Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együtt szültünk

RBogi1
Létrehozva: 2006. január 9. 17:38
Na lányok, ahogy megbeszéltük itt tudunk dumálni a babócáinkról.... 
  1. 2008. november 3. 18:283601.

    jajj Fic, olyan édesek

     

    ovi után voltunk dokinál, továbbra is szedjük a zyrtecet, mucoprontot meg felírt még valami spy....akármit...+elküldött minket fül-orr gégészetre, de ott sem találtak semmit, szóval nem a füléről van ...holnap lesz még egy röntgen..meg egy vizelet a homokköve miatt...és ha még mindig van neki akkor kapunk egy nefrológiai beutalót is..

    + én még szeretnék egy urológiai vizsgálatot is, nem tudtok egy urológus magánrendelést gyerekeknek?

     

     

    előzmény:
    ficánka25 (3600)
    2008-11-02  08:29
  2. 2008. november 2. 08:293600.

    :-))))))

    hát Sári szinte mindent a hányszor mondjam el, a m,egértetted?, a kinek beszélek? a füleden ülsz? vagy a fejezd be azt a fránya telefonálást!!! (sajnos a fránya szó helyét néha rohadt-at mond) simán bejátszanak, de persze a pozittív dolgoakt is mondja, nekem a tuti amikor Vincét okítja ahogy énszoktam őt. A múltkor mndta VIncénak, h ha jön a kaik vagy pisi akkor neki szóljon és akkor szaladnak a bilibe:_))

    nem nagyon tudom, h milyen üzeletek fognak nyílni csak azt tudom, h a plazaba minden második boltra ki van írva, h a fórumban nyíló üzletbe keresnek eladókat, sztem játszóház nem lesz, de nem tudom pontosan

    én is alig tudtam valamit főzni, mert én boltra számítottam, sikerült egy kis borsót a fagyóból kihalászni azt csináltam meg

    előzmény:
    RBogi1 (3599)
    2008-11-01  16:50
  3. 2008. november 1. 16:503599.

    Fic, szegény Vincus jól megszenvedte ezt a fogat (meg te is), hátha mostmár jobban lesz... 

    látom még mindig pörgés az élet :-)) sulihoz sok szerencsét, nagyon ügyes vagy hogy így bírod:-)

     

    Niki még mindig sokat köhög és szakadozottan , nem akar javulni:-((, egyébként semmi baja...hétfőn viszem vissza...

    fórum: majd szóljatok ha tuti nyit és jönnek a nagy nyitási akciók, bemennék körülnézni...játszóház nem lesz ?

    telefonálás: Niki is ráérzett az ízére, de szerencsére ő nem nyúlja le a telefont, hanem szól előtte...így nem lesz egetverő számlánk:-))

     

    temető: én ilyenkor általában kihagyom mert rengetegen vannak , mi másnap szoktunk menni...amúgy el is felejtettem hogy halottak napja van, nagy naívan elindultam reggel vásárolni, amikor a 3. boltot is zárva találtam kezdett leesni hogy ma valami különleges nap lehet

     

    nálatok mit mondanak vissza a gyerkőcök? mármint onnan tudom hogy mi az amit sokat mondok a gyereknek hogy azt Niki is vissza szokta mondani nekem...pl. anya ne aggódjál....és nagyon megy az "anya hányszor mondjam el hogy..."  és mostmár naponta többször is mondja hogy nagyon szeretlek:-))

     

    előzmény:
    ficánka25 (3598)
    2008-11-01  10:48
  4. 2008. november 1. 10:483598.

    na mire eljutok odáig, hogy jobbulást kívánjak már rendbe is jöttetek, örülök neki

    a fórumról annyit tudok, h lesz üzlet amelyik hírdeti magát, h nov 13án nyit, de a külseje alapján én nem gondolom, bár még belehúzhatnak

    mi jól vagyunk Vincének megjelent az ínye fölött egy egész negyedfogcsücsök, persze egy átordított éjszaka után. így lassan 10 hósan igazán nagy teljesítmény Sárinak ilyenkor már 4 foga volt. Amúgy iszonyat jófej srác:-))) kapaszkodás nélkül áll, és közben tapsol, járunk megint zenebölcsibe, azt is nagyon élvezi, csak én szakadok szét 2 gyerekkel, és ráadásul egyik sem az a hamvába hullt leteszem ott marad típus, szóval az egész abból áll, h próbálom menteni a többi gyereket az enyéimtől, de szerencsére ddig még nem kaptam negítvumot ezügyben

