Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együtt szültünk

RBogi1
Létrehozva: 2006. január 9. 17:38
Na lányok, ahogy megbeszéltük itt tudunk dumálni a babócáinkról.... 
  1. 2008. november 12. 16:243626.

    megvolt a kenetvétel tegnap, nem volt semmi extra, csak egy fültisztítóval vettek mintát, nem nyúltak be neki, csak a nagyajkakat húzták szét, meg a hüvelybemeneteléből vettek mintát...persze szegénykém ordított mint akit nyúznak

    ma mentem az eredményért: gomba és coccu típusú baktériumokat találtak, kaptunk valami cns nevű lötyit fecskendőbe...4 napos kezelés....

     

     

    Fic, még 1 gyerek? te tényleg pörögsz :-DD

    kösz az alexandrás tippet, megyek és nézem...

     

     

    előzmény:
    ficánka25 (3625)
    2008-11-12  14:06
  2. 2008. november 12. 14:063625.

    voltam ma rákszűrésen meg írattam fel fogigátlót, mielőtt késő lenne:-))) szóval annyira pozitívan élem meg mindig a dokival való találkozást:-))) feltörnek a szép emlékek, ilyenkor annyira rámtör a szülhetnék

    rendeltem az alexandrától könyveket Anna és Peti 40%-al olcsóbb, de most sok minden

    előzmény:
    ficánka25 (3624)
    2008-11-11  14:01
  3. 2008. november 11. 14:013624.

    Sziasztok!

    Ajándékok: nálunk ez  alista 2 gyerekre és karira meg szülinapokra is. Lego, thomasos kiegészítő, műanyagbevásárló kocsi, pénztárgép és könyvek ez olyan 20-30 körül van, senki nem vehet semmit hanem ezekbe adjanak pénzt

     a legoban vagy az új tűzoltóállomást kapják, vagy a meglévő kiegészítőjét, thomasos kiegészítőben vamali vonatbeállót vagy mit, könyben anna ésn petit, a bevásárló kocsi és a pénztárgép meg filléres dfolog lesz

    Bogi! szerintem is ha pár napig nézhetné nem lenne utána érdekes neki, Sárival is fürdik Tomi de a mesztelenül, így szokta meg, bár pár napja kiküldi ha fürdünk és nem is fürdik vele, de sztem amikor eljön ennek ai ideje akkor mondják ők

    Kati! a kakis sztori nagyon durva, Sárikával az a gond, h nagyon is önálló, a múltkor is nem szólt, lent főztem, felment, feltette a wcszűkítőt, kakált, leszállt, és szerinte kitörölte a fenekét. MOndanom sem kell vagy egy félóra múlva vettem észre, h kakis minden

    picit betegn amúgy belázasodtunk:-( csak Vince de valószínű, h a fogától már tünet nincs, Sári köhécsel, van 3 pici hólyag a szájában ecsetelünk

    körmöm: zselés és 4500 rakta, fotót nem küldök, sima francia, szeretem ha minél természetesebbnek tűnik

    puszi

     

    előzmény:
    kati77 (3623)
    2008-11-11  09:02
  4. 2008. november 11. 09:023623.

    Boldog szulinapot kivanunk Lauranak!!!!!!!  

     

    Bogi, szerintem ha nem furdogatyaban furodne a ferjed Nikivel, akkor egy ido utan nem is erdekelne, hogy mi is az, mert teljesen termeszetes lenne neki. Csak az elso alkalommal lenne erdekes, aztan nem is foglalkozna vele. En szoktam Dani elott pisilni, az apja is, igy termeszetes neki, hogy melyikonk hogy pisil, nem is kerdezte meg, hogy en pl. miert nem allva pisilek. Bar lehet, az en fiam tul sokat lat, tul felvilagosult, mert pl. honapokkal ezelott egy tampont megprobalt a babajanak felhelyezni a megfelelo helyre.

