Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. január 3. 07:0966701.

    Igen Klára nekem is idegen ez a felfokozott fény- és hangeffektusokkal járó vigadalom. Tudom, hogy bennem van a hiba . Életem során csak egyszer töltöttem társaságban a szilvesztert . twisteltünk, eltelt az éjszaka. Diák koromban 10-ig tanultam,utána megnéztem a tévét . Aztán jött a gyerek, majd a másik, csendben itthon töltöttük az év utolsó napját. Még ügyeltem is , férjem jött be gépkocsivezetőnek, hogy ketten együtt legyünk. Kölyökpezsgővel koccintottunk . Többnyire a szilveszteri műsort néztük,pezsgőzgettünk, ettük a kocsonyát és a virslit. Az idén a virsli elmaradt  a hűtőben és üres zsemlyét ettem 10 után . A kocsonya viszont nagyon jó lett .


    Azt hiszem a  " mi időnk " kifejezés nemcsak a társadalmi változásokat  tükrözi, de a bennünk lezajlott átalakulást is . Mi, akik nem tudtunk fiatal korunkban sem igazán leereszteni, ezt a képességünket még jobban elvesztettük.

    előzmény:
    klára13 (66695)
    2017-01-02  15:27
  2. 2017. január 3. 06:5366700.

    Zsuzsám ! Elég nagy autó volt, mert fiam horgászik és ahhoz elég sok hely kell az autóban is . Elegáns is volt, mert arrafelé a menyem családjában adnak arra . Fiam nagyon szégyellte, mikor mi egy Toyota Yarist vettünk, mert kettőnknek bőven elég. 5 személy fér el benne , kényelmes , ügyes fordulékony. Ő legalább egy Corollára vagy Aurisra gondolt . Mi feleslegesnek tartottunk 2-3 millióval többet áldozni egy lényegében bevásárlásra és helyi közlekedésre használt kocsira . Kellhet az a pénz, ha " öregek leszünk " A régi Opel Astránkat eladtuk anno idősebb fiamnak féláron, és azt a pénzt a kisebb kapta meg. Azóta már náluk ez a tartalék kocsi. Hiába más világ van . Mi 1,5 évet vártunk mikor a Ladánkat lecseréltük Skodára . Eladtuk, időben, hogy legyen pénzünk a cserére . Aztán leálltak a kiutalások, és én egy kis Simson motorral jártam . Ma is égnek áll a hajam , ha rágondolok.


    Abban reménykedem, hogy nem lesz meg az autó, mert így összetörve még nagyobb a kár

    előzmény:
    Zsumi45 (66694)
    2017-01-02  09:59
  3. 2017. január 3. 06:3066699.

      Jó reggelt, kellemes reggelt, vidám reggelt kívánok!


    Ezt találtam:https://www.youtube.com/watch?v=3AMsWS4RF9o


    A második videón az asztal tetején a riadt kiskutya, idegen. Csupán az első felvétel ismerős, lehet úgy öt évvel ezelőtti. De rég volt! Nagyon vágyom a kerttel való foglalkozást, úgy tűnik, idén már lesz hozzá erőm. Vannak jelei, javulgatok, hála az égnek.


     


     

  4. 2017. január 2. 22:3466698.

      E hiányzik. Tlán most:


     


    https://premiumdiet.hu/termekek/

    előzmény:
    klára13 (66697)
    2017-01-02  22:30
  5. 2017. január 2. 22:3066697.

      Hus, drága, hálás vagyok példamutató életérzésedért.
      Adósod vagyok a remek fogyasztó turmixról szóló információkkal, talán be tudod szerezni. Minden lehetőséget kipróbáltam életem során, ez beválik.,és nem csak nekem. És éhezés nélkül betartható.
      Premium Diet Regular a neve, talán nálatok is beszerezhető.
      Hazudnék, ha azt mondanám, kellemes, mert hát étkezések között tilos a nassolás, az iszogatás, amit nekem nagyon nehéz betartanom. Most az ünnepek alatt fél kilót fogytam a 2-3 kg hízás helyett.


    itt minden megtudható róla.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    hus (66683)
    2017-01-01  00:00
  6. 2017. január 2. 15:3066696.

      Kimaradt egy fontos dolog: 1-én Bazsi és Beni szépen összetakarították az utcát. A kertért mindig hiába rimánkodtam, rám maradt.

    előzmény:
    klára13 (66695)
    2017-01-02  15:27
  7. 2017. január 2. 15:2766695.

