Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik- a lelki oldal!

Torolt_felhasznalo_623521
Torolt_felhasznalo_623521
Létrehozva: 2007. július 6. 10:02

Sziasztok!

Ide várok minden lombikost, vagy akik előtte vagy akár utána vannak és már van baba, hogy segítsük egymást , ki hogy "élte-éli" túl a lelki megpróbáltatásokat!Mert egy dolog hogy az ember gyógyszerekkel, pihenéssel, minden feltételt meg akar adni, hogy a baba jöjjön, de mindemögött nehéz lelki folyamatok vannak, amit még a közelebbi család sem ért meg.

Beszéljük meg ezeket, adjunk tanácsokat egymásnak , hogy tudja a kapcsolat sérülés nélkül megúszni ezeket a gondokat!

Minden tapasztalatot, tanácsot, történetet okulásként szívesen várok, gyűljünk ide!

  1. 2009. július 29. 10:243051.

    Hahóó lányok!

     

    Olvasgatok azért-:))

     

    Ágó: sztem is jobb a vérvétel, tutti biztos....elhiszem, h rezignált lettél mostmár ennyi minden után, de itt nincs akkora tét mint a lombiknál. Hány inszemet vállaltok be?

     

    Barbó: lehet addig jó míg nincs tünet, nemhiszem, h jobb lenne fetrengeni a rókáktól hetekig, de persze természetes az aggódás, UH-on láttad a bébiket?

     

    Progiszurin úgynézki túladok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312288 (3050)
    2009-07-28  21:59
  2. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. július 28. 21:593050.

    Sziasztok !

     

    Barbó ! Jó hír , hogy ez az aggódás egyre bonyolultabb és elmélyültebb lesz. Az anyákat így teremtették . kívánok mindenkinek boldog-édes aggódós éveket !

     

    Ágó ! szurkolok értetek !Aztán velünk aggódhatsz te is !

     

    Ma a Balatonon voltunk a gyerekekkel . Nagyon -nagyon édes pofik voltak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. július 27. 20:453049.

    Hát azért el tudom képzelni - a JELEK figyelése!!!! Valószinű én is ilyen lennék...Dehogy durvább mint a lombik utáni 2 hét az tényleg nem semmi.

     

    Én már nem járok Évához - de nekem sokat segitett. Mondta, hogy sokszor később jelentkezik a jó hatás...hát várom.

     

    Viszont neked tényleg nem lenne rossz elmenni hozzá! Tudnál meditálni, és megnézni a babákat! Mert azért mégiscsak jobb, ha ilyet szakember csinál! 

     

    De azért probálj meg megnyugodni - bár gondolom mindenki ezt mondja. Ja és gondolom legalább annyira kivitelezhető, mint azt mondani, hogy 'ne akard görcsösen a babát'

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (3048)
    2009-07-27  17:29
  4. 2009. július 27. 17:293048.

    Ágó, hát akkor mennek a drukkok ezerrel!

    Évához jársz még?

    Én még nem szóltam neki hogy mi van, de a pénteki uh után felhívom majd, és elis akarok hozzá menni párszor. Én azt hittem a pozitív teszt után már halálos nyugodt leszek, és csak  a rózsaszín ködön keresztül látok mindent. Ehelyett (és mert semmi tünetem nincs, aminek tudom örülni kéne, se émelygés, se rókakoma, se kívánósság, semmi, csak a pisilés, és a délutáni szunyák) folyton izgulok, hogy jól fejlődnek-e a kicsikék. Valahogy eddig lószar sem volt ahogy magamért aggódtam, most ez már sokkal keményebb  De persze ne értsétek félre, ez boldogságos aggódás. Csak nem számítottam rá.

    előzmény:
    Ágó12 (3047)
    2009-07-27  16:53
  5. 2009. július 27. 16:533047.

    Haho Csajok,

     

    kicsit leült a topic....na mindegy.

    Azért leirom, ma volt az inszemem. Minden jó volt, flottul ment. Viszont megbeszéltem a dokival, hogy most nem idegesitem magam a terhességi teszttel, hanem rögtön vérvételre megyek.

