Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006.Októberi babavárók:))

Torolt_felhasznalo_158480
Torolt_felhasznalo_158480
Létrehozva: 2006. január 11. 15:20

Sziasztok!!

Ma csináltam egy tesztet és legnagyobb örömömre ++++++++ lett!! Interneten egy csomó helyen néztem dolgokat a terhességről és megnéztem egy kalkulátort is!!!Ami azt mutatta a baba szeptember 29-én fog megszületni,de mivel ez elég határeset szereintem október is belefér!Ha valaki másnak is van már pozitív tesztje és vagy októberi lesz a babája vagy szept. végéi nyugodtan jöjjön!!Mindenkit sok szeretettel várok:lilla 

  1. 2009. szeptember 3. 10:5481902.
    Hol van mindenki? Feleség? Móni? Bridzs? Freus, Andrisról és Veronikáról is jó lenne már képeket látni (nem tudok smilet rakni, miért?...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 2. 12:4281901.

    Sziasztok!

    Nálunk minden visszatért a hétköznapi kerékvágásba, elkezdődött a bölcsi, reggel sírás  kapkodás, aztán itt punnyadok bennt.

    Voltunk Siófokon, nagyon szupi volt az a két nap, bár oda-vissza kifogtunk jó kis dugókat az autópályán.  Borsóka sajnos akkor volt halálán, úgyhogy megint nem sikerült találkozni

    Várom hogy hívjanak az oviból, hogy mikor jönnek családlátogatni és mikortól kezdhetünk. Remélem könnyű lesz a beszoktatás.

    Kenderke, édesek a csajok, sztem annyira jó hogy Milla tiszta apja, Zorka pedig nagyon rád hasonlít 

    Csinálunk szülinapi talit? Esetleg Dorogon?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. augusztus 31. 15:5181900.

    hali

    mi is éldegélünk

    B csak egy hetet volt szabin, az idő alatt ügyeket intéztünk, voltunk hajdúszoboszlón h apukám kiunokázhassa magát (ott voltak a tesóim és nővérem gyerekei is). szóval idén nyáron sem jutottunk le a balcsira. úgyhogy bocsi Borsó h nem csörögtem. de most ismét megfogadom h jövő nyáron elmegyünk

    láttam h írt csibe is írt! úgy örülök h jó fordulatot vett az életed! 

    Timi majd írj h mi lesz/volt a héten! beleférsz még a gatyóidba? (+ képzeljétek ide a szokásos "de szeretnék még terhes lenni" szövegemet)

     

    Luca, jelentem 95% h Milla sem megy oviba. majd szept végén, okt elején kiderül. de ő még bölcsibe sem. 

    sztem Móniéknál is hasonló a helyzet....Móni?

     

    Borsó, megygógyultatok? párod hazajött már? 

     

    rokok pár képet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_252579
    Torolt_felhasznalo_252579
    2009. augusztus 31. 15:3281899.

    Sziasztok!

     

    Látom mások is el vannak ám fórum nélkül

     

    Köszönöm az érdeklődést, szép helyen voltunk, sokat kirándultunk, de a célt nem mondanám, hogy elértük az alatt a 3 nap alatt. Mindenesetre kipihentük magunkat. A többi meg majd alakul, vagy így, vagy úgy....

     

    Hú, Réka! El tudom képzelni egy reggeledet, vagy egy délutánodat, amikor összeszeded a csemetéket. De megbírkózol vele, hiszen anyából vagy

     

    Ma reggel kezdtük a bölcsit ismét. Még egy évet maradtunk, ez volt az egyszerűbb. Majd ebben az évben lehet keresgélni Virágnak közép sulit, Lucusnak pedig ovit

     

    Van még valaki, aki nem ment nagy óvodásnak rajtunk kívül??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 30. 14:5581898.

    Sziasztok!!

     

    Lányok mi ez a  pangás???? El se hiszem....

     

    Timi, most mentek a VAdasba, ugye??  Nekem is alacsony volt, ittam is napi két KVt megengedte a dokim! Te nem kávézol?

     

    Réka, lehet hogy már írtad, de vegyesbe mennek a gyerekek? Tehát együtt lesznek a csoportban??

