Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2013. január 25. 11:0223651.

    Mindenképp elmesélem majd, hogy mi lesz a végkifejlet.

     

    Harmadikos torta készül. Eddig jónak tűnik, most talán sikerült összeszerkesztenem a házilag barkácsolt habzsákomat is, úgyhogy talán jó lesz. Kihűl a krém, aztán kenem, és fényképezem. A jelmezt tegnap összeraktuk, a fotó arról már kész van, úgyhogy majd a tortával együtt megy fel fb-ra. Sztem nagyon jól néz ki Zsuzsu Kleopátrának. Bár így szembesülve, nem tudnám elképzelni fekete hajjal.

     

    Aztán lassan én is eljutok végre fodrászhoz. Jaj, már nagyon várom, már igencsak bukósisak fejem van.

     

    Szóval Benji így reagált? Végülis van esze! Ha azt mondja, mégsem akarja levágatni, lehet, elkezdted volna rábeszélni. Így meg elkerülve a lelkizést, mindenki békén hagyta. Rafkós pici Benji.

     

    Szóval nekem adod vőnek? Ennek igazán örülök!

     

    Dédi beszólt tegnap. Szakdtam a röhögéstől. Azt mondja, mikor festetted be a hajad? Néztem rá hülyén, mondom mi van? Hát mióta ilyen baran? Mondom neki, dédi, kb fél éve, mióta nem festetetm, és az eredeeti színe van. Időben tűnik fel neki. Majd ha mondjuk elmegyek jövő héten visszafestetni, majd egy fél év múlva biztos feltűnik neki, hogy szőke vagyok.

     

    Hát, elhoztuk anyáéktól a szobabiciklit, azt szigorúan tekerjük mindketten. Sőt, néha még a gyerekek. is. Aztán Rubint Rékának a tíz, illetve húszperceseit csináljuk, mert arra van idő. Minden nap másra gyúrunk rá egy kicsit. Illetve, hugomék vettek egy ellipszis trénert (a rohadék, nekem már évek óta fáj rá a fogam), és így sűrűbben látogatom őket, mert rohadt jó! Na, az aztán tényleg átmozgat rendesen. Aztán majd ha megjön a jó idő, akkor tervezem, hogy újra nekiállok futni. Viszont szigorúan csak valakivel, mert nem akarok többet úgy menni, hogy attól félek, mikor állja utam egy róka. Biztos lesz jelentkező, aki szívesen jön velem. 

    előzmény:
    melcsi911 (23650)
    2013-01-24  13:17
  2. 2013. január 24. 13:1723650.

    Hát akkor csak hajrá pozitív hozzáállás!  Remélem,hogy tényleg minden rendben lesz a kúra után! Azért majd írd meg.

     

    2 torta? akkor már a Máté osztályába is he!!!!  

     

    Tegnap elvittem a srácokat fodrászhoz,azért tettem fel a képet a face-re,(tiéd lehet vőnek egyébként!!), és azt hittem,hogy nem is az én gyerekemet vittel el. Benji beült a székbe,voltunk is már fodrásznál,azt mondja,hogy csak kicsit,mondom ok,megbeszéltem a fodrászcsajjal. Ő is aranyos volt,kedves stb.... Hát anyám,egyszercsak a Benji elkezdett hisztizni,sikítani,meg mint aki nem normális. Pedig nem történt semmi!!! De hogy őt hagyják békén,ez rossz stb..... hirtelen szóhoz sem jutottam. Hazajöttünk,és mint akinek semmi baja...Kérdeztem,hogy mi volt,fájt vagy mi? Azt mondja nem,csak nem akarta...Na,erre varrjak gombot....

     

    Tornázol? és mire? mit?  Én most november óta itthon is tornázok,futás helyett ,és nekem is bejön. Jillian Michels programja alapján,és nagyon csípem.... 

     

    Na mert a karácsonyi képeken szerintem nagyon szuperül néztél ki!!! 

    előzmény:
    dudó (23649)
    2013-01-23  09:13
  3. 2013. január 23. 09:1323649.

    Oh, ilyen szülinapi ajándékot én is elt udnék képzelni! Csak legyen, aki fizeti. Bár most pénzügyekbe nagyon nem is akarok gondolkozni.

     

    Igen, segítettél a tortával! Úgyhogy össze is tudom kapni magam, meglesz az. Majd megint kapsz arról is képet. Remélem, jól is fog sikerülni. Közben a szülőin Emmáéra is ígértem egyet, ugyanolyat meg nem akarok. 

    Hát ez a farsang úgy van, h az alsó tagozatosoknak külön. Merthogy nagy hely nincs, és ugye azt akarják, h minden gyerek élvezze. Így az évfolyamonként van. Majd felsőben lesz együtt. Az ovi meg ugye teljesen külön. 

    Húúú, ezt elképzeltem. Benji mint rendőr, elkapja a bátyját, mint a nagy maffiózót. Végülis Ádi akkor jó szakmát választana, csak azon kéne agyalnod nyugdíjas éveidben, h ne legyen túl sok ellensége.

     

    Na, szóval ez a p3 ez a határeset. Tavaly nem vettem komolyan, mert amikor voltam, volt egy fertőzésem. És amiatt is lehet ilyen az eredmény. Szóval akkor kikúráltam magam, és vissza nem mentemm,, merthát ugye van ez a hülye gondolkodási módom, hogy velem nem történhet meg a rossz. Szóval teljesen nyugisan mentem most. Fertőzés nincs, és mivel a többi dologban csupa jó hírt kaptam ( akár negyedik gyerek is lehetne, mert annyira jól helyreállt a méhem), meg sem fordult a fejemben, hogy a rákszűrés rossz lehet. Egy hét múlva hívott az asszisztens, hogy sajnos megint p3. Ami azt jelenti, hogy akkor egy gyógyszeres kúrát megint meg kell csinálni, és utána szigorúan kontroll. Ha azután is ez lesz az eredmény, akkor kell belőle mintát venni, merthogy ez arra utalhat, hogy vannak rákos szövetek. A kivett mintát szanaszét szabdalják, amiből kiderül az is, ha vannak rákos szövetek, hogy kivették-e mindet. Ha igen, akkor az éves kontroll mellett másra nincs szükség. Ha viszont többet találnak, mint szeretnék, akkor még egy műtét, ahol eltávolítják ...hát általában a méhet úgy, hogy a petefészek és a petevezeték marad. De ez már tényleg nagyon a végső megoldás. Én ott tartok, hogy a gyógyszerek után, meg a gyógynövényes kezelés után tuti, hogy nem lesz szükség mintavételre, mert helyre fog jönni. Ugye-ugye a pozitív hozzáállás.

     

    Megyek, főzök, aztán takarítás. És szigorú torna minden nap. Ja, igen. Annyit híztam, ami a karácsonyi képeken látszik. De az sajnos pont elég ahhoz, hogy egy pár ruha ne jöjjön rám. Azért nem olyan feltűnő, mert amikor már nagyon csúnya voltam, nem tettem fel képeket. Mármint nyár végén, amikor 58 voltam. Na, az nem volt szép. 

    előzmény:
    melcsi911 (23648)
    2013-01-22  15:02
  4. 2013. január 22. 15:0223648.

