Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Féltékenyek ide!

monibonbon
Létrehozva: 2006. szeptember 25. 12:06

Sziasztok,

azoknak nyitom ezt a topicot, akik OK NÉLKÜL féltékenykednek (hülye komplexusok, régi sérelmek, stb miatt), és azon küzdenek, hogy ezt legyőzzék. A Wellness Caféban is van "ÉPP MOST..."  topic, ahová abban a pillanatban kell írni, amikor JÓTETTET (pl.épp most sportoltam) tudunk elújságolni, és nem csak ígérgetünk, hogy "majd holnap". Hasonlót szeretnék, pl.: "épp most győztem le magamban a hisztit, pedig a párom egy lánnyal emailezik, na és akkor mi van?"

Segitsünk rádöbbenteni egymást, hogy nem éri meg apró-cseprő ügyeken rágódni, és rossz érzéseikkel mérgezni a kapcsolatot,  az ezt követő lelkiismeretfurdalásról nem is beszélve.

Biztos ti is megbánjátok, amikor bizalmatlankodva hülyeségeket kérdeztek a párotoktól egy sms vagy telefonhivás kapcsán.

Próbáljuk fejleszteni az önuralmunkat és szép dolgokkal ápolni a szerelmünket  

Írjatok olyasmiket, hogy milyen jó megbízni a barátotokban, férjetekben...és milyen jó ez a férfinak. Milyen jó neki a szabadság, ha póráz nélkül is nagyon jól tudja, hol a helye.

Ilyesmiket osszunk meg egymással 

M.

  1. 2006. szeptember 28. 17:51151.

    kérdés, hogy az ember beéri-e, és meddig éri be a másik "képzeletbeli megkívánását"?

    mikor köztünk vita volt, majdnem belekavarodtam egy ügybe, ami pusztán fizikai vonzalmon alapult, de a kedves nyomulós pasi teljesen tisztában volt azzal, hogy épp padlón vagyok. sokan biztos éltek volna a lehetőséggel... lehet nekem is kellet volna. azóta többször is megfordult a fejemben (volt hogy kicsit sajnáltam is, mert állatkirály egy hapsi volt), de aztán mindig az jutott eszembe, hogy én mit éreztem mikor kiderült a Kedvesről, hogy félrepróbálkozgat - és hogy akkor én mennyivel lennék különb nála...  

    előzmény:
    Csokoládé (149)
    2006-09-28  17:48
  2. 2006. szeptember 28. 17:48150.

    szia.

    sajnos az én majdnem 3 éves kapcsolatomban már átestem egy elég zúzós ilyen korszakon.. a legmélyebbre süllyestem ahova csak lehet, de többszörösen kiderült hogy okkal...

    most kb 3/4 éve- éve rendben vagyunk.

    nekem ő segített abban, hogy legalább megpróbáljak ujra bizni benne. de kértem rá, hogy segítsen, mert ugy érzem egyedül nem fog menni.

    a baj csak az, hogy a bántott félnek ez sokkkal tovább tart mint amennyire a másik (bánt&oacute fél gondol... nekem ez derült ki ebből. 

    sajnos én csak azt tudom irni, hogy iszonyatosan nagy önuralom kell ilyen esetben és rengeteg idő... - ha volt/van okod féltékenynek lenni.

    amennyiben nincs okod erre, úgy tényleg valahol az önbizalommal lehet gond. vagy pedig abból, hogy túlságosan függsz/lógsz a másikon.

    sok nőnél ez alapvető probléma. nincs mivel elfoglalnia magát. nem tud önálló lenni (a szó kretiv értelmében)...

    cipp. 

    előzmény:
    monibonbon (1)
    2006-09-25  12:06
  3. 2006. szeptember 28. 17:48149.

