Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegedi Kaáliba járunk!

picur555
Létrehozva: 2005. november 9. 10:53
Katuss javaslatára (akivel egy másik Kaális társasághoz írogattunk) létrejön most a Szegedi Kaális topic. Remélem itt is hasonló jó hangulatú társaság alakul ki és tudunk egymásnak hasznos tanácsokat és a kitartáshoz támaszt adni. Jó lenne ha nem csak a váróban köttetnének esetleg barátságok!
  1. 2010. március 12. 15:293376.
    Hű, de ügyi vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. március 12. 15:223375.
    Na, megpróbálok valamit a paint-tel. Hátha így sikerül.
    előzmény:
    Katuss (3371)
    2010-03-11  09:22
  3. 2010. március 11. 15:033374.
    editv77- a lényeg, hogy altatható vagy... ezt írja majd rá a belgyógyász. de az orvos fogja tudni, hiszen rá lesz írva a beutalóra amit a Kaáli ad.
    előzmény:
    editv77 (3372)
    2010-03-11  14:18
  4. 2010. március 11. 15:013373.

    Sziasztok Kedves Lányok!

     

    Táppénzen vagyok, nem vagyok netközelbe, illetve lassan lesz itthon is... szóval jól vagyunk, holnap megyünk terhes UH-ra, de a barnázás picit maradt, de nem idegesítem magam, amúgy semmi gáz.

    Remélem mindenki jól van, és mindenkinek kellően csintalan a gyermeke :-).

    editv77 - 1 évig érvényesek a beleredmények, de elmondják a Kaáliba, hogy hová menjél, nekem az SZTK-ba kellett menni a belre, ott egy füst alatt megcsináltak mindent, a vért meg egy másik reggel vették le, szintén ott.  EÜ pénztárral kapcs. nem tudok semmit mondani, mert ezért nem akartam nyitni, aztán meg majd azt is leépítik, mint ahogy szinte minden más szociális kedvezményt is. Kérdezz meg néhányat (szerintem az MKB a legjobb, egyszer kerestem régebben..., de azért nézz utána.)

    előzmény:
    biga29 (3368)
    2010-03-10  15:16
  5. 2010. március 11. 14:183372.

    Sziasztok !

     

    Újként szeretnék csatlakozni hozzátok. Visszaolvasgattam a hozzászólásokban, de pár dologra nem találtam választ.

    Az előzetes vizsgálatoknál, amit a Belgyógyász ad ki, pontosan mit kell vizsgáltatni, ill. mit kell vele beleíratni ? Az EKG-t kivel kell csináltatni, ill. ezek a papírok meddig érvényesek ?

    Nem tudom, valaki próbálta-e egészségpénztárral elszámoltatni ezeket a kezeléseket, melyik fogadja el, melyik az, amelyik a legkevésbé "kötözködik"? Most a munkahelyemen be kell valahová lépni és én persze ez alapján választanék.

    Magamról annyit, hogy májusra kaptam időpontot, dr. Zádori Jánoshoz. Főleg nálam vannak hormonális problémák, a páromnak elég jók az eredményei. Eddig 3 sikertelen inszemen vagyunk túl, reménykedem, hogy talán ez majd sikerül.

    Ha tudtok légyszi válaszoljatok, mert még nem nagyon "vagyok képben" !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. március 11. 09:223371.
    Biga kép sehol!!!! Fifi? Ti még nem néztek minimaxot? a Fifi egy aranyos mese, egyik kedvenc, a másik eperke és persze a Yakkari, meg reggel a Mú mama, és Roary. Ábel reggel míg mi öltözünk mesét néz, így legalább haladunk, délután fél-1 órát nézheti, akkor van az Eperke. ezek a normális mesék, mert vannak nagyon elvetemültek is....
    előzmény:
    biga29 (3369)
    2010-03-10  15:17
  7. 2010. március 10. 15:183370.
    Na jó, kétszer is beleírtam a hsz-be, de semmi. Adjatok inkább priviben email címet, és küldöm a linket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. március 10. 15:173369.

    És a linket miért nem rakta be a hsz?!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. március 10. 15:163368.

