Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. július 1. 20:0782251.

    Nekem is elszállt, de ha a bal felső sarokban a nyílra kattintasz visszajön. Engem is kidobott és újra be kellett jelentkezni, de amit írtam az ott volt.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82250)
    2020-07-01  11:25
  2. 2020. július 1. 11:2582250.

    Most mar 2x elszallt a hozzaszolasom.,tobbet nem probalkozom.


    Agi


    Isten eltessen sokaig jo egeszsegben.

  3. 2020. július 1. 10:1982249.

    Nálatok is szülinapozás volt. Nálunk most lesz. A legkisebb unokám szombaton lesz 1 éves. Én csak kismacskának hívom, mert néha olyan mint egy kismacska. 18.-án pedig a lány unokám testvére lesz 14 éves. Gyorsan nőnek a gyerekek. 


    Na már megint kidobál az NLC. Még szerencse, hogy elmentem, de ha a bal felső sarokban a nyíllal visszalépek ott van amit eddig írtam, nem kell újra kezdeni. Azért én a biztonság kedvéért kimásolom időnként.

    Most a SPAR-nál vásárolok, mert a Tesco-nál, még mindig a neten kell fizetni. Képzeljétek mindent papír szatyorban hoznak. Gyönyörű friss árút kaptam, csak az a gond, hogy az alsó limit 10.000.-Ft és így a szállítás díj 799.-Ft. 2 hetente adok le rendelést, de most a múlt héten és az előtti héten is adtam le, mert sok minden kellett. Pénteken is le kell adnom, mert elfogyott a krumplim és a hagyma is fogytán van. A barátnőmnek is kellenek dolgok, így meg lesz a 10 ezer alsó határ.

    Ma is nagyon meleg lesz, már leengedtem a redőnyöket és nyitva az összes ablak, megy a ventilátor is. Éjszakára lehűl, de 20° alá nem megy. Azt még elviselem. Tegnap egész délelőtt valamit vágtak, vagy füvet nyírtak. Borzalmas hangja volt. Ma is rázendültek, de nem csinálták sokáig. A sok esőtől alaposan megnőtt a fű. A két ház között viszont borzalmas hangja van a szegélynyírónak.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82247)
    2020-07-01  05:00
  4. 2020. július 1. 10:0482248.

    Szia Ági!

    Először is Boldog Szülinapot! 
    Nagyon meleg van már korán reggel. Én a 25°-ot még szeretem, ami felette van azt már csak elviselni lehet. Beüzemeltem a ventilátort, megy majdnem egész nap. Az ablakok nyitva, de ha jön az eső be kell csukni, mert beáznék. Az ablakok megint koszosak lettek az esőtől, mert sáros eső esett és az ablak + a keret tiszta sár lett.
    Vasárnap úgy is jön az unokám, mert készülünk a kismacska szülinapjára, segít takarítani és megterítjük az asztalt, hogy hétfőn már ne kelljen csinálni. Rendeltem 5-6 személyes ételt, mondtam a fiamnak, hogy én ilyen melegben nem állok neki 6 emberre főzni. 10.500.-Ft 5 rántott csirkemell, 5 rántott karaj, 5 rántott sajt rizs és krumpli. Szerintem ez elég lesz. A fiamék hozzák a tortát és az üdítőt. Jaj nagyon cuki a kismacska, tegnap voltak strandon élvezte nagyon.
    A lány majdnem minden nap itt van mert az anyja nem hagyja békén. Szerintem el akarja üldözni, de sajnos az apjához nem költözhet, mert a ház az élettársáé és ő nem engedi, hogy odaköltözzön. Nálam pedig az a gond, hogy nem tudom hova tenni a holmiját, meg én már berendezkedtem az egyedüllétre és nem tudnék együtt élni senkivel. Van 2 tengerimalaca is azt pedig végképp nem hozhatná, mert nálam nem lehet állat. Megoldást kell majd keresni, még van 2 év az iskolából. Ott ahol lakik van külön szobája avval nincs gond, de az anyja nem hagyja békén. A fiam is keres lehetőséget hogyan oldjuk meg, hogy el tudjon jönni otthonról. Van egy lakás amit eladnának és annak az árából a fiam építene egy külön kis lakrészt a ház hátsó részébe, de a lakást még nem sikerült eladni. Az élettársa anyjáé volt és az ára 3 felé menne. Mivel a fiam belefizetett a házba amikor vették, így a lakás árából a rész az övé lesz. Vagy vesz egy kis lakást hitelre és akkor oda tud költözni. A másik gyerek jól érzi magát ott, egész nap alszik, este 9-től reggel 6-ig játszik a neten. Az anyja megint nem dolgozik a pasi tartja el őket. 
    Ma tésztát főzök egy kis paradicsomos mártással. Van még egy adag kelkáposzta főzelékem és egy adag sajtkrém levesem, azt megeszem ebédre és vacsorára marad a tészta.

