Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012

shinelove
Létrehozva: 2008. Április 29. 19:30

Sziasztok!

 

Újra indítok egy fórumot 2012-vel kapcsolat, mert a korábbi topicom annyira nem indult be. :)

 

Szóval kíváncsi lennék ki, mit tud a témáról. Mit vártok tőle?

 

Én mostanában annyira mindent összeolvastam a témával kapcsolatban, hogy kezdek félni 2012.12.21-től. Nem értem mire jó ez a félelem keltés, hogy világvége lesz meg hasonlók. Mások meg azt mondják, hogy itt lesz a Földi Mennyország. Meg mostanában rengeteg könyv foglalkozik a gondolatok teremtő erejével, hogy csak kívánjuk az Univerzumtól és teljesülnek a vágyaink, ha valóban így van, akkor valóban a Földi Mennyország jöhet le, ha mindenki szépet s jót kíván magának és mindenkinek. 

 

Témával kapcsolatos weboldal:   http://2012.lap.hu/

 

Szeretném kérni, hogy csak az szóljon hozzá, akit valóban érdekel a téma! Köszönöm! 

 

 

 

 

  1. 2008. május 5. 08:13326.
    Ezzel teljesen, minden betüvel egyetértek.
    előzmény:
    vitopmd (324)
    2008-05-05  08:05
  2. 2008. május 5. 08:09325.
    És mi van akkor, ha indigók nem is "születtek le" (hű, micsoda ezoterikus igeragozás---nem szeretem)? Ha egyszerűen arról van szó, hogy minden generáció kicsit más, mint az előzőek (ebbe bizony belefér az aura színe is!), plusz számoljuk hozzá a szülői büszkeséget is, miszerint az enyém a legszebb, legokosabb és legkülönlegesebb? (az enyémek is, naná....)))) No és mi magyarok: igen, sok mindent feltaláltunk, meg tehetségesek vagyunk és szépek, valószínűleg azért, mert ebben a Kárpát medencében annyi nép keveredett genetikailag és ez egészséges dolog. (viszont ezzel rögtön megtorpedózzuk, hogy az ősmagyarok milyenek voltak) Azt azért nem hinném, hogy legeslegelől állnánk egy ilyen listán, egyszerűen azért, mert nem vagyunk sokan. Viszont most eszembejutott egy régi vicc arról, hogy Isten megteremtette a nyelveket, aztán rájött, hogy hiányzik még 2: ez lett a baszk és a magyar---mindkettőt rettenetesen nehéz megtanulni idegennek...))))
    előzmény:
    shinelove (321)
    2008-05-04  23:23
  3. 2008. május 5. 08:05324.

    Hai!

     

    Gondoljunk bele másba is....

     

    Amikor az emberi fogalmak szerinti világvége kerül szóba, akkor jelentős mértékben az egész világ(naprendszer) pusztulása rémlik fel....

     

    Nos ez így nem teljesen igaz...ugyanis a dolgok különbözőségük folytán más más időben "halnak" el....

     

    Például egy hangya egy mókus egy cica egy ember egy elefánt egy teknős is más más élethosszban mérhető....de...elébb utóbb mint elhal...ehhez csatoljunk egy érdekes törvényt..

    "Az anyag nem vész el csak átalakul..."

     

    Másképpen. Minden értelem-szellem csak átalakul, testet cserél....

     

    Szal világvége...

     

    A MI fogalmaink szerint a világvége, most, csak az emberi-homo sapiens civilizációra vonatkozik. A föld például nem pusztul el(még) csak átalakul...ahogy most is..például az általad említett globális felmelegedéssel....

    Aki ismeri a földtörténetet s annak jelentős korszakait az minimum tud két fontos dolgot...

    1-Állandó változásban van...hiszen egykoron a földrészek is eg szuperkontinenst alkottak...s a mai napig távolódik az Amerikai az Európai s Afrikai kontinenstől...stb stb...a teknotikus lemezmozgások mozgások a mai napig ezt bizonyítják...főleg a nagy törésvonalaknál..lásd Andrew line....András vonal.

    2-Állandóan cserélődtek a földet uraló lények-állatok sora....ám mindegyik egy kicsit hagyott maga után. Az ismertek közül a legismertebb a Kréta s Yura kori őshüllők története....a kipusztulásuk után is maradt nyomuk..lásd hüllők....de új faj vette birtokba a földet az "emlősők"....

