Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szobacica-elet

Torolt_felhasznalo_753237
Torolt_felhasznalo_753237
Létrehozva: 2008. Április 16. 17:15

sziasztok,

 

tesom masfel eve fogadott be egy akkor 4 honapos cicat, aki nagyon helyes, nagyon szeretjuk pedig  en vilageletemben utaltam a macskakat, de o "meggyozott":)

de! valamelyik nap elgondolkoztam arrol, mivel batyam egyedul el, rengeteget dolgozik/utazik, bar ha elutazik akkor en "vigyazom" a ciccre, de egesz nap akkor is szegeny tok egyedul van, ha jo ido van, akkor ugyan nyitva van az ablak es ott ucsorog, de belegondoltam, szerencsetlen nem szenved igy?, hogy gyakorlatilag allandoan a 4 fal kozott van es gyakorlatilag a napi ossz' programja az, hogy varja mikor er haza valaki.

 

 

nem tudom, meg sosem volt halan kivul mas allatunk, de igazabol epp arrol beszelgettem tesommal a minap, hogy lehet, jobb lenne a macskanak ha elajandekoznank egy olyan helyre, ahol egereszni tudna, meg a fuvon napozni, stb., tehat amolyan rendes cicaelete lenne. 

 

vagy tulzottan "emberfejjel" gondolkozom?

szerintetek? 

 

  1. 2008. Április 17. 10:01101.
    Szia! Azt,hogy egy pár hetes-hónapos cica visszainduljon nem feltételezem!
    előzmény:
    gyuriur (28)
    2008-04-16  20:31
  2. 2008. Április 17. 10:01100.
    Ehhez azért hozzátenném, hogy ha nagyihoz kerül, egyetértek vele. De ha kiteszik az utcára csak azért, mert kint boldogabb, az rossz megoldás. Mégiscsak jobb lakáscicaként élni, mint kóborként, az utóbbi mégiscsak nagyobb állatkínzás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_917915 (99)
    2008-04-17  09:55
  3. Torolt_felhasznalo_917915
    Torolt_felhasznalo_917915
    2008. Április 17. 09:5599.
    Ha tehetitek ne tartsátok lakásban, csak ha ki is tud menni!
    Képzeld, nekem is van cicám, egy évig velem élt panelban, de éreztem, hogy nem boldog, pedig annyit játszottam vele...
    Aztán úgy gondoltam, nem lehetek önző, hogy abban a lyukban magamnál tartsam, és elvittem nagyimhoz kertesházba. Azóta ott él, és imád kint lenni, napon sütkérezni, földben hemperegni, egérre, madárra vadászni.
    Látszik, hogy sokkal boldogabb kint, szinte ugrándozva szokott felénk futni. :)
    A macskáknak szükségük van mozgástérre, vadászterületre, bennük van ez az ösztön. Sokkal boldogabbak, ha szabadon mászkálhatnak. Nem jó, ha ingerszegény környezetben élnek! Én már azt állatkínzásnak tekintem, ha egész életüket egy lakásban töltik!
    Ha igazán szeretitek a cicát, jót akartok neki is, és jól döntötök remélem.
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753237 (1)
    2008-04-16  17:15
  4. 2008. Április 17. 09:4498.

    Hát igen, utána még vagy fél órát méltatlankodott, hogy mik vannak?!?!  Egyébként idén már 15 éves lesz, és ő az egyetlen. Tőlem lehetne több is, szívem szerint már legalább 10-et befogadtam volna az utcáról az évek során, de ez egyrészt képtelenség, másrészt nem kis pusztítást végez egy cicó a bútorokkal. Ő már öreg lévén nem ugrál fel ágyra-fotelba, de a fotel karfáját simán tönkretette, elsikkadva afelett a tény felett, hogy 3 különböző kaparófája is van. Még szerencse, hogy ezer éves, kidobásra szánt darab volt.