    Lányok! Elvileg itt vannak képek Alexandráról, remélem, sikerül is megnéznetek. Jelezzen valaki vissza, hogy meg tudtátok-e nézni! Plíz!

     

     

    Apa 45-ös sportcipőjétől tuti eljutunk anya tűsarkújáig is! Én annak idején mindig az anyukám magas sarkú cipőiben glasszáltam otthon.

     

    Edó! Mi van veled? Remélem, semmi gáz! Majd folyamatosan kérjük a helyzetjelentést, oxi?

     

    Igen, Vanessza igazi kis szépség! De ki az a Fifi?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 8. 11:133367.

    sziasztok!

     

     

    de jó, hogy beindult egy kicsit a topik. 

     

    gratulálok a babához Edo. Fagyasztás: nekem 5 napos (nagyon sok sejtes) blasztókat fagyasztottak 5 db-ot a 2. lombik alkalmával, de egy sem ébredt fel :-(

     

    Nesszi! a csajod nagyon édes, a tortától meg éhes lettem. Fifi nálunk is nagy kedvenc.

     

    Biga! csinálj valamit a gépetekkel, kíváncsi vagyok a lánykádra :-)

     

    mi jól vagyunk, nem mentem végül el a másik melóhelyre, mert nagyon strapás lett volna. sok-sok meló (baromi sok pénzért..)  de a család mégis csak fontosabb, nem?

     

    Ábel olyan eleven, hogy az már néha fáj :-) 2,5 éves, a szája be nem áll. oviba beíratva, ősszel kezd a (német ovi, igaz egyikünk se beszél németül, de remélem azért jó lesz), amit ő már nagyon-nagyon vár.kistesót is sűrűn emlegeti, még a végén kénytelenek leszünk belemenni :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 5. 11:003366.

    Edó! Én nem kíméllek, de halvány gőzöm sincs a fagyasztásról. Nekem soha nem maradt még arra. De ne ezen agyalj, kit érdekel most! Az orvos biztos jobban tudja, mint mi itt.

     

    Nesszi! Nekem valahogy úgy jött le, hogy te Szegeden laksz. Akkor legközelebb jobban figyelek.

    előzmény:
    Edó* (3363)
    2010-03-04  14:58
  12. 2010. március 4. 20:063365.

    Sziasztok!

     

    Edó!.

    Köszi, tudja Ő is. Iszonyat el van szállva magától. Az oviba csak hercegnős ruhába megy (Ő eenek hívja) amihez csak olyan cipőt vesz ami illik. Viszi magával reggel, mert a sportcipő nem mindenhez jó, így több váltócipője is van. A Dadushoz a múltkor odament és közölte: Nézd milyen dögös ruhám van, Én vagyok a legszebb. Karkötőm, nyakláncom és egyéb apróságaim már ninvcsenek ezek az Ő szobájában vannak a körömlakkal együtt. Ha pedig megyünk valahová szól, hogy kell parfüm. A párom imádja ezért, csajszi nagyon.

     

     

     

    Ezt mástól is hallottam, hogy az ultrogestantól volt és szájon át kellett okrnie. Fagyasztással kapcsolatban nem tudok semmit nekünk "csak" kettő termékenyült meg és az egyikük a Vanessza.

    Pihenjél és ne idegeskedj mostmár semmin, vigyázz Magatokra, most ez a fontos.

     

    biga!

     

    Én vidéki vagyok nem a városban lakom ezt sok munkahelyen kikötik, hogy vidéki nem kell. Részmunkaidős állast pedig én nem vállalok, mert nem éri meg bejárni. Nehéz, hogy az egész családnak jó legyen.

     

     

    előzmény:
    Edó* (3364)
    2010-03-04  14:59
  13. 2010. március 4. 14:593364.

    Neszicica, nagyon szép a kislányod, gratulálok!!!!

    előzmény:
    nesszicica (3358)
    2010-02-17  19:33
  14. 2010. március 4. 14:583363.

