Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Webdesigner

Torolt_felhasznalo_457130
Torolt_felhasznalo_457130
Létrehozva: 2006. február 14. 21:03

Sziasztok!

Nem tud valaki ajánlani egy jó kis tanfolyamot, ahol meg lehet tanulni a webszerkesztői, webprogramozói dolgot, úgy, hogy komolyabban szeretnék vele foglalkozni. Itthon vagyok a még kicsi gyerekeimmel, és azt találtam ki, hogy ezt a webes munkát itthon is tudnám végezni mellettük. Kicsit bizonytalan is vagyok, hogy érdemes-e ebbe belevágni?

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 12:1726.

    Kösz, már tesztelés alatt...  

    Király lesz!  

    előzmény:
    doo-doo (24)
    2006-02-15  12:15
  2. 2006. február 15. 12:1524.
    Az előbb egyáltalán nem az OpenOffice-ról beszéltem, hanem a többi olyan helyről, amelyek pl. ingyen (vagy olcs&oacute tárhelyet biztosítanak és ehhez adnak olyan lehetőséget is, hogy megszerkeszd magadnak az oldal külalakját. Ezek egy szakember szakmai munkájához képest siralmasak, de akinek elég ez vagy nem akar/tud kiadni komolyabbra (értsd: igényesebbre), annak nyilván ez is elegendő.

    De nyilván nem vagyok képben, Te már csak tudod...

    Ja, és ha esetleg céges honlap készítőre van szükséged, szólj, mert tudok segíteni!
    előzmény:
    emvé2 (23)
    2006-02-15  12:05
  3. Torolt_felhasznalo_644310
    Torolt_felhasznalo_644310
    2006. február 15. 12:1524.
    szia !

    sok kitartás kell hozzá...és ez gyerekek mellett...nem egyszerü...
    már..csak azért sem mert otthon kell dolgoznod....,de nagy odafigyelést igényel az elején...
    nézd meg a www.prog.hu -lapot-....forumokat...
    olvass utána ...weblap véleményezéseknek...tanulj mások hibáiból...
    jó könyv kell hozzá.. pl.dreamweaver mx....

    jó lenne ha keritenél egy ismerős vállalkozást...akinek..megcsinálnád akár ingyen....gyakorlat képp....és közben bele lendülsz...vagy nem...

    semmi számtech. előképzettség nélkül....ne állj..neki...,mert akkor szenvedés...legalábbis szerintem...

    ...,de MINDENKI A NULLÁRÓL KEZDI....


    te döntessz ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 12:0523.

    Akkor nem vagy igazán képben.

    A megszállott programozók közül sokan használják az OpenOfficet.

    Az ingyenessége nem azért van, mert keveset tud, hanem azért, mert Linux alapú, nyílt forráskódú fejlesztés.

    előzmény:
    doo-doo (21)
    2006-02-15  12:01
  5. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 12:0322.

    Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Nagyon kevés az eszkimó, aki reális áron kiváló munkát végez.

    Több mint egy évig kerestem a cégnek olyan webstúdiót, aki egy középvállalkozás számára használható, korszerű, színvonalas honlapot össze tud rakni.

    A kb. 30 jelentkező műhely 90%-a alapkövetelményeknek sem felelt meg, pedig sokkal kisebb igényeink voltak, mint pl egy multinak.

    Félkezű, sánta, púpos, analfabéta, hazug, sumákoló, stb, stb eszkimóból valóban sok van.

    Ezek sokmindent beígérnek a megrendelés érdekében. A teljesítményük viszont:    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (18)
    2006-02-15  11:12
  6. 2006. február 15. 12:0121.
    Az egy lapos honlapnál nem arra gondoltam, hogy olyan legyen, mint egy rakás .... Ez a két dolog egyáltalán nem ugyanaz! Ha nincs sok infó, amit fel akarsz tenni, nincs ezer képed, nincs hatszáz termék vagy szolgáltatás, amit nyújtani tudnál, ha nem akarsz sem vendégkönyvet, sem fórumot, sem regisztrálós tagságot, sem hírlevelet, sem hasonlókat, akkor minek csináltasd meg ezeket? Az "egy lap" pedig nem feltétlen konkrétan 1 lapot jelent! És ha mégis, annak az egynek sem kell úgy kinéznie, mint ahogy sok ilyen igyenes cucc kinéz... Szerintem rettentő nagy különbség van egy szakember és egy hozzá nem értő által (ingyenes cuccal) készített oldala között. Még akkor is, ha nem túl összetett a dolog. Én így gondolom, ez a tapasztalatom.
    előzmény:
    emvé2 (19)
    2006-02-15  11:55
  7. 2006. február 15. 11:5720.
    Hát, mondjuk a jó szakmai kapcsolatok mindenhol szükségesek (bár ez nem feltétlen alapkövetelmény mindenhol).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (18)
    2006-02-15  11:12
  8. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 11:5519.

