Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. hus
    hus
    2016. január 11. 04:1062301.

    Tessek. Eddig tartanak az apro oromok. 


     


    Ezt az oszi kepet tettem mar be nektek?  


     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  2. hus
    hus
    2016. január 11. 04:0462300.

    Jaj de jo, lehet kepeket feltenni. 


    Karacsony elso napjan keszult a meteorologusok lapjarol vettem le.


    Ilyen sem lehetett meg Canadaban.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  3. hus
    hus
    2016. január 11. 04:0062299.

    Jaj de jo, lehet kepeket feltenni. 


    Karacsony elso napjan keszult ez a kep.


    Ilyen sem lehetett meg Canadaban.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  4. hus
    hus
    2016. január 11. 03:4162298.

    Irtam neked  valamelyik nap es nem jelenet meg. 


    Ha valami finom, akkaor benne van aminek benne kell lenni. Nem csodalom, hogy bezart, ha ravizeteses volt. Kulonben maradt volna nyitva. Milyen kar, hogy az zar be, aminek nem kellene.


     


    Aranyosak a gyerekek es szep kepet tettel fel a napokban. 


    1. Ez a kep decemberben keszult.


    2. Rokak a hazteton


     

    előzmény:
    Bbohar (62290)
    2016-01-09  17:01
  5. hus
    hus
    2016. január 11. 03:1862297.

    Na most jol "elinteztek".  Legalabb igy minden nap eszel friss , finom ebedet. 


    Csiodalkozom, hogy mar irtal rola es megis a fiad rendelte meg nem te. Latod, meg a gondolatodat is figyelik a gyerekek. Ez az igazi orom neked Klara.

    előzmény:
    klára13 (62289)
    2016-01-09  15:33
  6. hus
    hus
    2016. január 11. 03:0662296.

    Zsuzsoka, akkor ti a javat isszatok a tejnek.  A fozesnel is gondolom felhasznalod es fimon is tole az etel. Jo kis gyumolcsleveseket keszitesz  nyaron vele? Mert emlekszem, a friss tejbol azt keszitettek es ettem belole, nagyon izlett gyerekkoromban. Meg a tejfolos uborka salata, amit soha nem felejtek el. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (62286)
    2016-01-09  09:45
  7. 2016. január 11. 00:5662295.

      Bocsáss meg, Bonca, holnap megkérdezem, ma elfelejtettem.

    előzmény:
    Bbohar (62290)
    2016-01-09  17:01
  8. 2016. január 11. 00:5262294.

       Zsumikám, ez nagyon hasznos, köszönöm. A mogyoró tetszik legjobban, a földiről lehet szó? És a cékla is nagyon tetszik. Hozok haza. És vetek tavasszal. Mintha Zsuzsa azt mondta volna, hogy palántázza. Jónak tűnik, lehet időben idebent nevelgetni.
       A finom, szakszerű étkezésben nagy segítségére lehetsz lányodéknak. Nagyon jól jártak helyváltoztatásoddal!
       Hozzád hasonlóan tűnődni, emlékezni én is nagyaon szeretek. Hova is lennénk emlékeink nélkül? És ez nem a múltba való menekülés, hanem a múltban való élvezkedés!Csupán arra kell vigyázni, nehogy rossz emlékeken való rágódás legyen. Találkoztam ilyesmivel, szegény asszony nagyon komor, kellemetlen, boldogtalan ember volt.

    előzmény:
    Zsumi45 (62292)
    2016-01-10  09:33
  9. 2016. január 10. 09:5262293.

    Zsuzsám, mi ezzel az életmóddal- takarékosan, célszerűen- a környezet védelmét is segítjük! Kevesebb eldobandó dobozka.


    pl. Vásárláshoz mindig viszek magammal vászon táskákat, sőt ha húsfélét, vagy más csepegős dolgot veszek, akkor a használt, de tiszta nylon zacskót is. 


    Írod a zöld színű zöldségeket. Mi is ügyelünk, minden nap legyen a tányéron zöld, narancssárga és piros színű étel. Lányomék a gyorsan kifőzhető tésztákat keverik párolt spenóttal, rá egy kis reszelt sajt, s kész a vacsora.Mellé paradicsom, vagy cékla, utána narancs.