    Sári meg:-))) hát olyan okos h csak ámulok, bekeményítettem pelus fronton és levettem róla délben  és egyetlen baleset sem volt kb. 2 hete. megbeszéltük, h már csak 1x kaphat pelust és csak este kap.

    ja és megtanultam, h a mobilomon melyik számot kell nyomni h mamával, NIkivel vagy apával beszélhessen. kint voltunk a temetőben csütörtökön és amíg hazaérünk körbehívta az egész családot, már várom a számlát

    na lépek, fő a kaja és ma temetőzés is lesz

    ja a suli, 2 vizsgán túl vagyok, de később lesz eredmény, írásban volt, most szerdáig szünet van majd akkor kezdem a jogi alaptnat

    na puszi

    előzmény:
    RBogi1 (3597)
    2008-10-31  17:34
  5. 2008. október 31. 17:343597.

    már rég :-) azóta már Niki is túlvan egy betegségen...most szedi a klacid utolsó adagját, ma voltunk kontrollon, de még mindig csúnyán köhög:-(

     

    játékok: úgy látom már nagyon készülnek a mikulásra/karácsonyra a boltok...

     

    a debreceni fórum mikor nyit meg, jártatok arra mostanában? hogy áll?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920082 (3596)
    2008-10-30  21:27
  6. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. október 30. 21:273596.

    Bogi, hogy vagytok? Gondolom már meggyógyultál...:)

     

    A Tesco újságban (amiben csak játékok vannak) láttam ilyesmi babakocsit ami Sárinak van, azt hiszem 5 ezerért.

     

    Kati, ment a telefonszám priviben!

    előzmény:
    RBogi1 (3595)
    2008-10-26  08:27
  7. 2008. október 26. 08:273595.

    na..én már megint benyeltem a hányós vírust...unokatesóknál voltunk, pénteken jöttünk, szombaton egész nap szarul voltam, hánytam többször is, fejfájás, estére láz...ma már egész jól vagyok, csak hőem van meg fáj a fejem....

    remélem Niki + férjem nem kapja el...

     

    egyébként voltunk a pesti állatkertben meg a állatkerti játszóházban....hát az mekkoranagyon király volt! ha arra jártok mindenképp menjetek el!

    előzmény:
    ficánka25 (3594)
    2008-10-22  15:22
  8. 2008. október 22. 15:223594.
    aha:-))))) van olyan kép is csak az telefonon
    előzmény:
    RBogi1 (3593)
    2008-10-22  11:54
  9. 2008. október 22. 11:543593.

    ebbe szokta tologatni Vincét?

    tényleg jó nagy...

    előzmény:
    ficánka25 (3592)
    2008-10-22  11:29
  10. 2008. október 22. 11:293592.

    akkor

    igen van Sárinak tavaly kapta Dédikétől, de sajna nem emlékszem az árára, olyan 6 körül lehetett, de nem akarok hazudni, viszont nagyon profi, van hozzá mózeskosár és pelenkázó táska is, ja és a metroban vettük

    előzmény:
    ficánka25 (3591)
    2008-10-22  11:28
  11. 2008. október 22. 11:283591.
    próba
    előzmény:
    RBogi1 (3590)
    2008-10-21  19:21
  12. 2008. október 21. 19:213590.

    hiába rakok a wc-hez fellépőt, Niki olyan pindurka hogy beleesne a wc-be 

    Niki is kitörli már egyedül, ez is ovis hozomány (el is felejtettem írni), igen meglepődtem amikor először csinálta, de azért én még egy utótörlést szoktam csinálni..

     

    kékszem: akkor gondolom meglepődtetek tök jó

     

    társas: ez a slammers jól hangzik, a te társasaid is nagyon 5letesek, milyen kis kreatív vagy:-)

     

    bicikli: megvan a testmozgás Neked is

    előzmény:
    Dodoma (3589)
    2008-10-21  18:44
  13. 2008. október 21. 18:443589.

    Bogi, nálunk egyik gyerek sem használt-használ wc szűkítőt. Van egy kis fellépőjük, az kell Zininek ,de ráülnek rendesen a wc-re. Zini egyedül intézi a dolgát, volt, hogy már kakilás után a popsiját is megtörölte, és nem szólt...

     

    Apa egyébként barna szemű, mint én, és a nagyszülők is... talán valahol volt egy-egy kék szemű ős, és most Ziniben jöttek össze a gének.

