Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. február 25. 13:4452901.

    Köszönöm WestHill szíves és kedves érdeklődésed. Köszönöm, hogy hiányolsz, sokat dolgoztam, ez volt, ez az oka. Jól vagyok, szerencsére, igaz a környékünkön sem tegnapelőtt egész éjszaka, sem tegnap nem volt villany. Mindkét este beszóltam az illetékes helyre. Ma reggel ismételten, nyomatékosan felhívtam a figyelmüket, ha nem csinálják meg, nem szokásom, de kiírom őket a "szégyentáblára" itt a neten, aztán majd megnézhetik magukat!Megígérték, hogy ma már minden rendben lesz, már délelőtt dolgoztak a villanyszerelők. Mindkét este megkértem a járőröző rendőröket, akik autóval járják a környéket, hogy fokozatosan figyeljenek ezekre az utcákra. Nagyon aranyosak voltak, folyamatosan járták a sötét utcákat, ezt ma meg is beszéltük a szomszédokkal. Sőt le-leálltak, figyeltek. Úgy, hogy ma reggel is megköszöntem a munkájukat. Hálásak voltak a köszönetemért.


    Jó egészséget Neked és az ide belépő Lelkecskéknek! Jaj, már alig várom a tavaszt, utálom a fűtést, meg azt, hogy olyan borongós az idő. Képzeljétek el, a Penny-ben már kint vannak a csokoládé nyulak, meg mindenféle csokoládé tojások, meg cukrok. Véleményem az, hogy annyira előre hozzák ezeket a dolgokat, az embereknek szinte elveszik a kedvét az ünneptől. Régen, no igen, az "ókorban", amikor fiatal voltam, akkor ezt még nem így csinálták. Időben, az ünnep előtt -talán?- 3 héttel rakták csak ki ezeket a dolgokat. Most már februárban. Elvész az ünnep ihlete - de, elképzelhető, hogy ezt csak én érzem. - G.B.

    előzmény:
    WestHill (52896)
    2015-02-25  04:43
  2. 2015. február 25. 13:2252900.

    Sziasztok!


    A Mátyás nálunk nem talált jeget, mert locsogott az eső, tehát


    akkor marad még a tél, vagy nem????Majd kiderül...De a tengeren túl bőven akadt, úgyhogy reménykedjetek a korai tavaszban!!!


    Csodálkozom, hogy nem hallottál Nidda a központi porszívóról...A közel száz évvel épített "polgári" bárházakban már ez volt.Nagynéném is ilyenben lakott és sokáig működött is, aztán mikor elromlott a központi gép-állami lakások voltak már- nem pótolták .De akkoriban már bőven voltak egyedi porszívók...Ez vonatkozott a szállodákra , középületekre, talán még a Parlamentben is volt, meg azóta is modernebb változata..


    A háború után épített 50, 60 négyzetméteres lakásokhoz nem kellett, a panelhez meg még jobban..A több szintes uj családi villákban -valószínű- hogy már építéskor megcsinálták, meg a  légkondicionálást, levegő befúvásos fűtést, így nincsenek radiátorok, semmi csővezeték a falon....


    Éviék is már így vették a házat, hogy be volt eredetileg építve-valószínű-, vagy Ők is voltak az építtetők, majd megmondja....


    Az orosz nyelvről...Egyre jobban keresik a jól beszélő embereket, a keleti országokhoz az üzleti életben.Csak jobb, ha nem tolmáccsal tárgyalják a bizalmas dolgokat, meg az üzletfélnek is tetszik, ha a saját nyelvén tárgyalnak vele.Egyik vendéglátós középiskolában már évek óta -délután- van fakultatív orosz nyelv tanítása , mint egy szakkör.Csak ehhez még szükséges jó orosz nyelvtanár....ott szerencséjük van, mert éppen egy rokon hölgy , még az utolsók között a debreceni egyetemen orosz-angol szakon végzett.Neki is erősen fel kellett frissíteni a nyelvtudását-mert nem gyakorolta 20 évig-, meg egészen más típusú oktatás kell.Nem a Lenin életrajzát és hasonlókat kell tanítani...Annak idején is mondtuk már, hogy egy darab kenyeret is nehezen kértünk volna a szovjeteknél, de az Anyeginből kívülről fújtuk a Tatjána levelét...Mint nyelvet én speciel szerettem, könnyű volt a nyelvtana, meg főleg egy szuper tanárunk volt általánosban..A gimnáziumban bőven megéltünk belőle.


    Bezzeg a németet csak a gimnáziumban tanultuk, de sokkal többet értünk a 4 évvel, mint a 8 év orosz nyelvvel.Anyósom tanította, "még most is emlegetik aTante Mariát", és hálásak, hogy olyan szigorúan megkövetelte  a tanulást.Mi az osztrák Tv-t tudtuk nézni,és az is fenntartotta fejlesztette a tudásunkat.


    Évi! Nagyon jó üzletet csináltál a hófújó eladásával...ha eddig nehéz volt, úgysem tudtad volna saját magad használni.Ezzel az erős géppel Te is úgy voltál, mint mi egy Kőszegre vett erős "kistraktor" szerű fűnyíróval.Lehetett vele kapálni, szántani, meg füvet nyírni, de a dombos terepen feltolni  nagyon nehéz volt..Akkor már nem is volt veteményezés, csak fűnyírás.Következő szezonban vettünk egy nagyobb teljesítményű, de könnyű villany fűnyírót.Itthonra is utána vettük ugyanabból a márkából a legkisebbet, untig elég..Az első fűnyíró még most is működne, ha Gábor nem tolja neki a kocsibejárat vasának.....

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  3. 2015. február 25. 09:1752899.

    Picasso-nak a Békegalambja az, ami mindig is a kedvencem volt. Az egyéb firkákat én sem szerettem. De ezt hangosan nem mondtam ki, csak éppen elegánsan - ha tehettem! - kikerültem. De ez az írás, amit olvastam, valóban megdöbbentett.


