Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2010. szeptember 17. 20:1028276.

    Szia Brontyka!!!

     

      Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok Néked ,

     

    és a férjecskéd adjon még sok ilyen fínom paprikás krumplis vacsit.

     

                            A szándék a fontos de az nagyon.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (28273)
    2010-09-17  16:51
  2. 2010. szeptember 17. 19:1128275.
    BRONTYKA, boldog szülinapot!

    Szeretettel kívánok minden jót!
    A férjednek meg jár pár puszi, nem érdekes, milyen a tányér!!A jószándék a fontos!
    Jó ünneplést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 17. 16:5428274.
    és itt az én hős szerelmetes uram!a második szelettel, birkózik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 17. 16:5128273.

     

     


    ma lettem 53 éves.
    a párom meglepet egy ebéddel,paprikás krumpli kolbászal(ezt az egyet tudja igazán) meg tortával, virággal.
    kedves volt tőle nagyon.
    az igaz hogy a szülinapi tortámra névnapi jókívánság volt,de férfi a lelkem.
    a gyertya is nehezen gyulladt meg.
    a teríték is hagy kívánnivalót, de a szándékot kell nézni.
    azért rakhatott volna egyforma tányérokat is. finom tokai bort is ittunk, most pihenünk. 

     

    a bor egy picit a fejembe szált na meg  lábamba, de ki tud ellenálni a Tokainak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 17. 16:4828272.

    Sziasztok!

    Anikó, ez igen drága gyógyszer , 60 ezer egy hónapra???

    hát szerintem akkor marad az inció.....

    örülök hogy neked hatásos és annak is  hogy megtudod fizetni.én sajnos nem....de sebaj,most nem is fáj...

    előzmény:
    mimoza1oo (28268)
    2010-09-17  12:57
  6. 2010. szeptember 17. 15:0928271.

    Sziasztok!

     

    Úgy néz ki, mintha november lenne...

     

    Vasárnap túrázni akartunk, de ma  letettem róla: Nagyon nagy a sár és esőt is ígérnek. Kár...

     

    Holnap viszont Pécsre megyünk egy városismereti vetélkedőre, biztos jó lesz. 

     

    Ma akarok takarítani, mert egyedül vagyok, ilyenkor könnyű.

    Tegnap végre sikerült füvet nyírni, most egy darabig az is jó. Szerdán fantasztikus finom szilvalekvárt főztem.

     

    És még mindig van egy kevés határidős adminisztráció.

     

    Újra rászoktunk a férjemmel az esti sétákra, van, hogy csak 8 után tudunk elindulni, annyi a tennivaló. Néha nagyon nehéz elindulni, de ha már az utcán vagyunk, jól esik.

     

    Hát ezért jövök ritkán mostanában.

     

    Úgy olvastam, többé kevésbé mindenki jól van. Hála égnek.

     

    Jó hétvégét, jó pihenést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 17. 13:0428270.

     

     

    Szia Katulikám.....

     

     

    Nem csoda ha érzed a kiflikém illatát, annyira finom, hogy  másnap is sütnöm kellett......  ezt most  rozsos liszttel csináltam, a párom csak ugy üresen is rágcsálja frissen, nem tud betelni vele....

     

     

    Katuli, nagyon vigyázz ám a mütétedre, mert bizony volt ismerősőm akinek felszakadt.......  tán nem is szabadna még dolgoznod vele..... persze tudom ám én, hogy van ez, muszájj a munka, kell a pénz....nekünk is. Mi is igy vagyunk vele....

     

    Gondolom azért a  kolleganőid tekintettel vannak rád, és  nem engednek tul nehezeket emelgetned....

     

    Hál istennek már egészen jól tudok risizni, haladok is vele szépen, de sokszor felállok, és járkálok közbe.... nagyon szépen gyógyul a térdem fentebb irtam Brontykának.... ez az érgyógyszer is nagyon jó, és a kenőcs amit kaptam, csak ugy tünteti el az ereket, csak a vastagabbja látszik még erősen, a kis hajszál erek  elvesznek ....

     

    Ma kis lekiset csináltam, hát annak aztán van illata, eperlekivel készült, csak ugy szálldos még a folyosón is......  sajnos be is csöngettek miatta, és felébresztették a páromat a hülyeségükkel...... pedig kedveskedni akartak...

     

    Legyen pihentető napod, itt pocsék az idő, zuhog az esől....