    Annak idején pedig a kiscicáink még a függönyön is lógtak, amikor mókázni támadt kedvük, na az nem volt semmi. De nagyon édesek, és igazán tudnak szeretni! 

    előzmény:
    lastochka (94)
    2008-04-17  08:46
  5. Torolt_felhasznalo_753237
    Torolt_felhasznalo_753237
    2008. Április 17. 09:2697.

    jo reggelt,

     

    ne haragudjatok tegnap este gyorsan el kellett rohannom valahova ezert nem figxeltem a topik alakulasat.

    este meg nem tudom mi volt a macskaval, tisztara megzizzent.

    fol-ala rohangalt a lakasban felborzolt szorrel, nyavogott (pedig o csak akkor szokott egyet-kettot ha ehes), ejjel meg szinte lebontotta a lakast es meg a kis wc-je melle sikerult kaksiznia, amit szinten nagyon ritkan csinal.

    kb. mostanra nyugodott le.

     

    az orral simogatas az nagyon aranyos, azt mi is szoktuk csinalni. olyan edes, mindig mikor szamitogepezem felugrik az asztalra, raul a klaviaturara es elkezd szuggeralni, amolyan "na vedd eszre h itt vagyok es most foglalkozz velem"-modra, majd lehajtva odadugja a fejet hozzam es en meg persze tudom mit jelent ez:)

     

    mindenesetre kezdtek megnyugtatni de azert megmutatom tesomnak a topikot, elvegre ove a cicc, o a kompetens:)

    de koszonom mindenkinek a valaszokat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 17. 08:5496.

    Én is lakásban tartom a cicámat, utcáról fogadtam örökbe. Ahogy Te is, én is mérlegeltem már ezt a kérdést amit itt felvetettél. 

    Gyakran eszembe jut, hogy nem kizárt, hogy Ciceró már nem lenne az életem része, ha kertesházban élnénk. A szüleim családi házban laknak, sajnos a cicáik nem hosszú életűek...:(

     

    Én azt gondolom, hogy a testvéred remek ember lehet. Magához vett egy állatot, akinek remélhetőleg hosszú, boldog életet fog biztosítani. Mindenestre még mindig jobb, mintha az a cica az utcán kóborolna...;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753237 (1)
    2008-04-16  17:15
  7. 2008. Április 17. 08:4995.

    A mienk is Mazsola! :-D

     

    (De mi nem szentségelünk neki, és különben is vörös.:-))) )