    Képzeld,nem is akartam megnézni,a hozzászólást,mert mondom akkor én írtam,de te voltál ilyen gyors!   Úgyhogy én is írok hamar.....

     

    Oh,ha én is mindig leírnám amit a Benji mond,betelne egy könyv,gondolom mint Mátétól,de annyi van,hogy én is mindig elfelejtem,csak pár jut az eszembe...  

     

    Híztál? De olyan sokat nem,nem?! Legalábbis a karácsonyos képeken nekem nem tűnt fel....

     

    Már másodszor P3? Basszus nem hangzik jól,de én ezekről semmit nem tudok,homályosíts már fel!  Mit kell tenni,meg mi lehet,meg na! 

     

    Farsang? És hogyhogy ilyen különböző időpontokban? Az iskola nem egyben tartja? 

    Kiváncsi vagyok  rájuk,majd fényképezz!!!

    Nálunk Ádám Al Capone lesz,Benji meg rendőr!  Remélem egyik sem ragaszkodik hozzá felnőtt korában!  

     

    Torta? Jujj,én most sokfélét megennék! Pl,extra megagiga mennyiségű csokiból,vagy citromosat,vagy epres-mascarponésat,vagy sajttortát,vagy puncstortát,vagy kerektortát,szögleteset stb... segítettem?! 

     

    Képzeld,Lacit most hívtam,hogy pont most intézte el a szülinapi ajándékomat. Azt mondja,he???? 

    Van itt a városban egy üzlet,ami ruhás végülis,de szakemberek bedolgoznak oda,és szín,smink,stílustanácsadást tartanak,és én arra kértem időpontot. Egy hónap múlva megyek,kiváncsi vagyok nagyon. Lacinak csak egy kérdése volt: mennem kell??????? Mondom nem,csak fizetni!!!   

    előzmény:
    dudó (23647)
    2013-01-21  15:34
  5. 2013. január 21. 15:3423647.

    Szia Melcsi!

     

    Jaj, van ám beszólés Mátétól rengeteg! Csak az a bajom, h ritkán jövök géphez, és nem biztos, h amikor épp itt ülök, akkor eszembe jut, melyiket is kéne feltenni. Volt valamelyik este egy csúcs sztorink is vele, fel is vettük kamerával, csak épp főszereplő benn Andris is, és nem engedi feltenni. Pedig azon sírtam.

     

    Na igen, ez a kajaátvágás nekem is megy, de sokszor már hiába beszélek. Rájöttek a trükkömre.

     

    Én viszont most híztam, méghozzá annyit, h most újra koplalásba kell mennem.. Nem akarok túlzásba esni megint, de ruhatárat nem fogok mégegyszer cserélni. 

     

    Hát akkor tényleg az a lényeg, hogy nem volt komolyabb baj. Most egy kicsit én is izgulhatok. Sajnos. Most már másodszorra is p3 lett a cytológiám. Most vissza kell majd mennem, ír fel gyógyszert, aztán meglátjuk. Persze tétlenül nem ülök a fenekemen, már találtam is egy gyógynövényes kúrát, ami a környezetemben elég sokaknak segített. Megpróbálok mindent, szeretném, ha a szike csak az utolsó megoldás lene. Bár sajnos a jelek nem túl bíztatóak, de ugye én ezekről nem veszek tudomást.

     

    Nálam Emma förtelem kaja téren. Úgyhogy átérzem, hogy Benji nem eszik. Megőrülök tőle. És komolyan mondom, csont-bőr az egész lány. Arcán nem látszik, és még jó, hogy tél van, sok a ruha. De nyáron én nem is tudom.... lesül a képemről a bőr. Komolyan, az etióp gyerekek hozzá képest! Iszonyú. És mindez azóta, amióta ősszel olyan nagyon beteg volt. Fogyott egy csomót, és nem bírja visszaszedni. 

     

    Most meg megyek szülőire. Mindkettő lányl, egymás után. Egy élmény. Aztán pénteken már farsang. Zsuzsu Kleopátra lesz. Mátéé jövő héten, ő Thomas a gőzmozdony. Emmáé viszonylag sokára, az 8-án lesz, ő juhász lesz. Szóval a pörgés beindult. Péntekre tortát is kéne sütnöm. Csak kitalálni nem bírom, hogy milyet. 

    előzmény:
    melcsi911 (23646)
    2013-01-21  14:32
  6. 2013. január 21. 14:3223646.

    Szia Kata

     

    Mcsoda havazás volt otthon,lestem a híreket. Nálatok is volt rendesen,köszi a képet!   Tesómék is behavaztak,olyan ideges volt szegény,sajnáltam nagyon. Kerilányomnak szombaton volt a felvételi,és pénteken nem jutott haza Vámosra Vp-ből,vicc az egész.... Szerencsére a másik mama ott lakik,hozzá eljutott,Móni meg egész éjjel idegeskedett,hogy reggel korán bejusson a csajszihoz,és tudjon mellette lenni a felvételikor. A magyarra azt mondta,hogy nem volt nehéz,de a matek az iszonyat volt. Mondta a tesóm,hogy az összes teremből úgy jöttek ki a gyerekek,hogy az egyik sírt,másik,káromkodott,összeestek..... Alig tudták a szülők megnyugtatni őket. Szép,nem?! Mit akarnak 13-14 éves gyerekektől? Rögtön érettségit?!.... 

     

    Szóval akkor szőke leszel?! 

     

    Drága Máté,akkor nem lett zizi se a hótól,se a zizitől?!  Annyira tetszett,mikor írtad! 

     

    Szóval kitartatok,és -7-nél tart párod? Le a kalappal,minden elismerésem. Szerencsére nálunk is ez a helyzet még. (kopp-kopp) Apa most -3-nál tart,de még egy tizest le kéne adnia.... De nagyon büszke vagyok rá,mert csak azt eszi amit pakolok neki,és nem csábul el...

    Egészséges életmód? Na azért nálunk se olyan könnyű ám! Ádám,most mindenre megkérdi,hogy egészséges,én meg rávágtam,hogy persze. Erre ő,akkor őú nem kér belőle. Nos ebből tanulva ,kérdés jön?egészséges? A válasz: NEM!!!  Benji szivat most pár napja,nemigen akar főtt ételt enni. Amit eddig is szívesen megevett,mint káposztástészta,vagy paella stb,.ahhoz hozzá sem nyúl.Kész vagyok....

     

    Nyelvanulás? Na nekem most lett tele az a bizonyos. Új,könyv,új tanár,sokan vagyunk ,és még többet is kellett fizetni!  Na nem ezek a fő bajaim,nem vagyok ennyire beteg!  

     

    Hogy mi volt a bajom? Hááát megijedtem,mert elkezdtem vérezni,és nem onnan ,ahonnan egy nő általában minden hónapban szokott.... Aztán beszéltem a dokimmal,kérdezte,mi van,hogy van,voltam-e beteg stb, aztán kiderült,hogy csak az előző megfázásos köhögős vírusnak volt egy mellékhatása...

     

    Na főzök tovább,lassan menni kell a srácokért is.... 

    előzmény:
    dudó (23645)
    2013-01-15  12:50
  7. 2013. január 15. 12:5023645.

