Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogós szülés

emma33
Létrehozva: 2005. május 8. 18:44
Sziasztok!

Fogóval született a kislányom, lassan egy éve. Nagyon sírós baba is volt hónapokig, sajnos.

Sokat gondolkodtam azóta persze a történteken, és sok más anyukával is beszélgettem. Feltűnt (nekik is, nemcsak nekem), hogy a fogóval született babák sírósabbak és rosszabb alvók.

Kíváncsi vagyok, Nektek milyen tapasztalatotok van erről.
Tehát várom az "élményeket", ha fogóval született a baba és sírósbaba lett, de persze az ellenkezőjét is - ha fogóval született, mégis alvósbaba lett (aki csak eszik meg alszik).

Hátha rájövünk valamire. :-))
  1. 2005. május 8. 21:4326.
    Hóvirág, Cecvarek, köszönöm a válaszaitokat! :)

    Klarab, most hogy írod. . . az én lányom is ordított a babakocsiban, kb. 2 hónapos koráig. Egyszerűen gyűlölte. Viszont autózni az első pillanattól imádott. :)

    Hát, következő babám programozott császár lesz, legalább ez megnyugtató, hogy ő kevesebb stresszt él majd át, mint a nővére. :)

    Emma, bocsánat, hogy belekotyogtam a fogós topikba:) sok sikert a topikhoz!!
    előzmény:
    hovirag69 (23)
     
  2. 2005. május 8. 21:4125.
    Sziasztok!
    Az én első fiam is fogós baba volt, ma már több mint 13 éves.
    10/10 pontos baba volt.
    Szülés után 8. napon mehettünk haza, mivel besárgult. Ez idő alatt még aggódtam is, hogy minden rendben lehet-e met egy nyek hangja sem volt. De a gyerekorvos megnyugtatott, hogy nincs semmi baj. Haza hoztuk és az első évet végig bőgte. Egész nap kb 20 percet aludt. Éjjel is sokat sírt. Akkor volt csöndben ha valaki volt nálunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. május 8. 21:3724.

    Hü, ez nagyon erdekes tema!
    Az en nagyfiam vakuummal született, mert ö is elakadt a vegen a szülöcsatornaban, es ö is nagyon siros volt az elso 3 honapban, de utana is nagyon erzekeny baba volt, sok minden nem passzolt a lelkivilagaba bele (babakocsit utalta, autozni sem szeretett szb. ). Eddig nem is gondoltam ra, hogy a vakuum miatt lehetett ez, de most, hogy irjatok. . .
    A kicsi fiam viszont siman kibujt es nagyon nyugis babavolt, csak szopott es aludt ez elsö 3 honapban, meg ö az a fajta baba volt, akinek a hangjat sem lehet hallani soha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. május 8. 21:2723.
    Igaz lehet ez a sírosság a császármetszésre is! A császármetszés a fogós vákumos szülés az mind egy-egy műtét! Itt beavatkozunk a természetes folyamatba!
    Minden baba egy külön kis egyéniség, és mindegyik baba másként éli meg a szülést és a születést! Így lehet hogy valaki sírósabb valaki kevésbé sírós!
    De ez a természetes szülésekre is vonatkozhat! Lehet spontán is nagyon csúnyán szülni és születni!
    Ja és természetesen a pocakban töltött kilenc hónap is kihat egy kisbabára! Egy stresszes, dolgozó anyuka babája lehet sírós, egy otthon fekvős nyugodt olvasgató anyuka babája meg nyugis! (de azért itt is lehetnek kivételek, mert minden babuci egy egyéniség, egy külön jellem, már rögtön a megszületés után!
    előzmény:
    Asosan (19)
     
  5. 2005. május 8. 21:2622.
    A sürgősségi császáros babákat nem vizsgálták, csak a tervezett császárral születetteket. Ők élték át egyébként a legkisebb stresszt. De nemcsak maga a beavatkozás játszhat közre, hanem maga az elhúzódott szülés, az anya negatív szülésélménye is.
    előzmény:
    Asosan (19)
     
  6. 2005. május 8. 21:2021.
    Az agyvérzés az nem biztos hogy a fogóműtéttől van! (Sőt!!)