     

     

           Mindenkinek.....

     

     

    Ja nem akartam utoljára hagyni, de a kis ikrek egyik fele a könnyebbik  már szalad, tegnap előtt indult el, azóta meg sem áll......

     

    sajnos nem tudom mikor láthatjuk mert a párom dolgozik ezerrel..... 

     

    előzmény:
    katusom (28265)
    2010-09-16  16:45
  8. 2010. szeptember 17. 12:5828269.

     

     

     

    az6 előbb olyan sokat irtam, hogy a fele lemaradt..... elolvasom, és majd folytatom..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (28267)
    2010-09-16  21:01
  9. 2010. szeptember 17. 12:5728268.

     

     

     

    Pusszantalak Brontyka .....

     

     

    Nálunk hatalmas eső zuhog, kitettem a kis vékony növényeimet az ablak párkányára, jó lenne a nagyokat is, de nem férnek...... nemszeretem idő van, olyan mintha az ősz jönne  óriás léptekkel....

     

    Megosztom a gyogyómat amit a térdemre kapok, isteni jó, bár most az ötödik hónap szedésénél tartok, ugy kell, hogy három honap egymás után, aztán három hónap  szünet, majd megint a három hónap.......

     

    Homeopátiás gyogyó, a doki csak a nevét irta fel nekem, nem jár hozzá recept....teljes ár 98oo.- frt. egy hónap, 3o drb.

     

     

                       Hialuron direct ...........

     

    lAmikor nézte a lábamat látta hogy igencsak csunya-viszeres, erre felirt az erekre is...............

     

                        Endotelon................. gyomornedv ellenálló tabletta,

    ez is homeopátiás gyogyó 2o darabos.

     

    Ezt az előzővel együtt  ugyanolyan beosztásba kell szednem...

    ja de naponta 2-őt.....

     

    Őrült sokba kerül három hónap..... kb 6o ezer forint.....

     

     

     de gyógyul a térdem, már néha eszembe sem jut, hogy van térdem....

     

    A vérnyomás gyógyszeremet is megváltoztatta a doki, azt mondja a lehető legjobbat adja,

     

                     Lercaton 1o mg-os...... őrült drága, de azóta semmi-semmi bajom, nem emelkedik meg a vérnyomásom még ebbe a katasztrofális időben sem....

     

     ja, az ereim nagyon szépen eltünedeznek, már alig látszanak, csak a vastagabbak.

     

    Kaptam még kencét a térdemre, azt nem tudom megmondani miből rakták össze, de lefénymásoltam a recit....ha kell begépelem,  s kaptam az erekre is kenőcsőt..... mindkettő nagyon jó...

     

     egyszóval javulok, már risizni is tudok, és lépcsőzni is....

     

    Most olvasom hogy inekciót szedtél a térdedre,  ez a  Hiualurin azt irja, hogy eddig csak inyekcióba volt, de kitalálták hogy megcsinálják szájon beszedhető  gyogyóba is, mert sokan félnek az inyekciótól - persze én is - félnék tőle....

     

     

                

     

     

    A Teszkós kuktám igencsak nagyon jó, zuzapörköltet készitettem benne, vajpuha, ilyenre nem lehet megfőzni enélkül...örülök hogy megvettem.....

    Aranyos vagy, hogy gyüjtötted volna a bélyegeket hozzá, de a pénztáros csaj annyit ad amennyi csak kelll....mert sokan nem viszik el.

    Most hogy vettük a kuktát máris adott 4o-et ha kell még valamilyen edény..

     

     

     

    A kiflim isteni valóban, de ma sütöttem a Párocskámnak egy kis egyszerü lekváros  háromszögeket....olyan finom lett.... tele van a konyha az illatával..... be is pakolt belőle, pedig csak a wc-re jött ki, felzavarták, reggel feküdt le.....

     

     

    Irod fáj a szemed és azért olvasol......lehet a kölcsönzőből hangos könyveket kivenni kazettán, és CD-n is..... nagyon szeretem, mindenféle  van már sok közül válogathatsz, pihensz és közbe felolvassák neked......

    Én a risi közbe szoktam hallgatni....nayon ajánlom Mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (28263)
    2010-09-16  15:30
  10. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 16. 21:0128267.