    Pár napig nem volt netem. Most viszont sikerült beüzemelnem az én gépeet végre valahára, úgyhogy már nincs akadály előttem. Meggyőztél. A te véleményed volt az utolsó, ami miatt úgy döntöttem, h akkor szőke leszek. Mondjuk egy kicsit még várat magára, de amint legközelebb hajat kell vágatnom, már úgy megyek.

     

    Mi baj volt, h dokinál voltál? De a lényeg, h már minden rendben. 

     

    Ez tetszik, h próbálod nevelni a családot étkezésügyileg. Én is próbálnám, de én nem tudom, miből vannak a gyerekeim. Amint egészségesebb hozzávalóból próbálom megcsinálni a kajájukat, rögtön kiszúrják. Viszont Andris még mindig kitart, így most jókat eszünk együtt, persze szigorúan diétásan. Nekem nagyon bejön ez. És már fogyott 7 kg-ot, és látványosan feleakkora a pocakja, mint volt. 

     

    Most meg élvezem az időt. Esett hó végre jócskán, így a délutánokat kint töltjük a gyerekekkel. Élvezik, és végre Máté is eljutott odáig, hogy már nem zavarja, ha havas lesz, és a szánkózást is kifejezetten élvezi. Úgy örülök neki, mert tavaly mindig sírásba torkollott az egész. Sőőőt, tegnap olyan bátor volt, h felment egy két méteres hókupac tetjére, h ő onnan fog léecsúszni. Olyan büszke voltam rá!

     

    Valami nyelvtanulás nekem sem ártana. Lassan már a maygart is elfelejtem, nemhogy a többit, amit kínkeservvel megtanultam.

    előzmény:
    melcsi911 (23644)
    2013-01-11  13:06
  8. 2013. január 11. 13:0623644.

    Szia Kata!

     

    Olvastam rögtön,mikor jeleztél a face-n,de annyira nem tudtam koncentrálni,hogy inkább nem írtam... Nem voltam vmi jól ebben a 2 hétben,ma voltam dokinál,megbeszéltem vele,mostmár örülök,mert minden rendben velem. 

     

    Fogaldalmak? Huh,azokat nem szeretem,remélem jókat választottatok,amiket könnyű is betartani!!! 

     

    Le a kalappal Andris előtt,hogy így látja a dolgokat,csak így tovább,és jó olvasni,hogy ennyire örül az új helyzetnek, a gyerekekkel együtt.

     

    Munkakeresés? és merre,meddig? Remélem vmi olyat találsz majd amit szívesen is csinálsz,és még fizetnek is érte rendesen!!! 

     

    Szerintem is jobban áll a szőke,vagány fiatalos anyuka! 

     

    Náunk is minden ok egyébként,Ádi továbbra is jól tanul,bár az utóbbi időben többet kellett gyakorolnunk vele...Magyarul is nagyon jól olvas már,egyre ügyesebb. Akin mi is napról napra jobban csodálkozunk az a "kicsi" Benji. Jön ő is akkor tanulni,mikor Ádi,szól,hogy ő is gyakorol,mert már 5 éves! 

    Mostmár együtt járnak judora,első alkalommal,azt hittem elbőgöm magam. Annyira édes volt a Benji,Ádi meg az igazi nagytesó szerepkörben feszített,csodálatos volt látni. Ma reggel meg hallgatóztunk apávasl,olyan édesen beszélgettek,Benji mondta,hogy ő nagyon szereti a judo-t,és hogy továbbra is menni akar,erre Ádám,hát te tudod,de akor jól kell csinálni ,stb... 

     

    Én továbbra is a hollanddal foglalatoskodom,ill. az egész családot az egészséges életmódra próbálom átnevelni,úgy,hogy ne nagyon vegyék észre.... eddig jól megy...Lacinak elege lett magából,úgyhogy többet edz mint eddig,nem iszik szénsavas vackokat,csak azt eszi ,amit pakolok neki,és nem eszik este 6 után. Eddig ügyi,minden elismerésem neki is. 

    Hát nagyjából ennyit rólunk...  

     

    Majd írj,hogy haladsz a melókeresésben!  

    előzmény:
    dudó (23643)
    2013-01-09  10:00
  9. 2013. január 9. 10:0023643.

    Úgy látom, már minden tárgytalan, jól lezajlottak az ünnepek. :D De most már itt vagyok.

     

    Minden rendben, isi-ovi rendben megkezdődött. Új fogadalmak, gyerekek is fogadkoztak tanulással kapcsolatban, meg ilyenek. Máté a szünet alatt nőtt akkorát, mint a fene. Óvónénik is megjegyezték, hogy lassan már nem az a puszilgatnivaló kis duciság lesz. Mondjuk a puszilgatást már nem is nagyon engedi, csak nekem.

     

    Tévé csúcs. Hát azért én sírni nem sírtam, de örültem nagyon. Egy élmény. És nem tudom megunni. Többet nézek tévét, mint bármikor életemben. Meg hát tökjó, netezünk vele, képeket nétegetünk, mindent, ami kell. 

     

    Komoly álláskeresésben vagyok. Most tényleg. Aztán, hogy mikor lesz vmi használható? Az a helyzet, hogy Andris rájött, hogy lassan úgy néz ki, nélküle nőnek fel a gyerekek. Az ünnepek alatt abszolút nem vállalt munkát, meg előtte is csak finoman. És hát rájött, hogy mennyire jó együtt tölteni az időt. Csavargunk mindenfele, ha jó idő van, akkor kutyástól a környéken. Erdőben, mezőn, mindenhol. Megegyeztünk úgy, hogy kinézünk egy helyet, odáig elmegyünk kocsival, ugye, hogy neki is jó legyen, és ott futkozzuk ki magunkat. Élvezi ő is, a gyerekek is, hogy van apjuk. A kapcsolatunk meg? Jobb, mint valaha. Azt mondják néha kell egy kis balhé, hogy utána frissíteni lehessen. Úgyhogy mivel a munka kevesebb, a pénz is. Így kiegyeztünk, hogy akkor nekem is kéne dolgoznom. Ami ellen semmi kifogásom. Nem mondok az első hülyeségre igent, de jobban keresek, mint eddig. A gyerekek is nagyon nagyiot változtak, Zsuzsura már simán rá lehet bízni a másik kettőt. Nagyon ügyes nagylány lett. Aztán majd meglátjuk, hogy merrefele alakulunl.

     

    Nekem is vannak fogadalmaim. Pár kilót visszaszedtem, azt le akarom megint fogyni. És a hajam valószínűleg megy vissza szőkére. A család átnézte az ünnepek alatt készült fotókat, és úgy döntöttek, jobb a szőke. Nekem tetszik ez a barna is, de ha egyszer Andris a szőkét szereti, akkor miért ne? Nekem végülis édes mindegy. Mondjuk szőkén talán egy kicsit vagányabb.

     

    Veletek mi van? Minden rendben?

    előzmény:
    melcsi911 (23642)
    2012-12-12  09:55
  10. 2012. december 12. 09:5523642.

