Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyós kedvence: az EXnő

a_weaver
Létrehozva: 2007. július 16. 10:25

Sziasztok

Fogalmam sincs, hogy előfordul-e ilyen másokkal is, de nálunk az a helyzet, hogy a párom szülei a barátom volt csaját tutujgatják, a nőci állandóan visszajár hozzájuk a házba. Anyuci (azaz a párom anyja) persze imádja és nagyon sajnálta, hogy szakítottak a pici fiával. Persze a csaj Anyucihoz járogat vissza (persze persze), mert olyan jóban vannak. Emellé ugyan hozzá kell tennem, hogy volt idő, mikor ez a kis nőcske mindennap hivogatta a páromat, képeket küldözgetett magáról és mindig volt valami apró kis kérése, kérdése hozzá.

Én ezt megelégeltem, írtam neki, hogy szálljon le legalább rólunk. Aztán meg én voltam a fekete bárány, hogy hogy merészelem... merthogy ő a családhoz tartozik... Anyucinak kint van a képe is, naptár is van róla, meg hűtőmágnes, meg minden anyámkínja. Nekem ez visszataszító és mikor kértem a kedves mamát, hogy szállítsa le rólunk a pártfogoltját, először azt hittem, segít. De nem. Karácsonyi vacsora, menjek én is, jajj de ott lesz az exnő is, nem baj? Mondtam, akkor nem megyek. Persze bőgéses zsarolás meg stb, így kötelező volt. Mondtam, hog ilyet többet SOHA!

Azóta is minden családi étkezés azzal telik, hogy bár nincs ott, de a róla szóló híreket tudnom kell. Felfordul a gyomrom ettől. Szeretem a páromat és sajnálom a helyzetet, de leginkább magamat, fogalmam nincs mit tegyek! Várom a negatív és a pozitív véleményeket is! Köszönöm...

  1. 2007. július 23. 16:59226.

    Hát, nekem nem maradt lelkem semelyik volt pasimnál, azzal együtt h nem utálom őket. Lezártam, pont. Mellesleg nekem nem nézné el, ha az exeim járnának oda. Engem rohadtul nem érdekel, kivel mivan.

    Kedves, hogy azonnal minősítesz is, dehát aki mondja...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (225)
    2007-07-23  16:56
  2. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. július 23. 16:56225.
    Bocsi, de szerintem ez nagyon buta nézőpont! Neked is van közöd az exeidhez és ez gondolom nem csak a szex, hanem a lelked egy darabja ott van minden egyes régi szerelmednél. Ha a párod exét ledegradálod sima szexpartnerré, akkor ezzel saját magadat is minősíted!

    Én nem hiszem, hogy azáltal jobban fog szeretni a párod, ha megtiltod neki a kapcsolattartást, legfeljebb belekényszeríted abba, hogy titokban csinálja.

    Én is és a párom is szoktunk beszélni az exeinkkel, és ezt otthon is megtárgyaljuk (pl. kivel mi van), de azt is meg tudjuk beszélni, hogy mi zavart a régi kapcsolatainkban, miért lett vége stb. De ez egyáltalán nem ront a mi kettőnk viszonyán, sőőt, sokkal inkább közelebb hoz!
    előzmény:
    a_weaver (224)
    2007-07-23  16:44
  3. 2007. július 23. 16:44224.

    Na ezaz! Mi közöm azokhoz a nőkhöz, akikkel lefeküdt? Miről csevegjünk, hogy mien volt a szex? Brrr...

    Ha engem az anyós a volt csaj nevén szólítana, na amit ezért kapna, nem tenné zsebre. Mondjuk nekem az is elég, hogy a kicsaj cuccait és fotót kell kerülgetni, amikor ottvagyok... két pletykafészek, mindent kikotyog az anyuci ennek a rib@ncnak.

    előzmény:
    diana80 (223)
    2007-07-23  14:58
  4. 2007. július 23. 14:58223.

    Én azt is utáltam mindig is,ha valamelyik barátom tartotta a kapcsolatot a volt barátnővel! Ettől nagyobb ökörség nincsen!Vége a kapcsolatnak,kész!!Nem kell gyűlölni egymást,de kapcsolattartás ne legyen!!!!!!