    A doktornővel sikerült beszélnwk hál Istennnek, és azt mondta, hogy szájon át szedjem az utrogestant, hogy ne iritáljam tovább a méhszájat. Erre mintha csökkent volna a barnázás, de nem szünt még meg, igaz, hogfy csak tegnap beszéltem vele. Egyébként terhes vagyok, tegnap tesztet csináltam megint. Amúgy jól vagyok tisztára, de gyakorlatilag egész nap fekszem, a derekam beállt :-).

    Lányok, szerintetek hány sejtes állaotban fagyasztják le a pre-embriót? Nekem a doki a 3. -at azt mondta, hogy nem lehet még lefagyasztani, mert még nem akkora (9 sejtes volt) ettől kiborultam a transzfer napján, ugyanis transzfer előtt fél órával közölte. A nrten meg azt olvasom, hogy 6-8 sejtes állapotban fagyasztják őket. Nem értm, és nem nyugszom, mert a transzfer utáni 3 napom úgy telt, hogy bőgtem, meg bőgtem, és szidtam magam, hogy miért nem erőszakoskodtam jobban. Pedig mondtam, hogy ennek függvényében kérem mindet viszza, de nem volt hajlandó csak 2 embriót beültetni, nagyon mérges voltam. Ne kíméljetek, mert az igazságot szeretném tudni.

    Köszönöm, az eddigi hozzászólásaitokat! Jó fejek vagytok :-)!!!

    előzmény:
    biga29 (3362)
    2010-03-02  15:48
  15. 2010. március 2. 15:483362.

    Edó! Akkor én halkan gratulálok neked! A barnázáshoz nem tudok hozzászólni, én soha nem hánytam, nem szédültem, tkp. csak a hasam kezdett nőni. Akkor te a doktor úr páciense vagy? Ettől függetlenül nyugodtan telefonálj a Kaáliba, a doktornő is tuti segít. Gondolom, sárgatest hormont szedsz, lehet, hogy az adagot megemeltetik veled. Egyébként a barnázás nem jelent feltétlen rosszat (a vér, na az azért gázosabb lenne), de azért semmi fickándozás. Csak feküdj szépen otthon. Egy vagy két bébi van? Jó lenne egy topik baba! Vagy kettő!

     

    Nesszi! Pedig te szegedi vagy, nem? Ezek szerint Szeged sem elég nagy város ahhoz, hogy könnyebb legyen elhelyezkedni?!

     

    Katuss! Új mhely? 

     

    Dorkusz! Ha olvasol bennünket, küldj priviben egy email címet, ha lehet. Félegyházán indul ingyenes német tanfolyam tgyás, gyed, gyeden lévőknek, és nincs elég jelentkező. Továbbítanám neked a mailt, hátha te ismersz másokat, akiket érdekel. Tudod, mi találkoztunk a Malomban valamikor karácsony előtt.

    előzmény:
    Edó* (3360)
    2010-03-01  16:01
  16. 2010. március 1. 18:143361.

    Szia!

     

    Szorítok, hogy minden okés legyen, a barnázás miatt ne aggódj. Én  vérezgettem amikor 6 hetes voltam, de volt szívhang és minden okés vot. Nekem plussz még görcsölt is picit a hasam.

     

    Vigyázz Magadra és a pocaklakókra!

    előzmény:
    Edó* (3360)
    2010-03-01  16:01
  17. 2010. március 1. 16:013360.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a jókívánságot :-)! Hát 2-en vannak, remélem mindketten becsatolták a biztonsági öveket.

    Ma vagyunk 2 hetesek, és a doki szerint a vér eredmény szerint terhes vagyok. Az aggaszt, hogy ma reggel minimálisan, de barnáztam, de azóta semmi...

    Valakivel volt ilyen? Igaz, a 7. napon is barnáztam, az a 8. nap délutánig tartott.

    Amúgy semmi panaszom, nem görcsölök stb.

    Mi lehet ez? dokit nem tudom kérdezni, szabin van.

     

    előzmény:
    biga29 (3359)
    2010-02-21  19:13
  18. 2010. február 21. 19:133359.

    Nesszi! Jók a képek! Én viszont még mindig nem tudok fényképet felrakni... Pedig semmit nem állítottunk át a fényképezőgépen, és régebben lehetett.