    Ugyhogy most ismét két hét gyötrödés. Bár lassan egyre közönyösebb leszek a beavatkozások iránt. Egy-egy inszem már meg se kottyan. Ha belegondolok, hogy régen hogy izgultam....most meg!

     

     

    előzmény:
    tatulány (3046)
    2009-07-21  16:10
  6. 2009. július 21. 16:103046.

    Mbogica: nagyon édesek és milyen nagyok már a fiúk

     

    Barbó: akkor télen leszel nagypocakos-:)))

     

    Hannuli: de szuper lenne, Tied a progiszuri!!!!!!!!!!!!

     

    Kedden épp szabin leszek, elég közel lakom a Déli pályaudvarhoz (mondjuk), hol tudnánk arrafelé talizni? hol tudtok megállni arrafelé? vagy Moszkva tér és környéke? ahol jobb Nektek.

     

    Most adtam túl egy doboz Utrón is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534733 (3045)
    2009-07-21  14:13
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 21. 14:133045.

    Sziasztok!

     

    Tatu én szívesen átveszem a progiszurit, úgyis rendelnem kell majd, ne maradjon rád.

     

    Jövő kedd reggel (28-án) 9 órára megyünk a Kaáliba. Sztem fél 9-re odaérünk. Neked hol lenne jó? M7 felől megyünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 16. 22:513044.

    Barbo, edes vagy, koszonom :) en tenyleg imadom minden percet az anyasagnak, akarmilyen kozhely is... :) csak ra kell jonni, hogy fozni, mosni, takaritani stb nem olyan fontos egy par evig, vagy kell bejarono :) mert azokon csuszik el a legtobb ember, en pedig 'csak' anya szeretnek lenni (ja meg persze feleseg ;)) ....... a tobbi sokadrendu......

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (3043)
    2009-07-16  21:48
  9. 2009. július 16. 21:483043.
    Bogi drága vagy, a fiúk meg csodálatosak. Nekem te vagy az igazi jó példa, mert baromi jól bántál, főleg egyedül a gyerkőcökkel. Ma vagyok 6+2, ha végig bent lesznek akkor március elejére várhatóak! Egyébként tök jól vagyok, az álmosságon kívül semmi bajom sincs. :-)Ágó, Mo-n nem legális, de lehet menni Ukrajnába, vagy Romániába. Pl. asszem Temesváron, vagy Kolozsváron van meddőségi intézet, itt kb. 3 millába kerül a dolog. De ehhez is örökbefogadó szülőknek kell lennetek, hogy papíron is tietek legyen a picike. Én arra is gondoltam hogy pl. a férjem eleve felvállalná az apaságot, így ha a csaj meginogna, legalább az apasági jogok fixek lennének. Szerencsére nem kellett nagyon utána járnom. De a lombik 5.-en túli topicban fognak neked segíteni, ha kérdezed.
    előzmény:
    Ágó12 (3040)
    2009-07-16  21:13
  10. 2009. július 16. 21:413042.
    bocsi de egyben nem ment at....
    előzmény:
    mbogica (3041)
    2009-07-16  21:37
  11. 2009. július 16. 21:373041.

    BARBOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! 

    nagyon nagy gratula!!!! imadni fogod az ikeranyasag minden percet, mert hiaba nehez, mindent felejtetnek.......... (szerintem fele annyira sem nehez, mint amennyire remisztgettek anno.....)

     

    Nahat, uuuugy orulok nektek!!!! HOgy vagy? Hany hetes is vagy most? Mikorra vagytok kiirva? Barmi kerdesed van, irj!!!!

     

    Tatu, nagyon nagyon nagy drukk az uj elethez!!! es le a kalappal, hogy leptel, es nem elegedtel meg azzal, ami nem volt tokeletes....

     

    nalunk minden oke :)

    kepek........ 

    előzmény:
    barbo1975 (3036)
    2009-07-15  17:38
  12. 2009. július 16. 21:133040.

    Igen, volt pé-m, ugyhogy valszinű az lehetett amit mondtatok.

