Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. 2021. július 14. 13:4215737.

    Most találtam ezt a terméket és a Petiisimonál nagyon jókat írnak róla.


    "A Synoquin EFA porcvédő tabletta kutyáknak az ízületek egészséges működéséhez, a porckárosodás megelőzéséhez szükséges természetes anyagokat tartalmazza tisztított, nagy hatékonyságú, biológiailag jól hasznosuló formában."


     


    Ez jó lehet sánító kutyámank?


    https://www.petissimo.hu/kutyaknak/taplalekkiegeszitok/iz ulet-csontok/synoquin-efa.html

    előzmény:
    TonLove69 (15736)
    2017-11-24  05:37
  2. 2017. november 24. 05:3715736.

    Today, after MacArthur played, he began to stare at his right leg.


    We went to the doctor. She is very sensitive to the tactic they do x-rays.


     


     


     


     


    https://goo.gl/ygHSWM สมัคร goldenslot

  3. 2017. november 23. 20:3815735.

    -Emlékszem rátok.. 


    Végtelenül sajnálom... téged és a kutyusodat is. :-(


     


    A mi Fülesünk éldegél még... 18 éves.. Már alig lát, alig hall, és alig tud menni... de még szeret nagyon. 

    előzmény:
    vorosgabi1441015680 (15734)
    2017-11-23  20:20
  4. 2017. november 23. 20:2015734.

    Sziasztok! 


    A napokban eszembe jutott ez a fórum itt az nlc-n. Bár tudtam hogy valószínűleg nem aktív, de úgy éreztem mégis írnom kell. 


    3 éve írtam bele utoljára, előtte nagyon régen. Amikor Pedro hozzám került itt kezdtem a fórumozást és sok tapasztalatot cseréltünk az akkor aktív tagokkal, rengeteg vidám történetet és fotót osztottunk meg egymással... most úgy érzem a bánatom is ki kell írnom, bár akik a fb-os csoportban benne vagytok, már olvastátok. 


    Pedro a 11. születésnapja után egyetlen nappal július 12-én meghalt. 


    2016. december 10-én sántítani kezdett. Hiába vittük orvoshoz a röntgen akkor még semmit nem mutatott, végeztek más vizsgálatokat, labort stb. Antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt kapott és semmi. Melegen tartottam, sokat pihent, de nem javult. Februárban ismét röntgen és azt mondtákk 1-2 hónapunk van, rákos.  Ennyi jutott nekünk együtt. 11 év, sok emlék és most sok könnny. Elhamvasztattam, most már örökre együtt leszünk. :(

  5. 2014. augusztus 1. 05:5215733.
    előzmény:
    Doris (15732)
    2014-07-28  20:04
  6. 2014. július 28. 20:0415732.
    Szia! Köszi a hosszü választ. Megnézem a csoportot fb-on.
    előzmény:
    ÁgicaT (15731)
    2014-07-25  14:46
  7. 2014. július 25. 14:4615731.
    Szia!
    Vannak halvány emlékeim 
    Olyan rég írt már ide bárki is.... kár egyébként, bár sokan a topikból facebookon vagyunk a Goldis csoportban.


    Artúrnak tavaly tavasszal diagnosztizáltak könyökdiszpláziát.
    A nyugis tél után az első tavaszi napot végigjátszotta a kertben anyával, estére pedig nem tudott ráállni a mellső lábára. Röntgenen derült ki a rendellenesség, meg hát a mérlegelésnél kiderült - amit láttunk is nyilván - hogy nagyon elhízott, majdnem 50 kg-t nyomott. Emiatt először is gyorsan diétázni kellett, de közben úgy, hogy mozogni csak minimálisat volt szabad.
    Rymadil nevű fájdalomcsillapítót kapott és Synoquin tablettát az ízületére. A fájdalomcsillapítót 1 hónapig kellett szedje, az ízületit 3 hónapig, aztán 3 hónap szünet után újabb 3 hónapos kúra.
    Az első turnust végig is csináltuk így, egy vagyon volt... A fájdalomcsillapító ha jó emlékszem 10-12ezer volt egy hónapra, a másik 20 ezer a három hónapra.
    Aztán a 3 havi szünetben elkezdtem utána járni a dolgoknak. Akkor jöttem rá, hogy a Condrosulf tablettában több a hatóanyag, mint a Synoquinban, ellenben nem 6.800 Ft, "csak" 3.000 Ft. Megkérdeztem az állatorvost, hogy adhatom-e inkább azt, és erre azt válaszolta, hogy háááát, ha én úgy gondolom, de hát az humán gyógyszer, és nem biztos, hogy úgy szívódik fel, mint az méregdrágra ízesített. Én meg józan paraszti ésszel úgy döntöttem, hogy ha az egyéb bajaira megfelelt a humán medrol, augmentin, quamatel, akkor nem hiszem, hogy pont ez ne lenne hatékony. 
    Fájdalomcsillapítót az első kúra óta nem kap, mert nem látnám, hogy fájlalná, sántítana. 
    Fogyott 10 kg-ot, olyan nagy vad játékokra már nem hordom, ahol a néha 10-15 fős falkában eszetlenkedne, és így nincs túlterhelve, úgyhogy tünetmentes.


