Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. május 20. 12:0981901.

    Szervusztok Kedves Barátok!


    Kincsike, Valika! Annyi a hír, hogy ma délelőtt hazaengedték, természetesen nem volt semmi tájékoztatás, hogy mit csináltak, miért csinálták. Amire én gondoltam korábban, az történt. Persze személyes tájékoztatásra már nem futotta, ő meg elég bátortalan ahhoz, hogy a saját érdekében határozottan fellépjen.


    Most az ügyfélkapun keresztül tájékozódik a beteg életutat követhető oldalon. A zárójelentésben lévő adatok, amik "rendben" vannak, most érkeznek. Vagyis a laboreredmény pl., ami a zárón már szerepel, kb. fél órája készült el, amikor feltöltötték a beteg oldalára. Reggel elkészítették a zárójelentést, azon már szerepel a még el sem végzett laborvizsgálat eredménye. Én nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, mert lehet, csak adminisztrációs hiányosságról, késedelmes adatbevitelről van csak szó. 


    Egyelőre sokkal gyengébbnek és elesettebbnek érzi magát, mint a szülés után érezte. 


    Nálunk nagyon szeles, hideg idő van, esőre áll, ma kénytelen voltam begyújtani a kandallóba, mert a lábam nagyon fázik idebent. Most meg megyek, igyekszem befejezni a félbehagyott (fiam által) fűnyírást. Előbb a szegélyezővel szeretném megcsinálni, aztán talán lesz olyan szerencsém, hogy a szomszéd ember itthon lesz, és berántja nekem ezt a dög nehéz benzines "vadállat" gépemet.


     

    előzmény:
    er54 (81900)
    2021-05-19  23:10
  2. 2021. május 19. 23:1081900.

    Gitta 


    Remélem minden  rendbe  van .


  3. 2021. május 19. 22:3781899.

    Sziasztok.


    Benéztem megnézni mi van Gitta menyével ,de látom még semmi hír.Remélem minden rendben volt.


    szép álmokat.

    előzmény:
    dundori (81898)
    2021-05-18  21:19
  4. 2021. május 18. 21:1981898.

    Marika, Valikám


    Köszönöm az együttérzést, igazán nagyon jól esik. Én most kb. annyira izgulok, mintha nekem kellene mennem. Legfőképp azért, mert átérzem, mit jelent egy anyukának itthon hagyni a babáját. Amúgy is nagyon aggódós, és hát nem lesz szoptatás, marad a tápszer. Szerencsére a fiam nagyon tud bánni a picivel, mindkét lányánál bizonyított már. Nászasszony is náluk van. Én bevállaltam a kutyákat, persze éjszakára haza kell vinni őket, még sosem aludtak nálam. Egyébként holnap biztos, hogy kicsit nehéz lesz velük, annyira tudják, ha valami nincs rendben a családban. Főleg, mert mindkettő "anyuka" függő. Így hívják egymást és már a kutyák is ezt a szót értik. Anyuka és apuka.


    Jelentkezem, amint tudok valami konkrétumot.


    Jó pihenést kívánok mindenkinek.

    előzmény:
    krném (81896)
    2021-05-18  16:32
  5. 2021. május 18. 16:3681897.

    Valikám! Remélem, sikerrel jársz!

    előzmény:
    precon (81895)
    2021-05-18  16:29
  6. 2021. május 18. 16:3281896.

    Gitta!


    Te jó ég! Ilyen bánásmódról még nem is hallottam!


    Remélem, holnap minden rendben lesz. Mielőbbi felépülést kívánok!


    Marika

    előzmény:
    dundori (81893)
    2021-05-18  14:43
  7. 2021. május 18. 16:2981895.

    Marika


     


    Igen nehezen de rászántam magam és most végig is csinálom és kihúzatom a meglévő fogakat ,és alsó teljes protézist csináltatok.Nekem koronás fogakhoz csinálták és az egyik ilyen fogam szépen eltört,ezért a gyökere maradt,ezt húzattam de félek hogy a többivel is így járok és nem akarok most csináltatni feleslegesen fogsort aztán ha eltörik valamelyik kezdhetem elölről.Megbeszéltem a dokinővel és nem tiltakozott ,nézegette a koronás fogakat és igazat adott nekem.Lehet hogy megbánom de nem akarok két évenként kidobni egy csomó pénzt.Persze most nem tudom még hogy mennyire kell majd a zsebembe nyúlni mert félig állami félig maszek .Időpontra megyek és senkivel nem találkozom csak mikor kijöttem akkor láttam jönni a következő pácienst .

    előzmény:
    krném (81892)
    2021-05-18  14:41
  8. 2021. május 18. 16:1581894.

