Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyóóóóóóóós :-)

milkacica
Létrehozva: 2006. október 31. 13:05

Sziasztok!

Íme a nyolcvanezredik anyósos topic.  

Nézzétek el nekem de meg kell osztanom veletek anyóspajti mai beszólását,én  még nem hevertem ki  

Drága kicsi nyolchónapos kislányomnak kötőhártyagyulladása volt pár napja,levittem a dokihoz,kapott szemcseppet,és gyakorlatilag kétszer cseppentettünk neki és nyoma sem volt a betegségnek(láza sem volt).

Nos anyósom ma megkérdezte hogy nem lehet hogy a sok vakuzástól volt neki?  

Mi van? Ez nem a Man in black   Arra gondolt hogy biztosan sokat fényképeztük a gyereket,és attól lett kötőhártyagyulladása   jujjjjjjjj................

Hozzáteszem nem szoktunk vakut használna csak nagyon ritkán és már vagy 2hete nem készítettünk fotót a kölyökröl.

Eddig is volt már pár hasonló nagyon jó meglátása,de ez lesokkolt.  

Valakinek hasonló?  

  1. Torolt_felhasznalo_344768
    Torolt_felhasznalo_344768
    2007. Április 29. 08:166401.
    sziasztok én nem vok még meny de anyukám mesélte hogy mamám olyat megcsinált mert annyira utálta anyát hogy az szinte hihetetelen hogy mikor ott laktak apával egy évig náluk hogy télen mikor füteni kellett az ő és anyáék szobáját elválaszto ajto alá betömött egy rongyot hogy a meleg még véletlenül se mehessen át anyáékhoz hiszen akkor még kályhával fütöttek és a kályha mamáék szobájában volt tehát anyáék annyi meleget élvezhetek amennyi az ajton kerezstül átment tehát nem sokat anyáék meg fagyoskodtak ebből csak azt nem értem hogy akkor az anya iránt érzet gyűlölete nagyobb volt mint afia iránti szeretete hiszen apa is ott aludt és fázott illetve az esküvöjük már mint anyáék esküvöje napján végig zokogta a napot és nem örömböl hanem bánatbol és folyton azt mondogata hgy elvesziti a fiát és hogy apa milyen elegáns és joképü ezt szajkozta egész nap és egy szoval nem mondta anyának hogy te is szép vagy anyának már akkor se voltak szülei meghalltak az esküvö előtt 4évvel és biztos jol esett volna neki ha vki mondd vmi jot ehelyett annyit hallot hogy ő elveszi tőle a fiát szegény anya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 29. 08:086400.
    Remélem most boldog leszel, hogy végleg elüldöztél innen! További jó szórakozást.
    előzmény:
    i.nora (6394)
    2007-04-28  22:10
  3. 2007. Április 29. 08:046399.

    Nóri, látod ezért nem akarok többet neked magyarázkodni. Ezért megyek tényleg el innen, mert nem értessz semmit. És még mindig fújod a magad igazát.

    Komolyan mondom Te direkt bosszantassz engem!!!

    Kár, hogy nincs egy ilyen rendes jóravaló, segítenivaló sógorod, mint az enyém.   

     

    előzmény:
    i.nora (6394)
    2007-04-28  22:10
  4. 2007. Április 29. 07:256398.
    Na itt rosszul írtam, ő nézte a szakácskönyvben, hogy egybe kellett volna a zserból és utána velem nyújtatta ki a tésztát.
    előzmény:
    median (6397)
    2007-04-29  07:21
  5. 2007. Április 29. 07:216397.