    Katusom szombatra jó időt igérnek mossál már akkor .most nehezen száradnak a ruhák bent.

    nekem is az volt a bajom hogy mindig szakadt rólam a viz meg mint irtam ingerlékeny voltam a szivem ki akart ugrani a vérnyomásom mindig kiugrott a gyógyszer szedése ellenére is. ezért kezdtem el szedni a hormont.nem vagyok szőrös, (még) nem vettem észre eddig. csak a jótékony hatását élveztem.

    most írtak megint 3 hónapra való bogyót.

     

    előzmény:
    katusom (28264)
    2010-09-16  16:38
  11. 2010. szeptember 16. 16:4728266.

    Ma az

     

     

    Editkék , Edittek , Eduskák ünnepelnek.

     

                  Boldog Névnapot Kívánok nékik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 16. 16:4528265.

    Szia Mimózi!

     

    Én is érzem a kiflid illatát, bár mostanra talán már nincs is belőle.

    Nálunk krumplis pogi volt sütve. Sok krumplival hú finom is volt. Fütyültem a fogyóra amikor ki sült. Most aztán koplalhatom a kilengésem.  Nőgyógyis dokim tegnap megállapította, hogy szépen meggyógyult a műtétem , de vigyáznom kell nehogy megerőltessem magam, a varrat majd csak egy év múlva áll be a végleges formájára azt mondta.  Igyekszem vigyázni magamra.

    Nekem is van kuktám de még az a régi fajta, és én is szeretem nagyon.

     

    Pihizzél risizés közben, nekem is kellene varrnom de semmi hangulásom hozzá.

    előzmény:
    mimoza1oo (28262)
    2010-09-16  11:03
  13. 2010. szeptember 16. 16:3828264.

    Szia Bronty!

    Én bizony most nem tudom eldönteni, hogy mitől is izzadok annyira éjjelente.

    Szakad rólam a víz, mint amikor valakit nyakon öntenek olyan vízessen ébredek.

    Ma én is kicsit pihizek. Most értem haza a melóból, és kicsit sziesztázok. A héten minden nap el kellett vahahová mennem meló után , csak ma nem.Varrnom kellene , de ahhoz meg nincsen semmi kedvem. Lehet a mosó masám megpakolom, mert a ruhák nehezen száradnak, és nem lehet össze várni, mert nincs hová tenni itt a lakásban. Nagyon esőre ál az idő, én meg ásitozom nagyokat.

    Holnap ujra péntek, és jön a hétvége. Olyan jó lesz megint itthon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (28263)
    2010-09-16  15:30
  14. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 16. 15:3028263.

    Sziasztok lányok  MINDENKI!

     

    Anikó,ide érzem a finom kiflid illatát.

    a térded orvoságát megoszthatod, nekem fájt mostanába, inekciót szedtem rá....

    jók azok a tescós edények, bár én nem gyüjtöttem most a pontokat.ha szólsz..gyüjtöttem volna,elküldtem volna neked.

    én a körömpörköltöt a kuktába szeretem főzni meg minden olyat amit sokáig kell .

    egyszerüen imádom, hogy hamarabb kész van benne.

     

    a héten íratam a banyakórra gyógyszert,továbbra is szedem, igy a vérnyomásom se ingadozik....tudom nem mindenki fogadja el de ....na ez van..... nem bírtam.

    esik az eső nálunk,néha elál ma heverde napot tartok. 

    a szemem fáradt nagyon, de lehet azért olvasni fogok.

    legyen szép napotok.

     

     

    mindenkinek.

    előzmény:
    mimoza1oo (28262)
    2010-09-16  11:03
  15. 2010. szeptember 16. 11:0328262.

     

     

     

    Kellemes szép napot kivánok Mindenkinek....

     

     

     

    Most probálom ki az uj kuktámat..... olyan régen főztem kuktába, ma kaptam egyet a Teszkó bélyeggyüjteményéből.....

     

    Meg aztán sütöm a friss kifliket a Páromnak.....kettőkor kel, és fél ötre megy szegénykém, azt sem tudom mit csomagoljak neki, hogy kicsit  fellazitsam a fáradtságát.....

     

    A risimmel készen vagyok, most kezdem a várazozó 5 darab egyikét....na munkára fel...

     

       Jó pihenést Nektek .............persze majd délután, ill estefelé....

     

                                

     

     

     

    Isten éltesse az Editkéket.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. szeptember 15. 09:3528261.