    Sziasztok.


    Gittám még a hideg is kirázott ettől amit írtál.kétségbeejtő ez a nagy trehányság.Tényleg ami megy ebben az országban az már minden képzeletet felülmúl. Itt Pesten azért jobb a helyzet nekem elég jók voltak a tapasztalataim mikor a két gondozottamat kellet,kórházba vinni.Voltak hiányosságok de az nem a személyzet hibája volt.


    Nekem ma szintén volt részem jó nagy idegeskedésben.Sosem szerettem az OTP ezek után már utálni fogom.Másfél órát várakoztam egy pénzbefizetésért.


    A hat ablakból egy ablaknál intézték a ki és befizetést.Aztán mikor sorra kerültem volna leállt az egész rendszer,se kép se hang.Fél óra múlva újra indult és lás csodán én következtem volna erre mást hívtak.29- es volt a számom erre 44-es hívták.Odamentem és kérdeztem hogy ez most mi ?mikor látta hogy lassan két órája itt vagyok akit hívott az meg most lépet be az ajtón ép hogy számot húzott.Erre mit mond a leállásnál törölt a rendszer.Gondolhatod hogy elöntött az epe mivel egész délelőtt vele szemben ücsörögtem,ráadásul kérdeztem is hogy a befizetést nem-e tudja az automatánál segítve befizetni.Szóval nekem se volt ma jó napom úgy @ez az egész rendszer ahogy van.


    Kívánom nektek hogy a holnapi nap nyugisan minden zökkenő mentesen teljen.Lassan tényleg úgy járunk mint a vicben.


    Megy a beteg a kórházba kérdezik tőle hogy hozott gyógyszert mondja igen .Vécé pappírt szappant stb. Mondja hogy mindent hozott,és ki az aki ön mellett áll ?Az orvos azt is hoztam a biztonság kedvéért.


    Szóval lassan ez már nem is lesz vicc .


     

    előzmény:
    dundori (81893)
    2021-05-18  14:43
  9. 2021. május 18. 14:4381893.

    Valikám!


    Az a baj, hogy anyukának holnap vissza kell menni, lesz egy műtétje. Remélem, hogy csak egy egészségügyi "tisztítás", de nagyon aggódunk, mert a mi kórházunkkal nagyon elégedetlenek vagyunk. Adél születése után kapott egy  olyan bakteriális fertőzést, amire nem volt gyógyszer. Már eleve betegen engedték haza. Aztán vissza kellett mennie, de nem csináltak semmit, még lázat sem mértek. Én meg jó hangosan mondtam a fiamnak a nővérek előtt, hogy azonnal menjen le a patikába és vegyen néhány lázmérőt, amit itt hagyunk az osztálynak, mert úgy látom, hogy nincs nekik, mivel itt fekszik egy hete szült anyuka lázasan, de még a lázát sem mérik meg. Azonnal szaladtak a lázmérővel. Persze lázas volt. Aztán kerestem a főigazgatót, nem volt bent, itthonról felhívtam (igaz, hogy  ismertük egymást), és nagyon mérgesen elmondtam, hogy mi a baj. Aznap délután a viziten az osztály összes orvosa betódult a szobába. Igaz, még nem tudták a megoldást, de legalább törődtek vele. 


    Most a szülés után semmi olyan vizsgálatot nem végeztek el, amit egyébként kellett volna, mert ez a protokoll, pl. UH. Úgy engedték el, hogy megszült, és legközelebb akkor látta orvos, amikor közölték, hogy haza mehet.


    Szülés után a gyereknek nem tisztították ki a száját, nem fürdették meg. Ahogy volt, ráhúzták a ruhácskát és vitték az újszülött osztályra azzal, hogy ott fürdetik, ott adminisztrálják. Szerencsére a karszalagot rátették. Még jó, hogy a mi gyerekünket adták haza.


    Csak zárójelben jegyzem meg, hogy 12 napja szült, de zárót még nem kapott!!!??? A baba zárójelentésében meg szinte semmi sem  állja meg a helyét, talán a neve egyedül, ami igaz. Lehet, még a vércsoportja is rosszul van beírva? Amikor megreklamálták a gyerek zárójelentését, annyit mondtak: "ne törődjenek ezzel, a kutyát sem érdekli, hogy mi van oda írva". Most megvárják a műtétet, és azt mondják, hivatalos úton kikérik a "rendes" zárójelentést, mert a fiam szerint az közokirat, ami nem a valóságot tartalmazza, vagyis adatokkal való visszaélés. 