    Viszont ma megjött végre, ugyhogy most egy clostis honap indul.

     

    Figyu lányok, Ti mit tudtok a béranyaságról? Ha lenne valaki aki kihordaná a gyerekünket, szerintetek beültetnék neki? Szerintem ez illegális, de elég beirni két szót a google-ba és kidobja, hogy nagyon sokan vállalkoznának erre. Furcsának találom, de ha legális lenne én nem zárkóznék el előle.

    Szerintetek meg merjem kérdezni a dokimat?

     

     

    előzmény:
    tatulány (3039)
    2009-07-16  15:50
  13. 2009. július 16. 15:503039.

    Nyulcsi:

    aranyos vagy, dehogy hagylak itt Titeket. Ugye nem csodálkoztok, most már, hogy ki voltam akadva mikor elmaradt a beavatkozás miatta??? -akkor kellett volna otthagyni a francba!!!!!

     

    Új pasival v. akárkivel ha a gyerekkérdés napirenden lesz én tutti 3 hónap után elviszem egy spermavizsgálatra, mégegyszer nemakarok így járni.

     

    Barbó: tényleg nehéz lesz ikrekkel, de ennyi nehézség után sztem mosolyogva fogod azt is csinálni, ha ennyit tudtál kűzdeni nagyon erős vagy.

     

     

    előzmény:
    nyulcsi (3037)
    2009-07-16  08:48
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 16. 13:433038.

    Nyulcsi rajtam nem múlik!

     

    előzmény:
    nyulcsi (3037)
    2009-07-16  08:48
  15. 2009. július 16. 08:483037.

    Ágó a tesztet sajnálom!A progit én is úgy gondolom,mint Barbó,hogy később repedt meg a tüsző.

     

    Hannuli aztán most már sikerüljön ám neked is!!Szerintem igy van esély már tényleg!A polip miatt tényleg nem tud megtapadni,az enyém csak pár mm-es volt, állitólagi még attól sem!Nekm seddig nem jött visszaa(én is őgy tpudom visszajön),legalább is nem láttják.

     

    Tatu én is megúdöbbentem!!Pedig eml ékszem egyszerz hogya kiakdtál rá, szóval  bitztost akkor is voltrak gondjaitok,eigy annyirak nem csodálkozom.Sok sikert a bomba alakhoz,új pasihoz és leginkább a babához!De itt ne hagyj minket!

    Egyedülálló is már igénybe veheti donor spermával, de csak akkor ha a nő meddő(utálom ezt a szót)szóval ha tényleg lombik kéne neki.Egy egészséges nő csak úgy nem, azért mert nincs pasija.

     

    Barbó neked már gratuláltam, de elmondom itt is nagyon örülök nektek!!A hcg szintből lehetett sejteni,de akkor is jó kis meglepi:-))és tényleg felkötheted a gatyád!:-)De egy olyan nőnek aki ennyit küzd,szerintem sokkal könyebb a két babával is,mint másnak.

     

    Nusi érdekes a hozzáállásod, szerintem azért tudod elfogadni,mert nem is igazán akarsz gyereket, én is elfogadtam volna, ha nem akarnák gyereket, igy van mire fogni,miért nem lesz.Aki meg igazán akar ,elmegy a végsőkig:-)Amig nem volt gyerekem nem is igazán tudtam miért küzdök, de hogy most már van, a fejemet a falba vertem volna, ha nem küzdöttem volna érte!

    előzmény:
    barbo1975 (3036)
    2009-07-15  17:38
  16. 2009. július 15. 17:383036.
    Ágó, nem lehet hogy később is repedt meg tüsződ ? És van normálisan is péd, szóval lehet magas a progi?Örülök Tatu, hogy az új pasi máris komolyan áll a témához. Nem éreztem én semmit, de az tény, hogy többet bíztattunk :-)Hát mindenki nagyon nagyon örült, a férjem szeme is bepárásodott. :-) Azt mondta a dokinak, pont így akartuk. (Mintha valamit megrendelt volna a neten) úgy kellett nevetnem. Amúgy még nem fogtam fel, hogy ketten vannak.Pandi, Bogi, majd adtok nekem tippeket!Tényleg Estike vs gólyahír veled mi van?
    előzmény:
    tatulány (3035)
    2009-07-15  14:50
  17. 2009. július 15. 14:503035.