    A zöldkagylót sokan dicsérik, azt nézd meg, hogy melyikben mennyi a hatóanyag. Mert lehet, hogy az egyikből a 100 szemes olcsóbb, mint a másikból a 30x, de ha abból napi 3x kell adni, a másikból meg 1x, akkor máris nem mindegy....
    előzmény:
    Doris (15729)
    2014-07-25  14:10
  8. 2014. július 25. 14:2615730.
    Szia, nagyon kedvesen írtál a Goldikról! Üdítő volt olvasni:)
    Nagyon szeretem én is őket, (melyiket nem?:) ), bár még ilyen kutyusom nem volt, csak pár percre.De azóta is tart a kétoldali szerelem, bár most jut eszembe, rég nem láttam:(
    előzmény:
    ÁgicaT (15728)
    2013-12-08  16:47
  9. 2014. július 25. 14:1015729.
    Sziasztok! 


    Nagyon-nagyon régen írtam már a fórumba, sajnos keveset is olvastam. Sok új ismeretlen gazdi és kutyus van számomra is. 


    Akik legutóbb írtatok (ÁgicaT, énke6, gikosi) talán igen. 
    Én vagyok Pedro gazdája, aki a hónapban 8 éves lett. Ill. van egy másik kis ördögünk Félix személyében, aki labrador golden keverék és 5 éves. 


    Mindkettő imád labdázni, de Pedro az utóbbi időben sántikálni kezdett. Néha úgy kel fel reggel, mint aki elaludta a lábát, azután hipp-hopp elmúlik. Persze akkor is vidám, nem hagyja el magát, ha labdát lát a sántaság is elmúlik. 




    A labdázást azonban vissza kell fognunk, kizárólag laposan gurított labdát kap, olyat amihez fel kell ugrania nem. A súlyára nagyon vigyázok. 


    Nutradyl nevű tablettát szedtünk. Kb. egy hónapja fogyott el. 
    A héten az egyik rokonunk elkezdett neki dobálni, felugrott és vége, megint sántít. 


    Dona tablettát vettem neki. Ez embergyógyszer. 


    Sajnos nagyon nehezen tudok dönteni ebben, hiszen horror árakat képesek elkérni bizonyos tablettákért, és nem tudom, hogy valóban van -e különbség. 
    Pl. ha csak zöldkagyló kivonatra keresek abban is hatalmas különbségek vannak. 


    Látom, hogy többen küzdötök hasonló problémával, és már több idős kutyus is van a csapatban. 
    Bár most szabin leszek szerdáig, de ha valaki olvassa nagyon várom a tapasztalatokat és igyekszem jönni gyakrabban, ... fotókkal is. 

  10. 2013. december 8. 16:4715728.

    Szia!

     

    Az én szüleim sem voltak elragadtatva első körben a kutyustól, de amint kinőtte a "kertészmérnöki" hajlamait, ők is a szívükbe zárták 

     

     

    Ha goldent (de akármilyen kutyát) szeretnél, arra figyelj oda, hogy tenyésztőtől, megbízható helyről vásárold. Hidd el, hogy nem fölösleges papírkérdés ez, hanem egyfajta garancialevél a kutyához. A tenyésztőtől vásárolt kutyusok szűrve vannak a fajtára jellemző betegségekre, amik egyébként nagyon gyakoriak a nem-tenyésztőtől vásárolt kutyusok között, és amelyeknek a kezelére súlyos százezrekbe kerül -jobb esetben, rosszabb esetben gyógyíthatatlanok. 

    Első körben soknak tűnhet egy kiskutyáért 100-150ezer forint, de én már lassan ráköltöttem ennyit az én kutyusomra, akit sajnos nem tenyésztőtől vettem. Diszpláziás a könyöke, és szinte egész évben kezelésre szorul az allergiás bőrgyulladása.

    Ha nincs most ennyi pénzed, akkor tegyél félre minden hónapban egy tízezrest (ennyi kábé úgyis elmegy a továbbiakban kajára, orvosi ellátásra), és egy év múlva tied lehet egy egészséges kiskutya  

     

    Ha mindezen túl vagy, egy nagyszerű társad lesz.  A goldik rendkívül intelligensek, nagyon könnyen tanulnak, remekül alkalmazkodnak. 

    Az oltások az első időben benne vannak kábé 20-30 ezer forintban, aztán felnőttként csak a veszettség elleni oltás a kötelező, de a kombinált oltás is nagyon ajánlott. Ez a kettő összesen nincs 15ezer forint, azt hiszem, ez kibírható.

     

    Kölyökként tudnak ám rosszcsontok lenni, de szerintem nem rosszabb, mint a más kutyusoknál. Viszont kell hozzá türelem, és határozottság.

     

    Lehet, hogy most így elsőre dobsz egy hátast.

    De hidd el, nem lebeszélni meg elrémiszteni szeretnélek. Viszont kutyust tartani nagy felelősség!

    Ha az anyagiaktól riadtál meg (már ami a kiskutya árát illeti), gondolkozz azon, hogy nem fogadnál-e örökbe egy goldit? Olyan sokan vannak a fajtamentőknél, és biztos vagyok benne, hogy mind nagyon hálásak lennének, ha szerető gazdihoz kerülnének.  

    előzmény:
    krisztii_950104 (15727)
    2013-12-05  11:41
  11. 2013. december 5. 11:4115727.

    Sziasztok! :) 

     

    viszonylag új vagyok it..:) azt szeretném kérdezni,hogy mennyi baj van egy golden retriver kutyussal? régóta szeretnék már.. de Anyukám nem nagyon engedi meg..:( 

    oltások mennyibe kerülnek? :) beteges kutyus? 

    egyik kedvenc kutyafajtám.. mondhatni ő az álom kutyám. :/

    csak még sosem volt ilyen fajta kutyusunk, és szeretnék róla mindent tudni! :)

     

    Köszönöm! 

Címlap

top