    A napokban sikerült beválasztanom egy ízetlen kanadai tököt. az egészet leturmixoltam, fűszereztem gyömbérrel, kakukkfűvel,pici só, ízesítettem mézzel és citrommal, a pépet dobozkákban lefagyasztottam, jó kis levesek lesznek, ha nem érek rá főzni. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (62253)
    2016-01-08  06:33
  10. 2016. január 10. 09:3362292.

    Klárám, Drágám!


    Ide hoztam egy hasznos cikket a fészről, mert tartok tőle, ha ott osztom meg veled, nem nézed meg! 


    Úgy, hogy rajta!  Segíts magadon, az Isten is megsegít!!!


    http://sokszinuvidek.24.hu/eletmod/2015/12/01/mindig-fara dt-vagy-mutatjuk-hogy-mi-hianyzik-az-etrendedbol/


    Hajlamos vagyok én is elodázni a tennivalókat, most már naptárba írom esténként a másnap "feltétlenül" elvégzendőket. Másképp megmaradok a tervezés szintjén. Azt nagyon szeretek: üldögélni a gondolataimmal.

    előzmény:
    klára13 (62289)
    2016-01-09  15:33
  11. 2016. január 10. 05:0262291.

    Nagyon aranyos a fiad ! De te miért nem eszel zöldséget ? Saláta , mirelit spenót , brokkoli, kelbimbó......


     Minimális munkával fogyasztható ! Kell ennyire  törődnünk magunkkal !


    Tegnap Magdika nyomába szegődtem  a tömeges palacsintagyártásban . Találtam a lenti spájzom takarítása közben 4 liter tartós tejet. ebből 2 régen , kettő dec 24-én járt le.- A régiek mentek a szomszédba a cicáknak, kettőből pedig palacsintát sütöttem Ment belőle bőven a szomszéd unokáknak és lefagyasztottam . Nagyon szeretik, mint minden gyerek .

    előzmény:
    klára13 (62289)
    2016-01-09  15:33
  12. 2016. január 9. 17:0162290.

    Ez nagyon aranyos dolog tőle!


    Ajánlod azt a szállítót? Nekem a munkahelyemen probléma az ebédelés, vár negyed ugye.. ami ott van az hétköznapi ebédelésnek drága, a helyi kifőzde borzasztóan rossz, mellesleg nem is olcsó. Vinni nem érdemes, mert nem is tudom hol megenni, melegíteni bonyolult. 


    Érdekes, hogy évekig ettük a helyi szörnyűt, aztán a közelben nyílt egy jó áron, finom. Kb. másfél hónapig ettünk ott, majd bezárt. Érdekes tapasztalat, hogy azóta senki nem tudott visszatérni oda, szóval mindenki aki megkóstolta a jót, ráébredve, hogy mit ettünk évekig, senki nem bírt oda visszatérni, nem tudom érthetően írom e le.


    Azóta a szobatársammal rendelgetünk, aznap találjuk ki hogy mit.

    előzmény:
    klára13 (62289)
    2016-01-09  15:33
  13. 2016. január 9. 15:3362289.

      Túrós spenótos? Kicsikét foghagymás? Nagyon finom lehet. Éppen jókor beszélünk róla, mert ideje lenne ennem valamit. A hétköznapok mások - olyankor minden délben érkezik a finom ebéd, Sziszikém ajándéka, előfizeti hetenként, hogy biztosan rendesen egyek, mert a sajtos kifliben talán kevés a vas! Ugyanis az a kedvencem. Félbe vágott kifli, mikróban ráolvasztani a sajtot, hát isteni!


      Hát így gondoskodik rólam nagyobbik fiam.
     

    előzmény:
    Kusza (62288)
    2016-01-09  12:36
  14. 2016. január 9. 12:3662288.

    Ezt a tortellinit többféle darált húsból készítem. Ági is szokott venni a boltból, az én kedvencem a túrós-spenótos tortellini, arra sajtot szórunk. Már csináltam itthon is, de derelyébe töltöttem, ugyanaz, csak más a formája, és hamarabb kész van.

    előzmény:
    klára13 (62267)
    2016-01-08  23:47
  15. 2016. január 9. 09:4962287.