    előzmény:
    Kövesdiági (82246)
    2020-06-30  14:14
  5. 2020. július 1. 05:0082247.

    Szervusztok


    Agi


    Nalunk 18 fok reggel az jo ido delre 25 lett.


    Meg ott van az unokad?a mienk a masik nagyszuloknel van,meg par napug az apja is marad.


    Ugyes vagy hogy annyi mindent elteszel,telem minden jol fog,biztos adsz a gyermekeiteknek is en ezt teszem.


    Eddig eper es barackdzsem keszult,varom,hogy jelenjen meg a piacon a meggy,szeretnek kimagva,nyersen eltenni.


    Ferjednek megkezdtek a muvesekezelest?


     


    Via


    Fura no lehet a  menyed hany eves a kislany,?miert nem keri,hogy lakjon az apjaval.


    Jo,hogy nalad szereti.


    Finomakat fozol.

  6. 2020. június 30. 14:1482246.

    Sziasztok!


    Ibolyka  - nálatok a "jó idő"  18fok???Nekem az cidri!  Nálunk tegnap is 35 fok volt....hajanalban lehet annyi....Ma hajnalban is kinyitottam ajtókat ablakokat  - szellőztetni, mert dög meleg van!


    Via!   Akkor nagyon jó, hogy vagy TE annak a kislánynak!   Tényleg   -   furcsa egy nő lehet az anyja....Neki van az a problémás  kisfia  is?   Szegény gyerekek!


    Én most szabadabb vagyok. Most átment GERDA a másik mamáékhoz...ott van 2 kutya +1 macska, a közelben egy állatsimogató és lovaglási lehetőség....Régebben a férjem hordta lovagolni, de már mivel nem  bír félórákat ácsorogni...viszi a másik Papa....


    Ma délután táncolunk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82245)
    2020-06-29  09:36
  7. 2020. június 29. 09:3682245.

    Szervusztok


    Eltelt a tegnapi szuletesnapozas , nem felnek   ,mindenki puszilozott,csak en voltam a gyava nyuszi.....


    Ma mar uj het,uj munkak,az unoka a masik nagyszuloknel,a vejem us naradt evy par napig otthonrol dolgozik.


    Szep idonk van 18 fok.


    Kesobb mosok.ebed meg van.vettem mexikoit,kesobb fozeleket keszitek belole.

  8. 2020. június 28. 21:1782244.

    Akkor most jó sűrű programotok van az unokával. Hála azért jó idő van leszámítva a kisebb nagyobb zivatarokat.
    Nálam is itt van minden nap a lány. Átjön mert az anyja nem normális. Kikapcsolta a WIFI-t, nem tud se TV-t nézni sem netezni. Semmit nem enged meg neki, vagy mindenért ordibál. Nem jár dolgozni, a pasija dolgozik, de majdnem egész nap alszanak. Főz valami kaját nagy adaggal, de a lány azt mondja ehetetlen amit főz. Inkább átjön és kártyázunk, segít főzni, ebéd után elmegy hoz fagyit, vagy valami édességet. Egyik nap kürtöskalácsot hozott, ma fagyiztunk. 
    Egyik nap túrós tészta volt karfiol levessel, nekem még volt egy kis vegyes főzelékem és maradt 1 csirkecombom is vacsorára. Szombaton gombapörkölt volt krumplipürével és olívabogyóval. Ma kelkáposzta főzelék volt, de ő megette a maradék gombát a krumplival.
    Holnap is átjön. Még nem tudom mit főzök, majd alszom rá egyet. Maradt még kelkáposzta, de lehet valamit azért csinálok. Ő nem nagy húsevő, inkább a zöldségeket eszi. Lehet sütök lepcsánkát, mert az új krumpli hamar megrohad. Főzök egy kis sajtkrém levest mellé.

