Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maradi vagyok? :((((

FAKAKADU
Létrehozva: 2007. június 2. 19:15

Szerintetek mennyire lehet azt elfogadni, hogy egy 14 eves lany kiprobalja az italt?     

Fiatal vagyok, de en nem helyeslem, mig a baratnom, aki 50 eves, nincs ellene semmi kifogasa. 

Valoszinuleg nem hasonloan nottunk fel.   

Ti hogyan latjatok ezt?  

  1. 2007. június 2. 22:47151.
    Úgy gondolod, hogy táska vizitet kell tartania folyamatosan, vagy ha a gyerekek bemennek a boltba, akkor szintén ?
    Nekem kell megtanítanom a gyerekeimet arra, hogyan viselkedjenek, akár osztálykiránduláson, akár máshol.
    Emlékszem olyan középiskoli estre, hogy az egyik lány  teljes üveg meggylikőrt megivott, mert falaztak neki, aztán a hányásait is úgy "igazították", hogy az osztályfőnök nem tudott róla. Pedig, ha valaki jó osztályfőnök, akkor Ő az!
    NEM AZÉRT VESZI, VAGY NEM VESZI MEG AZ ALKOHOLT VALAKI, MERT A TANÁRBOLTBA ENGEDI, VAGY NEM ENGEDI!!!!
    előzmény:
    Napocska77 (148)
    2007-06-02  22:42
  2. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. június 2. 22:47150.

    Ezek se ott vették, hanem már hozták magukkal. Gondolod, hogy bajlódtak volna a vásárlással ? Ezek már nagyon kipucolt gyerekek ! 

    Amúgy meg teljesen mndegy, hogy hoz-e otthonról, mert a második ilyen eset ahol ihatott a gyerekem az a nyári tábor volt, ott kaptak kimenőt és ők természetesen mi mást csináltak volna a Balatonon, minthogy elmentek koktélozni. Mi sem természetesebb, hogy nem látszott rajtuk a 13-14 éves kor, így bátran ki is szolgálták őket.

    előzmény:
    Napocska77 (148)
    2007-06-02  22:42
  3. 2007. június 2. 22:44149.
    Dehat egy gyereket igenis fiatal korban kell megtanitani a kulturalt alkoholfogyasztasra. A 13 eves igen fiatal am az hogy megkostoljon egy fel korty bort, mondom felet, kulonleges csaladi osszejovetel alkalmabol, hogy na, eleg idos vagy erre hogy te is koccintsal a majdnem semmivel, de tobb es komoly alkalom nelkul, olyan egyelore nincs tobb! Majd.......... kicsit emelve az adagot es szigoruan megtartva a kulonleges alkalmakat. Es megtanitani ra hogy barmifele alkoholos italt nem leontunk a torkunkon hogy minel hamarabb berugjunk.......az italt, legyen barmilyen szinte cseppenkent kell izlelgetni, keresni benne az izt, es tudni a hatast hogy mikor okozott olyan konnyed, vidam hatast amit kerestek benne. Es ott megallni. MEGALLNI!!!!! Es naponta inni az fuggoseget jelent, ilyet a kesobbiekben sem.....Ezt tanitani meg a gyereknek.Na meg azt is hogy fiatalkoruanak tilos az alkohol, nem jo a fejlodo szervezetnek, tehat mint fennt irtam, ritkan es keveset, inkabb oktatasi celbol hogy egy eletre tanulja meg a hatart. Nalunk ilyen nem volt, kimaradt az eletunkbol, lanyom irtozik meg a szagatol is, egyszer szo szerint osszevesztem vele hogy kostolja meg a pezsgot, lehetett vagy 17 eves, csak a nyelvet nyujtsa bele, tudnia kell hogy milyen az ize, hogy egyaltalan mi az hogy alkohol/ akkoriban meg feltem hogy majd valaki leitatja mert nem ismeri az izet/. Megtette, hatalmas veszekedesre, de nagyon gorben nezett ram es hosszasan oblogette a szajat ....nem ertem igazan honnan van benne ez az irtozas, a ferjem ugyan szinten antialkoholista, nem erti mi benne a jo bar 5 eves kora korul a nagybacsija kinalgatta a kocsmajaban a likoroket, hogy megkostolod? A sarga, a piros, meg zold szinu kotyvalekok tetszettek az 5 evesnek, kapott belole mindig egy pici pohar aljan/ a nagybacsi csak azert elte tul a dolgot mert anyosom nem tudta, igy nem tekerhette ki a nyakat/, szoval a ferjem gyerekkoraban kostolta de megis elfordult az italszeretettol, meg szilveszterkor is csak szodaval koccint. En viszont iszok neha egy poharka valamit, foleg bort ha kinalom a vacsora vendegeket, neha mast is, de nagyon keveset, elalmosit........meg becsipve sem voltam soha. Szoval en hive vagyok annak hogy tanitsuk meg a gyerekeket inni mielott a baratok csinaljak ugyanezt, mas formaban. Itt usaban 21 ev alatt nem vasarolhatsz alkoholt, ha kiadjak neked meg a boltot is bezarathatjak miatta. Viszont ez a tilalom azt termelte ki hogy nemelyik kolyok a 21-ik szuletesnapjan iszik, egyszerre nagy mennyiseget mert ugye megmuataja a vilagnak hogy o mar ihat. Minden evben van belole baleset, utoljara amit hallottam a teveben, egy 21 eves egyetemista lany a szuletesnapi partijan ivott 21 kis poharka vodkat vagy mit........A mentok azonnal bevittek amikor osszeesett de mar nem tudtak rajta segiteni, megallt a szive............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (129)
    2007-06-02  22:16
  4. 2007. június 2. 22:42148.