      Nagyon rossz lehetett üresen látni a kocsi helyét. S bizony, a kár kár szokott maradni, kisebb, vagy nagyobb. Együttérzek veletek. Szörnyű. Milyen jó, hogy van casco.
      Zsuzsa, így van ez, hogy bizonyos dolgokhoz való viszonyunk alapjaiban meg tud változni az évek során. Milyen remek esemény volt a szilveszteréjszaka! Sőt, már az előszilveszter is  30-án. S ma? Úgy vagyok vele, hogy előre utálom a durrogtatásokat, ezt az eszetlen divatot. Bár talán van valami titkos értelme: a férfiak-fiúk kiélik lövöldözési ösztöneiket.
      Eddig itt, ablakom alatt lődöztek  férfikéink, aztán irdatlan mocskot hagytak maguk után. Most beszélgettünk Bazsival, mondtam, ne vásároljon túl sok rakétát, mert nekem nagyon keserves ez az ablakom alatti robbantgatás, abban maradtunk, hogy évente egyszer ki lehet bírni. Aztán mi történt? Kimentek a ház elé a tűzijátékaikkal, mint az összes szomszéd, jó nagy purparlé kerekedett. Kimentem a teraszra, hogy közelről megszemléljem, hát az őrült hangzavarban úgy éreztem, hogy minden a nyakamba hull, fejvesztetten menekültem befelé.De el kell ismernem, csodaszép tüzeket láttam, fényszökőkutakat, csillagvirágokat - ez már csak így van, ez a divat.   Mondják időnként, hogy az "én időmben". Sosem értettem ezzel egyet, mert minden időm az én időm, szerintem. De most megfogalmazódott bennem, hogy ez az "ő idejük". Keserűség nélkül állapítottam meg ezt.És szép csendben iszogattam édes pezsimet, eszembe sem jutott bekapcsolni a tévét, nem akartam bosszankodni.
       Milyen szép ez a vers!!!!! Milyen igaz.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66693)
    2017-01-02  07:14
  8. 2017. január 2. 09:5966694.

    De szörnyű! Nagy volt, új és értékes autó? Persze minden apróság is értékes számunkra, ami életvitelünkhöz szükséges, Hát még a közlekedő eszközünk! Reméljük, hogy a teljes káruk megtérül! Egykor valamelyik rokonom járt így, az autó összetörve lett meg. Azt remélte, nehogy megtalálják a tettest, mert hosszú pereskedéssel sem fogják rajta behajtani a kárt, amit okozott rajta.  Végül az ügy lezárta után a biztosító megtérítette a teljes kárt.


     


    Arany Jánossal mi is mondjuk: "Adjon Isten ami nincs, ez új esztendőben."


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (66693)
    2017-01-02  07:14
  9. 2017. január 2. 07:1466693.

    Kicsit lecsitult az idegesség, mely az év utolsó napján ért . Kisebb fiam kocsiját, dec 31-re virradó éjjel ellopták. Most körözik. Szerencsére van biztosítása(casco ) , ez csökkenti a kárt, de még így is jelentős .


    Tegnap átjöttek a szomszédban élő fiamék családostul, de a szilveszter estét kettesben töltöttük, nem túl virágos hangulatban . Megnéztük, hogy a NASA szakemberei hogyan javították meg az űrben a teleszkópot , mellyel a távoli bolygókat figyelhetik. Tanulságos volt, de nem vidám műsor. Azt nem találtunk nézhetőt Biztosan a mi " készülékünkben " van a hiba .


    Remélem az új év kissé vidámabb lesz, mert a tavalyi a " tévedések vígjátéka " volt


    Arany János ALKALMI VERS


     


    Az új évet (ócska tárgy!)
    Kell megénekelnem,
    Hálálkodva, ahogy illik,
    Poharat emelnem.
    Mit van mit kívánni még
    Ily áldott időben? -
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Olcsó legyen a kenyér,
    A gabona áros;
    Jól fizesse a tinót
    S nyerjen a mészáros,
    Mérje pedig szöszön-boron,
    Font kijárja bőven.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Senkinek a nyakára
    Ne vigyenek kontót;
    Valaki csak ráteszen,
    Nyerje meg a lottót;
    Annyi pénzünk legyen, hogy!
    Még pedig pengőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Szegény ember malacának
    Egy híja se essék;
    Messze járjon dög, halál,
    Burgonya-betegség;
    Orvos, bakó a díját
    Kapja heverőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Tücski-hajcski baromnak
    Sokasuljon lába;
    Boci járjon mezőre,
    Gyermek iskolába;
    Gyarapodjék a magyar
    Számra, mint erőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Kívül, belül maradjon
    Békében az ország;
    A vásárra menőket
    Sehol ki ne fosszák.
    Béke legyen a háznál
    És a szívredőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    A bíró is, mint eddig,
    Tisztét jól betöltse:
    Víz kedviért a babát
    Soha ki ne öntse;
    Emberiség, igazság
    Egyik serpenyőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Zenebona, babona,
    Huzavona vesszen!
    Visszavonás, levonás
    Minket ne epesszen.
    Legyen egység, türelem,
    Hit a jövendőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Nagy uraink (ha élnek)
    Nőjenek nagyobbra;
    Áldozzanak, legyen is mit,
    Mégse üssék dobra;
    Nemzetiségünk mellett
    Buzogjanak hően.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Író pedig írónak
    Szemét ki ne ássa, -
    Ne is legyen az idén
    Napfogyatkozása
    Jó erkölcs-, eszme-, hírnév-,
    S előfizetőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez új esztendőben.

    Mire üssek még pohárt?
    Asszonyi hűségre?
    Barátság-, polgár-erény-,
    Vagy mi más egyébre?
    Hiszen ezek közöttünk
    Vannak /kelendőben/.
    Tudj Isten, mi minden nincs
    Ez új esztendőben!


