Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 11. 12:10126.
    Nagyon aranyos:) Milyen pici fülei vannak:)) De a kutyus is aranyos, nem fél a nyuszitól? a mi macskáink menekülnek:)
    előzmény:
    riki86 (125)
     
  2. 2003. május 10. 15:38125.
    Képek Kamilláról:
    http://kep. tar. hu/bera/index. phtml?aid=27567615

    (szóközök nélkül)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. május 10. 14:44124.
    Sziasztok!
    Én az indexen szoktam nyuszizni, van egy Kamilla nevű törpénk.
    Kérdésem lenne:
    1. Ezt a szúnyog elleni oltást minden doki ismeri? Tehát, ha leviszem itt a legközelebbi dokihoz, akkor fogja tudni, hogy mit szeretnék vagy vigyem inkább az egyetemre? Mennyi idősen kaphatja meg ezt az oltást?
    2. Létezik-e valami szer a bolhák ellen? Mivel kutyánk is van, ő hazahozhat esetleg a sétából egy-egy "vendéget", de mivel rajta van bolhairtó csepp, félek inkább a nyuszira menne a bolha.
    3. Tegnap délután azt vettem észre, hogy piros a bőr Kamilla szeme körül. Azonnal elkezdtem mosogatni kamillával (:-DDD), mostanra már elég szép lett. Arra gondoltam, hogy valami megsérthette vagy irritálhatta a szemét. Mivel a széna alá macskaalmot teszek, csak arra tudtam gondolni, hogy amikor kapar az alompor mehetett a szemébe. Találkoztatok már hasonlóval? Lehet-e az alomportól? Vagy esetleg megszúrta valami (pl: széna)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Wya
    Wya
    2003. május 10. 13:51123.
    Hát, kisnyuszihoz annyira nem ragaszkodom, hogy vegyek még egy lányt is, mert akkor tényleg ketten lesznek, és akármikor, akármennyit. . . Azt most inkább kihagyom.

    Böbém szerintem nem több 2 kilónál. A doki szerint a törpenyúl a mostani állapotának harmada - vagyis akkora, mint Böbe volt 5 hetesen! (Az tényleg ilyen tenyér-nyúl. ) A neve nem változik meg, mert a Bobi kommersz, és különben is, a Böbére hallgat, meg hát most mit csináljak. . . Úgyis mindig becézgettem, a húgom mindig fiúneveken hívta (biztos ráérzett), Gyulának, Gézának, Ernőnek, mindig, ami névnap volt. Legutóbb pedig az Ödönre szokott rá, és a Böbét meg az Ödönt akarta egyszerre mondani, és Bödön lett belőle. Úgyhogy most leginkább így hívjuk. :) Csak fura, hogy az én tündéri kis hercegnőm egy jó nagy kan. :) Most legalább már értem, miért morog, miért harcias, és legfőképpen: miért udvarol állandóan. Most mindenki a kegyeit keresi. Tegnap úgy feküdt le, hogy a két hátsó lába ki volt nyújtva, a talpai az égnek néztek. Megpusziltam őket, és ő meg kegyesen hagyta. :) Még sose rúgott orrba, én meg imádom a talpait. . . Legalább nem kell női bajok miatt aggódnom. A doki törpenyula 7 éves elmúlt. Mennyi örömteli pillanatra számíthatok a kisherceggel, ha nem törpe. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. május 10. 01:06122.
    Hát én nem törpe kosorrúról még nem hallottam. . . Azaz talán mégis, de nem azt mondtad, pont olyan mint Prüntyikém??? Hány kiló? Prüntyi 2. Ha ő sem több, akkor bizony törpe! Lehet h. a doki szerint csak a hollandi a törpe? (A kisfülű-nagyszemű fajta).
    Hát igen, a heréjük az jó nagy tud lenni. . . De télleg csak felnőtt korukra. Ne szomorkodj, majd találsz neki egy nyuszilányt! S marad Böbe, v. most majd Bobi lesz ezentúl. . . ? :-)
    Na, a mi Kisjolinknak is lett végre saját neve: Muskotály (-zsálya). S még mi sem tudjuk, lány -e, csak megérzés, h. az. Egyre nagyobbakat harap, tegnap akkorát, h. belilult tőle a karom. . . De csak ha lefogjuk akarata ellenére simizni, csak akkor harap. Akkor meg jogosan végülis. . . Amúgy nagyon ari.
    előzmény:
    Wya (120)
     
  6. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 10. 00:38121.
    :) Kíváncsi vagyok a mi nyuszinkról mit fog megállapítanmi a doki, mi is kislánynak gondoljuk:)
    Egyébként vegyél egy tuti kislányt és máris nem kell lemondanod a kisnyuszikról:)
    előzmény:
    Wya (120)
     
  7. Wya
    Wya
    2003. május 9. 18:22120.
    Gyerekek, örökre lemaradok a nyúlgyerkőcökről. . .

    Ma vittük a Böbémet állatorvoshoz, a szúnyog-elleni oltásra. Amúgy meg lettünk dicsérve, hogy milyen egészséges, és milyen profin felszerelt a ketrecet.

