Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. május 31. 08:2681926.

    Erzsike gondoltunk rád de nem mertünk hívni.Pedig magamból kiindulva ma már tudom hogy nem szabad lett volna elzárkóznom ,én egy évig látni sem bírtam az embereket.Bezárkóztam és nagyon nehezen tértem vissza.Most is könnyebb lenne ha akkor nem fordulok magamba.Szerencsém azért az volt hogy az unoka testvéreimmel muszáj volt foglalkoznom ,különben biztos a hárshegyen kötök ki.

    előzmény:
    er54 (81923)
    2021-05-30  20:39
  2. 2021. május 31. 08:1681925.

    Sziasztok szép napot.


    Felénk szép idő ígérkezik.


    Marcsi ez első nekifutásra nekem nem semmi.Ha ehhez még hozzáadom innen az állomásokon megtett oda vissza lépéseket akkor tényleg szép teljesítmény volt a részemről is.Jól elfáradtam az igaz .Nem kellett ringatni.


    Viszont tényleg szép élmény volt,egyedül nem mennék sehová.


    Majd küldjél képeket.

    előzmény:
    totyogoka (81924)
    2021-05-31  06:32
  3. 2021. május 31. 06:3281924.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Most úgy tűnik ma szép idő lesz . Már süt a napocska és bár még hűvös van de talán lesz már napsütés is. tegnap mire a lányoméktól hazaértünk többször is olyan zápor eső esett hogy nem láttunk ki a villamos ablakán. Szerencsére amikor átszálltunk a trolira már pont nem esett. Mi száraz lábbal értünk haza.


    Szombaton is szerencsénk volt mert bár fújt a szél és a május végéhez képest szép időnk is volt azért elég szeszélyes időjárásunk volt. Fáradtan de sok szép élménnyel tértünk haza este. Szegény Valikám! 17452 lépést mutatott az órám, de Te ennél többet léptél hiszen még haza is kellett jutnod. A lányok orra előtt is pont ki ment a vonat na nem az amivel tervezték hogy mennek haza . Korábban kiértünk csak még beszélgettünk egyszer csak volt vo9nat nincs vonat. Őket se kellett este ringatni az biztos.


    Kincsike! Esküszöm szólok ha lesz legközelebb illetve csinálhatnánk külön is sétát olyan ücsörgősebbet. Ez most eröltetett menet volt . Szerdán a volt középiskolás társakkal megyünk ugyan ezen az útvonalon végig. Kíváncsi leszek Ők majd hogy bírják!


    Ma pedig drukkolok a lányomnak mert altatásban végeznek neki beavatkozást a fogászaton. tegnap izgult nagyon. remélem minden rendben lesz vele!


    Mindenkinek nagyon kellemes szép hétkezdetet kívánok Jó egészséggel!!!!

  4. 2021. május 30. 20:3981923.

    szép  estét 


    Marcsika  néztem a képeket a szép kis  kirándulásotokról.Sok  éve  nem  voltam a városba egyedül meg biztos hogy nem fogok menni.


    Valika örülök  hogy  Te is  ott voltál .


    Én  is  csatlakoztam  volna  de  az  én bánatos  lelkemmel csak rontottam volna  a  hangulatot .


    Délután fiammal  a temetőbe voltunk bőrig  áztunk .Nem baj lényeg hogy  ott voltunk .


    Ma  fiam is megkapta  az első  oltást a szt Imre  korházba .


    Mindenkire  szeretettel gondoltam .


  5. 2021. május 30. 15:4281922.

    Sziasztok szép napot.


    Marcsi hány lépést tettünk meg tegnap???


    Csoda jó időnk volt ,igaz kissé változékony de nem eset az eső.Következő kirándulásra már edzett leszekpersze ha meghívsz.


    Remélem a szerdai csapat fittebb lesz nem lesz ilyen rokkant köztetek mint én voltam.

    előzmény:
    totyogoka (81921)
    2021-05-29  07:35
  6. 2021. május 29. 07:3581921.