    A holnapi műtét is már káosszal kezdődik. Ma elküldték néhány helyre (labor, altatóorvos), de semmit sem csináltak meg, mondván, ráér holnap. Megint a szokásos szöveg: "ne törődjön semmivel, mi tudjuk, hogy holnap is ráér minden vizsgálat". Kíváncsi leszek, holnap hányszor fogják leszidni, hogy miért nem csináltatta meg, amit kértek? Már eleve félelemmel megy, nincs is valami jól, erre még rátesznek egy-két lapáttal.


    Olyan szar az egészségügy, amilyen szar csak lehet. Olyan szar az ország vezetése, amilyen szar csak lehet. Annyi borsot törnek az emberek orra alá, amennyit csak bírnak. Nem elég a félelem a vírus miatt, nem elég a rengeteg mélyszegénységben élők száma, megalázzák, lebutítják, becsapják és lenézik az embereket. A bürokrácia soha nem volt ennyire jelen az emberek életében.  Képükön a cinikus vigyorral megmondják a tutit és kész. Hol van az a bizonyos "egyablakos" ügyintézés? A szolgáltatók honlapján kb. 2 hete az volt olvasható, hogy a corona vírusra való tekintettel a hivatal zárva tart. Tudtommal a számítógépeken másfajta vírus támad. Nem akartam elmenni hozzájuk, csak tájékozódni akartam online. Telefonon a rögzítő szintén ezt mondta: zárva vannak.


    Bocsi, de úgy utálom már ezt a helyzetet, hogy kicsúszott....

    előzmény:
    precon (81889)
    2021-05-17  09:04
  10. 2021. május 18. 14:4181892.

    Szervusztok!


    Marcsika!


    Érezzétek jól magatokat! Jó pihenést, kikapcsolódást kívánok!


    Valika!


    Te legalább már rászántad magad, hogy elmenj a fogorvoshoz. Nekem is el kéne indulni, s a meglévő fogakat kihúzatni, hogy lehessen egy új alsót csináltatni. Ugyanis előbb az alsó lett megcsináltatva, s most egyáltalán nem passzol a felsőhöz. Nagyon nehéz így az evés. A vírus miatt azonban nem szívesen indultam a rendelőbe. Most, hogy már kevesebb a beteg, csendesedett a járvány, talán meg lehetne próbálni.


    Gitta!


    Ügyesen haladsz a kertben, minden biztosan nagyon szép már. Itt is nagyon sok az eső. Tegnap volt egy kis esőmentes idő, ezt kihasználva felmentünk a szőlőhegyre. Szomorúan tapasztaltam, hogy egy szem sárgabarack sem lesz, az ősziken sincs termés, de azokat ráadásul megtámadta a betegség is. Csak remélem, hogy a fák túlélik. Az ott elvetett borsó már szépen virágzik. Mikor indultunk haza, eleredt az eső, s azóta is kisebb –nagyobb megszakításokkal folyamatosan esik.


    Jaj, az a szédülés nem jó! Mihamarabb ki kéne vizsgáltatni.


    Mindenkire szeretettel gondolok! Tartalmas, szép napokat kívánok!


    Marika

  11. 2021. május 18. 14:3981891.

    Ibolyka!


    Gratulálok a dédunokához!


     Minden szépet és jót kívánok a babának és az egész családnak!


    Marika 

  12. 2021. május 17. 20:3281890.

    Sziasztok! Vagyok csak semmire sincs időm. A csapat holnaptól együtt lesz igaz a kártya még nem jött meg de az aplikációval sikerül bejutni a fürdőbe. Itt most kezdett el esni az eső napközben még szép idő volt 26 fok. Puszi mindenkinek.

  13. 2021. május 17. 09:0481889.

    Szerbusztok békés napot.


     


    Nálunk esik az eső rendesen.  Most  már elég lenne lassan úszni fogunk.


     


    Ibolyka biztos már otthon van a pici és a mama ,boldog kis családban.Gondolom te is csak képről látod egyenlőre .Biztos nyugodtabb lesztek ha már otthon vannak.


    Gittám hogy szalad az idő a kis unokádért még csak most drukkoltunk és már lassan két hetes leszMilyen jó hogy a sok félelem ami bennetek volt már semmivé vált és gyors problémamentes szülés volt.