    előzmény:
    VinnieJ (93)
    2008-04-17  08:43
  8. 2008. Április 17. 08:4694.
    Jaj de édes történet!! :-)) Milyen kis piszok ez a Mazsola :-)) Akkor a te ciád tuti idegbajt kapott, hogy most akkor mi lehet...Elképzelem a kis meglepett pofiját :-) Mennyi idős a cicád? Van több is?
    előzmény:
    VinnieJ (93)
    2008-04-17  08:43
  9. 2008. Április 17. 08:4393.
    Mi egyik este arra figyeltünk fel, hogy vki a lépcsőházban folytott hangon, mérgesen mazsolázik. Azazhogy ezt ismételgette: "Mazsola, Mazsola, az anyát szentségit, gyere ki!" Dühödt suttogás, ajtónyikorgás, majd -csapkodás. Ijedten kinéztünk, és egy szürke macsek érdekődő tekintetével találtuk magunkat szembe. Gyönyörő, karcsú, fiatal kandúr volt. Ahogy meglátta, hogy van egy kis rés, rögtön besurrant hozzánk körülnézni. A mi cicánk meg megrökönyödve, szőrét felborzolva, lábujjhegyen megállt az előszobában, és döbbenten, nyikkanás nélkül nézte, hogy  mit képzel ez a betolakodó?!?!  Ki ez egyáltalán , és hogy mer ide bejönni?! Mazsola pedig, miután felmérte, hogy  ezzel a  fajtárssal nem érdemes barátkozni, rögtön  az etetőhely felé vette  az irányt.  Na, ennél a pontnál döntöttünk úgy, hogy elég komfortos fogadtatásban részesült ugyan, de azért mégsem  otthon van. Felkaptuk, hogy most aztán hazavisszük, de addigra a háziak is felkészültek a keresésre, felöltözve toporogtak az ajtajuk előtt. Felettébb megörültek, hogy nem kell messzire menni a gaz csellengőért. Köszönetet, és sűrű elnézéseket rebegve vették át, miután közölték, hogy otthon van még kettő...
    előzmény:
    fortisimafingus (49)
    2008-04-16  22:10
  10. 2008. Április 17. 07:0792.
    Tisztelettel ajánlom Neked is, a 91.sz alatti hszom.
    Amit Te leírtál, azt nyilván Te gondolod! Mit gondol ellenben a macskád?
    "nem szeret a természetben lenni, nem is szokott persze"
    Ne haragudj,de ez érdekes megközelítés. Én sem szeretek a Tahiti tengerparton nyaralni - nem is szoktam "persze"!
    Gyuriur
    előzmény:
    eszen (47)
    2008-04-16  22:09
  11. 2008. Április 17. 06:5591.
    Kérlek, ne vedd cinikusnak a válaszom, még akkor sem, ha annak látszik!
    Egy állat, egy ragadozó állat jobb ha a négy fal között bezárva él? Hiszen még a súlyos bűnöket elkövetett emberek is kijutnak a börtönből előbb utóbb! Mi bűnt követett el a macska, hogy "életfogytiglant" kap megszületése pillanatában?
    Akár a legnagyobb kényeztetés mellett is. Aranyketrecben szeretnél élni?
    Felveted, hogy ha "kinti", akkor elüti az autó, megmérgezik, megöli egy véreb... Ilyen erővel gyermeket sem kell szülni, s ha már megszületett, akkor nem szabad kiengedni a lakásból, mert "elgázolja egy autó", egészségtelen módon él, esetleg narkós lesz (mérgezés), vagy meggyilkolja egy ámokfutó! Ha pedig mindezeket elkerüli, jönnek a fertőző, halálos betegségek...
    Egy életre megfosztani egy állatot attól, hogy fűben hemperegjen, kedvére fára másszon, nagyot szaladjon, tücsköt, lepkét kergessen?
    Úgy éljen (?) mint egy váza, szekrényfiókban lakva, néha leporolva, s ha kilát az ablakon - reluxán, akár még madarat, zöld füvet, fát, s sétáló kutyát, másik macskát is láthat?! Cserében kap enni konzervet, virslit, parízert, stb. - de ezt kap az én cicám is!
    Ne haragudj, de ez az alternatíva elborzaszt!
    Gyuriur
    előzmény:
    fortisimafingus (38)
    2008-04-16  21:44
  12. 2008. Április 16. 23:5290.
    Jó éjt mindenkinek! Simi az illetékeseknek, Ti pedig cicalattvalók (hihi) vigyázzatok magatokra, szép álmokat!
    előzmény:
    lastochka (89)
    2008-04-16  23:46
  13. 2008. Április 16. 23:4689.
    Mi nyár végén veszünk mellé még egy britet, de ő nem kék lesz, hanem egy ezüst-fekete tabby. Annyira hálás fajta...most sem választanék más fajt. Rajongok a britekért már 5 éve, és most, hogy rendeződött a lakás-kérdésem, valóra vált az álmom..Biztos nagyon jó társ lenne Töpikének!
    előzmény:
    eszen (87)
    2008-04-16  23:44
  14. 2008. Április 16. 23:4488.
    Igen, én is szoktam az orrommal simizni a fejebúbját, és olyankor édesen hátrasimítja a fülét és lehunyja a szemét és elernyed. Annyira bírom a kis pofit...
    Az enyém nagyon gyorsan nő...a képeken látjuk, hogy hétről-hétre nagyon változik. Próbálok minden percet kihasználni, amíg ilyen kicsi manócska..
    előzmény:
    -Tiffin- (86)
    2008-04-16  23:40
  15. 2008. Április 16. 23:4487.
    Húúú, de jó, hogy brit cicád van :) Gondolkodunk, h. Töpi társa az lesz, bár az még kb 1 fél év, de addig élménybeszámolók tömkelegét olvashatom, remélem :)
    előzmény:
    lastochka (83)
    2008-04-16  23:17
  16. 2008. Április 16. 23:4086.