    Jól beszélsz 

    Tőlem nyugodtan megkívánhat más nőt valljuk be mi is megkívánunk más pasit de amíg ez a  képzeletben kimerül addig oké a dolog 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235868 (148)
    2006-09-28  17:42
  4. 2006. szeptember 28. 17:42148.
    Sok tanulnivalod van Hodacska, latom a jeledbol hogy parkapcsolatban elsz es azt is eszrevettem hogy azt irtad hogy az tulzas hogy a parod mast is megkivan. Nem akarlak megserteni de ezt a magas szintu naivitast kezelni kell.
    előzmény:
    Holdacska (147)
    2006-09-28  17:38
  5. 2006. szeptember 28. 17:38147.
    Az biztos, hogy minden ffi megnéz a nőt, és ne adj isten meg is kíván más nőt (bár ez azért túlzás), de az is tény, hogy egy magabiztos, kiegyensúlyozott, ápolt nővel hamarabb marad meg az ember. Egyébként nincs is ezzel baj, hogy megnéz vkit. Max közösen megállapítjuk, hogy szép volt ez a nő, vagy ilyesmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235868 (145)
    2006-09-28  17:34
  6. 2006. szeptember 28. 17:35146.
    Hát abban, hogy barnamackót gondoltam... érted? Na mi van a szupernőcis dologgal. Dehogynem Te magad döntöd el, hogy az vagy-e. Ha jól érzed magad, kifelé is ezt sugárzod, és mások is fasza csajnak fognak látni.
    előzmény:
    monibonbon (144)
    2006-09-28  17:32
  7. 2006. szeptember 28. 17:34145.

    Nagyon nagyon jo topik!!! Nos kezdjuk azzal hogy van e erteme feltekenykedni illetve van ra ok. Hat ertelme nincs de ok az van. Ezt hogyan ertem? Szoval azt felejtcsetek el amit a hamupipokebe tanultatok hogy van egy igazi szerelmed aki senki mast nem tart csinosnak csak teged, senkit sem kivan csak tegedet, lehet hogy nem csal meg de az lehetetlen hogy senki mas ne izgatna fel hat ember. Szoval meg van az ok mert tudod hogy legbelulrol lefekudne masal de ertelme nincs a feltekensegnek mert az nem segit a kapcsolaton hogyha mindig tamadod emiatt es kart is okozhat (ez olyan mint amikor egy kamasz fiut megkorbacsolnak mert kivanja a csajokat, persze ha rogton teherbe hoz egy par lanyt az baj de az hogy kivanja a lanyokat amiat nem szabad bantani).

    Mi az en tanacsom? Hat az hogy fogad el hogy mas is tetszik neki, orulj neki hogy eddig meg nem hagyot el (es nem is valoszinu hogy elfoghagyni mert altalaban nem szoktak, tudom van kivetel) es a legfontosabb az hogy mond azt magadnak hogyha annyira akarja akkor csinalja (de ne neki mond) mert gondolj bele nem jobb hogyha megcsal vagy netan elhagy mintha borzasztoan boldogtalan meleted es szorong mert mast kivan. Ha igazan szereted akkor azt akarod hogy boldog legyen szoval ha masal lesz csak boldog akkor menjen. (De ne feljetek mondom altalaba nem szoktak). Es amikor ezt magadnak mondtad akkor megnyugszol.

    De ne es a lo tuoldalara szoval azt nem szabad turni hogy mas nok altal terorizaljon peldaul kikuld a masikszobaba mert haza hozot egy cicababat hogy elintezze az elinteznivalot erted megszabaduljon egy par millio ebihaltol a noci combja kozt....Szoval akkor tamadni kell, szukseg eseten elvalni...

    Udv

    Macho

    előzmény:
    monibonbon (1)
    2006-09-25  12:06
  8. 2006. szeptember 28. 17:32144.

    Miben kavarodtál meg? Én vagyok, itt vagyok! 

    Igen, ez a szupernős dolog biztos, hogy alapvető fontosságú, és nem a kilóim vagy a szürkeállományom fogják eldönteni, az vagyok-e.

    előzmény:
    Holdacska (143)
    2006-09-28  17:26
  9. 2006. szeptember 28. 17:26143.

    Kicsit megkavarodtam itt a topikindító személyét illetően. Lehet önbizalom hiány is, de a másikban bízni még fontosabb. Ha magadban bízol (tartod magad annyira), akkor meg tudod beszélni magaddal, hogy vagy olyan jó, hogy nem fog mást keresni, és meg tudsz benne bízni. Úgyhogy sztem ige, bízz magadban! Lásd magad egy szupi nőcinek, viselkedj így a pároddal, és hát egy szupi nőcit senki nem akar elveszíteni...

    Nem tartom magam egy bombázónak, de azért van, hogy megnéznek. És ez még jót is tesz. Szóval légy jóba önmagadall!

    előzmény:
    monibonbon (141)
    2006-09-28  17:17
  10. 2006. szeptember 28. 17:24142.