    Szóval megvan a Tv? És a gyerekek mit szóltak? Mikor mi megvettük én konkrétan sírtam... 

     

    Semmi a fa alatt? Mikor már mindenki alszik csomizd be magad Andrisnak! 

    Nekünk meg szinte furi,hogy most lesz igazán egymásnak meglepi a fa alatt. Mindig közös nagyobb "ajándékokat" vettünk,de most vásárolgattunk,titkos csomag jött postán,nem nézhettem meg stb... izgi... 

     

    Süti? Találtam 2 aprósütit,amit szeretnék kipróbálni. Az egyik mandulás kis kekszféle,a másiknak meg az a neve,hogy diós jojo,nagyon jól néz ki,remélem lesz rá időm...

    Hétvégén tortát sütök,Benji csokisat kért a szülinapjára,az oviba meg ezt a nyalókasütit ígértem....

    Fánk sütés? Látod ez egy jó ötlet,mindenki szereti nálunk,lehet a szünetben lesz egyik nap.... 

     

    Benjivel ma voltam a dokinál,szerencsére minden ok a kezével,már nem kell visszamennünk...Holnap vizsga,kedden szájsebészet,csütörtök megint vizsga...

     

    Na megyek is ,szerda igazán rövid,mindjárt indulhatok a srácokért.... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23641)
    2012-12-11  10:59
  11. 2012. december 11. 10:5923641.

    Na, itt vagyok   Marha? Gondoltam, hogy úgy mint tavaly, de azért sikerült elképzelnem, hogy az udvarban rendesen vágtok, ahogy azt faluhelyen szokás. Szóval akkor jó kis mikulásotok volt, ezt én is elbírnám viselni. Azért 60 kilót elrakni sem lehetett semmi!

     

    A képeket nagyjából néztem, még nem mindet sikerült. Hétvégén azért ha lehet, inkább nem face-ezek. Andrisnak nem akarom kihasználni a jóindulatát. És örülök, hogy a fiúknak is nagyon tetszett a Mikulás. Azért még mindig fura ám belegondolni, hogy ez a karácsony, vagyis hát hogy ez a nagyobb ünnep. 

     

    Lett tv! Nem az, egy egyel kisebb, viszont többet tud. Imádom. Bár tudom, hogy karácsonykor utálni fogom magam, mert így nem lesz semmi a fa alatt. Vagyis Andrisnak lesz, csak nekem is. Ugyanis amikor bementünk másnap billntyűzetet venni a tv-hez, megláttam akciózva a szódagépet.... Igen, azt, amit tavaly nálad láttam először, és azóta is fáj rá a fogam. .... Szóval kikönyörögtem. Úgyhogy a közös ajándék a tv, én meg kaptam a szódagépet. Tehát a fa alatt semmi, de semmi nem lesz. De talán túlélem.

     

    Fánkot sütök. Akkora hülye vagyok, eszembe jutott, hogy mindig csak farsangkor jut eszembe csinálni. Úgyhogy bedagasztottam, lassan süthetem is. 

     

    Tökjó, hogy találtál egy ilyen embert kint is. Azért mennyire más, ha személyesen lehet beszélgetni!!!

     

    Süti? Hát, még nem nagyon nézegettem. Csináltam mostanában újakat, de azok nem mondanám, hogy kifejezetten karácsonyi sütik. Vagyis van egy karamellás. Le fogom írni a receptet, de ahogy az újság írta nem lett jó. Az íze igen, de az állaga nem, úgyhogy elméletben már változtattam rajt, már csak a gyakorlat van hátra. Azt majd leírom.. Meg lassan én is nézegetek, úgyhogy majd csereberélhetünk ötleteket. 

    előzmény:
    melcsi911 (23640)
    2012-12-07  12:54
  12. 2012. december 7. 12:5423640.

    Ilyen előadásra én is szívesen elmennék egyszer,még nem voltam.....

     

    Drága Máté,na volt nagy öröm mikor jött a Mikulás?

    Nálunk nagyon jól sikerült,boldogok voltak nagyon.....

     

    Mi meg marhát vágtunk.Na nem úúúgy.  Vettünk megint az egyik ismerőstől marhahúst,60 kg. Csodaszép,egy csomó darálthús,steak,velőscsont,szelethúsok,pörköltnek való stb...jajj nekünk ez volt a Télapótól. 

     

    Nem is meséltem...Múlthéten voltunk vásárolni Hollandiában,és beültünk névnapozni egy olasz étterembe. Nagyon hangulatos,mindenki olaszul beszél,szól a zene,énekelt a pizzasütősrác a kemence előtt,eszméletlen jó volt. Totál jól laktunk,még beszélgettünk,és hála a nagyszájú hangos Benjikémnek,aki úgy gondolta,hogy akkor ő is énekel egyet(magyarul),egyszercsak odaszólt egy nő,hogy én is magyar vagyok!!   Hát akkor beszélgettünk,te honnan jöttél,hol laktok stb,hát vagy 5 km-re laknak innen!!! Ma taliztunk egy kávézóban,na úgy jártam vele,mint veled. 3 óra alatt el is fogyasztottunk egy kávét összesen,mint veled a vizet,mert annyit dumáltunk.

     

    Na??? Hogy áll a mérleg,tv vs. nem tv????  

     

    Mondhatnál nekem sütirecepteket! Bejglit csinálok karácsonykor,az nem kérdés,de mondhatánl nekem új dolgokat! 

     

    Mennyi hó esett nálatok? Ide mára nagy havazást ígértek,senki ne menjen el otthonról,figyelmeztetés,öltözz föl rendesen stb.... már gondoltam,hogy nem lesz semmi.... hát tényleg esik,de közben olvad is,ezek meg itt ettől totál kikészültek...  

     

    Na megyek,megnézem a kját,hamar mosok,mert holnap megyünk dinóelőadásra.... 

    előzmény:
    dudó (23639)
    2012-12-05  16:58
  13. 2012. december 5. 16:5823639.

    Hát ez az egész Benji sztori nem semmi! Szegényem.... elhiszem, h nagyon büszke voltál rá!

     

    Az előadás nagyon jó volt. Teljesen kicserélve jöttem haza. Simán el bírnék viselni minden héten egyet.

     

    Minifa a fiúknak? Na, ilyet meg sem említek a gyerekeknek. Nagy az izgalom itt is. Máté most nagyon figyel az oviban, és mivel ott nagyon készülnek a Mikulásra, ő is be van zsongva. A lányok sosem voltak. Várták, de nem ennyire. De annyira csípem, ahogy beszél róla.

     

    Hát ez a tv dolog, ez tényleg mindennapos téma. És egyszerűen nem jutunk előrébb. Na, majd elmesélem karácsonykor, h végül mi lett. 

    előzmény:
    melcsi911 (23638)
    2012-11-30  08:18
  14. 2012. november 30. 08:1823638.

    Na milyen volt az előadás? Jól éreztétek magatokat?

    Szóval Tv lesz karácsonyra? Ha ennyit gondolkodtok,akkor még megfájdul a fejetek,meg lesz az vásárolva, én úgy nézem...   

