Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. 2003. május 5. 13:14101.
    Sziasztok! :-)
    A sima házinyuszi jobban bírja a hideget, de azért télre ne hagyjátok kint őt se. A törpék már kényesebbek. Nyáron meg arra kell vigyázni, meg ne szúrja őket a nap. (Ne süsse őket).
    Ha egyedül van a fiúnyuszi, nem kell ivartalaníttatni. De azért biztos örülne, ha összehoznátok egy nyúllánnyal. . . :-)
    Szerintem nem törvényszerű, h. beteg legyen, aki nem szült. Előfordulhat, ahogy a kutyáknál is, de nem gyakran.
    Van fotótok a nyuszkókról?
    előzmény:
    rereka (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_430274
    Torolt_felhasznalo_430274
    2003. május 5. 10:14100.
    Sziasztok! Nohat, mennyi nyuszirajongo:-) Nekem is van egy Gasparom. A konyhaban lakik, mert kertunk sajnos nincs. A parom eloszor ellenezte, de miota megvan, teljesen odaig van erte. Gaspar leginkabb a konyhaszeken szeret uldogelni, es amugy nagyon ferfias jelenseg:-) Hatalmasakat dobbantgat a labaval, ha jo kedve van, es a parommal neha verekedni is szoktak, mint ferfi a ferfival:-) Ez ugy nez ki, hogy a parom dobol a foldon, Gaspar meg ratamad a kezere.
    Szerintem csak egy nyuszilany hianyzik neki, de ahhoz mar tenyleg kert kene:-( Nektek milyen tapasztalatotok van egyedulallo nyuszikkal kapcsolatban? Lehet, hogy jobb lenne sterilizaltatni? Ti hogy oldottatok me ezt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 4. 19:2699.
    Sziasztok:) A hugom kapott egy nyuszit még húsvétra, nagyon édes, és állandóan terrorizálja a 2 macskát (legalábbis a macskák szerint:) ). Lenne pár kérdésem: télen mennyire lehet kint tartani? bírja a fagyokat vagy inkább télire hozuk be a lakásba? és tényleg igaz hogy a nősténynek mindenképp szülnie kell legalább 1x? ha ivartalanítjuk akkor az sem segít? mert nemtudom mihez kezdenénk még 5 nyuszival:)) a macskák nem élnének túl még 5 gyilkos terroristát:) köszi Herib
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. Április 30. 11:1998.
    Nyuszonak is fincsi illata van, kulonosen a hatul a nyakan, a ket fulecskeje kozott, ahol pelyhes feher szorike van - ide mindig kap puszit!
    előzmény:
    carmen333 (97)
     
  5. 2003. Április 29. 23:0997.
    A mieink mind jószagúak, a fiú is! Csak akkor szagos a pisisje, ha udvarol. (De ez már nem udvarol, szegényke). Igaz, Prüntyikém a legillatosabb, ő tényleg nagyon kellemes szagú. De a pici is. De Manócska is! Szóval mind illatos! A kicsinek olyan citromos-virágos illata van. Csak úgy magától, nincs bent nála semmi ilyen illatú. Érdekes.
    előzmény:
    Wya (96)
     
  6. Wya
    Wya
    2003. Április 29. 20:1396.
    Hát az utolsó egy-fél évében elkezdett gyakran vérezni, lehet, hogy tényleg nem menstruált, csak mi nem tudtunk először másra gondolni, mert havonta előjött neki! Sajnos nem voltunk nyúlszakértők. :( Az utolsó időszakban már minden nap, hónapokig vérzett. :((

    A fiú nyuszik állítólag büdösebbek, a pisijük büdös. Böbém mindig olyan illatos, mintha parfümözné magát. A Ti nyuszitoknak is jó illata van? Böbéé semmihez se hasonlítható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (93)
     
  7. 2003. Április 29. 17:3995.
    :-DDD De édes sztori! :-)
    Nem, nem menstruál a lánnyuszi, valami komoly nőgyógyászati baja lehetett annak a drágának. . . :-( Méhgyulladás, vagy daganat, vagy hasonló. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (93)
     
  8. 2003. Április 29. 17:1094.
    Megneztem az uj nyuszkot, nagyon edes!!
    előzmény:
    carmen333 (86)
     
  9. 2003. Április 29. 17:0193.
    Wya, honnan lattad, hogy menstrualt a nyuszid? Nyuszonal meg soha nem vettem eszre, pedig mar egy eves! Lehet, hogy megsem lany??!!