     

    Ezekkel csak azt akarom jelezni....az emberi civilizáció s populáció pusztul el, de...

    1-nem nyomtalanul...mert lesz utódlásos átmenet..

    2-ez nem egyedi....történés...

    3-a föld még nem pusztul el...az egy sok évmilliárddal későbbi történet...

    előzmény:
    vitopmd (323)
    2008-05-05  07:53
  4. 2008. május 5. 07:53323.

    hAI!

     

    EZ NEM AZ ÉN VÉLEMÉNYEM VOLT...jeleztem hogy ez csak egy verzió!

     

    Mert illik a másik oldalt is megnézni s azon elmélkedni.

     

    Saját véleményem teljesen egyértelmű. Hiszen az örök körforgáson alapul....minden születik-él-meghal .....s újra születik és ez így megy tovább....

     

    Néhány gondolat...

     

    Ma már tudjuk...a naprendszer sem örök...mert a nap mint csillag, kifog hülni...ez evidens módon azt is jelzi hogy a földi élet is lehetetlenné válik...

    Aztán azt is tudjuk hogy az univerzum is körforgásban van...néhány év trilliárd évvel ezelőtt az ősrobbanásnál született s indult el "táguló" pályáján. Ma már mért fizikai tény hogy az univerzum is "terjed" vagyis mozgásban van. Aztán a zenit elérése után szükül, egészen a az univerzum összeomlása(feketelyuk) ig.....s újabb robbanással megint elindul a folyamat....ennek mikro leképzése a "légzés"....ezért fontos a légzés mint minta....akár egy meditációs alaphoz.

    előzmény:
    shinelove (321)
    2008-05-04  23:23
  5. 2008. május 5. 07:08322.
    Jesse! Volt időd gondolkodni, kb 5 nap. Mégsem válaszoltál, hogy mi újság ezzel a hajlani 2-4 közöttel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. május 4. 23:23321.

    De mióta van az, hogy Isten eldöntöttem, hogy elmarad az Armageddon?  Hisz már 2001 előtt is születtek indigógyerekek, és ha még akkor is az állt, hogy bekövetkezik, akkor miért születtek volna le az indigók?

     A terv az, hogy minél többen elérjék a Krisztusi tudatállapotot?

     

    Oké, hogy nem lesz világvége, de mi lesz a globális felmelegedéssel? Arra itt vagyunk mi, magyarok, hogy feltaláljunk dolgokat? Szerintem, ha lenne egy ilyen statisztika, hogy melyik nemzet mit talált fel és az mennyire volt hasznos az elég világ számára, akkor mi győznénk. Mert nagyon sok hasznos dolgot találtunk fel!!!

     

    Az utóbbi időben megjelent egy írónő könyve (teljesen szkeptikus volt, ezért kezdett el a magyarok eredetéről kutatni), szóval semmi ezoterikus vonal nincs a dologban! És a könyv végén már az jött le, hogy mi senkihez nem vagyunk hasonlíthatóak!!! Külföldi kutatók is kezdik felfedezni, hogy nincs még egy ilyen nyelvű nép mint mi. Egyszer úgy hallottam, hogy majd az angol vagy amerikai kutatók fogják, majd ezt világgá kürtölni, hogy Isten nyelve a magyar, de legalábbis azt, hogy a finnugor nyelvrokonság hülyeség.

     

     

     

    előzmény:
    vitopmd (318)
    2008-05-04  22:23
  7. 2008. május 4. 23:04320.

    Kedves Jesse!

     

    Én, mint topic indító tisztelettel megkérlek, hogy csak a témához szól hozzá, és ne vitatkozz másokkal, tartsd tiszteletben, hogy egy másik embernek más a véleménye!

     

    Nyiss magadnak topicot!

     

    Üdv

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (309)
    2008-05-04  18:40
  8. 2008. május 4. 22:25319.

    Hai!

     

    EZ IS EGY VERZIÓ....

     

    A többit itt lehet olvasni...

     

    http://www.indigogyerek.eu/isteniterv.htm

    előzmény:
    vitopmd (318)
    2008-05-04  22:23
  9. 2008. május 4. 22:23318.

    Hai!

     

    Az ARMAGEDDON elmarad!
    Nem lesz világ vége, nem lesz atomháború!


