Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mások-e a császáros gyerek

miszisz
Létrehozva: 2006. március 11. 20:48
Sziasztok!

A kisfiam 17 hónapos, gyönyörű értelmes gyerköc, semmi problémám vele.
Mégis kiváncsi lennék más császáros anyukák tapasztalataira gyermeküket illetően. Szerintetek igaz-e az amit olvastam, hogy a császáros gyerekek, miután nem kellett megélniük a megszületés kinját, végigvergődniük a hüvelyen, stb... kicsit mások mint a nem-császáros gyerekek?

Kiváncsi lennék hogy az én csöppségem lelkénél fogva félénk-e, ami valószinű, és erre még rá tett a születési körülmény is?
Irjatok kérlek a babáitokról! Várom hogy együtt többet megtudjunk róluk!

Köszi a válaszokat!

miszisz

  1. 2006. március 12. 20:2776.

    Szia!

    Én mind két terheségemnél 17 kg híztam, annak ellenére, teljesen mások voltak a körülmények. Az elsőnél végig dolgoztam, egész nap ültem, mindig éhes voltam, rengeteget ettem. A második terheségem idején a fiam 2 éves volt. mellette egy perc pihenés nem volt, séta, játék, egész napos mozgás, enni alig volt időm, minden nap megcsináltam Rubint Réka terhestorna kazettáját. Ennek ellenére ugyanannyit híztam. Az első szülés után a plusz kilókat egy év alatt sem tudtam leadni, a második szülés után 4 hónap alatt  11 kg. Nem részletezem, hogy az elsőnél mit meg nem tettem, hogy leadjam a felesleget, a 11 kg minden erőfeszítés nélkül lejött.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370559 (74)
    2006-03-12  13:08
  2. Torolt_felhasznalo_416566
    Torolt_felhasznalo_416566
    2006. március 12. 20:0075.
    Nyilván fölösleges kockáztatni ott, ahol komoly ok van a császárra, vagy nincs más út. Én csak azon akadok ki, aki eleve úgy dönt, hogy nem akar hüvelyi úton szülni, holott technikailag semmilyen akadálya nem lenne. De ez a vita is vezethet oda, ahová az abortuszról szóló: van-e a nőnek joga a saját teste fölött dönteni abban az esetben, ha közben egy másik (születendő) életről is szó van? Nem szeretnék ebbe belemenni, mert a topik nem ezzel a céllal indult. A császáros gyerekek esetleges másságához nem tudok hozzászólni, mindkét kisfiamat hüvelyi úton szültem. Csak szemembe ötlött egy mondat, amire reagálnom kellett. A statisztikák valóban azt mutatják, hogy egyre több a császáros szülés, de ismétlem az előző hsz-emet: az én ismeretségi körömben ez az arány nem mutatkozik meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119995 (51)
    2006-03-11  23:41
  3. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2006. március 12. 13:0874.
    Teljesen igazad van. Az én dokim is mindig azzal jön, hogy már megint mennyit híztam. Hozzáteszem, hogy mindkét terhességemet kb. 48kg-val kezdtem (a közel 170cm magasságomhoz képest) Szóval, az elsővel kb. 25kg jött rám, úgy hogy nem zabáltam és nem is lehetett rajtam látni ezt a sok hízást. Ketteskével hasolnó ütemben jönnek rám a kilók, de nem tudok mit csinálni. A dokimnak már nem is magyarázom, hogy más annyival kezdi a terhességet, mint amennyivel én szülni megyek.
    előzmény:
    miszisz (59)
    2006-03-12  02:00
  4. Torolt_felhasznalo_389502
    Torolt_felhasznalo_389502
    2006. március 12. 11:4473.

    És milyen alapon Amerika a világ ura? És miért van erre egyáltalán szükség?

    A hamburgeres példát csak arra hoztam, hogy annak idejét kitaláltak valamit, később rájöttek, hogy mennyire ártalmas, most meg megérik helyrehozni.

    Ez ugyanígy lesz a császármetszéssel is, ha a természetes folyamatok ellenében az ember akar fellépni, az vissza fog ütni.

