Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BABAKELENGYE

*lia*
Létrehozva: 2008. február 11. 13:22
Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnének, hogy egy újszülött bébinek milyen felszerelésket érdemes vásárolni. Már olvastam róla sokat, de inkább a saját tapasztalokra lennék kíváncsi, mi az ami nagyon hasznos, miből milyet érdemes, esetleg hol stb...Mi az ami felesleges?

Milyen rucik szükségesek (májusi baba) és mennyi, melyik babakocsi a legjobb (autóba, ami kisebb helyet foglal) ?

Előre is köszi

Lia
  1. Torolt_felhasznalo_259066
    Torolt_felhasznalo_259066
    2008. február 12. 09:1954.
    Légzésfigyelőn én nem spórolnék.
    Elektromos orrszívó hatékonysára TÖREDÉKE a porszívósnak. Brendonban olcsón van olyan, amit Te szívsz tiszta erőből (nem megy a szádba a cucc, van kis tartály, jól ki van találva), asszem Bébé Confort márkájú, mi tavaly nyáron strandra is vittük, mindenhol lehet használni és olyan erős, amilyen szívóerőt kifejtessz, erősebb az elemesnél, mert az sokáig szív gyengébben, te meg hirtelen tudsz nagy erővel, az hatásosabb. Természetesen van porszívósunk is, de útközben, éjjel más megoldás kellett...

    Mérleg: Ha nem koraszülött a baba, akkor felesleges, sőt, mérlegpara alakulhat ki, van, aki minden evés után méri a gyereket, ami röhejes, néha evés után kevesebbet mutat, mint előtte. Felesleges stresszelni, hogy mennyit szopik. Annyit fog, amennyi jólesik neki. Az újszülöttek értenek ehhez, nyugi. FDolyton méréssel csak paráztatod magad. Nem beszélve arról, milyen érzés lehet a gyereknek, mikor evés után kellemesen elszunyókál, erre méricskélni kezdik...

    Bébiőr: Nekünk 56m2-es lakásunk van, mégis kellett, mai napig használjuk. Mert csukott ajtónál alszik a gyerek a saját szobájában, így nem zavarja, ha tévézünk pl. A bébiőrön mi halljuk, ha sír vagy csak dumál magában. Elején hallottuk a légzésfigyelőt is, ha kellett. Szóval ez jó dolog! Most 2szintesbe fogunk költözni, éppen akarok venni egy ugyanolyat, hogy egy vevőegységre állítsak rá két adót, egyik a hálónkban lenne, másik a nappaliban, nem kéne hurcolászni, elemeket cserélni, tölteni. Én használtam vettem egy Philipset 5000-ért és teljesen jó. Nem méri a szoba hőmérsékletét, de az amúgy is baromság...

    Sterilizálás akkor is jó, ha fejsz és nem a te babád kapja meg, de az anyatej érték, érdemes odaadni. Én találtam egy olyan lehetőséget, ahol kiközvetítettek egy anyukának, akinek örökbefogadott babája volt és elfogadta a fagyasztott tejet, jött hűtőtáskával havonta. Én nekik sterilizáltam. Nem kell drága elektromos, jó a mikróba tehető, szintén 5000-ért vettem a Brendonban, kuponnal.

    Kádból az Ikeás a legjobb és legolcsóbb. Pár hónapig használod úgyis, belül, kívül csúszásgátlós, mi a mosógépen használtuk, nem csúszott egyáltalán. Olyan ültetőt sosem használtam. Ha megnézed a kórházban majd, milyen rutinosan lehet gyereket fürdetni... Az anyukák sem bénák, jó technika kell, védőnő megmutatja, egyik kézzel fogod, másikkal mosod. Fogni amúgy arccal lefelé jobb a fürcsi legelején, hogy lássa, mi történik. Gondolj bele, milyen szar és ijesztő, ha háttal vagy a víznek, ha nem látod, mi történik Veled. Alkarodra fekteted a gyereket, a könyökhajlatnál van a feje, arccal lefelé, és a lábát fogod. Másik kézzel fürdeted.
    Mikor már Térdel és támaszt, le lehet tenni. Enyémet akkor lehettük, mkor kézzel kitámasztott, szépen kitartotta a fejét.

    Pelenkázó az elején jó, mikor sokat pell pelenkázni és kicsi a gyerek, tapasztalatlan az anyuka. De mikor már nagyon ficereg a gyerek, úgyis a nagy ágyon pelenkázza az ember.

    Babakocsi. Én nem szólom le a drágábbakat, nekem is az van. És a mai napig nem bántam meg. Több gyereket is kiszolgál, olyanokat tud, amit egy másik márka sem (pl. a biztonsági öv 5 pontos, mégsem köti a gyereket a háttánlához, előre tud dőlni, mert mint egy nadrágtartó, az alsó pánthoz rögzül, ez a legjobb dolog szerintem, és mégsincs egy ,másik márkánál sem, így sok anyuka nem használja az övet csajk a derekánál, ami viszont nem biztonságos...

    Járókáról már véleményt mondtam. Egyik ismerősöm akart venni, nem tudtam lebeszélni, egy hónapig használták. Utána akadályozza a gyereket, aki szeretne csatangolni, kúszni, de BEZÁRTÁK...


    Digitális lázmérő jobb, ha hajlékony végű, az biztonságot ad. Én nem akartam popsijába dugni, így vettem fülhőmérőt, de vissza kellett vinnem. Sajnos az is és a homlokmérő is totál pontatlan, két mérésnél 1-2 fok különbség is lehet!! Úgyis ráveszed magad, ha kell, úgyis fenékben kell mérni.

    Védőnő segít. Reméljük olyat fogsz ki, aki szoptatáspárti, sajna még vannak olyanok, akik egy szóra tápszert adnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165569 (51)
    2008-02-11  15:13
  2. 2008. február 11. 17:5653.

    Szia!

    Én nem kengurut vettem, hanem hordozókendöt. Költségtakarékosabb, mint a kenguru, ami nekem egyébként sem szimpatikus. Egyébként - többek között - én is a kutya miatt vettem. Nem rossz, már legalább háromszor használtuk. A kutyám viszont gyönyörüen sétál a babakocsi mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848299 (20)
    2008-02-11  14:07
  3. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. február 11. 15:2152.
    én javaslom, hogy nézz szét az expressz-en, a teszvesz-en és a vatera-n. Én ott vásároltam be a dolgokst.. Pl. mársudig granciával rendelkező babakocsit hordozóval 20ezerért. légzésfigyelő+bébiőr, (júliusig garanciális) 22ezerért, babaágy+kókuszmatrac+balhadin+tartó 5ezerért..... szóval...amiket tudsz, szerezz meg kölcsönbe is akár.
    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22

Címlap

top