     

    Hát nem volt egy könnyű menet a tegnapi nap,de szerencsésen megvolt. Mondanom se kell,hogy megint mennyire büszke vagyok Benjire,hogy milyen bátor volt.Ugyanakkor szét is röhögtük magunkat. Kapott nyugtatót a műtét elött.Hát ,hogy az mit hozott elő Benjiből. Úgy tudott csak beszélni,mint aki sokat ivott,azt mondja,de érdekes anya,3 szemed van,a Laci orrát meg mindenképp le akarta szedni... De egyébként nagyon flottul ment minden,a műtőbe én vihettem be a kezembe,fel voltam öltözve,erre Benji,jajj anya,doktor lettél,akkor te csináld,és csak nevetett.Jajj,tünemény volt. Fél óra múlva hozták is,akkor meg nagyon sírt,mondták,hogy ne aggódjak,ez  a szerektől van,amit kapott. Vinnyogott,mint egy kiskutya,mondom neki,hagyd abba,erre jajjjjj,dehát nem tudom,annyira kell sírnom.  

     

    Most januárig még nem tornázhat,meg nem emelhet vele nehezebb dolgokat,2 hét múlva röntgen,de egyébként tudja mozgatni a kezét. Megkaptuk emlékbe a csavarokat,mikor Lacinak megmutattam,azt hittem hívhatok hozzá orvost. Elfehéredett,azt mondja,ezt az én gyerekemből szedték? Hogy az..............................,...........,............!!
    !!!!! 

     

    Jajj,Ádi már alig várja a vasárnapot,karácsonyfát díszítünk,meg kapnak az idén a szobájukb aegy minike fát,arra kaptak olyan díszeket,amiket már nem használok,és azt csak ők használhatják,teljes az izgalom...

     

    Na megyek,indulás a suliba,aztán főzök,meg várom a futárszállítmányt otthonról...Szaloncukor ,dió és egyéb fincsiség....  

    előzmény:
    dudó (23637)
    2012-11-27  13:15
  15. 2012. november 27. 13:1523637.

    Jaj, Melcsi, ne haragudj, de szétröhögöm magam..... Hogy a francba lehetsz ennyire peches azzal az autóval? Bár erre Andris azt mondaná, át persze hiszen ford. És sajnálom is tényleg! De ahogy leírtad, hát nem tudok komoly képpel ülni......

     

    Oké, szorítok mindenképpen! Te meg majd értesíts, hogy mi volt, hogy alakult a dolog.

     

    Igen, én is örülök, h így történt. Főleg így, hogy csupa pozitív dolog történik velünk azóta, és hát tényleg.... ez a fordulat így kettőnk között most nagyon kellett. Mint amit meséltél rólatok... Jaaa, és ez a pár kiló, amit felszedtem, alighanem mind cicire ment. Ne tudd meg!!!!! 

     

    Este megyek hugaimmal előadásra. Van egy író (Müller Péter) teljesen rá vagyok kattanva a könyveire. És ma lesz előadása Vp-ben. Anya meglepett névnapomra három jeggyel. Úgyhogy hugaimmal megyünk. Úgy várom már!!!!

     

    Karácsony...még mindig...hát, most alaposan gondolkozunk. Elmentünk körülnézni hétvégén. Találtunk is egy első látásra szerelem közös ajándékot. Na de az ára!!!! Folyamatosan osztunk-szorzunk, és nem tudunk dönteni. :D tv-ről van szó, de nem akármilyenről. A poén, h eszünk ágában nem volt tévét venni. De ezt megláttuk, és egymásra néztünkl, és tudtuk, h ezt nekünk gyártották. Hááát, még osztunk-szorzunk tovább karácsonyig.

    előzmény:
    melcsi911 (23636)
    2012-11-27  08:25
  16. 2012. november 27. 08:2523636.

    6 hete nuku cigi??? Le a kalappal,minden elismerésem!!!! Az a pár kiló,meg mit számít az eddigiekhez képest,nem igaz??!!!

     

    Tudod jobb is ,hogy így alakult ez a fb-s dolog. Talán ideje volt már tisztázni  pár dolgot....

     

    Karácsony? Mi is mindig megbeszéljük,hogy na most semmit,vagy közöset,de azért jó meglepni egymást vmivel....

     

    Képzeld mi volt csütörtökön. Végeztem a sulival,jöttem haza,akkor láttam,hogy van egy papír a szélvédőn,na mondom már itt is osztogatják a reklámokat. Aha,hazaértem ,nézem,írja egy nő,hogy nekiment akocsimnak,elnézést,és hívjam fel. Csak lestem,mondom he???? Hát akkor néztem körbe a kocsit,hátul a  kerék fölött,totál lejött a festék csíkokban.. Úgy elkapott az ideg. Soha nem csináltam semmi bajt,mindig óvatosan parkolok mindenhol,erre ez már a sokadik alkalom,csak most éppen hagytak üzenetet... Felhívom a nőt,hogy akkor rendezzük a dolgot,van biztosítónk,majd megoldja,hát basszus. Szegény mami 80 és a halál között,nagyon félt a biztosítótól,mert csak külön engedéllyel vezethet már,mert a beteg férjét ő furikázza stb.... Na mindegy,megoldottuk máshogy,csak az alig 5 éves autóm úgy nézki,mint amire nem vigyáznak,és legalább 15 éves...Tele ajtórányitással és hasonló.... 

     

    Csütörtökön viszem Benjit,kiszedik a csavarokat,ha minden igaz,majd gondolj ránk 7 körül.... 

     

    Na megyek,indulunk suliba,2 hét múlva vizsgázom.... 

    előzmény:
    dudó (23635)
    2012-11-22  11:10
  17. 2012. november 22. 11:1023635.

    Hát igen, mostanában Andrist veszem fel mindig. De élvezi!!!!

     

    Jaj, a múltkor is írtad ezt a gangnam style-t. Na, akkor még nem tudtam mi az, mert akkor még épp nem nagyon ment itt. Viszont rá egy hétre!!!! Mondjuk én annyira nem foglalkoztam vele, hallottam párszor, ennyi. Hát és a múltkor - merthogy volt egy kis fb balhé itthon - a sógorom átküldte nekem. Hát beszarok rajt! Szóval igen, tetszik, avgy bírom, vagy nem tudom. Főleg ezzel a fb-s magyar szöveggel. Ezt a balhét meg majd elmesélem. Csak annyira nincs türelmem leírni. A lényeg, hogy amiről egyszer beszéltem, azzal lebuktam, és hát teljesen kiforgatta Andris. Túl sokat képzelt bele, amitől én féltem is. De megbeszéltük, és azóta minden rendben, sőt, azóta nagyonis rendben, teljesen másképp viszonyulunk egymáshoz. És a fb-s tetteim is hivatalosak. És tiszteletben is tartja.

     

    Új állat? Az nincs! De erősen gondolkozom. A munka pedig igen, fellángolás volt. Valahogy mindig visszatérek oda, hogy sokkal jobban járnánk anyagilag és családilag is, ha az itthoni állattartást csinálnánk kicsit nagyobb-ban.

     

    Karácsonnyal kapcsolatban most abban maradtunk apával, hogy egymásnak nem nagyon kéne venni. Vagy ezt már mondtam? De nem tudom. Úgysem bírom ki, hogy ne lepjem meg valamivel.

