Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. május 7. 13:3281851.

    Szervusztok Barátok!


    A tegnapi naphoz képest nagyon hideg lett mára, semmi kedvem kimenni, pedig munka lenne bőven.


    Főzni nem kellett ma, így délelőtt tésztagyúrással töltöttem az időt.


    Vigyázzatok magatokra!


    Marika

  2. 2021. május 7. 13:2781850.

    Gitta!


    Szívből gratulálok! Jó egészséget kívánok a babának és az egész családnak!


    Marika

    előzmény:
    dundori (81845)
    2021-05-06  23:05
  3. 2021. május 7. 13:0181849.

    Kedves Totyi, kedves Valika!


    Nagyon-nagyon köszönöm a jókívánságokat, a kedves szavakat. Igen, 6-án este 10-kor született a baba, bár tudnék képet küldeni róla. Totyi ismerősöm a fb-on, neki lehet tudok majd átküldeni. De nem ez a lényeg! A lényeg, hogy egészségesek, én meg igyekszem most ellátni a családot (Lilla is velük van erre az időre). Főzök-sütök nekik, sajnos a kismama nem kaphat, mert ugyan apuka ott lehetett vele, de már nem mehet vissza a kórházba. Csak remélem, gyorsan kiengedik őket. 


    A baba szépséges, egészséges, rengeteg fekete hajjal, apukafejjel, apuka orral, tömzsi ujjacskákkal, és ami a lényeg, már tud szopizni is. Ezek szerint van tej, és én meg alig várom itthon őket.


    Vicces volt a mai délelőtt. Fiam jött a kutyusokért a két lányával, de semmi nem érvényesült abból, amit szeretett volna. A lányok döntöttek és kész! És akkor itt írom le, van egy család, ahol az első lány (Lilla) nem velük él. Apával nagyon szoros kapcsolat, tehát ha kell, számíthat rá. Aztán ott a menyem, az Adél, valamint a két kutya. Ebből egyik kan, a másik szuka. A fiam és a kis kan a hímnemű, az összes többi lány! (A kutyák teljes értékű családtagok.) Tehát marad a fiam a hím kutyussal ketten, míg az összes többi: feleség, két lány, egy kutya és most a picike is, vagyis kisebbségben vannak.


    A lányok elvitték, elvitették az újonnan vásárolt, nálam tárolt babakocsit, a fiam tiltakozott, "nem fér be a kocsiba, és minek is, mikor a hordozót már régen elvittük"? Lányok ügyet sem vetettek, visszük és kész! Apa meg csak nézett, mint Jenő a moziban, de láttam a büszkeséget: "ezek az én lányaim"!  Én meg imádom őket, ahogy vannak.

    előzmény:
    totyogoka (81846)
    2021-05-07  06:02
  4. 2021. május 7. 09:2581848.

    Sziasztok.


    Gittám gratulálok az unokához,mindnyájuknak sok örömöt egészséget kívánok.Gondtalan vidám életet az egész családnak. Neked is hogy mielőbb magadhoz ölelhesd őket.

    előzmény:
    dundori (81845)
    2021-05-06  23:05
  5. 2021. május 7. 06:0481847.

    Ibolya!


    Neked is drukkolok, hogy a Ti kisbabátok is minél könnyebben születhessen meg hiszen Őt is nagyon várják! 


    Nagyon jó egészséget és vidám gondtalan gyermekkort kívánok a hamarosan megszületendő babának!


    előzmény:
    Ibolyka43 (81842)
    2021-05-06  13:38
  6. 2021. május 7. 06:0281846.

    Szép jó reggelt!


     


    Gratulálok a kisunokád születése alkalmából! Jól vannak és ez a lényeg!


    Mivel ájfél előtt írtad a szolidat így gondolom, hogy az Ő szülinapja május 06. Tudom mit érzel mert pontosan 16 évvel ezelőtt az én ( mi) egyszem unokánk május 07.-én született!


    Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok a család minden tagjának Nagymamától a kismamáig , Nagytesóktól a kisbabáig Mindenkinek!!!!!!!!

    előzmény:
    dundori (81845)
    2021-05-06  23:05
  7. 2021. május 6. 23:0581845.

    Kedves Barátok! 


    Pár perccel ezelőtt az én unokám is megszületett, a neve nem Zella, hanem Zille Léna. Sokat nem tudok róla, mert most jött a világra, közel 3 kg-os, de mint írtam, mást még nem tudok róla. Délelőtt még a mama pocakjában járt itt nálam, most meg már itt van a valóságban, mocorog és ahogy láttam, rengeteg haja van - a sapka alatt. Biztosan nem tudok aludni ezen az éjszakán, még várom a további híreket.

    előzmény:
    precon (81844)
    2021-05-06  21:29
  8. 2021. május 6. 21:2981844.

    Gratulálok a déd -unokához


    Remélhetőleg már megszületett Nem irigylem a kismamát ekkora babát megszülni.


    Mindenkinek jó egészséget kívánok.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81842)
    2021-05-06  13:38
  9. 2021. május 6. 15:0681843.

    Szervusztok Barátok!


    Mindenben egyetértek, s bizony azért vannak dolgok, amin akkor is elgondolkodik az ember, amikor tudván-tudja, nincs sok értelme. Ilyen az oltás, ilyen annak a fogadtatása, ilyen lehet annak a hatása, de szerintem a legdrámaibb, hogy hogyan tovább???


    Ezért igyekszem már kizárni az életemből ezeket a dolgokat, persze ha a családot érinti bizonyos probléma, nem lehet elmenni mellette szó nélkül. 


    Nálunk mára beköszöntött az ősz!!! Fiam kérdezte, vágjon-e fát (jelzem, konyhakész fát vásárolok mindig! de bizony azon legtöbbször "igazítani kell". Olyan ez, mint a krumplit sem tesszük fel úgy főzni, hogy az egyik 20 dekás, a másik meg alig 5 dekás. Na! Mondtam is neki, nem kell már befűtenem a kandallóba, max. visszakapcsolom a fűtést a gázkazánon. Ehhez képest ma mégis vágtam egy kis fát, s bizony begyújtottam, mert különben azt érzem, lefagy a lábam. Ez már ezer éve így van, ha a kazánnal fűtök is, hiába meleg a ház, a lábam mindig fázik. Ha a kandallóban ég a tűz, hiába nincs olyan meleg, a lábam sosem fázik.


    Most meg azt látom, néha süt a nap, bár odakint nincs jó idő, áldom az eszem, hogy tegnap nem palántáztam ki a növényeimet, valójában a szélvihar miatt, de persze a hőmérséklet sem megfelelő hozzá. Nem is értem, hogy most a nyár jön-e, vagy az ősz?


    Hortobágyi húsos palacsintát készítettem, van tegnapról húsleves, Adélomnak üres palacsintát, tesz bele, amit akar. 


    Ha kicsit csillapodik a szél, kimegyek előkészíteni a földet a palántáknak (gereblyézés), valamint pótolnom kell a minap felkapált, kikapált veteményt, mert azt hittem, sosem kel ki semmi, de mire észrevettem, hogy mégis, már kicsit késő volt.

    előzmény:
    precon (81841)
    2021-05-06  10:24
  10. 2021. május 6. 13:3881842.

    Szervusztok


    Jol vagyunk hala Istennek,semmi bajom nem volt az oltas utan,igaz,hogy vallam hasogat,de nem az oltott karomom,.


    Minden percben varjuk a dedunokat,majus 2 re volt kiirva,de nem siet


    Nagy baba lesz,mar most a pocakban 4,5 kg.


    Sutom a darazsfeszket,kuldok nekik is.


    Legyen szep delutanunk.