     

    Én is voltam ovis szülőin! Paprika lesz a jelünk Sok újdonság nem volt, így bölcsi után, nagyon szoktatni se kell! Ismerem nagyon jól mindkét ovónénit, úgyhogy remélem semmi gond nem lesz! Kicsit mondjuk szigorúbb mint a bölcsi, de remélem ebből nem lesz gond ( pl nem lehet vinni Samut alváshoz) 

     

    Na gyertek lányok meséljetek már!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 26. 14:4181897.

    Sziasztok!

    Borsóka: sajnálom a hétvégéteket! Remélem már mindketten teljesen jól vagytok! Én vagyogatok, tegnap töltöttem be a 15. hetet. Sajnos elég alacsony a vérnyomásom ezért gyakran szédelgek és fáj a fejem és ez jókora gyengeséggel is jár. Estére úgy felpuffadok, hogy majd ki durranok, de szerencsére hányingerem már nincs. Most kicsit izgulok a jövőheti kivizsgálás miattEgyébként elkezdett fantázia és szerepjátékokat játszani Ádám, sokat épít építőkockával, (nagy) legóval, és elég ügyesen rajzol, főleg autótSajna a beszéd még mindíg szinte 0, de nagyon jól elmutogat nekünk mindent, egyre több mindent megért, megcsinál, már ha éppen Ő is úgy akarja. Hisztik is csillapodtak és egész jól szótfogad és egy kis bújós maci.

    Réka: örülök hogy Áron ilyen szépen fejlődik! Ezek szerint minden rendben van vele? Nem csodálom hogy nem akarnak a nagyok ovizni...

    Többiekkel mi újság?

    Lucavirág: hogy alakult a wellness hétvége?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 26. 14:2581896.
    Bocsi, véletlenül kétszer küldtem el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 26. 14:1581895.

    Sziasztok!

     

    Pár napig nem nagyon ment a fórum, de a forgalomból ítélve nem csak nálam :)

     

    Borsó, sajnálom a hétvégéteket! Én is mindig attól vagyok frászban, hogy nehogy velem történjen valami, amikor egyedül vagyok a gyerekekkel!

     

    Még egy utolsó hét van a szünetből a nagyoknak, jövő keddtől irány az ovi! Kicsit tartok tőle, hogy hogyan fogjuk a reggeleket menedzselni, mert Áron még teljesen össze-vissza ébred reggel, de a nagyokat időre kell vigyem az oviba. Mivel ugye a család többi tagja már korán elhúz dolgozni, ezt a műveletet egyedül kell majd véghezvinnem. Bár talán Dani tud később járni dolgozni, de akkor meg a közös délutánunkból/esténkből vesszük el az időt, azt viszont hosszú távon nem szeretném.

     

    Áron megint 500 gr-t hízott egy hét alatt, rá sem lehet ismerni, olyan tempóban nő és hízik. Ez most már a harmadik ilyen hét volt, hogy fél kilót hízott, pedig azt hittem, most már lelassul a növekedése.

     

    A nagyok egyelőre nem repesnek a gondolattól, hogy oviba kell járni, de igyekszem előttük az ovit tejben-vajban úszó kánaánnak feltüntetni. Aztán persze első nap úgyis rájönnek, hogy csak beetető duma volt :) Főleg az okoz nehézséget, hogy tudják, hogy én nem megyek dolgozni, hanem itthon leszek Áronnal - tehát akkor akár ők is itthon lehetnének velünk, nem? Erre még nem találtam ki az adu ász érvet, de igyekszem. Szerencsére Anna-Peti barátaink életében is előfordult, hogy az egyik járt oviba, a másik meg otthon volt Anyával - ezt a részt, azt hiszem, sokat fogom olvasni nekik a napokban :)

     

    Gyertek, meséljetek Ti is, hogy vagytok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 26. 14:1581894.

    Sziasztok!

     

    Pár napig nem nagyon ment a fórum, de a forgalomból ítélve nem csak nálam :)

     

    Borsó, sajnálom a hétvégéteket! Én is mindig attól vagyok frászban, hogy nehogy velem történjen valami, amikor egyedül vagyok a gyerekekkel!