    Amugy o is imad belogni minden amugy elzart helyre. Egyszer valahogy bekerult a ruhasszekrenyembe, es persze racsuktam az ajtot, mert nem vettem eszre. Utana orakon keresztul kerestem ketsegbeesve. . . Vegul veletlenul lett meg, persze a sotetben felelmeben jol odapisilt, plussz szerte-szet turt mindent! Na akkor egy kicsit haragudtam ra, de olyan ketsegbeesett arcot vagott, amikor vegre kiszabadult, hogy vegul szidas helyett puszit kapott :-)
    előzmény:
    carmen333 (92)
     
  10. 2003. Április 28. 21:2192.
    Jujj, csak óvatva azzal a sütővel!!! :-))
    előzmény:
    Wya (91)
     
  11. Wya
    Wya
    2003. Április 28. 20:5991.
    Azok, az biztos! Én is imádom! És ha rosszat csinál, már rögtön jön és udvarol! Amúgy nagyon kis akaratos. Például csak az kell neki, amit ő szerez meg. Az almát soha nem ette meg. Egészen addig, amíg én nem ettem almát, na már jött is, hogy mi az mi az, ő miért nem kap belőle, és elkezdte enni a túlvégen. Erre levágtam neki egy darabot, és odanyújtottam. Az nem kellett. :)

    A saláta is úgy van, hogy a konyhában van egy doboz, és ott "tartjuk". Persze neki van kikészítve, hogy amikor csak rájön, ehessen, de ha csak úgy simán odaadjuk neki, akkor az nem olyan izgalmas. Így meg azt hiszi, hogy az tilos, és lelopja onnan, aztán meg diadalittasan elvonul vele. Mert így azt hiszi, hogy ő nagyon ügyesen átvert minket.

    Amúgy tipikus kislány, a konyhában minden érdekli. Bemászik a konyhaszekrénybe, a hűtőbe, egyszer még a sütőbe is be akart ugrani (nem volt begyújtva). Mindenhova utánunk jön. Így sikerült bezárni a spejzba is. . . Nem vettük észre, hogy belógott. Erre öt perc múlva: "Hol a Böbe?" Kerestük, nem volt sehol. Valaki éppen ment el (a spejzban tartjuk a cipőket), kinyitja az ajtót, hát ott szemez vele a nyúl. Szegénynek fél napig büdös cipőszaga volt! :))))
    előzmény:
    carmen333 (90)
     
  12. 2003. Április 28. 20:5390.
    :-DDDDDD
    Na, úgy látszik ez jellemző s fekete lógófülű lányokra! Semelyik másik nyulunk nem csinálja, csak az ilyen, Prüntyike. Ő is eldobálja a dolgokat, ha nem tetszenek neki. :-)
    Csudapókok!
    előzmény:
    Wya (89)
     
  13. Wya
    Wya
    2003. Április 28. 20:4989.
    Nem is lehet rájuk! Böbe tegnap megint rosszalkodott. Egy polcon tartjuk a magos dobozokat - van mindenféle, mert a malackák is azt eszik. Az alsó polcon vannak a dobozok, az kb. 20 centire van a földtől, és a dobozok felett van még 10 centi a következő polc kezdetéig. Na Böbe arra a tíz centire felugrott és elkezdte "kiszolgálni magát". Közben útban volt neki egy zacskó szotyi, na azt úgy kivágta a szoba közepére, hogy szétrepült az összes mag. . . Olyan kis hisztis, valami nem tetszik neki, akkor elvágja a francba. Meg felmászott az asztalra, ott megtetszett neki egy goblein hímzés, azt megfogta és meglógott vele. Elképesztő. :)
    előzmény:
    carmen333 (88)
     
  14. 2003. Április 28. 20:2188.
    Ó, a drága! Megkönnyeztem. . . :-(
    Igen, akkor tényleg valami nőgyógyászati baja lehetett szegénykének.
    A mi Jolikánk is ilyen volt, hatalmas, és cseppet sem ölbenyúl. Felvenni őt sem lehetett, csak ha feküdt valahol lent, akkor engedte, h. a fejét, füleit simizzük. Néha ő is harapott, de csak finoman.
    Nem úgy, mint ez a kis pernahajder! Ez nem aprózza el! Akkorákat harap mint egy ló. :-)
    Jolikát mi is eltemettük. :-( Nem is gondoltam, h. a párom is ennyire fogja siartni. Még most is ha eszünkbe jut, sírunk. Annyira hiányzik. . . Pedig éktelen rossz nyúl volt ám. De semmiért sem tudtunk haragudni rá.
    előzmény:
    Wya (87)
     
