymama (219821)
    2014-07-08  22:11
  31. 2014. július 8. 22:11219821.
    Cilike Veronka!
    Akkor ma nem maradtál éhes
    Nagyon jót nevettem az eseten!
  32. 2014. július 8. 22:10219820.
    Ildike olvastalak!
    filmet tudok ajánlani, van nálam is választék bőven.
    Persze attól függ mire vágysz.
    Romantikus? Krimi? Kosztűmös? Kórházas?
    Biztos találsz magadnak.
  33. 2014. július 8. 21:53219819.
    Méghogy elolvassuk-e?
    Nem tudsz olyan hosszút írni, hogy ne olvasnánk el.
    Nahát  gondolhatod mennyire bosszankodom hogy nem kapálhatok holnap!!!!!!! De ez majd még kiderül reggel.
    A filmválasztással még saját magammal is hadilábon állok, de szerintem könnyebb lenne a dolgod ha csak 1 film lenne
    a tarsolyodban.
    Ilike, sajnálom hogy fájdogálsz, van valami a levegőben. Örülök hogy Árpád jobban van, a revansot meg majd visszaadod.
    Remélem Brigi is gyógyulgat, jobbulást kívánok Neki.
    Julika, hiányoltalat ma, csak reménykedek hogy holnap találkozunk.
    Borsika, fájdalommentes , nyugodalmas éjszakát kívánok szívem minden szeretetével.
    Jó éjszakát kívánok mindenkinek.
    előzmény:
    franci47 (219814)
    2014-07-08  21:01
  34. 2014. július 8. 21:38219818.
    Verám köszönöm,de ugye ezeket láttam.
    Most a Dae Mul-ba néztem bele, jó, de most inkább lefekszem.
    Jó éjszakát.
    előzmény:
    veracsek (219816)
    2014-07-08  21:18
  35. 2014. július 8. 21:34219817.
    Drága kicsi Borsikánk!

    Te mindig az igazi pici de nagyon erős,zamatos imádnivaló BORSOT!...mint fűszert juttatod eszembe,de azonnal a te huncut mosolygó arcod is elém tolakodik!
    Most gondolatban egy nagy ölelés kíséretében megpusziltalak,...és Mesi helyett,-az ő nevében is nagyon köszönöm,hogy még ránk is figyelsz! Árpádodnak kívánok nyugalmas,fájdalommentes napokat,puszit küldök a homlokára-baráti szetetettel,és szurkolok neked,nektek,hogy minél kevesebb negatív történés vegyen körül titeket. Veled leszek az éjszakai ügyeleted idején is,akár a szőnyegen,ha megosztod velem,-gondolok rád,rátok,...jobb híján imátkozok értetek szeretettel. Árpádom szintén őszintén együtt érez veled,-veletek.
    Évike!
    Kedves iszalagjaiddal kívánok nyugodalmas éjszakát mindkettőtöknek.

    Ildikó!

    Olvastalak!...-de sajna,igazán nem tudom mit ajánlhatnék neked (lehet nem is tőlem várod?),hisz te valószínű már mindent láttál,amit én! Most készülök a thaifullh. 10. részét megnézni.
    Sikerült ma elintézni mindent,...-még a légkondi karbantartás is meg volt,-szóval kezdhetem jól megérdemelt esti pihenőmet!

    előzmény:
    BORS (219800)
    2014-07-08  11:21
  36. 2014. július 8. 21:18219816.
    Nekes nagyon nehéz filmet ajánlani, mert előttünk jársz több lépéssel.
    Én túl vagyok a Fullhousethai-on, és a Cunning Single Lady-t kezdtem el. A nő nem olyan bájos, mint sok másik, de a férfi nagyon szimpi. 
    Amit küldtél legutóbb, azt már mappába rendeztem, elég furcsa volt, mert mindig ellenőrzöm a részeket, és nem írta ki, hogy magyar feliratok, csak menet közben derült ki.
    előzmény:
    franci47 (219814)
    2014-07-08  21:01
  37. 2014. július 8. 21:13219815.
    Biztos Erikám,hogy mindketten jobban haladnánk a varrással ha együtt csinálnánk,arról nem beszélve,hogy jól kibeszélgetnénk magunkat! Az ilyen lélektelen munka,mint az én mostanim,-csak akkor készül igazán,ha nem rá hanem másra koncentrál az ember. Nagyon szeretek varrni,-de akkor,ha párosul valami egyéni elképzeléssel,pillanatnyi mániával,de legalább is azzal a kihívással,hogy képes vagyok-e megcsinálni? Julika!  Gyere te is aranyos!...igazán jó lesz,ha összekötő leszel a 2 varrógép,-kávéfőző és hűtő között,-hogy az "összekötő szövegedet" már ne is említsem! Esetleg folytathatnánk az 1 éve  félbeszakadt beszélgetést, (hisz befejezni létezhetetlen) ...amit a közös vonatozás alkalmával indítottunk.
    Nem rég vittem haza Brigittát,-velünk volt a klubban,ketten játszottunk 1 táblán,de így is csúfos vereséget szenvedtünk,Árpi úgy kiporolt mindőnket,hogy abban hiba nem volt,biztos gyógyul,mert nem birunk vele! ...-majd itthon szórakoztattuk egymást Gittával -minden féle kártyajátékkal,konyhai teendőkkel! Holnap folytatás következik,-míg Dóri kirándulni megy a táncosokkal a nyíregyházai vadasparkba.