     

    Még egy utolsó hét van a szünetből a nagyoknak, jövő keddtől irány az ovi! Kicsit tartok tőle, hogy hogyan fogjuk a reggeleket menedzselni, mert Áron még teljesen össze-vissza ébred reggel, de a nagyokat időre kell vigyem az oviba. Mivel ugye a család többi tagja már korán elhúz dolgozni, ezt a műveletet egyedül kell majd véghezvinnem. Bár talán Dani tud később járni dolgozni, de akkor meg a közös délutánunkból/esténkből vesszük el az időt, azt viszont hosszú távon nem szeretném.

     

    Áron megint 500 gr-t hízott egy hét alatt, rá sem lehet ismerni, olyan tempóban nő és hízik. Ez most már a harmadik ilyen hét volt, hogy fél kilót hízott, pedig azt hittem, most már lelassul a növekedése.

     

    A nagyok egyelőre nem repesnek a gondolattól, hogy oviba kell járni, de igyekszem előttük az ovit tejben-vajban úszó kánaánnak feltüntetni. Aztán persze első nap úgyis rájönnek, hogy csak beetető duma volt :) Főleg az okoz nehézséget, hogy tudják, hogy én nem megyek dolgozni, hanem itthon leszek Áronnal - tehát akkor akár ők is itthon lehetnének velünk, nem? Erre még nem találtam ki az adu ász érvet, de igyekszem. Szerencsére Anna-Peti barátaink életében is előfordult, hogy az egyik járt oviba, a másik meg otthon volt Anyával - ezt a részt, azt hiszem, sokat fogom olvasni nekik a napokban :)

     

    Gyertek, meséljetek Ti is, hogy vagytok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 26. 08:5881893.
    Na mi van csajok mindenki eltűnt????
    előzmény:
    borsoka18 (81892)
    2009-08-24  17:58
  11. 2009. augusztus 24. 17:5881892.
    Jééééé , elküldte amit akartam........pedig most is alig engedett be! Ti hol s merre vagytok????
    előzmény:
    borsoka18 (81891)
    2009-08-24  12:22
  12. 2009. augusztus 24. 12:2281891.

    Hello Csajszik!!

     

    Írtam az előbb és elszállt! Nektek is szarakszik?????

     

    Timi, hogy vagy, mi újság? Voltál UHn? Hol tartasz most??

     

    Luca, hazaértetek?? Milyen volt??? remélem minden ok!!!

     

    BERKÓNAK boldog névnapot kívánunk!!!!

     

     

    Nekünk borzalmas hetünk, hétvégén volt!! Ugye azt írtam h mi volt BAzsóval, végül nem lett lázas meg semmi baja se volt, hál Istennek! Viszont péntek éjfél felé én kezdtem el hányni, f......ni, azt se tudtam üljek e vagy hajoljak a WCre...... (bocsi) Egész reggelig toltam, persze hogy ilyenkor voltunk tökre egyedül! Anyámék elutaztak, tesómék is, Szabi külföldön..... a legvadabb rémálmom vált valóra, vagyis mit kezdjek a gyerekkel, mikor mozdulni se tudok.......végül a szomszédasszony segített, főzött teát, hívta az ügyeletet nekem! Délutánra aztán megérkeztek anyumék is! Most meg próbálom összekaparni magam, de persze ma meg már dolgozni kellett!!!! brrrrrrr

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 24. 09:2181890.

    Utólagosan Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Macifej Marcellnak!!!

    Utólagosan Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Harci Marcellnak!!!

    Mára pedig Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Berkónak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 20. 16:2081889.

    Sziasztok!

     

    Az én-gyerekem dologra  visszatérve még egy picit: én is egyedül maradtam (ráadásul kettővel), Adus akkor még csak 3 hónapos volt.... (Dávid meg 21). És egyedül is neveltem őket utána több, mint másfél évig, úgyhogy eléggé a sajátjaimnak éreztem őket. De szerencsére meg tudtam tanulni, hogy ez nem így van, és ezáltal könnyebb lélekkel engedtem el őket az apjukkal.