    En meg az orrommal simogatom a fejebubjat...meg szereti, mert pici, addig ki is hasznalom! :)

    Nem tudom, mekkora lesz a cicam, de olyan 6-8 kilosnak tippelem.

    Majd megyek allatorvoshoz kovetkezo vizsgalatra ugy 3-4 het mulva, akkor rakerdezek.

     

    Most inkabb elvezem, hogy pici, jatekos, az arnyekkal is jatszik, meg nem is akarom, hogy hirtelen megnojon...remelem, a termeszete azert nem valtozik sokat, inkabb fegyelmezem tobbszor, de maradjon ilyen kis kajla szornyeteg. ;)

    előzmény:
    lastochka (85)
    2008-04-16  23:28
  17. 2008. Április 16. 23:2885.
    Szegény Bennel nagyon gázosan tudok viselkedni..nem tudom megállni, hogy ezermillió puszival bombázzam mindenhol. De van benne annyi tolerancia, hogy tűrje,míg a hülye gazdája rohama véget ér...:-))Mekkorára fog nőni Fuzzy? A britek átlag 8-10 kilósak lesznek. Igazi nagy mackók...:-)) (sok szív)
    előzmény:
    -Tiffin- (84)
    2008-04-16  23:23
  18. 2008. Április 16. 23:2384.

    Hehehe, latom, neked is jopofi a cicad! Hogy a fenebe lehet nekik kenyelmes igy aludni..fogalmam sincs, de nekik biztos jo. :)

     

    Tenyleg kar, hogy messze laksz, megdogonyoznem en is szivesen a kis szurke szerzetesedet. Neked is biztos tetszene Fuzzy, rendkivul baratsagos es elenk kiscica.

    előzmény:
    lastochka (83)
    2008-04-16  23:17
  19. 2008. Április 16. 23:1783.
    Ő sir Benjamin vonOrchideenwald. Ezek a képek kb 1 hónappal ezelőtt készültek, az új képek a másik gépen vannak. Ő életem szerelme...(sok szív)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 16. 23:1382.
    Neee, hát hogy tud mr Fuzzy ilyeeket alkotni?:-))) Annyira jófej cicc lehet...de kár, hogy olyan messze vagytok :-( :-))
    előzmény:
    -Tiffin- (81)
    2008-04-16  23:11
  21. 2008. Április 16. 23:1181.

    Szia, mar 3 oraja durmol...picike meg! :)

    Mi 6 oraval vagyunk mogottetek, tehat meg csak delutan 5 mult itt. ;)

     

     

    Ha mar itt vagy kapsz kepet is...az emeletes tortat ugye ismered, most bemutatom az emeletes macskat. :D

    előzmény:
    lastochka (79)
    2008-04-16  22:56
  22. 2008. Április 16. 23:0480.
    Hm... valaki ismeri a macskámat...
    előzmény:
    fortisimafingus (54)
    2008-04-16  22:14
  23. 2008. Április 16. 22:5679.
    Szia Tiffin!

    Mit csinál most épp Fuzzy? nem alszotok még? Vagyis ott mennyi az idő?? :-)))
    előzmény:
    -Tiffin- (77)
    2008-04-16  22:54
  24. 2008. Április 16. 22:5578.
    Ennél nem is kell több..:-))
    előzmény:
    eszen (75)
    2008-04-16  22:52
  25. 2008. Április 16. 22:5477.

    Az biztos, hogy idealisabb a cicanak, foleg, mig fiatal, ha van napkozben is tarsa.

    Sok menhely pl. csak parban ad oda nagyon fiatal macsekokat, hogy legyen kivel jaszani, szocializalodni.

     

    De mindenkepp jobb helye van a lakasban, mint otthon nelkul.

    Barmennyit is dolgozik a batyad, ha hazajon, illetve reggelente, probaljon idot szanni simogatasra, jatekra.

     

    Amugy igen, hallottam, sok macsek ablakmanias, a szomszedomeknak pl. van is olyan cicalepcsoje, amire felmaszva kilat az ablakon. :)

     

    Sok sikert a macsekhoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753237 (1)
    2008-04-16  17:15

Címlap

top