     


     


     

  10. 2017. január 1. 20:4066692.

    Liliana és Marco változatlanul szeretik egymást, jó rájuk nézni, hogy mennyire megegyeznek. 


    Már itthon vagyok, Gyuri is visszajött tegnap Tamásékhoz, és így vele hazajöttem. Ágiék holnap korán mennek Pestre, a hivatalos dolgot intézni, még nézelődnek egy kicsit, és kedden reggel indulnak vissza.

    előzmény:
    klára13 (66690)
    2017-01-01  17:59
  11. 2017. január 1. 18:3266691.

      Ismeritek szokásomat - inkább nem minősíteném -, hogy kinyitom a laptopot és kinyitom a tévét is. És most szokatlanul gyakran nyomják képembe, hogy mindenféle ellenőrzés nélkül adnak pénzt vágyaim kielégítésére. Új konyhabútort szeretnél, de nem telik rá? Majd ők adnak! Sízéshez felszerelésre nincs pénzed? Hát ők adnak! És nem is kell  azonnal törleszteni, és mutatnak egy ostoba nőt,aki lelkendezik, hogy elkészül a kötéssel, amire az első részlet aktuális lesz. Ilyenkor tarolnak legjobban, mert ugye a karácsony... és fűteni is kell, enni is a kiköltekezés ellenére.
      Kész undormány az egész, mert a kispénzű és gondolkozni kevésbé akaró vagy tudó réteget célozzák meg. Azokat, akik képtelenek arra rájönni, hogy ha ma nincs pénzük elég, akkor várhatóan két hónap múlva sem lesz. De hát a pénzt házhoz is hozzák! Persze jönnek majd hetenként az adósság törlesztéséért is. Hetenként. Hallottam olyanról, idős asszonyról, aki elbujdosott a behajtó elől, és az adósság csak nő, csak nő... meredeken emelkedik, végül viszik a házat is.
       A kispénzű emberek legális fosztogatása történik. Mert ha rendesen fizet valaki, akkor is van valami furfangos számítási módszerük, hogy alig csökken az adósság, ha éppen nem nő még így is.
       Szabályszerű csábítgatása történik a szerencsétleneknek. Régóta tűnődöm már azon, hogy vajon kik üzemeltetik ezt a rablóbandát. És ma megjelent a tulaj is, kissé snassz szerelésben, hogy a célközönség tudattalanjába beússzon egy érzés, miszerint ő is közülünk való. Hát persze... Kikerestem név szerint, és megtudtam, hogy a főrabló országunk egyik legsikeresebb és legelismertebb embere.
       Senki se azonosítsa be! Nem szeretnék bíróságra járni, és hát nekem csak az áldozatok iránt érzett részvét borzolja kedélyemet. Nem volt, nem is lesz velük dolgom sosem.

  12. 2017. január 1. 17:5966690.

        Örülök remek évbúcsúztatótoknak.  Amikor lányodék hazaérkezne. És milyen igazad van! Jó oldala a hó elmaradásának, hogy szárazak az utak, nem kell aggódnod az utazókért. Nagyon jó ez.
       Milyen változást láttál nyár óta Lilianán és kedvesén?

    előzmény:
    Kusza (66688)
    2017-01-01  14:40
  13. 2017. január 1. 17:4666689.

      Ez nagyon aranyos, Zsumikám!  Hogy vagy?

    előzmény:
    Zsumi45 (66686)
    2017-01-01  10:05
  14. 2017. január 1. 14:4066688.


    Jól sikerül a szilveszter, jó volt így együtt lenni a családdal. Azért jó lett volna egy kis hóesés, habár ennek is van jó oldala szárazak az utak az utazáshoz. 




    Még egyszer boldog újévet kívánok mindenkinek!



  15. 2017. január 1. 10:0866687.

    Boldog Békés Újévet Kívánok!

  16. 2017. január 1. 10:0566686.

    Székely Újévi Köszöntő


    Adjon Isten minden szépet,
    Irigyeknek békességet,
    Adjon Isten minden jót,
    Hazug szájba igaz szót.


    Hontalannak menedéket,
    Éhezőknek eleséget,
    Tollat író kezébe,
    Pulyát asszony ölébe.


    Legényeknek feleséget,
    Szegényeknek nyereséget,
    Áfonyát a havasra,
    Pisztrángot a patakba.


    Istenhitet a pogánynak,
    Hű szeretőt a leánynak,
    Szép időben jó vetést,
    Szomorúknak feledést.


    Sarkvidékre hideg telet,
    Az árváknak jó kenyeret,
    Fegyvereknek nyugalmat,
    Szelíd szónak hatalmat.


    Betegeknek egészséget,
    Fuldoklóknak reménységet,
    Vitorlának jó szelet,
    Napfényből is öleget.


     


    Jó lövést az ordasokra,
    Nyíló ajtót vaskapukra,
    Vándoroknak fogadót -
    Isten adjon minden jót!

    előzmény:
    szizsuzsóka (66685)
    2017-01-01  07:35
  17. 2017. január 1. 07:3566685.