    De szót sem rá többet, örüljünk, hogy nekünk nem ilyen életünk van. Igazam van?! G.B.

    idézet:
    Georgina Bojana (52920)
    2015-02-25 02:14:08

    Bojana !  Te lehet hogy nem szolsz egy szot sem, de en azert csak elmondom Neked hogy 


    engem pl az Oscar dij atado sem erdekel Nem erdekel hogy ki kapja , es melyik film a dijazott sem a dijatadon kmi mennyire hatodott meg vagy sem es ki mit hebegett es az sem erdekel, hogy ki milyen ruhaban vette at vagy adta at a dijat  A filmek hellyel kozzel erdekelnek de azok is nagyon szelektiven.


    Te ezzel hogy allsz ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (52893)
    2015-02-25  02:14
  4. 2015. február 25. 09:0752898.

    Nagyapank szerint a teli hideg csak oltozkodes kerdese , de ahogy olvalak Benneteket mar nem tudom, hogy igaza van-e vagy sem.


    ezt most talaltam 


    10 Lesser-Known Egyptian Gods That Are Absolutely Terrifying

     


    http://io9.com/10-lesser-known-egyptian-gods-that-are-abs olutely-terri-1686254637

    előzmény:
    Bagoly (52879)
    2015-02-24  15:09
  5. 2015. február 25. 09:0052897.

    Bojana !valami javaslatod : mit es hogyan keszithetunk,  voros lencsebol, csicseroborsobol ?


    Szep az a video , de engem azokkal az elso kepsor eteleivel ki lehetne zavarni a vilagbol 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (52892)
    2015-02-25  01:33
  6. 2015. február 25. 04:4352896.

    Bojana, nagyon ritkan jossz mostanaba, mi tortent, mitol lettel ilyen szukszavu?


    Megneztem a videot, nem sok van benne amit megkostoltam volna, de izlesek es pofonok kulonbozoek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (52892)
    2015-02-25  01:33
  7. 2015. február 25. 04:3752895.

    Megneztem a regi hotakarito szamlajat, igazabol csak 220 dollart veszitettem rajta nem 250-et, most mar orulok, ha ragondolok, hogy megszabadultam tole legalabb nem porosodik es foglalja a helyet a garazsba.


    A gyerek jelentese child, de hasznalatos a kid is, de a hivatalos a child.


    Ami az orosz nyelvet illeti, gondolom minden gyerek ugy volt vele, hogy nem szivesen tanulta, de lehet meg a mai napig is, ha almodbol felebresztenenek, meg akkor is el tudnad enekelni az orosz himnuszt es emlekszel, biztos ti is jatszottatok a babuskat, gyeduskat, repahuzast, lehet hogy Micsurin repa volt, hogy mindenkinek kellett segedkezni a repa kihuzasaban. 


    Alaposan megdolgoztal, mondhatnam ugy is megbirkoztal a bokor megkopasztasaban, ez csipkerozsa bokor? Van viraga es termese, mert ha van termese akkor meg lehet szaritani es a csipkebogyo tea kellemes izu tea, es lehet lekvart is fozni a csipkebogyobol, velem csak megkostoltattak, de olyan kohogesbe kezdtem majd megfulladtam tole, a szuleimnel is hasonlo korulmenyek merulhettek fel, mert soha tobbe nem lett csipkebogyo lekvar elrakva.


    A legujabb rejtely, hogy talaltak Torontoba egy bunkert, keskenyebb mint 1 meter es 10 meter hosszu es 2 m magas, van benne aramfejleszto es meg pumpa is, ha viz kerulne bele ki lehessen szivattyuzni, remekul meg van epitve, egy erdos helyen van teljesen eszrevehetetlen az egyik egyetem kozeleben. Na most ez a legnagyobb hir, hogy ki epithette es mi celbol? A masik nagy hir, hogy az ontarioi kormany atirta a Sex Education ez egy tantargy az iskolakban, ami a szulok nagy reszenel oriasi felhaborodast keltett,- oszinten en sem helyeslem- de suket fulekre talalt a szulok tiltakozas, szeptembertol ez szerint tanulnak a gyerekek. A felhaborodas szerintem indokolt tul korai 6-7-8 eves gyerekeket olyan dolgokra tanitani amirol kesobb is raernek tajekozodni. 

    előzmény:
    nidda (52886)
    2015-02-24  20:08
  8. 2015. február 25. 03:5252894.

    Na most mar lehullott a lepel a Matyasnapi babonarol, fel lettel vilagositva rola.

    előzmény:
    Bagoly (52885)
    2015-02-24  19:38
  9. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. február 25. 02:1452893.

    Picasso-nak a Békegalambja az, ami mindig is a kedvencem volt. Az egyéb firkákat én sem szerettem. De ezt hangosan nem mondtam ki, csak éppen elegánsan - ha tehettem! - kikerültem. De ez az írás, amit olvastam, valóban megdöbbentett.


    De szót sem rá többet, örüljünk, hogy nekünk nem ilyen életünk van. Igazam van?! G.B.

    előzmény:
    terdszelikatica (52833)
    2015-02-19  15:25
  10. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. február 25. 01:3352892.

    Drága Bagolyom, a céklát elismerem, meg a többit is, a kritikát is. így érzem magam, amikor KANÁLLAL eszem a nokelllit-nokelllivel, sok szafttal...


    De!


    Most kicsit gonosz leszek, bocsánat ne, csak nekem "csurogjon a nyálam", de Nektek is, akik ide közénk beléptek ezért itt küldöm a linket, kattintsatokAzután JOGOSAN lehet engem szidni, mert van miért De addig is jó szórakozást, s, ha megkívánjátok a sok finomságot, akkor itt a recept, el lehet készíteni és sűrű pironkodások között belakmározni!


    http://youtu.be/USfu8XRYLUo

    előzmény:
    Bagoly (52835)
    2015-02-19  17:23
  11. 2015. február 24. 22:1152891.