    A férjem amúgy egy exével volt jóban,de én megmondtam neki,hogy nem bírom elviselni,ha beszélnek vagy találkoznak,pláne,hogy én is... Ilyen vagyok,és kész!!!Találkozzon vele,de akkor engem többet nem lát.

    Valahogy nem tudom elképzelni,hogy azzal a nővel bratyizzak,akit korábban d@gott a párom.Bocsánat a kifejezésért!!!!

    előzmény:
    diana80 (222)
    2007-07-23  14:47
  5. 2007. július 23. 14:47222.

    Az a baj,hogy szerintem nem nagyon lehet külön kezelni a kettőt...legalábbis én nem tudnám. 

     

    Amúgy anno,amikor összejöttünk a párommal,és már bemutatott a szüleinek,az anyja egy párszor a férjem exe nevén szólított..... Na,én már azon is úgy kiakadtam...  Teljesen ki voltam!!Nem biztos,hogy direkt csinálta....,lehet csak egyszerűen tapintatlan volt,vagy simán bunkó...,mert amúgy az! 

    Aztán egyszer a férjem leordította a haját,amikor ismét nem a nevemen szólított.....utána mindig tudta,hogy mi a nevem. 

     

    Azért írtam ezt le,hogy én már ezen teljesen kikészültem,hogy az ex nevét hallottam!!! Nem az,hogy még találkozzunk,meg együtt "csakádiünnepezzünk"...stb.Én akkor egyszerűen leléptem volna! 

    előzmény:
    a_weaver (220)
    2007-07-18  17:43
  6. Torolt_felhasznalo_315158
    Torolt_felhasznalo_315158
    2007. július 22. 19:23221.
    Jut eszembe weaver! A családi összejöveteleket, amiket nagyon muszáj megtartani szervezd hozzátok és akkor nekik kell menni. Persze a csaj eljöhet akkor is , de akkor meg lehet neki mondani, hogy bocsi, de nekem semmi közöm hozzád pápá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 18. 17:43220.
    Hát kicsit tartok is attól, hogy az én harcom csak szélmalomharc... de kitartok még!!! Tényleg próbálom külön kezelni a kettőt (anyós+nő és párom).
    előzmény:
    momo1 (219)
    2007-07-18  12:40
  8. 2007. július 18. 12:40219.
    Biztos sokkal de sokkal többet érsz annál, hogy egy ex v.  egy anyós kifogjon Rajtad! Ha igazán szeret a párod akkor lép az ügy érdekében, hiszen éreznie kell, hogy a sérelmek miatt elveszíthet. Ha meg nem lép, akkor nem is félt. Innentől kezdve csak egy megoldás lehet! Lelépni, esélyt adni egy jobb és biztosabb szerelemnek. Ha saját magadat tudod értékelni, akkor baj nem lehet! 
    előzmény:
    a_weaver (217)
    2007-07-18  12:23
  9. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. július 18. 12:38218.
    Ha a barátod szeret, őt is zavarja, hiszen biztosan nem akar boldogtalannak látni, nem?
    Kicsit hasonlít a történeted az "Apádra ütök" filmre, amikor a pasi azon fáradozik, hogyan illeszkedjen bele a menyasszonya családjába, akik teljesen más stílus, mint az övé. Ott az apa nagyon fafejű, neked meg az anyósod.
    Mindenképp rá kell őket bírni, hogy meghallgassanak. Nehéz lehet erről higgadtan beszélni nekik, de csak így fogják komolyan venni. Ha sírsz, hülyének fognak tartani. De ezt tudod, mert írtál róla az indítóban.
    Pszichomókus nem vagyok, nem akarok okoskodni (tovább), láttam olyat, ahol ez bevált. De minden eset különböző, 100%os recept nincs.
    előzmény:
    a_weaver (214)
    2007-07-18  12:18
  10. 2007. július 18. 12:23217.

