Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eljegyzés minden áron?

Torolt_felhasznalo_762547
Torolt_felhasznalo_762547
Létrehozva: 2007. december 29. 15:04

sziasztok!

meglepődve olvasom az újonnan nyíló Esküvős topicokat. szinte megdöbbenve veszem tudomásul, hogy le vagyok maradva.

Ma már tényleg csak az számít, hogy minden minél hamarabb megtörténjen? Gyors összeköltözés, eljegyzés, majd esetleg esküvő? vagy még nem is volt eljegyzés, de esküvőt próbálok szervezni?

Tényleg az a fontos, hogy elmondhassam megkérték a kezem?

Már régóta tudom, hogy esküvő szervező szeretnék lenni, így sokat foglalkozom ezzel a témával, így csöppentem bele ezekbe  a topicokba is.

Nem kellene elgondolkoznunk azon, hogy nem ciki az, ha a férfi kéri meg a kezünket, anélkül, hogy kiadnánk neki a feladatot? Vagy, ha neki látunk szervezni egy esküvőt azt hosszú tájékozódás után tegyük?

Mielőtt, mindenki leszedné a fejem, hogy biztosan egy megsavanyodott nő lehetek, aki már mióta nem látott férfit, elárulom párkapcsolatom van, komolyak a szándékaink, és azért nem tervezünk se összeköltözést, se esküvőt, mert nem tartjuk okos dolognak ennyi idősen, pedig minden körülmény adott...

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_762547
    Torolt_felhasznalo_762547
    2007. december 29. 18:18151.

    nagy különbség van a között, ha úgy jelented ki, hogy tudod mit vársz, mint hogy minden ünnepkor azon jár a buksid, megkér, most biztos megkér, vagy kérjen már meg a fenébe is!!! Én ezekről a lányokról beszélek, sokan értik mire gondolok és vagy helyeselnek vagy ellentétes véleményüket fejezik ki, de úgy h tudják mire gondolok. Felőlem 20 évesen is férjhez mehet valaki, ha az úgy történik, ahogy kell lennie...nem pedig, h vegyél el, vagy még nem is fordult meg a férfi fejében, de én már azt tervezem, hogy rószaszín tütüben szaladgál majd a koszorúslányom....

    erről van itt szó

     

    előzmény:
    ojéné (137)
    2007-12-29  18:04
  2. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:18150.
    Így is kell. De sajnos van, aki a társadalmi konvenciók vagy a pánik miatt teszi meg. Na ott van a baj.
    előzmény:
    belváros (149)
    2007-12-29  18:17
  3. 2007. december 29. 18:17149.

    Szerintem az a fontos, hogy az ember a belső hangját kövesse( már  a hangok is megmondták, hogy normális vagyok)

    Én nem azért mentem férjhez 24 évesen, hogy versenyt nyerjek, hanem mert igen   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (144)
    2007-12-29  18:11
  4. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:16148.
    Én biztos, hogy szervezőt fogok igénybevenni, viszont beledumálok én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  5. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:15147.
    Ez remek dolog. Kiélted magad rendesen, és megtaláltad az igazit. Így működhet. De ehhez az kellett, hogy nagyon korán kezdd az "életet", ami nálad megvolt. Gratulálok, és csak így tovább!
    előzmény:
    ojéné (146)
    2007-12-29  18:12
  6. 2007. december 29. 18:12146.
    Minket életben tart a nagy hangunk,meg a gyerekek.Ugyanolyan szerelmes vagyok most is a férjembe,mint az elején.Én megtaláltam őt,azóta sem találtam hozzá hasonlót,pedig voltak hullámvölgyeink,és külön is voltink mással,a nőjének még gyreke is volt.Aztán rájöttünk,hogy nem megy mással,minket egymásnak teremtett az ég.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (140)
    2007-12-29  18:09
  7. Torolt_felhasznalo_560241
    Torolt_felhasznalo_560241
    2007. december 29. 18:12145.
    A mi esküvőnk is megvolt szervezés nélkül, legalábbis én szerveztem, és bevontam a családtagokat! A ruhám szintén varratva volt, és a mai napig bent lóg a szekrényben, bár én még szeretném használni: varratok egy másik alsó szoknyát(bordót),a felső része jó, így tudom majd akár egy alkalmibb helyen is viselni.
    előzmény:
    belváros (135)
    2007-12-29  17:58
  8. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:11144.
    Mondom, hogy van, akinek bejön és működik. Neked például egyelőre bejött
    előzmény:
    belváros (141)
    2007-12-29  18:09
  9. 2007. december 29. 18:11143.
    Olyan is van,aki 35 évesen megy férjhez és 36 évesen válik,no ehhez mit szólunk?   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (140)
    2007-12-29  18:09
  10. 2007. december 29. 18:10142.
    Én ne éltem volna ki magam..14 évesen vesztettem el a szüzességem,ittam,kipróbáltam mindent,napokig nem mentem haza,mert a haverjamimmal lógtam.Különben nem vagyunk nyugdíjasok,mert most is megyünk egy szülinapra,ahol lehet egy kicsit beiszok..hihihi..a gyerekek most az anyukámnál vannak,elvannak mint a befőtt.
    előzmény:
    belváros (139)
    2007-12-29  18:08
  11. 2007. december 29. 18:09141.