     

    Ami Danit illeti, természetesen ugyanolyan jogok illetik meg (első perctől kezdve), mint bármely más apukát: hiszen ha úgy szereti, mint a sajátját, akkor ugyanúgy rá is szólhat, mint a sajátjára. Eleinte nagyon nehéz volt beleszólást engednem a nevelésükbe. Azzal nem volt gond, hogy rájuk szól, már az elején mondtam, hogy tegye meg nyugodtan, ha olyan a helyzet, bízom az értékítéletében és benne, tudom, hogy csak jogosan fog rájuk szólni. A nehezebbet nekem inkább az jelentette, hogy egy döntés előtt beszéljek vele, kikérjem a véleményét, megbeszéljem vele, ne csak cselekedjek meghozva a döntésemet. De szerencsére mára ezt is sikerült megtanulnom. Hiszen hogyan lehetnénk igazi család, ha nem nevelhetné teljes joggal a gyerekeket? A neveléshez pedig nem csak az esti mese olvasás, udvaron való mókázás és közös rajzfilmnézés tartozik, hanem a rászólás, a büntetés és a közös döntéshozatal is. Persze szép, hangzatos mondatok ezek, de megtanulni ezek mentén élni már nehezebb.

     

    Hogy megérdemli-e az az apuka a gyereket, aki őt x hónaposan elhagyja? Szerintem igen. És talán még jót is tesz a családjával, ha kilép belőle. Én nagyon örülök, hogy az ex kilépett az életünkből (a módszert már vitatnám), mert ha még együttlennénk, csak kínszenvedés lenne, hiszen a problémák, amik a szakításhoz vezettek, nem tűnnek el. Ráadásul ha ugye el tudja hagyni a gyerek(ek)et, akkor nem is ragaszkodik annyira hozzájuk, amennyire én azt egy apától elvárom. Persze, ez csak akkor derül ki, ha már ott a gyerek.... Én azon a véleményen vagyok, hogy ha egy házasság rossz, mert a felek között feloldhatatlan ellentétek vannak, akkor jobb külön. És a különválásunknak köszönhetem a mostani párom, a mostani életem és a harmadik babámat.

     

    Borsó, remélem, Bazs már jól van és nem lesz lázas!

     

    Luca, drukkolok, hogy úgy alakuljanak a dolgaitok, ahogy Nektek a legjobb! Érdekes egyébként, amit írsz, mert én elváltként azt hiszem, könnyebben válnék újra, hiszen már tudom, hogy egyedül is boldogulok, és a gyereknek is lehet jobb az új apával vagy akár csak magunkban, ha olyan a helyzet. De ettől függetlenül nyilván az az első, hogy az ember megpróbálja rendbehozni a házasságát, ha lehet.

     

    Ja, Csibe, a gyerekek nálunk Daninak szólítják Danit, de pl Dávid az oviban azt mondja, hogy neki két apukája van. Amikor az ovi udvarán megkérdezik, hogy a bácsi, aki hozta, az apukája-e, akkor igennel válaszol. Tudják jól a nagyok, hogy ki az ő apukájuk, és azt is, hogy Ároné viszont Dani. A mai gyerekeknek már mindennapos az ilyen felállás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 19. 20:5381888.

    Helloka!!

     

    Csibe, szerintem senki se bánja hogy így megszaladt a kezed Mostanában úgyis olyan kevesen írnak már

     

    Móni, hát épp ezért nem csináltattam meg még Bazsnak a tesztet! Látszik hogy Berkónak se jót hozott ki, és lehet hogy pont rosszkor adod neki a gyógyszereket!!! 

     

    Luca, én értem amit írsz, kicsit talán Szabi is ilyen! Pont mielőtt elment gondolkodtam már én is azon, hogy vajon medig kompromisszum és honnan megalkuvás a dolog......íDe most ő azért szépen összekapta magát! Kénytelen is lesz, ha én majd suliba is járok!  De alapvetően én mindig rájövök, hogy magunknak szülünk (tisztelet a kivételnek, annak aki mázlista a pasijával) és hogy olyan már nincs mint pl az én apám, aki mindent de mindent kérés nélkül megcsinált!!

    Remélem jól sikerül a hétvégétek és sikerül megbeszélni a dolgokat! Hol fogtok wellnesselni amúgy??

     

     

    Képzeljétek Bazsó éjjel hányt! Azóta jól van, bár barátnők befo.....attak hogy náluk is így kezdődött valami vírus, amitől először egyet hánytak a gyerkők, majd két napig semmi és utána 3nap 40fokos láz! Remélem ez nem lesz, mert tökre egyedül vagyunk!! Anyumék elutaztak, Szabi külföldön.....egyedül vagyunk mint a kisujjam....... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_252579
    Torolt_felhasznalo_252579
    2009. augusztus 19. 17:3081887.