     

    Dicsekedtem a cigivel? Hogy lassan hat hete nem szívjuk? Híztam is pár kilót. De le van szarva.

     

     

    előzmény:
    melcsi911 (23634)
    2012-11-21  09:14
  18. 2012. november 21. 09:1423634.

    Mit veszel majd magadra? Hát az Andrist!!! 

     

    Egyébként tök fura,mert én meg eddig voltam fázós,most jobban bírom,legalábbis szerintem.Apa biztos mást mondana,mert ő ilyenkor is képes csak egy vékony pulcsit felvenni,vmi vékony kabáttal.....

     

    Szerintem sem könnyű vásárolni,de jókat választottál.Bár mi is 3 játékboltba benéztünk,mire összeszedtünk mindent,és nem azért mert válogatós az ember,hanem mert mindenhol ua. van,ráadásul igen különböző árakon....

     

    Közben apa ajándéka is megvan,könyveket rendeltem neki,de majd még vmit kitalálok....

     

    És miért nem akar enni az Emma? a hányás miatt? fél,hogy ha eszik akkor újra,vagy azóta minden ok?

     

    Nálunk is minden ok,srácok jól vannak.

    Tegnap volt az oviban a nagyszülőknek az ünnepe,megint voltam segíteni szuper volt. Nem hittem a fülemnek,mikor megszólalt a Gangnam style zene,arra táncoltak,eszméletlen volt.   

     

    Nem is mesélted,nincs új házikedvenc? 

     

    Nem tudom,hogy beszéltük-e már ,szereted-e az orchideát,nekem van pár,és az egyik idén karácsonykor lesz 2 éve,hogy folyamatosan virágzik.Képzeld most is hozott virágszárt,látszik is már a bimbó,közben a szárán is megjelent újra vmi,na mondom onnan is hoz virágot? Hát levél jött ott,és léggyökér,ha elég nagy akkor le lehet választani,és lesz egy új-régi saját nevelésű virágom.  

     

    Karácsony hogy lesz nálatok? Vmi új jó kajaötlet? 

    előzmény:
    dudó (23633)
    2012-11-18  16:16
  19. 2012. november 18. 16:1623633.

    Én is megint ideértem. Szóval Benji ügyeskedett. Ennek örülök:) Igazi nagyfiúsan viseli ezeket a dolgokat.

     

    Megint fogorvos? Jaj, anyám, hogy állandóan ezzel van bajod! Bár most lassan nekem is el kéne mennem. 

     

    Hát a hétvégén mi is elmentünk ajándéknézőbe. Vagyis az egész úgy indult, h Emmának veszünk valami névnapi ajándékot, merthogy jövő héten már nem lesz időnk elmenni. Elcsaltuk magunkkal anyáékat is, akik közölték, hogy kifejezetten örülnek, mert legalább ott leszek velük, és akkor válasszam ki a gyerekeimnek azokat az aándékokat, amit ők fognak adni karácsonykor. Hát basszus! Totál elkeseredtem. Egy egész boltnyi játékból alig skerült összeszednem a három gyereknek ajándékot. Oké, hogy sikerült, na de hol van még a mi ajándékunk? Úgyhogy passz. Fogalmam sincs, mi lesz majd. Anyáéktól társast kapnak. Zsuzsu ilyen sokdarabost, amiben mindenféle játék van, Emma írni segítőset, Máté meg munkagépeket. Ja, ez utóbbi nem tárasas. Szóval ennyi. És a poén az egészben, hogy fogalmam sincs, egyáltalán merre induljunk majd mi el. Nahát, ennyit a karácsonyról.

     

    Amúgy megvagyunk. Emma hányt múlt héten, azóta veszekszünk vele folyamatosan az evésen. Nem akar enni. Orvos szerint semmi baja. De a nap fele azzal megy el, hogy könyörgünk, hogy egyen. Jópár ilót fogyott, kegyetlneül néz ki. Most már csak összeszedi magát lassan. 

     

    Én meg akarok fagyni. Most veszem észre igazán, hogy nincs, ami melegítsen. Szörnyű kimenni, pedig a friss levegő hiányzik. Végülis oké, hogy harisnya, és úgy veszem fel a nadrágot, de mi lesz, ha majd -10 fok lesz? Akkor mit veszek fel még magamra?

    előzmény:
    melcsi911 (23632)
    2012-11-13  15:03
  20. 2012. november 13. 15:0323632.

    Úgy látszik,nem túl sűrűn érek ide..... Benji itthon volt velem múlt héten,na most hétfőn nem is akart menni oviba,de azért ott maradt. Pénteken lecserélték a gipszet,eszméletlen ügyi volt,3 hét múlva meg kiveszik a csavarokat is....Remélem utána már minden ok lesz....

     

    Tegnap apa nem dolgozott,így elntéztük a télapós dolgokat. Örülök neki,mindegyiknek szuper dolgokat vettünk,olyat is amit kértek,olyan is,amire Ádi nagyon vágyott. Van ilyen dinókiállítás Brüsszelben,vagyis lesz decemberben,sétálnak a dinók,élethűek nagyon,meg méretarányosak stb,de iszonyat drága a jegy,négyőnkre 200 euro,és még csak nem is a vip szektorba!!!. Na mindegy úgy döntöttünk,hogy a családtól amit kaptak volna ajándékot azt a pénzt erre(is) költöttük,úgyhogy a jegyek benne figyelnek majd a csomiban... 

     

    Én újra fogorvoshoz megyek,most a másik oldalon vannak problémáim,amit viszont már nagyon várok,hogy jövőhét pénteken megyek fodrászhoz. jupppiiiii 

     

    Vissza melózni? Na és,hogy vagy így egy hét elteltével???  Azért nem kis teljeseítmény lenne összelogisztikázni a dolgot....bár ha vmi jó lehetőség lenne,az biztos elgondolkodtatna komolyabban is.....

     

    Na velünk más nem is igen történt mostanában....csak rohannak a napok egymás után....

     

    Ti jól vagytok? csemeték?  

    előzmény:
    dudó (23631)
    2012-11-05  20:08
  21. 2012. november 5. 20:0823631.

    Hát , ezek után én is nagyon büszke vagyok a fiaidra! Ez nem semmi! És tényleg ilyen ügyesen viselni az egészet!!! Hihetetlen. A műtős dolgot át tudom élni....tudod, mikor Mátét műtötték a sérvével. Jaj, tényleg senkinek nem kívánom. Elhiszem, hogy nehéz volt!

     

    Sokszor eszembe jut, hogy neked egész napra kell pakolnod. És az oviba is... Nem is tudom, én mit csinálnék. Így is nehezen vagyok a lányokkal, mert ez a válogatás, amit ők művelnek! Jaj, az agyamra megy! :)

     

    Szünet? Hát megvolt. Hol esett, hol szép idő volt. Lányok nem nagyon voltak itthon, valahol mindig mamáztak, úgyhogy Mátéval voltunk. Kihasználtuk, vele azért jártunk erre-arra. Különösebb nagyobb program nem volt. 

     

    Nem is tudom. Annyira más nem nagyon történt. 