    Ez az információ vezércikk értékű a világ összes újságjának, de a pozitív hír ma nem hír, a rettegéshez, agresszióhoz és félelemhez szoktatott olvasónak! Amúgy ebben ellenérdekelt a világon valamennyi vezető rendszere is, mert akkor az emberiség fellélegezne a globalizáció urai által szándékosan indukált és folyamatosan fenntartott "világvége" félelméből. Gondoljunk csak a : kisbolygók-föld ütközése, az UFÓ kérdés, terrorizmusra hivatkozó mondva csinált háborúkra, különféle járványok hisztériája, stb..hírek állandó lebegtetése. Amíg az ember fél, addig vezethető, vagy megvezethető!

    A titokzatos üzenetből megtudhatjuk:

    Az Univerzum megalkotója, irányítója, földünk megmentésére tervet dolgozott ki, amit a kiválasztott új generációval, az indigó gyerekekkel hajt végre.
    Ebben a tervben a Magyarok főszerepet kapnak, az indigógyerekek születési aránya Magyarországon a legmagasabb! Ők olyan tudás birtokosai lesznek, amellyel a "sántának" járását, "vaknak" látását adják vissza! Találmányaikkal megóvják az embert a "menkő" csapásától és gyógyítani fogják az emberiség "korságait"!
    Ezáltal önbecsülésük helyreáll, hitük visszatér, beavatott nép lesz újra! Elsőként kapnak biztos információkat, a Bibliában megírt Armageddon elmaradásáról, mely a Teremtő bölcs belátásának , szeretetének jele! Mindez olyan áron, hogy még a "szentírás" is módosul! Mérhetetlen kegyelem ez számunkra, ha felidézzük a 2000 évvel ezelőtti eseményeket.

    Akkor Isten a fiát küldte a földre, hogy megváltsa bűneinket és Krisztus által bizonyságot mutasson az embernek, önmaga valóságosságáról!
    Titokzatos jövevényt kevesen ismerték fel, kinevették, kigúnyolták tanaival együtt! Aztán Isten az "írások" beteljesedésére Uralkodókat, hatalmasságokat, tömegeket használt a nagy terv végrehajtásában eszközként úgy, hogy saját önző akarattudatukat is meghagyta számukra!
    Mámoros győzelemérzést akkor követte csend és félelem, amikor a világ legnagyobb besúgói hálózattal rendelkező birodalom ( Jézust a legkedvesebb követője árulta el 30 ezüst pénzért) szeme elől nyomtalanul eltűnt a földi Krisztus, de még az élettelennek hitt teste is! Mindez elképzelhetetlen volt a nagy terv keretein kívül, ami harmadnapra új irányt mutatott az emberiségnek az Isten hitük és a föld tovább élését jelentő szeretetháló kiépítésében!
    Döbbenet, bosszú és gyűlölet irányította legnagyobb hadvezért Saulust, Jézus utolsó földi szeretetdöfése Pál apostollá változtatta! Ezzel a nagy Terv, az "írás" beteljesült!
    Teremtő elégedetten nézte a történteket, és több évezredes útjára bocsátotta Jézusi szeretethálót, próbatételként az emberiségnek.
    2000 éves próbaidő elején a Teremtő alábecsülte az embert, mert a szentírás szerinti Jézus második eljövetelekor az "írások szerint", armageddonak kellett volna végleg megtisztítani a földet a gonosztól, aki erre az időre teljesen eluralkodik. A beprogramozott gépezet annak rendje módja szerint beindult, a tornyok ledőltek, a háborúk dúlnak, testvér-testvér ellen fordult, az özönvizek, járványok, földrengések folyamatosak. A kiteljesedés azonban Isten szeretete és bölcsessége miatt elmarad!

    Teremtő számításaival ellentétben túl sok a "jóember" a földön ahhoz, hogy valamennyiüket kimenekítse a kritikus időre.
    Így más tervet dolgozott ki a föld megmentésére az Univerzum irányítója, megváltoztatva a megváltoztathatatlan Szentírást is!


    előzmény:
    vitopmd (317)
    2008-05-04  22:23
  10. 2008. május 4. 22:23317.

    Hai!

     

    Indigó szülők, mint kiválasztottak ?
    Az indigó szülők egy Isteni Terv végrehajtásának részesei?