    Ha a baba a szülőcsatornában van, már nem lehet császármetszést alkalmazni, és a legtöbbször itt derülnek ki az úgynevezett tartási rendellenességek. Pl: homloktartás, arctartás. Vagy az úgynevezett forgási rendellenességek (nem úgy forog a baba buksija a szülőcsatornában ahogy kell). Ezek befejezésére használják a vacumot vagy a fogót! De pl: homlok vagy arctartásnál nem tudják hova felhelyezni a vákum korongját, ezért használják a fogót!
    előzmény:
    Ignácia (16)
     
  7. 2005. május 8. 21:1720.
    Amúgy egy barátnőm meg azért szült fogóval, mert nem nyomhatott (sokdioptriás rövidlátó) és a kitolási szakban fogóval "vették" ki a babát. Olyan nyugodt, kiegyensúlyozott, jó babát még soha nem láttam. Egész picinek sem volt sírós, szinte soha nem hallottam sírni (egyidős a lányommal).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 8. 21:1519.
    És vajon igaz ez a császáros szülésre is? Vagy az más kategória, hiszen a beavatkozás a szülés folyamatának egy korábbi szakaszában történik (nem a szülőcsatornából való kijutást segítik, hanem a méhből emelik ki a babát)?
    előzmény:
    Cecvarek (18)
     
  9. 2005. május 8. 21:0718.
    Sziasztok!
    A szüléskor nálam nem használtak fogót, csak olvastam erről. Úgy tudom, hogy a vákuumos, fogós szülés tényleg eredményezheti azt, hogy a baba sírósabb lesz. A szüléskor átélt stressz egész életre meghatározhatja az idegrendszer működését. Azok az újszülöttek élik át a legnagyobb stresszt, akiknek a születése során orvosi beavatkozás (fogó, vákuum) történt. Ezek a gyerekek a későbbiekben is nehezebben megnyugtathatók. Angol kutatók egy kísérlete szerint pl. még a 8 hetes oltásra is eltérő módon reagálnak a babák, annak függvényében, hogyan születtek: a fogóval világra segített kicsik nyálában mutattak ki legnagyobb mennyiségben stressz hatására megjelenő hormonokat és ők sírtak a leghosszabb ideig az oltáskor.
    előzmény:
    hovirag69 (13)
     
  10. 2005. május 8. 20:4217.
    Köszi szépen, Hóvirág!

    Kb. olyan 5 hónapos koráig volt nagyon sírós, azóta nyugodtabb, aranyos, kedves kislány. Szóval tényleg kinőtte.

    Azon is gondolkodtam, hogy most úgy látom, nem az ingerlékenység az alaptermészete. A férjem és én is angyalbabák voltunk, de nem is fogóval születtünk!

    A kislányomat 2 órán keresztül próbáltam kinyomni, de nem sikerült, mert homloktartásban volt és az átlagnál nagyobb is volt a feje, 37 cm átmérője.
    Próbálták vákummal, de kétszer is leesett a csészéje a fejéről, akkor hozták a fogót.
    Én nem láttam, de a férjem azt mondta, borzalmas volt, ahogy kirángatták, csak nézni is.

    Utána felsírt, 9/10 volt az első Apgarja, az jónak mondható. Sírt, aztán pár órára elaludt a kórteremben. Utána felébredt és kezdte a sírást, gyakorlatilag 5 hónapig nappal állandóan sírt.
    :-((

    Most beszélgettem 2 anyukával a játszóházban, ahova hónapok óta járunk és kiderült, hogy ők is fogóval szültek és nekik is nagyon sírós lett a baba, megnyugtathatatlanul sírós.
    Az egyik még most is majdnem elsírta magát, pedig már 3 éves a kisfia.