    Szép jó reggelt!


     


    Nos nincs az a gatyarohasztó meleg és a nap se kukucskált még ki a felhők mögül de úgy gondolom, hogy mire össze áll a csapat ( 9.30) addigra pont olyan időnk lesz mint amilyen egy jó kis egésznapos sétához kell. remélem sikerül majd fotókat is készíteni és a nap végén mindenkinek lesz szép élménye is erről a napról!


    Mindenkinek szép napot!


     

    előzmény:
    krném (81919)
    2021-05-28  13:28
  7. 2021. május 28. 15:2781920.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi remélem is hogy nem esik holnap az eső.Mondjuk nagy meleg sem hiányzik.A maszkot én is használom szerintem sem kell még nagyon elengedni magunkat.

    előzmény:
    totyogoka (81918)
    2021-05-28  10:32
  8. 2021. május 28. 13:2881919.

    Totyika!


    Micsoda klassz programokat találtál ki! Remélem, többen is csatlakoznak hozzád. Kellemes sétát kívánok sok-sok látnivalóval!


    Lassan csak eljön egy kicsit jobb idő. Itt is most süt a nap, de nagyon erős szél fúj.


    Mindenkire szeretettel gondolok!


    Marika


     

    előzmény:
    totyogoka (81918)
    2021-05-28  10:32
  9. 2021. május 28. 10:3281918.

    Szép napot!


    Itt szépen süt a nap de bizony kell a kabát mert anélkül elég hűvös van.Fúj a szél és egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a jövő héten  már június lesz.


    Ma már eddig is sok mindent sikerült intézni ( elmaradt dolgok pótlása vásárlás gyógyszertár stb) Délután jönnek a fiamék. Menyem elmaradt szülinapját szépen csendben megünnepeljük. Mi még maszkoskodunk, bár már nem kötelező szabadtéren de jobb a békesség.


    Holnap egy kis csoporttal elindítom a Budapesti séták programot . elsős sorban a kis szülőfalum lakóira gondoltam de elég kevesen jelentkeztek így bővült a csapat barátokkal szomszédasszonnyal :) Nagyon jó lenne ha nem esne az eső !!!!!!!!!!!!!


    Szerdán meg a volt középiskolás társaimmal járom be ugyan azt a helyszínt. Jó kis program lesz. Ők legalább többen jönnek !


    Most mindenkinek kívánok jó egészséget és szép hétvégét!

  10. 2021. május 27. 18:5881917.

    Szervusztok Barátok!


    Valikám! Érlelgetem a gondolatot, jelenleg itt tartok. 


    Marika! Nálunk is hasonló az időjárás. Ma délelőtt nagyon szép idő volt, nagyon igyekeztem a főzéssel, hogy délután tudjak haladni odakint, aztán meg mire végeztem, már esett az eső. Most is esik, és nagyon korán sötét lett. Azon gondolkodtam az előbb, vajon mikor lesz érett termés az idén? Megérik-e valami egyáltalán? Gyümölcs kevés lesz, legalábbis nálam, egyedül a Vilmos körte, ami minden évben hozza a formáját. Cseresznye negyede lesz a szokottnak, szilvát szinte nem is látok a fákon. Meggy - a kedvencem - éppen csak ennek is talán negyede, aztán a Jonathán almám, amit már tavaly szerettem volna kivágatni, azon lesz vagy 20 db, de gondolom, fele annak is a földön lesz majd idő előtt. 


    Permetezni szinte lehetetlen, mert vagy eső esik, vagy szélvihar van. Most pl. szellő sem rebben, a falevelek csak azért mozognak, mert nem bírják már el az összegyűlt esővizet. 


    Az előbb nézegettem egy termálfürdőt - Mesteri -, nem messze Borgátától, ahol szintén van, de az talán gyógyvíz. Arra gondoltam, ha ilyen nyarunk lesz, talán érdemes lenne elmenni oda. Nézzétek meg, hátha közületek is megtetszik valakinek. Ismerős járt már ott, nagyon dicsérte.