    Érdekes kérdések ezek. De mielőtt világnézeti vitát indítanának gondolataid az oldallal, érdemes elgondolkodni a következőkön:
    - Platon azt mondta: az ember lelkében van egy Isten alakú vákuum.
    - Jézus azt mondta, boldogok a lelki szegények, mert ők öröklik a mennyet.
    - Descartes szerint Isten megteremtette a világot, aztán magára hagyta, így adva az embernek szabad akaratot.

    - Einstein azt mondta: sohasem fogom elhinni, hogy Isten hazárdjátékot játszik a világgal.

    Nem különös, hogy szinte valamennyi tudós öregkorára Istenhivővé válik?


    Ki tud ezekre a kérdésekre választ adni? Úgy gondolom senki, vagy talán az, aki valamilyen "csatornán keresztül" információt kap, mint a nagy feltalálók találmányuk éjszakáján! Mert nem titok többé, hogy azok a 'Misszionáriusok', akik nem e világból valók, már köztünk vannak. Feladatuk, hogy végrehajtsák a világegyetem legnagyobb tervét, a föld békés megmentését! Olyan információkhoz juttatnak bennünket, amelyek nehezen feldolgozhatók a mai ember számára. A csepegtetés módszerével adagolják az utasításokat, adják át a kozmikus tudást az embernek, vigyázva arra, nehogy kárt tegyen önmagában. A teljes tudást, a mai egymásra még veszélyes társadalmak nem kaphatják meg.
    A nagy terv irányítóját, az információk adóját, nevezzük Istennek, Mindenhatónak, Univerzum parancsolójának, vagy egyszerűen Valakinek! Ez a valaki képes egyedül választ adni az írás elején feltett kérdésekre, nem úgy mint bármelyikünk! Egyszóval találhatunk ki elméleteket, teoriákat, de mégsem vagyunk saját sorsunk irányítói, urai! Az Úr valahol másutt van, még akkor is, ha sokan nem hisznek létezésében!
    Persze a Hit mindenkinek szuverén joga, Isten szabadságot adott az embernek, azzal magára hagyva döntéseiben, ügyeiben.

    Mint e sorok írója, tisztelem minden ember fenti jogát, a sajátommal pedig ezen sorokon kersztűl élek.
    Az írás mondja, " Te csak menj, beszélj a nevemben és én majd szádba adom a szót!". Így születtek ezek a sorok is, egy Titokzatos Valaki közbenjárásával.


    Különös, de egyben érdekesek is a következő sorok!


    előzmény:
    shinelove (1)
    2008-04-29  19:30
  11. 2008. május 4. 22:14316.

    hAI!

     

    sENKI NEM GYALÁZOTT...CSUPÁN UNALMAS AZ ÁLLANDÓ SZÁNALMAS HITTÉRÍTŐS DUMÁD AMIVEL SZÁMTALAN TOPICOT OFFOLSZ SZÉT...

     

    Rendben....én is így látom fejezd be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (312)
    2008-05-04  21:13
  12. 2008. május 4. 22:10315.
    Nem, nem mind...a pletykák szerint. Éppen ezért idegesít, ha valamit eldugnak. Pl: most megy egy kalandfilm a grálról: rengeteg teóriát lehet összeolvasni arról, MI is található Petrában ott fenn abban a tartó valamiben. De még senki nem mászott fel, hogy ellenőrizze! (Legalábbis még nem olvastam erről.)
    előzmény:
    ÁgicaT (313)
    2008-05-04  21:42
  13. 2008. május 4. 21:45314.

    Jesse csak egy baj van: ez egy ezoterikus topik, ami sokakat érdekelhet, akár elméleti szinten is---de már rég nem arról szól, ami a topikindító szándéka volt. Nem az a címe, hogy melyik keresztény vallás az egyedül üdvözítő, vagy nem a katolikus hitről szól (azok is megszüntek a sok off miatt...), nem beszélgetés Jézusról, vagy a bibliáról... Nem szereted az ezotériát, nem ismered el a katolikus vallást---hát ne menj ilyenekbe. Tudod felnőtt emberek csak eldönthetik, mit tesznek, ha nem elég a figyelmeztetésed,hát nem elég. Elégedj meg vele, vedd úgy, megtetted a magadét!

    Egy internetes fórumon olvasottak hatására kevés ember tér meg. Viszont ilyen témában, mint ez, vagy hasonlóban, sokat meg lehet nyugtatni, s az fontos ---lenne nekik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (312)
    2008-05-04  21:13
  14. 2008. május 4. 21:42313.