    Akkor lehet, hogy ti jobban jártok, hamar vége lesz a télnek.

    előzmény:
    Bagoly (52889)
    2015-02-24  20:24
  12. 2015. február 24. 21:5452890.

    Kezd derengeni. A fak elegge himbaljak agaikat es -10C fok van. Sebaj, meg 2 honap es remenykedhetunk, hogy jon a tavasz.

    előzmény:
    Bagoly (52889)
    2015-02-24  20:24
  13. 2015. február 24. 20:2452889.

    Haha, itt jol megjarja, mert mindenhol jeg van:  log le a haztetokrol, a jardakon csuszkalni lehet - az uttesteken nem, mert ott amint leesik, mar takaritjak a havat es soznak.


    Szep kis versike!

    előzmény:
    Kusza (52887)
    2015-02-24  20:10
  14. 2015. február 24. 20:1952888.

    Van még hó jócskán nálatok, de a kövezet az szép tiszta.
    Értem még én is a "magyarost", de be kell vallanom, most bánom, hogy nem tanultam meg rendesen-csak abból éltem, ami az órán ragadt rám. Persze akkor még "elvböl" útáltuk, mert mint ahogyan egy makói maszek gumis mondta: Ami russz, az russz.


    előzmény:
    WestHill (52876)
    2015-02-24  03:58
  15. 2015. február 24. 20:1052887.



    JÉGTÖRŐ MÁTYÁS

    Megtörte Mátyás a jeget,
    széttépte a hófelleget.

    Apad, lohad a hórakás;
    fogyasztja már az olvadás.

    Patak, tó, csillog mindenütt,
    a nap sugara szinte süt.

    Vígan csirippol a veréb;
    örül a fagysanyarta nép.

    A múló tél is tán örül;
    rajtunk könnyezve könyörül.

    Csillog-ragyog tó és patak. -
    A tél nevet! A tél kacag!

    Földhöz veri jégcsapjait;
    úgy múlatja végnapjait...


     


    Azt mondják, ha Mátyás nem talál jeget, akkor majd csinál, vagyis hosszabb lesz a tél.


     





     Privit neki
     Barátokhoz ad

    előzmény:
    Bagoly (52885)
    2015-02-24  19:38
  16. 2015. február 24. 20:0852886.

    Érdekes megoldás ez a "centrál" porszívó. Szerintem jóval egészségesebb is, mint azok, amiket mi használunk. Próbálkoznak ugyan ugyan mindenféle szuperfilterrel, de száz százalékos megoldás nincs rá és ezek nem csak szívnak, hanem fújnak is.

    Szerintem is jól jártál azzal, hogy a nagyobbik hótakarítót el tudtad -és ilyen gyorsan - adni. Vesztettél rajta valamennyit,-na és? Manapság még ki sem hozta az ember az üzletböl a "portékát" és már kevesebbet ér, mint amit fizettünk érte.
    A "gyerek" megnevezés mi angolul?
    Most néztem meg, hogy melyik az a képszerkesztö program, ami a gépemen van,-Picasa Photo Viewer. Nem tudom sem szidni, sem dícsérni,-egyszerüen csak van és müködik.

    A mai program megint a kert volt. Az idöjárás nem volt ugyan ideális, de legalább nem volt csapadék semmiféle formában. Egy csipkebokor szerü valamivel hadakoztam, -de tövig-, ami már úgy össze volt fonódva, mint ami Csipkerózsika vára körül volt. Valami csak biológiai kertészettel foglalkozó családnál -tölünk olyan hétszáz méterre-jelent meg elöször, mint kerítés. Azóta azután mindenütt felütötte a fejét és rettenetesen szívós valami. Hajlékony, tele van tövissel...., ma csak kétszer vette le a kötöttsapkát a fejemröl. Persze akaratlanul is a mesén járt az eszem, hogy a vár környéke tele lehetett a bozótban felakadt csontvázakkal, amit persze egy kisgyermeknek nem szabad elmesélni. Az viszont érdekelne, hogy amikor felébred mindenki, a szakács pofon vághatja-e még a kuktát, vagy az a rész is "törölve " van már?
     

    előzmény:
    WestHill (52875)
    2015-02-24  03:54
  17. 2015. február 24. 19:3852885.

    Mi a Matyas-napi babona? 

    előzmény:
    WestHill (52882)
    2015-02-24  18:52
  18. 2015. február 24. 18:5552884.

    Koszonom, hallottam a Picasarol, a Paint benne van a computerbe, es nem kivan downloadolost.

    előzmény:
    Sheriff-2 (52880)
    2015-02-24  15:35
  19. 2015. február 24. 18:5352883.

    Orulj neki, hogy ma es nem tegnap vitted ki a szemetet, tegnap sokkal kellemetlenebb hideg volt.

    előzmény:
    Bagoly (52879)
    2015-02-24  15:09
  20. 2015. február 24. 18:5252882.

    Szia Zsuzsa,


    na akkor jol kineztek, ha bevallik a Matyasnapi babona, nehogy mar jeget csinaljon Matyas.


    Nem sutottem csoroget, de most hogy eszembe hoztad megint ennek, ha csak ugy terulj-terulj elemkerulne szivesen kostolgatnek belole, na a puncsos torta is johetne, na majd azt is beutemezem. 

    előzmény:
    őszirózsa (52878)
    2015-02-24  14:52
  21. 2015. február 24. 15:3752881.

    Már keresgéltem, de sajnos nem hiszem, hogy megvan. Amint írtam múltkorában, megörültem, hogy ráakadtam a filmre, de közben tévedtem, mert az csak egy asszony élete volt.

    előzmény:
    Bagoly (52877)
    2015-02-24  14:40
  22. 2015. február 24. 15:3552880.
    előzmény:
    WestHill (52875)
    2015-02-24  03:54
  23. 2015. február 24. 15:0952879.

