Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 19. 12:1373601.

    Jó étvágyat! Én is melegítem az ebédemet. 

    előzmény:
    klára13 (73599)
    2019-01-19  11:53
  2. 2019. január 19. 12:1073600.

    Péterrel kötött házasságunk kezdetén történt. Kutyás próbálkozásunk nagyon balul sült el. Sógornőm (orvosnő) városi életébe nem fért a kutya, gyerekei kívánságára mégis beszerzett egy német juhász kölköt - a tanyára- ahová csak hétvégén jártak ki. Szegény kiskutya (Cézár) egyedül, teljes neveletlenségben élt, időnként játszottak vele- szomszéd etette, itatta. 1 éves korára fékezhetetlenné vált, folyton átugrotta a kerítést, minden nálánál apróbb élőlényt leölt. A szomszédok nem tűrték tovább. Mi erről mit sem tudtunk, amikor férjem fiának ajándékozták, aki hova vitte volna- kihozta Kishomokra, apjára bízva. 


    Azidőtájt én is kaptam egy kis aranyos tacsi gyereket, akit a teraszon, helyeztünk el, gondolván, biztonságban lesz, amíg dolgozunk. (teljesen tájékozatlanok voltunk háziállat ügyben, bár már akkor az ólban malacok és csirkék nevelődtek). A kajla Cézár nálunk is fékezhetetlen volt, hiába kapott gyönyörű házikót, muszáj volt (hosszú) pórázra kötni. Pár nap alatt megtanult kiszabadulni, s hatalmas vérengzést csapott, kicsi tacsimat, csirkéket és cicákat ölt. Kerítést átugorva riogatta az utcán közlekedőket. Szerencsére férjem talált a munkatársai között befogadót, aki tanyán élt, ott nem maradt őrizetlenül. Talán sikerült valamennyire megnevelni, bár nem ismerem későbbi sorsát.


    Így aztán többet kutyával nem próbálkoztunk (felhagytunk a "haszonállatokkal" is, mivel csak költséges hobbi volt, nem haszon).   


     

    előzmény:
    klára13 (73597)
    2019-01-19  11:21
  3. 2019. január 19. 11:5373599.

       Könnyebb lesz? Zsuzsika, drága, hiszen könnyű. Éppen ezt mesélem. Mostanában derűsebb vagyok. Jé, mondom magamnak, csak úgy a semmitől jött egy örömhullám, jó a közérzetem. Zsuzsának része van ebben. És abban, hogy nem foglalkozom, idegesítem magam a politikával. Lezártam azzal, hogy mindenki egye csak, amit főzött.
       Ma én is azt eszem. Este végre rászántam magamat a főzésre, féltem, hogy a gyárilag felkockázott sertéslapocka megromlik a hűtőben. Feltettem hát, nagyon egyszerűen körivel ízesítettem, aztán hozzámetéltem (kifejezés gyermekkoromból!) egy paradicsomot, egy paprikát, és néhány sovány újhagymát, amelyeket cserepekben találtam. Csuda finom lett, most majd pirított hagymás krumplipürét készítek hozzá, dobozból. A csípős almapaprika lesz a korona.
       Azt hiszem, sörrel öblítem le, de még nem döntöttem el: édes pezsgők várják, hogy válasszak közülük.
      Hű, de éhes lettem! Éppen jókor.
      
       .

    előzmény:
    Zsumi45 (73598)
    2019-01-19  11:38
  4. 2019. január 19. 11:3873598.

    Klárám Kedves!  Gyűjtjük, gyűjtjük álmainkat, de a nappalokból nem menekülünk álmainkba! Családon belüli hullámvölgyeinkből is tudatosan igyekszünk kimászni. Próbálj memoárt írni a fiúk számára, esetleg családfát rajzolni, értékelni fogják, amikor megérnek hozzá. Micsoda öröm lesz megtalálni, ha majd rátalálnak! 


    Ma éjjel én is, mint legtöbbször, jelennek éreztem álombéli hiányérzetemet. Az eltávozottakat keresem folyton. Most épp férjem hosszas távollétét felfogva a telefonszámán törtem a fejem, hogy rácsörgessek, miért nem szól, ha nem tud jönni? Erre ébredtem, erős szorongással. Valahogy a valóság nyugalommal oldotta az álom okozta szorongást. Februárban lesz 15 éve, hogy már csak álmaimban keresem, mert nappalaimnak részeseként érzem.Magányos tevékenységeimben néha még hangosan is beszélek hozzá, mint ahogy anyukámnak is "megmutatom", hogy sikerült egy-egy "alkotásom". 