     

    Most megint olyanom van, hogy szeretnék dolgozni, de gondolom ez megint csak fellángolás:D Nem hiszem, hogy könnyen meg tudnám oldani a dolgokat. 

    előzmény:
    melcsi911 (23630)
    2012-11-05  06:50
  22. 2012. november 5. 06:5023630.

    Na itt vagyok.... Gondolom sejted,miért nem jöttem....anyáááááám,álmaimban sem gondoltam volna,de hát ez van,hamar megtörténik a baj. Elmentünk a játszóházba Ádi judoja előtt,mondom játszanak egyet,Ádi közben judozik,aztán ott megvacsizunk és utána vmikor hazajövünk. Na ebből fél óra játék jött össze. Én hazamentem Ádi flakonjáért,mert otthonhagytuk,mentem be,Benjike már ott szomorkodott az apja mellett.De nem sírt ám,vagy ordít vagy mittomén,semmi. Azt mondja fáj a keze,mert a csúzdáról a kezére esett. De nem látszott vészesnek,de gyanús volt,hogy hozzá sem érhettem. Na,levettem róla a pulcsit,hogy lássam,basszus,szabályos S alak volt a felső karjában,és 3-szor akkora mint eredetileg,na akkor rohantunk a kórházba,ott csináltak röntgent,azt a fejet amit a nő vágott ott. Azt mondja,ő ilyet még nem látott.Megmutatta a fotót,1 cm különbség a törött résznél ,és a könyög kifordult. Ez volt fél 8 körül,fél 10-kor már mentünk a műtőbe.Azt hittem,hogy a szívem kiugrik a helyéről,alig akartam átadni a műtősöknek. 11-kor végeztek,sikerült 2 kapoccsal rögzíteni,pénteken megyünk gipszcserére meg újra fotóra,aztán ha jól alakul akkor "csak" 4 hét.....

    De nagyon büszke vagyok a srácaimra,nem volt hiszti a Benjitől,nem dacoskodott,mindent megértett,csinálta

    úgy ahogy kell stb,Ádi meg igazi nagytesó volt,szóval fantasztikus gyerekeim vannak. 

     

     

    Birka is? Nem vagy semmi,te sztán belejöttél a buliba,Andris mit szól?

    Én imádom a kecskesajtot,szóval hajrá,sajtkészítés!

     

    Sütés? Na az nálunk is van,most nagy kekszgyártásban vagyok,a lehető legegészségesebb összetevőkből,hogy amikor csak lehet,akkor a suliba azt tudjak adni,ne ezeket a csomagolt akármiket. Nehéz mindig,azért egész napra kel nekik adni kaját.

     

    És nálatok,hogy telt a szünet? Milyen idő volt?

    Nálunk végig szakadt sajna,egy percre se tudtunk kimenni,az nem volt vmi jó....

    Ma viszem a kocsit gumicserére,de Benji is velem van,jáááj,ilyenkor összejönnek a dolgok.... Na majd taxival hazajövünk,aztán ha apa megjön akkor elmegyünk a kocsiért...

    Na majd még jövök,csak kaját kell pakolnom apának meg Ádinak.... 

  23. 2012. október 29. 20:5423629.

    Most azértis azonnal válaszolok. Mert különben megint húzom napokig.

     

    Hát láma biztos. h nem lesz! Meglátjuk, h ezzel a kecskével hogyan boldogulunk. Viszont én el tudok képzelni még birkát is. Csak azokról azt mondják, elég érzékeny állat. Meg azt nyírni, meg ilyenek.... Hát nem tudom. Tavasszal úgyis kell a kertben a kecskének valami lekerített hely, akkor majd megátjuk. Igazából mindegyiket a teje miatt szeretném. Mondjuk meginni nem akarom!!! Én már továbbgondolom. Kecskesajt, juhtúró..... és ha sok lenne, ha nem csak annyi, amennyi a családot ellátja, hát tuti, h nagyon kelendő lenne. Szóval hülyeségnek nem hülyeség, a hely adott, az etetnivaló adott. Már csak az időbeosztással van gond. Bár most ma éppen nem volt vele gond, mert reggelre esett vagy 6 centi hó, és a kecske nem volt hajlandó kimenni, tehát csak néha kellett neki egy kis kaját dobnom.

     

    Jaaa, ez a havazás. Hát ez nem volt semmi. Tegnapelőtt még 15 fok fölött, melllényben voltunk kint. Ma meg nem győztem előkeresni az overálokat, kesztűket, stb-t. Mindez még oké, de kiderült, h eyik gyereknek sincs csizmája. Dehát ugye első hóra nem lehet nemet mondani, így azt csináltuk, hogy kint egy óra, cipők ezalatt átáztak, bejöttünk, radiátor, gyerekek 10 percenként nézték, szárad-e már. és aztán újra ki. 

     

    Úgyhogy most sürgős csizmavásárlás elé nézünk Tortúra lesz megint. 

     

    Sütök. Állandóan sütök. És a gyerekek úgy hozzászoktak pár hét alatt, hogy most már kifejezetten követelik, hogy legyen sütemény. Ma egy olyan tortát dobtam össze, hogy hú meg haaa. Én, akinek soha egy tortája nem sikerült jól. Najó, a farsangi talán. De előre szólok, kép nincs róla. Nem magunknak csináltam, és elvittem, mielőtt eszembe jutott volna képet csinálni.

     

    Szóval fontos családtag lett a tésztagép? Az igen!!!! Azt hiszem, ha még egy kicsit csigázol, utánanézek komolyabban a neten .

     

    Húú, most meg már a hajról is tehetnék fel képet - ha lenne - mert már tényleg semmi szőke nincs benn, és most tényleg megint olyan nagyon rövid. Na, holnap igyekszem csinálni valahogy egyet. 

     

    Szegény Laci. Nyugtasd meg, hogy nem gondolok ilyeneket róla. Eszembe sem jutott. És én is nagyon sajnálom, hogy nem jutunk ki. 

     

    Hát igen, a szünettel mi is így vagyunk. Ma délben már könyörögtek a lányok, hogy vigyem el őket a mamához. Délutánról volt szó, hát addig puncsoltak , hogy a mama megengedte, hogy ottaludjanak. Mondjuk Máté ilyenkor legalább élvezi az egyedüllétet. 

     

    Na, azt hiszem, megyek, megfürdök, mert egy picikét megviselt az óraállítás, és ilyenkor már nagyon érzem, h tíz óra lenne. Reggel örülök, könnyen kelek, de ezek az esték!!!! 

    előzmény:
    melcsi911 (23628)
    2012-10-29  13:58
  24. 2012. október 29. 13:5823628.

    De jó,hogy írtál,jó volt olvasni. Szóval a Dédi inkább a karriert választotta,és most menetel Hollywood felé?!   Biztos jó volt az egész ,gondolom a Dédi is nagyon élvezte. Tényleg érdekes és jó lehet ilyen emberekkel is találkozni néha. 

     

    Kecske???? Anyááám,hát nem vagy semmi. Nyulak,kecske,kutya,tyúkok,mi lesz a köv? remélem nem láma,az nagyon köpköd,akkor felétek se megyek. 