  11. 2021. május 6. 10:2481841.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi tényleg ebben az országban elszaporodtak a vírulogusok  mindenki szakértő lett.


    A doktornőm is azt mondta mindegy mivel csak be legyünk oltva.Valami védettséget biztos hogy kapunk.(sok a beteg itt is)


    Sajnos nálunk is nagyon sok az új sír ahol apusom van eltemetve nem volt új nagy üres tér volt, most teljes két új sor van és bent is rengeteg a rátemetés,látom a frís koszorúkat .


    Én sem megyek egyenlőre sehová majd a második oltás után talán ?Nekünk is van egy üdülési bonoszunk ,lehet hogy csak ősszel fogjuk felhasználni vagy jövőre


    Sajnos én sem bízom abban hogy visszaáll a régi életünk.


    Mindenkinek egészséges gondtalan napot kívánok

    előzmény:
    totyogoka (81840)
    2021-05-06  09:50
  12. 2021. május 6. 09:5081840.

    Szép napot Kedves régi Barátok!


     


    Mostanában nagyon besűrűsödtek a tennivalók. Hiába nem lenne itt még a nyüzsgés ideje nekem vannak olyan doamiket a lelkiismeretem diktál és a szerint cselekszem. 


    Ilyen pl , hogy a lányom nem tud elmenni magának vásárolni egy normális nadrágot így én mentem el de mivel Ők a második oltást majd csak júliusban kapják meg így Őt nem is tudtam volna magammal vinni. Szóval méret vétel, centi méter nadrág vétel oda vittem felpróbáltuk pont jó csak a szára hosszú. Vissza hoztam a 40 éves varrógépemmel felhajtottam majd elvittem, hogy tudja is használni mert az elmúlt fél évben alig voltak utcán otthon meg jó volt a kopottacska melegítő is. Most van boldogság mert 4 nadrággal lett bővítve a ruhatára. de közben itthon is van mit csinálni mert nálunk a május úgy kezdődik , hogy fiam -unokám -menyem szülinapja aztán a szomorú események apukám -nagymamám születésnapja és ugye anyukám halálának évfordulója . Ezen utóbbi okokból kifolyólag tegnap Székkutason voltunk a temetőbe és még pont időben mert mire haza értünk olyan szélvihar eső meg minden egyéb volt hogy örültem, hogy mi szép napsütésben gyakorlatilag emberrel alig találkozva utaztunk oda és vissza is. 


    Valika! Sok az ilyen olyan szó beszéd az oltások körül. Nekem az orvosom azt mondta hogy ne is mondjam el ha kérdezik, hogy milyet kaptam mert abban a pillanatban lesz egy "szakértő " aki mindjárt tud jót és rosszat is mondani mbármelyik oltásrl. Én is kétségbe vltam ( nha még vagyok is) az én oltsom miatt de azt mondo, hogy oltás nélkül lassn   levegőt sem vehetünk mert ez a semmit érő kártyamindenütt szükséges lesz, így aztán úgy gondolom valóban mindegy csak legyen az ember beoltva talán így kaphatjk majd vissza félig meddig a régi életünket!Mert hogy teljesen már soha az szinte biztos.


    Gitta ! Drukkolok a Mamának és a Babának is , hogy a kellő időben érkezzen meg erre a faramuci világra amiben most élünk. legyen egészségük és a többi meg majd jön magától.Drukkolok a fiadnak is hogy nagyon jüó egészséggel tudja felnevelni ezt az új kis jövevényt . A dolgok mindig valamiért történnek úgy ahogy. Ez a Baba sem véletlenül fog megszületni. Sok sok millió boldogságos pillanatot fog okozni a családnak! Én drukkolok és kívánom, hogy így legyen. 


    Kincsike! Sokat gondltam Rád is ! tegnap az anyukám sírjánál állva körbe néztem és rengeteg az új sír. Mondhatnám , hogy abban a kisfaluban is tarolt a halál. na ezért is kell az az oltás hátha ettől jobban alakul a járvány statisztikája bár tudom jól hogy ahol közeli érintett van azt ez kevésbé tudja megvígasztalni. 