    Zitámnak meséltem a nagymamám szóhasználatáról, mennyi német eredetű szava volt a monarchiából. Nagyszüleim a gyermekkorukat, iskoláikat még akkor élték, s szavaik révén jelen vannak mindennapjaimban is. Apukám pár hónap híján nem érte meg Dorka születését, az ő erdélyi ízes beszédét Tündinek szoktam idézni. 


    Ma a vizes blokk csutakolásába fogtam, előző napok konyhai tobzódása okán napokra van ebédem.


     


    Várom nagyon a hullámok felfelé ívelő szakaszát! Gyere Klára, hátha könnyebb lesz! 


     


     

    előzmény:
    klára13 (73596)
    2019-01-19  10:54
  5. 2019. január 19. 11:2173597.

       Zsuzsika, azért egy cica egyszerűbb, mint egy csecsemő. Persze mindketten tudjuk, hogy unokád körültekintően tervezi életét, s hogy pontosan tudja, mikor minek jött el ideje. Hiszen nagyon okos lány.
        Ebben a rengeteg változásba a kisbaba? Sok lenne az. Van-e képed a cicáról? Sokan szeretik ezt a különleges kis állatot, most, későn, nekem kissé bánatom, hogy cicám sosem volt. Annyira kutyásak voltunk, hogy fel sem merült a kis nyávogó lehetősége. Mert hogy a kutyák nem tűrnék. Pedig dehogynem. A "saját" macskát elfogadják a kutyák, jó barátságban élnek vele. Nyilván azért maradt ki életemből ez a kis négylábú, mert nemigen vágytam rá. Nem volt hiányérzetem.

    előzmény:
    Zsumi45 (73593)
    2019-01-18  15:29
  6. 2019. január 19. 10:5473596.

       Zsuzsa, a topik éppen olyan, mint az élet, mint a házasság vagy mint kedélyállapotunk. Hullámhegyek és hullámvölgyek váltják egymást. Ma ez van, holnap majd másképpen lesz.
       Ma éjjel nagyon jó éjszakám volt. Eltávozott barátnőmmel lakásukban voltunk, olyan összhangban, megértésben, mint életében. Eltűnt az ékszeres doboza, felmerült, valaki elvitte. Nagyon sok aranyékszere volt, férje külkeres volt, mindig azt hozott neki ajándékba. Szoktuk megnézegetni a sok-sok szép tárgyat, akárhányszor is érdekes, izgalmas időtöltés volt ez.
       Nos, ez a kazetta tűnt el. Töprengtünk, hova lett. Mondtam, most nézzük át aprólékosan az egész lakást,meg kell lennie valahol annak a doboznak.
       Egy másik nagyon kedves barátom is szereplője volt kellemes álmomnak, ő is elment már rég.
       Csodálatos dolog, hogy amit az ébrenlét nem adhat meg, azt megadják az éjszakák. Többet érnek, mint a nappalok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73594)
    2019-01-19  05:56
  7. 2019. január 19. 08:0973595.

    Zsuzsa azért ne adjuk fel, egy kicsit pihennek, aztán visszatalálnak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73594)
    2019-01-19  05:56
  8. 2019. január 19. 05:5673594.
    "Mint oldott kéve széthull"-unk"

     


    Nem tudom, mit nyomtam meg, hogy így sikeredett , de valószínűleg a " sors " vezette kezem . Elmaradtak sokan , és tyúkanyónk mióta kakaskái elmentek is magába vonult. Pedig sok kellemes percet töltöttem Köztetek, értékes  gondolatot olvastam .


     
  9. 2019. január 18. 15:2973593.

    Kedves Ivett!


    A kagylók bizonyára azért olyan törékenyek, mert túlságosan kiszáradtak.(?)


    Életterük a vizes közeg. Mielőtt hozzáfogna a felragasztásukhoz, nem ártana talán jól beáztatni. Nem? Nem dolgoztam vele, de én is hazahoztam párat a tengerpartról. Az onnan származó kavicsok is sokkal szebbek vizesen.

    előzmény:
    IvettBankodi (73592)
    2019-01-18  11:25
  10. 2019. január 18. 11:2573592.