    Rendeltem a Spar-tól egy csomó dolgot, kedden hozzák. Legalább ott tudok kártyával fizetni, mert most a Tesco-nál nem lehet csak a neten előre. 
    Beüzemeltem a ventilátort, mert nagyon fülledt meleg van. Vasalnom is kéne, mert már 2 garnitúra ágynemű vár vasalásra és megint mosnom kell ami fent van. Beleizzadok és ilyenkor nyáron sűrűbben kell cserélni.
    Na....még szerencse, hogy kimásoltam amit írtam, mert megint kidobott. Mielőtt elküldöm ismét kimásolom. Bolond ez az oldal. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82243)
    2020-06-28  10:32
  9. 2020. június 28. 10:3282243.

    Sziasztok!   Vagyok én, de inkább a FACABOOKON, mert nagyon idegesít, itt ha a hosszabb irodalmi alkotásomat elröppenti egy kattanás....


    Itt van még az unokám, sokat segít, 9éves....mindig menni kell vele valahova....leginkább úszni..., fagyizni...De sokat szüretelek málnát, köszmétét, ribizlit, jostát, meggyet, korai sárgabarackot tettem el...Voltunk Miskolcon is a fiúknál. Igen -minden nyáron itt van 1 hétig a miskolci unokám is - egyszerre szokott itt lenni mind a 4 , hogy SZOKJÁK egymást! Legyenek jó rokonok!


    Ma megyünk EGERBE táncolni. A Dobó téren pengeti a buzukiját Szarantisz  - e kedvenc görög zenészünk...és MI , egri, miskolci, kövesdi görögimádók tánculunk kifulladásig....


    Ibolya! Isten éltesse az unokádat sokáig!


    Via  - tényleg hülye az a nő..., a vőm is elvált,van egy lánya az anyjánál,    ha a 17éves lány elfelejt elmosogatni....az anyja behordja a mosatlant a szobájába!!!! NORMÁLIS????

    előzmény:
    drvia (82242)
    2020-06-27  16:14
  10. 2020. június 27. 16:1482242.

    Ágika tűnt el mostanában. Reméljük semmi baj nincs, csak elfoglalt.

    A vegyes főzelék mirelit zöldségekből készül. Sárgarépa, borsó, krumpli ami most volt benne, de szoktam beletenni, kukoricát, zöldbabot. Mikor milyen kész fagyasztott vegyes zöldséget veszek. Felteszem vízbe főni, kevés sóval (kb 10 perc) majd készítek egy habarást (liszt, tejföl, pici só, cukor, ecet, egy kis vegeta) összekeverem tejjel hígítom és amikor megfőtt a zöldség beleöntöm. Besűrűsödik és kész. Sütök rá valamit....virslit, löncs húst, vagy valamit ami éppen van.

    Most megint kidobott írás közben, még szerencse, hogy másolom mondatonként, mert ha eltűnik akkor kezdhetem előröl.
    Ma itt is szép idő van, sőt nagyon meleg közel 30°. 
    Mostanában sokat van itt a lány unokám, mert az anyja meghülyült és állandón piszkálja, sőt egyik nap este meg is verte. Nem hajlandó velem beszélni, hívtam de nem veszi fel a telefont. Kártyázunk, főzünk, ma elment az apjához egy kicsit.
    Milyen anya az ilyen? Nem engedi mosni, nem ehet amit akar, mindent elzár előle. Nem normális az a nő.

    Ma gombapörköltet főztem krumplipürével és ettünk hozzá olajbogyót. Maradt még vacsorára, nem tudom átjön-e a lány kajálni.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82241)
    2020-06-27  11:32
  11. 2020. június 27. 11:3282241.