    Remélem, néhányan azért megértik, hogy miről beszélek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (67)
    2006-03-12  04:53
  5. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2006. március 12. 08:5072.

    Szia!
    Nekem egy császáros kislányom van, két és fél éves múlt, és sokan irigylik a bátorságáért, önbizalmáért. Általában kiharcol magának mindent, amire szüksége van.  

    Én is olvastam ilyeneket, hogy elvileg gyengébb stresszkezelők a csaszis gyerekek, de a tapasztalatom nem ezt igazolta... 

    előzmény:
    miszisz (1)
    2006-03-11  20:48
  6. 2006. március 12. 08:3871.
    Nagyon édes fiúka! Én is pont 8 hónapig szoptattam, magától állt le. Egyik este még kérte, másik este már "kiröhögött" Igaz, mivel 5 kilóval született, elég hamar pótolnom kellett, mert nem bírtam termelni azt a mennyiséget, amit igényelt. 2-3 hetesen 100 gramm fölött evett, alkalmanként. Néha akár 150 grammot is.
    előzmény:
    sempron (70)
    2006-03-12  08:27
  7. 2006. március 12. 08:2770.
    Szia!Az Én kicsi fiam 2005.02.27.-én született időre ,császárral.Sajnos a császámetszésre azértvolt szükség mert hozzám képest nagy sullyal született Én 55 kilo voltam Ő 3820 gramm és 48-centi.Nagyon jo kisbaba kiegyensulyozott,nyugott,nem félénk.Imád enni 8 honapig szoptattam .Most 1 éves sulya 11 kilo körüli és 78 centi.Imádom !!!Küldök képeket.
    előzmény:
    miszisz (1)
    2006-03-11  20:48
  8. 2006. március 12. 07:3569.

    Szerintem a világuralomnak és a hurrikánnak, hamburgernek nincs sok köze a babáinkhoz. Örüljünk a gyerkőcöknek, a politikát meg ne itt firtassuk.

    Méltassuk gyerekeinket, én szeretem a magam fiát dícsérni és egészen biztosan tudom magamról, hogy nem szeretek senkit szidni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (67)
    2006-03-12  04:53
  9. 2006. március 12. 07:3268.

    Köszönöm, szerintem is gyönyörűséges, és gyakorlatilag már az volt, amikor megszületett. Igaza van Kishutának, lehet, hogy csak annyi a különbség a császár és nem császár között, hogy a gyerekek kisimultabbak a császárnál. Meg esetleg a fejük is kerek marad. De ettől függetlenül egyáltalán nem bántam volna, hogy ha természetes úton jön, és egyáltalán nem izgat, hogy mégsem így lett. Pedig nekem 7 hónaposan megnyílt a méhszájam. Április volt, júniusra voltam kiírva. A dokim könyörgött, ne dolgozzak, legalább május végéig húzzam ki, nehogy idő előtt kijöjjön a kisfickó. Vigyáztam nagyon, aztán májustól kinylonoztam az ágyat, ha elfolyik a magzatvíz, nehogy összekenjem a matracot (akkor költöztünk vaci új házba, vaci új ágyba), de csak nem jött. És mikor végre "beprogramoztak" már csak a végét vártam, hiszen akkora hasam volt, mint egy hármasikreket várónak. lÉs a szülés után 5 nappal már otthon voltam, a dokim azt mondta, vagány vagyok, 2 nap után már lementem a földszintre!!

     Azt olvastam, a császáros babák nyugtalanabbak!! Hát nekem 6 hónapos korától végigalussza az éjszakát (este 8-tól reggel 8-ig) és délután is 2-3 órát alszik. De nem altatom, beteszem az ágyikóba, puszika, redőny le, és ő alszik. Igazi tünemény. Játszik egyedül, játszik közösségben, imádja, ha sokan vannak körülötte. Kedves a kisebb babákkal is, bőszen hordja utánuk a cumisüveget, cumikát, megsimogatja őket, ha sírnak. Édes nagyon...

     

    előzmény:
    miszisz (63)
    2006-03-12  02:43
  10. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2006. március 12. 04:5367.