    Igen, ahol olyan anyós, ez tök normális és magától értetődő. De te nem fényezted magad, hogy 'látod, lányom, el is mosogattam,', vagy 'meg kéne varrni azt a ruhát, majd én megcsinálom' stb. Ezzel azt akartam kifejezni, hogy ahol anyós nem kezdi el a kis 'játszmákat', ott ebből, hogy megcsinál ezt-azt, nincs gond. Mint ahogy neked eszedbe sem jut benyúlni a szekrénybe nézelődni, pláne kutatni. Nálunk anyósnak a segítése abból állt, hogy próbálta átvenni az uralmat a háztartásomban, és megmondani, hogy akkor mit csináljak én, tehát irányítani. És ezt nem csípem. Ezért írtam, hogy te nem tudod, mások milyenek, hiszen nem ismered őket személyesen, és nem mindenki jóindulatú! pl. volt nálunk kerti parti (szülinap), anyósék, sógorék és mi. KIVETTE a fakanalat a kezemből és elkezdett irányítani, mit csináljak, hova tegyem, melyik fakanállal, milyen sorrendben fűszerezzem azt a rohadt pörköltet, stb. Hozzá teszem, hogy férj elmondása szerint sokkal jobban, ízesebben és nem olyan sósan főzök, mint anyós. El is lett sz@rva a kaja. Meg amikor nekem megvan, hogy azt a fakanalat csak rizshez használom, pl. akkor ne pörköltözze össze. Külön van nálam kéztörlésre frottír kéztörlő a konyhában. A töröltegéshez használt szinte új konyvharuhámat úgy összepörköltözte, hogy ki se jött. És nála a főzés, hogy adjál ezt, adjál azt a kezembe, hogy Ő dobja bele az edénybe, pucolj krumplit, hagymát, stb. Elmúltam már 30. Nem kell engem irányítani. Legközelebb azt csináltamk hogy előbb összekészítettem a dolgokat, mire jöttek. Ki volt akadva, hogy 'nem kell segíteni?' Köv alkalommal a megbeszélt előtt 3/4 órával előbb jöttek, ráfogták a buszra, ami 10 percenként jár. Rögtön rohant a konyhába, és röhej az volt az első kérdése, hogy add ide a húst, összevágom. Na ezt sem lehet ráhagyni, mert sokszor nem jó irányba vágja a húst és a főzésnél kemény marad. Após hentes is volt, otthon épp ezért ő vágja össze. Szóval itt is voltak szépen játszmák.  Két karácsonyunk pl. el lett cseszve. Akkor jöttünk össze, az első még nem, mert külön voltunk (1 hónaposak), a köv kettő. Menjünk át hozzájuk, milyen szépen ünneplik, mondja anyós. Szálljunk be a kajába. Ok. Vittünk 5000 Ft-ot (8-10 évvel ezelőtt!!), meg a diót mi vittük, mert van fánk. Dolgoztam Reggel 9-től estig a konyhában ők meg iszogattak. Úgy kellett könyörögni, hogy hol van ez,meg az, 3x kellett boltba szaladni, tiszta fejetlenség volt. Olyan szinten, hogy kinyújtottam a zserbót (akkor még soha nem csináltam), és azt mondta, hogy rakjam be a sötőbe a lapokat külön-külön. Aztán mikor kész volt, néztem, hogy jé, ezt egybe kellett volna tenni és úgy sütni. És én akkor mint jó kislány kezdte újra nyújtani, miután hoztam új margarint  Szóval, ha valaki elrontja, akkor mondjuk nem annyi cukrot tesz, elméri, na de ez? Aztán mesélte a férj, hogy szállóige, az anyja olvasta a szakácskönyvben, hogy zsírozd be a tepsi alját és megfordította, bezsírozta. Azóta a család ezen röhög. Ezt komoly, megtörtént!!!  Na, de még nem is az a baj, hogy egész nap konyháztam, hanem azon akadta ki, hogy megettünk 1-1 tányért kaját, pár sütit aztán mentünk haza isten hírével ÜRES kézzel 5000 Ft-ért. és karácsony többi napját ettünk otthon, amit akartunk. Na ezt már nem! Harmadik karácsony előtt mondtam férjnek, hogy erre nem vagyok hajlandó. Én is tudok csinlni halászlét, meg most már zserbót is  Így arra hivatkozva, hogy otthon csinálom a karácsonyi menüt (ami igaz is volt) Nem mentünk át már reggel. és nem idegbetegség, tök jó hangulatban elhülyéskedtünk férjjel a konyhában szép emlék volt.

    Szóval anyós próbálkozott nálam is azokkal, amikkel sógornőmet kiidegelte, amire már ő is elég bunkó volt és így elméregesedett közöttük.

     

    előzmény:
    i.nora (6387)
    2007-04-28  21:05
  6. 2007. Április 28. 22:196396.
    Ja! A topic címe: Családi átok
    előzmény:
    maszi (6393)
    2007-04-28  21:43
  7. Torolt_felhasznalo_829841
    Torolt_felhasznalo_829841
    2007. Április 28. 22:156395.
    bocsi, kissé lelassult az agyam, mostmár képben vagyok!
    előzmény:
    maszi (6381)
    2007-04-28  20:49
  8. 2007. Április 28. 22:106394.

    Az előbb olvastam valahol valamit.