    Voltaképp azért léptem be, mert beszéltem Anitával Mindenkit puszil ! Jól vannak a fiúcska nagyot nőtt, már használja azt a kék kocsikabátkát, amit tavaszra kötöttem neki

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  16. 2016. január 9. 09:4562286.

    Nem tudom hány százalékosat iszunk, mert háztól hozzák.Felforralom, leszedem a fölét ,és azt sütéshez elhasználom. Nem szeretjük  .Magamnak mindig van itthon nyugdíjas tej , 1,8 %-

    előzmény:
    hus (62277)
    2016-01-09  06:51
  17. 2016. január 9. 09:3962285.

    Én újabban lemásolom a Wordbe ás ha nem sikerül elküldeni,onnan visszamásolom!

    előzmény:
    Bbohar (62284)
    2016-01-09  09:35
  18. 2016. január 9. 09:3562284.

    Egyetértek és én is éhgyomorra 


    Kétszer beírtam hosszú szöveget és kikapcsolt a számítógép :) elszálltak a gondolatok, a számítógépen szögszerkesztés keresésről, és a gyerekkorom telefonálásáról, homokórával és kétforintossal. Nem bírok újraírni :)

    előzmény:
    szizsuzsóka (62272)
    2016-01-09  06:04
  19. 2016. január 9. 09:1062283.

    Ez a játék pl.


    https://www.google.com/doodles/celebrating-ludwig-van-bee thovens-245th-year


    Érdemes kipróbálni, egy egyszerű kis játék Beethoven születési évfordulójára, élvezetes, és sokat tanulhatnak belőle a gyerekek.


    Egy másik pl. Ábelnek rengeteg házi feladatot adnak minden nap. Nincs nagy kedve hozzá mondhatom. Tegnap a volt óvónénije megosztott a facebookon egy "játékot" amin a szótagolás szabályait lehet gyakorolni. Ábel akik mostanában épp ezt tanulják, ilyen házifeladatokat kapnak, kipróbálta, boldogan végezte egyik feladatot a másik után, mert élvezetes, élményszerű volt.


    Szóval azt nem bánom, ha értelmesen használják, és nem túl sokat. A tv-zésnél jobbnak tartom, mert az passzív ez pedig azért aktívabb tevékenység, több lehetőség van benne, viszont talán könnyebben válnak függővé. Erre viszont tényleg figyelünk, kb. ott van a határ nálunk, hogy egy gyerek fél óránál többet egyszerrre, ne. Ha pedig egymás után használják fél órát, akkor egymásét ne nézzék, ilyenek :)

    előzmény:
    klára13 (62269)
    2016-01-08  23:59
  20. 2016. január 9. 08:5362282.

    Tulajdonképpen ez egy eszköz, ami lehet jó is. Ha nem állandóan csak ezzel foglalkozik az ember, és nem elveszi őt a valódi lehetőségektől, élményektől, ha jóra használja.


    Benedeknél pár éve volt hogy kicsit függőnek láttam, azaz, hogy szenvedett kint, hogy menjünk haza emiatt, és ha megengedtem a végén nem örült, hanem rosszkedvű volt, hogy vége. Sokat küzdöttem vele, magyaráztam neki, és mondtam ha ilyen rá a hatása, akkor nagyobb szüneteket hagyok és nem engedem.Mostanra az van, hogy jutalomból vagy néha, vagy csak úgy, időre (felhúzott konyhai óra) hasnzálhatják.


    De pl. Benedek, ha gép elé kerül az adott érdeklődésének megfelelően, keres, kutat olvas. Mostanában mindenféle növényekről, latin névvel együtt, gondozási mód, tulajdonságok, most kis botanikai tudást gyűjt a fejében, amit jó látni.


    Eszter gyakran zenét hallgat, vagy angol mesét néz.


    Ábel sakkozik, azt gyakorolja, esetleg zenélnek, rajzolna, dobolnak a játékon. Vagy játszanak a számítógépes legóval, de készítettek már érdeklődésüknek megfelelően kiselőadást is rajta.