    Kincsike sajnos tudom min mész keresztül ,senki nem tud vigaszt nyújtani .Tudom hiába vannak körülöttünk a szeretteink az űrt ami a szívünkben keletkezet senki nem tudja betölteni.Talán majd tompul de sosem múlik el.Kívánok neked sok erőt hogy napról napra legyen könnyebb.


    Sorbet Erzsike felétek milyen az idő?Hogy bírjátok a bezártságot?Sokat gondolok rátok ti akik olyan aktív életet éltetek sokat utaztatok milyen nehéz lehet ez az áldatlan állapot.


    Marika most te sem tudsz kertészkedni szépen beszorultunk újra a lakásba ,karantén  nélkül sem tudunk most az eső miatt kint lenni.


    Marcsi láttam szerencsések voltatok tudtatok sétálni és a fürdőben szinte egyed uralmatok voltA barátaitok tudtak menni?


    Mindenkinek egy nagy ölelés.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81888)
    2021-05-16  16:31
  14. 2021. május 16. 16:3181888.

    Szervusztok


    Koszonom a sok jokivansagot,mar varjuk,hogy kiengedjek a korhazbol,a babat es mamat.


    Csunya,szeles ido van,amit nem szeretek.


    Kivanok minyajatoknak szep delutant.

  15. 2021. május 16. 16:3181887.

    Szervusztok


    Koszonom a sok jokivansagot,mar varjuk,hogy kiengedjek a korhazbol,a babat es mamat.


    Csunya,szeles ido van,amit nem szeretek.


    Kivanok minyajatoknak szep delutant.

  16. 2021. május 15. 20:0181886.

    Gitta  én kimaradtam nem kaptam fényképet  kisunokádról .


    Köszönöm hogy gondolsz  rám ,egyenlőre nem tudom elképzelni a további életem nagyon nehéz .


    Péntekre  elkészült  Pisti siremléke  szép munkát végzett  a kőfaragó.


    Marcsi érezzétek jól magatokat .


    Valika  jó hogy közel vannak a fiamék ,de probálok  minél több  időt  itthon tölteni   egyedül  .


    Sokat  törölgetem  a könnyeimet 


    Legyen szép  vasárnapotok.

    előzmény:
    dundori (81884)
    2021-05-15  16:00
  17. 2021. május 15. 19:5081885.

    Ibolyka 


    Gratulálok dédunokád  születéséhez .Jó egészséget kivánok a babának és  szüleinek.


    előzmény:
    Ibolyka43 (81878)
    2021-05-15  07:24
  18. 2021. május 15. 16:0081884.

    Szervusztok Barátok!


    S.Erzsike! Szivesen küldenék fotót a babáról, de sajnos ide nem tudok feltenni. Totyinak és akik még a f-on ismerőseim, küldtem. Nagyon édes ez a pici lány, és már elmúlt egy hetes.


    Ibolyka! Gratulálok a kicsi dédunokádhoz, jó egészséget, boldogságot kívánok neki és az egész családnak!


    Kincsike! Minden nap gondolok Rád! Tudom, ez nem segít, de talán könnyít valamennyit, ha tudod, vannak melletted emberek. 


    Totyi! Érezzétek jól magatokat és vigyázzatok egymásra. Gondolj arra, hogy meleg víz gőze, párolgása segíti a vírus útját.


    Valikám! Sokat bohóckodnak, már a két lány is kitünően követi az apját, mindenről eszükbe jut valami, ami nekik vicces. Engem is sokszor kinevetnek, sokszor nem is értem... Igaz, hogy én meg nem vagyok mindig vicces kedvemben, ezt meg ők nem értik.

    előzmény:
    sorbet (81873)
    2021-05-13  17:16
  19. 2021. május 15. 08:0481883.

    Gittám a te fiad sem piskóta az enyém is tud olyanokat mondani meg kifogásolni hogy néha a hajam égnek áll.


    Ügyes vagy hogy kiültetted a palántákat ez a szemerkélő eső jó is nem égnek meg és szokják a kinti levegőt.

    előzmény:
    dundori (81872)
    2021-05-13  09:10
  20. 2021. május 15. 08:0081882.