    Szia Móni!

     

     

    Tényleg nagyon klasz volt a túra, szép helyeken jártunk és szuper volt a társaság is.

     

    A férjem igazából egy igazi egoista. Sokáig azt gondoltam, hogy a nagyobbik lánnyal azért viselkedik úgy, ahogyan, mert nem az övé és nem tudja saját maga elé tenni a rangsorban.

     

    Aztán megszületett Luca, de semmi változás. Nagyobb szabadságot szeretne, de a család, a gyerekek azért ezt szabályozzák keményen. Próbáltam én velük lenni, amennyit csak lehet, hogy neki ne kelljen. De a másodállásom sem adhattam fel, mert neki heti 40 óra munka elég, ő többet nem vállal. Szóval egyszerre sok lett minden és feldobtam a labdát...

     

    Aztán anyóshoz is eljutott a dolog, hogy szeretném, ha a fiacskája többet tenne értünk, természetesen őt védte. Valószínű átgondolta később, így most elküldött bennünket wellnesselni. Holnap reggel utazunk és vasárnap jövünk haza, azt hiszem lesz időnk beszélgetni. Nagy változást nem várok, de a remény...

     

    Ennyi röviden.

     

    Csibepihe!  Tényleg szép a Dál Dunántúl, nagyon jó volt ott lenni. Nem csak Tolnát és Baranyát, hanem Somogyot és Zalát is bejártuk (sőt Veszprémből indultunk).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (81885)
    2009-08-19  14:31
  17. Torolt_felhasznalo_152332
    Torolt_felhasznalo_152332
    2009. augusztus 19. 14:4281886.

    sziasztok lányok :o)

     

    köszönöm szépen a jánykának járó dícséreteket :o** aranyosak vagytok :o) mondjuk szerintem is szép, de ugye én marhára elfogult vagyok, hát hogyne lennék az :o) mindig kérdezik, hogy a haja végét besütöm vagy tényleg ilyen kunkori... mivel még nem vágtuk le neki, ez a babagöndörség... ilyenkor mindig mondom, hogy nézzék meg, milyen kis ugrabugra csaj, alig áll meg, szerintük kibírná, amíg én besütögetem a haját? :oDD

     

    Réka tök ari vagy :o* :o) Én is örültem, amikor az ismerőseim között megláttam, hogy férjhez mentél!!! És Áron még plusz boldogság :o)) Megértem és értem és az agyam felfogja, hogy úgy helyes, ahogy írod és törekszem is rá, csak a haragot nehéz elengedni... de már nem sok van :o) Maja apja eddig is jöhetett látogatni a lányát és egy ideje rendszert is bevezettünk, ami úgy néz ki, mindannyiunknak jó... tudom, hogy bele lehet rázódni abba is, hogy elviszi a Maját, párszor már meg is történt, csak hát... apa az olyan, aki otthagyja a 8 hónapos lányát (is)? megérdemli egyáltalán? mondjuk... felesleges ezen gondolkodni, mert Majának szüksége van az apjára és sluszpasz, csak úgy néha eszembe jutnak ilyen dolgok...

    amikor megjelent Zoli a képben és látta ex, hogy komoly a dolog, akkor elkezdte forszírozni, hogy Maja neki (exnek) mondja, hogy 'apa'... mondjuk magamtól sem tanítottam volna másként :o/ így Zolit 'Bo'-nak szólítja Maja, aztán amikor majd felnő, megérti, hogy az számít csak, hogy ki az, aki mellette van jóban rosszban és segíti mindig... nem a szavak... tényleg áldom az eget, hogy ilyen férfit sodort mellém (Zoli), aki így szereti a lányomat és úgy neveli, mintha a sajátja lenne... ja, és igen, nem tőlem kérdezték, de rászólhat a Majára, mintha én tenném... ez szerintem természetes, különben egészen furán alakulnának a dolgok... de szerencsére ebben is egy húron pendülünk, mármint a nevelési elvekben :o))

     

    Móni igen, szeretnénk majd közös gyereket, de ennek rengeteg akadálya van perpillanat, főleg anyagi dolgok, amik miatt muszáj dolgoznom... de még csak 34 vagyok, szóval kicsit később remélem majd belefér még egy babó :o) jó lenne nagyon :o) Maja már most lökdösi az üres hintát és mondja, hogy a kistesóját hintáztatja :oDD jó lenne neki is, ha lenne testvére, az jó dolog...