    Hát nekem csak egy kicsi álmom van jelenleg, ami egy gyerekülésben teljesül meg. Szóval ha esetleg Te, aki velem élsz és látod, helló, egy ilyet ha kérhetem: https://pepita.hu/gyerekulesek-c1170/freeon-kalis to-autosules-9-25kg-piros-p174702?from=list


    Viszont régen rengeteg tengerparton jártam, mindenhonnan kagylókat gyűjtöttem, ami már olyan méretet öltött, hogy a nappaliban egy egész szekrény dekorálására szolgáltak, amit úgy kell elképzelni, hogy a polcok tele vannak kacslóval, már majdnem egyfajta szőnyeg lehetne ha úgy tetszik. Gyönyörű fali dekorációkat is láttam már vele, szóval  a másik álmom az lesz, hogy csinálhassak a hálószoba falára dekorációt úgy, hogy minél kevesebbet török el belőlük menet közben. Minden reccsenésnél a szívem szakad meg azt hiszem.

  11. 2019. január 18. 05:5173591.

    Zsuzsikám ! Én sem értem hogy van . Holnap itt lesznek fiaim, kijön talán Soma is, megbeszéljük . Most még 1-2 hónapig marad a régi rendszer . A tévé képe lényegesen jobb, a csatornakiosztást most tanulmányozgatom. Csak apránként , mert az én agyam másképp jár, mint a műszakiaké. Ezért lépésenként értem meg azokat, amiknek összefüggéseit nem látom át.


    Lilla unokám is letette vizsgáit, jól , jó rendű lett , ami első évben nagyon jó eredmény.

    előzmény:
    Zsumi45 (73589)
    2019-01-17  19:04
  12. 2019. január 18. 05:4573590.

    Nekünk csak 1 befogadott, és 3 kapott kutyánk volt. A kapott kutyákat kicsi korukban kaptuk. A két puli fiatalon pusztult el, egyik autógázolásban, másik betegségben .  A harmadik at sajnos miután elajándékoztuk elköltözésünk után, " véletlenül " agyonlőtték. Szegényt nem hoztuk át magunkkal , mert nem volt kerítés, és az átmenő forgalommal is terhelt főúton lakunk. Jó dolguk volt nálunk, szerettük, elláttuk őket, de nem volt olyan szoros kapcsolat velük, mint nálatok. Erre nekem nem volt időm, energiám a sok munka és a 2 gyerek mellett. Ők nem voltak napközisek, itthon ebédeltek, minden nap főztem .

    előzmény:
    klára13 (73586)
    2019-01-17  14:04
  13. 2019. január 17. 19:0473589.

    Zsuzsám, én sem értek mindent a híradástechnikai szakszövegből, s a csatorna programozást és a menü által felajánlottak nagy részét is csak lassan tanultam meg. Ha felhívjátok az ingyenes 1272-es telefonszámot, nagyon türelmesen,készségesen segítenek . Lépésről lépésre diktálják, mit, hogyan lehet beállítani.


    Azon csodálkozom, hogy a kábelt lakáson belül nem odáig vitték be, ameddig kértétek? Igaz, az én kis lakásomban egymás mellé helyeztük el az összes híradástechnikát, számítógépet. Az épület elosztója meg kívül van, a lépcsőházban, bőven túl a 3 méteren. A saját WIFI ad akkora jelet, hogy a hálószobámban-sőt állítólag talán az ház előtt az utcai padon is- működik az "okos", a messenger.  A vejem hozott ehhez "kütyüket" és villogó "dobozkákat", hogy értesíthessem őket akár az ágyamból is, ne kelljen a számítógéphez ülni, vagy épp lemerülne a mobiltelefon. Lelkemre kötötte, valami mindig legyen feltöltve és bekapcsolva.


    Somának gratulálok, nagyon szép teljesítmény! Ő az aki dolgozik már mellette? Meg lesz az a diplomamunka is hamarosan, s nagy kő esik le a szívéről. Dávidunk (Zita barátja) nagyon az elején van, berzenkedik azon tantárgyak ellen, amit úgy vél, nem lesz rá szüksége, de mi is így gondoltuk annak idején. Remélem lesz kitartása, bár mondtam, hogy még változtathat... sőt a kedve is megjöhet, ha sikeres lesz ez a féléve.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73582)
    2019-01-17  05:34
  14. 2019. január 17. 18:3373588.

    Magdika, nagyon jól tettétek! Mennék én is ilyen szép tiszta levegőre örömest, különösen ilyen fess kísérővel!Nagyon kedves arcokkal  mutattad meg ezt a verőfényes tájképet.


    No, nem panaszkodom, akad kísérőm, ha ajánlkozom! Ma pl. Zita volt.