    Nevetseges demagogia.

    Ja, es egyebkent lehet hogy fajo megtudni, de nem csak azt hiszik magukrol. Tenyleg Amerika a vilag ura. Szerencsere. Pl. en sokkal nehezebben viselnem ha Kina lenne.

    De ne politizaljunk. Es hogy mi koze a hurrikannak a hamburgerhez meg a vilagurasaghoz azt nem tudom. De te biztos 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389502 (54)
    2006-03-11  23:57
  11. 2006. március 12. 03:2966.
    Most olvastalak vegig benneteket.Ez elobb valaszoltam de most megneztem minden baba fotojat.Kivetel nelkul mind buszkek lehettek a babaitokra.Egyik aranyosabb mint a masik.Irigykedek,mert en mar nem ringathatok.De minden kornak megvannak a maga szepsegei. Most ,hogy vegig olvastalak titeket en is elgonzolkoztam.Az en fiam is egy csondes gyerek amugy.Ha kell megvedi magat,de o nem kezdemenyez.Kimondottan nem is baratkozik.De ha viszem pl uszni.Ott mindig van valaki akivel egyutt tud jatszani.Nem egy hangoskodo valaki.szret egyedul lenni.de szreti ha egyutt jatszunk.Pl most a Dominozas a favorit.Minden este azt jatszunk.Jol tanul. Onalloan oldja meg a feladatait.Szeret almodozni. Hat nemtudom,ha maskepp szuletik akkor is ilyen lenne.De en ugy erzem,hogy nem igen lenne kulombseg. Azt viszont tudom itt Canadaban,csak ugy nem csaszaroznak.Nallam tudtak,az elejetol fogva csaszar lessz.de nem programoztak be.Jan 6-ra voltam kiirva.Es minden keten hetfon mentem ultrasandra.Es ok allapitottak meg dec 29-en,ez volt az egyetlen keddi nap,hogy mennem kellett.Szoval ok szoltak,nincs tovabb.Ma meg fog szuletni a kisfiam.Szoval huztak az idot,ahogy csak lehetett. A fiam egeszsegesen szuletett meg. 3200gr-os volt.Es 51 cm hosszu. Az edesapja fogta egessz ido alatt amig engem osszevarrtak.De ott ultek a fejem mellett igy lattam en is vegig.Csak megfogni nemtudtam.De ahogy lehetett megteremtettek a korulmenyeket,hogy nelegyenek rossz emlekei a fiokamnak. Meg is nezett minket azonnal.Kinyitotta a szmet.Kicsit meg a szjat is elhuzta.aztan szepen el is aludt. Masnap hoztak szopni deli 12-kor.De en azt sem tudtam. Igy aztan jott a pot anyatej.Az Enfelac.Es ket honapos kor utan szpen elkezdtem en is amit csak lehetett,hogy ne csak anyatej potlek legyen.Nem is volt beteg soha. Fejlodott szepen ahogy kell.Volt konyvem is,ami szigoruan eloirta melyik honaptol mit lehet melle taplalni a babanak.En azt kovettem.es jol tettem.Soha nem kapott uzleti bebi etelt.Mindent en csinaltam neki.Illetve egyszer kapott,mert itthon hagytam az etelet.Hat most mit csinaljak.vettem egyet neki.le is kopott vele.Es sirt.Nemfogadta el.Akkor volt 6-honapos. Egy bufenel kertem,melegitsek meg nekem.Hat a csaj vegig nezte mit szenvedek.aztan szolt, Vegyek neki krumpli puret most lett kesz.Igazi krumplibol van.Kapott ra pici grevi szoszt.Hat ugy be falta,hogy csak na.En meg maskor megneztem,ketszer,mit kell elvinni magammal. Jo babazast mindenkinek. Sziasztok.
    előzmény:
    miszisz (63)
    2006-03-12  02:43
  12. Torolt_felhasznalo_307930
    Torolt_felhasznalo_307930
    2006. március 12. 03:1865.

    Szia !