    Neked nem kell nyafogni az idojaras miatt, de nekunk szabad: jelen pillanatban -13C van, mikor kitettem a szemetet, lefagyott az orrom meg a tiz körmöm! Nesze nekunk globalis melegedes!

    előzmény:
    őszirózsa (52878)
    2015-02-24  14:52
  24. 2015. február 24. 14:5252878.

    Sziasztok!


     


    Itt a hó elolvadt, bujnak a tavaszi hagymás nvények, a szomszédban a hóvirágok pompáznak már 2 hete, ellenben locsog éjjel óta az eső egyvégtében.Csupa sár, víz minden, még jó, hogy szélcsend van, nem érezni annyira a hideget.


    A fiuk/sógorom, fiaim/ meggyógyultak az influból, én , lekopogom tartom még a frontot...de ki tudja...


    Baráti körünkben még félig gyógyultak, illetve most tört ki rajtuk, így a szokásos Zsuzsanna napi összejövetel még késik.Az utóbbi 10 évben nem volt ilyen erős járvány Európában-mondják a hozzáértők-.Igyekszem kerülni a tömeget, dél körül megyek a boltba-ha muszáj friss pékáru, egyéb- akkor nagyon kevesen vannak.Egy vérvétel is aktuális lenne- pénteken meglátogattak gasztrós professzor baráték-szeretné látni az eredményeket, meg csak az Ő javaslatára írhatja fel a háziorvos a gyógyszert, amit már lassan 15 éve szedek a májamra.Nincs más, ez az egyetlen svéd kapszula van csak ezzel a hatóanyaggal.Hála isten eddig segített...


    Nem nyafogok az időjárás miatt, mert az idei tél Nálatok hozta a szokott formáját, az elmult néhány év talán enyhébb volt, ugy rémlik.Azért már mindenhogyan kifelé megyünk belőle, és már hosszabbak a napok is, az is valami...


    Visszaolvasok, mik történtek Kanadában, Izraelben.Vágytam eljutni Jeruzsálembe, meg a többi híres helyre, de ez már nem valósul meg, és egyébként pont a harcok, robbantások hiányoznak  vén fejemnek.Nincs nyugalom sajnos.Cégemtől voltak többen kb. 25 évvel ezelőtt, akkor azért "viszonylagos béke honolt", nem panaszkodtak.


    Liat, drukkolok a rokkantosításért, mélységesen fel vagyok háborodva, ennyi gerinc műtét stb után sem éred el azt a mértéket...Nálunk is pár éve , rengeteg embert visszaminősítettek, hogy nem is egészséges, de ellátást nem kap, illetve csak minimális segélyszerűséget, amíg talál munkát!!!


    Évi, sütöttél "forgács fánkot"???A vasárnapi ebéd utánra hozott sógorom-névnapi ajándékként-egy nagy tálca -többféle tortát, /turókrémes, gesztenyés 2 féle, tiszta csokis, puncsos/ teljesen frissek voltak, és egyik jobb, mint a másik, egy belvárosi CLAUDIA nevű cukrászdából.Sógor oda is jár "élelmiszer szakértőnek", így biztosra ment,hogy jót és frisset adnak.

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  25. 2015. február 24. 14:4052877.

    Probalkozz a YouTube-on. Ez  a film (All this and Heaven too); 1940-ben keszult. 

    előzmény:
    Kusza (52874)
    2015-02-23  22:47
  26. 2015. február 24. 03:5852876.

    Marmeg lehagyta a havas kepet, ejnye-bejnye, vajon miert van negy kepnek hely, ha csak harmat lehet feltenni, na akkor magyarosan issoraz

    előzmény:
    WestHill (52875)
    2015-02-24  03:54
  27. 2015. február 24. 03:5452875.

    Nekem is mindig kicsinyiteni kell a kepeket. Te mivel kicsinyitetted? En a Paint-tel szoktam.


    Meg delutan elolvastam amit irtal, igy lefenykepeztem a porszivot. Az egesz porszivo az a cso, amit a falba kell bedugni es a csovon van a ki-be kapcsolo, a pincebol megy a garazsba abba a szurke tartalyba ami ki lett porszivozva, a tartaly also es felso reszet olyan csattos zarral lehet kinyitni es van benne egy nagy filter is.


    A harmadik kepen a legujabb hofujo masinam van, meg osszel vettem ezt a kissebbet a fiamnak koszonhetem amikor megvettem azt a nagyot, o mondta, hogy az nagyon jo lesz, az igaz remek marka, de nagyon nehez volt. Ez kis ugyes egy-ketto el lehet takaritani vele a havat. A masik tolem meg most is a garazsba volna, de amikor novemberbe olajcserere mentem na ezt is a fiam mondta, hogy kerdezzem meg hatha tud a "gyerek" valakit aki megveszi, azert irtam, hogy gyerek, mert nekem az a fiam osztalytarsa es baratja volt ismerem gyerekkora ota. O lett a vevo ra, mindjart eljottek velem a fiaval, mert o is ott van a garazsba es minden alku nelkul kifizette amit kertem erte, csak 250 dollart vesztettem rajta, deha nem hallgatok a fiamra meg most is ott lenne­. tehat talalt penz a szamomra.


    Amire felraktam a negyedik kepet, addigra a tobbi eltunt, igy nem csereltem mar meg es az utolsobol lett az elso, csak hogy lasd mennyi ho van a fuvon a bejarattol balra.


    Ma elinteztem a postat es ha mar elmentunk egy uzletbe bementem, brrr de hideg volt 16-nal nem volt melegebb ma de szep napsutes volt, most 18 van igy is marad ejjelre is, holnapra 9-et iger es mivel enyhebb lesz az ido mire is szamithatunk hora.


    Kellemetlen az az ido is ami nalatok van, az idojaras szeszelyessege es az emberek figyelmetlensege sok balesetnek az okozoja.  

    előzmény:
    nidda (52870)
    2015-02-23  18:35
  28. 2015. február 23. 22:4752874.