     

    ja, az apukák közötti viszony... hát...ha találkoznak, köszönnek, néha elmormolnak pár mondatot a bajuszuk alatt egymásnak, de tulajdonképpen azért gondolom nem egymás szíve csücskei :o) legalábbis... Zoli véleményét ismerem exről... de nem volt és valószínűleg nem is lesz konfliktus kettejük között...

     

    nálunk azért alakult ki bennem az 'én gyerekem' dolog, mert tényleg én maradtam ott egyedül vele, mint az ujjam, fel sem merült, hogy ex vinné a gyereket is (szabad akart lenni ugye), meg a nőjének nem tudom, kelle volna-e így... más kérdés, hogy az életem árán sem adtam volna a Maját :o) szóval ott maradtam rengeteg megoldandó problémával egyedül egy 8 hónapos babával... és akkor anyukám jött és azóta is itt van... én úgy gondolom, aki elhagyja a gyerekét, az számítson ilyen nüanszokra... de egyébként már ebből a raplimból is kezdek kinőni :o) mindegy, hogy mit hogyan nevezünk, az érzések a lényeg és a tettek... a többi smafu ;o)

     

    na, megint írok, mint a gép... :o$

     

    borsóka így, hogy Bazsó allergiás, tényleg jobb, hogy fris levegőn van! ha tehetném és meg elköltöznék büdösvárosból :o)) Bazsónak is látom van szövege :oDDD

     

    luca nagyon szépek a gyerekek és tök bátrak vagytok, hogy nekivágtatok bringával, de nekem nagyon tetszik az ötlet :o) és gyönyörű tájakon jártatok! mondjuk Tolna megye déli részéről származom, majdnem Baranya, mit is mondhatnék, imádok ott lenni :o)) holnap megyünk is a hosszúhétvégére :o)

     

    puszi nektek lányok, bocs, hogy megint belendült az ujjam :o$

     

    -B-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 19. 14:3181885.

    Borsó, ja szóval gyógyszer nem valami gyógyhatású szer! mi egyelőre egy xyzal nevezetű gyógyszert kaptunk! De pl. a bőrteszten kijött hogy a parlagfűre nem allergiás, de most úgy tüsszög meg dugul az orra!!!

     

    Lucavirág, szuper lehetett a bringatúra a képeket nézve!! Luca már nagyon nagy lány, hogy kivillantja a cicit! :DD

     

    Nagyon sajnálom a férjügyet?hogy érted hogy kihasználja az urad, hogy megalkuvóbb lettél??? Wellnesselni mikor mentek? Anyós is tud a köztetek lévő válságról???

    előzmény:
    borsoka18 (81882)
    2009-08-18  16:49
  19. Torolt_felhasznalo_252579
    Torolt_felhasznalo_252579
    2009. augusztus 18. 22:1881884.

    még képek :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_252579
    Torolt_felhasznalo_252579
    2009. augusztus 18. 22:0981883.

    Szia Borsóka!

     

    Fényképek alakulóban. Nekünk ugyanis nincs gépünk, most próbáljuk beszerzeni a többiektől a több ezer képet, amit fényképeztek. Ha sikerül, mindenképpen teszek fel.

     

    A házasságunk már régóta nem úgy működik, ahogyan kéne, így többször szóba került a válás. Mivel már egyen túl vagyok, nem szeretném a másik gyereket is ilyennek kitenni, kicsit megalkuvóbb lettem. De ezt annyira kihasználta az uram, hogy belefáradtam

     

    Aztán anyós is rátett egy lapáttal, majd később belátta a hibát és most próbálja rendbe tenni. Így befizetett egy wellness hétvégére. Remélem tudunk értelmesen beszélgetni, hátha...

     

    Találtam pár képet, amik már bejöttek :)

    előzmény:
    borsoka18 (81876)
    2009-08-17  19:43
  21. 2009. augusztus 18. 16:4981882.

    Sziasztok!