    De természetesen játszanak is sokat. 


    Lehet nyelvet tanulni, kapcsolatot tartani, nem rossz dolog ez. Viszont muszáj megtanítani nekik, hogyan használják, hogy NE legyenek függők. Az ő érdekükben. Ha azt látom valakin, akkor ritkítás következik, kicsi elvonás :)

    előzmény:
    klára13 (62269)
    2016-01-08  23:59
  21. 2016. január 9. 08:3462281.

    Szervusztok.


    Nos, ha már huncutkodsz Klárám, akkor gyógyulsz.


    Megpróbálom megkeresni, bár vak tyúk módjára találok cikkeket, mert a cím alapján kattingatok Katinkára. (szójáték miatt írtam)

    előzmény:
    klára13 (62268)
    2016-01-08  23:49
  22. hus
    hus
    2016. január 9. 07:1062280.

    JO reggelet kivanok nektek, latom a kavekinalgatasaimnak az  eredmenye a sok hozzaszolas, ezert meg finomabb kavet es meg finomabb sustiket kivanok nektek reggelre es egy mosolygos szep napotok legyen. 


    https://www.youtube.com/watch?v=awNqLO6auQA


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. hus
    hus
    2016. január 9. 07:0262279.

    Egyetertek veled. Azert, mert az egyik ember visszael a masik embersegevel, annak nem a liberalizmus az oka, hanem az emberi gyarlosag.

    előzmény:
    szizsuzsóka (62272)
    2016-01-09  06:04
  24. hus
    hus
    2016. január 9. 06:5862278.

    Klaram erre fele is rasszizmust kiabalnak mar akkor is, ha megemlitik, vagy utalnak rajuk. Meg ilyen szerencsetlen felfogast nem lattam. Nincs abba semmi, ha neven nevezik a gyereket, mire fel rasszistazzak le azt, aki annak mondja oket, amilyen szarmazasuak? Peldanak okaert akkor a magyaroknak is ki kellene kerni maguknak, ha nem megfelelo viselkedesuk ellenere   roluk beszelnek,   hogy magyarok? Vagy barmelyik orszagnak a lakossaga cserelje at a megnevezeset?  Tulzasba viszik a dolgokat. 

    előzmény:
    klára13 (62266)
    2016-01-08  23:43
  25. hus
    hus
    2016. január 9. 06:5162277.

    Zsuzsoka, mosat, hogy a tejrol irsz, nem tudom meginni csak a 3,2%-os tejet. Nekem a kevesebb szazalakos az nem tej. Izuket ki nem allom. Anyosom mondja mindig amikor vasarolunk, hogy miert nem veszem a maasik fajtat.  Ebbe az az aranyos, hogy minden alkalommal megmondom neki, hogy en annak az izet nem szeretem. 


    Valoban ki nem alhatom az izuket, akkor inkabb a viz. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (62253)
    2016-01-08  06:33
  26. hus
    hus
    2016. január 9. 06:4662276.

    Nagyon tetszenek a kepeid, a gyerekek nagyot nottek, aranyosak.


    Gyorsan nonek, minden percet hasznalj ki amit veluk tolthetsz.


    En nagyobbik unokam  fejlodese  beindult , csak nezunk ossze a lanyommal, hogy no.  Lehajtom a fejem es meg tudom puszilni a fejet.  Ugy erzem meg eg egy par ev es egyetemre megy. Utana folytatja a sajat eletet. Szinate hihetetlen, hogy nem fogom latni minden nap.  Ennyire rohan az ido az evek mulasaval.

    előzmény:
    Bbohar (62251)
    2016-01-07  23:25
  27. hus
    hus
    2016. január 9. 06:3962275.

