Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betörés ellen?

boldog2xanya
Létrehozva: 2007. szeptember 10. 21:28

Kedves nlc-s társak!

A kérdésem az lenne, hogyan őrizhetjük meg a családunkat, anyagi javainkat amiért megdolgoztunk, a mai világban, amikor mindennaposak a betörések, lopások?

Ez történt velünk:

Előszőr is a férjem úgy fut, mint a nyúl, bár szégyen, de lehet néha jól jön. Egyszer lemértük, versenysportolói szinten bírja...Tegnap éjjel ellopták a robogóját a kertünkből. Mikor hallottam, hogy riaszt a robogó, álmából keltettem fel, ő kipattant, riasztópisztoly, futás és kétszer rájuk lőtt, lefektették a motort és elhajtottak a közelben álló autójukkal. Miután visszaszereztük a motort, újra jöttek avval a fehér autóval amit a férjem felismert, h abba ugrottak be, amikor elmenekültek...szerencsére jött mögöttük már az örző-védő autó ahová be van kötve a riasztónk, 6 perc alatt értek ki...Kiszállt két, kétajtós ember, persze, hogy tovább mentek...Az is jó volt, hogy kihívtuk a rendőröket, mert az autó alapján egyből tudták kik voltak és amikor elmentek tőlünk, mondták, hogy meglátogatják őket....

Ezt követően elgondolkodtatott néhány dolog:

1. Mi lett volna, ha visszalőnek rá?

2. Várható, hogy bosszút állnak?

3. Hogyan védhetem meg a családomat, amikor a férjem nincs itthon éjjel? (próbál másik munkahelyet találni, de még nem sikerült)

4. Nagyon várok konkrét tanácsokat, hogyan lehet a betörők ellen védekezni, ha nincs sok pénzed, ha alu redőnyeid vannak(a kutyát hagyjuk, mert, ha csöndben van még nem jelenti azt, hogy nincs kint senki és 6 percig tartanod kell a frontot, amíg megérkezik a segítség?

5. Mi a helyes magatartás a betörővel szemben? Extra erős borssal rálőni, vagy odahajtani a fejed, hogy öljön meg, csak a gyermekeidet hagyja életben? Melyik jobb, ha ráijesztünk és esetleg meghátrál, vagy ha mindent odaadunk? Akkor mi van, ha ennek ellenére bántanak minket, a gyerekeket? Ha hagyjuk, hogy elvigyen mindent, akkor újra visszatér? A 6 perc túl hosszú idő....főleg, ha álmodból kelsz, esetleg a bosszú miatt jöttek, nem keresgélni...a kertben álló autóról már nem is beszélve, hogy avval mit tehetnek....sajnos mi nem tudnánk másikat venni...

Várok ide mindenkit, aki úgy, mint én riasztópisztollyal a kezében, ülve alszik. Azok is jöjjenek akikkel valami hasonló történt és éjszakázik, mert félti a családját...vagy akiknek sikerült megoldani, hogy ne kelljen folyton készenlétben állnia....vagy csak hallott arról, hogy valakivel történt ilyesmi és, hogy hogyan oldották meg.....

Előre is köszönöm a segítséget!

ja, és a történtek miatt már nagyon nem vagyok boldog....

  1. 2007. szeptember 10. 22:5951.

    Szíved joga, nekem az ilyen ember nem barát, ergo nem vagyok emberbarát ebben az esetben.

    Ha meg nem az éhenhalástól menti meg, pláne dühös vagyok rá. Érdekes, egyik sem nappal jön, hogy tudok-e munkát ajánlani esetleg a ház körül?

    Valószínű Te még sosem topogtál a saját szétdúlt otthonodban betörés után, és sosem riadtál fel arra, valaki  nyitogatja a lakásod ajtaját az éjjel közepén. Nem lennél ennyire elnéző, bár ki tudja. Gobbi Hilda is terített asztallal várta őket a 4-5. betörés után. Csak épp altató volt a pálinkában. 

    előzmény:
    Dike (45)
    2007-09-10  22:46
  2. 2007. szeptember 10. 22:5850.
    Nem gond. Jó éjt!
    előzmény:
    Dike (49)
    2007-09-10  22:56
  3. 2007. szeptember 10. 22:5649.
    Nem kell velem egyetérteni. Csak kérlek fogadd el, hogy én másképp gondolkozom. Köszönöm!
    előzmény:
    Einstein-Light (46)
    2007-09-10  22:47
  4. 2007. szeptember 10. 22:5248.
    hanem kapod, ami a kezed ügyébe kerül és lecsapsz.

    Te így gondolod. Kérlek fogadd el, hogy én meg nem. Akármennyit is güriztem egy tárgyért nem ér annyit, mint egy akármilyen ember élete.
    Jóéjt és rettegésmentes álmokat mindenkinek!
    előzmény:
    Einstein-Light (46)
    2007-09-10  22:47
  5. 2007. szeptember 10. 22:5247.
       
    előzmény:
    bszandra83 (44)
    2007-09-10  22:46
  6. 2007. szeptember 10. 22:4746.
    Nem tudok veled egyet érteni. Ma betört hozzád, mert ehhez volt kedve. Holnap megerőszaol mert ahhoz lesz kedve. Tovább is van, mondjam még? Ez az egyik.