    Elkészítettem ötünknek a gyrost, s Zita vizsga után eljött, épp ebédidő volt. A gombakrém levest (tasakos) gyorsan megfőztem mellé.  Ketten itthon megebédeltünk, a többieknek elvittük, a kivasalt 6 inggel együtt. Volt közötte blúz is. :-) Utána még bevásároltam, így már a jövő heti elképzelésemhez is van nyersanyag.

    előzmény:
    Kusza (73587)
    2019-01-17  14:25
  15. 2019. január 17. 14:2573587.

    Mivel ma nem kellett főzni, maradékot ettünk, húslevest töltött csirkecombot, csak egy kis köretet főztem. Kirándultunk egyet Szentlélekre. Kíváncsi voltam milyen ott az idő, itt a bérházak nagy szürkeség van, ködös idő. Nagyon szépen sütött a nap, már ereje is volt, egy kicsit napoztunk. Még sikerült találni egy szép száraz galagonya gallyat, tele van piros bogyókkal.

    előzmény:
    klára13 (73585)
    2019-01-17  13:52
  16. 2019. január 17. 14:0473586.

       Itt nálunk alakult ki ennyire rossz híre a pitbulloknak. Talán az a magyarázat, hogy sok a rossz ember. A kölyökkutyát számtalan módszerrel lehet vadítani, hogy támadó szörnnyé váljon.
       Unokahúgunknak fehér kutyája van, úgy nézem, pitbull. Drágán vették, itt nálunk. Ivartalnítva adták el. A lány hozza-viszi, cipeli, mint egy kisbabát. A világ egyik legjámborabb teremtménye.
     


    Ő Picurka, egykori kutyusom, az egyetlen, akit vásároltam vigaszul, amikor első kiskutyám autó alá szaladt. A többi mint talált, befogadott kiskutya volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73583)
    2019-01-17  06:13
  17. 2019. január 17. 13:5273585.

       Magdikám, mint írtam, magától ugrott ide a videó, másik helyett. Hagytam, mert nagyon humoros. Azt nem reméltem, hogy kigyógyít fóbiádból, csak azt, hogy remek humorérzékeddel meglátod a jelenet tréfás voltát.

    előzmény:
    Kusza (73584)
    2019-01-17  08:37
  18. 2019. január 17. 08:3773584.

    Klára macska nélkül jobb lett volna. 

    előzmény:
    klára13 (73579)
    2019-01-16  21:22
  19. 2019. január 17. 06:1373583.

    Klárám ! Az újságcikkek  mindig hatásvadászok. Írnak kutyáról, nevelhetetlen gyerekekről, bűnözőkről , de ezt csak közlésként lenne szabad megtenni. Mert azt nem részletezik ( nem is lehet ), hogyan alakult ez ki.


    Mivel a pitbull nevelhető valószínűleg leginkább harci kutyának, azok veszik, akiknek ilyen céljuk van . De engem majdnem széttépett egy kutya . Fekete, nagy ,támadásra nevelték. Egy házaspárhoz jártam havonta 1x azonos időben .Mindig bekötötték a kutyát ilyenkor . Akkor is nyitva volt a kapu, nem csengettem ne kelljen nekik fáradni  a kijövetellel. A kutya pedig rohant . Én beugrottam  a z előszobába . A kutya jött volna, de a lábammal rányomtam az ajtót a nyakára és visítottam . Elsápadva jött a gazda és a lánya is. Elestem rá a lépcsőre, de tartottam az ajtót, amig a kutyát meg nem fogták. Szerencséje volt, mondta a férfi, mert széttépte volna. Magának is, mert lecsukták volna. Ahol ilyen vad kutya szabadon van , a kaput be kell zárni. Volt, hogy kinn a kapu előtt beszélgettek , a kutya kihajolt és beleharapott az egyik vállába. Annak is megkapta a kezét, aki csengetni akart. .


    Sajnos az embereket is lehet manipulálni vadságra , gyűlöletre , félelemre.Akkor büntetik, ha ez más felé megnyilvánul bűnözésben . De a lelki egészség elleni  manipuláció, melyek emberek millióinak árt nem büntetendő.

    előzmény:
    klára13 (73580)
    2019-01-16  23:04
  20. 2019. január 17. 05:3473582.

    Zsuzsikám ! Teljes bizonytalanságban vagyok. Most hét végén jön ki unokám, akivel megbeszélem ,. Egyszerűbb mondatokat megértek, de műszaki szöveget abszolúte nem . Ezt adtak a Digihez. A tévé képe lényegesen jobb, feltűnő a különbség. Az internetnél gondunk van, mert csak 3 méteren (?) belül kapcsolható a számítógéphez. De még nappalinkban  is több lenne, mint 3 méter.  A telefont még be sem szereltettük,mert 2020 májusig tart a hűségidő - Ezt kell tisztáznunk . Végül is ez nagyon koppanás volt, mert az utóbbi időben 8-900 forintot írtak jóvá. Keveset telefonálunk, én a fülem  miatt, no és van mindkettőnknek mobilja is . Soma tegnap letette az utolsó egyetemi vizsgáját, már csak a diplomamunkája van hátra.

    előzmény:
    Zsumi45 (73577)
    2019-01-16  10:07
  21. 2019. január 16. 23:1073581.