    Ezek az arak meg engem is megdobbentettek. De tegnap elmentem a Castco nevezetu maasik kedvenc vasarlohelyemre, (elemiszer) es ott vettem 6 fej salatat 5 dollarert, elore felvagott karfiol szinten 5 dollar volt, de nem vettem, mert megkutyaltam magam az elozo ledobbentett ar miatt.  Tejfolbol a 14% tejfolt hasznalom, ha a ferjem megy be a boltba, akkor rendszeresen 5%-ost vesz, mert az olcsobb.  Nem szolok neki, mert csak vegveszely eseten szolok neki, ha pedig kritizalnam jocselekedetet, mert utal vasarolni, akkor maskor nem menne kedvemre tenni.  Turorol is irok, azt is a Costco nevezetu helyen veszem, remek, finom a turo es olyan, mint a magyar . A lanyoknak remekelek vele turogombos, turos pite, palacsinta, rakoczi turost is csialtam mar. Az utolso nem volt  valami jol sikerult,  az ize volt fimon, de legkozelebb jobban vigyazok ra. Ezt a sutot meg a mai napig nem tapasztaltam ki, mindent maskepp erek el vele, mint a masikkal, igy mig be nem gyakorlom adddig az ize jo, kinezete nem mindig.


    De a felresikerultek jol a reggeli kavehoz.  

    előzmény:
    Zsumi45 (62240)
    2016-01-07  16:27
  28. hus
    hus
    2016. január 9. 06:2062274.

    En meg orulok, hogy nem szalt el a hozzaszolasod es nem kellett megint irnod.


    Geppel keszitettem ma az elso kenyerem. Nagyon finomra sikeredett, Borsoszemem csak ette es ette, a fiam kijelentette, hogy nagyon szereti a legujabb hobbimat,  a lanyom, vejem a ferjem es  en igen jo szeletet vajasan megettunk, egyedul Cukorbabam nem rajongott erte, hanem egyszeruen jol evett belole. 


    A masik adagot, amit te tettel be receptet, azt is megsutottem sutobe.


    Nem volt itthon kukorica pelyhem es kukorica lisztet  kaptam a menyemtol azt tettem bele 10 dkg-ot es igy is egy nagyon finom kenyeret kaptam, de geppel dagasztottab be. Valahogy nekem nem megy ez a homlokomon szakadjon az izzadsag ,  szakadjon meg aki azt szeretne, hogy ott is csurogjon, valahogy kihagyom az eletembol.   Klaram, koszonom a receptet nagyon, meg van jegyezve es az elso lesz, ahova osszegyujtom a recepteket.


    A belole keszult kenyer szep gombolyu lett, csinaltam ra 3 vagast, 2x lespricceltem vizzel es alig vartam, hogy megkostolhassam. 


    Klaram en kb. 20 eve dagasztottam utoljara kezzel aranygalust es akkor elhataroztam, hogy soha tobbet. Kicxsit kesobb megvettem a gepet ez azota van meg meg soha el nem romlott, pedig rendszeresen hasznalom. 


    Csinaltam kepet is rola, majd fel fogom tenni, de en kb. havontga veszem le a kepekete a geprol es akkor van kicsinyitve, mert nekem ugy konnyebb, hogy havonkent vannak csoportositva. Azert irom mindig, hogy majd felrakom, mert meg nincs benn a gepbe, meg a fenykepezobe van.

    előzmény:
    klára13 (62225)
    2016-01-07  08:19
  29. 2016. január 9. 06:0562273.

    Bocsánat Kossuth

    előzmény:
    szizsuzsóka (62272)
    2016-01-09  06:04
  30. 2016. január 9. 06:0462272.

    Alkalmazzon a német állam prostikat, hogy levezethessék az energiájukat !


    De félre a viccből . A liberalizmus  és a  gátlástalanságot nem szabad összekeverni. A liberális ember tiszteli a másik ember személyiségét, elveit, ha az összeegyeztethető a társadalom elveivel . Lehet, hogy ezt csak én látom így , de részben a mostani politikai történések is azt mutatják , hogy a liberalizmust olyan mumusnak állítják be itt nálunk , mely a gátlástalan bűnözés alapja. Lehet , hogy ennek az az alapja, hogy egy évtizedekig orránál fogva vezetett és szigorúan ellenőrzött társadalom tagjai nem tudnak élni a szabadabb a személyiséget tisztelő szemlélettel. Én a liberális politikát nem ismerem  szakmailag, , csak azt tudom, hogy a legnagyobb magyar liberálisok Kossut ls Deák nem voltak sem erkölcstelenek, sem rablók . A másik nagy csúsztatás a liberalizmus és a vallás összeférhetetlenségének állítása . Ez legfeljebb a dogmatikus szemléletre igaz . No de reggel éhgyomorra elég a filozofálgatásból.

    előzmény:
    klára13 (62266)
    2016-01-08  23:43
  31. 2016. január 9. 05:5062271.