     

    Tenyleg csajok, mar akartam irni a kovetkezot. (csak azert, hogy Ti ne jarjatok igy!). Dani egyedul kakalt honapok ota a Wc-be szukitovel. Mindig ki kellett mennunk a wc-bol, mert csak egyedul tudott. Kb. egy honappal ezelott furcsa jelek voltak (nem reszleteznem), miutan rajottunk, hogy a fiam a mutatoujjat benyomja a popsilyukaba amennyire csak tudja, kihuzza, es ki tudja mit csinalt vele, mert ugye sosem lattuk.  azota bilizik (igy sem elol, sem hatul nem tudja magat fogdosni) es felugyelet mellett. Csak azert irtam le, hogy legyetek resen, nagyon kivancsiak, erdeklodok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 10. 18:553622.
    Ajni, ajándékkal még sehogy, de ti előbb vagytok :-DD még gyűjthetem az 5leteket...Macika, Laura mit kapott?fütyi: mi is azt mondjuk hogy a fiuk azzal pisilnek ennyi, nem kell vele foglalkozni, 1 probléma van hogy ő szeretné az apja kukiját megfogni fürdésnél (fürdőgatyában van az apja), szóval ez irányban kíváncsiskodik...Fic, ez nagyon jó 5let volt, fényképezd le hadd lássuk mi is azt a szép körmöt:-) mennyiért csinálták?mennyi idő volt? porcelán vagy zselés? én is most akarom megcsináltatni, már az ember is megvan rá, csak időpontot kell kérnem...ma volt a fodrász, nagyon tip-top lettem :-DD ismét melír meg minden ...öö-zés: engem nagyon zavar, sztem olyan csúnya..én folyton javítom, remélem abbahagyja hamarosan...nálunk is volt az oviban méricskélés Niki 91 cm és 12 kg, nem is olyan sokkal kisebb mint Zini...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. november 10. 18:463621.
    mi is sok-sok boldog szülinapot kívánunk Laurának :-)) milyen rég volt már amikor megszülettek :-)....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. november 10. 14:443620.

    Alexa!

     

    Mi is nagyon-nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk LAURÁNAK!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. november 10. 14:123619.

    Sziasztok!

     

    Laurának mi is nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk!Holnapra meg hogy ügyes legyen az oviban!

     

    Voltunk ma státuszvizsgálaton, Zini 14,4 kg és 94 cm.

     

    Nézegetünk be az ovis csoportjába is, ha úgy megyünk Dodóért, pénteken már játszott is ott két kislánnyal. Bízom benne, hogy addigra megismer pár gyereket és az óvónéniket, hátha nem lesz gond, hogy maradnia kell.

     

    Bogi, nálunk Dodó révén már nem újdonság a fütyi.Egyelőre nálunk is annyi a magyarázat, hogy a fiúk úgy pisilnek. Fic, Dodó már elkezdte a hogyan megy a baba a mama pocakjába kérdést, a kijövetel nem kérdés, hiszen a doktorbácsi felvágja anya hasát és kiveszi belőle.Előre stresszeli Zinit, hogy ha anyuka lesz, az ő hasát is felvágják... A bemenetellel egyelőre annyi van, hogy tudja, hogy magocska kerül apából anya hasába és ott megnőve lesz belőle baba. A hogyan kérdést is firtatná, de túlléptünk, Apa közölte, hogy majd úgy 10 év múlva visszatérhet rá, egyébként meg úgy ment be, ahogy kijött... Mire a gyerek válasza annyi volt, hogy ez egyáltalán nem vicces....

     

    Bogi, ilyen öö-zés nálunk is van, majd elhagyják. Dodónál már kijavítom ezeket, meg a többi hibát (pl. de viszont), ilyenkor elismételtetem vele jól, aztán elválik, mi marad meg benne....

     

    Fic, vettek aztán anyuék a Metroban babakocsit, majd azt kapja Zini szülinapra, tőlünk meg csak valami babát, funkciósat.

     

    Lányok, szülinapi ajándékokkal hogy álltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. november 10. 13:093618.

    Laura

    bocsi

    előzmény:
    ficánka25 (3617)
    2008-11-10  12:58
  10. 2008. november 10. 12:583617.

    Valaki msn-en megsúgta, h laura ma 3 éves:-)))

    Szóval sok boldog szülinapot neki!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. november 10. 12:523616.