    Nem kérek engedélyt de átmásolom. Érdekes hozzászólás. Nekem valahol tetszett. De én tudom hogy nem vagyok meghatározó személy ilyenben.

    "A másik pedig az, hogy szerintem nem sok közöd van ahhoz, hogy az anyósod mire költi a pénzét. Szerintem!

    Engem legalábbis nem érdekelne, mint ahogy soha nem is érdekelt.

    Mi vettünk magunknak lakást segítség nélkül, és baromi büszke vagyok rá. A sógorom nem tudott, neki segítettek az anyósomék! A mai napig segítik. De ezen csak nem bosszantom magam, inkább sajnálom a sógorom, hogy ném képes megállni a saját lábán, és még mi is segítjük, és jóban vagyunk!

    A saját gyerekimet tekintve pedig, az egyiknek most fizettünk be egy lakást, mert szüksége volt rá, úgy alakult az élete, mi meg megengedhettük magunknak. De nem rohantam hanyathomlok, egy másik lakást is befizetni, mert van még egy gyerekem. Majd amikor a másik gyerekem szorul segítségre akkor annak segítek, és azzal, és úgy amit éppen majd az élet produkál.  Lehet neki autót veszek! Mit tudom én még? Nem fújnak egymásra, ezt bizton állítom! Sőt!

    A segítséget akkor és oda kell adni ahol szükség van rá. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy tengerre nem hordok vizet. Nem gondolom, hogy minden esetben érvényesül az az álláspont, hogy fele, fele. Azt gondolom ez erősen szituáció függő!

    Szerintem!"

     

    előzmény:
    maszi (6392)
    2007-04-28  21:42
  9. 2007. Április 28. 21:436393.
    Na jó éjszakát mindenkinek. Megyek aludni, annyira álmos vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 28. 21:426392.

    Biztos sok esetben volt már így, de a férjemnél még csak most először fordul ez elő. Úgyhogy gondolom ő neki ez nem annyira könnyű.

     

    előzmény:
    i.nora (6390)
    2007-04-28  21:33
  11. 2007. Április 28. 21:346391.
    Gondjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    i.nora (6390)
    2007-04-28  21:33
  12. 2007. Április 28. 21:336390.

    Gondolom valamelyik gyerek nevére vették, vagy az sajátukra és a mamáéknak csak haszonélvezeti joguk lesz rá. Azért is kaptak ők a kölcsönt. Így nem kellettek a mamáék, majd ha ott lesznek a haszonélvezetet rálehet tetetni, ez gondolom (én!) csak akkor következik be, ha ők is eladják az sajátjukat!

    Ha a mamáék eladják a házat, majd kifizetik nekik a ház árát....................................................... .......... 

    Ügyesek a sógorék! De ne törődj vele, a többi már az ő gonduk....... Gondolom azért a férjednek fáj, de volt már hasonló ......... másnál is!

    előzmény:
    maszi (6389)
    2007-04-28  21:24
  13. 2007. Április 28. 21:246389.

    Kiderült, hogy múlt hét elején a sógorék kifizették a-ék által megvásárolni kívánt házat, mert a felvett kölcsönt megkapták. De a.ék nem voltak jelen a ház kifizetésénél. Érdekes egy helyzet, legalábbis számomra, hogy pont a vevő nincs jelen a ház megvásárlásánál, hogy a fenében kötötték a szerződést, ha a vevő nem volt jelen, milyen megbízás alapján írták alá esetleg sógorék a szerződést, ha nem írták alá a szerződést, akkor hogy történhetett meg a kifizetés, megtörtént-e a birtokba adás és kinek, stb.

    Munkahelyi ártalom ez a sok kérdés ami bennem felmerült, tíz éve dolgozom jogászokkal és mindenféle szerződések között.

    És egy érdekes kérdés - teljes egyszerű paraszti ész alapján - mi a francért nem voltak jelen a-ék a kifizetésnél, mikor semmi dolguk, semmi bajuk, egyébként meg apósnak ingyen van az utazás, anyós meg tíz százalékért utazhat. Ráadásul mi a fenéért mentek le előtte egy héttel, mikor tudták, hogy rövid időn belül ugyis meg lesz a kölcsön és akkor lehet kifizetni a házat.

    Mondjuk ezeket a kérdéseket nem teszem fel senkinek, csak nektek írtam meg. Csupán kíváncsi lennék arra az adásvételi szerződésre. De asszem ezeket a kérdésekre a választ sosem fogom, fogjuk megtudni. Mert ugye semmi közünk hozzá.

