Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2. kössünk együtt

Torolt_felhasznalo_724880
Torolt_felhasznalo_724880
Létrehozva: 2006. február 20. 22:09
Azért nyitom újból a topicot, mert a képeket nem lehetett megnyitni a régi topicon. Valamilyen technikai probléma miatt. Kérésünkre sem segítettek rajtunk az illetékesek és " magad uram ha szolgád nincs " alapon újból indúl a topic.
Remélem megtalálnak a régi ismerőseim.
  1. 2010. január 21. 15:302451.

    Sziasztok!

    Most lesz az első olyan pulcsi ujj, amit nem ejett vállúra csinálok, hanem szabásminta szerint. Mari, te ebben profi vagy, de én félek, h nehogy elszúrjam és a végén ne illeszkedjen rendesen. Szorítsatok, h jól sikerüljön.

     

    Mari, küldtem neked levelet, majd szólj, ha megkaptad.

     

    Jó kötögetést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 21. 10:052450.

    Sziasztok!

    Na készen van a pulcsi eleje-háta. Már csak a két ujja van hátra. Remélem sikerül minél előbb befejezni, h tudjam elkezdeni a kisállatokat.

     

    Mari, ha el tudod küldeni e-mailben a hóemberes pulcsi mintáját, azt megköszönném. evycy kukac yahoo pont com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 18. 14:282449.

    Szia Évi!

    Örülök, hogy mégis odaért a csomag és kössed Csillának, amit csak tudsz.

    Lehet, hogy ilyen éppen nincs, de biztosan ennek is örülne a kislányod.Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2447)
    2010-01-18  10:25
  4. 2010. január 18. 14:192448.

    Szia Gonzsu!

     

    Azt hiszem látszik a képen, hogy nem szaporítottam hanem fogyasztottam. Már a karöltőtől, egyben körbe és minden borda, (csavarás közt lévő fordított kötésben.)közben 1-1 szemet, hogy arányos maradjon. De nem minden sorban,hanem úgy 6-7 soronként . 

     

    Megnéztem a kötéseid, nagyon szépek, ügyes vagy. Azt hiszem még egy kicsit a formázást kellene gyakorolni, ha van rá türelmed. Én nem igen szoktam ilyen ejtett vállúakat, mert szerintem amazok jobban állnak.

    Olyan karöltőket használok mint a szabásmintán kivágják, vagy persze a raglánújj az más. Majd szépen apródonként lehet próbálgatni, ha érdekel.Előbb a kis cuccoknál, mert látom kis gyereked is van. Üdv:Mari

    előzmény:
    gonzsu (2446)
    2010-01-18  10:14
  5. 2010. január 18. 10:252447.

    Kedves Mari!

     

    Pár perce megérkeztek a fonalak. Nagyon szépek és nagyon köszönöm őket. Csillunak is tetszenek és már tudom is, h melyikből milyen állatka lesz.

    Majd kitalálom, h mit küldhetnék cserébe.

     

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 18. 10:142446.

    Sziasztok!

     

    Feltöltöttem pár régebbi és újabb kötésemet, ha valakit érdekel a http://kotes.gonzsu.fotoalbum.hu/ helyen lehet megnézni. Ide sajnos nem tudom feltenni, mert munkahelyről nem lehet feltölteni.

     Kedves Mari, még azt szeretném kérdezni, hogy körbe hogyan szaporítottad, hogy ilyen szép kerek lett? Egyszerre, vagy soronként párat?

    Köszi: Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 15. 15:512445.

    Szia Mari!

     

    Sajnos még nem kaptam meg a levelet, remélem nem nyúlta le a MP. Sajnos én már jártam meg, h a 15 képeslap közül egy ért célba. Mindenképp szólok ha megjön. Előre is köszönöm.

     

    A férjem elment moziba és késő este jön haza. Ma semmi dolgom, így a kötésnek szentelhetem a délutánt ha Csilla elaludt.

     

    Jó munkát mindenkinek!

    előzmény:
    csongkadar (2443)
    2010-01-15  10:08
  8. 2010. január 15. 11:592444.

    Szia Mari!

     

    Nagyon szépen köszönöm, mindenképp ki fogom próbálni.

    Majd hétvégén fényképezek és töltök fel képeket, hogy ne üres kézzel jöjjek közétek.

    Még egyszer kösz: Zs. 

    előzmény:
    csongkadar (2441)
    2010-01-14  19:30
  9. 2010. január 15. 10:082443.

    Szia Évi! Igen örült neki és tetszett.

     

    Még hétfőn feladtam Neked sima levélként a maradék fonalakat. remélem , nem nyúlták le! Ha megkapod mégis ,majd jelezz! Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2442)
    2010-01-15  06:24
  10. 2010. január 15. 06:242442.

    Gonzsu, üdv. köztünk!

     

    Mari, nagyon szuper lett a mellény. Gratulálok! Remélem a menyednek is tetszik. Nekem is kellene egy ilyen anyós...

    előzmény:
    csongkadar (2441)
    2010-01-14  19:30
  11. 2010. január 14. 19:302441.