  15. Wya
    Wya
    2003. Április 28. 20:1587.
    Nem engedtem felboncolni. Úgy volt, hogy minden évben kaptunk húsvétra nyuszikat, aztán visszavittük őket a tenyésztőhöz. Ő húsnak tenyésztette őket, szóval rendes házinyulak voltak, de nagyon jól voltak tartva, nem kínozta őket, meg semmi. Amikor Lucifert megkaptuk, 9 éves voltam, és 12 éves koromig volt velünk. Együtt kaptuk Tappanccsal, aki a testvére volt, ő fehér alapon fekete pöttyös nyunyi volt, Lucifer korom fekete (mint Böbe, csak nem lógott a füle, fénykorában 6 kg volt és 80 cm kinyúlva, a füle 15 cm. . . mint egy királynő). Lakótelepen laktunk, és mivel nem volt kertünk, füvet innen-onnan szedtünk nekik. Ügyeltünk arra, hogy steril hely legyen (nem kutyafuttató), de így se tudtuk elkerülni: véletlenül kutyapisis füvet ettek. Sajnos nem volt röntgenszemünk, nem tudtuk ellenőrizni, és akkoriban még nem volt ennyire elterjedt a nyúltartás, mint most! Elvittük őket dokihoz, ő addig még csak kutyát meg macskát meg lovat látott. Lucifer és Tappancs voltak az első nyúlpáciensei. Kaptak gyógyszert, állandóan fostikáltak, széntablettát adtunk nekik, meg minden. . . Tappancs meghalt. Lucifer ott virrasztott vele. Az orvos megkérte, hogy hadd boncolja fel Tappancsot, hogy megtudja, mi volt pontosan a baja. Én 9 éves voltam, és megengedtem, mert úgy gondoltam, hogy majd így más nyuszikon is tudok segíteni! Sajnos őt nem tudtuk eltemetni, mert teljesen szétboncolták. :( Lucifert végülis az injekciók miatt nem tudtuk visszaadni a tenyésztőnek (nem volt már ehető a húsa), ezért "rajtunk ragadt". Csodálatos volt, de nem olyan bújós, mint Böbe. Amikor ránk rakta a mancsát, az már nagy szó volt, simogatni is csak akkor lehetett, ha ő engedte, különben akkorákat harapott belénk, hogy csak na. . . Amikor anyu felvette az ölébe, ő is kapott. Jókora kék foltok voltak a vállán a nyuszitól! Nem lehetett ölelgetni, de csodás volt, hogy mindig jött utánunk, jelzett, mint egy kutya. És szobatiszta volt. Aztán elkezdett menstruálni, és az utolsó fél évében nem hagyta abba a vérzést. . . és. . . hát elvérzett. Őt viszont nem engedtük felboncolni, mert tisztességesen el akartuk temetni. Viszont volt egy közeli állatorvos ismerősünk, aki mondta, hogy ez egészen biztos attól volt, hogy soha nem szült. Szóval, el is van temetve. Van sírköve is. 97-ben halt meg, és én azóta akarok új nyuszit, persze a család nem akart, mert hogy Luci egy volt. Karácsonyig bírtam, akkor beszereztem Böbét, onnan meg már történelem. :)

    Vigyázzatok a nyuszitokra mert nagyon nagy kincsek!! Én néha elkezdek könnyezni, amikor ez a kis kópé szinte vigyorogva elkezd rohanni felém, amikor meglát, és udvarol körbe, aztán meg felágaskodik, hogy vegyem fel. Olyan őszinték és ártatlanok. Nem is tudom elképzelni, hogy lehet őket bántani! :(
    előzmény:
    carmen333 (86)
     