    Akkor nem is érdemli, hogy leharapd a fejét. Néha én is örülnék, ha írna a kedvesem 5 sms-t, és tájékoztatna, hogy épp hol van éjszaka a srácokkal...de tulajdonképen mindegy, és ha én kérném, az olkyan ellenőrzés-szagú lenne, mindenképpen bizalmatlanság lenne részemről. Ha ír magától, az dicséretes, de ha nem, hajnalban úgyis hazajön. Minek kinlódjunk ezzel, ha nem az a tipus?  Nekem most az a feladat, hogy ne kapjak rohamot abban a pillanatban amikor rádöbbenek, hogy fogalmam sincs, épp hol éjszakázik. Bár a visszagondolok ilyenekre, ha valami különleges helyre mennek bulizi, vagy nem oda, amiről szó volt, akkor mindig értesit. De alapvetően ő is feltételezi azt a bizalmat, amit ő is mutat irántam.

     

    előzmény:
    Csokoládé (140)
    2006-09-28  17:02
  11. 2006. szeptember 28. 17:17141.

    Neked, Holdacska, csak gratulálni tudok! Te, aki nem féltékenykedsz, mit mondasz: tényleg az egész amiatt van, mert nincs önbizalmam?

    Gondolom, meg csomó más dolog...nálam pl. az önuralom hiánya, őrjöngésre való hajlam.

    előzmény:
    Holdacska (135)
    2006-09-28  16:47
  12. 2006. szeptember 28. 17:02140.

    Meg honnan ismered ? És plusz 5000 kérdés 

    El tudom különösen hogy mindig ir 5 smst hogy épp hol van és mit csinál  

    Plusz még ha többet iszik hajnalba fel szokott hívni hogy megkérje a kezem 

    előzmény:
    monibonbon (137)
    2006-09-28  16:53
  13. 2006. szeptember 28. 17:02139.
    Ez nagyon rossz érzés lehet, de alapvetően normális. Egy anyuka (főleg ha otthon van) sokszor érzi úgy, hogy nem való semmire, nincs haszna, célja, csak nevelgeti a gyerkőcöket. Én nem voltam még így (fiatal vok), de el tudom képzelni. Próbáld magad olyasmibe foglalni, amit élvezel. Esetleg bnőkkel néha eljárni egy kicsit szórakozni, vagy pl elmenni hastáncra. Az nagyon jó, önbizalmat ad, nőiességet, és kicsit felértékelheted magad. Az a legrosszabb ha butának, csúnyánakk... érzed magad. Nem szabad. Végy magadnak néhány csinos ruhát, meg hastánc! Az biztosan jót tenne. Én járok és nagyon jó. Ott aztán van kövér fiatal, kövér 50 es, sovány fiatal, sovány 50-es, h áziasszonyka, meg menedzser. És senki nem foglalkozik vele, hogy kinek milyen ruhája van, ki hogy néz ki.
    előzmény:
    barnamackó (81)
    2006-09-27  15:48
  14. 2006. szeptember 28. 16:55138.
    Vannak ilyen helyek, ahol van gyerekmegőrző. miközben anyuci ugribugrál, a pici játszik.
    előzmény:
    monibonbon (96)
    2006-09-27  16:45
  15. 2006. szeptember 28. 16:53137.

    Juj, de kellemetlen. De ma már szó nélkül útjára engeded haveros bulikra?

    Én is csináltam ilyet, és ha valakivel telefonált, fancsali fejet vágtam és magas hangon (tudjátok melyik az) azt kérdeztem, ki volt az? És miért? És gyakran telefonálhat? És jó volt vele beszélni?

     

    előzmény:
    Csokoládé (124)
    2006-09-28  16:03
  16. 2006. szeptember 28. 16:49136.
    Szerintem is visszakapjuk. Legalább is lehet. De leginkább azt mondom, hogy egyszer minden kiderül.
    előzmény:
    barnamackó (132)
    2006-09-28  16:29
  17. 2006. szeptember 28. 16:47135.

    Sziasztok!

    Írjunk ilyeneket? Írok. 3, 5 fél éve vagyunk együtt a párommal, nagyon jól elvagyunk, még nem veszekedtünk féltékenység miatt. Ha a csajokkal akarok bulizni, akkor jó szórakozást kíván (mosolyogva néha hozzáteszi, csak óvatosan a fickókkal), ha ő a verjaival akar elutazni a hobbijával foglakozni, akkor vigyázz magadra drágám! De ettől bulizunk és utazunk együtt. Telefonokat abszolút nem kérdezünk, vagy ha igen, akkor sem olyan szándékkal, csak tényleg érdeklődésből. Egy szóval nem féltékenykedünk. Még soha eszembe ne jutott ha pl elmegy a barátaival kukutyinba, akkor ott csajozik.