    Nem vagyok a fürdő vendégszervező ügynöke, csak mondom....

    előzmény:
    precon (81916)
    2021-05-26  19:54
  11. 2021. május 26. 19:5481916.

    Gittám.


     


    Elhiszem hogy nagy elhatározás kell akkor hogy elmenj az orvoshoz.


    De egyszer csak rá kel szánni magad.


    Én is mindig mindent húzok halasztok aztán majd jó ráfázok.

    előzmény:
    dundori (81909)
    2021-05-22  21:16
  12. 2021. május 26. 19:5281915.

    Marcsi egyszer ezen is túl leszek,elég sokáig halogattam.Féltem a fogászattól.

    előzmény:
    totyogoka (81910)
    2021-05-24  17:38
  13. 2021. május 26. 19:5081914.

    Erzsike hasonlóak voltak nekem is az elmúlt napok.Sokat sírtam mivel Laci május 24-én távozott el.Nekem ez a Pünkösd sírással telt.Máskor is pityergek de ezek a napok még nehezebbek.Erzsike még sokáig nem fogod a helyedet megtalálni.Kell majd valami elfoglaltság,nekem az unoka testvéreim gondozása terelte el a gondolataimat.


    Bizony a kerti munkák is elmaradnak a sok eső miatt.

    előzmény:
    er54 (81911)
    2021-05-24  20:09
  14. 2021. május 26. 17:5881913.

    Szerbusztok.


    Marika remélem  az öcséd otthon gyorsabban gyógyul,és ne legyenek fájdalmai.Az ilyen égés nagyon fájdalmas és hosszadalmas a gyógyulás.


    Neked is kívánom hogy ne is legyen semmi utóhatása a vakcinának.Még én is várom a másodikat így izgulok .

    előzmény:
    krném (81912)
    2021-05-25  16:19
  15. 2021. május 25. 16:1981912.

    Szervusztok!


    Ma reggel is hatalmas dörgésre, zuhogó esőre ébredtünk. A reggeli vendég elég hamar távozott, napsütés követte, majd erősödő szél, felhőátvonulásokkal. Hűvös van, naponta be kell fűteni egy kicsit.


    Ma megkaptam a második oltást, egyelőre nincs semmi probléma, remélem nem is lesz. Az öcsém itthon van, de a gyógyulás az nagyon hosszadalmasnak ígérkezik.


    Mindenkire szeretettel gondolok, vigyázzatok Magatokra!


    Tartalmas, szép napokat kívánok!


    Marika

  16. 2021. május 24. 20:0981911.

    szép  estét


    Nekem ma is mint  az elmult  napok nagyon nehezek voltak  lelkileg   .


    Nagyon egyedül érzem magam ,nem találom a helyem ,lassan  telnek a napok.


    Marcsika jo hogy  kikapcsolodtatok egy kicsit .


    Gitta remélem rendbe  van a kismama és kisbaba.


    Valika  ilyen időbe  elmaradnak  a kerti munkák .


    Mindenkire  szeretettel gondoltam .


    előzmény:
    totyogoka (81910)
    2021-05-24  17:38
  17. 2021. május 24. 17:3881910.

    Szép napot!


     


    Bár egyáltalán nem szép sőt elég ronda ez a nap mert olyan borongós csepergő esős ami egyáltalán nem méltó a Pünkősdhöz. Tudom kell az eső de már kezd elég lenni belőle. Délután voltunk egyet gyalogolni , nehogy kiessünk a ritmusból.


    Gitta! Eképedve olvasom, hogy min met át a menyed.nagyon remélem, hogy most már minden rendben van és a baba is és a kismama is jól van. 


    Valika! te is nagy fába vágtad a fejszédet a fogászattal. 


    Ibolya! Gratulálok a kicsi dédunokád születése alkalmából Jó egészséget kívánok !


    Kincsike! Bízom benne , hogy te is lelkileg kicsit jobban vagy. Bár tudom , hogy nagyon nehéz lehet ezt a helyzetet elviselni.