    Szóval. . . megnézte a doki, és kiderült, hogy FIÚ! Én meg itt hajkurásztam neki a vőlegényt!!!!!! Kicsit szomorú vagyok. Tudom, hogy nem fontos, de ez most fél év után kissé érzékenyen érint. Végig meséltem neki, hogy majd milyen jó lesz, ha lesznek kisnyuszii, és majd szoptatja őket, meg majd felnőnek, meg minden. Aztán amikor a doki megnézte, közölte, hogy "Bak, de még milyen!" És itthon én is megnéztem, hogy mit látott, amiről ennyire elismerően nyilatkozott. Nyúlhoz képest két akkora herét láttam, hogy majdnem hanyatt estem. Hol rejtegette őket eddig?! Amikor 1-2 hónaposan megnéztem, hogy milyen nemű, akkor ezek még nem voltak ott, így lánynak könyveltem el a drágát.

    Kicsit haragudott rám a doki után, mert a egyrészt meg volt ijedve, másrészt a doki a grabancánál fogta meg (én sose úgy szoktam, hanem kidolgoztam egy finom technikát, ami abszolút nem fáj neki), és egyfolytában bizalmatlan volt, ha meg akartam simogatni, elfutott. Egy kis csoki oldotta a feszültségét, aztán meg fél órát vakarásztam és percekig, megállás nélkül dorombolt.

    Ja, és a doki szerint nem is törpenyúl, de most már nem nő többet. Szóval a kosorrű törpe kislányom kosorrú normál kisfiú lett. Járt már valaki így?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. május 9. 13:24119.
    Csajszik, mentek a nyúlklubba? Ha igen, majd meséljetek, milyen volt!
    (Ma este 6-kor lesz Budán).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 7. 13:12118.
    Ez érdekes! A mi állatainknál is azt tapasztaltam, hogy mindegyik 2 hetesen a legaranyosabb! Még a degu és a csincsilla is. Bár ők szőrösen és nyitott szemmel születnek, de 2 hetes korukig olyan kis esetlenek. Akkorra már olyanok lesznek mint a papa és a mama, de még aranyos picikék:-)))
    Tanulság: akkor hívatom meg magam a lányommal nyuszinézőbe, mikor 2 hetesek lesznek.
    előzmény:
    carmen333 (117)
     
  10. 2003. május 7. 12:22117.
    jajj, ezek ollllyyyan édesek mikor 2 hetesek lesznek!!! Igazi kis babzsák-állatkák, pont egymaroknyiak, annyira lehet őket imádni akkor! :-))))))) (Mondjuk a nyuszikat mindig lehet imádni).
    Mikor szopiznak, a mama föléjük áll, ezek meg felugrálnak mint kis szöcskék, s vadul cuppognak 2 percig. S ha tele a pocijuk. . . Annyira édes kis pufók babzsákocskák lesznek! :-))))
    előzmény:
    Szilvi47 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 7. 11:48116.
    Akkor ezt a lányomnak rosszul mondták. Azt tudtuk, hogy csupaszon születnek (akár a hörcsög). Én sajnos tényleg nem fogom látni, a lányom már nem otthon lakik. A nyuszira már eddig is többször rájött a fészeképítés. Szénából meg a nyakszőréből már többször gyártott. Ő most kb. 3 és fél éves, de már 2 éve is csinált ilyet.
    A görénynek 10 utódja volt, ebből 8 maradt meg. Az egyik beszorult a ketrec rácsa és alja közé és megfulladt, a másikat pedig egy reggel a ketrec túlsó sarkában találtuk elpusztulva. Azok is csupaszok voltak, és elég büdik (az anyjuk nem volt az). Olyan 3-4 hetes korukban kezdtek rendesebben kinézni. Mire aranyosak lettek, megjött a gazdi:-(
    előzmény:
    carmen333 (115)
     