    :DDDD Sári rendszeresen rángatja a Vincusét:-) sőt a múltkor megkérdezte, h ki segített nekem Vincust beszülni!!! a pocakomba. előszőr tettem a hülyét, de látta rajtam, h értem a kérdést. Megegyeztünk a doktorbácsiban, Tomi csak annyit mondott, h végül is van doktori címe:_))) szerintem az ő szintjükön meg lehet maygárazni. Nálunk egyelőre az van, h a fiúk azzal tudnak pisilni, és ezért mások mint a lányok

    drukolok nagyon a vizsgálathoz

    mi ma könyvtárban voltunk délelőtt, uncsitesóm a józsai gyerekrészlegének a vezetője, hát szegény lehet, h megbánta, h kihívott bennünket, szétszedték az egész helyiséget:-( totál kimerültem

    ja és pénteken megleptem magam

    műkörmöm van, egyszer már volt, csak mire Sári megszületett levetettem, MOST ENNYI JÁR NEKEM IS

    ELEINTE SZOKATLAN VOLT, DE NAGYON JÓL BOLDUGOLOK VEE

    NA Vince bekapcsolta a capslock ot

    lépek is várjuk a gyt és még senki sem alszik

    nem túl jó kilátások

     

    előzmény:
    RBogi1 (3615)
    2008-11-10  10:30
  12. 2008. november 10. 10:303615.

    betelefonáltam a gyereknőgyógyászati klinikára (ami mellesleg a szülészeten van),  nem kell beutaló...holnap viszem Nikit, drukkoljatok!!

     

    Niki felvett egy új szokást az oviban amivel az agyamra megy már....kérdezünk tőle valamit és azt mondja: ÖÖÖÖ....aztán válasz...gondolom valamelyik gyerektől hallotta és múlthét óta kikészít ezzel..hiába magyarázok neki hogy ne mondja stb...egyszerűen úgy ráragadt hogy nem bírom leszokatni..kész vagyok...

     

    kérdés: nálatok a csajok érdeklődnek már a kukik iránt? nem igazán tudom mit kezdjek a dologgal...ha van valami honlap stb ami erről szól linkeljétek már be..köszi

    előzmény:
    RBogi1 (3614)
    2008-11-09  09:17
  13. 2008. november 9. 09:173614.
    Kati, tegnap beszéltem sógornőddel, köszi a közbenjárást! megnyugtatott hogy nem úgy vizsgálják meg a kicsiket mint a nagyokat, úgyhogy jövőhéten majd kérek egy időpontot...a beutalónk nov 20 ig érvényes...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. november 8. 22:093613.
    Fic, ez nagyon jó hír, örülök :-)) hamarabb fog járni mint kinőni a foga
    előzmény:
    ficánka25 (3611)
    2008-11-08  12:50
  15. Torolt_felhasznalo_920082
    Torolt_felhasznalo_920082
    2008. november 8. 13:293612.
    Fic, jajjjj de jóóó! Nagy gratula!!!! Nagyon ügyes nagyfiad van már!:))))
    előzmény:
    ficánka25 (3611)
    2008-11-08  12:50
  16. 2008. november 8. 12:503611.
    Vince ma megtette első lépéseit, számszerint 2 dbot!!!! annyira édes volt napok óta kacérkodik vele, olyan édes volt az én kis mozgásban elmaradott kiffiam:-)) ja a fog az még csak nem is látszik csak érződik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. november 7. 21:303610.
    köszi Kati, ma nem hívtam, de holnap mindenképp rácsörgök...
    előzmény:
    kati77 (3609)
    2008-11-07  08:41
  18. 2008. november 7. 08:413609.
    Bogi, privi ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. november 5. 18:283608.

    Nikinek van, tisztán látni, hál'isten...de a tel számot megköszönném, hátha van valami 5lete hova vihetném Nikit...

     

    Fic, ezt a sima hasi uh-t én is szeretném, de nem tudom beutal e a doki így hogy minden lelet negatív...ezért akartam többekközt magándokit

     

    holnap megyünk vissza kontrollra, de semmi változás, ill annyi hogy már nem reggeltől estig köhög....viszont ha köhög berezonál az egész mellkasa, durva...