    Annuska!
    Bizony nálunk is elviselhetetlen hőség,füst,szmog volt még délután is,mikor a klubba mentünk.A kocsi hőmérője szerint 36 fok árnyékban,...de még a kilincse is sütött.Aztán mire vége lett a klubtevékenységnek,-egy kis vihar,kevés eső kíséretében 14 fokot zuhant a hőmérséklet,és kitisztult a levegő.Most fellélegeztünk : ember,állat,növény,-Mind!
    Pötyikém!
    Azt hiszem a reggeli elveszett levelemben kérdeztem,hogy Leonának mikor is van pontosan a szülinapja? Bocsánat!-de eléggé el nem ítélhető módon elfelejtettem feljegyezni!...és a memóriám sem a régi... -szeretném illendően köszönteni,-hisz nem sok dédunokája van a topikunknak! Ilyen igazi brazil hölgy pedig biztosan nem is lesz!
    Anikó drágám!

     Én nem is voltam sehol,-mégis úgy begorombult mindkét térdem mire megjöttünk a klubból,hogy alig vonszoltam fel magam az emeletre! Érdekes!...-most a térdkopások voltak a fájósabbak,nem az izomgyulladás!

    Magdikám!
    Azért örülök,hogy ha nem is sokat,de kicsit sikerült fürödnöd is,...annak meg különösen,hogy jó utad volt hazafelé.Egy-egy ilyen pozitív élmény akkora töltést,életbe vetett hitet ad az embernek,hogy sokáig képes táplálkozni belőle. Én legalábbis minden bizonnyal!
    Most ezt elküldöm,mert teli a lap,...és BORSIKÁNAK különben is külön hozzászólást írok,hogy észre vegye,ha úgy állította be a lapot.
    Legyen nagyon szép estéje,pihentető éjszakája mindenkinek!
    Gabikám!
    Most szellőztess ki,és hagyd megnyitva a redőnyt!

    ▶ Álmodj szépet - Jó éjszakát Barátaim - YouTube
    előzmény:
    erry (219794)
    2014-07-08  07:41
  38. 2014. július 8. 21:01219814.
    Jó estét, megjött  a nagy zuhé. Olyan hirtelen  leesett. Még jó, hogy jég nélkül.
    Kellemes a levegő, nem kell locsolni.

    Annyira elfáradtam a zegi menetben. Én is aludtam egyet.  A lábaim mint az ólom, bevettem egy vízhajtót.
    Most este megint egyet /nagyon gyenge/ .

    Vera, olvastam a lenkeséged, vagy cilikeséged.

    Julika, nagyon édesek a gyerekek, Boldi, igazi fiatalember. Nagyon tetszik nekem is a vidám képe.

    Gabi, ha megnézed a filmek végét nem kéne elmondanod róla semmit sem, van aki még nem látta.

    Magdikám, örülök, hogy örülsz. Nekem dupla a te örömöd miatt.
    Lejárt a fürdés? Én ma nem nagyon találtam semmit sem a turiban. Egy nadrágot, de azt sem biztos, hogy felveszem.
    Majd meglátom.

    Pötyikém az Anikó barátnéja is eléggé sánta, le van amortizálódva.
    Örülök, hogy ma is felébredtél. A továbbiakban is ez lesz az egyik feladatod.
    A liliom olyan későn érkezett meg, hogy nem volt máshol hely,így oda kényszerült. Van még többféle is más irányban, de azokat megrágta a csiga. Igaz ezeket is lerágta a hagymáig. Azt hittem semmi sem lesz belőle.

    Annuskám képzeld kinyilt egy citromsárga a narancssárga és a bordó mellett. Most még egy nem nyílt ki.
    Lehet, hogy az is valamilyen sárga lesz. Remélem nem csapkodta meg nagyon az eső, mert eléggé nagy erővel esett.

    Borsikám amikor pihenhetsz azt használd is ki. Minden jót  nektek. Sokszor gondolok rátok.