    Szeretettel kívánok boldog új évet ! Sok örömet, kevés bánatot, jó egészséget .

  18. 2017. január 1. 00:0566684.

    Szeretettel : egészségünkre!

    előzmény:
    jara (66682)
    2016-12-31  22:15
  19. hus
    hus
    2017. január 1. 00:0066683.

    Draga Kislanyok!


     


    Kivanok nektek es  csaladotoknak  egy nagyon, de nagyon Boldog Uj Evet,  mindenkinek  egeszseget, erot a kovetkezo evre, sok kellemesen itt eltoltott idot mindnyajunknak. 


    előzmény:
    jara (66682)
    2016-12-31  22:15
  20. 2016. december 31. 22:1566682.

    Boldog új évet kívánok.

  21. 2016. december 31. 21:5466681.

    Dubaiban mar megvolt a nagy tuzijatek !


     2016 nagy ajandeka volt , hogy lathattam a Dubai tancolo szokokutakat es a Kopasz hegyet  egy masik emirsegben . A  csupasz hegy tetejen egy oazis volt - es egy hotel . Hirtelen furcsa erzesek fogtak el , hogy en mar jartam itt vagy hogy ide mindig is el akartam jutni ... es ez a rejtelyes ,idobol kizokkento erzes csak fokozodott ,mikor leultunk es a fejunk mellett 2 fecske cikazott el ....


     


     

  22. 2016. december 31. 21:4966680.

    nagy tuzet kert Jozsef Attila 1922 -ben 


    azota is elkellene az a tuz ...hogy minden megszomoritott ,meggyotort ember lazithasson egy kicsit 


     


    most tartok a Naplo vege fele - Budapest ostroma alatti szenvedesek olvasata is szornyu 


    hat meg atelni !


     

  23. 2016. december 31. 18:4566679.

              JÓZSEF ATTILA


    TÉL

    Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
    Hogy melegednének az emberek.


    Ráhányni mindent, ami antik, ócska,
    Csorbát, töröttet s ami új, meg ép,
    Gyermekjátékot, - ó, boldog fogócska! -
    S rászórni szórva mindent, ami szép.


    Dalolna forró láng az égig róla
    S kezén fogná mindenki földiét.


    Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
    Hisz zúzmarás a város, a berek...
    Fagyos kamrák kilincsét fölszaggatni
    És rakni, adjon sok-sok meleget.


    Azt a tüzet, ó jaj, meg kéne rakni,
    Hogy fölengednének az emberek!


    1922. november 12.

    előzmény:
    klára13 (66678)
    2016-12-31  18:41
  24. 2016. december 31. 18:4166678.

     


                BUÉK!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Ez olyan régimódisan hangzik, éppen jó tőlem.


    És azért boldog új évet!
    Mindazt kívánom mindenkinek, amit Zsumikánk a költő szavaival.
       A deres fű láttán nekem is vers jutott eszembe, amit most átadok, bár jól ismerjük mindannyian. Na de az ismerős sokszor jobb, mint az ismeretlen.


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (66677)
    2016-12-31  17:56
  25. 2016. december 31. 17:5666677.

    ÚJÉVI KÉREGETŐ (Lackfi János)


    Adjon az, kit kérve kérek,
    Öreg évnél újabb évet,
    Igazságot, hozzá érvet,
    Terhektől ne kapjak sérvet,
    Sok örömet, kevés mérget,
    A szívekre vékony kérget,
    Az almákba sovány férget,
    Jusson és maradjon étek,
    Felvágottból dupla réteg,
    Elkerüljön vaskos vétek,
    Ne károgjon varjú néktek,
    Ne járjon rosszkedv felétek.
    Se finánc az adó végett,
    Legyen szesz és vágy, mely éget,
    Az öröm ne érjen véget,
    Legyen kisbárány, mely béget.
    Kívánok szép föstött képet,
    Égboltból mindig csak kéket,
    Szövetből végtelen véget,
    Bort, búzát és békességet,
    Bölömbikát, banyát, béget,
    Halom betűt, nem csak béket,
    S még sok mást, mit én nem kérek...

  26. 2016. december 31. 06:2266676.

    Ha jól emlékezem, nekem megvan a könyv, még a családi régi könyvek között. Nekem is nagy élmény volt.Jó anya volt, de csak a szeretet szintjén , gyermeki ellátását másra bízta ( nem is fért volna bele az életébe ) . Nagy élményként írta le lánya, hogy milyen finom rántottáét sütött egyszer .

    előzmény:
    Zsumi45 (66671)
    2016-12-30  22:24
  27. 2016. december 31. 06:1766675.