    Szia kedves Gonzsu!

     

    Természetesen csatlakozhatsz, örülünk Neked. Hozzál ötleteket és kérdezz bátran. A fogyasztás nem egyszerű dolog úgy megoldani, hogy szép is legyen. Volt amikor többször le kellett bontani. Hiába minden igyekezet, ha más a fonal vastagság, szem szám, kötésminta, de Te ezt biztosan jól tudod.

    Én ezt úgy fogyasztottam, hogy a csavart bordák közt(ami 4 szemes csavarás) 6 szem fordítottat tettem először és itt fogyasztottam mindig 1-1 szemet úgy 8-10 soronként addig míg a patent 2 síma 1 fordítottra alakult. Az elejét úgy csináltam, hogy néha, 1-1 fordulónál nem mentem körbe hanem visszafordultam és mikor újra odaértem akkor már újra körbe. Így lett az eleje mélyebb mint a hátulja. Észreveszed a képen?

     

     

    Lehet, hopgy így első hallásra nem egészen érthető, de ha kötsz valamit, vagy igazítassz, szólj és segítek. Üdv:Mari

    előzmény:
    gonzsu (2440)
    2010-01-14  17:36
  12. 2010. január 14. 17:362440.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozhatnék én is hozzátok? 

    Nekem is nagyon tetszik ez a mellény, esetleg leírnád, hogy pontosan hogyan fogyasztottad? Épp most kötöttem egy pulcsit, és felszedtem az ujját és elejét-hatulját, de nem lett igazán szép a fogyasztással a nyakrész. Nagyon köszönöm!

    Zs.

    előzmény:
    csongkadar (2438)
    2010-01-10  14:10
  13. 2010. január 10. 14:482439.
    Hű Mari! Ez a mellény fantasztikus! A menyed büszke lehet rá, h ilyen anyósa van. Nagyon szép munka és majd ha kész lesz, akkor is kérünk képet.
    előzmény:
    csongkadar (2438)
    2010-01-10  14:10
  14. 2010. január 10. 14:102438.

    Tényleg nagyon édes lesz a pulcsi. Tavasszal biztosan feszíthet benne a kis Csilla. Nagyon sok örömet ad nekünk ez a kötés,és nem is lesz az olyan hosszú menet.

    Íme az én fázisfotóm. Jó lenne most már ha sűrűbben itt lenne a "próbababa" mert nem szeretnék sokat bontani és erre már nincsenek leírt receptek.

    Jó kötögetést:Mari

    előzmény:
    pincuri (2437)
    2010-01-10  10:38
  15. 2010. január 10. 10:382437.

    Sziasztok!

     

    Fáziskép a pulcsiról:

     

    Ez a háta. Az eleje ugyanilyen lesz és a karja is ezzel a mintával készül. Még hosszú menet lesz, de alig várom, h kész legyen, mert biztos nagyon jól fog kinézni a végeredmény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. január 9. 06:472436.

    Szia Mari!

     

    Köszönöm szépen a kedvességet. Majd priviben írd meg az árát is kérlek. Nem szeretnék ingyanélő lenni.

    A cím a régi.

     

    A tegnap nem tudtam kötni, mert más itthoni dolgom volt. Remélem majd ma délután és holnap sikerül. Már csak pár centi kell és kész az egyik darab.

     

    Puszi és jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    csongkadar (2435)
    2010-01-08  11:19
  17. 2010. január 8. 11:192435.

    Szia Évi!

     

    A hét végén átnézem a fonalaimat, biztosan van olyan ami már nekem nem kell. Hétfőn küldök Neked. Címed a régi? Dési Huber...? Akkor jó.

    Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2434)
    2010-01-07  10:28
  18. 2010. január 7. 10:282434.

    Tegnap este Csillu odakuporodott az ölembe és együtt kötöttünk. Nagy érdeklődéssel figyeli, h mi történik és lenyűgözi a dolog.

     

    Ha valakinek esetleg van olyan fonal maradéka, amivel nem tud mit kezdeni, szívesen veszem, mert kis babákat, állatkákat akarok Csillunak kötni. Természetesen nem ingyen kérem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. január 6. 21:122433.

    Gizella kedves!

    Sajnálom, de drukkolok Neked.

    És még egy,manapság minden olyan bizonytalan, sajnálom a fiatalokat, de talán egyszer lesz jobb is Neketek?

    Most, kötésre fel,egy kicsit eltereli a figyelmet. Persze csak akkor ha nem ilyen sűrgős... Üdv:Mari

    előzmény:
    sgizella (2432)
    2010-01-06  14:04
  20. 2010. január 6. 14:042432.

    Sziasztok,

     

    gartulálok mindekttőtöknek a szép munkákhoz, tényleg nagyon profiul köttök.