    MÁr bocs, de hülyeséget beszélsz.... Nemrég jártam Izráelben, ahol az idegenvezetőm elmondta, hogy ő főállásban az ottani "bibliatársulat-félének" dolgozik (bocs, nem emlékszem a pontos megnevezésre). És a qumráni iratokkal is foglalkoztak annak idején, meg azóta is. És ő erdélyből kivándorolt, ateista.

    Több száz könyv szól arról, hogy mit találtak qumránban. Pont azért van nagy jelentősége azoknak az iratoknak, mert szinte betűről betűre ugyanazt tartalmazzák, amit ma ismert Bibliák. 

    előzmény:
    magossámán (171)
    2008-04-30  17:04
  15. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. május 4. 21:13312.

    kedves vito-ebben  topikban már sokszor felhívtam figyelmedet, hogy ne gyalázz és ne provkálj-ennek ellenére folyamatosan ezt tetted mind a személyemet, mind a közösségemet, mind a hitemet.

    Akkor ne legyél felháborodva, ha nyiltan beszélek én is.

     

     

     

    Utoljára kérlek meg-hanyagold a családomat-én nem említem meg a tiédet-egy részt mert elég gyáva dolognak tartom, ha egy vita hevében valaki ilyennel bepróbálkozik, másrészt mert ehhez a témához semmi közük.

     

    Vállald fel, hogy kit szolgálsz/kinek az oldalán állsz-ugy fair-ahogy én is felvállalom, hogy melyik oldalon állok.

     

    Tudod vito-aki mellett én letettem a voksomat, azt nem titkolom el, hanem vállalom, mert többet kapok Tőle, mint sem érdekeljen az ócska gyalázkodás és hamis  vádak tömkelege, amik tőletek már érintették a személyemet.

     

    Szerintem fejezzük be-és várom a bocsánatkérésedet.

     

    előzmény:
    vitopmd (311)
    2008-05-04  19:47
  16. 2008. május 4. 19:47311.

    Hai!

     

    Tisztázzunk valamit...

     

     

    1-Ez egy olyan topic, mely nem a vallásról óhajt szólni s ez még akkor is igaz, ha te ezt a topicot is szeretnéd egyfajta Ezotéria ellenes gyűlölet topiccá silányítani. ha volna benned némi jó érzés és tapintat, akkor nem offolnád szándékosan.....

    Én úgy vélem....csak a moderátorok jóindulatából kifolyólag teheted meg nap mint nap azt, hogy az általad gyűlölt  témájú topicokat direkt szétoffolhatod. Álságos és zavaros vallási hisztériáddal..

     

    2-Kár bennem látnod az ellenséget. Két ok miatt.

    A-Mert annak idején én mentettem meg a legyalult életedet...s ez a hála. A vallásod-hited félhülye istened nem tanított meg arra, hogy a segítő kezet nem kellene le"csinálni"? Nem vall nemes lélekre s emberi magatartásra.

    B-Nem én csábítottam el a férjed...ergo...nem vagyok AZ! Vagyis ideje lenne lekoccolnod rólam.

     

    A következő téma meg végképp nem érint téged így nem is értem miért HANGOZTATOD ÁLLANDÓAN..főleg degradáló hangnemben.

    Soha egyetlen egy tanítványom, nem bántott téged....emígyen nyugodtan befejezheted a róluk való társalgást. Undorító olyanokat belekeverni bármibe, amihez semmi közük mert soha nem is voltak benne..

     

    VALAMINT MEGKÉRNÉLEK SZEMÉLYESEN ARRA....NE MINŐSÍTSD ÉN KIVEL VAGYOK KIVEL NEM..KI AZ ISTENEM KI NEM...MERT EHHEZ SEMMI KÖZÖD S A KÖVETKEZŐNÉL MODERÁLTATNI FOGLAK...UGYANIS EZ MÁR SÉRTI A SZEMÉLYI S VALLÁSI JOGAIMAT.

     

    Főleg úgy hogy hülyeségeket hordasz össze e témában is.

     

    Utoljára kérlek meg...engem is a környezetem is felejtsd el de gyorsan....

     

    Köszi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (309)
    2008-05-04  18:40
  17. 2008. május 4. 19:02310.
    hmmm... tudod 12 évesen olvastam először a görög mitológiát: és nem értettem, miért is bűntették Prométeuszt az istenek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (309)
    2008-05-04  18:40
  18. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. május 4. 18:40309.

    ne erölködj mert gyenge vagy mint a harmat-saját magadnak mondasz ellent.