    Még mindig nem az a bajom, hogy elmennek a-ék, mert annak nagyon örülok, hanem az a bajom, hogy úgy mennek el, hogy ilyen sebeket ejtenek a férjemen. És nem hiszem, hogy ezt így kéne csinálni, és még mindezek mellett bennünk kelteni a lelkifurdalást.

    De ezt már annyiszor ismétlem.

    előzmény:
    Lynettmás (6386)
    2007-04-28  21:02
  14. 2007. Április 28. 21:066388.

    Én úgy emléksezm, hogy az anyósnak volt eltartási szerződése a nénivel ahol a  Lynették építkeztek.

    ha rosszul emlékszem, elnézést.

    előzmény:
    median (6384)
    2007-04-28  20:53
  15. 2007. Április 28. 21:056387.

    Basszus, hol itéltelek el miatta?

    Nem mindenféle házimunkát, de nem hagyom magunk után ott az edényeket év várom meg vele a menyem öt óráig,  miután megettük az  ebédet.

    Azrét az is vicces lenne, szrintem legalább is, hogy ott vagyok náluk mert elhívnak, hogy szükség lenne rám két hétre a gyerekekre vigyázni nyáron és csak velük lennék és nem nyúlnék semmihez. Elvégre enni is kell nekik, meg nekem is.

    előzmény:
    median (6382)
    2007-04-28  20:49
  16. 2007. Április 28. 21:026386.

    mindenkinek szívből köszönöm, aki figyelmesen olvassa a sorokat és (ki is írta?) olvas a sorok között is. Néha a békéhez nem is kell más, csak odafigyelés, főleg ha normális, jólelkű emberekről van szó.

    Én ki nem állhatom az anyósékat ugyan,de bármiben számithatnak rám, természetesen. Ugranék ha gond volna, ahogy nyilvánvalóan ők is.

    maszi mesélj, le vagyok maradva, miről van pontosan szó?

    Holnap nem vagyok egész nap, elvonatozunk a kicsikkel a barátnőmhöz Vecsésre.

    L.

    előzmény:
    median (6384)
    2007-04-28  20:53
  17. 2007. Április 28. 20:586385.
    Biztos akad pár. A megbízó veszi meg valamiért.  Oka van, hogy milyen???????
    előzmény:
    maszi (6369)
    2007-04-28  20:15
  18. 2007. Április 28. 20:536384.
    Az a telek Lynettéké, nem anyósé, ezt rosszul tudod. Kulcsuk azért volt, mert a néni, aki az előző tulaj volt, még adott nekik kapukulcsot. Soha nem is volt az övék.
    előzmény:
    i.nora (6368)
    2007-04-28  19:43
  19. 2007. Április 28. 20:526383.
    Szerined Lynett a sok év alatt hányszor mondhatta? És a segítség szerintem mindenütt kölcsönös,  ránk is abszolút számníthatnak és számítanak anyósék.
    előzmény:
    i.nora (6366)
    2007-04-28  19:29
  20. 2007. Április 28. 20:496382.

    Csak azt nem értem, Nóri, hogy ha te mindenféle házimunkát csinálsz a menynél, gyerekre vigyázol, akkor miért ítélsz el, hogy anyós CSAK vigyáz a gyerekre, max enni ad neki, de azt már nem várom el, hogy elmosogasson utána.

    Sok mindent, amiket kinyilvánítasz, kiderül, hogy a te életedben sincs úgy. Vagy csak úgy szeretnéd?

    előzmény:
    median (6378)
    2007-04-28  20:47
  21. 2007. Április 28. 20:496381.
    Hát az eladó kapta a pénzt, de a vevő rokonától.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6376)
    2007-04-28  20:31
  22. 2007. Április 28. 20:496380.
    Akkor, amit 5970 alatt írtam?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829841 (6376)
    2007-04-28  20:31
  23. 2007. Április 28. 20:476379.
    Egy srófra jár az agyunk!
    előzmény:
    median (6377)
    2007-04-28  20:45
  24. 2007. Április 28. 20:476378.

    Hát, igen, ahány ház, annyi szokás.

    Én ezt elképzelhetlennek tartom. Házimunát anyós nem végez. Semmit.

    előzmény:
    i.nora (6367)
    2007-04-28  19:34
  25. 2007. Április 28. 20:456377.
    Anyámék öten voltak testvérek, kettő gyerek korában meghalt. Nem részletezem, akkor ez még megszokott volt. Ugye most nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_744934 (6365)
    2007-04-28  17:07

Címlap

top