    Ibolya Marika! Sorbet Erzsike ! És a többiek! Mindenkinek kívánok nagyon jó egészséget! sok sok ölelést!

  13. 2021. május 5. 20:4081839.

    Valikám! Én nem értek hozzá, nem szítom ezzel az amúgy is már bohózatba tartozó véleményeket, de állítólag a legjobbat kaptad! Igaz, ennek sokáig tart az az ideje, mire a másodikat is beadják. Megmondom őszintén, én már teljesen tanácstalan vagyok az oltásokkal kapcsolatban.


    Vigyázz nagyon magadra - gondolom ezt mondani sem kell - de azért nem árt mindenkinek a figyelmébe ajánlani, hogy a "nagy nyitás"-nak lesz még böjtje.


    Kívánok mindenkinek nagyon jó egészséget, jövök, amint tudok. Ma dolgozgattam odakint ismét, de az eső adott egy kis felmentést. Igaz, a palántáim meg várnak a sorukra, ma lett volna a nagy elhatározás, hogy kiültetem őket. Volt némi dilemma, vajon meddig bírják a dobozban, de az időjárás döntött helyettem.


    Ja! A fiam is Pfizert kapott, de beoltották volna bármivel - annak ellenére, hogy ő, aki vérhígítót szed már élete végéig, de ez senkit sem érdekelt, csak minket, ezért nem is fogadott el mást.

    előzmény:
    precon (81838)
    2021-05-05  12:25
  14. 2021. május 5. 12:2581838.

    Gittám nem írtam ezért nem láttadPfizert kaptam igaz én ezt nem szerettem volna de az van.Egy hónap múlva kapom a másodikat.


    Most kicsit aggódom hogy mik lesznek a tünetek ,volt akinél a 14 napon jelentkeztek igen kellemetlen tünetek.Ha akkor mikor a temetésre mentem tudok menni akkor én is szputnyikot kapok.


    Szóval még nem akarok sehová menni majd a második oltás után 14 nappal akkorra lesz majd meg a védettségem.Ez a nagy felszabadulás ami most van egy nagy butaság,meg lesz a böjtje.

    előzmény:
    dundori (81837)
    2021-05-05  12:03
  15. 2021. május 5. 12:0381837.

    Valikám! Szabad megtudni, hogy végül milyen oltást kaptál? Lehet, hogy írtad, de nincs időm megkeresni, odakint összetorlódott minden munka. Én meg megyek azonnal, amint elszántam magam. Mivel, ha halogatom, akkor minden marad.


    Még mindig nincs meg Zella, vagyis még a mama pocakjában, de minden úgy van, ahogy az előző szolimban írtam.  


    Tegnap múlt egy hete, hogy a második szputnyikot is megkaptam, de nagyon óvatos vagyok, és az is maradok, mert minden nap rettenetes hírekkel ijesztgetik a népeket, engem is persze. 


     

    előzmény:
    precon (81836)
    2021-05-05  09:49
  16. 2021. május 5. 09:4981836.

    Sziasztok szép napot.


    Gitta elhiszem hogy most már érvénybe lépet a zabszem effektus.


    Megkaptam ma reggel az oltást,bár már vacilláltam hogy egyáltalán kérjem-e ?Lassan kijön az oltás amiből csak egy kell ,lehet hogy meg kellett volna várnom azt.


    A vérnyomásom az egekbe volt ilyen magas sosem volt mégis beadták az oltást


    Remélem én is könnyen átvészelem mint mindenki .


    Mindenkire szeretettel gondolok egy nagy virtuális ölelés.

    előzmény:
    dundori (81835)
    2021-05-04  14:38
  17. 2021. május 4. 14:3881835.

    Szervusztok Barátok!