    Egyoldalas HTML-oldalt, sőt néhány oldalas honlapot ingyen is tud csinálni bárki az ingyenes OpenOffice HTML szerkesztőjével, "amit látsz, azt kapod" módon.

    Ehhez sem nagy ész, sem befektetés nem kell. De olyan vállalkozó sem, aki csak ennyit tud nyújtani.

    előzmény:
    doo-doo (15)
    2006-02-15  10:28
  9. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2006. február 15. 11:1218.
    A szakma nem haldoklik, - sot - csak magyarorszagon jelenleg tul keves a foka es tul sok az eszkimo, es mar az sem eleg, ha jo vagy, ha nincsenekmeg a lezsirozott kapcsolataid ... csak ezt mondtam ..
    előzmény:
    doo-doo (10)
    2006-02-15  09:49
  10. 2006. február 15. 10:4017.
    Így van, erre mondtam, hogy mások az igények.
    előzmény:
    catzilla (16)
    2006-02-15  10:35
  11. 2006. február 15. 10:3516.

    Az alapvető igény azonos: mind a ketten (nagyvállalat vagy kis "maszek") azt akarja, hogy bevétele származzon belőle. Az persze természetes, hogy utóbbi ehhez jóval egyszerűbb, kevésbé összetett honlapot szeretne: nem fog hírlevelet küldözgetni, nem lehet nála online vásárolni, nem fog jelszavas beléptetőrendszer készíteni, stb. Márcsak ennek elkészítési költségei és a belőle várható bevétel aránya miatt sem...

    előzmény:
    doo-doo (15)
    2006-02-15  10:28
  12. 2006. február 15. 10:2815.
    A 4. ponthoz: igazad van, ismerem nagyjából a készítés menetét. Azt azonban továbbra is fenntartom, hogy egy egyszerűbb lap sokszor, sokaknak bőven elegendő. Ettől függetlenül igaz, hogy egy ilyen lapot is ugyanolyan elvek szerint kell elkészíteni és a menet ugyanaz, és hogy sok minden múlik pl. a keresőkbe történő regisztráláson is. De azért ne hasonlítsunk mondjuk egy többféle szolgáltatást és terméket piacra dobó nagyvállalatot össze egy egyszerű, egy dolgot kínáló kisvállalkozóval az igények tekintetében.
    előzmény:
    catzilla (12)
    2006-02-15  10:02
  13. 2006. február 15. 10:2114.
    Azzal az egy lappal egy kisebb költségvetésű akármilyen vállalkozás nagyon is sokra mehet! Tapasztalat. Az "egy lap" sem tudom, miért kéne, hogy igénytelen legyen... Attól, hogy nem egy teljes portálról van szó, azért még egy sima honlap is lehet igényes! Mellesleg pedig (honlap) felépítés kérdése, hogy mi mindent tud valaki "egy lapon" közzé tenni. Sok esetben nincs is túl sok infó. Pl. egy egyszemélyes vállalkozásként "üzemelő" webdisegner esetében mivel töltenél meg hatszáz oldalt???
    előzmény:
    emvé2 (13)
    2006-02-15  10:09
  14. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 10:0913.

    És mire megy azzal az "egy lappal" ???

    A látogatók igényesek ám!

    Mire megy bárki egy semmire-sem-használható-egy-lappal?

    előzmény:
    doo-doo (11)
    2006-02-15  09:52
  15. 2006. február 15. 10:0212.

    A problémákat, amit a többiek leírtak tapasztalatból alá tudom támasztani (legalábbis a legtöbbet).

    1, Ahhoz, hogy egyedül dolgozzál egy weblapon többféle képesítés kell: webdesigner (grafikai, tördelési, általános kinézeti munkák) és webmester (programozó, honlapot fenntartó, reklámozó, stb.). Aki ezt a kettőt neked egy tanfolyamon akarja megtanítani... nos az vagy hülyeséget ígér vagy csodát tesz  

    2, Amennyiben nem illegális szoftverekkel akarsz dolgozni (ugye nem??   ), számolj azzal, hogy rá kell költened nem is kis pénzt. A webmesteri (programozói) munkához találsz jó kis freeware (ingyenes) programokat is, ott inkább a szaktudásod a lényeg. A grafikai részhez viszont be kell ruházni egy Photoshop vagy Corel programba, a Flash-készítés meg megint mást igényel. Szóval a számla valószínű hatszámjegyű lesz.