     

    Ja, Móni bocsi ! Az aerius az egy allergia gyógyszer, télen is szedte amikor fulladozott! Nekünk épp ezért nem csinálták meg a bőr tesztet, mert hülyeségeket is mutathat, amit amúgy később nem! A véreset meg nem kértem! Mostmár megvárom míg betölti a 3at és majd utána elmegyünk! Jó, h toltuk bele a sok HAs tápot aztán mégis allergiás lesz....

    Szóval még nem tudjuk mire allergiás, csak náthás, piros szemű stb ha nem adom neki a gyógyit!

     

     

    Réka, értem amit írsz! És én is tudom h a MI gyerekünk, de én születése óta ugye nagyrészt egyedül vagyok vele, ezért is érzem inkább az enyémnek! Az apja tök sok mindent nem tud, amit szerintem az otthon "élő" apák igen! Mondjuk annyiból már tényleg jobb hogy meg tudja mondani hogy mit akar! És azt hogyan kezeled , hogy mondjuk a férjed rászólhat a gyerekere? meddig mehet el? 

     

    Csibe, a költözés az mindig  napirenden van, bár tény hogy mióta Bazs ilyen fulladós, nem annyira erőltetjük a témát! Most próbálunk mi is többet menni, hogy ne csak neki kelljen jönnie.....bár ez ha elkezdődik a sulim nem tudom hogyan alakul majd.

     

    Én fel szoktam már írni hogy BAzsó miket mond Most az a szállóige, h mondja a papának, h Papa mi férfiak vagyunk! Whiskyt iszunk, csajozunk és és és vonatozunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (81881)
    2009-08-18  16:02
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 18. 16:0281881.

    Köszi Barbi,jól van Olívia! Kis édes, mindenkire vigyorog! Semmitől nem ijed meg, imádja a bátyját nézegetni! Kicsit türelmetlen és előbb kell adnom neki a tápot és utána a kanalas kaját, de majd nevelem még!Ja és iszonyat hosszú, 66 cm volt 4 hósan!

     

    Borsó, nekünk bőrtesztet csináltak, bár mondta a doki, hogy éretlen még a bőre és nem biztos hogy kimutatja az allergiát, de sajna igy is kimutatta! Kaptunk gyógyit! Ti mit kaptatok? múltkor kérdeztem mi az a aze... de nem válaszoltál!

     

    Csibe, gyönyörű a lányod!! kész hölgy!!!!!!!! Örülök hogy sikerült pár találnod!Olyan szuper lehet! Vele terveztek babát???

     

     

     Köszönjük a gratulációt!

     

    Na megjött anyósom!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760542 (81875)
    2009-08-17  15:33
  23. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 18. 12:5081880.

    Sziasztok!

     

    Csibe, úúúúúúgy örülök, hogy írtál és hogy jól vagy!! Nagyon örülök, hogy sikerült Neked is párt találnod! Tényleg fontos, hogy a haragodat elengedd, Majának is könnyebb lesz úgy!

     

    Mi már belerázódtunk a láthatásos életbe, hidd el, meg lehet szokni, hogy az ex elviszi a gyerek(ek)et. Bár ugye most Adél nem nagyon akar az apjához menni, eddig is leginkább Dávid miatt ment, mert ők nagyon összenőttek. Most viszont Adél teljesen "beanyásodott", ha lenne szoknyám, mondhatnám, hogy el sem engedi :) Szóval ha csak teheti, velem marad, engem kísér el mindenhová. Majd persze tovább fog bonyolódni a helyzet, ha már Áron nagyobbacska lesz, és meg kell érteniük mindhármuknak, hogy kettő vasárnaponként elmegy, egy meg marad. Bár azt sem tartom kizártnak, hogy ha már Áron is nagy lesz (pl ovis), akkor kíváncsiságból be akar majd társulni a másik kettőhöz. Ez majd az apukák között vezethet némi feszültséghez.... Tényleg Csibe, nálatok milyen a viszony az apukák között?

     

    Borsó, meg lehet és meg is kell tanulni, hogy nem az én gyerekem, hanem a mi gyerekünk... Marha nehéz, tapasztalatból tudom, de muszáj, mert így igaz. Nekem most azt kell megtanulnom kezelni, hogy a nagyoknak két apjuk van, velük kapcsolatban az exszel is kell időnként egyeztetnem, a kicsi csak Danihoz és hozzám tartozik, de a három gyerek egyenrangú tesó. Leírva ez nem túl bonyolult, de megélve nekem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_152332
    Torolt_felhasznalo_152332
    2009. augusztus 18. 10:1281879.