    Én többre gondoltam .Lehet, hogy nincs számozva, de amikor rákattintottam számot láttam . Ma rájöttem, hogy ez a kedvelések száma  . Ha elindulsz fentről lefelé a gyökeres fák , majd a szentkereszti domboldal,tovább haladva Lefelé több erdei képet láttam ,mely ott is készülhetett volna A szentendrei belvárosi képet is felismertem .Szépek a képeid. !Nem tudom sem szakmailag , sem technikailag megítélni, csak rám tett hatás alapján . De hiszen ez a lényege !


    Gratulálok fiaid olvasásához. Sajnos az internet ezt csökkenti . Pedig az olvasás sokkal mélyebb hatással van ránk. Az internet a felületesebb gyors információszerzésre alkalmas Freud Tamás szerint még nem tudni, hogy a sok felesleges információ milyen későbbi negativ hatásokat hordoz . A a feldolgozatlan információk is tárolódnak az agyban , és nem tudni, ennek mi lesz a hatása. 


     

    előzmény:
    Bbohar (62260)
    2016-01-08  18:54
  32. 2016. január 9. 00:0062270.

      Bonca, nekem minden képed szívemközeli!

    előzmény:
    Bbohar (62260)
    2016-01-08  18:54
  33. 2016. január 8. 23:5962269.

      Ugye,  te is ilyesmit vettél észre? De ott a nagy probléma, hogy megfosztani sem helyes a gyermeket a kor vívmányaitól. Nálunk az a nóta, hogy m egszabni kell a használatukat. Aztán valahogy mindig a képernyő előtt látom őket, "éppen akkor" érkezem. Igyekszem leszokni arról, hogy morogjak ezen. Mert úgyis hatástalan.

    előzmény:
    Bbohar (62261)
    2016-01-08  19:02
  34. 2016. január 8. 23:4962268.

      Melyik nyakláncra gondolsz? A szalagon lógó aranyéremre? Tényleg modern is, szép is, és sokba kerül. Nagyon sokba.
      Fényképen hiába kerestem amit említettél, sajnos.

    előzmény:
    jara (62262)
    2016-01-08  20:59
  35. 2016. január 8. 23:4762267.

      Unokáim reszelt sajttal vacsoraként fogyasztják szívesen. Biztosan sokkal finomabb a tiéd, mint a készen vásárolt. Elmondhatnád, hogyan készül a tésztája, és hogy hogyan a töltelék.

    előzmény:
    Kusza (62265)
    2016-01-08  21:20
  36. 2016. január 8. 23:4362266.

     A szilveszteri támadások nagyon ijesztők. Olvastam egy hosszú cikket, hogy  micsoda rasszizmus megemlíteni, hogy arab férfiak a  támadók! Pedig hát éppen ez a dolog lényege. Mert úgy tekintenek a nőkre, ahogy beléjük nevelték. Én nem nagyon hiszem, hogy ezen lehet változtatni. De a büntetéstől való félelem talán megfékezi őket. Vagyis rájuk lehet az alkalmazkodást kényszeríteni.
      Azt is kiszámította a cikkíró, hogy szerinte a bevándorlóknak hány százaléka érintett az ügyben, s hogy a magyarokból százalékosan kétszer annyi a bűnöző.
     Persze láttuk az érkezőket, életerős, fiatal férfiak tömege. Ugyan, mire lehetett számítani?

    előzmény:
    Bbohar (62264)
    2016-01-08  21:07
  37. 2016. január 8. 21:2062265.

    Marika ezt a tortellinit húslevesben eszük. 

    előzmény:
    jara (62262)
    2016-01-08  20:59
  38. 2016. január 8. 21:0762264.