    Lehet, nem gondoljátok, de nagyon sokat segítetek nekem! Mindenféle véleménnyel!!

    előzmény:
    momo1 (216)
    2007-07-18  12:20
  11. 2007. július 18. 12:20216.
    Jah! Ha meg nem változtat ezen, el kell gondolkodnod, hogy kit is szeret valójában... 
    előzmény:
    momo1 (215)
    2007-07-18  12:18
  12. 2007. július 18. 12:18215.
    Lehet a párodnak kellene szólni, hogy  családi összejövetelkor a "kedves" mami hanyagolja az ex meghívását. Ha mégsem teszi, közlitek Vele, hogy akkor Ti nem kívántok részt venni az eseményeken. Nem hiszem, hogy bármivel tudná zsarolni a fiát, ha az nem kíván a régi kedvessel találkozni. Hiszen igaza van! Szerelmednek a sarkára kellene állnia szerintem, mert ezt a helyzetet csak Ő tudja megváltoztatni...
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  13. 2007. július 18. 12:18214.

    Dehogy találom idegennek! Tudom, hogy a másik fórumon már csak a végkifejlet jött ki belőlem, meg a keserűség, sorry ezért, de feldúlnak a gondolatok.

    Néha a családi asztalnál is így érzem magam és gombóc van a torkomban (leíró kifejezés &nbsp ha szóba kerül a csaj és mindent tudnom kell róla. Csak az a furcsa, hogy abban a házban ez csak engem zavar. Így elég egyedül vagyok a gondolataimmal. Mondjuk biztos látszik rajtam, mert csak lesütött szemmel tudok közlekedni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (213)
    2007-07-18  12:13
  14. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. július 18. 12:13213.
    Szia!

    Nem irigyellek, elég piszok a helyzet. Anyósodék minden vágya, hogy újra a régi lány foglalhassa el a helyedet. Van előttük egy eszmészkép, amibe bebetuszkolták őt, és ahol senki másnak nem jut hely. Eléggé elszomorító, mert ha ilyen makacsok, a fejed tetejére állhatsz, akkor sem fogsz megfelelni nekik.
    Próbálj beszélgetni velük! Sokat! Ne idegenkedj és legfőképp ne félj az előző lánytól, mert akkor csak rosszabb lesz minden. Éreztesd velük, hogy te is egyedülálló és különleges vagy, és hogy sohasem lehetsz olyan, mint a másik (mert mindenki másmilyen), de nagyon szereted a fiukat és boldoggá szeretnéd tenni.
    Egy másik topicban olvastam a hozzászólásaidat, most értettem meg, miért borít ki ennyire, ha az exekről van szó. Pedig a lezárt kapcsolatok korántsem olyan félelmetesek. És a legjobb szándékkal fordultam hozzád, ne támadj le, légyszíves, ha idegennek találod a gondolataimat.
    Szép napot!
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  15. 2007. július 18. 12:06212.
    Nem tudom, miért szakítottak, de a párom szakított a csajjal. Az anyja meg nem szakadt el a nőtől (eddig ok&eacute, és visszahívogatta. Csakhogy mivel egy helyen laknak, elkerülhetetlen a találkozás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (211)
    2007-07-18  11:55
  16. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2007. július 18. 11:55211.

    Bevonni??? Mondd, hogy nagyon kedves, aranyos a csaj, csak neked nem a stílusod, és kész. Egyébként igazából a csaj nem szimpi, vagy attól tartasz, hogy a családi nyomás hatására a párod esetleg mégis visszamegy hozzá?
    Tulajdonképpen miért szakítottak?

    előzmény:
    a_weaver (209)
    2007-07-18  11:46
  17. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2007. július 18. 11:52210.

    Ha tényleg ennyire rosszul érzed magad ebben a szituációban, akkor menekülj, mert azt is jelentheti, hogy a pároddal még egy ilyen viszonylag nem is nagy problémát sem tudtok közösen elintézni.
    Ami viszont lehet, hogy furcsán hangzik: az anyósnak joga van bárkivel jóban lenni, ajándékot venni egy barátnőjének(aki lehet a fia exe is), vendégül látni az otthonában. Neked viszont jogod van nem kedvelni azt akit ő szeret, és távolmaradni akkor, ha mégis megjelenik. Ezt simán közlöd, és hidd el, a harmadik hisztis zsarolós alkalom után el fogják fogadni, hogy ez van.
    Jogotok van kikérni magatoknak, a pároddal közösen, különben semmit sem ér!!! az olyan megjegyzéseket, ami a ti párkapcsolatotokat, magánéleteteket érinti.