    Ágó: majd talizunk a szülőszobán-:)))

     

    ez jó...kérdezzem meg a spermaképét-:))))))))) bár szegényem mondta már, h reméli vele nem lesz ilyesmi, vele simán lesznek majd a dolgok....én is elképzelem, h állok majd a spontán ++++ teszt felett, el sem fogom majd hinni sztem és duplán fogok bőgni az előzmények miatt.

     

    Barbó: és a férjed, család mit szólt??? kell még menni a Kaáliba?

     

    Sugár: gratula, h már itt tartasz, fiú v. lány lesz a kistesó?

    előzmény:
    Ágó12 (3033)
    2009-07-15  14:35
  18. 2009. július 15. 14:403034.

    Barbó:

    aztamindenit, komolyan 2 baba van? nagyon szuper és nagyon-nagyon megérdemeltétek, az összes szenvedésért kárpótolni fognak, csak majd jól fel kell kötni a gatyát-:))))

    Mit szóltatok hozzá v. sejtettétek a hcg-ből azért? ez ám a sikertörténet, csak sokáig tartott.

     

    Ahogy írod, 2 akadály volt a babásodásom előtt a cukrom, - az OK, meg az exem - most ő is "ki lett iktatva" - ez tényleg a sors keze volt, h nekem legyen babám, vele nem lett volna, így meg lesz spontán.....a +++ tesztet azért nem hozom nemsokára, előbb meg/ki kell ismerni az új helyzetet/pasit...aztán meglátjuk.

    Egyébként 5 évvel idősebb nálam.

     

    Ágó: most folyt. köv. inszemmel?

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (3032)
    2009-07-15  12:05
  19. 2009. július 15. 14:353033.

    Barbo - ugy örülök, mintha legalábbis én lennék terhes!  Jaj de jó!!!!! Ikreid lesznek! Bár ezt gondolom már lehetett sejteni! Akkor egy időre le is lesz tudva a gyerekproject nálatok! Szivből örülök neked!

     

    Nem tudom miért de most nem izgat annyira ez a negativ teszt. Még mindig nem jött meg, tegnap voltam vérvételen, hivott a doki, hogy hcg nulla, de tök magas a progiszintem, és ezért nem jön meg. Nem tudjátok ez miért lehet? Pedig már pénteken abbahagytam az utrot?

     

    Tatu - azért nem semmi, hogy már be is ujitottál egy pasit!!! Gratulálok! (azért diszkréten érdeklődd ám meg, hogy ugy kb milyen minőségű katonákkal rendelkezik!!!Meghogy hány darab....Én sem szeretnék veled találkozni a kaáliban! Max majd a szülőszobán!

    előzmény:
    barbo1975 (3032)
    2009-07-15  12:05
  20. 2009. július 15. 12:053032.

    Ágó, sajnálom nagyon a negatív tesztet!

     

    Hanna, örülök , hogy túl vagy a műtéten, most már tiszta odabenn a levegő!

     

    Tatu, én is totál ledöbbentem. De szerintem most már az utolsó, és legnagyobb akadályt is elhárítottad az anyaságod fele. Csak legyél erős, és kitartó, ha már döntöttél, tuti jól döntöttél. Örülök az új pasinak, remélem hamarosan egy pozitív teszttet lobogtatsz előttünk..

     

    Sugár, ari vagy! Hogy megy az idő!

     

    Mi meg megjöttünk az uh-ról, és két kis szivecskét látott doki bá pulzálni! Annyira boldogok vagyunk, hogy el sem tudom mondani.

    Mindannyiótoknak (aki előtte áll) ezt kívánom!

    előzmény:
    tatulány (3031)
    2009-07-15  10:59
  21. 2009. július 15. 10:593031.