    Marika! A sok esőből most már azért elég lenne gondolom arra is van eső rendesen.


    Sorbet Erzsike! Sokat gondolok Rátok is.


    Mindenkinek jó egészséget  kívánok!

  18. 2021. május 22. 21:1681909.

    Valikám! 


    Rengeteg okom lenne rá, hogy orvoshoz menjek, de már attól hidegrázást kapok, ha csak autóval elhaladok a kórház előtt. Mindig az az első gondolatom, hogy csak ide be ne kerüljek. Nagyon sok személyes tapasztalatról tudnék mesélni, vagyis ez nem egy új keletű probléma. 


    Csak egy rossz emlék: Én egyszer véletlenül 3 nappal voltam bent tovább, mint kellett volna. Minden vizit úgy zajlott, ahogy korábban írtam, jöttek, hümmögtek, hallgattak, elmentek. Én meg rettegtem, vajon mi lehet velem a baj? (Vastagbél polip műtétem volt, és bizony az előzőnek nem volt jó eredménye, ezért is féltem nagyon.) Természetesen enni sem adtak, csak teát, reggel, délben, este. Az utolsó napon megkérdeztem a viziten, hogy mi indokolja, hogy még nem mehettem haza, nem erről volt szó, csak max. 2 napról, ez meg már az ötödik nap. Arról nem is beszélve, hogy eleve kiéheztetve kellett jönnöm, és azóta sem kaptam egy falat ételt sem. Erre az orvos megnézte a papírokat és közölte, hogy ha tudok, már el is mehetek, már itt sem kellene lennem. Ja! Nyugodtan ehetek. Nem is érti, miért nem kaptam eddig ételt.

    előzmény:
    precon (81906)
    2021-05-22  14:52
  19. 2021. május 22. 21:0581908.

    Szervusztok Barátok!


    Kerestem a lehetőséget, hogy tudnék üzenni Nektek, mivel kb. 10-szer próbálkoztam belépni, nem sikerült. Most, hogy tettem egy utolsó próbát, így sikerült.


    Margaret, Marika! Nektek is köszönöm a jókívánságokat, az érdeklődést. Úgy látom, kezd helyre állni a rend, ma itt voltak látogatóban nálam, anyuka-apuka-apróság. Természetesen rövid ideig, és csak a teraszon. A picike persze aludt, nagyon aranyos. Épp most láttam a face-on, hogy szopja az ujját, mint a nagyok...


    Valikám! Ma én is ismét befűtöttem, 13 fok volt kint, 20 fok bent, de fázott a lábam. A kertben is dolgozgattam egy keveset, nagyon jó volt bejönni a meleg házba. 


    Mindenki továbbra is nagyon vigyázzon magára, a családjára, mert szerintem ez a nagy nyitás nem tesz jót, azt gondolom, lesznek még meglepetések és ok az aggodalomra.

  20. 2021. május 22. 18:0181907.

    Üdvözlök minden Kedves régi és Új Barátot!


     