  16. 2003. Április 28. 20:0486.
    Az én Jolikám is így halt meg. :-((((((((( Iszonyú volt. Végignéztem. . . :-(((((( Nem tudtam mit tenni. De ő pont a babák miatt halt meg, akiket nem tudott megszülni, meghaltak benne. . :-((( Istenem, annyira szörnyű volt!
    Wya, honnan tudod, hogy ez volt a baja? Felboncolták? S mégis pontosan mi? Méhgyulladás? Jaj szegénykém, én aztán tudom milyen borzasztó lehetett! Ezt tényleg nem értheti az, akinek sosem volt nyuszija. Annyira össze lehet nőni velük, mint egy kutyával v. macskával.
    Nézted az új fotóinkat a kicsiről meg a kutyiról?
    előzmény:
    Wya (85)
     
  17. Wya
    Wya
    2003. Április 28. 19:5085.
    Az én 3 éves gyönyörű belga óriás Luciferem ettől halt meg. Elvérzett. A végén már sikított is, iszonyú volt a halálsikolya, az egész lakás beleremegett. Soha nem hallottam még olyat. Rémálmaimban még mindig visszatér. Úgyhogy most hajtom a vőlegényt Böbének is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (81)
     
  18. Wya
    Wya
    2003. Április 28. 19:4884.
    Sziasztok!

    Böbe ma felfedezte, hogy a gumicukor béka milyen finom, valamint rákapott a cappuccinora is. (Két cseppet elnyalogatott - akart még, de nem adtunk neki, mert a végén még nem fog aludni!) Ja, és persze a meggyes joghurt ma is terítéken volt (mindig kap egy kicsit a kanál hegyéről).

    Olvastam az indexen az agyonnyúzott visszavitt húsvéti nyuszokról. Megfogadtam, hogy ha valaha lesz rá lehetőségem, biztos, hogy örökbe fogadok párat! Szerencsétlenek. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. Április 28. 12:2383.
    Hű, ezt nem értem. . . Hogyhogy szaporulat nélkül? Dehát nem az volt a felvetés, h. akkor lesz baja, ha nem szül?
    Nem tudom, lehet h. időnként ez problémát okozhat, de szerintem csak kevés nyunyinál. Mint a kutyáknál.
    Szerintem hozd össze egy fiúval, hadd legyenek babái! Nálunk sokszor voltak, akkora öröm látni felnőni a drágákat! S ha jó gazdihoz kerülnek, azt is túl lehet élni. S meg is tarthatjátok az egyik kislányát. :-)
    Raktam fel új fotókat az új kisnyunyinkról meg a kutyimról a bem. oldalamra, a jelszavam tudjátok! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 28. 12:0582.
    Hali. Én is olvastam erről. A lány nyunyit legalább egyszer pároztatni kell, ez biztos, különben méhgyulladást kaphat. Ezért fogok én fiú nyunyit 'fogni' magamnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (81)
     
  21. 2003. Április 28. 10:1481.
    Sziasztok!

    Egy korabbi hozzaszolasban olyat olvastm, hogy lany-nyuszi meghalhat amiatt, hogy soha nem szult. Ez tenyleg igy van? Mert akkor SOS keresek volegenyt Nyuszonak. . . Akkor is igy van, ha ivartalanitattjuk okelmet? (Kisnyuszikat nem mernek vallalni, mert megszakadna a szivem, amikor elajandekozzuk a csoppsegeket.
    Amugy nektek mi a velemenyetek az ivartalanitasrol? Szeretnek Nyuszonak egy tarsat, de szaporulat nelkul. . . Persze ha az nagyon rossz neki, akkor nem teszem meg vele!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. Április 25. 14:2480.
    Jó, menj! Köszi, szia!:-)
    előzmény:
    carmen333 (79)
     
  23. 2003. Április 25. 14:2079.
    Szerintem biztos.
    Figyu, most mennem kell, írj Buu-nak,
    vagy gyere az Index fórumra,
    http://forum. index. hu/forum. cgi?a=t&t=9050031
    Ábrándos Dzsill-é a másik, neki is írhatsz. Puffy Falat-é a 3. , de ő még egyáltalán nem biztos, h. megválik tőle.
    :-)
    előzmény:
    Mézing (78)
     
  24. 2003. Április 25. 14:1678.
    Abban nem is kételkedem, hogy aranyosak. :-) Azért hozzá tudnak még szokni az új gazdihoz?
    előzmény:
    carmen333 (77)
     
  25. 2003. Április 25. 14:1077.
    Az egyik már 9 hónapos, a másik kettő fiatalabb, de szerintem már azok sem teljesen picik. De azért nagyon aranyosak biztos! :-)
    előzmény:
    Mézing (76)
     

Címlap

top