     

    Kati, a Slammersnek annyi a lényege, hogy vannak különböző tárgyakat, állatokat ábrázoló kártyák, vannak kis öntapadós koronggal ellátott kalapács-féle pálcák és egy küty, ami hangot ad. Amilyen hangot hall a gyerek, arra a kártyára kell ráütni a kalapáccsal, s a kártya így rátapad a kalapácsra. Ami nálunk nagyon megy, az egy Micimackós társasjáték, Mézes futam a neve. De van olyan tesco-s is, ami egy fa, az ágait ki lehet húzni, s ha olyat húzol, ami belül rögzítve van a fához, kinyílik a teteje és kiugranak belőle kis műanyag bogarak. Azt is élvezik. De csináltam nekik olyan társast, aminek a lényege annyi, hogy van egy pálya, cél-start résszel, s ha bizonyos mezőrke lép, akkor előre mehet párat vagy visszacsúszik (ezeket nyíllal jelölem, hogy melyik mezőre mehet előre vagy vissza). A kinderes játékfigurák pedig totál jók hozzá, minden játékhoz más figurákat választanak. Dodó szülinapjára pedig olyat csináltam, hogy ha megadott mezőre lép, mondania kell pl. 5 vadállatot, 5 háziállatot, 5tengeri állatot, 5 gyümölcsöt, stb. Azt is szereti.

     

    A Metroban egyébként nagy játékkipakolás van, gondolom már a karácsonyi, csak még katalógusban nem láttam, de szombaton voltunk és több polcnyi játék volt. 

     

    Fic, Ti vettetek tavaly Sárinak valami nagyobb játék babakocsit, nem? Hol és mennyiért? Én néztem, de azért röhej, hogy 7-10 e Ft egy játék babakocsi.... A babát meglátjuk, szerintem megmutatom neki, amiket kinéztem és majd ő választ...

     

    Kati, akkor jó helyre kerül Dani. Szerencsére nálunk nagyon barátságosak az óvónénik, csak Zini kis mufurc... de bízom benne, hogy változik. 

     

    Andi, nem semmi Niki! Mehettek majd balettra....

     

    Képzeljétek, vettünk magunknak 1-1 bicajt! Dodó olyan gyorsan teker, hogy futnom kellene mellette, és így legalább tudunk menni együtt. Majd Zininek kell egy gyerekülés, és hajrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. október 20. 18:253588.
  15. 2008. október 20. 18:033587.
    fic, nem gyenge áruk van ezeknek a társasoknak
    előzmény:
    ficánka25 (3584)
    2008-10-20  13:34
  16. 2008. október 20. 18:013586.

    Andi,na látszik hogy nem értek hozzá:-( akkor már megvan hogy sógornőmék szilikonozott csempéje miért penészedik, a miénk nem tudom mivel van csinálva de nem szilikonnal...

     

    kis balerina: én már láttam a képet, egy kis angyal:-)))

     

    weblap: köszi Andi, te is egy angyal vagy:-) erre gondoltam!

     

    oltás: gondolkodom rajta, de nem hiszem hogy beadatom...azt

    olvastátok hogy a 2 éva alattiaknak ingyenes lett a pneumo elleni oltás? Fic, Macika beadatjátok?

     

    Kati, mi is használtunk immunerősítőt de annak a neve bronchovaxom vagy valami ilyesmi...ovi előtt érdemes feltankolni a gyereket:-)

     

    Fic, na azért ezt így nem mondtam:-DD tali nekünk is jó délután..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920082 (3577)
    2008-10-20  12:06
  17. 2008. október 20. 13:353585.

    ja nagyon édes:-))))) és nagyon művészi a mozgás kidolgozottsága:_)))

     

    ja és Bogi! hajrá-hajrá kistesóra fel!!!!!:_)))))))

     

    tali: nekünk a hétfő-szerda kivételével a délutánok jók, gondolom a dolgozók miatt inkább olyankorra kellene tenni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920082 (3583)
    2008-10-20  12:53
  18. 2008. október 20. 13:343584.

    micsoda termés:_)))

    szóval nehéz a sulit megoldanpm és nem is biztos hogy menni fog, de nagyon kelett tanulnom valamit, majd elmesélm, h miért

    társasjátékokat én is nézegetek és a lego is nagyon megy én ezeket a játékokat néztem, van 1-2 ami húzósabb árban, de nem lehetnek rosszak

    Ajni! Sári kapott névadóra olyan beszélős babát , de ra sem nézz, van az első ahhoz kötődik és nem nagyon érdekli, + elég furcsa formája van

    szóval a linkek:

    http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&cPath=65&products_id=716

     

    http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&cPath=65&products_id=1848

     

    http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&cPath=65&products_id=1403

     

    http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&cPath=65&products_id=209

     

    ja és a baba, sztem ilyet ne vegyetek

    na azt nem találom sehol,de keresem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. október 20. 12:533583.
    képek--------->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920082 (3582)
    2008-10-20  12:31
  20. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. október 20. 12:313582.