    Azért hibáztattam magam sokáig, mert azt hittem, én nem vagyok elég fitt vagy valami, hogy meg se tudtam szülni. De aztán rákérdeztem a kórháznál és akkor mondták ezt a homloktartást, hogy az gyakran lesz császár, úgyhogy még én voltam a stramm! :-))
    előzmény:
    hovirag69 (8)
     
  11. 2005. május 8. 20:4016.
    Az egyik bartánőm tesója fogóval született, de ő nem csak sírós lett, hanem szellemei fogyatékos, mert agyvérzést kapott tőle. . . . :((
    nekem a fogóról mindíg ez jut eszembe. . . . (((

    úgyhogy örülj, ha csak sírósabb. . Biztosan nem alkalmazták volna, ha nem muszály. .
    előzmény:
    emma33 (1)
     
  12. 2005. május 8. 20:1315.
    Irnám, ha tudnám mire gondoltok!
    Jó akkor ide irom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 8. 20:1114.
    Szia! Ne priviben, ide írd légyszi, engem is nagyon érdekel! :))
    előzmény:
    hovirag69 (13)
     
  14. 2005. május 8. 20:0913.
    Légyszi ird körül, hogy mire gondolsz, milyen átszokásra! Vagy az aklimatizálódásra gondolsz? És akkor természetesen nagyon szívesen segítek ha tudok! Ha gondolod akár priviben is!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    balnika (10)
     
  15. 2005. május 8. 20:0912.
    Sziasztok!
    én is császárral szültem, mint Bálnika, és szintén megrázkódtatás volt ez nekem, sokáig hibáztattam magam (kicsit még most is - ma 11 hónapos a lányom), és az a helyzet, hogy kb. 2 hónapos koráig nagyon-nagyon érzékeny volt a kicsi, nem volt mindegy, hogy értünk hozzá, minden kis zajra összerezzent, sokat sírt (sokszor sztem ok nélkül is). 3 hónapos korára sokat javult a helyzet, azóta pedig nagyon is talpraesett, vagány, barátságos, mosolygós gyerek. De ezt az első pár hónapot nem tudom elfelejteni, magamat okolom, hogy azért volt neki sokk az egész világrajövetel és újszülött kor, mert én nem voltam képes megszülni őt. . . .
    Szóval érdekel a téma, bár nem fogóval szültem, de hasonlóak voltak a komplikációk, elakadt, bár ő még bent a méhben, rátekeredett a köldökzsinór és nagyon rossz volt a szívhangja. Tudom, hogy a császár mentette meg talán az életét, (és így született egy makkegészséges, gyönyörű gyerekem), de akkor is nehéz ezt megemészteni, amikor az ember úgy megy be a kórházba, hogy a lehető legtermészetesebb szülésre készül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 8. 20:0111.
    bocs hogy így eltereltem a témát:-)))
    előzmény:
    balnika (10)
     
  17. 2005. május 8. 20:0010.
    jó hogy itt vagy!Akkor meg tudnád mondani, hogy a császáros babáknál van esély tényleg erre az átszokás dologra, nem tudom a szakszót, amiről írtam?Mert hgoy minden hirtelen történik velük?De talán még mindig jobb, mint órákig kínlódni.
    Azért ilyen fontos, mert most várom a másodikat, és valszeg ez a szülés is császáros lesz
    előzmény:
    hovirag69 (8)
     