    Nem értem miért jobb,ha valaki kivénhedt k-vaként megy férjhez?Na..ennyit a viccről.

    Ha én elfogadom, hogy valaki csak 37 évesen találja meg a párját,fogadják el mások is, hogy én bezony 24 évesen megtaláltam.Nm vagyok ettől se jobb,se rosszabb, se különb,nekem így jött össze    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (138)
    2007-12-29  18:07
  12. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:09140.
    Az ember sokat változik 20-től 30-ig, én ha hozzámentem volna a huszonéveskori udvarlómhoz, már rég elvált lennék. Van, akinek összejön, de én nem tartom nagy ötletnek a huszonpárévesen kötött házasságot.
    előzmény:
    ojéné (137)
    2007-12-29  18:04
  13. 2007. december 29. 18:08139.
    Nem baj, hogy még nem élted ki magad? 
    előzmény:
    ojéné (137)
    2007-12-29  18:04
  14. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 29. 18:07138.

    Csak azok akarnak gyorsan eljegyzést és esküvőt, akik iszonyatos pánikban vannak nulla önbizalommal és azt hiszik, hogy ettől válik tartóssá a kapcsolat, ezzel megfogják maguknak a pasit. Nagyon sajnálom az ilyen csajokat, mert belőlük szinte garantáltan a megcsalt nő kategória lesz. Rá lehet ugyanis venni a férfit az esküvőre, csak nem érdemes, ha ő még nem akarja.

    Harmonikus párkapcsolat mindenféle papírok és gyűrűk nélkül is tartós és jól működő, illetve magától eljut arra a pontra, amikor mindkét fél az esküvőre vágyik.

    Én csak akkor mennék hozzá egy férfihez, ha már legalább egy évet együtt éltem vele. Együtt élni pedig csak akkor akarok, ha már legalább egy évig együtt jártunk, de külön élve. És ez nálam már kompromisszum, mert így két év után esetleg igent mondanék. Régebben három évben határoztam meg az időt. Már csak azért is, mert szokásom, hogy két-három év után mindig kiszállok a kapcsolatból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  15. 2007. december 29. 18:04137.
    Szia Loresz!

    Ne haragudj,de én nem értek veled egyet.Én rengeteg harc és háború után jelentettem ki a férjemnek,mikor egy ismink esküvői videóját néztük,hogy még szép,hogy ennyire álltam a sarat,elvesz feleségül!Persze nevettünk!
    Aztán kis idő múlva közöltem vele,hogy arra gondoltam,hogy ekkor és ekkror megtarthatnánk az esküvőt,és mondta hogy persze,te leszel a feleségem ki más??És a viccből lagzi lett!Minket nem vetett fel a pénz,de tellett a vacsira és utána a bulira,amin nem is kevesen voltunk!Plusz persze a ruha és egyebek,a hajam,a videós,stb,stb..
    És én 25 éves vagyok a férjem 30,de nem értjük az "ennyi idősen"kifejezést.ha valakivel leakarom élni az életem,akkor mindegy,hogy 22 évesen,vagy 33 évesen vesz el..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  16. 2007. december 29. 18:04136.
    olvasd el az én topikomat, pont emiatt osztanak!

    karácsonyi kamuzása a címe! jöhettek többen, végre legyenek ott értelmes emberkék is!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (134)
    2007-12-29  17:58
  17. 2007. december 29. 17:58135.

    hanem az,hogy összefogással egy csomót lehet spórolni és mindenki tudja a dolgát,nem kell idegeskedni.Felébe sem kerül,mint amikor külön szervező van mindenre.Ruhát is lehet varratni,vagy kölcsönözni,hiszen a menyasszonyit az ember nem veszi fel többször.Az enyém még valahol megvan,az évek során egyik szekrényből ki,a másikba be.