     

     

    Szia Brontyka..... nagyon szivesen irtam le, lehet másnak is jól jön....isteni finom ez a tallér, a Krisztikémnek is kedvence lett.....

     

    Máténak kivánok boldog névnapot, és sok ajándékot a tortája mellé....

     

    A kisvárdai emberek nekem már régen a szivem csücskében vannak, amikor utoljára voltunk "otthon" csak csodálkoztam a szivélyességükönk, az udvariasságukon....és a barátságosságukon.....bár .................. hiszen az én drága Párom is ilyen már 3o éve hozzám....amit nagyon becsülök benne a sok más jósága mellett....

     

     

     

    A munkáimmal igencsak csinján bánok, nem várom meg hogy elkezdjen zsibbadni a lábam, bár el ne szóljam magam egyre jobban van.... már reggel észre sem vettem hogy egyáltalán van térgggggyem...  ha valakinek fájna vannak nagyon jó ajánlásaim......

     

     

     

    Kellemes szép napot nektek,  az idő is nagyon szépül...puszika  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (28259)
    2010-09-14  20:59
  17. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 14. 21:0928260.

    Ági, nem semmi, 10 km igy elsőre...

    mi a zeplénbe voltunk, és kb 8km mentünk. mondjuk terepen,de alig birtam ki akartam köpni ,a tüdőm.

     

    előzmény:
    égedelem (28237)
    2010-09-12  21:52
  18. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 14. 20:5928259.

    Anikó,köszi!!!

     

     

     

    Te egy tündér vagy!

     

    Máté unokámnak lesz a névnapja,és elkészitem a tekercset és majd ők megsütik amikor kívánják.

    lefagyasztva viszem persze lesz torta is csak még nem döntöttem el milyen legyen valószínü csoki ugyanis azt imádja.

     

    csini vagy a képen , és nagyon jól mutat a párod is .na ugye milyen helyre legények a kisvárdiak!

    a munkát óvatosan,bár te nem is tud munka nélkül lenni...

     

    előzmény:
    mimoza1oo (28242)
    2010-09-13  16:20
  19. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 14. 20:5428258.

    Almuska,Te enyire ifju vagy?

     

    sok-sok boldog szülinapo kívánok!

     


    Legyen erőd, jusson időd minden szépre, s jóra.
    Az álmaid, vágyaid mind váljanak valóra.
    Segítsenek utadon régi, s új barátok.
    Ez minden, amit a Születésnapodra kívánok!



    ------------------------(---- (---- (---- (
    ----------------------- () -- () --- () --- ()
    -----------------------|| -- || -- || -- ||
    -------------------@@@@@@@@@@@@@
    ---------------------{~*~*~*~*~*~*~*~*~}
    -------------------@@@@@@@@@@@@@
    ---------------------------)---------(
    ---------------@@@@@@@@@@@@@@@@@@
    -----------------{~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~}
    -----------------{~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~}
    ---------------@@@@@@@@@@@@@@@@@@
    ----------------------------)---------(
    -----------@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
    ------------{~*~*~*~~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~}
    ------------{~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*}
    -----------@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
    ----------------------------)---------(
    --------------------_____,-----------,_____
    -------------------/___________________

     

     

     
    előzmény:
    almuska2002 (28249)
    2010-09-14  11:36
  20. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 14. 20:5228257.

    mamocska jobbulást kívánok neked.

     

     

    előzmény:
    mamamacoka (28253)
    2010-09-14  17:48
  21. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. szeptember 14. 20:5128256.

    Sziasztok!

    Katusom,gratuláok neked ,hogy kitartó vagy a tonával.

    ne hagyd abba !

    én jártam sokáig ,hétfőn jóga ,csütörtökön pilates..

    nagyon jó volt, nem is tudom most miért nem járok, valszeg lusta vagyok...

    előzmény:
    katusom (28254)
    2010-09-14  20:43
  22. 2010. szeptember 14. 20:4428255.

    Szai Almuska!

     

    Veled vagyunk és sok sikert!

    előzmény:
    almuska2002 (28249)
    2010-09-14  11:36
  23. 2010. szeptember 14. 20:4328254.

    Szia Macóka!

     

    Tudom igazad van, és köszi az aggódásodat, de most még képtelen vagyok kés alá feküdni.

    Elég nagy megrázkódtatás volt nekem a nyári megpróbáltatás.