    na ezzel nem értek egyet! Osztálykiránduláson eleve nem viszek olyan helyre gyerekeket, ahol alkoholt kaphat. Érdekes, nálunk mindig így volt, ha akartam sem tudtam volna piát venni mondjuk a fiúknál volt 1-2 liter, otthonról hozott boros kóla, azt megitták kb. 10en, attól nem lett sok bajuk, kicsit hülébbek voltak az átlagnál, ennyi.  

    Node ahová detoxot kellett hívni??? sztem az a tanár nem alkalmas gyerekekre felügyelni! 

    előzmény:
    empatiya (144)
    2007-06-02  22:35
  5. 2007. június 2. 22:41147.

    igen..ez a befolyásolhatóság nagyon lényeges.

    irtam is az elején.. a fiam kevésbé féltem, mint a nagylányt. épp ezért.

    előzmény:
    Napocska77 (146)
    2007-06-02  22:38
  6. 2007. június 2. 22:38146.

    ez nehéz ügy. Szerintem a génektől is sok függ, hogy milyen a személyisége valakinek. Én pl. nem voltam egy befolyásolható gyerek és eléggé meg volt mindenről a véleményem, így nem tudtak annyira hülyeségekbe belevinni. Peddig próbáltak

    Aki olyan, hogy jobban képes sodródni a többivel, annak szerintem  nagyobb az esélye, hogy kipróbálja és rászokjon, mert kipróbálni sztem még nem annyira vészes. Meg a másik nagy veszély, ha idegenek viszik bele Őket valamibe, szal nagyon nehéz ma gyereket nevelni  

    előzmény:
    Lillaréka (140)
    2007-06-02  22:29
  7. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. június 2. 22:38145.

    A mentősök azt mondták, hogy volt rá sansza a kislánynak, mert már nem volt eszméleténél akkor sem amikor a gyerekek hajnali 3-kor szóltak az oszt.főnek, hogy mostmár talán kéne vele kezdeni valamit. 

    előzmény:
    Napocska77 (142)
    2007-06-02  22:32
  8. 2007. június 2. 22:35144.
    Kezdődik.
    A pedagógus nem tudja mindegyik gyerek kezecskéjét fogni, amikor veszi az alkoholt, hogy ne vegyed gyerekem. Akkor sem tudja a szájacskáját fogni, amikor issza. Mert több a gyerek mint a pedagógus.
    Az otthonról jön, hogy mi az amit megteszek, és mi az, amit nem.
    előzmény:
    Napocska77 (142)
    2007-06-02  22:32
  9. 2007. június 2. 22:32143.
    komolyan..  a próféta beszéljen belőled!!  
    előzmény:
    Napocska77 (139)
    2007-06-02  22:29
  10. 2007. június 2. 22:32142.
    nem semmi, akár meg is halhattak volna a mérgezéstől (lásd detoxos) így nem értem, hol volt ezen a kiránduláson a pedagógus???  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (138)
    2007-06-02  22:29
  11. 2007. június 2. 22:29141.
    Egy gyerek 14 évesen nem "arról szól", hogy te mit engedélyezel neki.
    előzmény:
    kadosa28 (136)
    2007-06-02  22:25
  12. 2007. június 2. 22:29140.

    jajj... Napocska!