    Én is szeretem Poppert , a flegmáját, ahogy a világot látta . Érdekes ember volt , hitetlen hívő, ahogy magát nevezte .Érdekes gondolata volt a házasságról , hogy 5 évre kellene megkötni és mindig meghosszabbítani. Ha ezt nem teszik, magától megszűnik. No ez végképp betenne a családoknak . Mindkét szülő arra koncentrálna, hogy saját egyéni javait mentse ..... De lehet, hogy úgy gondolta, hogy így kevésbé éreznék kötöttségnek a köteléket a férfiak, amit többnyire önként vállalnak. Szóval vitatható a házasság  kötöttsége, de ennél jobbat még nem találtak ki. Nem véletlen, hogy minden emberi közösségben kialakult , mert ez a család és az emberiség fennmaradásának leghasznosabb segítője.

    előzmény:
    klára13 (66667)
    2016-12-30  20:31
  28. hus
    hus
    2016. december 31. 03:1966674.

    Jaj Istenem, min mehettel keresztul. 


    Hozok helyette mast.   https://www.youtube.com/watch?v=K-tVH0-UOCM

    előzmény:
    klára13 (66673)
    2016-12-31  01:15
  29. 2016. december 31. 01:1566673.

     Nagyon izgalmas könyv lehet, rá kellett volna a tartalomra. Az említett könyv nekem is nagy élményem volt tizenévesen.
      Talán tompította agyamat, hogy egy közepes bárzongorista hatalmas koncertjével kínozom magamat. Néha mazohista vagyok. Silány hangterjedelem, rengeteg manír, olyan falusi henteshez illő küllem. És hatalmas szimfonikus zenekar, s mindenütt a főszereplő monogramja. Igazi nagy produkció, a nézőtér tömve van, gondolom a hitgyülinek - a gyülekezet tulajdonosa a tévécsatorna tulajdonosa - ukázba adta a részvételt.
      Azt hiszem, elkapcsolok, mert mindennek megvan a határa. Amint látom és hallom, lányainak is.
      Na, és a korona: hentesünk lányához szökell és puszi, puszi. Ebből tényleg elég.


     


     

  30. 2016. december 30. 22:2866672.

    Igen, össze kellett volna törnöm a grillázst, de innen a netről vett recept szerint az alapkrém (tojás, cukor, vaj főzve) melegen a még olvadt karamellával elkeverhető. Hát nem! 

    előzmény:
    klára13 (66670)
    2016-12-30  20:48
  31. 2016. december 30. 22:2466671.

    Klárám, még nem olvastam el a "Marie Curie és lányai"c. könyvet, így még a műfaját sem tudom igazán. Alcíme: Fejezetek egy tudósdinasztia életéből.  Az unoka 2011.-ben adta az ötletet ill. bocsátotta az író rendelkezésre a családi levelezéseket. A terjedelmes irodalom jegyzékből látszik, hogy számos könyvtárból, tudományos intézetből is gyűjtött anyagot az író.


    Leánykám meglepetése ez a könyv, tudta, hogy kedvencem volt Éve Curie édesanyjáról írott regénye (1943-as kiadás).Diák koromban többször elolvastam. Remélem nem csalódom Shelley Emling összeállításában.


     


     

    előzmény:
    klára13 (66667)
    2016-12-30  20:31
  32. 2016. december 30. 20:4866670.

      Zsumikám, úgy olvastam, hogy a krémhez a grillázst össze kell darálni. Vagy úgyis ezt tetted?

    előzmény:
    Zsumi45 (66659)
    2016-12-30  10:49
  33. 2016. december 30. 20:4466669.

      Janka, a nem képtelen vágyak mindig teljesülnek!

    előzmény:
    csinomjank (66664)
    2016-12-30  13:20
  34. 2016. december 30. 20:4166668.

      Ez így van. Számtalan szentjük van, Bódhiszattva, és ilyen megjegyezhetetlen nevű lények. És valamiféle tündéreik is vannak, sajnos, nem vagyok a téma tudósa. Tehát nem csak a mi mennyországunk nagyon népes, hanem az övék is. Buddhájuk is többféle van, egyik közülük a meditációs buddha, aki így érte el a megvilágosodást.
      Na, az én felszínes ismeretemet nem kell ám komolyan venni!

    előzmény:
    csinomjank (66665)
    2016-12-30  13:30
  35. 2016. december 30. 20:3166667.

       Érdekes megfigyeléssel találkoztam a napokban, valaki állította, hogy vannak alkotó alkatú emberek, mindegy, milyen anyagból, de alkotniuk kell. Ha belegondolok, mi itt ilyenek verődtünk össze. Azt is mondta, hogy erre születni kell, ezt elsajátítani nem lehet, vagy van valakiben ilyen hajlam, vagy nincs. Hasonlóképpen vélekedett a humorérzékről.
       Zsumikám, te a porcelán végeztével a textilre tetted át e tulajdonságodat, nagy sikerrel. Gratulálok.
      Popper Péter kedvenc íróm. Mert mindig azt látom, hogy mindenben egyetértek vele, vagyis hasonlóképpen gondolkozunk. Ez úgy zajlik, hogy ő kigondolja, én egyetértek vele!
       A tudós asszony unokáját vajon mi tette különlegessé?

    előzmény:
    Zsumi45 (66661)
    2016-12-30  11:07
  36. 2016. december 30. 13:4566666.