  12. 2003. május 7. 11:34115.
    Csak 1! (30 nap pont). De valszeg nem is fogod látni, pillanatok alatt kipotyogtatja őket. Készít nekik fészket sok szénából, kibéleli a saját szőrével, belepotty a babákat, és befedi őket szőrrel. A babák nagyon picik, csupaszok, vakok. Napont 1x szoptatja őket. Takarjátok le a ketrecet már szülés előtt egy nagy pokróccal, legjobb, ha nem is egy ketrecben van a mama és a család, mert csak naponta egyszer megy hozzájuk pár percre. Nem nyalogatja őket, nem bújik hozzájuk. 10 naposan nyílik ki a kis szemük, ha jól emlékszem. 6 hetesen már el lehet őket választani. Tündériek! :-)
    Tyű, és a görény mennyit szült?
    Nálunk a nyuszi először 1-et, aztán 9-et, aztán 6-ot, majd 12-t, végül megint 9-et. De nem mind marad meg általában. :-(
    előzmény:
    Szilvi47 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 7. 11:21114.
    Köszönöm, a jótanácsoknak biztos örülne a lányom!
    Nálunk még csak degu, törpehörcsög, kanári és csincsilla szaporulat volt. Na meg egy ismerős ránkbízta a görényét, mikor szült, mért ő épp akkor ment nyaralni.
    Nyusziszülést még nem láttam. Addig még van kb. 2 hónapunk, ugye?
    előzmény:
    carmen333 (113)
     
  14. 2003. május 7. 11:10113.
    Juujj, de szupi!!!
    Akkora öröm mikor kicsik születnek!!! Tudod hogy megy a dolog, vagy meséljek? :-)
    Nálunk 5 alom volt.
    Vannak fotóim is a picikről is. . . :-)))
    előzmény:
    Szilvi47 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 7. 11:05112.
    Sziasztok, nyuszisok!
    Nekem ugyan csak degum van, de a lányomnak nyuszija. Nagy esemény történt az elmúlt hétvégén: "férjhez adta"! Egy fiúnyuszinál volt a hosszú hétvégén vendégségben. A fiúnyuszi gazdija elmondása szerint többször is történt "esemény". Most várjuk az eredményt:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 6. 18:14111.
    Újzélandi vörös a nyuszi fajtája és nem törpe:) és a bácsi akitől van most adott el először nyuszit:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. május 6. 16:16110.
    Hát azt én sem tudom, hol van pontosan, nézd meg itt:
    http://bpterkep. index. hu/
    Szóközök nélkül persze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436647 (107)
     
  18. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 6. 13:55109.
    Bicskéről származik, vmi bácsitól, de ha jól tudom nem törpenyúl, csak még kicsi:) És valószínüleg lány, úgyhogy nem is bobek hanem bobekné:)))
    majd megérdeklődöm hogy milyen fajta:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436647 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_436647
    Torolt_felhasznalo_436647
    2003. május 6. 13:22108.
    Jaj tündéri ez a kis bobek!!!! nagyon drága! Lehet, hogy butát kérdezek, ez nem logófülű, de törpe? Végül is milyen fajta pontosan?. . . és hol vettétek? Én is hasonlót szeretnék csak kislányba (bár lehet, hogy ő is az. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (105)
     
  20. Torolt_felhasznalo_436647
    Torolt_felhasznalo_436647
    2003. május 6. 13:07107.
    Carmen megyek a nyuszitalira! de pontosan hogyan kell oda eljutni???? Már alig várom, hogy megismerkedjek a kis tapsifülüekkel!:))
    előzmény:
    carmen333 (106)
     
  21. 2003. május 5. 23:37106.
    Télleg ari a kis Bobek! :-)
    Pénteken lesz a törpenyúl klub összejövetele Budán 6-tól, akinek van kedve, jöjjön, hozza a nyuszkóját is!
    Bővebben a www. torpenyul. hu oldalon (szóközök nélkül) az eseményekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 5. 22:10105.
    igen, állandóan kupit csinál, nem szereti ha az alom egy helyen van:) de szerencsére a hugomé, ő takarítja:) egyébként ausztrál vörös a színem a hugom meg akart fojtani mikor levörösöztem:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. május 5. 21:41104.
    Aranyos ez a kis zsemleszínű Bobek. Gondolom őkelme dobálta szét az almot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. május 5. 19:54103.
    A bemutatkozó oldalamon vannak képek a nyusziról:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. május 5. 14:13102.
    Erdekes, hogy Gaspar akkor dobbant, ha jo a kedve. Nyuszo eppen forditva: ha nagyon nemtetszik neki valami (pl. az allatorvos), vagy ha megijed valamitol. Volt mar, hogy ejszaka akkorat dobbantott a ketreceben (tobet is sorozatban), hogy az alattunklako felkopogott. . .
    előzmény:
    rereka (100)
     

Címlap

top