    Bizony, már mi is várjuk, minden nap, minden órában a baba - Zella jövetelét! Én magam elcsodálkozom, hogy fog kiférni abból a vékony anyukából, mert már igen-igen nagynak látom a pocakot. Menyemnek vannak rossz napjai fájásokkal, de ilyenkor már állandó orvosi felügyelet alatt van, apuka - a fiam persze dolgozik -, aggódunk eleget. Anyuka szerint a baba már készen áll, úgy helyezkedett, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Orvos szerint minden rendben, csak várni kell. Miközben vannak olyan napjai, hogy "legyünk már túl rajta...". 


    Én igyekszem minden erőmmel segíteni, alkalmazkodni, de megvallom, hogy nekem ez már nagyon fárasztó. Rengeteg a dolog a ház körül is, a kiskertben is, magamra meg szinte semmi időm, vagy semmi erőm. De nem panaszkodom, csak leírtam mindazt, amit gondolok. 


    Nálunk nagyon szeles, kissé hűvös, de napos idő van. A palántákat megvettük a fiammal szombaton, épp azért, ha menni kell a kórházba, ne legyen ezzel gondom, hisz itt lesznek a kutyák és a gyerek - mármint Adél. Azóta sem ültettem ki, mert nem olyan az időjárás. Most megtehetném, de sajnálnám ebben a szélviharban, és a napokban igérik még  talán a fagyot is...? 


    Tegnap füvet nyírtam, éjszaka sokat fájt a csípőm, ami eddig még sosem fájt. Aludni alig bírtam, csak vártam, legyen már reggel, végre elmentem a fodrászhoz, ami bizony már régóta esedékes volt.


    Most kész az ebéd, de már éhes sem vagyok, inkább csak aludnék, annyira fáradtnak érzem magam. 


    Remélem, mások, mindenki rendben van. Valika! Ne hagyd annyiban az oltást! Állandóan kérdezd a házi orvosodat, már réges-régen be kellett volna oltani Téged is! Egyébként meg tisztán látszik - írtam is egyszer itt, de senki nem reagált rá - mi is volt az a bizonyos OLTÁSI TERV?????? Én azt mondom, hogy KAMU!!!

  18. 2021. május 4. 14:3881834.

    Szervusztok Barátok!


    Bizony, már mi is várjuk, minden nap, minden órában a baba - Zella jövetelét! Én magam elcsodálkozom, hogy fog kiférni abból a vékony anyukából, mert már igen-igen nagynak látom a pocakot. Menyemnek vannak rossz napjai fájásokkal, de ilyenkor már állandó orvosi felügyelet alatt van, apuka - a fiam persze dolgozik -, aggódunk eleget. Anyuka szerint a baba már készen áll, úgy helyezkedett, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Orvos szerint minden rendben, csak várni kell. Miközben vannak olyan napjai, hogy "legyünk már túl rajta...". 


    Én igyekszem minden erőmmel segíteni, alkalmazkodni, de megvallom, hogy nekem ez már nagyon fárasztó. Rengeteg a dolog a ház körül is, a kiskertben is, magamra meg szinte semmi időm, vagy semmi erőm. De nem panaszkodom, csak leírtam mindazt, amit gondolok. 


    Nálunk nagyon szeles, kissé hűvös, de napos idő van. A palántákat megvettük a fiammal szombaton, épp azért, ha menni kell a kórházba, ne legyen ezzel gondom, hisz itt lesznek a kutyák és a gyerek - mármint Adél. Azóta sem ültettem ki, mert nem olyan az időjárás. Most megtehetném, de sajnálnám ebben a szélviharban, és a napokban igérik még  talán a fagyot is...? 


    Tegnap füvet nyírtam, éjszaka sokat fájt a csípőm, ami eddig még sosem fájt. Aludni alig bírtam, csak vártam, legyen már reggel, végre elmentem a fodrászhoz, ami bizony már régóta esedékes volt.