    Bogi, nem erre az oldalra gondoltál? ( a dec fórumba egyszer ezt ajánlotta valaki):

     

    http://www.arzuhanas.com/J%E1t%E9kok-Kat819.h tml

     

     

    Kati, küldöm majd priviben az elérhetőséget! Képet is keresek.:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 20. 12:173581.
    andi, lefenykepezned majd Nikit a balerina ruhaban? Ugy megneznem! Edes lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. október 20. 12:163580.

    Andi, csak most latom, amit irtal. Megadnad ennek a faszinak az elerhetoseget? Igaz, most meg nem tervezzuk, pont a nagy rumli es kosz miatt, de elobb-utobb kenytelenek leszunk belevagni.

    Influenza: En nem tervezem. Nem tudom miert, valahogy sose jutott meg eszembe.

    Csajok, Ti adtatok mar a gyereknek Ribonumyl nevu immunerositot? Mert en most azt tervezem, de csak annyit tudok rola, amit itt az nlc-n olvastam + amit sogornom mondott. Van valami infotok rola? Hasznalta mar valaki? Mert a dokinak is en mondtam, O felirta es ennyi. (Ilyne szuper dokink van)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 20. 12:113579.

    Szerintem is szilikonozni kellett volna, szerintem nekunk azt nem csinaltak meg.

    Egyik nap, mikor mentem Daniert, belestem az ablakon, es latom,a mint az en draga fiacskam utogeti az egyik kislany fejet. Nem izombol, csak ugy finoman paskolta, de hat akkor is! Elmagyaraztam neki, hogy nem szabad stb. Masnap reggel viszem, es mondom neki, hogy ne utogessen senkit. A gondozononek elmondtam, hogy mit lattam (elozo delutan nem O volt) erre mosolyogva mondja a gondozono, hogy ugy latszik, akkor mar minden szempontbol ovodaerett. Szoval ovodaerett lett a fiam!

    Tok jo, szabin vagyok a heten!!! (Igaz egy csomo dolgom van, de legalabb ebed kozben van erre is idom)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. október 20. 12:103578.
    Tényleg, ti beadatjátok az influenza elleni oltást a gyerkőcöknek vagy magatoknak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. október 20. 12:063577.

    Sziasztok!

     

    Fic, nagyon szépek a gyerkőcök! Látszik a képeken, hogy milyen jól elvannak!:) Tanulási tippem nincs, nehéz így mert csak este lehet tanulni. Bár néha nappal is tudok, ha Niki lefoglalja kicsit magát a szobájában akkor gyorsan előkapom a könyvet..

     

    Ajándék: nálunk is lehet, hogy kiskonyha lesz mert mostanában elkezdte érdekelni. Ő is szeret kirakózni, fűzni, társasozást még nem próbáltuk. A kisautózás is nagy kedvenc, van egy csomó autója és kockákból épít nekik parkolót. Meg balettozik.:)) Ezt lehet írtam már. Van kis balerina ruhája, bekapcsolja a játék szintetizátoron a demo számokat és arra balettozik.:)

     

    Kati, úgy vettük észre, hogy elkezdett mozogni egy csempe. Ahogy ráálltunk, szörcsögött mellette a víz. Ez már a második felszedés volt.:( Először azt hívtuk vissza, aki csinálta de megint elrontotta mert szilikonnal fugázta ki és az nem jó oda mert elválik és penészedhet is. Szóval hívtunk egy másik embert, aki csinált már több ilyet és ő felszedte a padlóról és a falról is egy sor magasan a csempét. (onnan csak flexelni tudta, képzelheted minden hogy nézett ki..) 2 rétegben tett speciális szigetelést, a padló és a fal találkozásához meg egy L alakú idomot, ami plusz védi a falat a felázástól. Remélem, mostmár jó lesz.

    előzmény:
    kati77 (3575)
    2008-10-19  21:48

Címlap

top