    Mindez szép és jó. De azért az ember lánya (meg fia) ne legyen málé szájú, naív, óóóó, háát az enyém soha...! azért oda kell figyelni. Szerintem.

    előzmény:
    monibonbon (1)
    2006-09-25  12:06
  18. 2006. szeptember 28. 16:40134.

    Ó nálunk ilyen sztory is volt. Közös barátnőnk kikezdett a párommal, és utána drágám nem értette, hogy miért nem akarok tovább barátkozni vele. Először tiltottam tőle, odáig fajult, hogy el is hagytam miatta. Nem volt hajlandó megszakítani a "barátságukat".

    Végül is abban maradtunk, hogy miután én benne bízom, nem tiltom el a lánytól, csak nekem hadd ne kelljen vele jópofizni. Úgy voltam vele, előbb-utóbb magától is rájön, hogy ott, ahol az egyik fél már többet szeretne, ott nem lesz barátság.  Azóta még a nevét sem hallottam soha...

    Gondolom többszöri elutasított meghívás után felfogta, hogy nem kell velünk foglalkoznia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. szeptember 28. 16:39133.

    Remélem 

    Szerintem személyes bosszú vezérelte mert az exem húga és én lecseréltem a bátyját a szerelmemre 

    előzmény:
    barnamackó (132)
    2006-09-28  16:29
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 16:29132.

    Kedves kis leányzó  

    Talán azt gondolta a barátnö, hogy ez a fiú már bejárt út, mivel tudta tőled, hogy a rendes? 

    Nem értem őket. Később majd velük csinálja ezt valaki, s akkor nyitnak egy topicot, hogy "jaj, megcsalt a párom, pedig én olyan hüséges tipus vagyok..." 

    Különben én hiszek abban, hogy nem lehet semmit se büntetlenül csinálni, s visszakapjuk az élettől amit mások ellen elkövettünk. 

    előzmény:
    Csokoládé (129)
    2006-09-28  16:21
  21. 2006. szeptember 28. 16:29131.
    Szívesen  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683044 (130)
    2006-09-28  16:24
  22. 2006. szeptember 28. 16:24130.
    Köszönöm 
    előzmény:
    Csokoládé (128)
    2006-09-28  16:19
  23. 2006. szeptember 28. 16:21129.

    Ráadásul egy azt hittem hogy bnőm is megtette ezt  

    Megmondta hogy most szívesen menne vele és bármire hajlandó lenne plusz megcsókolni is megpróbálta 

    előzmény:
    barnamackó (126)
    2006-09-28  16:07
  24. 2006. szeptember 28. 16:19128.

    Egy pszcihológus ürge irta.

    Módszerként azt ajánlotta hogy mielőtt kimondjuk a bántó szavakat idézzünk fel egy kellemes élményt a kedvessel.

    Főként arra világított rá hogy aki így viselkedik azt a másik nem tudja szeretni és nem megy szívesen haza hozzáhogy végülis a féltékeny ember maga idézi elő akár a megcsalást is viselkedésével.

    Illetve a pácienseivel történt beszélgetéseket is el lehet olvasni.

    Meggyőzte őket hogy pl mi lenne hogy kiderül megcsalja a párjuk ? Ez von le az ő értékükből valamit? Nem is olyan nagy tragédia ha megtörténik. Felesleges miatta szorongani.

     a féltékenykedőt áttette a másik szerepébe. Mit érezne ő ha a párja ugyanezt csinálná?

    Nekem abban segitett hogy rávilágított hogy ez a viselkedés mennyire kellemetlen annak akit szeretek és forditott helyzetbe nekem is rosszul esne.

    Nem hiszem hogy jól összefoglaltam szerintem jobb személyesen elolvasni.

    Van benne rész a partnernak is már mint a féltékenykedő párjának tanácsokkal hogy ő hogyan enyhithet ezen 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683044 (127)
    2006-09-28  16:12
  25. 2006. szeptember 28. 16:12127.

    A könyv milyen módszert ajánlott? Voltak egyáltalán módszerek? Mert a pszichológia számára is fehér folt ez a téma...

    Neked segített?

    előzmény:
    Csokoládé (123)
    2006-09-28  16:00

Címlap

top