    Egyébként a kecskéről jut eszembe....Anyósomék is tartottak párat,mikor a Lacival megismerkedtünk.Apósom kedveskedni akart az egész családnak,hát reggelire volt kakaó. Na de kecsketejbőőől!!!! Anyáááám,azt a fejet,amit vágott mindenki,mikor belekóstoltunk a kakaóba.  

    Jah és nekik volt vaddisznó os otthon.Após vadász,és talált két kicsikét még annak idején,nem élt az anyjuk,és hazavitte őket felnevelni,aztán vissza vmi farmra,de addig ők etették. Aranyos 'kis' jószágok lettek. Ők voltak a Pityu,meg a Diána...   Na nosztalgiázásból ennyit....

     

    A tésztagép?! Uh,hát vmi csoda. Minden héten előveszem...Holnap barátfüle lesz,olyan könnyű vele tésztát nyújtani,nem fárad el az ember keze,egyenletes a tészta,fantasztikus. Melcsike új barátnője....  Laci úgyis azzal cikiz már.Szombaton nem volt vmi jó kedvem,meg össze is zörrentünk apával,eltörött nálam a mécses,jöttek aztán édesen vígasztalni mint a kiskutyák,köztük apa is,azt mondja,látod itt van mindenki,akik a legfontosabbak neked,már majdnem jobban elérzékenyültem,erre benyögi,hozzam a tésztagépet is???!!!!!   Na onnantól már nem volt rossz kedvem... 

     

    2 hete nuku cigi? és hogy bírjátok?  Egyébként csak így tovább,mondjuk nem az ára miatt,hanem az egészségetek miatt. 

     

    Emmának ilyen jól megy a suli?! Nagy gratula neki,ügyes csajszi!!! 

     

    Sajnálom,hogy nem jöttök errefelé,már apa is készült,hogy megismerkedtek,azt mondta,már biztos azt hiszitek,hogy egy bunkó pasija van ennek a nőnek,és nem akar veletek találkozni...    

     

    Ádinak csodaszép lett a bizonyítványa,mindenből 95 % felett teljesített,az osztáylból ő a második. Azt hiszem,ennél szebbet nem is kívánhatok,így is,hogy nem magyarul tanul....

     

    Egyébként ma már nincsenek is itthon. Első nap a szünetből és már játszani vannak,holnap meg hozzánk jön egy kisfiú,legalább nem unatkoznak,esik az eső,hideg van,nem lehet egyszerűen kimenni....

     

    Na megyek,hamar rendet rakok,mire jönnek,újra lehessen rumlizni.... 

    előzmény:
    dudó (23627)
    2012-10-26  19:23
  25. 2012. október 26. 19:2323627.

    Na, akkor most követem a példád, és ide kell ülnöm. Nem kifogásokat akarok keresni. Bonyolult minden. Az én gépemen mmég mindig nincs internet. Apáén nem állítgatok be mindent, így tök bonyolult ide belépni. A face-t meg ugye használom telóról. Szóval ritkán jutok gép elé. Ha meg mégis, akkor tuti, h egyfolytában ugrálok, mert vki vmit mindig kitalál.

     

    Forgatás. Na. Ezelőtt tíz évvel, vagy lehet, h több is... csináltak a dédivel egy dokumentumfilmet. A rendező az, aki a meseautót, hippolytot és ilyen nagyobb magyar filmeket rendezett. Itthon nem vetítették, németországba csinálta a filmet. Mármint oda vitte. Állítólag nagy sikere volt. És hát a német közönség így tíz év után kérte a folytatást. Hogy azóta mi történt a Vilma nénivel. Úgyhogy most jöttek, és ahhoz készültek el a benti felvételek. Jó volt, elfáradtunk, meg szétröhögtük magunkat. Kérdezi az operatőr, h miért Lotharnak hívják a kutyát. Én neki is elmeséltem, h van a Le a fejjel c film, amiben a Ganxsta volt a hóhér, és így hívták, stb.... erre mosolyog nagyon. Azt mondja, pont azért kérdezte, mert neki rögtön ez jutott eszébe. Mondom ez tökjó, mert eddig mindig mindenki azt mondta, Lothar, mint a Matthaus? Nem, azt mondja, neki az meg sem fordult a fejében, csak h így a nevet hallva eszébe jutott, mikor abban a filmben is ő volt az operatőr..... köpni nyelni nem tudtam. Azért ilyenkor tökjó érzés, h ilyen emberekkel találkozunk. Nem mintha más emberek lennének, de akkoris! Szóval jó.

     

    Múltkor beszéltünk a nyulakról. Hát azóta gazdagabbak lettünk egy kecskével. Ugye tavasszl már volt róla szó. De elvetettük az ötletet. Hát felhívott egy pár hete hugom, h akkor döntsük el, kell-e kecske, mert most van, de ha nem kell, akkor levágják. Hát nekünk ennél nem kellett több. Már csináltuk is a helyét, és mentünk érte. Namost, mivel teljesen még nincs felkészülve a gazdaságunk egy kecskére (mert ha több lenne, sokkal inkább nyugalom lenne) így a napom felét elveszi. Ugyanis nincs még kint körbekerített helye, így pórázon járom vele az udvart délelőtt 2 délután 3 órát. Azért lenne jó, ha többen lennének, mert akkor nem mennének el. Viszont ő mivel egyedül unatkozik, nem lehet kint hagyni, mert rögtön tiplizik.

     

    Amúgy semmi más nem történt talán. Ja, a tésztagéped. Imádom. Nagyanyámnak volt ilyen, de mire rátettem volna a kezem, eltűnt. Viszont én is nagyon szeretnék egyet. Bár épp ezeleőtt fél órával húzott fel Andris, úgyhogy most mérgemben azt mondtma, holnap a konyha közelébe sem megyek. 

     

    Ja, és ami a legnagyobb sztori, bár már nem merek elkiabálni semmit.... szóval két hete megint nem cigizünk. Valószínűleg ez most végleges lesz. Mondjuk ennek a véglegességnek egyetlen oka van, a pénz. Decemberre 1000 ft lesz egy doboz cigi. Kettőnknek 3 doboz fogyott el egy nap, az 3000x 30.....hát szóval nem. Ennyi pénzért nem. Az úgysem működik, hogy csak pár szálat. Mindent vagy semmit. Tehát nem. Nincs cigi. 

     

    Fogorvosnál a lányok is jártak. Az iskolával. Minden rendben. Legalábbis nem kell visszamenniük, úgyhogy gondolom. Nagyon nem üzengetnek semmit.

     

    Ja, Emma. Eddig minden felmérője 100%-os. Nagyon büszke vagyok rá. Ügyes, csak itthon úgy csinál, mintha semmi sem menne. Sztem azért , mert ezt látta Zsuzsutól, és azt hiszi így kell csinálni.

     

    Sajnos nem jutunk el felétek. Legalábbis így az ősszel nem. Nem úgy jöttek össze a dolgok, és még kirándulni sem jutottunk el. Mindig jön valami, és lassan ott tartok, hogy még a következő hétvégét sem merem megtervezni.

     

    Húú, most hamar gyorsan ennyi, azt hiszem.... 

Címlap

top