    Erről tudtok valamit?

    van 1 34 éves vénlánytípusú, félénk, nemtúlelőnyös külsejű ismerősöm, pasija nincs tán nem is lesz, az érdekli, hogy lehetséges-e, h bemegy a Kaáliba és mint egyedülálló, donorral lehetséges-e, h gyereket "csináljanak" neki?

    ez pénzbe kerül? mennyibe vajon?

     

    köszi, ha tudtok erről valamit

    előzmény:
    tatulány (3030)
    2009-07-15  10:54
  22. 2009. július 15. 10:543030.

    Aranyosak vagytok lányok és köszönöm a jókívánságokat, elhiszem, h sokkolódtatok, tavaly már majdnem ez történt,de visszatáncoltam (kár volt), én is attól féltem amit Ágó Te írtál, h ebben a korban változtatni??? hát megérte, ezt én mondom!!!! sose késő!!!

     

    és ezzel a "bomba alakommal" (ez kis túlzás ám) találtam egy "állat jó pasit"  (ahogy te írtad) akivel remélem mostmár minden álmom teljesülni fog.

     

    Olvasni foglak titeket és szurkolni és jövök majd a spontán +++ tesztemmel...mondjuk jövőre-:)))

     

    Barbó: Neked ma derül ki, h hány bébike van? kíváncsi vagyok nagyon

     

    és van 1 50 db-os progiszurim áron alul eladó

    előzmény:
    Ágó12 (3027)
    2009-07-14  17:15
  23. 2009. július 15. 09:173029.

    Kedves Antónia,

      

    hihetetlenül jól estek a szavaid. Azt hittem, ha valaki reagál is a beírásomra, nem igazán találok megértésre, de jó volt olvasni, hogy érted miről van szó.

     

    Még egyszer köszönöm.

    előzmény:
    antónia10 (3028)
    2009-07-14  23:01
  24. 2009. július 14. 23:013028.

     

    Nusi !

     

     

    Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Azt is megértem, hogy elkeseredtél, csalódtál és kicsit megkönnyebbültél, hogy nem kell tovább küzdeni. Nagyon sokan eddig sem mennek el, nem jelentkeznek be lombikra. Mindenki maga érzi, hogy mennyit bir, mennyi testi-lelki terhet vállal. Szerencsére az biztos nem igaz, hogy nem lehet babátok, hiszen keveseknek sikerül elsőre, másodikra. 

     

    Elképzelhető, hogy később másként látod, hallottam több sorstárstól is, hogy egy év kellett hozzá, mire erőt érzett a következőhöz. Ha Nálad nem jön el ez a pillanat, akkor nem jön.

     

    Igen, van amikor az ember úgy érzi el tudja fogadni, hogy nem lehet, még sokszor ez is könnyebbnek tűnik, mint az évekig tartó várakozás, bizonytalanság.

     

    Csak azt az orvosok ritkán mondják, hogy nem lehet, legtöbbször orvosilag sikerülhetett volna, de mégsem..... és igen, legtöbben ilyenkor azt érezzük, hogy küzdeni kell tovább, hiszen rajtunk, a kitartásunkon is múlhat. Ugyanakkor az is érthető, ha valaki határt szab a próbálkozásoknak.

     

     

    előzmény:
    Nusi34 (3025)
    2009-07-14  15:01
  25. 2009. július 14. 17:153027.

    Tatu, teljesen ledöbbentem. Sokkolodtam.

    Remélem tényleg jó igy neked, és nagyon boldog életet kivánok neked! Nagyon megérdemled.

    Azért nagyon sok erő kellett ehhez az döntéshez. Nem is tudom, hogy én ennyi idősen meg mernék-e egy ilyet lépni.

     

    Aztán én nagyon szivesen hallok ám rolad, hogy hogy alakul az életed, ugyhogy ha nem gáz, akkor nézz be néha a topic-ba.

     

    És ezzel az uj bomba alakoddal, biztos jó hamar találsz valami állat jó pasit, és persze rögtön terhes leszel, és éltek boldogan. Ugyhogy én ezt a kivánságot küldöm neked utravalóra.

    előzmény:
    tatulány (3024)
    2009-07-14  14:07

Címlap

top