     

    ezt mondom én is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (132)
    2007-12-29  17:55
  18. 2007. december 29. 17:58134.
    hát lehet hogy megfogtok kövezni,de mi3éve vagyunk együtt a barátommal,és már alig várom hogy megkérje a kezemet.
    mert szeretném,ha ott díszelegne egy gyűrű,és szeretném,ha ország-világ látná,hogy egymást választottuk társnak.
    esküvőt is szeretnék majd,de tudom hogy belátható időn belül nem lesz még,nem is olyan fontos.viszont sok falusi esküvőn voltam kiskoromban,ugyhogy mikor eljön az ideje, az egész rokonságot összegyűjtjük,és akkora esküvő lesz,hogy 3napig fogunk táncolni remélem
    egy életben egyszer jön el az igazi,jó esetben csak egyszer házasodik össze az ember fia-lánya a kiválasztottal, igy azt illendő módon kell szerintem megünnepelni.csinna-drattával menyasszonyszöktetéssel meg mindennel
    az eljegyzés azért piszkálja annyira a fantáziámat,mert ugy érzem ,az valahogy egy lépés lenne a "felnövés" felé vagy hogy mondjam...
    nem akarom sürgetni, csak azért mégis bennem van a drukk,hogy mondja már ki,mondja már ki.
    szerintem nem jó sürgetni,merta barátnőmék pl 1éve vannak együtt,de már olyan türelmetlen,hogy minden alkalomra,karácsony,évforduló,arra drukkol,hgy na most,na most...az meg nem jó,mert ott a csalódás...
    szóval szerintem fontos a lánykérés,mert az ugy megadja a módját a dolognak
    alig várom anyám szepegő arcát:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. december 29. 17:57133.
    Az nem is kétséges, hogy nagyon jó dolog, hogy létezik már ilyen, hogy  "esküvőszervező".  Csak sajnos (ebben biztos vagyok)  ez sem elérhető bárki, az egyszeű emberek számára. Csak a gazdagok engedhetik meg maguknak ezt a kényelmet, mert minden előzetes tájékozódás nélkül, látatlanban borítékolom, ha egy szervező kezébe adják az ügyet, dupla akkora költségre számíthatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  20. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2007. december 29. 17:55132.

    Sziasztok!

    Én ugyan már 22 éve hogy férjhez mentem,azért tudnék mit mondani.TERMÉSZETESEN NEM AZ ANYAGI részéről,hiszen azóta rengeteget devalválódott a pénz.Szóval:Férjem akkor katona volt,én éppen túl az érettségin.Gyűrűket megvettük,ketten az autóban felhúztuk mindenféle külön cécó nélkül,otthon pedig beavattuk a szülőket akik nekiláttak a szervezésnek.A férjem falujában az a szokás,hogy a szülők a saját korosztályukból hívnak gazdasszonyokat,böllért,kocsmárost,meg mindenkit a ki kell ilyenkor.Természetesen ezek közeli családja is hivatalos a lagziba.Igaz,itt mindenki majdnem mindenkivel rokon valahonnan.NEm ez a lényeg,hanem az,hogy összefogással egy csomót lehet spórolni és mindenki tudja a dolgát,nem kell idegeskedni.Felébe sem kerül,mint amikor külön szervező van mindenre.Ruhát is lehet varratni,vagy kölcsönözni,hiszen a menyasszonyit az ember nem veszi fel többször.Az enyém még valahol megvan,az évek során egyik szekrényből ki,a másikba be.

    hogy a topikindítóhoz is szóljak:

    alapból igazad van:attól mert még nincs papír róla,ugyanolyan jól is működhet valami.A kikényszerített házasság az olyan,mint gyerekkorban a tökfőzelék.A kényszerített egy életre megutálja.És valóban kényszerítés az is,ha valaki rágja a másik fülét,hogy de a barcsinőmet már elvette a jóskapista,pedig csak egy hónapja jártak,te meg két év óta nem akarsz engem.Azt gondolom,hogy miképpen a gyerekvállalás,az esküvő és közös akaraton kell hogy múljon,nem pedig "örüjjé,wazze!"alapon.Én azt gondoltam mostig,hogy már nem divat a korai házasságkötés,mert divat szilglinek(de utálom ezt a kifejezést)lenni és entellektüllnek.Mert az is jól hangzik,mint itt egykét hsz.Én nem akarok esküvőt,blabla,otthon meg rágja a srác  fülét,hogy milyen gyémátos karikagyűrűt látott és pont az ő mérete és különben is" jövő vasárnap ebéd anyuéknál és tök szupi lenne ha csak úgy spontán megkérnéd a kezem,léccci,de édibédi vagy..." Hát ennyi,bocs'hogy zavartam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_762547
    Torolt_felhasznalo_762547
    2007. december 29. 17:43131.

    Kedves Pöttöm, tudod ízlések és pofonok és ha visszaolvastad volna rájöttél volna, hogy teljesen mindegy milyen egy esküvő, az a lényeg, hogy az azt tükrözi, hogy egy pár mit szeret. Ti pici esküvőt akartatok olyat, amit Ti magatok csináltatok...Ez rendjén van, de azok akik mást akarnak nagyot és stb...azoknak igen is kell szervező, ha igénylik!!! Azt már leírtam, hogy miért kell bizonyos embereknek utánna olvasniuk, nem ismétlem magam....