    Remélem , hogy igazad van!!!

    anno az én szüleim is ittak... néha ha vendégek voltak, akkor egy kis sör, bor, vagy valami. De épp, hogy csak. Talán egyszer láttam spiccesnek apámat. anyut sosem.
    a páromnál is hasonló lehetett a helyzet. legalább is mióta anyósékat ismerem... anyós szinte soha.. após max fröccs.
    igy aztán mi is minimális..

     

    és remélem a gyerkök is.

     

    előzmény:
    Napocska77 (134)
    2007-06-02  22:22
  13. 2007. június 2. 22:29139.

    ebben igazad van! Az a lényeg szerintem, hogy az alkohol ivás ne legyen a gyerek számára is 1értelmű családi szokás.

    Az, hogy havi 1-2 alkalommal, ünnepekkor egy pohárral megisznak, azzal semmi gond. 

    előzmény:
    empatiya (135)
    2007-06-02  22:25
  14. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. június 2. 22:29138.
    Semmit nem jelent, hogy mit lát otthon, legalábbis nagyon keveset. Erről már beszélgettem itt másik fórumon is. A lányom egy mondhatni elit középiskolába jár, csupa jól tanuló és jó körülmények ( értsd. normális ) között élő gyerekkel együtt. Tavaly, hetedikben a kultúrált alkohol fogyasztás abban merült ki, hogy az egyik kislány a detoxban kötött ki az osztálykirándulás után, a többiek pedig többek között chipset ettek a fiúk alsógatyájáról. Természetesen az alsónadrágban benne volt a tulajdonosa is......Akkor voltak többségében 13 évesek. Akkor nem volt ott a lányom, de azt mondta, hogy a helyzettől függött volna, hogy ő miben vesz részt. Megnyugodtunk.....   Az idén is volt kirándulás, az idén is ittak, szerintem ő is, de valószínűleg "kultúráltan" csinálta, mert nem lett semmi baja. Hiába van előtte példa, hogy mi itthon nem iszunk, mégis az számít, amibe a többiek beleviszik. Sőt, tovább megyek, lehet, hogy ahogy őt beleviszi más, úgy visz ő bele megint másokat, ha Te is, akkor én is alapon. Pedig normális a hátország, vagyis a család és mégis. Minden a gyereken múlik, azon, hogy a kis fejében mit forgat és abból mit fog kivitelezni és mit nem.
    előzmény:
    Dike (133)
    2007-06-02  22:19
  15. 2007. június 2. 22:26137.
    Hozzátenném, nálunk volt még 1 dolog, ami miatt én nagyon ellenzem az alkoholt. A szüleim kis koromban elváltak (3 éves voltam akkor) mert kiderült, apukám alkoholista, persze nem otthon ivott, hanem már úgy jött haza.  Mivel ez a hajlam öröklődhet tudom, nekem mennyire kell vigyáznom az itallal! 
    előzmény:
    Napocska77 (134)
    2007-06-02  22:22
  16. 2007. június 2. 22:25136.

    Ketgyerekes anya vagyok. En 14 eves korban MAXIMUM egyetlen korty sort vagy bort engedelyeznek, kizarolag a kivancsisag kielegitese vegett. Mondjuk egy csaladi unnep alkalmaval, nagy hokuszpokusszal toltenek a 14 eves fiamnak/lanyomnak EGYETLEN kortynyit, hogy tessek, mar eleg nagy vagy, te is koccints velunk... lassuk mit szolsz hozza?!  

    Ugyis meg fogja kostolni, akkor mar inkabb anyja-apja elott tegye, mi szeretnenk megmutatni neki a kulturalt alkohol fogyasztast.....  De hat ez meg odebb van, meg csak 11 es 4  evesek  

    Egyebkent en azt mondtam neki, pl. a dohanyzasrol : Fiam, ne az elso szal cigit utasitsd majd vissza, hanem a MASODIKAT!!! Mert UGYIS ki fogja probalni, mindenki kiprobalja, a szulo a feje tetejere allhat, akkor is..... En azt szeretnem megertetni vele,hogy nem az a baj, ha kivancsisagbol elfogadja az elso szalat, (hiszen teljesen ertheto a kivancsisag az ujdonsagra, meg akarja tudni, mirol is beszelunk) hanem ha a masodik, tobbedik szalra is ragyujt, az mar nem magyarazhato ugye kivancsisaggal.... akkor mar az o felelossege, hogy "Kosz, nem!"-et mondjon!!