    Most kész az ebéd, de már éhes sem vagyok, inkább csak aludnék, annyira fáradtnak érzem magam. 


    Remélem, mások, mindenki rendben van. Valika! Ne hagyd annyiban az oltást! Állandóan kérdezd a házi orvosodat, már réges-régen be kellett volna oltani Téged is! Egyébként meg tisztán látszik - írtam is egyszer itt, de senki nem reagált rá - mi is volt az a bizonyos OLTÁSI TERV?????? Én azt mondom, hogy KAMU!!!

  19. 2021. május 4. 13:3381833.

    Igen Marcsika, de még óvatosságra figyelmeztetnek. Olvasom, ti és a családotok is óvatosak vagytok. 

    előzmény:
    totyogoka (81825)
    2021-04-30  12:08
  20. 2021. május 4. 13:2581832.

    Szervusztok lányok!


    Ibolyka jó, hogy már az első oltás után vagy. Nem hiszem , hogy az oltással függnének össze a fájdalmak. Nekem már volt ilyen, elaludtam a tv előtt ülve. Pár nap alatt magától megszünt. 


    Ma bejelentkeztünk az oltásra. Két nappal az időpont előtt kapunk értesítést sms-ben. 


    Gitta, szép dátum lenne, ha holnap születne meg a baba - 05.05., könnyen megjegyezhető. Továbbra is drukkolunk, hogy minden rendben menjen. 

  21. 2021. május 4. 06:4081831.

    Szervusztok


    Penteken kaptam az oltast pfizert,semmi gond nem volt,nem fajt meg a helye sem.


    Az este azaz vasarnap este kezdodott,hogy nagyon faj a vallam,alig tudom emelni a karom.


    Nem az oltott karom faj,hanem a masik .


    Volt-e valamelyikotoknel hasonlo fajdalom.


    Szep ido van,megcsak az idojarasra sem foghato,lehet 2-3 nap mulva jon egy hideg front.


    Eddig sosem fajt a vallam,illetve a karom,mindig a derekam es a terdeimmel volt gondom.


    Azok ,most nem fajnak.


     

  22. 2021. május 3. 07:1581830.

    Szép jó Reggelt Mindenkinek!


     


    Itt hűvös borongós a reggel és amit nagyon snem szeretek az a viharos szél. Mostanra ugyan már csendesedett kicsit de a tegnapi sétánk alatt még a házak között is írtó nagy szél fújt Itt ott hatalmas letört nyárfa ágak jelezték hogy itt nagy szélvihar volt!


    Az anyák napja nálunk most elég furán alakulzt. A lányomékhoz mi mentünk át szombaton. Ott ez a kis vacak Bambi lepett meg a szájában egy kis kosárkával jött és a kosárban egy kis dobozban szépen elrendezett virágcsokor volt! Nagyon tündéri volt ahogy átadta. 


    Tegnap a fiamék jöttek át de az összevont ünneplés ( Kitti névnapja fiam születésnapja meg az Anyáknapja ) nagyon egyszerűre sikerült.. Mindenki maszkban , sűrű kézmosásokkal, Szóval nem volt az igazi de legalább már be jöttek a lakásba.


    Gitta! Várjuk lessük a híreket gólya ügyben. A volt lakódnak gratulálok a nagy babához.Hamarosan nálatok is megérkezik az a baba és minden rendben lesz.


    Valika! Szerintem szólj a háziorvosnak, hogy most már ráérsz itthon vagy és mehetsz az oltásra. A rossz hír az hogy most egy darabig nem oltanak pfizerrel mert azt a 16-18 éveseknek tartogatják az érettségi vizsgák után. Én ezt egy kicsit hülyeségnek tartom mert a vizsgák előtt minimum 2 héttel meg kellett volna kapniuk az első oltást és akkor most nyugodtabban ülnének ott a vizsgákon ( ha már egyszer azt mondják hogy már az első vizsga alkalmával is valamennyire védettekké válnak a beoltottak.) De szerintem ezt még a szakemberek sem tudják  megmondani.