    ÉS a Nagy Családi Aranyszabály: amit valaki a hátad mögött egy harmadiknak mondd rólad, az nem létezik!
    Nem kell szóba hozni, reagálni rá, akkor sem, ha tudja, hogy tudod mit mondott. Úgy kell tenni, mintha a dolog nem létezne, csinálni tovább mindent, ahogy jónak látod, majd megszokja. Akkor vagy puffog tovább magában, vagy a szemedbe mondja, amikor is szépen elmondod mit is gondoltok pároddal a dologról.
    A lényeg, hogy a pároddal kettesben tisztázd ezeket a dolgokat, jussatok közös nevezőre, és képviseljétek az álláspontot közösen.
    Én évek óta így csinálom, exem anyukájával is kijöttem, és párom édesanyjával is remekül kijövök, pedig ő aztán mindig mindent jobban tud, erőszakosan beleavatkozik mindenki életébe, és bárkiről csak a háta mögött mond rosszat. Részben miatta ment szét a párom korábbi kapcsolata.
    Időnként van 1-2 hét, amikor duzzogva nem beszél velem, de mivel én akkor is mosolyogva hívom meg ebédre, amikor tudom, hogy fél napja a fél család előtt, a hátam mögött mindennek elmondott, ő eljön, és kényszeredetten jópofizik, max okoskodik egy kicsit, amire megköszönöm a tanácsot, és elmondom, hogy én nem így csinálom.  

     

    Az ex ajnározásáról még annyit, hogy sokszor az ex lepődne meg a legjobban, hogy milyen szépeket modnanak róla, merthogy amíg ő nem ex volt, addig ő volt ám a főgonosz, csak utólag jól jön, ha az új párt akarják frusztrálni vele...

    előzmény:
    a_weaver (206)
    2007-07-18  10:48
  18. 2007. július 18. 11:46209.

    Engem se a mama+csaj barátsága zavar, hanem h próbálnak bevonni.

    Hát sajna ez van. Várom a változást és a nyugalmat. A remény hal meg utoljára, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (208)
    2007-07-18  11:37
  19. 2007. július 18. 11:37208.
    Nálunk is ment ez egy darabig. Pontosabban az a része még mindig megy, hogy a párom exe járkál az anyósomhoz. Mi megelégeltük és nem járunk. A párom engem választott. Anyuka meg szeresse az exet, ha az jobb neki ......  
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  20. Torolt_felhasznalo_922600
    Torolt_felhasznalo_922600
    2007. július 18. 11:25207.
    Biztos, hogy az a fájdalmasabb ebben a helyzetben, hogy elhagyd a barátodat (és a családját), de szerintem ez hosszú távon majd a te javadat fogja szolgálni. Elsőre persze úgy fog tünni mindenkinek, hogy Kedves Anyósék nyertek, mert elérték a céljukat, kigolyóztak egy újabb leányzót. De nyugodtan főjenek csak a saját levükben, megérdemlik saját magukat. Te ezzel nyersz egy nyugodtabb életet, visszanyerheted az önbecsülésed, lehetőséget kapsz, hogy megismerkedj valakivel, aki nem kínoz napról napra. Nehéz döntés szakítani, nem ez a legkönnyebb út, de annál ami ebben a családban rád vár, biztosan sokkal jobb.
    előzmény:
    a_weaver (206)
    2007-07-18  10:48
  21. 2007. július 18. 10:48206.

    Inkább röhögj... mert Te végre megszabadultál tőle! De nálam az egész kis család (anyja, apja, párom tesója, annak férje stb) ismeri, beszéletnek róla, vele, imádják, támogatják. Ő minden szülinapjára, névnapjára kap valamit, volt hogy csak ő kapott, én nem, mert hát at nem tartják számon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (204)
    2007-07-17  21:42
  22. 2007. július 17. 22:01205.

    weaver!