    Szerintem egyeduli kulonbseg, hogy a csaszarosok arca sokkal kisimultabb a szulesnel, mint aki munkalkodott a vilagra jovetelnel!

    Nekem harom van, mind a harom csaszarral jott a vilagra, / egyik sem volt programozott / s mind a harom kulonbozo karakterben. A gyerekek karakteretol fugg, hogy milyenek is lesznek, szerintem.

    A Picid csodalatos, elvezz minden pillanatot, hisz olyan gyorsan elmulik ez az idoszak! Sajna !

     

    előzmény:
    miszisz (1)
    2006-03-11  20:48
  13. 2006. március 12. 02:5064.
    Az enyem mar 13-eves.Nagyfiu.Nezd meg a kepeken jol latszik,Nem egy elveszett valaki.Nemtudom milyenek a nem csaszaros gyerekek.Mert nekem csak ez az egy van.Ez is csaszaros lett.De nem adnam semmiert az biztos. Az biztos sokkal kedvesebbmaranyosabb mint kortarsai.Ez biztos.o nemszegyenl adni egy puszi,mert tudja szretem,ha ad.Vagy vissza integet az iskolaba menet a kapubol.Mert tudja ezt is szeretem,es oromot okoz vele. Ha valami van,megbeszeljuk. Szerintem a tied sem lessz elveszve.ne felj.nevelgesd nyugodtan.Sok oromot kivanok neked hozza.Jaj de hamar el mulik a kisgyermekkor.Elvezd ki.
    előzmény:
    miszisz (1)
    2006-03-11  20:48
  14. 2006. március 12. 02:4363.
    Kata32, gyönyörű a kisfiad!
    előzmény:
    Kata32 (55)
    2006-03-12  00:14
  15. 2006. március 12. 02:4262.
    Császáros szülések számának növekedése nem azért van e, mert az emberek egyre inkább kontrol alatt akarják tartani az életüket?
    És hát a gyerek megszületése egy kiszámithatatlan időpont legtöbbször.
    Nők fontos pozicióban, dugig telezsufolt naptárral talán jobban szeretik ezt is maguk befolyásolni?


    Különben annak ellenére hogy sajnálom nagyon hogy nem szülhettem hüvelyi uton, nekem nincs rossz élményem a császárról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119995 (51)
    2006-03-11  23:41
  16. 2006. március 12. 02:4061.
    Császáros szülések számának növekedése nem azért van e, mert az emberek egyre inkább kontrol alatt akarják tartani az életüket?
    És hát a gyerek megszületése egy kiszámithatatlan időpont legtöbbször.
    Nők fontos pozicióban, dugig telezsufolt naptárral talán jobban szeretik ezt is maguk befolyásolni?


    Különben annak ellenére hogy sajnálom nagyon hogy nem szülhettem hüvelyi uton, nekem nincs rossz élményem a császárról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119995 (51)
    2006-03-11  23:41
  17. 2006. március 12. 02:0560.
    Őszibarack,

    hu ezt nagyon megértem. Az hogy császár kell hogy legyen azt tudtam, de amikor kiderült hogy a pontos idópontot is mi fogjuk meghatározni akkor nagyon kiakadtam. Iszonyú volt ott lenni és azon agyalni hogy mikor menjek be a korházba és jöjjek haza a fiammal. Mert hát hol van itt a sorsszerűség, meg előre elrendeltetés, stb.....
    Férjem viszont azzal vigasztalt, hogy meglásd majd a kicsi megoldja helyetted a problémát.