    3, A gépigény azért nem olyan vészes: a mai átlag gépek megbírkóznak a komplexebb grafikai programokkal is, a webmesteri munkához meg pláne nem kell fejleszteni.

    4, Egy honlap elkészítése több, mint aminek tűnik. Kezdődik a megtervezésnél (ahol egyaránt fontosak a megrendelő kérései, a technika szabta határok, a marketing alapvető tételei, stb.), majd következik a grafikai felépítés, a technikai háttér elkészítése, ha pedig "kész" van a mű, akkor annak fenntartása, update-elése és a megfelelő e-marketing kivitelezése. Szóval elég összetett.... aki nekem erre azt mondja, hogy Gipsz Jakab kisiparosnak csak egy bemutatkozó honlap kell és kész, annak üzenem, hogy bár neki tény, kisebb és egyszerűbb honlap kell, de alapvetően ugyanezen feltételeknek eleget kell tennie, különben semmit sem fog érni (pl. nem jelenik meg a keresőben sem...)

    5, A legnehezebb: megrendelőket szerezni és megtartani. Még ha saját céget is alapítasz, s már nem "kezdő maszeknek" néznek, akkor is nehéz. Egyrészt sok az ilyen jellegű cég és kevés a hazai fizetőképes kereslet, másrészt maguktól nem fognak dőlni hozzád a megrendelők. Őket fel kell kutatni, be kell cserkészni, meg kell győzni és végül, de nem utolsósorban: meg kell tartani. Ez pedig megint egy másik szakma: a kereskedőé...

    Ha mindezek mellett érdekel a dolog, írj privit, szívesen segítek, adok tanácsot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457130 (1)
    2006-02-14  21:03
  16. 2006. február 15. 09:5211.
    Egy olyan cég, amelynek külön e-marketingese van, nem hiszem, hogy egy olyan "kis halat" akarna megbízni honlapkészítéssel, aki mondjuk egy gyorstalpalón végzett 2 hónap alatt... Az ilyen cég úgyis egy konkrét céghez fog fordulni, nem feltétlen egy egyszemélyes vállalkozáshoz megy. Aki viszont csak egy lapot akar, annak tökéletesen megfelel szerintem is egy olcsóbb munka is, amit könnyebben megcsinál egy "gyorstalpalós webdesigner" is. Igényfüggő a dolog.
    előzmény:
    emvé2 (6)
    2006-02-15  08:54
  17. 2006. február 15. 09:4910.
    Ezzel nem értek egyet, hogy haldoklik ez a szakma! Szerintem csak jól kell csinálni, sokat tanulni, fejleszteni a meglévő tudást és ahogyan csak lehet, gyűjteni a referenciákat. Persze nulláról kezdeni nehéz, de aki ezt tanulta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (8)
    2006-02-15  09:43
  18. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2006. február 15. 09:449.

    Tökéletesen egvyetértek veled .. és még ha ilyet tudsz és vannak efféle referenciáid, akkor sem tudod magad rendesen eladni a piacon, mert annyian vannak a konkurensek, hogy megszakadsz, mire egy ügyfelet szinte áron alul kiszolgálsz.

     

    előzmény:
    emvé2 (6)
    2006-02-15  08:54
  19. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2006. február 15. 09:438.

    hehe .. ez az ami nagyon nagy tévedés ..

    ...amúgy én ajánlom az ELO webes tanfolyamát, azt otthon is lehet tanulni elég jó a koncepció és a benne foglaltak az alapokat tartalmazzák. Amúgy a webdesigner és a webprogramozó két KÜLÖN szakma. Melyik akarsz lenni Candy?