      Sokan vannak így. Nem tudják, hogy ezt a gyümölcsöt csak teljesen éretten szabad fogyasztani, leszedés után megvárni, amíg valóban megérik, megpuhul és olyan finom lesz, mint a mi kajszink. De előtte ehetetlen.

    előzmény:
    Kusza (73564)
    2019-01-14  13:01
  22. 2019. január 16. 23:0473580.

      Látom, hatalmas támadás bontakozik ki a pitbullok ellen az interneten. Hibás ez így, hogy a kutyatámadásokról mindig a gazda bemutatása nélkül írnak. Mert nem a kutya a hibás, hanem a gazdája, aki támadásra nevelte.
      Zsófi egyik kiskutyáját is támadás érte, azonnal elpusztult. Az a kiskutya, akit pici fiúnak hívtunk, mert utolsónak jött világra, kisebb volt testvéreinél, s elképesztő volt, ahogy azonnal elindult anyja tejét megszerezni. Barátnőjének ajándékozta pici fiút,  sétáltatás közben kapta el egy pillanat tört része alatt egy hatalmas pitbull. Mindketten pórázon voltak, ami mit sem számított. A lány szíve majdnem megszakadt. Később kérdeztem, mi lett a fejlemény, mondta Zsófim, hogy semmi, mert a támadó kutyának gazdájától és családjától fél az egész falu, hát inkább hagyták az egészet.
      Ilyen emberek általában a vadított, támadóvá nevelt pitbullok gazdái. Mert maga a fajta okos, szelíd egyedekből áll, ahol jól bánnak velük.

  23. 2019. január 16. 21:2273579.

      Magdika, fantasztikus ajándékot adtál Benedeknek. Biztosan elfogja néha a honvágy, s nem csodálkoznék, ha potyognának könnyei, amikor bejglidbe beleharap.
      Fiaim apja Leningrádban, azaz Szentpéterváron tanult mérnöknek. Akkoriban kapni lehetett olyan képeslapot, amelyre hanglemezt nyomtattak. Elküldtem neki azt a lapot, amelyen a "Hazám, hazám te mindenem" , Bán áriája volt meghallgatható. Írta, hogy potyogtak a könnyei, miközben hallgatta.
      Magdikám, az áriát akartam idehozni, helyette jött ez:


      Tán csak nem a macskák bosszúja utálatodért?!

    előzmény:
    Kusza (73574)
    2019-01-15  20:56
  24. 2019. január 16. 10:1373578.

    Magdika, valóban nem olcsó, de Dóri így, egy rendszeresen közlekedő futár útján költözött ki, repülőn a csomag még drágább és súlykorlátozás is van. Azt hiszem már mindent kijuttattunk, amihez ragaszkodott.(Pl. könyvek, emlékek, stb). 


    Valahogy a hosszú autóútra apja sem vállalkozott.

    előzmény:
    Kusza (73574)
    2019-01-15  20:56
  25. 2019. január 16. 10:0773577.

    Zsuzsám, ez a vonalas telefon nem külön szerződéssel van, hanem a TV-internet-telefon kedvezményes csomagon belül 200 ft a havi előfizetése és bármely hálózaton és időtartamon belül, korlátlan mennyiségű vonalas beszélgetés, 6 ft-os percdíjjal. Ez tartósan, 3 év óta ennyi. A 3 szolgáltatás összesen, havonta 5-6000.Ft-ba belefér. Időközben a kábelt is ingyen kicserélték száloptikára, s kiváló a kép minősége. 


    Hasonló csomag teljesen ingyenes beszélgetéssel (Hoppá), kisebb internet kapacitással a T-Homnál 10 000.-Ft volt- fél év kedvezmény lejárta után. Sőt, a költözés miatt hűségidőn belül kellett megszakítani, s visszafizettették még azt a fél éves kedvezményt is, a szerződés áthelyezését másik városba nem tették lehetővé. Az új szerződésre tett ajánlatuk sem volt jobb, sőt a "Hoppá" telefont új előfizetőként már nem vehettem volna igénybe.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73575)
    2019-01-16  06:55

Címlap

top