Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló tabletták

Torolt_felhasznalo_607213
Torolt_felhasznalo_607213
Létrehozva: 2002. október 20. 12:17
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a Marvelon nevű fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Kinek milyen tapasztalata van róla?Én eddig Mercilont szedtem, de ennek van egy igen kellemetlen mellékhatása, a hüvelyi gombásodás. Az orvosom most a Marvelont írta fel, de én úgy hallottam, hogy külföldön már betiltották!Kérem, hogy akinnek hasonló problémája(gombásodás)volt fogamzásgátló miatt írja le, hogyan szabadult meg tőle, illetve aki Marvelont szed, szedett, hallott róla valamit írja meg a véleményét róla!Ha tudtok jelenleg Magyarországon kapható, a Mercilonnál kevesebb hormontartalmú tablettáról azt is írjátok meg!Segítségeteket előre is köszönöm!



-----------------------------------------------------

Fogamzásgátlók, gyógyszerek eladása, vagy cseréje a fórumon tilos!



(moderátorok)
  1. 2014. július 7. 14:423056.

    Kedves Fórumozók! 


     


    Fogamzásgátlással kapcsolatos tudományos vizsgálatban való részvételre szeretnénk felkérni Önöket. A vizsgálat vezetője Pigniczkiné dr. Rigó Adrien, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Személyiség- és Egészségpszichológia Tanszék munkatársa.


     


    A kutatás során a magyar felnőtt, reproduktív életkorban lévő nők fogamzásgátlással kapcsolatos jellemzőit vizsgáljuk. A vizsgálatban való részvétel mindössze egy online, név nélkül kitölthető kérdőívből áll. A részvétel előzetes feltétele, hogy a vizsgálatban résztvevő személy neme nő, 18 és 50 év közötti életkorú, jelenleg Magyarországon élő és legalább egy szexuális együttlét tapasztalatával rendelkezik.


     


    A kérdőív és további információk a következő link segítségével érhetőek el: http://markigabriella.hu/kutatas/fogamzasgatlas/


     


    Együttműködését előre is köszönjük!


    Márki Gabriella

  2. 2013. február 11. 19:043055.
    sztem mindegy mit mondanak, ha ilyen veszély fennáll, ráadásul kétféle gyógyszert is szedsz. nem lenne jó buli egy váratlan áldás. Éljen a helyi védelem, gumi, vagy pesszárium (utóbbi végre kapható itthon, az a neve. hogy lea contraceptivum) simán vehetsz online.
    előzmény:
    Teszii (3054)
    2013-02-11  14:39
  3. 2013. február 11. 14:393054.

    Kedves Fórumozók!

    Olyasmik történtek velem, amiket mindenképp meg kell osztanom azokkal a nőkkel, akiket érint a fogamzásgátló tabletták együtthatása más gyógyszerekkel.

    Pár hete lebetegedtem, antibiotikumot írtak ki. Az orvosom mindig azt mondja, 4-6 óra teljen el az antibiotikum és a fogamzásgátló között, és akkor nem lesznek egymásra hatással. Most azonban nem hozzá mentem, helyettesítették. Jó kislány módjára ismét megkérdeztem: akkor ez a két gyógyszer hatással lesz egymásra? (ti. tri-regol fogamzásgátló és amoxicilin antibiotikum) Azt mondja az orvos (a helyettesítő), hát ő nem mer ígérni semmit, mert mindenkire máshogy hat. Használjak mást is. Zavart az ellentmondás a két doki közt, bementem a gyógyszertárba, s miközben kézhez kaptam a gyógyszereimet, megkérdeztem, befolyásolják-e egymást. Mire a gyógyszerész: egy óra teljen el a bevétel közt, és nem lesz semmi baj.

    Elolvastam a betegtájékoztatót: előfordulhat, hogy az orvos a másik gyógyszer szedésének ideje alatt, plusz 7 napig, vagy még tovább más fogamzásgátló módszert fog javasolni. Rendben, gondoltam 7 nap, egye fene, ennyit megér...

    Ma bementem a nőgyógyászatra, nem hagyott nyugodni, hogy hozzáértők mást mondanak, én meg egy negyedikre, a papírra hallgatok. Ott két orvos is elém került, egymás mellett álltak, így kellett feltennem a kérdésem. Az egyik azt mondta, hát eddig is biztonságos volt (merthogy kivártam a 7 napot), a másik kicsit gondolkodott, megkérdezte, mit szedek, majd azt mondta, most már ismét hat a fogamzásgátló. Na, megint ott állok, kinek higgyek.... a háziorvosomnak, a helyettesítőnek, a gyógyszerésznek, a szakorvosnak vagy a gyógyszerleírásnak?

    Bementem hát kedvenc patikámba, ahol szigorú arccal a következő választ kaptam: legalább 10 napig várjak.

    Köszönöm kedves Egészségügy!

     

    Persze mit lehet tenni? A legtöbb naphoz kell alkalmazkodni, az a biztos.

     

    De kinek hihet az ember?

  4. 2013. január 12. 10:463053.
    Sziasztok! Megmaradt egy 3 havi Harmonet fogamzásgátló, érd. csucsu124@freemail.hu
  5. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2012. október 17. 22:553052.

    Többféle eshetőség is van szerintem.

     

    Lehet hogy a Lindynette okozta az extra nemi vágyat, a Nuvaring viszont vagy nem hozza ezt a hatást, vagy még csökkenti is a nemi vágyát.

     

    Nagyon gyakori, hogy a fogamzásgátló becsapja az agyat és kapcsolatok mennek tönkre gyógyszerváltáskor, illetve a tabletta szedésének abbahagyása után....

     

    Nálunk  a helyzet: Mikor megismerkedtem a párommal, nem szedtem gyógyszert, állandóan szexelni akartam. 

    Aztán mivel nem akartam a gumival terhelni, felirattam gyógyszert. Nemi vágy nulla....Feszült voltam, rendesen erőszaknak vettem ha közeledett... 

     

    Aztán gyereket szerettünk volna és nem szedtem már semmit. Újra nagyon kívántam!

    Ráadásul ciklus alatt is változik a libidó (már ha az ember lánya nem szed semmit).

    Peteérés környékén iszonyatosan kívánom mindig, aztán a ciklus második felében egyáltalán... Szóval a hormonok brutálisan szerepet játszanak a nemi vágyban, hiszen a cél a szaporodás végül is....

     

    Ha nincs senki más neki, még mindig szeret és ő sem érti az okát a libidó csökkenésnek, akkor váltsatok gyógyszert. Lehetőleg térjen vissza a Lindynette-re.

     

    Remélem segítettem. 

     

     

    előzmény:
    lemezlovas (3051)
    2012-10-07  21:18

Címlap

top