    És a tortának két funkciója van, vagy az a fődeszert és abban az esetben az a lényeg, hogy a párnak elnyerje  az ízlését, és akkor kevésbé habos babos, ha nem fődeszert akkor szoktak egy sokkal díszesebbet rendelni, vagy készíteni ez is megítélés kérdése.

    Szerintetek én kritázolom a munkátokat...pedig nagyon sok diplomás emberre nincs szükség...szakmunkásra annál inkább...és eszetekbe jutatnám, hogy addig örülj, míg vannak olyan emberek, akik vállalkozást nyitnak, hiszen ők adják neked is a munkát ( kívétel állami szerv esetében)!

    Szia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (129)
    2007-12-29  17:33
  22. 2007. december 29. 17:36130.
    Az előkészületek alatt viszont annyira elfárad a pár, hogy azon imádkozik, hogy legyenek már túl az egészen. És persze, ha nem tökéletes valami, akkor itt az apokalipszis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (124)
    2007-12-29  17:20
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2007. december 29. 17:33129.

    krisztinca, nekünk se volt kedvünk ilyen esküvőkhöz mi a lovagétteremben tartottuk, kézzel kellett enni a tálakról, még csak egy csokrot se kértünk díszítésnek (minek tök szép volt a hely alapból, meg hangulatos) volt hastáncos, ,meg tűznyelő, meg vacsi, aztán mindenki ment haza. tök jó emlékekkel nevetve hja, és csak olyanokat hívtunk meg, akikkel együtt akartunk ünnepelni egyet, úgyhpogy őt meg kell hívni mert ez meg az vendég nem volt. lehet ezt így is. hja és nem szervezkedtünk fél évig, két hónappal előtte szóltunk a papnak, meg lefoglaltuk egyhónappal előtte az éttermet, és ennyi.

    szóval kedves topikindító, hát engem meg attól ráz ki a hideg (bár aki így érzi jólmagát csinálja) hogy mit kell annyit szervezkedni egy esküvőn. szerintem a tortának pl az a lényege, hogy finom legyen, nem az, hogy mindenféle feneség legyen rajta, meg hogy kocka, vagy köralakú e (nekünk joghurt, oroszkrém, meg túrótortánk volt. meg is ette mindenki, és ott örült, hogy végre nem az a tömény vacak , ami csak szép)

    előzmény:
    Krisztinca (122)
    2007-12-29  17:16
  24. 2007. december 29. 17:31128.

    Nekem a házasság azt jelenti, hogy együtt élek imádott férfimmal, szeretjük, tiszteljük, becsüljük egymást, együtt kelünk, együtt fekszünk, ha szükség van rá egyikőnknek, gondoskodunk a másikról,és lehetőségek szerint sok időt együtt is töltünk, mert mindketten így akarjuk, így van jó sok közös dolgunk.

    a házasság számomra nem egy papír.

    papíron van egy férjem, de nekem ő már nem számít a férjemnek, mivel 2,5 éve elhagyott, és nem élünk együtt mint férj-feleség.Ez így nem egy házasság nem?

    előzmény:
    Krisztinca (122)
    2007-12-29  17:16
  25. Torolt_felhasznalo_762547
    Torolt_felhasznalo_762547
    2007. december 29. 17:28127.

    Figyelj elég sokat írtunk már ebbe a topicba, ahol kifejtettem, hogy nekem abszolut nincs problémám azokkal, akik imádják egymást és össze akarnak kellni...legyen, de azok, akik sietetik a párjukat, nyifegnek-nyafognak, hogy a satnya pasijuk még mindig volt oly rendes és nem kérte meg a kezüket és az a baj, h elég sok ilyet olvasok, vagy már 2 évvel előre azon jár az eszük, hogy még a férfi szóba sem hozta, hogy lesz esküvő, de ő már azt szervezi...

    én erről kértem a véleményeket, hogy csak én látom negatívan, vagy tényleg egyre több az érdek hajhász nő.

    A párom nekem is anno anno mta, hogy ha nem haragszok meg még jó ideig nem vesz el, de számol ezzel...nincs is probléma, éljük az életünket és tudom mire számíthatok, ha azt érezted, hogy ezzel a te személyed és a hasonló cipőben lévőeket minősítem, ne haragudj, csak nem erről volt szó!!!

    Szintigörl: nem mondtam, hogy mindenkinek hiper-szuper-habos babos ruhában kell férjhez mennie, tűzijátékkal..,.

    tesóm nem tervez semmit csak, hogy anyakönyvezetőhöz  megy...és engem zavarjon? nem! Kicsit eltévedtél.....

     

    előzmény:
    Krisztinca (122)
    2007-12-29  17:16

Címlap

top