    Ilike, remélem minden elintéződött  általad. Sokféle feladatod volt/van.

    Anikó, csak fekverésszél, most aztán a kapálás is elmaradhat a kiskertedben.

    Erikám neked annyit, hogy vigyázz meg ne bökd az ujjacskádat. Melyik mesében is volt, hogy a királykisasszony  megszúrta az ujját és elaludt.
    Igaz van neked herceged /szép szőke/  majd felébreszt. Igaz?

    Sacikám elküldtem egy varázslót, csak piri a parádé és jó lesz a géped.

    Na... keresek egy filmet magamnak, a sok közül, mit nézzek?  
    Van valakinek egy ajánlata? ...........Várom a javaslatokat.

    Kiváncsi vagyok elolvassátok-e?



  39. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 8. 20:20219813.
    Ma egy nap alatt legalább 3 féle időjárás volt. Reggel hűvös, aztán meleg, később 10 fokos lehülés, eső, mennydörgés, villámlás, tv és internet szünet,  aztán ismét felmelegedés. Nehéz volt követni, de most kellemes. 


    Most este sikerült megnéznem a Thai Full-ból egy részt, meg bűnözésként az utolsó részből részleteket. Kiváncsi voltam a végkifejletre. Jaj de utálom a divattervező csajszit! Igazi önző dög! Örülök, hogy a végére lecsillapszik természetesen. 


    Ma van két nap szünet után foci. Sajnos Barátok Közt nincs. Majd 14-én lesz újra. Nem lesz hosszú a szünet, csak 1 hét. 



  40. 2014. július 8. 18:22219812.
    Ezt megírtam a másik topikomra is, ide másolom Nektek, azzal, hogy én nem Lenkének, hanem Cilikének hívom a szórakozott lányokat:



    Én ma többszörösen Cilike voltam, nem is tudom, hogy sikerült ennyire összekutyulni mindent:
    1.reggel hoztak mára ebédet.
    2. ugyanakkor kivettem a fagyról 1 szelet kenyeret, gondolván, hogy majd ebédre eszem meg.
    3.meg is ettem, juhtúróval bőven megkenve.
    4.du. 3-kor eszembe jutott, hogy ma még nem ebédeltem, mert benyúltam a frizsiderbe, és megláttam ott várakozni a mai ebédemet, nosza       gyorsan megmelegítettem, megettem. Később rájöttem, hogy ezek szerint kétszer ebédeltem, de akkor már késő volt.
    5. délben átjött a szomszédasszonyunk, és hozott egy nagy tál érett sárgabarackot, mondván, hogy nagyon nagy adagot kaptak, sok nekik. Megköszöntem, gyorsan főztem egy finom levest belőle.
    Namármost: amikor hozzák az ebédet, akkor mi külön szoktunk vacsorázni, így alakult ki, tehát Laciról ilyenkor nem kell este gondoskodnom, de a leves már itt van, és mivel tejszín is van benne, jobb ma megenni. Természetesen bő kétszemélyes adag. Ez legyen a legnagyobb bajom, de ez se jutott eszembe.

  41. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 8. 16:11219811.
    Ma rövidre sikeredett a fürdőzés. Olyan fekete felhők jöttek és Bükön el kezdett csepegni az eső.Úgy gondoltuk haza jövünk a korábbi vonattal.Így is lett.Olyan szuper vonattal jöttünk, hogy csuda. A GYESEV  most állított be azt hiszem 5-t. Olyan volt vele utazni mint az álom.Biztos csodálkoztok a lelkesedédsemen, de én már annyi kiszuperált  vonattal utaztam.

    Mire haza éértünk újra tűzött a Nap.Ebből  még nagy vihar lesz.

    Látom a Legóval előhoztam régi emlékeket.A Legósok  mára felnőttek.A garázsban egy nagy dobozzal őrzök.

    Pötyikém ...elhiszem, hogy aggódsz.Dávid is először van autóval nyaralni.Montenegróban barátokkal.Az ember tudja, hogy nem meggondolatlanok, de a félsz mégis ott van.Én ugyan szoktam  magamnak mondani.....hiszen ott vannak a szüleik....de mégsem megy. Kacifántosan fogalmaztam ....de úgyis értitek.

    Ildikém ...jó, hogy küldted a filmet.Jól "kicsavarogtátok" magatokat Anikóval..Olyan ügyesen tudtok turizni. Én ritkán találok jó darabot.Persze igazából türelmem sincs .....oda pedig idő kell.A liliom tavaszi ültetésü?Az enyém a beste, miért nem virágzik?

    Julika ...olyan kedves képeket küldtél.Virág kész nagylány / jó a póló/, Boldi meg olyan  felszabadultan nevet.