    666

  37. 2016. december 30. 13:3066665.

    nem vagyok buddha szobor szakerto - csak annyit tudok , hogy sokszor helytelenul neveznek szobrokat buddha szobornak - osszetevesztik a neveto brahmin -nal akit a kinai folklorban ugy hivnak ,hogy Budai     es a hasanak a megdorzsolese szerencset hoz 


     


     

    előzmény:
    klára13 (66644)
    2016-12-29  11:31
  38. 2016. december 30. 13:2066664.

    Micsoda veletlen ! Tegnap  virtualisan en is a Rudasban voltam - tanulmanyoztam a belepok listajat -kicsit bonyolult . az ettermet  stb . Rajottem ugyanis , hogy a Rudas maradt az egyetlen furdo ,melyben van noi nap .lyanykoromban szerettem a Racba jarni ,majd a Gellert-be - a noi napok /reszlegek miatt ...Most a Gellertben mar nincs kulon noi-ferfi reszleg , a Rac furdo nem mukodik .


    El szeretnek menni legkozelebb a Rudasba , ha Budan jarok . Be szeretnek ulni a medencebe a teton es nezni a csodalatos kivilagitott varost !Szeretnek uszni egyet a klasszicista epuletben  es megmartozni a kozepkori torok medenceben .Aztan enni egy 3 fogasos menut ! 

    előzmény:
    Kusza (66660)
    2016-12-30  10:56
  39. 2016. december 30. 11:1866663.

    Az ötletet is köszönöm! A fedő lappal volt a gondom, de így már sikerülni fog! Az alsó lapon úgy fogtam ki, hogy a tepsibe nyomkodom, s egy síma oldalú pohárral hengerelem, egyengetem el. Az almáspite egyik kedvence a vejemnek, s ez a "fizető eszköz" , ha megjavít valamit nálam. 


    Nem tudom, most fog-e boldogulni, mára az egyik bukó ablakom mondta fel a szolgálatot, nem bukik -sőt kinyitni sem lehet. Szerencsére a másik is nyitható, tudok szellőztetni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66658)
    2016-12-30  07:37
  40. 2016. december 30. 11:1166662.

    Magdikám, nagyon aranyos kép ez is! Biztosan nem csak a főváros lesz feledhetetlen élmény a fiataloknak, hanem az a szeretet és figyelmesség is, amit a kedves rokonoktól kapnak!

    előzmény:
    Kusza (66660)
    2016-12-30  10:56
  41. 2016. december 30. 11:0766661.

    Hogy ne csak főzzünk:


    Jézuska hozott egy Popper Péter könyvet, előadásainak anyagából állították össze. Amor Fati- Szeresd a sorsodat. Bevallom a "Gnózis" c. rész számomra felfoghatatlan, újra el fogom olvasni, hátha többet megértek belőle. 3 másik fejezetet szerettem, itt tartok . Esténként, ágyban olvasom csak, mert üldögélni még mindig nem esik jól. Szívesen folytatnám a horgolást is, de sajnos azt csak ülve lehet.


    Kislányom választott még számomra egy olyan riportokból született összeállítást, amely riportokat az írónő Marie Curie unokájával készített. A bevezető ajánlás alapján remélem az én unokáim is elolvassák majd.


    Telefonnal készült képet hozok a műveimről- ígértem, megmutatom a többi vállkendőt is. 


     

  42. 2016. december 30. 10:5666660.

    Még mindig Tamáséknál vagyok. Ágiék minden nap bemennek Pestre, nagyon tetszik Marconak a fővárosunk, kedvence lett a kürtöskalács. Tamás elvitte a Rudasba, fürödtek egy jót, utána elvitte Marcot a vásárcsarnokba, ettek sült kolbászt, majd egy korsó sört ittak utána. Ági közben intézkedik a minisztériumokban az érettségi bizonyítvány intézésével, micsoda herce-hurcával megy. Gyuri már Miskolcon megcsináltatta a fordítást, őrült drágán csinálták, mert nem mindegyik irodának a fordítását fogadják el. Majd csak január 2-án teszik rá az utolsó pecsétet. Megsúgom, én már nagyon vágyom az otthonomba. Elmennek reggel és este jönnek haza, nem megyek velük, mert én már nem bírnám azt a száguldozást.

    előzmény:
    klára13 (66651)
    2016-12-29  21:16
  43. 2016. december 30. 10:4966659.

    Zsuzsa, nagyszerű ötlet a hortobágyi palacsinta! Nagyon régen nem sütöttem semmiféle palacsintát, de ehhez kedvet kaptam.


    Tegnap ismét kísérleteztem. Már 2 féleképp tudom, hogyan NEM lehet diós-karamellás (grilázsos?) ostyát készíteni. Igaz, hogy a gyerekek az elsőt is elkapkodták. Íze nagyon finom, csak az egész éjszakás préselés ellenére sem ragadnak össze eléggé a lapok. Tündim gyerekkori emléke miatt kísérletezek vele. nem dolgozom elég gyorsan, s már a betöltés előtt megdermed a töltelék. ( az is lehet, hogy túl sok diót teszek bele)


    Másik kísérletem a leveles tésztába tekert virsli karikák. Ez viszont tökéletes és nagyon finom lett. Kész leveles tésztába egyenként beletekertem 4 db. mezítelen virslit. Karikára (1-2 cm. vastag) szeltem, s fektetve tepsibe rakosgatva megsütöttem. Holnap megismételem( csak megkenem a tésztát mustárral), mert a MEO eltüntette az egészet. Igaz, hogy 5 embernek 2 pár azért nem olyan sok kóstolásra. Vejem "békebeli" Pick virslit vett, ez valóban húsból készül. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (66658)
    2016-12-30  07:37
  44. 2016. december 30. 07:3766658.