    Szervusztok


    Hol vagytok,hogy igy eltuntetek?


    Ma nagyon szep idonk van.


    Ma voltam a fodrasznal,holnap unnepeljuk az unokank szuletesnapjat 30 eves lett.


    Legyen szep hetvegenk.

  12. 2020. június 26. 12:1282240.

    Via


    A vegyes fozeleleked jol nez ki a Facebookon,hogy csinaltad es mi kell bele?


    En vettem 8 ,5 kg barackot,ez egy lada sulya,ha mind negvettem olcsobb,meg 500 ft -ba se kerult ,a tegnap ki us foztem ,finon lett es gyonyoru a szine is ,nem  barnult meg a cukortol.


    Holnap erkezik a kicsi unokank par hetig itt lesz a 2 nagyszuloknel.


    Agi


    Gobdolom,hogy sokat foglalkozol a lanyunojaddal,a fiad gyereke is szokott menni hozzatok?


    Kedden voltal tancolni   vagy nyariszunet van?ferjed jobban  van a  mutet utan?

  13. 2020. június 26. 11:1082239.

    Elég hülyén magyarázták meg, ha kidob lépj vissza. Ez OK, de amit írtam az el is szállt. Szóval úgy rossz az egész rendszer ahogy van. Az informatikusok nagyot akartak alkotni és rosszabb lett mint volt. 

    Vettem őszibarackot, de nem az igazi. A sárgabarack pedig most baromi drága lett. Nem is értem mit gondolnak? 1.200.-Ft / kg. Ki az a hülye, aki ennyit ad érte? Főleg ha lekvárnak venné valaki? Az jó drága lekvár lenne.
    Szégyen, hogy a gyümölcs ennyire drága lett, de étkezz egészségesen. 
    Ma túrós tészta lesz a kaja. Tegnapról még maradt karfiol leves és jön az unokám kártyázunk. Már 2 napja itt van egész délután römizünk. Otthon az anyja állandóan piszkálja, így inkább átjön. 
    Tegnap főztem a karfiol levest ő szereti és sütöttem csirkecombocskákat krumplival. Még van ebédre egy kis vegyes főzelék, azt megeszem, aztán vacsorára eszem túrós tésztát.


    Ágika merre bóklászik? Nem fedezte fel, hogy már lehet írni?   Azért én a biztonság kedvéért kimásolom mielőtt elküldöm, nehogy eltűnjön. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82236)
    2020-06-25  10:28
  14. 2020. június 26. 11:0282238.

    Konyhasziget.....Kimondottan nagy konyhába való, családi házba főleg. Szerintem semmire sem jó csak telepakolja az ember, ha meg üresen áll, semmi értelme. 
    Én biztos nem csinálnék. A bárszékes étkezésnek nem vagyok híve. Kényelmetlen oda felmászni. Egy-két szendvicset meg lehet enni, de egy rendes étkezéshez nem jó.
    Általában fiatalok használják. Idősebb embereknek nem célszerű. Akinek ilyen óriási konyhája van (ami ritkaság itthon) az csak azért épített konyhaszigetet, hogy elmondhassa neki van! 

    előzmény:
    Torrenti (82237)
    2020-06-25  12:42
  15. 2020. június 25. 12:4282237.


    Sziasztok,


    kis segítség kellene,


    az első képen látható magasítást hogyan oldjam meg?


    https://www.otthonszuletik.hu/konyhasziget-kisokos/


    Van valakinek ötlete?


    Nekünk nem ilyen szép, de viszont alacsony :D

  16. 2020. június 25. 10:2882236.

    Szervusztok


    Vakaszolt emailban a Nlc,azt irta,hogy ha megint be kell jekentjezni,akkor jelentkezzunk be ez a biztonsag.vedelmeben van,robber bem fog kidobni.


    A privat lehetoseget azert iktattak ki.nert nem.volt szukseg read.tehat nem hasznaltuk. 


    Na,najd meglatjuk a tovabbiakban.


     


    Nemreg jottem.a piacrol vettem kajszibarackot ha 1 ladaval vettem,akkor meg 500 ft.ban.se jott.