    A gyökeres az Kismaros, pontosabban Királyrét. Ott van a játszótér mellett egy patak, és fölötte ez a kiváló mászóhely, a gyerekek soha nem a játszótéren tartózkodnak..legalábbis az enyémek :)


    Hosszú Katinka, bajai lány, még Baján kiskorából emlékszem a sikereire. Most ez a napok óta tartó botránysorozat alatt, egyetlen cikket sem olvastam el róla, hogy mi van, mi történt miért kinek van igaza, nem tudom. Valahogy ez nem fért bele az időmbe vagy nem érdekelt eléggé. Jobban érdekelt a németországi szilveszter és az a körüli dolgok, ha már hírek olvasása. 


    De valójában elég sok munkám van most, és Ábel is itthon volt, aki aranyosan de tényleg beosztotta az időmet, ma is, tegnap is :)

    előzmény:
    jara (62262)
    2016-01-08  20:59
  39. 2016. január 8. 21:0062263.

    Ja, kedvencem az örök szerelem:  felhők...


     

    előzmény:
    jara (62262)
    2016-01-08  20:59
  40. 2016. január 8. 20:5962262.

    Sziasztok.


    Pilisszentkeresztet kitaláltam, Budakeszire azt a sok kiálló gyökeres erdős képet gondoltam, de valamiért nem láttam az állatokat, mert akkor tudtam volna a vadaspark miatt. A gyökeres mégis inkább Dobogókő.


    Klára, láttam ma egy képet Hosszú Katinkáról és elég érdekes nyaklánc volt a képen. Igaz sokba kerülne. Amiért felfigyeltem, hogy a fiatal és gazdag ilyent visel? (Bár nem celeb gondolatom szerint) Index és HVG helyeken szoktam olvasgatni.


    Zsuzsóka, soha nem találod ki, hol futottam össze Veled a FB.-n. (Seres Mária)


    Magdika kincsem, ettetek már a tortellíniből?(?hibás?) Milyen szósz készül hozzá? Vagy mártás?

    előzmény:
    Bbohar (62260)
    2016-01-08  18:54
  41. 2016. január 8. 19:0262261.

    Sohasem volt nagylátószögű objektíves gépem, nem is használtam olyat semmikor :) Szóval ezek tényleg kis legalapabb, olcsóbb eszközök (sajnos). És nem is utazok annyit, amennyit szeretnék.


    A gyerekeim még mindig nagyon olvasósok, Ábel a legkevésbé hármuk közül, de azért ő is valamennyire szeret olvasni.


    Amióta van tabletük, picit változott csak a helyzet. Orvosi rendelőben, vonaton, eddig mindig csodájára jártak a gyerekeimnek, ez most ez az eszköz miatt azért megváltozott. 

    előzmény:
    Bbohar (62256)
    2016-01-08  10:02
  42. 2016. január 8. 18:5462260.

    Ó rájöttem, hogy nincsenek számozva a képek, sajnos így nem tudjuk mégsem egyeztetni :( Pilisszentkereszten


     


    Budakeszi


     


    Budakeszi2


    és van még ott néhány Dobogókő és más Budakeszi is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (62259)
    2016-01-08  17:43
  43. 2016. január 8. 17:4362259.

    Tippem 31 ,28 ,22,21

    előzmény:
    Bbohar (62256)
    2016-01-08  10:02
  44. 2016. január 8. 16:2762258.

      Viszont kívánom, Borgo!


      Ki vagy?

    előzmény:
    borgo45 (62255)
    2016-01-08  06:48
  45. 2016. január 8. 16:2562257.

      Igen, Bonca, hiszen pontosan ilyen apró és pillanatnyi szépségek bűvöletében élek, ez felülír mindent. Hiszen többek között ezen alapul nagy rokonszenvem irántatok. A hasonlóságon. És mert úgy életek, ahogy az egészen különlegesnek számít a mindenféle kütyük világában. Jó lenne, ha unokáimnak sem lennének bazi drága számítógép játékaik és telefonjaik. Ráadásul ezeket folyton cserélni kell, mert ott az új, a jobb, és persze a drágább. Nagy kifogásom persze nem lehet, hiszen a kisfiúk sportolnak, jól tanulnak, segédkeznek a házi munkában, kirándul a család hétvégeken, hegyeket másznak a kutyusokkal, de sajnos nem olvasnak. Ez a nagy bánatom.
      Azt hittem, valamiféle nagyon nagylátószögű objektíved van. Valamelyik géped nem mindennapi.
     