    Köszönöm, így egy kicsit megnyugodtam, hogy nem egyedül vagyok ezzel a véleménnyel. Jó lenne megnézni filmen is, de nem hiszem, hogy ezt nálunk adják majd.

    előzmény:
    Bagoly (52873)
    2015-02-23  22:09
  29. 2015. február 23. 22:0952873.

     A cimen en is gondolkodom - 14 eves korom ota, akkor olvastam eloszor. Az angol cime, vagyis az eredeti: Mindez es a Mennyorszag is. Mintha igy sem lenne elfogadhato, de mit szamit a cim..? Orulok, hogy tetszett. Legkozelebb - ha lehet - nezd meg a filmet!

    előzmény:
    Kusza (52872)
    2015-02-23  21:31
  30. 2015. február 23. 21:3152872.

    Valika elolvastam az Egy asszony három élete c. könyvet, tetszett, de nem egészen értem, miért volt ennek ez a címe? Ennek a nevelő nőnek miért volt három élete?

    előzmény:
    Bagoly (52861)
    2015-02-21  22:34
  31. 2015. február 23. 18:3852871.

    Így már érthetöbb     

    előzmény:
    WestHill (52866)
    2015-02-23  05:29
  32. 2015. február 23. 18:3552870.

    Érdekes, de nekem is feltünt, hogy a cikkhez csatolt fényképen igen "sportosan" néz ki az a kutyus. Feltételezem, hogy "javítottak" egy kicsit a képen.

    Egyébként Luna is nyolc éves és bolondul a játékért....
    A szendvicsröl készült fotót azert kellett kicsinyítenem, mert a "Kép feltöltése" után ott áll zárójelben, hogy (max. 500kB). Az eredeti kép hétszáz kB.-n felül volt, hát körben "levágtam" belöle,  igy már ötszáz kB-nál kevesebb lett és engedte a feltöltést.
    Avocadot már régebben vettem, de a pénteki bevásárlásnál ott álltam elöttük gondolkodva, hogy vegyem-ne vegyem, mert gránátalmát éppen nem lehetett kapni és valamivel helyettesíteni akartam. Azután magnélküli argentin sötétszölö került a kosárba, de majd kipróbálom, amit leírtál.
    Most mondtál nekem valami újat, mert beépített porszívóról még nem hallottam. El tudom képzelni, hogy milyen, gondolom azon az elven mǘködik, mint a mi üzemi elszívó berendezéseink, hát ahoz valóban erös motor szükséges.
    Még hogy tavasz. Ma egész délelött havazott. Itt a városban úgy, hogy a levegöben még hó, de a talajon már víz. Kint, föleg a magasabban fekvö területeken megmaradt és a reggeli órákban lett is egy csomó baleset. Még egy iskolabusz is az árokba csúszott, pedig a vezetöik gyakorlottabbak, mint a nagy átlag.
    Ma ezért nem is voltam a kertben. Semmi kedvem nem volt az ázott talajon, füvön csúszkálni. Inkább sétáltam egyet, és most megyek a konyhába szendvicset csinálni.

    előzmény:
    WestHill (52865)
    2015-02-23  05:21
  33. 2015. február 23. 18:2352869.

    Ma meg nem mentem, gyenge vagyok. De holnapra mar ossze kell szednem magam, mert eligerkeztem. Igazabol jobban vagyok, de meg nem tokeletesen. Remelem, holnapra abszolut jol leszek. Nem vagyok egy szenvedos tipus. De neha engem is legyur a korsag.

    előzmény:
    WestHill (52868)
    2015-02-23  15:07
  34. 2015. február 23. 15:0752868.

    Nekem sem tegnap sem ma nem volt problema vele.


    Jobban vagy mar? El tudtal menni dolgozni ma?

    előzmény:
    liat (52867)
    2015-02-23  14:57
  35. 2015. február 23. 14:5752867.

    Megint megbolondult az NLC!


    Tegnap ota idorendben adja fel a topikot. azaz az elejetol. Hiaba allitgatom at, akkor is!

  36. 2015. február 23. 05:2952866.

    A kilowattok aranal a cent roviditeset hasznaltam, az jelent meg, amikor irtam, hogy vegul is amikor elkuldtem mi a fene mutatkozik ki tudja. Meg annyit a villanyhasznalathoz, ami hozza van adva a villanyszamlahoz, 20 dollarral tobb, mint a villanyfogyasztas, az a szallitasi dij na meg persze a 13 szazalek ado. 

    előzmény:
    WestHill (52865)
    2015-02-23  05:21
  37. 2015. február 23. 05:2152865.

    Erdekes az ujsagcikk remelhetoleg lesz folytatas es tovabbi cikk a kutatas eredmenyerol. Itt az utcaba van egy 13 eves Labrador, nagyon jo egeszsegnek orvend, Ebony 9 lesz majus 5.-en nem panaszkodok es el sem akarom kiabalni, de o is jol van egeszsegileg, jokedvu, szeret jatszani, kedves aranyos teremtes, igazi hu kis tars, az igaz, hogy jo husban van, de azon kivul amelyik a cikknel van lefenykepezve en meg nem lattam sovany csont es bor labradort.


    Ha ez a regi fenykepezogeped miert kicsinyelted le, nagyon jo a kep amit csinaltal vele.


    Nalunk a mai ebed avocado volt, irtad mar te is szoktal venni, leirom hogy keszitem, hatha kedvet kapsz hozza ez is egyszeru, gyors es nekunk nagyon izlik, piritott kenyerrel ettuk. Egy avocado, egy paradicsom akkora, mint az avocado, citromle izles szerint pici so es torottbors. Az avokadot kette kell vagni es a hejjaba kessel kis kockakra vagni, majd kanallal egy tanyerba kaparni, a paradicsomot is kis kockakra vagni, osszekeverni a citromlevel, soval borssal.