    Szia borsóka :)

     

    Tegnap elfelejtettem gratulálni a második babókhoz, Olíviához, Zorkához, Vizipaci második kisfiához (nem tudom a nevét, bocsánat  és Timinek a babóhoz a pociban :o) Bocs, ha megint kihagyok valakit, tényleg dögrégen írtam... majd most megpróbálok megint bekapcsolódni...

     

    Igen, olvastam Borsóka, hogy a zurad hezitált :( de örülök, hogy egymásra találtatok megint! ez a fontos, hogy meg tudjátok beszélni a problémát... :) nem úgy volt, hogy költöztök bp-re valamikor? vagy az régen volt?

    Igen, ez a "gyerekemet" dolog bennem is ott volt, meg hát Maja még nagyon pici volt és első gyerek, úgyhogy elkezdtük odaszoktatni, de nekem nem ment és szerintem még a gyereknek sem kellett... (még nem volt másfél éves akkor)  most már nagyobb, folyamatosan kommunikál, tudja mondani, ha szüksége van valamire... és bennem is oldódott a harag, mert ugye arra is szükség volt... mondjuk azért maradt is, de dolgozom rajta, hogy ne legyen, mert az a gyereknek nem jó... alakul majd :)

     

    Maja várólistás az oviban, itt ez a rendszer :S ha szeptember 1-ig betölti a 3. évet, akkor felveszik, ha nem, akkor várólistás, ami egyenlő a semmivel :( anyu amíg tud, marad, végső esetben, ha megmarad a munkahelyem, jöhet a céges ovi, csak az napi 1 óra utazás és annyira nem szeretném... a körzeti ovinkra rálátok a konyhaablakból, meg oda tudnánk menni mindketten érte, vagy reggel vinni... :)

     

    Bazsó mire allergiás? úgy értem vizsgálták már, hogy melyik pollenre? és hogy jön ki rajta? tüsszög-orrfolyik?

    most olvasgattam kicsit neten erről, vérből ki lehet mutatni a kutya- és macskaszőr allergiát, speckó immunglobulinokat néznek... mondjuk izgalmas lesz vért venni Majától :((( Most, hogy otthon van falun, folyamatosan vagy lila vagy sebes a térde ('lejön a plazúr') :) de l egalább ott friss levegőn van és annyit futkározik, amenyit csak akar :)

     

    egyébként betojás a csaj szövege, úgy imádom ezeke a beszólásokat :D

    egyik reggel mentek nagyanyámmal a boltba (kb 5 perces út), szatyorral, benne pénztárca... gyerekem megszólal: dédi, add ide a szatyrot, majd én viszem, mert te feledékeny vagy :))

    meg tegnap hallom a telefonban, tesómmal beszéltem, hogy Maja keresi anyámat: "Mamaaaaa... mamaaaaa... Teliiiii (Teri anyám neve és nagyanyám így szólítja)... Telíííííí" :)))

     

    na puszi mindenkinek, írjatok ti is gyerekszáj-rovatunkba :D

    előzmény:
    borsoka18 (81878)
    2009-08-18  09:09
  25. 2009. augusztus 18. 09:0981878.

    SZIIIJJJJA Csibe!!!

     

    De jóóóóó hogy benéztél!!!!!!!!! Maja húgunk gyönyörűséges

    Örülök hogy a magánéleted is rendben van! Mikor Szabi lelépett egy időre, nekem is ezt volt a legszarabb megemészteni, h jön és viszi, nézi stb a GYEREKEMET!!! Nem egyszerű az biztos!!

     

    Nálunk pollenallergia áll fent és doki néni azt mondta, hogy ebben a korban csak a vérből vett allergia vizsgálatot lehet megcsináltatni (tehát azt igen lehet) a bőrtesztet nem! Úgyhogy szerintem beszélj a dokitokkal, bizti ad majd beutalót! 

    Maja nem megy még oviba? Nem vették fel? vagy még nem tudjátok??

     

    Írjál ám még! Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_152332 (81877)
    2009-08-18  00:14

Címlap

top