    A másik. Ha ilyenre ébredsz, hogy viszik azt, ami a tiéd, amiért neked dolgoznod kellett és küzdened, akkor nem mérlegelsz, hanem kapod, ami a kezed ügyébe kerül és lecsapsz.

    Vállalta a kockázatot azért, hogy elvegye a másét. Többet nem csinál ilyet. Nem tudom sajnálni.

    Nem elég, hogy keményen meg kell küzdened azért, hogy elérd az álmaidat, még arra is komoly figyelmet és energiát kell fordítanod, hogy megtartsd, mert jön egy ilyen mocsok, alja söpredék, genetikai selejt és el akarja venni, mert az könyebb. Hát akkor már ne legyen neki sétagalopp!!
    előzmény:
    Dike (39)
    2007-09-10  22:38
  7. 2007. szeptember 10. 22:4645.
    Én egy szóval sem írtam megélhetési bűnözésről. Megrögzött pacifista és emberbarát vagyok, sajnálom
    előzmény:
    schagleh (43)
    2007-09-10  22:44
  8. 2007. szeptember 10. 22:4644.
    Jujj,anno albiban volt egy szomszéd néni (Isten nyugosztalja)...Előbb tudta,hogy ki jön hozzánk,mint mi magunk. Nem is törtek be soha!
    előzmény:
    kékeszöld (40)
    2007-09-10  22:40
  9. 2007. szeptember 10. 22:4443.
    Csak tudod ez mese, hogy megélhetési bűnözés. Elhinném, ha a lisztet, olajat, kolbászt vinné el, de nem ezért jön.
    előzmény:
    Dike (39)
    2007-09-10  22:38
  10. Torolt_felhasznalo_826494
    Torolt_felhasznalo_826494
    2007. szeptember 10. 22:4242.
    Huhh! Majdnem frászt kaptam! Csörgött a telefon és valaki (talán arabul) belekiabált.  Mindenesetre nem értettem mit akart!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. szeptember 10. 22:4241.

    Szerintem a kilincsre tesznek vmi alig észrevehetőt.Mert attól énmég itthon vagyok,h hetek óta egy kósza lélek nem nyúlt a csengőhöz...

    Ami még eszembe jutott,hogy a lábtörlőre tesznek vmit,nekitámasztanak egy reklámújságot az ajtónak,vagy az ajtó és az keret közé dugnak egy szórólapot.

    Megoldás: valakit megkérni,hogy ürítse a postaládát, öntözze a virágokat,etesse a halakat.

    előzmény:
    Doa (27)
    2007-09-10  22:23
  12. 2007. szeptember 10. 22:4040.
    Hát igazándiból az ilyen Magdi anyus féle öregasszonyok  a legjobb védekezési módszer. Akik folyton a függöny mögül leskelődnek. Amerikában is van iylen tábla:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_826494 (35)
    2007-09-10  22:34
  13. 2007. szeptember 10. 22:3839.
    Nem tömeggyilkosról beszélünk hanem egy betörőről. Én nem gondolom, hogy jogom lenne elvenni valaki életét anyagi javaimért cserébe.
    előzmény:
    Einstein-Light (34)
    2007-09-10  22:32
  14. 2007. szeptember 10. 22:3838.
    Dike, hidd el, nemcsak a betyárok értettek anno ahhoz, hogyan kell csendre inteni egy kutyát  . Nem kaja kell hozzá 
    előzmény:
    Dike (33)
    2007-09-10  22:31
  15. 2007. szeptember 10. 22:3837.
    Elvileg úgy volt tanítva.... De a gyakorlat meg megint más.
    előzmény:
    Dike (33)
    2007-09-10  22:31
  16. 2007. szeptember 10. 22:3536.
    Embere válogatja, itt is felteheted a kérdést, hogy a betörő mit tett volna, ha útját állod? Ma már nem jellemző, hogy ijedtükben elszaladnak, örülhetsz, ha csak behúznak egyet. A saját lakásomban csak megelőzhetem. Nem?
    előzmény:
    Dike (32)
    2007-09-10  22:30
  17. Torolt_felhasznalo_826494
    Torolt_felhasznalo_826494
    2007. szeptember 10. 22:3435.

    Nálunk érdekesség, hogy a szembeszomszéd és a két közvetlen szomszéd is mindig itthon van. Az egyik olyan, hogy egy légy sem tud elszállni az utcán a tudta nélkül! 