    Ez nem hetvegi aram, a villanyorakat atcsereltek egy "okos" villanyorara, ezt nem olvassak le ez egyenesen kozvetiti a fogyasztast a Hydrohoz es ugyanakkor nyilvan van tartva, hogy a nap melyik szakaszan volt a fogyasztas. Haromfele fogyasztasi ar van, a legmagasabb tarifa 14˘ kilowattja, a kozepes fogyasztoi ar 11.4˘/kilowatt es a legolcsobb hasznalati ar 7.7˘/kilowatt. Este 7 es reggel 7 kozt, szombaton es vasarnap, valamint unnepnapokon a legolcsobb a tarifa, nagyon korlatozott a kozepes arfolyam, akkor a legdragabb, amikor mindenki hasznalja, meg napkozbe is, gondolhatod nyaron a leghutesek eszik a kilowattokat a legmagasabb aron telen meg a gazfuteshez is szukseg van aramra. Mosogepek, szaritok, mosogatogepek, de meg a porszivok is jol meghuzzak az aramot, mivel eros motor van bennuk. Nekem beepitett porszivo van, gondolhatod a garazsba van a motor es a tartaly amibe osszegyulik amit kisziv a porszivo, a motornak nagyon erosnek kell lenni, hogy az emeleten is eredmenyesen tudjam hasznalni.


    Akkor ma is szerencses voltal, hogy volt tarsassagod a kinti munkahoz. Sok munka van meg a kertbe? Ott meg nem kezd tavaszodni? Ahol a fiam van mar vagy ket hete nyilnak a tavaszi viragok, a cseresznyefak viragzanak es a magnolia bokrok is.


    Nem lapatotam a havat a hotakaritot hasznaltam, ma azt a picit toltam le a lapattal, meg este ment a hotolo es nem sok havat, de eleget ahoz, hogy el kellett szorni a drive way elejerol.

    előzmény:
    nidda (52864)
    2015-02-22  19:36
  38. 2015. február 22. 19:3652864.

    "meg ugye egy szendvicset ketten eszunk."

    Itt van egy cikk, ami esetleg érdekelhet:
    http://www.ng.hu/Tudomany/2015/02/19/Angol-lab ik-a-laborban
    Amikor olvastam, mindjárt rátok gondoltam.

    A kép a régi fényképezögépemmel készült. Arra a pár felvételre amire idönként használom megteszi ez is. A mai "kertészkedés" után megint melegszendviccsel "jutalmaztam" meg magam. Azt hiszem ez azon kevés ételek közé tartozik, aminek az elkészítése kevesebb idöt vesz igénybe, mint az elfogyasztása.

    Hétvégi áramról itt nem tudok, csak az éjszakai áram az olcsóbb, de faltól-falig szomszédságnál nem nagyon ajánlatos mondjuk éjszaka mosni...
    Ma megint volt segítségem. Mikor lementem a garázsba a kerékpárért, láttam, hogy az autó nem áll bennt, gondoltam Zsuzsa kinnt van a lovaknál. A kertben meg, ahogy a szerszámosbódéból kivettem a nyesöollót és megfordultam már ott állt kutyástól a bódé elött. Még jó, hogy nem vagyok ijedös...

    Tizenöt centis hó, az már elég szép mennyiség, föleg, ha el is kell lapátolnod. Ide holnapra rossz idöt jósolnak, -széllel, esövel,-de nem baj, idehaza is akad éppen elég tennivaló....
     

    előzmény:
    WestHill (52863)
    2015-02-22  04:44
  39. 2015. február 22. 04:4452863.

    Nagyon jol nez ki a nidda modra keszult sajtos szendvics, orulok, hogy izlett. Az altalam keszitett ket szelet kenyerbol van, azert szoktam ket szelet sajtot ratenni, meg ugye egy szendvicset ketten eszunk.


    Vettel fenykepezogepet, vagy elokerested a regit?


    Meg van ket melegszendvics amit szoktam csinalni, majd azok keszitesi modjat is megosztom veled, ugygondolom azok is fognak izleni majd.


    Ami a parasztokat illeti, hogy mikor dolgoznak en nem itelem el oket akkor dolgoznak amikor jo ido van, itt is ugyanugy van a foldeken, sot engem egyaltalan nem zavar, ha valaki eppen vasarnap latja el a teendoit, amikor dolgoztam en is ugy csinaltam, most meg azert csinalom szombaton es vasarnap a legtobb csinalnivalot, mert akkor a legkedvezobb a villany ara.


    Akkor a munka is jobban haladt, ha volt segitseg es Lunanak is kijutott a jatszasbol, altalaban a kutyusok nem ismerik a hatart, hogy mikor legyen vege a jatszasnak.


    Delutan en is elszorakoztam a hotakaritassal, de meg esett egy kicsit kesobb, olyan 15 cm eshetett, kellemes ido volt  

    előzmény:
    nidda (52858)
    2015-02-21  19:55
  40. 2015. február 22. 04:1952862.

    Szerintem is biztos, hogy a legtobb betegsegnek a rohano eletforma es az ezzeljaro idegesseg tulhajszolsag az oka.


    Persze orokolni is lehet es egyik betegseg vonza a masikat magaval, de akkor is a legelso betegseg okozojara kene rajonni.


    Az a lenyeg, hogy a tesztatol nem ment fel a cukrod a tobbin meg hiaba is torjuk a fejunket, olvashatod, hogy amikor a cholesterol ellen felvettek a harcot, belebeszeltek az emberekbe, hogy nem szabad vajat es tojast enni, most pedzik mar, hogy a cholesterol nem is olyan nagy problema az emberi szervezetre, lehet tojast is, vajat is bacont is enni, sot a cukor eltiltasat adtak fel a leghamarabb es a sora is szuksege van a szervezetnek, lehet az en tanacsomat fogadtak megmert en mindig azt mondtam es mondom, hogy mindent lehet enni csak mertekkel.

    előzmény:
    liat (52859)
    2015-02-21  20:05
  41. 2015. február 21. 22:3452861.