     

    "csak egy vallási dogmáról..."

     

    neked dogma-meddig is?ha a te oldalad létezik-már pedig létezik, ezt mindketten tudjuk-akkor létezik a másik is-ezt pedig én tapasztalom-és rajtam kivűl több millióan.Tudod jesabel szellemét(akit te szolgálsz) ne keverd Istennel-mert nem egylapon említhetők.

     

     

     

    Tudod vito egy bizti-az amit te tapasztalsz némely helyzetben azt szorozd be 1000-el(de még pár nullát utána tehetsz-tehát beszélhetünk milláról is) és megkapod Isten nagyságát és hatalmát.

     

     

    Én a helyedben már nem erölködnék.

     

    Egy valamiben viszont, azért a tanitványaidat világosítsd fel, hogy mibe nyúlnak amikor magukba hívják a dolgokat.

    előzmény:
    vitopmd (306)
    2008-05-04  17:21
  19. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. május 4. 18:33308.

    szerintem meg nagyon is.

     

    Tudod, az én figyelmemet nem kerüli el, hogy ha valamit ennyire degradál valaki-és amikor abból idézve van, akkor egyenesen próbálja töröltetni-főleg a rájuk vonatkozó részeket.

     

    előzmény:
    eda-1952 (305)
    2008-05-04  16:19
  20. 2008. május 4. 17:22307.

    Hai!

     

    Még véletlenül sem....

     

    Egy emberek által összetákolt vallási irat számomra nem "mindenek feletti"...

    előzmény:
    eda-1952 (305)
    2008-05-04  16:19
  21. 2008. május 4. 17:21306.

    Hai!

     

    Bla bla bla....ez nem szól magasabb dimenziókról....csak egy vallási dogmáról...

     

    Sejtettem hogy nem nyitsz magadnak topicot....hiszen a sajátodat nem OFFOLNÁD így szét....

     

    Szenvedj tovább....mi majd beszélgetünk úgy hogy nem vesszük észre hogy itt zsibbadsz....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (304)
    2008-05-04  14:55
  22. 2008. május 4. 16:19305.
    Szerintem nem kerülte el a figyelmét. Csak éppen nem a Bibliát tekinti mindenek felett állónak....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (304)
    2008-05-04  14:55
  23. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. május 4. 14:55304.
    "

    A biblia és a magasabb dimenziók érzékelése az két mereven más téma....semmi köze egyiknek a másikhoz....ne állíts csacskaságokat...."

     

    Akkor miért nem veszed észre a benne leirtakat?

     

    IKor.12-

     

    1. A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.
      2. Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.
      3. Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.
      4. A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
      5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.
      6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.
      7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
      8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
      9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
      10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
      11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

     

     

    bizonyára elkerülte a figyelmedet-ugye vito?

     

    nem nyitok topikot, mert felesleges-az "okoskodásokra"-amelyeket előadtok meg végképp, hisz köze nincs a valósághoz.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    vitopmd (303)
    2008-05-04  14:05
  24. 2008. május 4. 14:05303.

    Hai!

     

    A biblia és a magasabb dimenziók érzékelése az két mereven más téma....semmi köze egyiknek a másikhoz....ne állíts csacskaságokat....

     

    Már kértelek, ne nyomd ezt a süketelést hogy mihez konyítok mihez nem....mert én kicsit többet tudok ezekről, beleértve az evangélikus tekercseket is, mint te meg az egész szekta ahová tartozol.....

     

    Nyiss egy ezzel foglalkozó topicot...és én ott megmutatom neked mi az igazi tudás ebben a témában, amire te állíndóan hivatkozol....s azt is rosszul.

     

    De ott eredeti arami nyelven fogunk értekezni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (302)
    2008-05-04  11:22
  25. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. május 4. 11:22302.

    kedves vito, már megint erölködsz-de nagyon-és ez sem jön össze neked:

     

    "A "magasabb" dimenzió valóságát, egy átlag ember nem érzékeli...érzékelheti...."

     

    de igen, amennyiben rendelkezik az egyik ajándékkal: szellemek megitélése. Bocsika, olvasd el mégegyszer a Bibliát-talán megérted, mert amint látom nem konyitasz hozzá.

    előzmény:
    vitopmd (301)
    2008-05-04  10:51

Címlap

top