    Zsuzsám !A méretre nyújtás nagy titka az, hogy adott méretre levágsz 2 sütőlapot  ( sütőpapír kapható ) . Arra nyújtod ki és ráhúzod a tapsi hátára . Mikor kész van lappal együtt lecsúsztatod és a második lapot ráhúzod a még jó meleg tepsire . A lapot eltávolítod, és arra ismét méretre nyújtod a következő lapot . Amikor még nem árultak sütőpapírt , nagy füzetből kivett lappal csináltam.


    Én kézzel gyúrom össze a linzereket, a margarint vékony szeletekre vágom úgy gyorsabban megy. Hűtőben áll, aztán dolgozom vele. Gyorsan megy .


    Vére megjavították a robotgépemet, mert ma kell a paprikás csirkét ledarálnom. A levesben főtt húst bolondítom el , és hortobágyi palacsintát sütök, ezzel töltöm .- Nem túlzottan szereti a családom a leveshúst.

    előzmény:
    Zsumi45 (66649)
    2016-12-29  13:14
  45. hus
    hus
    2016. december 30. 07:1566657.

    Jo reggelt kivanok a szep almodas utan, friss, illatos kave es a finom hozza valok hozzak meg kedveteket ezen a napon. 


  46. hus
    hus
    2016. december 30. 06:2666656.

    Nem tudok bosszankodni azon, amin nem tudok valtoztatni, mint ez az ido volt. Sot, orultem, mert a menyemnek az anyukaja is itt volt, legalabb o is tobb idot tudott egyutt tolteni vele. Mindig dolgozta, munka utan, hetvegeken, keveset lattak egymast. Most itt volt az alkalom legalabb jokat  nevetgeltunk, beszelgettunk.


    Jo tagasak a hazak es bizony mindent futunk. Sot a mi kandallonk fa futesu es mivel sok fa van inkabb ejjel nappal tuzelunk, hogy kevesebb gaz fogyjon. Fiameknal is a 3 szint van , de szerencsere a konyha es nappalijuk padlofuteses is lesz, egyebkent nekik is van kandallo es  gaz futes.


    Nagyon jo a szigetelesunk, a fiameknal tiszta uj minden, nalunk a teto be lett fujva, a lanyomeknal az egyik szoba nem olay jo, de amikor az ovekeet renovaljuk, akkor az is meg lesz csinalva.


    Jaj lesz meg atalakitas.


    A vacsora nalunk volt, az asztalok felallita, egyet hagytunk masnapra is, igy a gyerekek lakasaban nem kellett az asztalokat kerulgetniuk.


    Jaj a viccek?   Hat aznap annyi mindent keszitettem es mar ugy elfaradtam, gondoltam ti is es miutan errol nem akartam irni kerestem magu nknak viccet, mert gondoltam, hogy ti is hasonlo helyzetben vagytok.


    Jaj, nalatok olyankor van hideg, amikor mi sutkerezunk a -5C-ban.   -30-40-hez kepest. Most csak vicceltem, de epp valamelyik nap - 5 volt  en kellemesnek ereztem amikor meglatogattam az allatokat. Megszoktam mar a hidegebbet, de szerencsere nem sokat kell kint lenni. Sokat szamit, hogy a lelkunk nem fagy ki, merte nem egesz nap vagyunk kinn.


    Elvezzetek a kellemes telet, nekunk mindig kinyulik,  az osz is. Igymagunkba kell szivni azt a kellemest, ami nekunk jut, mert az orult hoseget mar nem birom, nem ugy mint regen. 


    Klaram ha csak teheted vedd a napfurdoket ablakon keresztul, isteni lesz . 

    előzmény:
    klára13 (66639)
    2016-12-29  10:07
  47. hus
    hus
    2016. december 30. 06:0066655.

    Szia Zsumika!


    Anyosom egyedul el a hazaban es nagyon szereti ugy. Hianyzik neki  aposom, de az elet ilyen, egyiknek elobb kell mennie.AZert is erezte jol magat, mert mi is ugy voltunk, hogy na most  eleg volt, pihenunk es nem erdekel bennunket semmi. Ennivalo volt boven, mindenki legnagyobb oromere meg fozni sem kellett. Igazabol ugy ereztem, hogy most a gyerekeim is meg lettek kimelve.  Meg lesutottem egy nagy adag egybe sult hust, hat az is jo voalt mindenre, szendvicsnek is es nagyon tudjak szeretni.


    Lanyomeknak elso alkalom volt, hogy nem cuccoltak vegig a 3 napot, mert az nagyon faraszto  am. Az utviszonyok miatt ugy sem tudtak volna megtenni, de az  most nem  is volt betervezve.