    Azoka a kis cégek, akik szintén akarnak weblapot is túl sok szomszédpistikével rendelkeznek, akik ezt megcsinálják nekik. Ez az üzlet manapság kifejezetten haldokló kis hazánkban.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283751 (7)
    2006-02-15  09:20
  20. Torolt_felhasznalo_283751
    Torolt_felhasznalo_283751
    2006. február 15. 09:207.
    Ne vegyetek mar el a kedvet!
    Nem csak nagy cegek vannak a vilagon, akik profi weblapot akarnak mindazzal amit irtal. Azok profi webes cegeket biznak meg sok-sok penzert.
    Viszont a sarki fodraszuzletnek-szalonnak is kellhet eppen egy izleses 1-2-3 oldalas webpage, ahol kicsit jobban reklamozhatja magat, mint amennyire az Aranyoldalakban teheti. Vagy a szomszed fianak az uj villanyszerelo vallakozasahoz. Ezek nem igenyelnek hirlevel stb. kesziteset, viszont ha a keresobe beirjak, hogy Nyiregyhazan villanyszerelo, akkor esetleg az o lapjara is rabukkanak.
    Nehany ezrest biztosan lehet igy is keresni.
    Hajra, Topicindito! Sok sikert!
    előzmény:
    emvé2 (6)
    2006-02-15  08:54
  21. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 08:546.

    Pontosan ez a bökkenő: hajlandó fizetni egy keveset ... egy egyszerűbb honlapért.

    Ezt szokták a cégek utólag piszkosul megbánni!  

    Mégpedig azért, mert a honlap ma már nem csupán egy kép- és szöveggyűjtemény, hanem egy kulcsfontosságú eszköz az ügyfelek megszerzésére és megtartására.

    Ennek pedig speciális eszközei vannak, amit egy egyszerű honlap nem tud megcsinálni - ergo kidobott pénz egyszerű honlapot készíttetni, akkor is, ha olcsó.

    Egy céges honlapnak gyakorlatilag tökéletes munkaeszköznek kell lennie a cég e-marketing menedzsere kezében. Tudnia kell felvinni az érdeklődőket a honlapra, ott tartani, megrendeléseket generálni, információkat átadni, vevőket tanítani, hírlevelek hatékonyságát mérni, stb, stb, amire egy "barkácsolt" honlap nem képes.  

    előzmény:
    Pogiii (5)
    2006-02-15  08:39
  22. 2006. február 15. 08:395.
    Hááát, itt a lényeget már leírták mások. De attól még, ha kedvet érzel magadban hozzá, az alapokat azért érdemes megtanulni (ha nem sok pénz, tanfolyamban, ha van valami alapképzettséged, hát magadtól is lehet játszani vele), hátha akad olyan ismerős v ismerős cég, aki hajlandó lenne neked is fizetni valami keveset, ha csinálsz egy egyszerűbb honlapot. Azért ki lehet fogni ilyet is néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457130 (1)
    2006-02-14  21:03
  23. 2006. február 15. 08:194.
    A többieknek igaza van!

    A webszerkesztes egyszerü, ha magadnak, meg a barati körnek csinalod. de ha penzt akarsz vele keresni, akkor elöbb penzt kell kiadni a tanfolyamra, a programokra, es a többire, amit emve leirt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457130 (1)
    2006-02-14  21:03
  24. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. február 15. 07:483.

    A ma használt szoftverek ára egy vagyon! Hozzá piszok erős gép is kell! Ezzel is számolj! Meg azzal is, hogy ezt a műfajt vagy nagyon jól érdemes csinálni, vagy sehogy, amiatt, hogy a megrendelők pont most kezdenek kiábrándulni a mindent ígérő, keveset teljesítő "Webdesigner" cégecskékből.

    És azzal is számolj, hogy ha egyedül akarod csinálni, akkor a grafikai rész is rád marad, ami szintén nem piskóta...

    És akkor még nem számoltál azzal, hogy ha lesz is egy megrendelésed, csinálsz egy elfogadható honlapot valamelyik cégnek, hogyan biztosítasz hozzá szervert, tárhelyet, felügyeletet, biztonsági megoldásokat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457130 (1)
    2006-02-14  21:03
  25. 2006. február 15. 07:392.
    Nem tudom, mennyire vagy benne a dologban és mennyire értesz a számítástechnikához, ill. milyen (ilyen irány&uacute végzettséged van, de szerintem egy tanfolyam ehhez kevés... Biztos egy rövidebb tanfolyam is ad valamit, egy alapot, amit aztán magadtól vagy egy suliban tovább tudsz fejleszteni, de szerintem labdába sem rúghatsz, ha egyedül próbálkozol egy ilyen papírral (nem pedig egy jó nevű grafikai cégnél vagy alkalmazott).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457130 (1)
    2006-02-14  21:03

Címlap

top