     

    Edó! Hogy vagy? Hány embriót kaptál? Én drukkolok neked!!! Meg szerintem a többiek is (ez kb. 3 embert jelent). 

     

    Alexandra újabb kunsztot tanult meg ma, illetve jött rá magától. Már ki tudja kapcsolni a szandálját, és fél óránként leveszi. Nem tudjátok, gyerekzár létezik cipőre is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. február 17. 19:333358.

    És itt a szülinapi torta. Szombat, vasárnap ünnepeltünk így 2 kellett, de megérte, mindenkinek tetszett.

     

    előzmény:
    nesszicica (3357)
    2010-02-17  19:26
  20. 2010. február 17. 19:263357.

    Íme a farsang. Ő volt Fifi.

    előzmény:
    nesszicica (3356)
    2010-02-15  19:31
  21. 2010. február 15. 19:313356.

    Sziasztok!

     

    Öülök, hogy Mindenki jól van! Nesszimnek a múlt héten ment rá a fülére valami nyavaja amiből hetek óta nem tudott kigyógyulni. Sajna kellett antibigyó, de az helyretette 2 nap alatt. Szegénykém csak sírt és vonyított éjjel-nappal.Borzalmas volt.

    Hétvégére meggyógyult és megünnepeltük 4. szülinapját. 2 napig tortát gyártottam, de megérte nagyon csúcs lett. Majd teszek fel képet, ha időm engedi.

     

    Torkom azóta sem jó. Rekkedt vagyok és kapar a torkom, bevan gyulladva a nyelőcsövem.  + vizeletem továbbra is véres, amit tülkröztek 2x, többet nem hagyom az biztos. most gyomorrröntgenre megyek, mert a doki szerint nincs köze a műtéthez a rekkedtségnek, biztosan refluxos vagyok és felmarja a sav. egyenlőre azt már nem engedem tükrözni bevagyok rezelve tőle. Szóval tömören tele a micsodám. Pedig sok idő után beadtam a derekam és azt mondtam jöhet a köv. baby.

     

    Munka nincs, munkanélküliként most 2 tanfolyamot csinálok, mert kezdek begolyózni itthon.

     

    Lánykám nagyon ügyes, mostanság engem rajzol mindig olyan részletesen, hogy még a kisbabát is odarajzolja a pocakomba. Imádja a gyerekeket, és amikor emiatt képes sírni, megszakad a szívem.

     

    Majd jövök a képekkel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. február 14. 13:563355.
    Lányok nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek! Fogalmam nem volt, nagyobbat akartam, mert azt hittem azt kell, de akkor nem fogok túlzásba esni. Nagyon hálásan köszönöm, és midenkinek minden jót kívánok :-)!
    előzmény:
    biga29 (3352)
    2010-02-13  18:06
  23. 2010. február 13. 19:113354.
    A képfeltöltésre azt írja, hogy java script hiba. Ammeg mit jelent?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. február 13. 18:583353.
    Na, képet nem lehet felrakni. Kösz, nlc!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. február 13. 18:063352.

    Sziasztok!

     

    Gyorsan lekopogom, hogy Alexandra december vége óta nem beteg. Bezzeg előtte, 3x volt náthás, egyszer pedig torokgyulladása volt. Közben a férjem elkapta az újinfluenzát, mi nem, szerencsére, de neki 5 napig volt 39 fokos láza. Aztán nagy nehezen kikecmergett belőle. Alexandra imádnivaló, pakol ezerrel. Ha úgy tartja kedve, mond bizonyos szavakat, szavak első szótagjait, stb. Ha valami rosszat csinál, és rászólok, inkább jön, és ad egy puszit, de nem hagyja abba. Kóstolgat a drága.

     

    Katuss! Új mhely? 

     

    Nesszi! Mandulaműtét már el is felejtve, remélem!

     

    Szamócalány! Ugyan a modik még karácsonykor is serénykedtek, és jól kitöröltek, de ha tudsz, gyere vissza valahogy! Remélem, engem nem törölnek ki ezért...

     

    Nem tudom, a képek látszódnak-e, de a most nekem csak a négyzet látszik üresen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top