    Mi ma mentünk volna Egerszalókra egy pár napra és egy már egy módosított időpont lett volna de most ismét módosítottuk szeptemberre. Hogy akkor éppen majd mi lesz azt nem tudhatjuk. Viszont két hét múlva megyünk Hajdúszoboszlóra. Az ősszel is sokat gondolkoztam, hogy menjük vagy ne menjünk , de végül elmentünk és nem bántuk meg. A fürdőben alig volt ember és most sem lesz másként mert csak a plasztik kártyás igazolással engednek be. Ez később változni fog majd biztosan de akkorra mi már túl leszünk ezen a nyaraláson. 


    Mindenkinek kívánok szép új hetet!

  23. 2021. május 2. 22:3181829.

    Sziasztok .


    Csak be kuk ellenőriztem hogy Gittánál minden rendben 


    Tegnap csodaszép idő volt ma meg egész nap fújt a szél és estére megint hideg lett.Tiszta bolond ez az idő.


    Lassan talán visszatér minden a rendes kerékvágásba.Igaz amit most csinálnak az emberek az sem normális .Teljesen el vagyok hűlve.Mi azért nem követjük a példát nem megyek még tömegbe.Az unokáim is tartózkodnak ettől a nagy szabadságtól,nem mennek ilyen nagy bulis helyekre.Még kerülik a tömeget .Most én meg várhatom hogy mikor hív a doktornő az oltás miatt de muszáj volt lemondani ez a temetés nem olyan volt amin nem veszek részt.Anyukám testvére volt és az unoka testvéreim nálam is itt voltak,de nem csak ezért nagyon szerettem az elhunytat.


    Remélem mindenki jól van és továbbra is vigyáztok magatokra.Csodás békés jövő hetet kívánok mindenkinek.

  24. 2021. május 2. 19:1981828.

    Totyikám! Persze tudom, de nem voltam pontos, amikor írtam, "nem is tudom, miért írtam....", de tudom: nem akartam a nyilvánosba a face oldalon, ahol nagyon kedves megemlékezést találtam Tőled anyukáddal kapcsolatban. Azért írtam itt, mert ott nem tudják, nem ismernek, és hirtelen, gyorsan lett a válaszom az, ami az alábbiakban olvasható. 


    Édesanyáink emlékére egyfajta - szerintem korrekt - gesztus csupán. 


    A baba lázba hozza a családot, mindenki készenlétben, magam is igyekszem kivenni a részem, leginkább az ellátásban, aztán várunk..várunk..., várjuk a csodát. 


    Ölelés mindenkinek.

    előzmény:
    dundori (81827)
    2021-05-02  14:49
  25. 2021. május 2. 14:4981827.

    Szervusztok Barátok!


    Kedves Totyi! A mai nap - de az évek, évtizedek minden napja is szinte - az én anyukámról is szól a saját életemben. Ahogy a mai napi időmet töltöttem, szüntelenül anyukám járt az eszemben. Valahogy az jutott eszembe, lehet, még mindig nem engedtem el őt, pedig miatta lettem ilyen, amilyenné váltam. Neki elég volt 12 év ahhoz, hogy olyan emberré válhassak, amilyen ember lettem. Örök hála ezért. Nagyon hiányzik és számomra is megfejthetetlen, hogy a gondolataimban gyereknek érzem magam mindig, miközben pedig az eszemmel tudom, hogy büszke lenne a felnőtt, mostanra már öreg, végigvitt életemre. Nem is tudom, miért írtam ezeket a sorokat, azt éreztem, kellett.


    Most meg még várakozásban vagyok - vagyunk, a kicsi lány igyekszik kifelé, anyuka már türelmetlen, jön-megy-nyög, mi meg várjuk, hogy lennénk már túl.

    előzmény:
    totyogoka (81825)
    2021-04-30  12:08

Címlap

top