    Erzsike nekünk nem mondták és nem is adtak ilyen tájékoztatást.Nálunk mindenki azt mondta eddig hogy a második adaktól lettek piszok rosszul.Na de ez is szervezet függő.Nekem különösebben nem volt bajom nem voltam lázas csak a fejem fájt és a vérnyomásom vacakolt.Persze a fejfájást szerintem a magas vérnyomás is okozhatta.De elmúlt két napig fájt a fejem a vérnyomásom meg négy napig ingadozott.Most rendben van nagyjából mivel azért az időjárásra érzékeny vagyok.A szomszédom szintén fejfájásra panaszkodott neki a vérnyomásával nem volt probléma viszont fáradt volt és nagyon rossz volt a közérzete pedig ő fele annyi idős mint én.Fiatal férfi.

    előzmény:
    sorbet (81874)
    2021-05-13  17:27
  21. 2021. május 15. 07:5181881.

    Kincsike van egy gyógyszerés ismerősöm aki kimondottan a szputnyikot kérte.Biztos hogy jó én is azt szerettem volna.


    A lelked még sokáig fog sajogni ,kívánom  gyógyulj lelj örömöt és vigaszt a családodban.

    előzmény:
    er54 (81876)
    2021-05-13  21:01
  22. 2021. május 15. 07:4781880.

    Marcsi ez borzasztó ami az kolléganőddel  történt.Sajnos még mindig óvatosnak kell lennünk nem igazán lehet elengedni magunkat.


    Felénk is csepereg de nem ázik át rendesen  a föld.Ráadású a szél azonnal ki is fújja azt a kis esőt.Viszont van az országba ahol nagyon nagy esőzések vannak.


    Marcsi jó utat és érezzétek jól magatokat.Remélem a barátaitok is rendben lesznek és tudnak utazni.Bár a vírus miatt ez sem lesz az igazi,a távolság tartás még mindenhol be kell tartani.Kíváncsi vagyok a fürdőben ez hogy alakul majd elmeséled.

    előzmény:
    totyogoka (81877)
    2021-05-14  10:25
  23. 2021. május 15. 07:3781879.

    Sziasztok szép napot.


    Ibolyka Gratulálok a dédunokához nagyon sok örömöt és egészséget kívánok mindnyájatoknak hogy sokáig tudjatok egymásnak örülni.Az unoka is egy csoda de egy dédunoka az már hab a tortán.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81878)
    2021-05-15  07:24
  24. 2021. május 15. 07:2481878.

    Orommel tudatom,hogy hajnalban megszuletett a dedunokank Adamka

  25. 2021. május 14. 10:2581877.

    Mindenkinek szép napot!


     


    Itt ronda borongós idő van a napot még csak nem is látjuk. De ha el van borulva akkor legalább esne az eső úgy rendesen csendesen áztatóan hiszen arra szüksége lenne a földeknek. De nem nem esik csak csepereg aztán meg majd viharokkal csitt csatt bumm bumm jégesővel ér véget ez a hűvös időszak és egyből jön a 30 fok. De azt hiszem ettől nekünk még nem kell tartanunk a jövő héten.Ma itthon még kimostam mindent hogy ne legyen sok szennyes mert ha hazajövünk hozunk majd eleget. Sütök egy kis pogácsát és mivel mi mindig önellátással vagyunk, így miost sütök császárhúst csirke combokat , pogácsát meg valami édeset is. Mivel barátokkal megyünk így mindenki hoz valamit tehát svédasztal az lesz.


    Az unokám ezekben az órákban megy felvenni az oltást! Olyan jó lenne már biztosan tudni, hogy védettek vagyunk-e és megölelhetük-e egymást úgy mint régen. Lehet hogy mi vagyunk a gyávábbak de mi már több mint egy éve nem pusziltuk meg egymást és nem ölelgettük meg egymást legfeljebb kézfertőtlenítés után egymás kezét tördeltük miközben a könnyeinket törölgettük. Sok ismerőstől kaptam már meg hogy minek ez a túl elővigyázatosság erre semmi szükség. Pont a jövő héten temetik azt a kolleganőmet aki azt mondta hogy Ő bizony meghalna ha nem ölelgethetné naponta meg az iker unokáit. Megölelgette - meghalt ráadásul most már egy hete az ikrek is az intenzív osztályon vannak 10 évesek.


    Na de vissza térve az oltásra mindenki szervezete másképpen reagál. Kinek ilyen kinek olyan mellékhatások jelentkeznek. Nekünk semmi nem volt sem az első sem a második után.Aztán remélem , hogy valamennyi védettséget azért ad. 


    Vigyázzatok magatokra  Legyen szép a hétvégétek! 


    Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Címlap

top