    A doktornőm azt mondta, hogy nincs akadálya a halasztásnak. Addig is gargalizáljak, és kontroll vizsgálatokon megnézi. Tudod a munkahelyem meg nem tolerálná a hiányzást. Na meg arról nem is beszélve, hogy most is pátyolást igényelek abból kifolyólag, hogy nem emelhetek még nehezet, igyekeznek segíteni is nekem, de a mandula műtét utánni lábadozást már lehet nem viselnék ilyen toleránsan.  Már a nyár elejét ezzel kezdem majd és a végére már felépülök , és nem lesz gond a melóba állás. Főleg ha lesz még melóhelyem. Minden azon múlik mennyire fogja a cégem megpályázni a sulikonyhát. Nagy a konkurencia. Erről csak ennyit.

     

    A torna meg a fogyi programom része. Ugyanis van itt egy életmód váltó program, aminek egyik kitétele a rendszeres edzés. Itt nem arról szól a nóta, hogy ripsz ropsz fogyj le 30 kilót , hanem hosszú távon a mozgással egybe kötött izomépítős és zsír leolvasztós fogyiról.  Ma volt egy pszihós csoport foglalkozás is. Majd meglátjuk mi lesz a vége. Már ideje lenne véglegessen megszabadúlnom a nagy súlyomtól és az elért súlyomnál megmaradni. Igaz többet kell magammal foglalkoznom, és a fiuktól elszakítanom magam, de ők meg támogatnak a dologban és tetszik nekik, hogy anya változtatni akar a saját állapotán. Azapikám határozottan együtt működik és nem nevetnek ki amikor elindulok a dorgomban tornázni. Tudod igaza van Borinak . A napi trapp fáradtsága mozgása az nem ugyanaz mint a torna fáradtsága. A csajok is jók , nagyon jó a csapat. Sokat nevetgélünk és együtt kitartóan izzadunk.

    Jobbulást a náthádból.

    előzmény:
    mamamacoka (28253)
    2010-09-14  17:48
  24. 2010. szeptember 14. 17:4828253.

    Sziasztok!  Szia Katusom, nem biztos, hogy jól teszed, ha halogatod a mandulád kivételét, jobb azon minél hamarabb túl esni. Persze sokan úgy vannak vele, hogy felnőtteknél ez rosszabb, sztem több esze van hozzá a felnőttnek, és ezért jobban be tudja tartani amit mondanak. A saját nővérem példájából indulok ki, akinek a haja hullott nagyon és a vége 48 éves korában a mandulakivétel volt. Ő magunk közt legyen szólva hipochondernek számít, de ha valódi baja van a legjobb beteg, mert betart mindent amit az orvos mond. Szóval hihetetlen, de a harmadik napon már tudott enni, inni rendesen, bár óvatosan. És nagyon nem bánta meg, hogy a dokinak a döntését elfogadta, nagyon sok rosszat okoz egy olyan gócpont, mint ami egy mandula, ha krónikusan be van gyulladva, bár a torka nem is fáj az ember lányának.

     

    Miért mondom, hogy ne halaszd ? Mert a dokik manapság nem vitatkoznak a beteggel, csak életmentő műveletek során döntenek drasztikusan, egyébként ahol a páciensnek döntési lehetősége van, nem az ő felelőssége, mi lesz, ahogy a kedves beteg akarja.  A jövő nyár nagon messze van, ne hagyd olyan sokáig, hogy a manduládból a genny csordogáljon a szervezetedbe, kétszeresen okozol bajt magadnak. Az ősz nagyon is alkalmas ilyesmire. Tudom, hogy most voltál betegállományban és műtéten, de ez, ha sikeres, akkor nem tart olyan sokáig, gondold meg!

     

    Egyébként a fejem tele van náthával, pénteken csak háromszor áztam szarrá a bugyimig --> utálom az esőt!  ---> és most  teázok, mert és dolgozom a gépen, mert a határidő ami szoros, nem vár, de majdcsak túl leszek rajta...

     

    Üdv mindenkinek, néha be-be nézek, Katus, gondold meg, tényleg nem gyerekjáték, amit írtál

     

    macóka 

    előzmény:
    katusom (28247)
    2010-09-13  21:40
  25. 2010. szeptember 14. 11:4728252.
    Beírtam ...elolvastam .Én is megpróbáltam .Ez így jó .Köszönöm .
    előzmény:
    égedelem (28241)
    2010-09-12  22:00

Címlap

top