     

    képzeljétek itt az egyik oviban tetűjárvány van, remélem nem terjeszkedik tovább

    előzmény:
    kati77 (3606)
    2008-11-05  08:28
  20. 2008. november 5. 13:413607.

    csak sima hasi, de nekünk nem voltak ilyen tüneteink

    sajnálom remélem h megoldódik

    megyek várom a gyt-t

    puszi

    előzmény:
    RBogi1 (3605)
    2008-11-05  07:53
  21. 2008. november 5. 08:283606.

    Bogi!

    Keresztlanyom 6 eves es evekig neki is faj a nunija. Tobb orvos is latta, mire az egyik eszrevette, hogy nincs huvely bemenete. (azt a tobbi hogy nem vette eszre) Kiderult, hogy ez nem ritka dolog. Mivel nincs bemenet, nem tud tisztulni, es azert faj. (A reszleteket pontosan nem tudom, de valami ilyesmirol volt szo). Megcsinaltak neki, de sajna mar arra sem emlekszem, hogy hogy. Ha gondolod, megadom sogornom szamat, es O el tudja mondani, hogy pontosan hogy is volt, merre jartak, miket kapott stb. Mert ha Nikinek nem is ez a problemaja, biztosan tud segiteni, hogy kiknel volt, miket probaltak ki, mire rendbejott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. november 5. 07:533605.

    és az uh hogy történt? rendesen kívülről, semmi extra?

    igazából bármilyen időpontban...pl. szombaton mondta hogy pisilni kell, elmentünk, nem pisilt, de elkezdett sírni hogy fáj...ha bekenjük neki és mondjuk hogy feküdjön le stb akkor már elkezd sírni....fürdetésnél húzza el amikor meg akarom mosni és tiltakozik, nyöszörög, szóval szerintem kívülről-belülről...mondjuk azt így nem tudja megmondani hogy belülről fáj e neki, csak annyi mond hogy fáj...kívülről a nagyajkokon semmit nem lehet látni, ha szétnyitod akkor "belül" látszik hogy piros meg hogy sztem jobban szét van nyílva mint kellene..
    most egy tyrosur nevű gélt kaptunk, a leírása elég durva..ráadásul azt írja hogy ne kerüljön nyálkahártyára, szembe, szájba stb...így nem merem neki belekenni mint pl a septosylt lehetett, csak a bőrfelületet kenem le neki..

     

    előzmény:
    ficánka25 (3604)
    2008-11-04  20:58
  23. 2008. november 4. 20:583604.

    nekünk ugye vesemedence tágulatunk volt, így mindig volt uh és egyszer volt egy katéteres, kontrasztanyagos viozsgálat amikor feltöltötték katéteren keresztül kontrasztanyaggal és nézték röntgenen, h hol vana tágulat pontosan, nem vészes Szabó Tamáshoz jártunk én meg voltam vele elégedve

    de kivül fáj neki vagy amikor pisil?

    előzmény:
    RBogi1 (3603)
    2008-11-04  14:08
  24. 2008. november 4. 14:083603.

    igen a veséjét meg a hugyhólyagot, hugyvezetéket szeretném átnézetni...ugyanis már 0 ötletem van hogy mitől fájhat a puncija...

    most voltunk dokinál írt fel egy x-dik krémet, megnézte a punciját, a gyerek már akkor ordított amikor megmondtam neki hogy most a doki megnézi, hiába mondtam neki hogy nem fog fájni...

    Fic, a nefrológián mit csinálnak? hogy vizsgálják meg a gyereket? egyenlőre nem adott beutalót a doki, mivel negatív lett az üledék vizsg., de csütörtökön vissza kell menni a tüdeje miatt és lehet akkor megbeszlem vele hogy mégiscsak adjon egy beutalót...

    előzmény:
    ficánka25 (3602)
    2008-11-04  12:23
  25. 2008. november 4. 12:233602.

    sajnálom, h nincs jobban

    miért akarod urológiára vinni? a veséje miatt? mert a nefrón azt nézik, tudod mi is jártunk Sárival évekig vagyis 2ig:-))) de magánrendelőről nem tudok

    hova kaptatok beutalót? klinikára?

    előzmény:
    RBogi1 (3601)
    2008-11-03  18:28

Címlap

top