    Elfelejtettem sirankozni, hogy mult szerdan 2 oras adassal befejezodott a Mentalist musor. Ha jol emlekszem 2008-ban kezdodott es egyetlen epizodot nem hagytam ki - sot, mindegyiket tobbszor is lattam, mivel ismetlodesek vannak. Nem akadt olyan szereplo, akit nem kedveltem volna! (nem akarok idetlenkedni azzal, hogy "imadtam
    " oket,de igaz, ami igaz, nagyon "cuki" volt mindenki). Most meg az hianyzik, hogy a NCIS is befejezodjon! Szerencsere Angliabol hoznak nehany nagyszeru tortenetet, mert ha azok sem lennenek, bizony bucsut mondanek az egesz TV musornak!

  42. 2015. február 21. 21:2852860.

    Ez ugyanezt allitom! S a legnagyobb bun az orvosoktol, hogy a betegseget gyogyitjak, nem pedig annak az okat! Persze, igy sokkal tovabb tart, neha az aldozat elete vegeig! 


    Ma delben lunchra en is sajtos kenyeret ettem, de elokelo modon ugy nevezem, hogy "Welsh Rarebit". Figyelem: nem "rabbit", igy az angol elnyomok neveztek - gunybol. Mert amig ok elvadasztak a nyulakat, addig a szegeny welszieknek nem maradt mas, mint szaraz kenyer, amibol aztan ők fejedelmi vacsorat keszitettek  ami utan a legelokelobb angol lord is megnyalogatta volna nagysagos kezet. Tehat itt a hires welszi rarebit, 4 szemelyre: 1/4 pohar vajban elkeversz 1/4 pohar lisztet, 1/2 kkanal sot, 1/2 kkanal mustart es 1/2 kkanal worcesterhire szoszt. Allandoan keverve lassu tuzon addig, amig egyet forr. Ekkor vedd le, tegyel hozza lassan, vigyazva es allando keveressel 3/4 pohar tejet es 3/4 pohar sört. Ha mar csendesen forr, keverj bele 2 pohar reszelt cheddar sajtot. Ha teljesen elolvadt, 8 szelet piritott kenyeret helyezz el sutolapra, oszd el rajtuk a sajtkevereket. Nagyon forro felso langon (550F - 280C) par percig aranybarnara susd, kb. 3 perc.


    Itt meg kell jegyeznem, eppen kifogytam tejbol, tehat helyettesitettem sörrel! Ja, es az adagot felbe vettem, most aztan vacsoraznom sem kell!


     

    előzmény:
    liat (52859)
    2015-02-21  20:05
  43. 2015. február 21. 20:0552859.

    Nem, nem, ok nem csinalnak ilyen meglepeteseket.


    En azt hittem, a krumplistesztat sokaig fogjuk enni. De tevedtem.  A ferjem csak egyszer evett belole...es majd elajultam, maikor rajottem, az egesz, hatalmas labos tesztat szinte egyedul faltam fel.


    Ettol fraszt kaptam cukor ugyben..megmertem..es lass csodat, az utobbi idok egyik legjobb erteket mertem. Lassan 5 eve vagyok cukros es bevallom, meg mindig nem ertem a logikat. Kezdek gyanakodni, hogy a kajanak van a legkevesebb koze a vercukorszinthez. Sokkal tobb az idegeskedesnek, faradtsagnak. Viszonylag keveset bunozom. Nem vagyok szelsosegesen kilengo tipus.


    Remelem, egyszer majd megertem en ezt a dolgot.

    előzmény:
    WestHill (52857)
    2015-02-21  19:48
  44. 2015. február 21. 19:5552858.

    Az, hogy csak a hónap végéig fürészelhet kénye- kedve szerint a "kiskertész" rákényszerít a "szorgosságra". Persze az idöjárás sokat számít. Annak, aki a földdel foglalkozik,-nem magamra értem, mert hol vagyok én attól,- ki kell használni a jó idöt. Úgy tanították az iskolában, István király megbotoztatta azt, akit elkaptak, hogy vasárnap kiment a földekre dolgozni. Ma nem lenne elég deres a büntetéshez, mert itt úgy húz végig  az utcán vasárnap délelött is a paraszt a traktorjával, hogy ihaj.
    A tegnap délutánra ígért esö ma hajnalban jött meg. Délutánra megint jó idö mutatkozott- távolról sem olyan kellemes mint tegnap,-de ismét kikarikáztam a kertbe, mert volt négy kisebb fa, amiket el akartam még vasárnap elött távolítani. Vasárnapra kifejezetten jó idöt ígérnek, ezért megint kimegyek, de csak rendezgetni, mert nem akarom a fürészeléssel borzolni a kedélyeket.

    Elkapott ugyan egy kisebb zápor, de mégis el tudtam intézni amit tervbe vettem, mert egyszercsak megjelent Zsuzsa Lunával és ketten azért már csak könnyebb volt. Még Lunára is maradt idönk kicsit játszani. Gumikarika dobálás, de ez a kutya nem tudja, hogy mi az elég.

    Idehaza megcsináltam gyorsan két szendvicset, úgy mint tegnap, csak a másodikat nem olyan feketére, és most egy darabig elégedett vagyok a világgal...
    A sajt nem ugyanaz, mint a Tied, de hasonlóan könnyen olvadó és, ami a lényeg, hogy nagyon ízlik.

    előzmény:
    WestHill (52852)
    2015-02-21  04:43
  45. 2015. február 21. 19:4852857.

    Jobbulast kivanok, gyogyulj meg minel hamarabb.


    A kicsi lany aranyos, mint mindig, szep kislany. Nalunk aztan elvezhetne a havat nem kellene sietnie, hogy gyorsan jatszon benne, ha ott ma van, holnap nincs.