  18. 2005. május 8. 19:589.
    Sziasztok!
    Na ez az egyetlen ok, amiért örülök hogy császárral szültem. . nagoyn szerettem volna simán, sajnos nem így alakult:-(
    De talán a babának így volt a legjobb, így szenvedett a legkevesebbet. . . .
    Bár sokan azt is mondják, hogy így elmarad a folyamat, aminek végbe kéne menni, és ez is árt a babának. Szerenscére neki nem voltak ilyen beilleszkedési gondjai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 8. 19:528.
    Mint szülésznő szeretnék hozzászólni a témához!
    Fogos szüléskor ugye a baba fejét fogják meg a fogóval és így segítik a világra! Ez egy nagyon nehéz művelet, mert a baba fejére nagyon kell vigyázni (meg ne nyomódjon stb. ). A babák születésük után nagyon hosszu idejig "megjegyzik" születésüket! Álmodnak róla, sőt át is élik! (Lelki köldökzsinór című könyvben ez is benne van). A babák hónapokig tudják úgy forgatni a fejecskéjüket ahogy a szülőcsatornában is forognak!
    Szóval mindent megjegyeznek és átélnek! Ezért lehetnek sírósabbak, és érzékenyebbek a fogóval született babák! Pláne arra ha megfogják a fejecskéjüket!
    És a fogós babák "tapasztalatok mutatják", sírósabbak, érzékenyebbek! De ezt általában "kinövik", fokozatosan ahogy elfelejtődnek a szülés élményei!
    Remélem érthető voltam!
    Minden jót a babucinak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. május 8. 19:467.
    még csak a felénél tartok, és fogós szülésről konkrétan még nem volt szó. De ha találok benne ilyen utalást, akkor ígérem, megírom.

    Nekem pl. az is új volt, hogy az újszülöttek eleve félnek kibújni a méhből. Tehát önmagában nagy megrázkódtatás nekik a megszületés, gondolom a komplikációk csak rátesznek pár lapáttal.
    előzmény:
    emma33 (6)
     
  21. 2005. május 8. 19:386.
    Szia, és konkrétan a fogós szülésről ír valamit?

    Én, ha kisbaba lennék, biztos nem szeretném, ha fogóval rángatnának ki, tiszta erőből, de itt az az igazság, hogy az életéről volt szó, szóval nem nagyon volt választás.

    Elakadt a szülőcsatornában és elkezdett a szívhangja össze-vissza ugrálni.
    előzmény:
    zigus (5)
     
  22. 2005. május 8. 19:345.
    Szia!

    Én most olvasom a "Lelki köldökzsinór" című könyvet. Elképesztően érdekes, mennyi minden hatással van a csecsemők későbbi viselkedésére, szokásaira, lelkiállapotára.
    Ajánlom mindenkinek, aki még nem olvasta.
    A könyv szerint nem csak a szülés folyamata, kimenetele, de minden, a terhesség alatt történt esemény hatással van a babára.
    előzmény:
    emma33 (1)
     
  23. 2005. május 8. 19:344.
    Köszi!
    :-)

    Már nem hibáztatom magam, mert kiderült azóta, hogy homloktartásos volt és nagy volt a feje, és a homloktartásos babákat nem nagyon lehet fogó nélkül megszülni.

    Amúgy olyasmikre gondoltam-gondoltunk (akikkel beszélgettem), hogy lehet, hogy esetleg a fejük-arcuk fáj sokáig a fogó miatt vagy valami ilyen kézzelfogható oka lenne a sok sírásnak. De biztos kellemes élménynek se lehet nevezni, amit éreztek a születéskor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753645 (3)
     
  24. 2005. május 8. 19:123.
    Szia!

    Én nem fogóval szültem, csak annyit szeretnék, hogy szerintem az ilyen negatív szülésélmény (illetve születésélmény a baba szemszögéből) biztos, hogy kihat a baba lelkiállapotára. Mintahogy azt is érzi, hogy Te nem vagy nyugodt.
    És ne hibáztasd magad, biztos, hogy nem a Te hibád volt, a csaászármetszésről sem az anya tehet!!!!
    Egyszerűen csak élvezzétek egymást, hisz oly csodálatos egy pici baba!
    Ha lesz következő, akkor sok sikert és gyönyörű, komplikációmentes szülést kívánok Neked!! :)))))))))))

    jucóka
    előzmény:
    emma33 (1)
     
  25. 2005. május 8. 19:042.
    Még azt szeretném leírni (hogy gyorsan meg is jelenjen), hogy úgy vettem észre, sok anya hibáztatja magát a fogó miatt, sokáig én is így voltam.

    (Ha nem tudnék esetleg visszajönni, a baba miatt, írjatok azért, valamikor jövök, ígérem!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top