    Meg is tette, 6 héttel korábban már találkozni akart velünk. Szóval szerencsére nálunk azért mégis csak bejött az amit a gyerköc akart!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119995 (47)
    2006-03-11  23:25
  18. 2006. március 12. 02:0059.
    Ez elég bután hangzik ugy érzem.
    Lehet hogy a hirességek körében ez igaz, de állithatom, miután én is itt élek és szültem, hogy itt is ugyanugy a baba egészsége a legfontosabb. És normális terhességnél, mint az enyém is volt, ellentétben a magyaroszági példával, nem szajkózzák a dokik állandóan azt hogy mennyit szabadna hiznod, és diétázz ha picivel fölötte vagy a megengedettnek.
    (Mivel én itt voltam végig terhességem alatt, igy a forumról informálódtam csak hogy otthon a kismamákkal mik történnek, szóljatok ha nem tudom jól. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370559 (46)
    2006-03-11  23:24
  19. 2006. március 12. 01:4958.
    Szia Ildikó, hát akkor ti egy erős ellenpélda vagytok!
    előzmény:
    h_ildikó (31)
    2006-03-11  22:22
  20. 2006. március 12. 01:4857.
    Gitta gyönyörű a kisfiad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996525 (26)
    2006-03-11  21:46
  21. 2006. március 12. 01:4456.
    Igen valami ilyesmire emlékszem én is az olvasottakból. De ami igaz az igaz, sok tanulmány nincs erről a témáról. És hát sok sok példának kellene lenni erre hogy meggyőző legyen.

    Nézd meg most az itteni válaszokat, teljesen vegyes a kép. valószinű ez a jellemzőbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389502 (25)
    2006-03-11  21:44
  22. 2006. március 12. 00:1455.

    Sziasztok!

    Jó sokára tudok csak közbeszólni, az elejétől végigolvastam a véleményeket. Én is császárral szűltem, 20 hónapja,  ráadásul programozottal. Már 12 napos túlhordásban voltam, a kisfickó meg bennem közben 5 kilóra nőtt. Szívesen megszűltem volna, de nemigen akart kijönni, meg a doki szerint nem is biztos, hogy simán tudott volna jönni kifelé. Mindenesetre állandóan vizslattam, vajon más-e mint a nem császárosok. Egy biztos, nagyon nyugodt, mindenkire mosolyog, ezért mindenki mosolyog rá, rendkívül barátságos, tarja a távolságot, de oldódik, és a félénkség legkisebb jelét sem mutatja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_389502
    Torolt_felhasznalo_389502
    2006. március 11. 23:5754.

    Nem azért utálom Amerikát, mert mindent hülyeséget átveszünk tőlük, hanem mert azt hiszi, ő a világ ura. Lásd Irak.

    Amerika kialakította a maga hamburger életérzését, most meg győzik kitalálni a fitnesst, mert minden 3. ember elhízott.

    Ahol az ember ellent mondt a természetnek, az vissza is üt. Lásd hurrikán. A természet mindig is hatalmasabb lesz az embernél, s azt még Amerika sem képes legyőzni, csak azt hiszi magáról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (52)
    2006-03-11  23:46
  24. 2006. március 11. 23:5753.

    A félénkség lehet személyiségvonás vagy valami sérelem, stb. hatására kialakuló reakció.

    Nem a félénkség "ellen" kell nevelni a gyerekeket, hanem kihozni belőlük a maximumot. Márpedig egy a világban és magában bízó, motivált, kellően érett gyerek sikeres lesz az életben (persze nem a karrierre vagy pénzre gondolok), és ha emellett kicsit félénk, az nem lesz baj.

    előzmény:
    miszisz (15)
    2006-03-11  21:20
  25. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2006. március 11. 23:4652.

    Valamiert azert csak csak az egekben van a csaszaros szulesek szama, nem? Legalabbis mindenhol ezt harsogja minden csatorna.

    Ami amerikat illeti, igen ket hettel a normal elott 38-hetes korban szoktak megcsaszarozni a noket nem egy honappal a normalis idopont elott, ennek nem szepeszeti hanem egeszsegugyi okai vannak a komplikaciokat kivanjak elkerulni ezzel.

    GYa, nem kell annyira utalni azert amerikat nem minden hulyeseg ami onnan jon, azert valljuk mar be, sok mindent sokkal jobban csinalnak mint mi.

    Ami meg azt illeti en nem szeretem tulmisztifikalni a dolgokat. Csaszarral szul, oke, termeszetes uton, az is oke. Nem ettol fugg hogy valakinek milyen lesz a gyereke, vagy o milyen anya lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416566 (50)
    2006-03-11  23:35

Címlap

top