    Ilyen gyorsan el telt ez az egy hét!E Maradhattunk volna még az ünnepekre mert nem jött új vendég a szállás helyre de az az ugazság hogy az időjárás nagyon szeszélyes volt. Pirosra égett tegnap délelőtt a vállunk, még délután is a napágyakon terpeszkedtünk , aztán este meg majd be fagyott a hátsónk a mai reggeli hidegről nem is beszélve. Voltak egész napos esők de voltak egész napos napsütéses idők is. Mi nem kértünk kezeléseket így nem voltunk időhöz kötve. Egyik nap voltunk Debrecenben egy másik nap meg Füzesgyarmaton Szeghalmon és a férjem szüleinek a sírjánál Vésztőn is. Apus ki nosztalgiázta magát mert a régi szülői házat is megkerestük az iskoláját stb. Nagyon élvezte . Nekem nem sokat mondtak ezek a helyszínek, de az érzést azt ismerem milyen ha az ember vissza tér emlékeiben a gyermekkorához. A fürdőben nagyon figyeltek a fertőtlenítésre a tisztaságra nem volt tömeg , volt olyan hogy a nagy medencében egyedül Apus úszott. A benti medencéket ( fedett) én nem annyira szeretem mert olyan levegőtlen párás de szinte minden alkalommal amikor mi kint voltunk akkor ki tudtunk menni a szabadtéri medencékhez. Az éttermek is tegnap nyitottak így minden friss volt. Pl a lángos se volt még ennyire friss és jó ízű hiszen ebben az olajban a mi lángosunk volt az első ami meg lett sütve . A városban persze volt több étterem is nyitva. Kicsit magasabbak az árak az elmúlt évhez képest, de nem a szálláshelyen. Ott minden maradt a régiben. Néztük a vendégkönyvet és jót mulattunk mert tavaly mi voltunk az utolsó vendégek zárás előtt idén meg az elsők! A köztes időben meg kifestettek javítottak átalakítottak dolgokat. A vendéglátóink kedvesek közvetlenek helyesek. Majd meg lártjuk, hogy ősszel lesz-e rá lehetőségünk , hogy vissza menjünk.Összességében kicsit feltöltődtünk, nagyon jól éreztük magunkat.


    Még nem olvastam vissza , mindenkire gondoltam.


    További kellemes Pünkösdi Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

  21. 2021. május 22. 14:5281906.

    Gittám szomorúan olvasom hogy nálatok ilyen állapotok vannak.Szerencse azért hogy nem minden kórházban van ez.Reméljük azért nem lesz semmi következménye ennek a trehány hozzáállásnak.

    előzmény:
    dundori (81901)
    2021-05-20  12:09
  22. 2021. május 22. 14:4981905.

    Marika felénk is lassan úszó gumi kell anyit esik az eső.


    De azért nem panaszkodhatok mert máshol cudarabb idő van,ahol jégeső meg orkán szerű szél van.


    Nálunk csendesen esik kicsit fújdogál a szél.Mondjuk hideg van jól lehűl éjszakára van mikor nappalra be kell gyújtanom mert fázom ,muszáj temperálni a levegőt.Ez az idő nagyon eltévesztette magát.

    előzmény:
    krném (81902)
    2021-05-20  14:35
  23. 2021. május 22. 14:4581904.

    Szerbusztok szép napot.


    Margaret az idő nem kedvez a hangulatunknak .Ha ragyogó napsütés lenne a hangulatunk is kedvezőbb .Felénk állandóan esik az eső .Nem vagyok én sem a toppon,persze ennek is megvan az oka.Ez a hónap nekem nagyon fájdalmas.


    Kívánok mindenkinek szebb időt és jobb kedvet.


     

    előzmény:
    margaret3711 (81903)
    2021-05-20  17:32
  24. 2021. május 20. 17:3281903.

    Szervusztok kedves barataim.


    Kovetem a topikot,nem sok mondanivalom van az utolso honapokon at.Az atlagnal szomorubban erzem magam.Legtobb


    idomet a temeto es a kertben toltom. 


    Kedves Gitta, Menyednek mielobbi gyogyulast kivanok.


    Nemtudok hozzaszolni az orvosi kezelesekhez Mo. Olvastam elozo irasaidban,hogy nem vagytok megelegedve.


    P. lanyom ,unokam es ferje orvos,es tudom nem igy kezelik az embereket.


    Udvozletem Mindenkinek.


     

    előzmény:
    dundori (81901)
    2021-05-20  12:09
  25. 2021. május 20. 14:3581902.

    Gitta!


    Remélem, minden rendben lesz. Sajnos, úgy látszik, ez a módi, hogy nem mondanak semmit sem maguktól. 


    Itt most nem esik az eső, elég felhős az ég, de süvítve fúj a szél. A kertben nem lehet semmit sem csinálni, nagy a sár.


    Minden jót!


    Marika

    előzmény:
    dundori (81901)
    2021-05-20  12:09

Címlap

top