    Én elég szomorú vagyok, mivel elkezdtük a két ujját a pulcsinak, hogy kész legyen meg is beszéltük hogy hogy szaporítjuk, hány szemenként stb, de nekem hamarabb lett meg a végeredmény, mint anyukámnak, tehát nekem már 27 cm meg lett az elérni kívánt szemszám, amit majd a 41 cm - nél kezdek fogyasztani a karöltőhöz, míg anyukámnak meg 27 cm - nél még hiányzott egy csomó szem, na mindgey,m biztos elszámolta, nem hiszem hogy ez ma este kész lesz, de megpróbálom a lehetetlent. Akkármennyire is gyorsan kötök és csak sima lesz az ujja, versenyt kell, hogy fussak az idővel.

     

    Ha nem lesz kész, postán kell kiküldenem a darabot.

     

    További jó kötögetést mindenkinek.

     

    Évi, én is most váltásban vagyok, azt sem tudom hol kezdjem, ráadásul egyéni vállalkozásom van, amit valszeg be kell, hogy egy daravig zárjak, igaz én még gyerek és család nélkül, de nem könnyű, olyan kiszámíthatalan ez a mai világ.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 6. 10:452431.

    Szép napot mindenkinek!

    Azért szebb is lehetne, az eső esik, a hó olvadozik, közlekedni nemigen...

     

    Évi azért ne izgulj, majd lesz valahogy! Mi is kijártuk ezt az iskolát kisebb-nagyobb sikerrel. Azért nem irigyellek benneteket, mai fiatalokat. Az én gyerekeimet sem, egyáltalán. Ha nem tudnék segíteni nem is tudom mi lenne velük? De szívesen csinálom, mert Nekem is jó érzés, hogy tudok az unokámmal lenni.

    Na jó kötögetést, pussz!

    előzmény:
    pincuri (2430)
    2010-01-05  20:27
  22. 2010. január 5. 20:272430.

    Mari, nagyon szép a munkád. Igazi profi vagy.

     

    Én még nem dolgozok, majd szeptembereben tervezem a visszatérést. Most már azt hiszem rámtört a pánik,  h ha visszamegyek dolgozni, semmire nem lesz időm többé, mert 2 nap alatt mindent meg akartam csinálni a lakásban, amit eddig halogattam. Most már azért lenyugodtam, de azért többszörösét csinálom annak, mint előtte. Ajaj, mi lesz itt augusztus végén...Már előre röhögök magamon.

    előzmény:
    csongkadar (2429)
    2010-01-05  17:54
  23. 2010. január 5. 17:542429.

    Köszi Évi!

    Azért ha tudtam volna, csak beléptem volna azért a kávéért. No sebaj, majd holnap.  Jópofa a pulcsi mintája és szép baba színű.Úgy látom haladós a minta meg a fonál vastagság is, csakhogy Te már dolgozol is? Hűha...akkor idő az nem sok van biztosan.

     

    Gizella! Akkor Te most angolozol. Az is jó, de kötögetni azért jobb...szerintem.

     

    Én ezt merénylettem az utóbbi napokban, ma próbáltam a menyemnek,úgy néz ki jó lesz, jó hosszút akar.

    előzmény:
    pincuri (2428)
    2010-01-05  14:25
  24. 2010. január 5. 14:252428.

    Gizella, összesen 4 emeletre van elosztva ez a sok ember. Én azt nem szeretem az egészben, h nyitott az iroda, tehát emberek ülnek külön asztaloknál ugyan, de egy légtérben. Egy idő után meg lehet szokni, de ezen szívesen változtatnék.

     

    Mutatok pillanatfotót a pulcsiról:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. január 5. 11:012427.

    Sziasztok,

     

    jó reggelt, köszi a kávét Évi.

    Igen tudom, hogy nagyon sokan dolgoznak ott, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyien, nem rossz ennyi ember között? 

     

    Ismét próbálkozom feltölteni a képet, de nme megy, peig kicsínyítve van, foglamam sincs miért nem sikerül, pedig már tettem fel xszemes fórumra képeket, ugyanezzel a géppel fozóva és kicsinyítve. Illetve nem is a képek már benne voltak a gépembe, csak kicsnítettem őket, és azokat még kisebb megapixeles géppel fotozótam, akkor itt van a bibi, de fogalmam sincs mit csináljak, ez a gép 10 megapxieles.

     

    Teghnap haladtam valamennyit de nem annyit, amit szerettem volna, még 8 sor hiányzik a befejezséhez, a hátához, és utána jöhet a két ujja.

     

    MA este angol órűm van, még semmit sem tanultam, szégyenlem is magam, de majd a pulcsi után ráhajtok, bár van  már elképzeléem a következő darabokról, nem beszélve a többi kézimunkáról.

     

    Nagyon kiadós ez a fonál, ha  lesz még akció vezsek más színekben is, van lila is itthon abból pulcis vagy kardigán lesz magamnak.

     

    szép napot, itt agy pelyhekben hull a hó, jó kötögetést mindenkinek

     

     

    előzmény:
    pincuri (2426)
    2010-01-05  08:51

Címlap

top