     

    előzmény:
    Bbohar (62256)
    2016-01-08  10:02
  46. 2016. január 8. 10:0262256.

    Köszönöm a kedves szavakat Klára.


    A gép, gépek amelyek a képek készültek, hogy úgy mondjam semmi különösek. Mára szerint Nikon, Canon, illetve Samsung.


    De a legalapabb, legolcsóbb árkategóriájú fényképezőgép, telefon, illetve tablet. Technikailag nem értek a fényképezéshez egyáltalán.


    A profilkép az ott van rólam, selfie-ket nem készítek magamról, az valahogy nem érdekel. De mivel ez az album nyilvános, elég kevésszer teszek bele konkrét arcot mutató képet. Inkább hangulatokat, számomra érdekeset, vicceset, furcsát, vagy valamit ami hétköznapi, de lenyűgöz, elbűvöl. Mint például, minden alkalommal egy gyümölcs, zöldség keresztmetszete, a gyönyörű és elbűvölő narancs, kivi, uborka, cékla, gyönyörűek félbevágva, ti is meg szoktátok csodálni? Vagy nem tudom láttátok e, az egyik képen a hóban a rózsát, például azt nem tudtam a képpel visszaadni mennyire szép volt élőben.


    Sziszózsuzsókát kérdezném, ha látta a képeket, va e tippje, hogy melyik készült a lakóhelye közelében? No és Klára, neked? 


    Budakeszi és Pilisszentkereszt :) 


    Klára, biztos hogy szebb, mint ahogy neked mutatkozik? Én mostanában úgy vagyok, hogy egy kert, egy darabka természet mindennap tele van ilyen szépséges pillanatokkal.

    előzmény:
    klára13 (62252)
    2016-01-08  02:03
  47. 2016. január 8. 06:4862255.

    Boldog  UJ Evet!!!

  48. 2016. január 8. 06:4062254.

    Csodálatosak a képeid ! Csodálatos az is , ahogy meglátod a szépet és meg is örökíted . Így kételyek ellenére is úgy gondolom , teljes az életed! Mert alkotásaid megmaradnak és minden megtekintéskor örömhormon termelődik Benned és mindazokban , akik megnézik . Látod , milyen szárazon tudom megfogalmazni a szépet és jót


    De azért nem így érzem !A kételyek, szorongások  a gondolkodó emberek részének tulajdonsága. Azoknak, akik nem csak gondolkodnak , éreznek is !

    előzmény:
    Bbohar (62251)
    2016-01-07  23:25
  49. 2016. január 8. 06:3362253.

    Zsuzsikám ! Én azért használom at aktiviát , mert annak az alvasztó baktériumai nagyon kedvezőek. ( nem csak a reklám szerint !)Készíthető bolti tejből is. Azét készítem így , mert félárban van , és nekünk 3 kis dobozzal fogyna  naponta . Egyébkén magamnak én is 1,5 %os tejet veszek, de Sándor ezt a zsíros házi tejet szereti . Felfőzés és lehűtés után leszedem a fölét, mert nem szeretjük az iváskor .- Legalábbis én Megszoktam , hogy beosztóan élünk, pedig nem lenne szükség rá. Amikor a gyereke jönnek, akkor főzök sokat , többet ,mint a közti időben .

    előzmény:
    Zsumi45 (62240)
    2016-01-07  16:27
  50. 2016. január 8. 02:0362252.

      Köszönöm, Bonca, hogy szemeddel nézhettem a világot! Szebb, mint amilyennek nekem mutatkozik.
      Nagyszerű fotós vagy, gratulálok. Nagyon jók a képek.
      Milyen géppel dolgozol? Hiányzik a gyűjteményből egy önarckép  - fotómasináddal. Legalább is, nekem hiányzik.

    előzmény:
    Bbohar (62251)
    2016-01-07  23:25

Címlap

top