    Ilike ...Erika  jó varrást.

    Annuska ..nem is tudom végeztél e a festéssel? Jókor jut eszembe.Milyen a kerted? Én holnap megyek. Itt a városban már megint nagyon száraz minden ....kíváncsi vagyok ott mi van.

  42. 2014. július 8. 16:07219810.
    Bizony hogy jó Pötyikém, különben csak nagyon célirányosan megyek a városba.
    A baj nálunk is csak az hogy elvesztettük már a nyúlcipőnket mi is.
    előzmény:
    potymama (219808)
    2014-07-08  15:31
  43. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 8. 15:51219809.
    Akkora égiháború volt nálunk, még az internet és a kábeltv is elment. Csak ültünk egymás mellett és hallgattuk a dörgéseket. Most nemrégen állt vissza a rend. 
  44. 2014. július 8. 15:31219808.
    Köszönöm Anikó!
    Azért jó, hogy van kivel elmenned csámborogni.
    Az én barátnőim egyik sántább szegény, mint a másik..egyedül meg nem szeretek mászkálni. Az unokákkal meg nem megyek..más az érdeklődésük, meg úgy rohannak..nekem meg nincsenek már nyúl cipőim!
    előzmény:
    ancsa46 (219806)
    2014-07-08  14:59
  45. 2014. július 8. 15:18219807.
    Szervusztok.
    Nagyon nehezen értem ide, és még minden szalad körülöttem.
    Nem is csámborogtunk olyan nagyon sokat Ildivel, de olyan határtalanul fáradtan jöttünk haza,
    én épp ebédeltem egy kicsit, és lezuhantam fekvőre. Egy kicsit aludtam is, alig térek magamhoz.
    Kiárusítás van az Ázsia Centerben ott néztünk jobban körül, vettem egy táskát, nem mondhatom hogy a
    legszebb darab volt, de ami tetszett volna, annak az ára nem tetszett.
    Turciztam egy rövid nadrágot, meg két felsőt magamnak.
    Julika, nagyon helyesek a gyerekek, talán még nem is láttam Boldiról nevetős képet.
    Ilike, nekem is vannak dolgok amiket csak tologatok magam előtt, nem tudom mire várok.
    Pötyi, kívánok sok kellemes percet a labdához. Odaértek-e a lányok Pécsre?
    Annuska, látod nem is érdemes nekem elmenni már nézelődni a városba, mert ennyire elfáradok, aztán
    meg csak a pénzt költöm. Ja még a gyógyszertárat is útba kellett ejteni. Úgy elbámészkodtuk az időt, hogy az élelmiszer boltba már nem is volt időnk bemenni.
    Elhúzok, mert még estig sem végzek a dolgaimmal.
    Kellemes délutánt.
  46. 2014. július 8. 14:59219806.
    Pötyikém, annyi szépet és jót mondtak már előttem, csak csatlakozni tuduk.
    Kívánok születésnapodra nagyon jó egészséget, boldogságot, vidámságot,
    szeretteid és a magunk örömére.
  47. 2014. július 8. 12:52219805.
    Ki kell kapcsolnom..felettünk nagy vihar van..csitteg-csattog az ég...esni alig estt, de még eshet!!!
  48. 2014. július 8. 12:52219804.
    Köszönöm a verset Annuska, milyen igaz minden sora.

  49. 2014. július 8. 12:48219803.
    Borsikám, köszönöm, hogy még rám is jut pár perced.
    Próbálj pihenni, nehogy te is megbetegedjél!
    Nagyon sokat gondolok rátok!
  50. 2014. július 8. 12:20219802.
    Szervusztok

    Elöször is  a kis, bár már nem is olyan kicsi  Virágnak szeretnék sok jót és szépet kiváni. Legyen egészséges, boldog és érjen el sikereket az életben.

    Borsikám, nagyon együttérzek veled és kivánom, hogy legyen türelmed és kitartásod e nehéz napokban.  Á.nak fájdalommentes nyugodt napokat kivánok.

    Magdika, jó fürdést kivánok, bár nem tudom felétek milyen az idő. Itt borus és idönként esik is.

    Ilike, aranyos vagy, hogy kerestél, köszi. Megvagyok.

    Ildike- Anikó, kellemes vásárlást és nézelödést. A liliomod csodás.

    Julika, fel a fejjel.  Mindig megértjük a másik által leirtakat.  Én is sokszor tévesztek betüt. Rá se ránts

    Mindenkinek kellemes napot kivánok. Ma már nincs olyan höguta. Nem tudom Ti hogy voltatók vele, de itt bizony délutánra szinte elviselhetetlen volt a höség.
    előzmény:
    Nusimama (219801)
    2014-07-08  12:12

Címlap

top