    Akkor nem volt itthon egyik sem!

    előzmény:
    kékeszöld (31)
    2007-09-10  22:30
  18. 2007. szeptember 10. 22:3234.
    Az ilyet te embernek nevezed!????
    előzmény:
    Dike (32)
    2007-09-10  22:30
  19. 2007. szeptember 10. 22:3133.
    Nem véletlenül kell megtanítani rá a kuytát, hogy csak a gazdájától fogadjon el ételt. Ezzel azt is lehet kerülni, hogy a "kedves" szomszéd megmérgezze
    előzmény:
    kékeszöld (31)
    2007-09-10  22:30
  20. 2007. szeptember 10. 22:3032.
    És megérte egy ember életét az, amit a kamraablakon keresztül ki lehetett vinni?
    előzmény:
    schagleh (30)
    2007-09-10  22:27
  21. 2007. szeptember 10. 22:3031.
    Ismerőseinknél - mint utóbb kiderült - a betörők jó előre kiszemelték a házukat, és már hetek óta etették a kutyát. A rendőrök találták meg a kert végében eldugott kutyakajás konzervdobozokat a nyomozásnál.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_826494 (25)
    2007-09-10  22:14
  22. 2007. szeptember 10. 22:2730.

    Szia!

    Átérzem a helyzeted, - tapasztalat. Egyre több lesz, nem újdonság, hogy ma már gyakoriak a villámbetörések, amikor otthon vagy, akkor mennek be, mivel a riasztó nincs élesre állítva. Mobil, pénztárca, sebtében lehúzott gyűrű, óra, tehát zsebben elfér.

    Ezt a legnehezebb megszoknom, hogy kulcsra zárni mindent, akkor is, ha a saját kertedben vagy 

    Meglepő, de a harcias amazonok lebénítják a betörőt  -ez is tapasztalat. Nem értek egyet azokkal, akik azt tanácsolják, hagyjál mindent rájuk. Sajnos a rendőrök is ezt tanácsolják, így nem csoda, ha vérszemet kapnak.

    Egy éve hálóingben, töltetlen légpuskával, szobaillatosító spray-vel ugrasztottam meg egy szekrényajtót, percekig farkasszemet néztünk, miközben én folyamatosan üvöltöttem. Persze utólag visszagondolva, nem csoda, ha percekre  lefagyott, képzelheted, egy kócos pendelyes öreglány puskával a hóna alatt ordít rá hajnali fél négykor, hogy szétlövi a seggét.

     A festékspray is hasznos lehet az ágyad mellett, ki nem vakarják a pórusokból. Murphy törvénye, tizenévig nekem is volt, akkor nem . Mára "felfegyverkeztem" komolyabban, a következő megkapja azt is, amit az elődjénél elszalasztottam...

     Nem tudom milyen helyen laksz, de ha vannak megbízható, otthonülő szomszédaid, beszerezhetsz olcsóbb riasztót is, ami nem csak nálad, náluk is jelez - csendestől az élesig. Ezek érzékelését bővítheted is az ajtónyitástól a mozgásig, rengeteg helyen kaphatók.  Ettől függetlenül szóba jöhet a távfelügyelet is, de nem árt, ha több helyen őrizteted az otthonod, amíg alszotok.

     Ne ülj fel az olyan ijeszgetéseknek, hogy te iszod meg a levét, ha bántod szegény betörőt. Kb egy éve precedenst teremtettek végre, mikor felmentették az a férfit, aki álmából a lakása riasztójára felébredve, lekapta a bajonettet, és megszúrta a kamraablakon távozni készülő betörőt, majd értesítette a rendőrséget, menetőket. Késő volt, a pasi meghalt.

     Felmentés. Indoklás: ilyen körülmények közt nem volt idő mérlegelni a helyzetet, önkéntelenül, magát és otthonát védve cselekedett.

    És ez Magyarországon történt!!

    Én reménykedek.

     

     

    előzmény:
    boldog2xanya (1)
    2007-09-10  21:28
  23. 2007. szeptember 10. 22:2529.

    Szia. A férjem biztonságtechnikus és tőle hallottam olyat, hogy a kertet is be lehet riasztani úgy (akár távfelügyeletre bekötve), hogy ha bemásznak akkor rögtön riaszt. Mint ahogy van kisállatvédett infra is, gondolom itt is olyan megoldás lehet, hogy nem érzékeli a macskát, kutyát.

    Ez talán még plusz bebiztosítás lehet, és most nagyon elterjedt a kamerarendszer kiépítése is.

     

    előzmény:
    boldog2xanya (1)
    2007-09-10  21:28
  24. 2007. szeptember 10. 22:2428.
    Most bunkó leszek, de ez a második topikod.....Ugyanazzal a nyitó szöveggel. És az elsőben is voltak tippek!

    Hajlok arra, hogy 1. megoldás lenne egy pszichiáter.....
    előzmény:
    boldog2xanya (1)
    2007-09-10  21:28
  25. Doa
    Doa
    2007. szeptember 10. 22:2327.

    Ez nem éppen erre a kérdésre válasz, de betörőkkel kapcsolatos.

    Mostanában hallottam, hogy "szőnyegárusnak" adják ki magukat, bejutnak a többlakásos társasházakba (valahogyan), becsöngetnek, és ha kijön valaki, akkor "csak" szőnyeget akarnak eladni, ha nincs otthon senki, akkor a csengőre tesznek egy jelet, és ha 4 összegyűlik, akkor oda betörnek.

    Na azóta figyelem, hogy van-e jel a csengőnkön.

    előzmény:
    boldog2xanya (1)
    2007-09-10  21:28

Címlap

top