    Nalunk reggel ota esik, meg nem takaritottam el, majd egyszerre, ha nem ma keso delutan, akkor holnap reggel.


    "konyhatunderkedtem" tegnap vettem husokat, ma szet kellett porciozzam, hogy le tudjam fagyasztani, bananos sutemenyt sutottem es mazsolas kenyer meg sul, az a kenyersuto erdeme, fozes nincs, tegnapi maradek, izlett a krumplis teszta igy nincs ellene kifogasom, hogy ma is azt eszek.


    Emlekeztem ra, hogy a kissebbik fiad baratnoje aki most katona, a pesti latogatas az o reszukrol is meglepetes lesz a nagymamanak? 

    előzmény:
    liat (52856)
    2015-02-21  16:19
  46. 2015. február 21. 16:1952856.

    Ma unokas nap lett volna. De a ho miatt fent maradtak a hegyen a fiam baratnojenel. Igy hat teljesen csendes hetvegem volt. ami ram is fert, mert sikerult elkapnom valami nyavalyat. Mar csutortokon se mentem dolgozni. Azt hittem, kiheverem holnapig. De most meg rosszabb a helyzet. Abszolut kitort rajtam a natha.


    Holnap meg nem megyek, remelem, hetfon mar leszek olyan jol, hogy elmenjek dolgozni.


    De azert foztem ebedet. Nagyon finom husleves volt. Utana meg tepsiben sult kaposzta-krumpli csirke. Jo izu lett nagyon. Csinaltam kaposztasalatat is. Az is nagyon kellemesre sikerult.


    De az ido nagyreszeben pihenek. Itt ulok a gepnel. Beszelgetek, irogatok, filmeket nezek.


     


    Ez a baratno nem a katona. Ez mar felnott es 2 gyerekes anya. 2 kisfia van. De nagyon jo a korkulonbseg a gyerekek kozott. Olyan, mintha testverek volnanak. A nagyfiu 12, a kicsike 8, az unokam 6 eves.


    A katonalany a kicsifiam baratnoje. Meg van neki 1 ev hatra. Ok most marcius vegen utaznak Pestre egy kicsit szabadsagra. Csak 1 hetre. Remelem, jol fogjak magukat erezni.


    Orulok, hogy nem zavart a terkepes beszamolo. En is jobban szeretem, ha ti irtok valamit es nem a net.


    Unokam a hoban. Szerintem holnap elolvad mar a ho. Mar nem esik, sut a nap. Ez mindig csak par nap, de nagy orom a gyerekeknek.

    előzmény:
    WestHill (52854)
    2015-02-21  15:14
  47. 2015. február 21. 15:2252855.

    Sajnos sikertelenseg lett az eredmeny, amire visszamentem ahol olvastam, hogy feltegyem a megszokott modon, vagyis a Firefox segitsegevel, mar eltunk a cikk, mivel majd percenkent valtoznak a hirek.

    előzmény:
    WestHill (52854)
    2015-02-21  15:14
  48. 2015. február 21. 15:1452854.

    Most olvastam itt ezt a cikket a varhato idojarasrol ami az Egyesult Allamokra van megjosolva. (Elnezest, ha a link beillesztese nem sikerult, meg sosem probaltam)


    Koszonom a terkepes beszamolot az izraeli idojarasrol, tudom, hogy a Goggle-on konnyen hozzajutnek, de mindig hubb a beszamolo, ha az mondja aki ott el.


    Ma csak szuk csaladi korben voltatok, vagy az egesz csalad osszegyult. A fiad baratnoje mar nem katonaskodik?

    előzmény:
    liat (52853)
    2015-02-21  07:38
  49. 2015. február 21. 07:3852853.

    Ezelott 5 perccel hatalmas jegeso esett itt nalunk. Itt sosem havazik. De ami erdekes, hogy tegnap Beer Shevan, ami a Negev sivatag kapuja, elso varosa, ott havazott! En kozel lakom a tengerparthoz. Ok  az orszag fele iranyaba.


    Az idojaras olyan, amit mindig is szeretnenk telen. Nagyon kell az eso es a magasabb helyeken a ho, ami majd kesobb elolvad. Nalunk mindjart vegeter a tel. Aztan november-decemberig mar egy csepp eso se fog esni.


    Nagy nehezen talaltam egy terkepet.


    A tengerparton van Ashdod. Tel Aviv alatt. Ashdod mellett van egy kozseg, rogton mellette, ami nincs kiirva. Ott lakom en.


    Jerusalem a kep kozepen talalhato. BeerSheba meg lent, kozepen. Fent eszakon a Golan fensikon es folotte is havazik.


    De par nap meg es az egesz vegeter. El fog olvadni. Aztan johet a tavasz, az orokke kek eg.

    előzmény:
    WestHill (52851)
    2015-02-21  04:17
  50. 2015. február 21. 04:4352852.

    Igazan szorgalmas vagy, rogton kihasznaltad, hogy napsuteses ido volt es bevetetted magad a gallyazasba, favagasba.


    A keppel csak probalkozz,  liatnak es nekem is problema volt, de vegul is mindketten nyerok voltunk.


    Mit akartal feltenni csak nem a szendvicset? Te mar alaposan beujjitottal a szalamival a sajtos szendvicsen. Vegul is kaptal hasonlo  sajtot? Nem kerdezem meg, hogy hogy izlett, mert ez teljesen nidda modra keszult grill cheese volt.


    A kis madarka nem fagyott eddig még meg, még ma is volt kedve trillazni, de ma tavolabbrol hallottam.


    Ma en is elinteztem az alairatni valot, hetfon meg majd feladom a postan­.


    Voltam vasarolni, tobbek kozt vettem zucchinit is, jo lesz majd jovo heten egyik nap "tök" fozeleknek, fasirttal.


     

    előzmény:
    nidda (52848)
    2015-02-20  20:32

Címlap

top