    Mar kimagoltam es most fo.

  17. 2020. június 25. 10:1882235.

    Helló lányok!

    Én benézek minden nap, de nem írt senki. Remélem már nem játszik az oldal az írásokkal?:

    Jön a jó idő, eddig csak esett az eső, sütött a nap és ismét esett. Szerintem még lesz eső, csak várjuk ki a végét. Már rebesgetik, hogy jön a kánikula. Nekem nincs klímám, de van ventilátorom, azt fogom majd be ha már nagyon elviselhetetlen lesz a meleg.

    Ma csirkecombokat fogok sütni újkrumplival. Már nagyon ennék valami levest, de még nem döntöttem milyent. Lehet egy kis karfiol levest gyártok a sült húsi mellé.

  18. 2020. június 20. 08:3382234.

    Go to office.com/setup oroffice.com/myaccount .sign in Microsoft Account,Enter product key, Set language and billing country.Download Office Setup. you need more information so please visit this site. www.office.com/setup | Office 365 Download | reinstall office 365 | portal.office.com | Norton.com/nu16 | Ran d McNally GPS Update | Garmin.com/Express | Download Garmin Express | garmin-gps-update | Garmin.com/mapupdat es

  19. 2020. június 20. 06:1682233.

    Szervusztok


    Irtam a NLC hoz,hogy milyen hibak vannak,visszairtak es kerdeztek,en meg 4 pontban soroltam.


    Kivancsi vagyok,mikor intezkednek.


    Tegnap bevasarolni voltam a bevasarlokocsimmal,jol megpakoltam,neg hatizsakot is vittem,nagyon elfaradtam,de amiket vettem,itt a kozelben nincs.


     8 dikatol minden nap esik az eso,mar elegem van,de nincs mit tenni,ilyenkor jobban fajnak a terdeim es derekam.


    Legyen szep hetvegenk.

  20. 2020. június 19. 22:0882232.

    Ha már te is megpróbáltad, hát én is írok. Majd mondatonként másolom, talán a végére megmarad.


    Ma jött a zöldség szállítmányom, jó sáros volt minden, hiszen esett az eső. A régi krumpli már nincs, hoztak újat. A saláta óriási volt, de nagyon sáros és a retek levele is. A lány unokám malackáinak rendeltem, salátát, céklát, répát és adtam neki sörretket, na azok óriásiak voltak. Szép paradicsomot hoztak, a cukkini kicsi, de majd főzeléket készítek belőle, arra pont elég lesz. Gomba, jó nagy fejűek, holnap gombapörkölt lesz makarónival.
    Ma elpusztítottam a hurkát, kolbászt és a maradék krumplifőzeléket. 

    A héten végre kitakarítottam a lakást. Hétfőn a WC-t, mert már borzalmasan poros volt a szőnyeg és a WC-t is alaposan kimostam. Aztán a konyha ablakot, mert az összes ablak nagyon sáros koszos volt. Az ablakpárkányomat (konyha + iroda) valamivel összefröcskölték és nem tudom lemosni (kép), a hálószoba párkánya is pöttyös lett. Szerintem a felettem lakó klíma kültéri egységét fújhatta be a szerelő valamivel, mert csak nála és nálam olyan a párkány. A jövőhéten megpróbálom zsíroldóval letakarítani.
    Kedden hulla fáradt voltam a WC és a konyha takarítástól. Szerdán folytattam. Megpucoltam a többi ablakot is az iroda kivételével, azt ma délelőtt csináltam meg.
    Kiporszívóztam és felmostam. csütörtökön megint hulla lettem. Meleg is volt, na és esett az eső is, főztem ....na elég is volt. 
    Ma olyan jó idő volt, se nem meleg se nem hűvös. Nekem pont jó! 

    előzmény:
    Kövesdiági (82231)
    2020-06-19  18:47
  21. 2020. június 19. 18:4782231.

    Sziasztok !  Gondoltam - benézek.írok, hátha nem száll el...