    Zsumika nagyon vigyazz magadra, el ne ess  a jegen!  Most, hogy irtal rola, gondolkodtam el, hogy nekunk nem kell menni a temetobe, nekunk sajnos nincsenek itt a szuleink, rokonaink, ismeroseink.


    Hogy is erezned magad egyedul, amikor mindig teszel veszel es ha elkeszultel, akkor jossz-mesz mindenfele.  Szinte jo olvasni ezt a pezsgos eletedet. 


    Nalunk a nagy jeg miatt a vejem a csizmamara felszerekte azokat a tuskes szegekkel ellatott talpat, kulonben nem tudtam volna kimenni megetetni az allatokat. Hiaba, messze vannak, igy is csak totyogva mertem menni, feltem, hogy a labammal lesz valami, mert mar csak ez hianyzott volna. Hiaba csinalt utakat a vejem, ugy  eljegesedett, hogy rossz volt meg ranezni is. Persze a napsutes hatasara elozo nap azt a csodat leirni nem lehet, ahogy a ho ragyogott, mintha gyemanttal lett volna kirakva az egesz napsutotte terulet.


    Tyukocskak jol vannak, jo helyuk van. Majd irok roluk  is.

    előzmény:
    Zsumi45 (66638)
    2016-12-29  08:56
  48. hus
    hus
    2016. december 30. 05:2466654.

    Termeszetesen figyelembe van veve minden kivansaga. Nagyon szeretem benne azt, hogy egeszsegere vigyaz, mindig tesz-vesz valamit, lakasa tiszta, udvara tiszta es viragai gyonyoruek. Minden nap igen rita kivetellel beszelunk vele tobbszor is, nem erzi magat egyedul, nezi a TV-t, laptop neki is van, filmezik, zenet hallgat, olvas. Egyaltalan nem hagyja el magat.


     


    De latom rajta, hogy az utobbi idoben kicsit lassabb a jarasa, egy ido utan  a gyerekekre sem tud ugy figyelni. Jol esik neki azt csinalni, amit akar. Itt meg lehet, mert nekem mindegy, hogy mit nez a TV-ben, nekem nincsenek kulon programjaim, kicsit ki megy, bogaraszik, ha nem veszem eszre meg fat is hoz be, nyaron meg kepes lenne meg kapalni is. Az iden nem engedtem neki.  Na az mar sok lenne. A sajatja is, meg amikor ide jon akkor a mienk is. Kulonben nem veszi eszre az ido mulasat, mert imad kapalni es a kerbe motozni.


     


    Igen, pontosan ahogy irod, szereti a sajat kis mostmar megszokott nyugalmat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66637)
    2016-12-29  06:22
  49. hus
    hus
    2016. december 30. 05:2266653.

    Termeszetesen figyelembe van veve minden kivansaga. Nagyon szeretem benne azt, hogy egeszsegere vigyaz, mindig tesz-vesz valamit, lakasa tiszta, udvara tiszta es viragai gyonyoruek. Minden nap igen rita kivetellel beszelunk vele tobbszor is, nem erzi magat egyedul, nezi a TV-t, laptop neki is van, filmezik, zenet hallgat, olvas. Egyaltalan nem hagyja el magat.


    De latom rajta, hogy az utobbi idoben kicsit lassabb a jarasa, egy ido utan  a gyerekekre sem tud ugy figyelni. Jol esik neki azt csinalni, amit akar. Itt meg lehet, mert nekem mindegy, hogy mit nez a TV-ben, nekem nincsenek kulon programjaim, kicsit ki megy, bogaraszik, ha nem veszem eszre meg fat is hoz be, nyaron meg kepes lenne meg kapalni is. Az iden nem engedtem neki.  Na az mar sok lenne. A sajatja is, meg amikor ide jon akkor a mienk is. Kulonben nem veszi eszre az ido mulasat, mert imad kapalni es a kerbe motozni.


    Igen, pontosan ahogy irod, szereti a sajat kis mostmar megszokott nyugalmat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (66637)
    2016-12-29  06:22
  50. 2016. december 29. 21:3066652.

      Köszönöm! Tökéletes útmutatás. Az időpontot nem tudom, de ha eljött, majd elmesélem.
      Ilyenkor télen nagy öröm minden szál virág. Ciklámenemre haragudtam, mert gyönyörű fehér volt, és idén bordó-fehér foltos virágokat hozott. Kezdek persze megbékélni, mert rengeteg a virág. Hetekkel ezelőtt vásároltam bordó, sárga és rózsaszínű rózsácskákat. A hideg szobában tartom napfényben, hát gyönyörűek. Mindig rájuk nézek, amikor átmegyek a helyiségen. Ami gyakori, mert ott kell Zsuzsut ki- és beengedni. Virágzik itt bent egy nevenincs fácskám, és bimbóznak a hibiszkuszok, a szobahárs. Nagyon fontosak nekem.

    előzmény:
    Zsumi45 (66649)
    2016-12-29  13:14

Címlap

top