    Szerencsere eddig nagyon dohanyzas-ellenes a gyerek, aminek szivbol orulok. Igy lesz esely tenyleg, hogy nemet mond a masodik szalra.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. június 2. 22:25135.
    Nem mindegy, hogy mennyit.
    Néha vacsorához, vagy hétvégén egy-egy pohár valami nem hasonlítható össze az iszom minden nap 1-2-több sört, vagy bármit kategóriával.
    előzmény:
    Napocska77 (134)
    2007-06-02  22:22
  18. 2007. június 2. 22:22134.
    ez így igaz! szerintem már az nem helyes, ha eleve otthon szokás az alkohol fogyasztás, mert a gyerek ebből csak azt látja, hogy szülők is isznak (az mindegy, hogy mennyit) A gyerek peddig elsősorban azt a mintát követi, amit otthon tapasztalt. Még ha kamasz is, szerintem kisebb lesz az esély rá, hogy igyon, ilyen esetben. Legalábbis magamnál ezt tapasztaltam, mint írtam, nálunk otthon sosem volt alkohol, így senki nem ivott meg nem is hiányzott.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (129)
    2007-06-02  22:16
  19. 2007. június 2. 22:19133.
    Szerintem erre is, mint másra, példamutatással lehet megtanítani a gyereket ha azt látja egész kicsi korától, hogy a szülők alkalomadtán megisznak 1-2 pohár sört vagy bort, akkor nagyjából tudni fogja, hogy ez a normális mérték. Gondolom én.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (129)
    2007-06-02  22:16
  20. 2007. június 2. 22:18132.
    Amiről Dike ír, az nem a meddig mehet el kategória. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (129)
    2007-06-02  22:16
  21. 2007. június 2. 22:17131.
    szia! Na, én pont erről írtam. Egy igényes bor, jó ebéd mellett belefér. és engem pont nem tiltottak, magamtól utáltam meg az alkoholt. Pár évesen szüleim engedélyével megkóstoltam! Nem is akármit, konyak vagy ilyesmi lehetett, azt nyomban rájöttem, milyen pocsék íze van annak, nem is kellett nekem olyan többet 
    előzmény:
    Dike (121)
    2007-06-02  22:06
  22. 2007. június 2. 22:17130.

    megirod , hogy mi történt?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430288 (127)
    2007-06-02  22:13
  23. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. június 2. 22:16129.
    Ezzel a kultúrált alkohol fogyasztással jöttek nekünk is tavaly (hetedikben) az első szülőin. Gyakorlatilag visszapasszolták a labdát, hogy ők nem tiltják az alkohol fogyasztást pl. a kiránduláson, hanem a szülő felelőssége, hogy megtanítsa a gyereket a kultúrált alkohol fogyasztásra. De 13 évesen ? Mégis hogy ? Leülünk hármasban, a gyerek, én és egy üveg Johnie Walker, aztán a gyerek strigulázza, hogy hányadik pohár után tűnök el az asztal alatt ?? Hogy lehet "megtanítani" a kultúrált alkohol fogyasztást ? Minden gyerek tudja, hogy mit jelent megkóstolni és mit jelent sokat inni, de fogalma sincs róla, hogy meddig mehet el, emnnyi ami árt neki, amíg meg nem tapasztalja. Mondhatok én akármit, ha nem elégszik meg azzal, hogy csak "belenyaljon" a pohárba.
    előzmény:
    Dike (121)
    2007-06-02  22:06
  24. 2007. június 2. 22:14128.
    A cigivel abszolút így voltam én is. Valami suli-buliban kipróbáltam, de én semmit (sem jót, sem rosszat) nem éreztem, és többet nem kértem. Nem is fogok. Viszont előtte is, meg azóta is utálom, ha valaki a közelemben bagózik. És nem értem, mi a fenéért csinálja... Büdös és gusztustalan!
    előzmény:
    bbius (29)
    2007-06-02  19:44
  25. Torolt_felhasznalo_430288
    Torolt_felhasznalo_430288
    2007. június 2. 22:13127.
    Tudod nem is az italtol féltem igazán hanem drogtol sokat beszélünk rola de ha egyszer meg probálja ki tudj mi lesz a vége. És még legnagyobb félelem ha egy perverz állat bántáná, sanos Pápán 2hete meg történt .
    előzmény:
    Lillaréka (113)
    2007-06-02  21:47

Címlap

top