    Mérlegeld,hogy meddig érdemes még küzdened a csaj ellen,és tűrnöd ezt a megaláztatást.Csakhogy pont ez a baj,hogy küzdened kell az ex ellen...ez már önmagában baj.....

    Azt sem értem,hogy a párod miért hagyja mindezt.

    Nagyon alaposan gondold át ezt az egészet.

    Ha úgy döntesz,hogy a barátoddal maradsz,akkor ezzel az egész borzalommal együtt fogadod el,és el kell viselned.....,de,ha nem bírod,akkor lépj le és kész!!!!!!

    Biztos fiatal vagy még!Keress magadnak egy olyan fiút,akivel BOLDOG lehetnél....Aki mellett nem folyamatos stressz,és idegeskedés az életed....

    Ja,és ne úgy fogd fel,hogy az ex "győzőtt",hanem,hogy te kaptál egy új esélyt a boldogságra!!! 

    előzmény:
    a_weaver (202)
    2007-07-17  20:54
  23. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 21:42204.

    Egyebkent nalunk olyanok is voltak, hogy a parom exe masfel ev utan meg a prom cimere kuldte a bankszamlait. Amik persze kozosek voltak meg a parommal . Azert ,hogy az O uj baratja ne tudjon rola es ne tegye tonre az O kapcsolatat. . . . . . Persze gondolom ebben a gondolat menetben az nem volt fontos, hogy a mi kapcsolatunkat fogja tonkre tenni igy. Mert min elettarsa odakoltozve ,meghokkenve vettem eszre ,hogy ugymond a "mi" postaladankba az ex rendezi a levelezeset. . . . . . .

    Nalam ez total bettete a kaput. Szerencsere a parom akkor felhivta,hogy legyen kedves es a sajat cimere cimezze a bankszamlait ill. szuntesse meg a kozos  bankszamlat igy masfel evvel a szakitas utan. . . . . .

    Es tudod mi a csattano? Soha nem volt bejelentve a parom lakasaba a csaj! Tehat anno is tok illegalisan adta meg a banknak a levelezesi cimet. . . . Meg egyutt sem eltek, kiveve ropke 3 honapos probalkozast. . . . . . Mar nem tudom,hogy ezen rohogjek vagy sirjak. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (203)
    2007-07-17  21:34
  24. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 21:34203.

    Szerintem a te helyzeted azert gazabb igy , mint az egyeb. Mert nalatok ugymond " osszefog" a parod csaladja ellened  ebben a kerdesben es kozosen allnak a rosszakarod , a parod  exe melle. Kar , hogy ebben a csataban nem veszik eszre, hogy valojaban a sajat fia ,testvere ellen sorakoznak fel  , hiszen O mar teged szeret ,teged valasztott, tehat ha elmarnak tole, az O boldogsagat teszik tonkre elsosorban.Az ,hogy a tiedet is az tegyuk fel nem fontos a szemukben. . .

    A rosszakaro exekrol meg ez a velemenyem altalanosagban: ha tenyleg szerettel egy embert es rajottetek kozosen ,hogy koztetek nem mukodik a parkapcsolat, akkor boldognak szeretned latni a jovoben azt az illetot, akit valaha szerettel,akar masvalaki oldalan is.Foleg evek mulva. Fel merul bennem a kerdes ,hogy az  az ex ,aki azon dolgozik minden enmergiajaval ,hogy tonkretegye volt kedvese kapcsolatat vajon valaha szerette-e azt? Mert egyertelmuen a maganyara,boldogtalansagara torekszik. . . . . . .

    Talan ezt is meg kellene mondanod a baratodnak.Lehet nem fogna az ex partjat. . . .

    előzmény:
    a_weaver (202)
    2007-07-17  20:54
  25. 2007. július 17. 20:54202.
    Csak egy kis diszkréciót várok el. De ez sem megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (201)
    2007-07-17  20:39

Címlap

top