    Ma Miskolcon voltunk  - a férjem a nefrológián  , ez volt azt hiszem a havi redszeres jelenése a nenfrológián. A múltkori 10 nap csak úgy bejött - műsoron kívül.  Ilyenkor vért vesznel-komoly laborvizsgálattal. Vinni kell 2 adag löttyöt, ami lejön a hasüregéből - abból is következtetnek dolgokra. Kap vasat - vénába....


    Én elmentem a fiam lakásába. Vittem a hétvégi kajákat: borsólevest, csirkepörit, nokedlit, gombapörit, és cseresznyét-meggyet -sokat....És vasaltam , ha már ott vagyok....Nem sokat, csak mondjuk 6-6 pólót.....


    Itthon megkapáltam a cukkinimet...növöget...jót tesz az eső...Leszedtem a málnát-lefagyasztottam vagy 1 kg-ot, lesz még....A meggyel kellene még valamit csinálni...Azt hiszem kimagvazva lefagyasztom....

    előzmény:
    drvia (82230)
    2020-06-14  18:19
  22. 2020. június 14. 18:1982230.

    Bolond az oldal....Írás közben kidobott, eltűnt amit írtam. Nekifogtam újra és mondatonként másoltam.

  23. 2020. június 14. 18:1882229.

    Ritkán eszem körömpörit, nem ehetem, de néha vétkezek, mert szeretem. A barátnőmnek is adtam, mert náluk csak ő eszi meg. 

    Ma vacsorára már nem eszem, van még egy kicsi, majd valami könnyebbet vacsorázom.

    Holnap lehet gyümölcslevest főzök valami tésztával, még nem döntöttem el, majd alszom rá.

    Itt nem volt túl nagy zuhi, a belvárosban volt nagy eső és jég. Esett azért itt is, de most elállt. Biztos jön még. Az éjjel is dörgött az ég, de eső nem volt.

    Nagyon fülledt meleg van folyik rólam a víz, pedig már elővettem egy nyári nadrágot, mert ami a héten rajtam volt az már nagyon meleg lett.
    Tegnap mostam és a szokásomhoz híven megint elfelejtettem a gépből kiszedni a ruhát, ma teregettem. pedig eszembe volt, hogy lejárt a gép, de este már nem volt kedvem vele vacakolni.

    előzmény:
    Kövesdiági (82228)
    2020-06-14  15:37
  24. 2020. június 14. 15:3782228.

    Sziasztok!


    Via  - szakácskönyvet írhatnál, vagy éttermi étlapot...olyan változatosan főzöl/eszel! Egészségedre!


    Én mostanában nagyon takarékon vagyok  - nagyon le van merülve az elemem....Nincs étvágyam sem, kedvem se...Rosszul tűröm a betegségeket....


    Holnap reggel Egerbe megyünk a férjem dokijához, onnan megyek Pestre, mert az UZSOKIBAN van jelenésem 16órakor  az én kardiológusomnál...Nehéz napom lesz....


    Mondja a nővérem, Pesten/Zuglóban óriási vihar volt.  Nálatok is VIA?


    Itt nálunk egész nap rekkenő nyár van, lehet hogy jön a borulat....

    előzmény:
    drvia (82227)
    2020-06-12  22:04
  25. 2020. június 12. 22:0482227.

    Helló lányok!

    Ma kalácsból készítettem diós, aszalt szilvás gubát. A maradék tejből pedig epres pudingot hozzá. Kicsit szárazabb lett mint ha kifliből csináltam volna, de melegítéskor meglocsoltam egy kis tejjel, úgy már ehetőbb lett. Egyébként egész  finom lett. Vacsorára sonkás tojást sütöttem.

    Tegnap lecsót készítettem tarhonyával. 
    Itt volt a fiam, hozott kenyeret, tésztát, joghurtot 10 dobozzal, 2 fonott kalácsot a hentestől pedig körmöt. Holnap körömpörkölt lesz a kaja. 
    Ági!
    Én mielőtt elküldöm az irományt kimásolom, ha eltűnik, vissza tudom másolni. 
    Gondolom a férjednek is jobb az otthoni ágy mint a kórházban. A lényeg, hogy jobban van.

Címlap

top